PDA

View Full Version : Код за защита



elsy
07-27-2009, 22:08
Здравейте 8-)
Значиии... една приятелка има проблемче ии не знам как да й помогна, та да ви питам вас. 8-) Телефона й е Нокиа 6600 Слайд. Днес е отишла до Мтел, за да премине към Лууп ии са й казали да не го включва 30 мин. Обаче след като го включи й иска код за защита... :-o Пробвахме да сложим картата в моя телефон и всичко си беше точно. Изглежда проблема е в телефона. Търсила е в книжката с инструкциите за телефона, ама не е намерила никакъв код. И въпроса е от къде може да го провери/разбере тоя код? :-o Мерси предварително! :) :)

d3signer
07-27-2009, 22:13
Ами според мен това е фабричет проблем или недостатък и би трябвало да и дадат нов телефон тъй като в този има парола но явно картата не е от този телефон... в смисъл би трябвало да си има собствена карта която да премахва този код и направо да си пише пина.Поне така стана и при мен :)

elsy
07-27-2009, 22:19
Т.е. направо да ходи в магазина, от който го е купила? :-o
А, и забравих да спомена, че днес са й дали тая нова карта на Лууп, заради която не е трябвало да си включва телефона 30 мин. Иначе с предишната карта не е имала такива проблеми.
Мерси за бързия отговор! :)

doomkillerr
07-27-2009, 22:36
Ами според мен това е фабричет проблем или недостатък и би трябвало да и дадат нов телефон тъй като в този има парола но явно картата не е от този телефон... в смисъл би трябвало да си има собствена карта която да премахва този код и направо да си пише пина.Поне така стана и при мен :)

Това са пълни глупости!!! :-x

Всеки един нов телефон има код за защита, просто не е активиран по принцип! Явно някой е бърникал настройките и го е активирал!

Кода за защита на почти всички телефони е: "12345"

Даже в упътването на телефона го пише много ясно предполагам. Поне 10-тина ръководства за експлоатация на различни телефони, като марка и модел съм чел и на всички това беше кода за защита на телефона!

П.С. - Надявам се да стане... :)

elsy
07-27-2009, 22:44
Пробвала е с 12345, с 1234, с 0000, с 123456, пин-кода на предишната карта даже 8-) И нищо не е станало.

doomkillerr
07-27-2009, 22:46
Пробвала е с 12345, с 1234, с 0000, с 123456, пин-кода на предишната карта даже 8-) И нищо не е станало.

Еми значи кода е сменен и минава на вариант Разкодиране! Операторите не носят никаква отговорност относно кода за защита, защото много е вероятно собственика да го е забравил примерно и сега да иска да му го разкодират безплатно! :? Това го няма никъде... :D

Edit - И друго се сетих, възможно е и от опциите на телефона да има нещо от сорта "само тази Sim" (поне на български звучи така), което ще рече че телефона работи само с картата в монента и с никоя друга, а това може да се оправи като се сложи старата карта, пусне се телефона, влизаш в "настройки -> защита" и махаш тази опция за защита посредством кода за защита. Поне на един от старите ми телефони "Siemens CX65" имаше такава защита! :)

d3signer
07-27-2009, 22:51
Т.е. направо да ходи в магазина, от който го е купила? :-o
А, и забравих да спомена, че днес са й дали тая нова карта на Лууп, заради която не е трябвало да си включва телефона 30 мин. Иначе с предишната карта не е имала такива проблеми.
Мерси за бързия отговор! :)

Е добре де щом е нямала проблеми с предишната карта защо не я ползва или може би аз нещо съм испуснал ... и doomkillerr ТОВА НЕ СА ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ !!! Когато на теб ти се случи ще пееш друга песен . :x

doomkillerr
07-27-2009, 22:57
Е добре де щом е нямала проблеми с предишната карта защо не я ползва или може би аз нещо съм испуснал ... и doomkillerr ТОВА НЕ СА ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ !!! Когато на теб ти се случи ще пееш друга песен . :x

Ами какво да ти кажа... на мен ми се е случвало! След трикратно въвеждане на кода - телефона се блокира, пък проблема беше че не знаех кода за защита! - Е все пак нали съм "умник" си го разкодирах сам... та спестих някой и друг лев! Добре че кабел си намерих, защото нямаше никъде, но един "френд" ми даде на заем за 2-дни. :D :smt011

П.С. - Айде със здраве!!!

elsy
07-27-2009, 23:00
Пробвала е с 12345, с 1234, с 0000, с 123456, пин-кода на предишната карта даже 8-) И нищо не е станало.

Еми значи кода е сменен и минава на вариант Разкодиране! Операторите не носят никаква отговорност относно кода за защита, защото много е вероятно собственика да го е забравил примерно и сега да иска да му го разкодират безплатно! :? Това го няма никъде... :D

Edit - И друго се сетих, възможно е и от опциите на телефона да има нещо от сорта "само тази Sim" (поне на български звучи така), което ще рече че телефона работи само с картата в монента и с никоя друга, а това може да се оправи като се сложи старата карта, пусне се телефона, влизаш в "настройки -> защита" и махаш тази опция за защита посредством кода за защита. Поне на един от старите ми телефони "Siemens CX65" имаше такава защита! :)

Ахаам, обаче няма как да я сложи старата, защото от Мтел след като са й дали новата карта са й взели предишната.

d3signer
07-27-2009, 23:00
Е браво на теб това че ти можеш да разкодираш е хубаво но тя не може както и аз и за това е по добре вместо да си играе 5 века направо да си вземе НОВ (демек да поиска тъй като този не става за употреба ;) ) Така е най-добре и да провери предварително да не е бъгав и следващия :D

SolusChristus
07-27-2009, 23:01
Отиваш утре там където са й взели картата и питате. Няма какво да се мъчиш тука.

elsy
07-27-2009, 23:01
Т.е. направо да ходи в магазина, от който го е купила? :-o
А, и забравих да спомена, че днес са й дали тая нова карта на Лууп, заради която не е трябвало да си включва телефона 30 мин. Иначе с предишната карта не е имала такива проблеми.
Мерси за бързия отговор! :)

Е добре де щом е нямала проблеми с предишната карта защо не я ползва или може би аз нещо съм испуснал ... и doomkillerr ТОВА НЕ СА ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ !!! Когато на теб ти се случи ще пееш друга песен . :x
Защото сега иска да мине на Лууп и са й дали нова карта.

elsy
07-27-2009, 23:02
Отиваш утре там където са й взели картата и питате. Няма какво да се мъчиш тука.
Дам, така ще стане накрая. 8-)

Мерси много на всички! :)

doomkillerr
07-27-2009, 23:03
Е браво на теб това че ти можеш да разкодираш е хубаво но тя не може както и аз и за това е по добре вместо да си играе 5 века направо да си вземе НОВ (демек да поиска тъй като този не става за употреба ;) ) Така е най-добре и да провери предварително да не е бъгав и следващия :D

Еми ако и го признаят това, като проблем и и го сменят - Много Добре, но предполагам, че няма да искат. Гаранцията покрива само пройзводствени дефекти. Примерно ако пуснеш телефона от 5-тия етаж и той стане на милион парченци - никой няма да ти признае гаранцията... Вие си го знаете това предполагам! :)

elsy
07-27-2009, 23:12
^Мхм, дано го признаят, щото момичето нищо не е ровичкало из настройки и т.н., в смисъл не е виновна.

Утре ще иде до Мтел, откъдето са й дали картата, пък ако пак има нещо ще пиша. :)