PDA

View Full Version : Дисниленд - Париж



elito6754
07-28-2009, 12:49
Здревйте! Не знам дали темата е за тук, но все пак. Понеже тази година ще ходя в Париж и смятам да посетя Дисниленд. Ако има някой, който е ходил там, или такъв, който знае сайт с всичките му забавления там, тоест влакчета и тем пдобни, да пише тук. А ходилите може да дадат и някакви съвети и препоръки за увеселителните неща. Мерси предварително. :)

PurpleDream
07-28-2009, 14:42
аз ходих миналата година :grin:
беше яко,ама чесно да ти кажа не бих повторила, сякаш е за наистина малки деца...нямам предвид влакчетата амии...абе не мога да ти обясня точно,като отидеш сигурно ще ме разбереш :D

iPurple
07-28-2009, 15:39
И аз съм ходила.. за сайт не знам, но дисниленд не е в града а доста по-далеч така че си намери с кво да отидеш от париж до там. Иначе аз и двата пъти като бях все имаше много хора и даже ми се наложи да чакам по половин час на съоръжение...

Nakadah
07-28-2009, 15:42
то май всички сме ходили бе
ха-ха
има гугъл
ма ако съм на твое място първо бих разгледал лувера(дето пак съм бил)...

elito6754
07-28-2009, 16:21
Да бе, спокойно. Аз имам много дни за разглеждане на Париж, знам, че Дисниленд е извън Париж и до него се ходи с железница. Въпросът ми беше точно за отделните съоръжения. :)

Hysteric_Bitch
07-28-2009, 16:44
Красиво е, но ако си над 12 год. няма да се забавляваш толкова, просто атракциите са за по-малки деца.
Планът е разделен на 4 зони плюс 1 която е главната улица Мейн Стриит Ю.С.Ей където се намират магазините.
От дясно е Frontierland, пресъздава Дивия Запад. Влакчето на скалата изглеждаше добре, но точно тогава не работеше, обиколката с корабчето е интересна. Къщата на духовете (F9) е едно от местата които най-много ми харесаха., имаше едно момче пиколо в асансьора беше симпатично, но ми извади акъла като ми направи една физиономия,. качваш се на едно влакче- седалки на релси и гледаш, но говорят на френски естествено.
От ляво на входа е Discoveryland там задължително ще посетиш Space Mountain (D5), това е единствената атракция за по-големички от която се изпитва някаква тръпка. Honey, I Shrunk the Audience е зала в която гледаш филм (вкарват те във филма) в 3D -Скъпа, смалих децата.
Минеш ли замъкът влизаш в Fantasyland- Алиса в страната на чудесата, Дъмбо, Питър Пан...най-децкият кът там се намират въртящите се чаши.
И Adventureland -Индиана Джоунс, Питър Пан...тази част като че ли не ми хареса.

Носи достатъчно пари, закусвалните не са евтини, а в магазините има много готини неща. Планове има на входа на поне 5 езика.

EarthShaker
07-28-2009, 17:06
аз знаех френски и ми беше голям плюс :)

начи най-впечатлен бях от Space, индиана джоунс, имаше 1 влакче дето се ходи като 1 островче, 3д киното, къщата с духовете, още едно като 3д кино направено тип стар уорс, другите не ги помня.. имаше една АДСКА глупост за карибски пирати.. 8-)

elito6754
07-29-2009, 09:31
Мерси много. Карибските пирати заслужават ли си? А под повече пари колко разбираш? Сувенирите скъпи ли са? Ти ходила ли си там?

Hysteric_Bitch
07-29-2009, 10:26
Чак имам касов бон, значи магнита за хладилник ми е струвал 3 евро.
Може би не е толкова скъпо, ако се има впредвид че имам всички герои от Мечо Пух и още няколко от други филми на плюшени играчки, или просто тогава ми е било по малолетния джоб. НО естествено е по-скъпо от който и да е магазин за играчки.

Ако беше прочела добре горния ми пост нямаше да задаваш този последен въпрос.

PurpleDream
07-30-2009, 13:04
аз знаех френски и ми беше голям плюс :)

начи най-впечатлен бях от Space, индиана джоунс, имаше 1 влакче дето се ходи като 1 островче, 3д киното, къщата с духовете, още едно като 3д кино направено тип стар уорс, другите не ги помня.. имаше една АДСКА глупост за карибски пирати.. 8-)

оо на Спейс Маунтин се спуснах няколко пъти и после ми стана лошо :D :D :D

ellikok
08-07-2009, 16:40
искам и аз...

P1ra71nQ
08-09-2009, 13:54
относно сайта: http://international.disneylandparis.com/index.xhtml