PDA

View Full Version : Набъбнали зърна!?!?!



Neadekvatnia
07-28-2009, 12:36
Значии да споделя относно моя проблем.. На 15 години съм, момче..
Мии.. Като бях малък изобщо нямах този проблем, бях напълно нормален, но уви счупих си крака ии доста надебелях.. В следствие на времето отслабнах ДОСТА ии всичко ми се стопи - гърдите ми се прибраха и мислих, че всичко е наред, обаче тия зърна не се пребраха.. Сега са леко щръкнали ии такива набъбнали.. На плаж като нормален човек не мога да ида, че ще ме спукат от подигравки.. Моля споделете мнението си по въпроса.. Благодаря на всички направили си труда!!

ameli
07-28-2009, 16:30
едва ли ще ти се присмиват ... 'набъбнали' това за теб колкото 'настръхнали' ли значи

ElinoOor
07-28-2009, 16:39
доколкото знам тва е често срещан проблем .. :-o

Neadekvatnia
07-29-2009, 08:43
едва ли ще ти се присмиват ... 'набъбнали' това за теб колкото 'настръхнали' ли значи

Не, всъщност когато са настръхнали приемат нормалния си вид.. инъче са леко изпъкнали самите зърна на вънка, като топчици нещо такова :-o ..
И е много тъпо, не мога да се покажа на плаж или пък да облеча някоя по-стегната дреха.

Neadekvatnia
07-29-2009, 08:43
явно имаш гинекомастия,трябва да те види пластичен хируруг и да потвърди диагнозата,попринцип се премахва,чрез лека операция,нищо сериозно и притеснително..

Ще обясниш ли какво представлява тази болест гинекомастия? Или поне симптомите какви са?

ILoweSea
07-29-2009, 10:40
Не трябва да те интересува мнението на другите, но все пак защо не идеш на лекар ? :)

Neadekvatnia
07-29-2009, 11:11
Не трябва да те интересува мнението на другите, но все пак защо не идеш на лекар ? :)

Ами ходих при личния ии той ми каза, че не било гинекомастия (тогава не знаех даже какво е), и че щяло да се оправи, но до кога да чакам.. Не мисля, че той много разбира от такива неща.. Мисля, че трябва да се консултирам с ендокринолог??

_raztrevojenaaa_
07-29-2009, 12:15
аз мисля, че може да е секси, но не знам, трябва да се види.
Зашо не си ги снимаш, без лицето, да преценим :)
Няма да се подиграваме

Neadekvatnia
07-29-2009, 14:47
аз мисля, че може да е секси, но не знам, трябва да се види.
Зашо не си ги снимаш, без лицето, да преценим :)
Няма да се подиграваме

Добра идея, но как да ги кача?

TykaSePisheNick
07-31-2009, 09:09
pics.data.bg примерно..

mirinda1
07-31-2009, 09:58
Зависи какво е ... наистина дай пик :-o

Neadekvatnia
07-31-2009, 21:38
Благодаря ви! В неделя най-късно ще кача снимка.

iwhswgrs
08-01-2009, 15:04
и аз имам този проблем...

HarumScarum
08-01-2009, 19:54
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=267908&postdays=0&postorder=asc&start=0 :-x

Neadekvatnia
08-01-2009, 21:15
http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/e0765f9565e412da5a9adeb0960e3909/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D 0%BD%D0%B8%D0%B50109 - Еми това е моя случай.. моля споделете и без подигравки, че наистина ми е дошло до гуша от тия смешни зърна.. Ако някой пита - НЕ, не съм дебел - 175/60 съм... и тренирам.. За това идея нямам какво правят тия огромни бъчви тука... :shock:

HarumScarum
08-01-2009, 21:24
Определено след като видях другата снимка.. Добре си,само си вкарваш филми и комплекси ... (: УСПЕХ!

Neadekvatnia
08-01-2009, 21:37
Е, как може да съм добре като тия големи неща са изпъкнали от всяка блуза и не мога да нося нищо по-фталено или пък да се покажа на плаж.. Искам да имам нормални зърна като едно НОРМАЛНО 15 годишно момче.. :(

amk933
08-01-2009, 22:31
Виж сега!

Ако толкова те притеснява иди на доктор. Най-лошия случай е начална гинекомастия. Няма нищо страшно в това. Лекува се с операция, която изобщо не е тежка или много болезнена. Но така като гледам прилича повече на хормонален дисбаланс. Това се оправя в рамките на година горе-долу. Но все пак кажи, от колко време си така? Това също има значение. Ако е от повече от година няма да е зле да идеш на доктор. Иди при GP-то, кажи и какъв е проблема и помоли за талон. Тя знае за какъв доктор. Не знам това дали е за мамолог или гръден. Но все пак не си мисли някакви штуротии. Това е много далеч от случаите на напреднала гинекомастия. :)

Neadekvatnia
08-01-2009, 22:38
Виж сега!

Ако толкова те притеснява иди на доктор. Най-лошия случай е начална гинекомастия. Няма нищо страшно в това. Лекува се с операция, която изобщо не е тежка или много болезнена. Но така като гледам прилича повече на хормонален дисбаланс. Това се оправя в рамките на година горе-долу. Но все пак кажи, от колко време си така? Това също има значение. Ако е от повече от година няма да е зле да идеш на доктор. Иди при GP-то, кажи и какъв е проблема и помоли за талон. Тя знае за какъв доктор. Не знам това дали е за мамолог или гръден. Но все пак не си мисли някакви штуротии. Това е много далеч от случаите на напреднала гинекомастия. :)

Ами значи преди бях слаб, но като надебелях много и след това рязко отслабнах със доста килограма (около 20-25) ии така .. всичко си свалих, но тия долни зърна си останаха, нооо да не те лъжа мисля, че сега карам 1-та година с тия отврътителни чудесии.. Това нещо не е ли за ендокринолог? Посъветвайте ме нещо. :cry: :cry:

amk933
08-01-2009, 22:49
За млечните жлези специално, мисля, че мамолог се занимава, а ендокринолога май е за останалите жлези с вътрешна секреция. (не съм много сигурен). Може и от рязко смъкване на килограми да се получи, но тогава освен с тренировки не виждам как може да се оправи или да надебелееш отново, което предполагам не е опция. Ако те мъчи толкова доктор или GP-то пък той/тя вече ще реши дали си за ендокринолог, мамолог, гръден и т.н. Не се сещам за друг съвет. Единственото друго нещо, което ми изниква като въпрос е дали те болят гъдите? Ако не то малко вероятно е да е гинекомастия. При нея обикновено боли, ако не постоянно то поне от време на време и понякога болката е доста осезаема.

Neadekvatnia
08-02-2009, 09:57
За млечните жлези специално, мисля, че мамолог се занимава, а ендокринолога май е за останалите жлези с вътрешна секреция. (не съм много сигурен). Може и от рязко смъкване на килограми да се получи, но тогава освен с тренировки не виждам как може да се оправи или да надебелееш отново, което предполагам не е опция. Ако те мъчи толкова доктор или GP-то пък той/тя вече ще реши дали си за ендокринолог, мамолог, гръден и т.н. Не се сещам за друг съвет. Единственото друго нещо, което ми изниква като въпрос е дали те болят гъдите? Ако не то малко вероятно е да е гинекомастия. При нея обикновено боли, ако не постоянно то поне от време на време и понякога болката е доста осезаема.

Не, не ме боли. Ни най-малко.. Само че, когато са ми настръхнали зърната, например - когато се къпя или ми е студено в тази област, някак си се пребират на вътре и са си МНОГО добре, като нормални, но за жалост после пак стават на такива БЪЧВИ...... :cry:

iwhswgrs
08-02-2009, 11:26
човек аз съм на 17 и съм точно като тебе... и мене не ме боли и на мене като ми е студено ми стават нормални ама после пак така стават.. :(

gilotinator
08-02-2009, 11:47
Аз също бях много дебел,кажи-речи в 5 клас бях около75 кила,но почнах да тренирам тва-онова,бягане,фитнес и нз кво си и стопих всичко се оправи,но пък при мен не е проблемът със зърната,а по-скоро отсрани ся ддз как се вика около зърната имама мноо големи точки кат на негърка :D

gynecomastia
08-02-2009, 17:12
Видях снимката. Със сигурност имаш ГИНЕКОМАСТИЯ!!! При теб случая е такъв , че имаш развита млечна жлеза, която избутва ареолите ти напред и те изглеждат подпухнали. Става въпрос за "puffy nipples" или подпухнали зърна на български.

Когато си бил по-пълен си го имал същото нещо, но си имал и мазнинки и не е било толкова видимо, когато си отслабнал си свалил мазнините в областта на гърдите, но жлезата е останала там , тя не може да се стопи!!! Ако гинекомастията ти е на повече от година-две те оправя само операция. Ако е по-млада има няколко неща, които могат да се опитат.

Забележка: Виж подписа ми!!!
По-здрави!

amk933
08-02-2009, 17:31
^ Не хвърляй такива диагнози в пространството. Глупости са това. Не само гинекомастията води до този вид подпухналост. Както споменах по-горе хормонален дисбаланс може също да е причината. Не всеки хормонален дисбаланс води до гинекомастия. Най-добре на доктор и се въздържайте малко от диагностицирането на хора от разтояние. Доктор, пак казвам. Нищо страшно и срамно няма. :)

Neadekvatnia
08-02-2009, 19:49
Офф много ми е гадно... Наистина ако имам тфа чудо гинекомастия...... :shock: :shock: ... Не знам какво да правя, не мисля, че някакви хапчета или мазила ще помогнат.. :cry:

amk933
08-02-2009, 20:18
Не си въобразявай глупости. Какво печелиш като си седиш у вас и си втълпяваш глупости? Иди на доктор. И гинекомастия да е, какво? Не е края на света или най-страшното заболяване на света. Лекува се изключително благоприятно за пациента, въпреки че е с операция и хич не е за притеснение. Аре дръж се мъжки. Не е края на света. ;)

Neadekvatnia
08-02-2009, 22:16
Да, но съм чувал, че след операцията (ако има такава) няма да мога да спортувам или тренирам 1 месец (най-малко) :shock: :shock: ...

batkodoki
08-02-2009, 22:51
http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/e0765f9565e412da5a9adeb0960e3909/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D 0%BD%D0%B8%D0%B50109 - Еми това е моя случай.. моля споделете и без подигравки, че наистина ми е дошло до гуша от тия смешни зърна.. Ако някой пита - НЕ, не съм дебел - 175/60 съм... и тренирам.. За това идея нямам какво правят тия огромни бъчви тука... :shock:

никакви "огромни бъчви" тук аз не виждам!

имам въпроси:
- когато стиснеш мамилата под него има ли твърдо на стискане болезнено образувание?

- как изглежда пишока и най-вече камбанките под него?

- пред огледалото когато вдигнеш ръка над главата си, така че лакатя да е успореден на темето ти - как изглежда хомолатералната гръдна половина?

- най-важното! вземаш ли някакви "безвредни" вещества, хормони, хранителни добавки, редуктори и прочие неща?

Neadekvatnia
08-02-2009, 23:21
http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/e0765f9565e412da5a9adeb0960e3909/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D 0%BD%D0%B8%D0%B50109 - Еми това е моя случай.. моля споделете и без подигравки, че наистина ми е дошло до гуша от тия смешни зърна.. Ако някой пита - НЕ, не съм дебел - 175/60 съм... и тренирам.. За това идея нямам какво правят тия огромни бъчви тука... :shock:

никакви "огромни бъчви" тук аз не виждам!

имам въпроси:
- когато стиснеш мамилата под него има ли твърдо на стискане болезнено образувание?

- как изглежда пишока и най-вече камбанките под него?

- пред огледалото когато вдигнеш ръка над главата си, така че лакатя да е успореден на темето ти - как изглежда хомолатералната гръдна половина?

- най-важното! вземаш ли някакви "безвредни" вещества, хормони, хранителни добавки, редуктори и прочие неща?

Амии значи..
-никаква болка не чувствам когато стискам зърната или околността.

-ами сам не мога да преценя, но мисля, че си е наред.

-този въпрос не го разбрах :? :?

-и НЕ, не взимам никакви вещества,хормони, хранителни добавки, редуктори и прочие. Храня си се обилно и не се лишавам от никаква храна.

Дано съм ти помогнал да разнищиш случая :( :?

gynecomastia
08-24-2009, 21:35
Да, но съм чувал, че след операцията (ако има такава) няма да мога да спортувам или тренирам 1 месец (най-малко) :shock: :shock: ...

Да наистина е така! Все пак ще имаш някакъв оток на мястото на операцията. Пък и там където е шева тъкънта трябва да зарастне добре. Също така след операцията от гинекомастия ще трябва да пазиш белега от слънце, защото в противен случей ще потъмнее и става грозна работа.

amk933
08-24-2009, 21:43
Да, но съм чувал, че след операцията (ако има такава) няма да мога да спортувам или тренирам 1 месец (най-малко) :shock: :shock: ...

Да наистина е така! Все пак ще имаш някакъв оток на мястото на операцията. Пък и там където е шева тъкънта трябва да зарастне добре. Също така след операцията от гинекомастия ще трябва да пазиш белега от слънце, защото в противен случей ще потъмнее и става грозна работа.

Зависи мноооого от операцията. В България вече има и частна клиника, която прави лазерно лечение на гинекомастия, което е малко по-скъпо от нормалното. НО за целта първо ендокринолог трябва да оправи въпроса на хормонално ниво, защото набъбването на зърната е признък че нивата на естроген и андроген (мисля, че тези бяха) не са наред. Оправи ли се баланса между тях, съвсем спокойно може да се приложи лазерното отстраняване. ;) И след него се възстановяваш по-бързо и носиш превръзка за по-кратко. ;)

Rhype
08-25-2009, 07:55
Абе човек ,какво толкова ти пука 8-) Прави си кефа и отивай на плаж!!!

Neadekvatnia
08-25-2009, 19:22
Абе човек ,какво толкова ти пука 8-) Прави си кефа и отивай на плаж!!!

Еми да, добра идея! Ако ми хрумне да разсмея всички на плажа ще ида. ](*,) ](*,)

gynecomastia
09-27-2009, 07:25
Здравей, от описанието на проблема е почти 100% сигурно че момчето има гинекомастия! И по точно варианта ПОДПУХНАЛИ ЗЪРНА. Ето линкче от което ще научиш повече за гинекомастията - http://gynecomastia-bg.blogspot.com/2009/07/definition-for-gynecomastia.html

Нека първо да кажа каква според мен е била причината.
Най-лошото е било ,че си си чупил крака точно когато влизаш в пубертета. Тогава в организма ти се синтезират най-много хормони. От обездвижването и лошото хранене си качил много излишни килограми под формата на мазнини. А мазнините превръщат мъжките полови хормони в женски чрез един ензим , който се съдържа в тях (ароматаза).

Та какво е станало ?! Надебелял си , но в същото време си бил в пубертета със завишено количесатво тестостерон (мъжки полов хормон), този тестостерон обаче е бил преработван в подкожните ти мазнини до естроген (женски полов хормон). Естрогена е отговорен за нарастването на млчените жлези (колко и странно да ви е мъжете също имат такива!)

Какво можеш да направиш от тук на татък ?!?

Вариантите са два или операция или да се опиташ да повлияеш на гинекомастията като нормализираш хормоналния си баланс и предприемеш някои конкретни мерки. За тях съм писал в блога си. Прекалено много е за да го напиша тук в форума. Ако имаш въпроси може да се свържеш с мен ще се радвам да ти помогна , защото аз съм го изживял същото и знам какво преживяваш в момента!

Поздрави!

joni95
10-06-2012, 10:44
Здр по тая тема за гинекомастията се съмявам за мене че и аз имам не сам дебел не ми е като да снимките които сам гледал в нета аз са на 17 и са мн леко щръкнали зърната ми сиг. така са ми от 13- 14 годишен но сега наедрях малко тренировки оформиха се добре и зърната се оправиха малко но малко и пак леко стърчат дали е гинекомастия