PDA

View Full Version : Повече обем в корените?



`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-28-2009, 17:05
Как да постигна повече обем в корените на косата :-o ? Не искам да я топирам и да и слагам лак, защото знам, че от това ще се увреди много! А и не искам да използвам преса и да ми стои на вафлички - някакси е неестествено! :?
Ако знаете някакъв начин или някаква козметика казвайте!
Благодаря ви! :-)

justt
07-28-2009, 17:32
След като се изкъпеш си изсуши косата със сешоар (в корените). ((:

emin3mchet0
07-28-2009, 17:36
Да ти кажа и аз имам същият проблем.. Каквото и да правя на следващия ден съм като зализан тарикат #-o

sexfantasy
07-28-2009, 17:42
като се изкъпеш се изсуши със сешоар с ДИФУЗЕР в корените, защото суши косата равномерно и се повдига... При мен се получава така. Ама най-често съм на вафлички. Малко твоята работа е "хем мома, хем бременна" щото няма как хем да е с невероятен обем и разни такива изгъзици и да не се гори или уврежда. Ще я прежалиш малко...

BlueCat
07-28-2009, 18:09
Под "неестествено" какво имаш предвид? Може да й сложиш вафлички, но да оставиш отгоре, така че да не си личат. Другия вариант е сушене с четка и сешоар или с главата надолу. При мен последното не действа.

devolution
07-28-2009, 18:17
Под "неестествено" какво имаш предвид? Може да й сложиш вафлички, но да оставиш отгоре, така че да не си личат. Другия вариант е сушене с четка и сешоар или с главата надолу. При мен последното не действа.

Мда, това с вафличките отдолу е идея. 8-)

pLqmi92
07-28-2009, 18:17
можеш да си направиш вафлички,обаче да не се виждат,всмисъл да са скрити,само на корените .. :)

p3rf3c7
07-28-2009, 18:20
И аз не искам да си я топирвам,защото много накъсва косъма.Всъщност аз нямам нужда от обем,но..все пак..Имаше някакъв спрей на ейвън за обем,но не го помня за съжаление,беше на Advanced techniques (мисля,че беше така)

p3rf3c7
07-28-2009, 18:30
Опа,забравих да кажа нещо 8-)
Днеска след като си измих косата,сложих балсама за изправяне на глис,след това сложих олио-неолио (какво смешно име)и е уж за заглаждане,блясък и да предпазване на косата от вредните фактори.След това я изсуших със сешоар и ми стана една такава гъстааа косата.... 8) и обемна..бях като вещица :D

devolution
07-28-2009, 18:31
Опа,забравих да кажа нещо 8-)
Днеска след като си измих косата,сложих балсама за изправяне на глис,след това сложих олио-неолио (какво смешно име)и е уж за заглаждане,блясък и да предпазване на косата от вредните фактори.След това я изсуших със сешоар и ми стана една такава гъстааа косата.... 8) и обемна..бях като вещица :D


Какво е това олио-неолио? 8-)

p3rf3c7
07-28-2009, 18:35
Ми нали казах - служи за заглаждане,за блясък и предпазва косата от вредните фактори.Определено мирисът ми харесва. :D Имаме го отдавна,но досега не съм си слагала.Питах майка ми и ми каза,че струвало 7лв.(или нещо такова)и би трябвало да го продават в козметичните магазини :)
Нанася се на влажна или суха коса и след това се изсушава.

MaLty
07-28-2009, 18:52
Абе да ти кажа тфа с топирането е най-удачния начин поне за мен..

devolution
07-28-2009, 18:55
Абе да ти кажа тфа с топирането е най-удачния начин поне за мен..

Само дето не става от първия път. ; )

ProstoAz
07-28-2009, 19:29
Някъде четох - навеждаш си главата, пръскаш корените с лак и седиш с наведена глава, докато не изсъхне. Не съм го пробвала. :)

qsmin
07-29-2009, 11:23
Абе да ти кажа тфа с топирането е най-удачния начин поне за мен..

Само дето не става от първия път. ; ) хаха на мен и от 10 :-D

GaBiIi__
07-29-2009, 14:57
с вафлички няма да е изкуствено ако оставиш най-горния пласт не направен ;)

love_enrique
07-29-2009, 16:36
Eто ти една идея- сплети си само корените с плитки(просто завърташ 2-3 пъти кичурите)и като ги пуснеш има обем като при пресата само че не се гори и уврежда.При мен действа.Ако не искаш да се вижда къдравото можеш да го покрияш с кичур коса.

emin3mchet0
07-29-2009, 18:28
Eто ти една идея- сплети си само корените с плитки(просто завърташ 2-3 пъти кичурите)и като ги пуснеш има обем като при пресата само че не се гори и уврежда.При мен действа.Ако не искаш да се вижда къдравото можеш да го покрияш с кичур коса.

Да, може да се получи :)

bloodyF
07-29-2009, 18:33
като се изкъпя аз ,ако изсъхва сама бухва пък ако бързам обръщам си косата надолу и със сешоара и има обем ;)