PDA

View Full Version : каква е вашата теория за създаването на света



Xgirl12345
07-28-2009, 18:49
аз попринцип вярвам в Господ но не вярвам в тва че той е създал света за 7 дни по скоро вярвам в големия взрив

Aries
07-28-2009, 18:54
Ами тогава какво е имало преди големия взрив ? ! :-o
Това е въпросът,който трябва да си зададем.И все пак колкото и теории да се предлагат,едва ли има обяснение,което умът ни може да го побере ! :-D

Ilikeliljon
07-28-2009, 19:05
Ами тогава какво е имало преди големия взрив ? ! :-o
Това е въпросът,който трябва да си зададем.И все пак колкото и теории да се предлагат,едва ли има обяснение,което умът ни може да го побере ! :-D

Според последните физически теории за постоянно зараждащата се Вселена, преди големия взрив е имало друга вселена, която се е родила от голям взрив, а преди нея друга и така нататък :) :)

Xgirl12345
07-28-2009, 19:09
През 20-те години на миналия век Едуин Хъбъл открил, че галактиките, далеч от Млечния път, се отдалечават от нас. Всъщност, колкото по-далеч са от нас, толкова по-бързо се отдръпват. И така той заключил, че цялата Вселена сигурно се разширява. Ако проследим нещата назад излиза, че в някакъв етап от миналото тя е била съсредоточена в една точка.

а аз също съм чувала че нашата вселена е засмукана в черна дупка :?

Aries
07-28-2009, 19:13
Всичките мнения за много интересни,но както казах .. ОТНОВО НЕ СИ ОТГОВАРЯМЕ НА ВЪПРОСА ! Преди ВСИЧКО ТОВА,което изброихте като възможности какво е имало ? Преди всички вселени какво е имало и как е започнала да се разширява вселената.Колкото и глупаво да звучи,според мен нямаме достатъчно интелект да го възприемем ! :-o

Ilikeliljon
07-28-2009, 19:14
През 20-те години на миналия век Едуин Хъбъл открил, че галактиките, далеч от Млечния път, се отдалечават от нас. Всъщност, колкото по-далеч са от нас, толкова по-бързо се отдръпват. И така той заключил, че цялата Вселена сигурно се разширява. Ако проследим нещата назад излиза, че в някакъв етап от миналото тя е била съсредоточена в една точка.

а аз също съм чувала че нашата вселена е засмукана в черна дупка :?

Да това е така нареченото Червено отместване. Колкото повече се отдалечава един обект толкова повече се измества към червения спектър. Учените предполагат, че Вселената е била сингулярност, но не могат да предскажат какво се е случило в първите 10 на минус 33 степен секунди от началото на Вселената, тоест след Големия взрив. Ето и малко от уикито:"Общата теория на относителността предвижда гравитационна сингулярност, където плътността става безкрайна. За разрешаване на този парадокс е нужна теорията на квантовата гравитация. Разбирането на този период от историята на Вселената е сред най-важните неразрешени проблеми на физиката." :) :)

Xgirl12345
07-28-2009, 19:15
няма как да разберем какво е имало преди това и винаги ще си остане загадка :(

Dgaduin
07-28-2009, 20:33
Аз мисля че света е бил създаден след като някой е отбрил "Едно, две, едно, две, три, четири" и после БУМ ! ^^ Бъзика настрана - идеята за Големия взрив е вариант. А пък за това че вселената се разширява - вярно е, но не е задължително да е концентриано в нас - и ние напрактика се движим далеч от центъра.

ZipFail
07-28-2009, 21:41
Ами тогава какво е имало преди големия взрив ? ! :-o
Това е въпросът,който трябва да си зададем.И все пак колкото и теории да се предлагат,едва ли има обяснение,което умът ни може да го побере ! :-D

Според последните физически теории за постоянно зараждащата се Вселена, преди големия взрив е имало друга вселена, която се е родила от голям взрив, а преди нея друга и така нататък :) :)
Това не дава отговор на въпроса...
То и отговор няма, просто за да започне всичко трябва да е имало нищо преди това..а крехкия човешки мозък не може да го побере :)

Ilikeliljon
07-28-2009, 22:43
Ами тогава какво е имало преди големия взрив ? ! :-o
Това е въпросът,който трябва да си зададем.И все пак колкото и теории да се предлагат,едва ли има обяснение,което умът ни може да го побере ! :-D

Според последните физически теории за постоянно зараждащата се Вселена, преди големия взрив е имало друга вселена, която се е родила от голям взрив, а преди нея друга и така нататък :) :)
Това не дава отговор на въпроса...
То и отговор няма, просто за да започне всичко трябва да е имало нищо преди това..а крехкия човешки мозък не може да го побере :)

В една тема цитирах Закона за запазване на енергията. И така бумммм, теорията ти отиде в небитието, не може да е имало нищо. Според тази теория или по-скоро закон нищо не може да се появи от нищото, нито да отиде в нищото. Една енергия се преобразува в друга и така. :) :)

ZipFail
07-28-2009, 22:48
Точно това казвам-човешкия мозък не може да го побере :)
Ако няма вселена няма да има и сили които да си взимодействат, и закони които да спазват.

Ilikeliljon
07-28-2009, 23:31
Точно това казвам-човешкия мозък не може да го побере :)
Ако няма вселена няма да има и сили които да си взимодействат, и закони които да спазват.

В момента повече показваш пример, докъде може да достигне необятността на човешкото мислене (закона е доказан да ти кажа) :) :)

ZipFail
07-28-2009, 23:42
Закона си е доказан, но не е в това въпроса - хората търсят логиката и последователността...
Само че в нищото няма закони, няма материя, няма енергия - абе нищо си няма...чисто логически никой няма да го приеме като отговор откъде сме дошли, просто защото не може да си го представи :)

Ilikeliljon
07-29-2009, 00:11
Закона си е доказан, но не е в това въпроса - хората търсят логиката и последователността...
Само че в нищото няма закони, няма материя, няма енергия - абе нищо си няма...чисто логически никой няма да го приеме като отговор откъде сме дошли, просто защото не може да си го представи :)

Искаш липса на логика ли или какво?Веднъж един човек решил да вкара едно мъничко патенце в шише и го хранил, както било вътре в шишето. Обаче патето порасноло и вече му било трудно да се побере д шишето. Как човека да изваде патето без да го убие и същевремено без да счупи шишето 8-) 8-)

Nam3less3
07-29-2009, 10:23
Това за 7те дена е символично, библията НЕ дава научно обяснение за света.
Науката вече е обяснила. Просто Бог е запалил Големият Взрив, и оттам всичко се създава. Той е спусъкът :-o
Преди Големият Взрив, когато не е съществувало нищо или само Бог е съществувал, тези неща са извън физическите закони и не могат да бъдат проумяни от нас. За тях съществуват други закони, които ще схванем вероятно след смъртта ни. Не се опитвайте да обясните необяснимото.

ZipFail
07-29-2009, 11:07
Преди Големият Взрив, когато не е съществувало нищо или само Бог е съществувал, тези неща са извън физическите закони и не могат да бъдат проумяни от нас. За тях съществуват други закони, които ще схванем вероятно след смъртта ни. Не се опитвайте да обясните необяснимото.
Точно това казвам :)

Otep
07-30-2009, 07:53
Аз мисля, че не сме създадени от някой човек или бог. Аз съм атеист. Създаването на живота си има много по-реални теории от това, че сме се пръкнали за 7 дни. За мен религията е манипулация. Карала е хората да вярват, че земята е плоска :-o Свалете си филм на National Geo. За мен е по-вероятно да сме се получили от бактерии или микроби и да се развиваме много много години, а не за 7 дни :)

Nam3less3
07-30-2009, 13:20
Аз мисля, че не сме създадени от някой човек или бог. Аз съм атеист. Създаването на живота си има много по-реални теории от това, че сме се пръкнали за 7 дни. За мен религията е манипулация. Карала е хората да вярват, че земята е плоска :-o Свалете си филм на National Geo. За мен е по-вероятно да сме се получили от бактерии или микроби и да се развиваме много много години, а не за 7 дни :)Не чу ли, че всичко това е символизъм, и че религията не я интересува как е създадена земята, нито го обяснява :-o Това е най-глупавият аргумент против религията.

NamelessRomantic
07-31-2009, 00:21
В началото бе нищо.Тогава Чък Норис намери това нищо,фрасна го през лицето и му изкрещя "GET A JOB!!!".И така се появи всичко.

Ок,оф топик.Голям праз.Аз лично съм си за големия взрив,защото не вярвам да има Господ.Както се вика:"Holy bible?Screenshot or it didn`t happen!"

SolusChristus
07-31-2009, 09:29
В началото бе нищо.Тогава Чък Норис намери това нищо,фрасна го през лицето и му изкрещя "GET A JOB!!!".И така се появи всичко.

Ок,оф топик.Голям праз.Аз лично съм си за големия взрив,защото не вярвам да има Господ.Както се вика:"Evolution?Screenshot or it didn't happen!"

fix'd

Otep
07-31-2009, 12:01
Просто Бог е запалил Големият Взрив, и оттам всичко се създава. Да не твърдиш че бог е шибан пироман ? :razz:

Май така се получава :D

JoyfulCompany
07-31-2009, 13:19
Само защото нашият живот е ограничен с начало и край, не значи, че Вселенета има такива. Въобще ние живеем твърде обвързани с идеята за време и си обясняваме всичко от тази гледна точка. Не се прикачвам към някоя от основните теории за/на съществуването засега, не смятам, че някога ще ми е еднозначно ясно, но и не смятам да спирам да се опитвам да си изясня.

backiss
08-03-2009, 10:56
БОГ ? :?:
кой е той ? :?:
преди да създаде земята какво е правил ? :?:
от къде е дошул бог ? :?:
той ли не е създал или ние него ? :?:
Майната му!!! :!:
цялата тзи работа около нещо божествено е пълна щуротия
библията какво е тя ?:?: тя е просто книжка разказваща вече ясни неща но книжка която се опитва да обясни естествените неща от живота по неестаствен път
майната и на нея щото тя се преплита и не дава реално обяснение за нищо

ZipFail
08-03-2009, 11:25
facepalm..
дори картинка не заслужаваш.

Xitap
08-03-2009, 12:30
БОГ ? :?:
кой е той ? :?:
преди да създаде земята какво е правил ? :?:
от къде е дошул бог ? :?:
той ли не е създал или ние него ? :?:
Майната му!!! :!:
цялата тзи работа около нещо божествено е пълна щуротия
библията какво е тя ?:?: тя е просто книжка разказваща вече ясни неща но книжка която се опитва да обясни естествените неща от живота по неестаствен път
майната и на нея щото тя се преплита и не дава реално обяснение за нищо
Самото мислене на всеки от нас е ограничено. Ние боравим с константи и се държим за тях. Може би ако се намери нова наука, технология или нещо от тоя род, ще се научим, че Бог не е измислен. Въпроса е в това, че сме тотално ограничени!
И спри наркотиците, момче!

backiss
08-03-2009, 12:45
БОГ ? :?:
кой е той ? :?:
преди да създаде земята какво е правил ? :?:
от къде е дошул бог ? :?:
той ли не е създал или ние него ? :?:
Майната му!!! :!:
цялата тзи работа около нещо божествено е пълна щуротия
библията какво е тя ?:?: тя е просто книжка разказваща вече ясни неща но книжка която се опитва да обясни естествените неща от живота по неестаствен път
майната и на нея щото тя се преплита и не дава реално обяснение за нищо
Самото мислене на всеки от нас е ограничено. Ние боравим с константи и се държим за тях. Може би ако се намери нова наука, технология или нещо от тоя род, ще се научим, че Бог не е измислен. Въпроса е в това, че сме тотално ограничени!
И спри наркотиците, момче!


не взимам наркотици
да работим с константи който ние сме измислили и които са съваршенни
защото в продължение на векове те не се променят и не променят значението си
как ще си ограничен ако мисълта ти е неограничена и можеш да твориш.
бог е измислен

Nam3less3
08-04-2009, 12:08
БОГ ? :?:
кой е той ? :?:
преди да създаде земята какво е правил ? :?:
от къде е дошул бог ? :?:
той ли не е създал или ние него ? :?:
Майната му!!! :!:
цялата тзи работа около нещо божествено е пълна щуротия
библията какво е тя ?:?: тя е просто книжка разказваща вече ясни неща но книжка която се опитва да обясни естествените неща от живота по неестаствен път
майната и на нея щото тя се преплита и не дава реално обяснение за нищоКакви са тия въпроси? Все това ви интересува, необяснимото за нашите умове. Смисълът е друг.

Nam3less3
08-10-2009, 10:08
Големия взрив. ;-)Който е фантастично и невъзможно явление, съответно Бог просто го е стартирал и оттам всичко от само себе си се създаде. :D

Nam3less3
08-10-2009, 10:19
Големия взрив. ;-)Който е фантастично и невъзможно явление, съответно Бог просто го е стартирал и оттам всичко от само себе си се създаде. :DСтрува ми се, че цениш повече Бог, от колкото себе си..Да, защото осъзнавам какъв е Бог. Но това не означава, че се подценявам, или че нямам индивидуалност и вяра в себе си и "други подобни неща".

Nam3less3
08-10-2009, 10:28
Големия взрив. ;-)Който е фантастично и невъзможно явление, съответно Бог просто го е стартирал и оттам всичко от само себе си се създаде. :DСтрува ми се, че цениш повече Бог, от колкото себе си..Да, защото осъзнавам какъв е Бог. Но това не означава, че се подценявам, или че нямам индивидуалност и вяра в себе си и "други подобни неща".Жалка работа.Така си мислиш ти. Кой би посмял да се цени повече от този, който е създал и него, и всичко останало? Ето ти логическо обяснение, макар че аз не използвам него. Тук става въпрос за по-висши чувства.
Май грешно разбра това да "се цениш повече от Бог".

Nam3less3
08-10-2009, 10:32
Имам друга философия за Бог.Значи вярваш, че съществува Бог, или нещо като Бог, или някаква друга висша разумна сила?

Nam3less3
08-10-2009, 10:36
Имам друга философия за Бог.Значи вярваш, че съществува Бог, или нещо като Бог, или някаква друга висша разумна сила?Да, но няма нищо общо с някаква религия или нещо подобно.А с какво има общо? Значи сам си си го измислил, щом не съществува под никаква друга форма(щом не е споменато в някоя религия и т.н.)?

Nam3less3
08-10-2009, 10:53
Имам друга философия за Бог.Значи вярваш, че съществува Бог, или нещо като Бог, или някаква друга висша разумна сила?Да, но няма нищо общо с някаква религия или нещо подобно.А с какво има общо? Значи сам си си го измислил, щом не съществува под никаква друга форма(щом не е споменато в някоя религия и т.н.)?Не съм ги измислил сам всъщност.
Много е сложно да ти обясня точно в какво вярвам, защото имам коренно разлчина представа за живота.Но определено не вярвам, че Бог е човек на небето, който определея кой да страда, кой да умре, кой да бъде наказан за греховете си, какви правила да се следват и т.н.
Изобщо не вярвам в това.

И няма някаква организация или група, която поддържа тази идея или нещо такова като секта, религия, организация или както и да го наречеш.

Главно тази идея се основава на Законът за привличането. :) 8-)Значи грешно разбираш религията. Това за небето е символизъм, всъщност цялата библия е пълна със символизми, не знам защо никой не си дава труда да се помъчи поне малко да помисли. Нищо в нея не е буквално. Бог не определя кой да страда, а човека. Който съгреши и върши зло, си плаща, и всеки, който продължава да го прави, ще бъде наказан. Правилата са едни - на доброто. Не знам какви други правила искаш, нито може да съществуват други. Като човек разбере разликата между доброто и злото, ще знае как да ги спазва. Църквата(средновековната) и сектите обикновено са престъпни и антихристиянски, но това е човешка институция. Закона за привличането е част от устройството на света. Както виждаш, това е най-праведната и единствената истинска вяра, просто грешно си я разбрал.

Drift_King
08-10-2009, 11:23
Важният въпрос наистина е какво е имало преди Големият взрив или съответно преди Бог?
Но ако се замислим ще разберем, че отговор за така зададеният въпрос няма и вероятно никога няма да има, нещо като спора за кокошката и яйцето.
Вероятно начало и край няма, а всичко е един огромен цикъл подобно на преобразуването на енергията.

Наскоро четох много интересен материал на тема Големият взрив и бъдещето на Вселената.
Според проучвания проведени наскоро голяма част от теориите за Големият взрив са погрешни.И проблема е главно в нашето невежество и ограниченост.Нашата физика е физика на частиците (атоми, молекули и т.н.), но се оказва, че само 4% от Вселената е изградена от познатите частици и още по-важно от частиците, които сме доказали, че съществуват.
И тук отново навлизаме в сферата на теориите - Теоритично е невъзможно черната материя или антиматерия да несъществува, но тъй като тя не взаимодейства с никоя от познатите ни частици ние неможем нито да я видим, нито да я уловим, а от това следва, че неможе да се докаже напрактика, че съществува и въпреки това без нея Вселената каквато я познаваме нямаше да съществува.
И това е така, защото тя се явява един вид "скеле" за формирането на галактики, звезди, плантети и т.н. Наскоро дори беше констатирано наличието на такова "скеле" чрез специални лещи. мисля че бяха "гравитационни".
Но дори и с наличието на антиматерия познатите ни частици във Вселената стават около 35% от състава й.
Както знаем според теорията на големият взрив Вселената постоянно се разширява заради инерцията набрана след взрива, но ще дойде момент в които гравитацията на телата ще наделее и ще започне свиване.Но истината е друга - проведен е експеримент от две независими групи учени, като е наблюдавана светлината на далечни звезди с цел да се определи скороста с която те се отдалечават от нас.Разбира се всички очаквали скороста на отдалечаване да намалява, но се оказало че тя расте при това с огромни темпове.Цялата Вселена се разширява, по точно простарнството между галактиките се разширява, с големи темпове противно на гравитационните сили, за това учените заключват, че трябва да има някаква сила/енергия, която да е с по-голям знак от гравитацията, за да бъде подържан този процес - наричат я тъмна енергия.
Според новата теория веднага след големият взрив се създават познатите ни частици, антиматерията и тъмната енергия.Поради близостта на частиците в началото гравитацията действа с много по-голяма сила от тъмната енергия, но силата на взрива е дала тласък на частиците и Вселената се разширява, следователно силата на гравитацията намалява.Според учените преди около 5 млрд. години се е стигнало до равновесна точка, в която за някакъв период от време не е имало нито растеж нито намалаване, гравитацията и тъмната енергия са били равни по сила.След преминаването на тази точка обаче тъмната енергия е взела превес и сега властва над Вселената.Което значи, че в даден момент разстоянията между галактиките ще започнат да се удвояват в рамките на много малко време, а това ще доведе до изолация и един много студен край за всичко което познаваме.
Но тук дори и теориите свършват има вероятност дори тъмната енергия да премине в гравитация и обратното и Вселената да започне да се свива отново, но....

Nam3less3
08-10-2009, 11:38
Интересен материал, но не съществува такова понятие "преди Бог". Нали заради това той е Бог, той няма начало и край, той е навсякъде и никъде, той е създал нещата като времето, пространството, логиката, физическите закони, пък ние сме тръгнали с тях да го обясняваме. Бог е извън всякакви логически или физически разсъждения, обяснения или закони.

Drift_King
08-10-2009, 15:09
Нека се абстрахираме от религиозните виждания за Бог.Както преди Големият взрив е имало нещо, така и преди Бог трябва да е имало нещо или нещо да е свършило своето съществуване, за да го има Бог - друго божество, енергия и т.н.
Енергията е нещото което изгражда Вселената и самите нас и е перфектен пример за "нещо", което просто съществува, няма начало и край, не се губи и т.н., но проблема е че и тя е започнала от някъде, нещо е задвижило кръговрата.
Във Вселената времето в известен смисъл несъществува, а това отваря безброй вероятности, далеч извън нашите представи.

Но при всички положения обяснението, че Бог е просто там и не е дошъл от никъде или нищо е доста неубедително.

Nam3less3
08-10-2009, 15:14
Нека се абстрахираме от религиозните виждания за Бог.Както преди Големият взрив е имало нещо, така и преди Бог трябва да е имало нещо или нещо да е свършило своето съществуване, за да го има Бог - друго божество, енергия и т.н.
Енергията е нещото което изгражда Вселената и самите нас и е перфектен пример за "нещо", което просто съществува, няма начало и край, не се губи и т.н., но проблема е че и тя е започнала от някъде, нещо е задвижило кръговрата.
Във Вселената времето в известен смисъл несъществува, а това отваря безброй вероятности, далеч извън нашите представи.

Но при всички положения обяснението, че Бог е просто там и не е дошъл от никъде или нищо е доста неубедително.Пак ми прочети мнението. Бог е Бог, защото той е създал енергията, законите на енергията, времето, пространстово, той няма начало и край, той е създал физическите закони на Вселената, както и логическите. Науката не може да говори за Бог. Той е отвъд всичко физическо и научно.

Drift_King
08-10-2009, 15:29
То това обяснява всичко, но нали някак трябва да го приемем това, да го чувстваме, че е така, а още повече, че живеем в свят в които вярваме само на доказателства или на неща които виждаме, чуваме и т.н.
Христяните могат да си твърдят, че техният Бог е всичко което ти изброи, мюсюлманите могат да твърдят същото за друго същество и т.н., как да разберем кой казва истината.
По същата логика аз мога да твърдя, че преди сегашният Бог е имало друг още по-всемогъщ Бог, които се е преродил в този и да го представям като всеобща истина.
Разбира се това важи и за Големият взрив и всички останали теории.

Аз не казвам, че е невъзможно да е така както ти го представяш, а казвам че и това е просто теория, нищо повече.

Nam3less3
08-10-2009, 15:33
То това обяснява всичко, но нали някак трябва да го приемем това, да го чувстваме, че е така, а още повече, че живеем в свят в които вярваме само на доказателства или на неща които виждаме, чуваме и т.н.
Христяните могат да си твърдят, че техният Бог е всичко което ти изброи, мюсюлманите могат да твърдят същото за друго същество и т.н., как да разберем кой казва истината.
По същата логика аз мога да твърдя, че преди сегашният Бог е имало друг още по-всемогъщ Бог, които се е преродил в този и да го представям като всеобща истина.
Разбира се това важи и за Големият взрив и всички останали теории.

Аз не казвам, че е невъзможно да е така както ти го представяш, а казвам че и това е просто теория, нищо повече.В религията и духовните учения няма неща като доказателства и т.н. Който има вяра, го чувства, и сам ще си получи "доказателствата".
Бог е един, който вярва в доброто и върши добро, той е с Бог, независимо каква религия се води че изповядва. Истината който търси я намира, прочети библията като за начало(новият завет, и го възприемай не буквално, а символистично). За теб може да е теория, за мен си е като доказана истина. Но ако ще се интересуваш от доказателства и от научни теории за да обясняваш религията, доникъде няма да стигнеш. Двете нямат нищо общо.

Drift_King
08-10-2009, 15:53
Живо се интересувам от символиката в Библията и точно тази символика ме кара да мисля, че Бог не е това за което го мислим, дори се канех да пиша в темата за Откровението на Йона, но нямам време.

Не се опитвам да го обясня чрез научни факти, въпреки че това не е невъзможно.Просто и аз, а и много други не го чувстваме и не го вярваме така като го представяш и за това го подлагаме на съмнение.


за мен си е като доказана истинаИ ти самият изпитваш нужда от своите доказателства, за да го приемеш като истина.

Nam3less3
08-10-2009, 15:56
Живо се интересувам от символиката в Библията и точно тази символика ме кара да мисля, че Бог не е това за което го мислим, дори се канех да пиша в темата за Откровението на Йона, но нямам време.

Не се опитвам да го обясня чрез научни факти, въпреки че това не е невъзможно.Просто и аз, а и много други не го чувстваме и не го вярваме така като го представяш и за това го подлагаме на съмнение.И аз се интересувам от символиката в библията и особено в Откровението. Ако имаш време, напиши нещо по темата, защото заради символиката може да се получат различни резултати, а човек трябва да избере този, който му се струва най-добър и правилен.

mistake
08-17-2009, 07:57
http://www.fenomenibg.com/modules/news/article.php?storyid=65
Ще ми се повечето "умници" тук да се поинтересуват малко и да хвърлят някой поглед... :)

ZipFail
08-17-2009, 09:35
http://www.fenomenibg.com/modules/news/article.php?storyid=65
Ще ми се повечето "умници" тук да се поинтересуват малко и да хвърлят някой поглед... :)


Заключение

Въпреки всичко, написано за теорията за Големия взрив, тя си остава само теория. Не се знае дали изобщо е имало такъв "голям взрив". Може Вселената да е безкрайна във времето и пространството. Може просто съществува, без начало и без край.

^^ ;-)

Tokra
08-17-2009, 09:41
Няма такова същество като Бог, съществува друго нещо - Природа. Най-вероятно тези божествени качества се преписват на някое по-висше същество, развил уменията си заради еволюцията.

Nam3less3
08-17-2009, 10:43
Няма такова същество като Бог, съществува друго нещо - Природа. Най-вероятно тези божествени качества се преписват на някое по-висше същество, развил уменията си заради еволюцията. :lol: :lol: :lol:

Tokra
08-17-2009, 10:59
Няма такова същество като Бог, съществува друго нещо - Природа. Най-вероятно тези божествени качества се преписват на някое по-висше същество, развил уменията си заради еволюцията. :lol: :lol: :lol:

?!?

Моята теория е по-вярна във всеки случай от твоята ;) Вярвай си в Бог, но тоя Бог гледам няма ти помогне. ;) Ех, колко е жесток ^^

Nam3less3
08-17-2009, 11:32
Няма такова същество като Бог, съществува друго нещо - Природа. Най-вероятно тези божествени качества се преписват на някое по-висше същество, развил уменията си заради еволюцията. :lol: :lol: :lol:

?!?

Моята теория е по-вярна във всеки случай от твоята ;) Вярвай си в Бог, но тоя Бог гледам няма ти помогне. ;) Ех, колко е жесток ^^Помагал ми е, а моята теория е, че Бог е създал Големият Взрив, за мен е факт.

Tokra
08-17-2009, 18:22
Тук сега какво трябва да правя, да плача от смях или от жалост? Какъв Бог бе, човек? В една друга тема писах - Не Бог крепи хората, а вярата! Не само вярата в Бог, а в каквото и да е, само вяра да има!

padnaloblak
08-17-2009, 19:44
относно теорията за нищото... както обича да казва даскалката ми по химия нищо не е загубено! както в природата нищо не изчезва така по тая логика можем да кажем че за да има вселена преди нея е имало нещо друго. не може от нищото да стане нещо .... няма как да се зароди каквото и да било от това "нищо". просто мои си разсъждения..

а как се е зародил светът... прекалено сложен въпрос за индивиди използващи има няма 7% от сивото си вещество.. по лесно би било да изобретим машина на времето :D току виж успеем да се върнем толкова назад...

themusicinme
08-17-2009, 20:11
Тук сега какво трябва да правя, да плача от смях или от жалост? Какъв Бог бе, човек? В една друга тема писах - Не Бог крепи хората, а вярата! Не само вярата в Бог, а в каквото и да е, само вяра да има!

За да има човек вяра в нещо, той вярва, че това нещо съществува. Т.е. да имаш вяра в Бог, значи че си убеден, че той съществува.

Tokra
08-17-2009, 21:51
А какви са доказателствата, че Бог съшествува? То дори и теория да се извлече...

padnaloblak, тогава най-вероятно е имало нещо, но не материя, а чиста енергия. Защо пък да не е вярна и теорията, преди това пак е имало вселена, със всичките си свойсттва като сегашната. Обаче след константно свиване и заради неописуемата гравитация материята да се изпари и превърне в енергия и да се свие до изключително малък размер, когато вече настъпва колапс и се случва Големият взрив. Т.е. искам да кажа, че това е един безкраен на прераждане. Донякъде тази теория е вярна, тъй като енергията не може да се създаде или унищожи, а да се променя от една форма в друга. (Законът за запазване на енергията. (http://bg.wikipedia.org/wiki/Закон_за_запазване_на_енерг ията))

Nam3less3
08-18-2009, 01:10
А какви са доказателствата, че Бог съшествува? То дори и теория да се извлече... Който вярва, не се интересува от доказателства. Това да не ти е наука? Толкова ли не проумяваш смисълът на религията?

Tokra
08-18-2009, 06:38
Абе пич, религията е една пълна глупост, създадена от няколко пъна, които са се мислели за велики и всеки ги е слушал! Лесно да измамиш козари и сеячи, които са били мнозинство по онова време, т.е. наивници! Тези тъпите религии разделиха човешкото общество на християни (от своя страна православни и католици), мюсюлмани, евреи и т.н.. Зарад тях са се водили толкова тъпи войни, че даже не може да си представиш!

SolusChristus
08-18-2009, 06:53
Абе пич, религията е една пълна глупост, създадена от няколко пъна, които са се мислели за велики и всеки ги е слушал! Лесно да измамиш козари и сеячи, които са били мнозинство по онова време, т.е. наивници! Тези тъпите религии разделиха човешкото общество на християни (от своя страна православни и католици), мюсюлмани, евреи и т.н.. Зарад тях са се водили толкова тъпи войни, че даже не може да си представиш!

Гледал зайтгайст и всичко знае.

Tokra
08-18-2009, 08:13
Зайтгайст го чувам за втори път. Първият път е от един ник.

SolusChristus
08-18-2009, 08:36
Зайтгайст го чувам за втори път. Първият път е от един ник.

И все пак, "религията" не е имала никакъв контрол в първите 200 години от развитието си, даже обратното. Последователите на Христос са били гонени заради вярата им.

Защо някой, който лъже умира за това, което знае, че не е истина?

Tokra
08-18-2009, 09:24
Както се знае, религията и вярванията тогава са били различни в много култури. Имало е много политеисти (да не кажа почти всичките). Нормално е да отстояват за своите богове. В началото кой би повярвал, че може един единствен Бог да се справи с толкова много задължения, а не като римляните и Гърците, които са имали за всяко нещо Бог. Но явно са пробили точно с това, че не е нужно да се ходи от едната страна на империя или нация до другата и страна само и само а се посети определен храм и да се помоли на опреден Бог, ами само един, където "Бог чува всичките ни молитви", т.е. Църквата.

SolusChristus
08-18-2009, 09:40
т.е. навсякъде.

Не е нужно да посещаваш църква, за да си спасен.

Добре, като си толкова начетен, кажи ми, какво вярват християните?

Кой е Исус? Какво е направил и защо?

Какво трябва да направи човек, за да иде в Рая?

Nam3less3
08-18-2009, 13:18
Абе пич, религията е една пълна глупост, създадена от няколко пъна, които са се мислели за велики и всеки ги е слушал! Лесно да измамиш козари и сеячи, които са били мнозинство по онова време, т.е. наивници! Тези тъпите религии разделиха човешкото общество на християни (от своя страна православни и католици), мюсюлмани, евреи и т.н.. Зарад тях са се водили толкова тъпи войни, че даже не може да си представиш!Не религиите, а тъпите хора ги разделиха на католици и т.н. Някой предатели са използвали религията за политически, икономически и културни цели, да не говорим за престъпната и антихристиянска католическа църква. Ти чел ли си библията, знаеш ли за какво става въпрос в християнството?

themusicinme
08-18-2009, 20:22
На атеист да разправяш нещо религиозно е супер безсмислено, особено да го убеждаваш нещо. Всеки да си живее с разбиранията и така.

Naman07
08-18-2009, 22:37
На атеист да разправяш нещо религиозно е супер безсмислено, особено да го убеждаваш нещо. Всеки да си живее с разбиранията и така.
Уви, тук малцина са атеисти и малцина вярващи. Повечето са идиоти и не могат да си ''живеят с разбирането'', те са хора изпитващи нужда да бъркат в чуждата паница и чуждото око :D . Жалка работа. Със здраве.

ZipFail
08-18-2009, 22:47
Тая вечер Naman е с най-смислените мнения във всяка тема, евала :)

Tokra
08-19-2009, 06:26
Пичове в много дълга тема ме вкарвате... Ще се опитам по накратко и до толкова, колкото си спомням мислите ми.

В какво вярват християните? В това, че ако спазват Божиите заповеди, ще си осигурят място в Християнския Рай до Бог. От това се замислям, кой може да ги спази тези 10 божий заповеди? Никой. Ние сме си създадени грешни, грешни ще си останем. Значи нямаме място в Рая. О не! греховете може да се прощават... Вярно, но с какво единият грях е по-тежък от другия там? Нали все пак е грях? И как, когато си сторил толкова много злини порез живота си, един отец да ти каже няколко думички и ти да си изчистен от греховете? Сега, аз не вярвам в Бог, но пък и не правя злини. Какво ми остава? Къде отивам, в Ада или Рая? Май никъде, ще си седя пред портите до "края" на вечността. А иначе в библията е толкова сигурно описано, че отиваш или в Рая или в Ада... Сега кой ми бил Иисус.. Той е Божият син, слязал на Земята да изстрада всичките ни грехове, за да може Бог да ни ги прости. Според Библията, той е правил много чудеса, учил е хората какво е правда, състрадание, любов и още много. След това, той е разпнат на кръста, в послдствие умира, възкръсва и остава на Земята още 40 дни, като след това се възнася. Е добре, я ми кажете колко още такива хора е имало? Не са ли малко изстрадалите заради тази религия, поставяйки се в неговото положение? Описан ли е тогава друг случай на възкръсване и възнасяне? Не. Друго нещо, преди да дойде Иисус на земята, не са се случили кой знае колко грехове. След него още 2 хилядолетия са се случвали такива безчинства, дори и в неговото и името на Бог, и не се е случил Страшният съд? Или какво, Бог ще изчака още и ще ни прати в Ада заради греховете наши или на предците ни?

Nam3less3, чел съм библията и като дете и като поотраснал. И честно казано, само притчите ми харесаха, защото са верни. Другото е приказки, достатъчни да излъжат такава антична цивилизация...

SolusChristus
08-19-2009, 09:41
Уф, айде пак се почва...



В какво вярват християните? В това, че ако спазват Божиите заповеди, ще си осигурят място в Християнския Рай до Бог.

Грешка, ще ти кажа защо по-надолу.


От това се замислям, кой може да ги спази тези 10 божий заповеди? Никой. Ние сме си създадени грешни, грешни ще си останем. Значи нямаме място в Рая.


О не! греховете може да се прощават...

По-скоро, о да, греховете могат да се прощават!


Вярно, но с какво единият грях е по-тежък от другия там? Нали все пак е грях? И как, когато си сторил толкова много злини порез живота си, един отец да ти каже няколко думички и ти да си изчистен от греховете?

Всички грехове са еднакво тежки, и всеки един е "смъртен".

Свещенниците грехове НЕ МОГАТ да опрощават, това е пълна измислица.

За да ти бъдат опростени греховете ти трябват вяра в Исус Христос и истинско покаяние! Да се покаеш от това, което съгрешаваш и да се стремиш с всичи сили да не го правиш. Това, че може би няма да успееш няма значение.


Сега, аз не вярвам в Бог, но пък и не правя злини.

Гаранция ти давам, че последната една година си излъгал поне 100 пъти. А по колко момичета си разсъблякал с поглед, само ти си знаеш.


Какво ми остава? Къде отивам, в Ада или Рая? Май никъде, ще си седя пред портите до "края" на вечността.

Няма такива филми.


А иначе в библията е толкова сигурно описано, че отиваш или в Рая или в Ада...

Не знам какво искаш да кажеш тук.


Сега кой ми бил Иисус.. Той е Божият син, слязал на Земята да изстрада всичките ни грехове, за да може Бог да ни ги прости.

Грешка. Исус е умрял за греховете ни, като перфектното жертвоприношение за нас.

Исус плаща "дълга" ти, който имаш към Бог, заради това ти вече си невинен.


Според Библията, той е правил много чудеса, учил е хората какво е правда, състрадание, любов и още много. След това, той е разпнат на кръста, в послдствие умира, възкръсва и остава на Земята още 40 дни, като след това се възнася.
Е добре, я ми кажете колко още такива хора е имало?

Нито един.


Не са ли малко изстрадалите заради тази религия, поставяйки се в неговото положение?

Малко са... около нула.


Описан ли е тогава друг случай на възкръсване и възнасяне? Не.

Не виждам проблем.


Друго нещо, преди да дойде Иисус на земята, не са се случили кой знае колко грехове.

Прочети Стария Завет.


След него още 2 хилядолетия са се случвали такива безчинства, дори и в неговото и името на Бог, и не се е случил Страшният съд? Или какво, Бог ще изчака още и ще ни прати в Ада заради греховете наши или на предците ни?

Ти си имаш достатъчно грехове, та да те осъди. Както казах, ако повярваш и се покаеш, то със сигурност ще получиш вечен живот.

Отговорил съм набързо, затова питай ако има нещо неясно.

buffalo88
08-19-2009, 09:44
Скоро ще разберем как сме създадени ,стига учените в Церн да не отворят черна дупка :D

SolusChristus
08-19-2009, 10:33
Скоро ще разберем как сме създадени ,стига учените в Церн да не отворят черна дупка :D

Няма такава опасност.

buffalo88
08-19-2009, 10:45
Скоро ще разберем как сме създадени ,стига учените в Церн да не отворят черна дупка :D

Няма такава опасност.

Абе по-яко е да има,иначе кога ще видиш наживо черна дупка да засмуква света ?

ri41
08-20-2009, 16:21
не знам и ми е много интересно, но навярно е нещо съвсем различно от това което човечеството предполага :-o