PDA

View Full Version : какво има след смърта



Xgirl12345
07-28-2009, 19:18
винаги съм се чудела има ли задгробен живот вие какво мислите :?

Aries
07-28-2009, 19:22
Много неща те вълнуват а ? :)
Според мен няма нищо .. Не вярвам в духове,прераждания и такива ! Не искам да съм песимист,но мисля че сме едн прост и обикновен организъм,който след смъртта освен тъмнина,не го чака нищо друго ! :)

Xgirl12345
07-28-2009, 19:24
мен сичко ма вълнува :D явно и теб просто ми е инт какво мислят и др :)

Ilikeliljon
07-28-2009, 19:26
Според Закона за запазване на енергията във физиката никоя енергия не може да се създаде от нищо, нито да изчезне в нищото. Така че смятам, че човека от една форма на енергия се преобразува в друга. Каква точна и аз не знам :) :)

Aries
07-28-2009, 19:26
мен сичко ма вълнува :D явно и теб просто ми е инт какво мислят и др :)
Мда .. няма нищо лошо в това.И все пак не си изразила своето мнение ? :-o

Xgirl12345
07-28-2009, 19:35
ами колкото и банално да звучи за мен няма задгробен живот.Като умреш вече те няма изживял си си живота вече и край тва е. Нз аз винаги просто тря да намера логическо обеснение :)

Aries
07-28-2009, 19:39
ами колкото и банално да звучи за мен няма задгробен живот.Като умреш вече те няма изживял си си живота вече и край тва е. Нз аз винаги просто тря да намера логическо обеснение :)
За т`ва е най-добре човек да си живее по възможно най-добрия начин докато е жив ! Аз съм готов и банка да обера,ама да знам че ще си прекарам хубаво целия живот с пари !! 8)

Ilikeliljon
07-28-2009, 19:42
ами колкото и банално да звучи за мен няма задгробен живот.Като умреш вече те няма изживял си си живота вече и край тва е. Нз аз винаги просто тря да намера логическо обеснение :)
За т`ва е най-добре човек да си живее по възможно най-добрия начин докато е жив ! Аз съм готов и банка да обера,ама да знам че ще си прекарам хубаво целия живот с пари !! 8)

Ти още малко ще тръгнеш по мисълта Живей бързо, умри млад, бъди красив труп 8-) 8-) 8-)

Xgirl12345
07-28-2009, 19:42
хаха съгласна съм но не бих обирала банка ако бях на твое място :D :D.

Aries
07-28-2009, 19:44
Никой не е казал че искам да живея бързо и да умра млад ! Ако има и малка възможност да ме хванат .. няма да го направя ! Обаче ако всичко е обмислено на 100%,което ми се струва невъзможно ... какво пък !? :lol:

Xgirl12345
07-28-2009, 19:49
реалист :smt045

Nam3less3
07-29-2009, 10:17
Има възмездие, ад, рай, прераждане. Може да бъде тълкувано по-различни начини, от буквален до много символичен. Вие си избирайте.

Nam3less3
07-29-2009, 19:27
Има възмездие, ад, рай, прераждане. Може да бъде тълкувано по-различни начини, от буквален до много символичен. Вие си избирайте.Да, също така можеш да яздиш невидимия розов еднорог (напълно безплатно). :grin:Ако си заслужил, можеш. Макар че, не знам кой би вършил такива глупави неща, ако го направиш, ще те баннат от рая :lol:

Nakadah
07-29-2009, 19:31
винаги съм се чудела има ли задгробен живот вие какво мислите :?

дай да те пратя там
и ти сам ще разбереш

YouCantStopMe
07-29-2009, 19:32
И на мен ми е чудно,но не бързам да разбера. 8-)

Ravage
07-30-2009, 14:35
Според Закона за запазване на енергията във физиката никоя енергия не може да се създаде от нищо, нито да изчезне в нищото. Така че смятам, че човека от една форма на енергия се преобразува в друга. Каква точна и аз не знам :) :) Тук според мен си доста прав/а .

kalokairi
07-30-2009, 19:50
За мен живота няма начало и край всеки един ден от нашия живот е същия като предишния единственото различно са решенията взети от нас или от някой друг и смърта е просто една малка промяна за едни а за други по-голяма.накратко приемам смърта не като край а като ново начало

YzyrpatoR
07-30-2009, 21:50
След смърта има много пари за мен

PurpleDream
08-01-2009, 00:02
никой не може да каже,като умрем ще разберем...

ArrowsOfDeath
08-01-2009, 00:44
Може би едва след смъртта започва истинският живот, а сега това е просто един преход. Знам ли...

SunnyTime
08-04-2009, 21:07
Може би едва след смъртта започва истинският живот, а сега това е просто един преход. Знам ли...


Аз също съм на това мнение

Nam3less3
08-05-2009, 04:58
Може би едва след смъртта започва истинският живот, а сега това е просто един преход. Знам ли...


Аз също съм на това мнение Най-обоснована е теорията за преражданията.
Иначе има доста интересни случай, някой хора споменават, че са правили "спиритуално пътешествие", изпадат в транс и общували с духовете на вече мъртви лица. На много места се говори за това етерно измерение, със 49 нива, разделени на 7 по-големи и 7 по-малки. Забележете числото 7, как се среща навсякъде(пр. Откровение на Йоан).

YourPoison
08-05-2009, 11:28
аз мисля,че има ..

SunnyTime
08-05-2009, 18:16
Има нов живот...далеч по-хубав

Naman07
08-05-2009, 18:20
Има нов живот...далеч по-хубав
Разкажи ми за него ::: ::: :smt003 ...

ArrowsOfDeath
08-05-2009, 22:15
Може би едва след смъртта започва истинският живот, а сега това е просто един преход. Знам ли...


Аз също съм на това мнение Най-обоснована е теорията за преражданията.
Иначе има доста интересни случай, някой хора споменават, че са правили "спиритуално пътешествие", изпадат в транс и общували с духовете на вече мъртви лица. На много места се говори за това етерно измерение, със 49 нива, разделени на 7 по-големи и 7 по-малки. Забележете числото 7, как се среща навсякъде(пр. Откровение на Йоан).

Доколкото знам, това на английски се нарича "astral projection". Наистина е интересно явление. Защо не и в Шибалба да отидем? :D

babylove
08-19-2009, 13:40
Никой не може да знае дали има живот след смъртта, защото никой не е станал от гроба и не е разказал. И според мен, никаква теория не може да докаже на 100% дали има, или няма.

Nam3less3
08-19-2009, 13:44
Никой не може да знае дали има живот след смъртта, защото никой не е станал от гроба и не е разказал. И според мен, никаква теория не може да докаже на 100% дали има, или няма.Има такива, които знаят. А това не е въпрос на теории и на доказателства, които да се разкриват пред света, а на лични открития за живота.

Riva
08-19-2009, 14:01
Ми най-вероятно нищо,въпреки че някой хора не искат да повярват :(

Nam3less3
08-19-2009, 14:05
Ми най-вероятно нищо,въпреки че някой хора не искат да повярват :(След смъртта е самата реалност.

padnaloblak
08-19-2009, 18:05
след смъртта кво има.... ковчези гробници и мухлясали трупове :D

ArrowsOfDeath
08-19-2009, 21:50
Бе както четох днес "Портетът на Дориан Грей" се казваше, че единственото нещо, което не можем да преживеем, е смъртта :D

Nam3less3
08-19-2009, 22:51
Бе както четох днес "Портетът на Дориан Грей" се казваше, че единственото нещо, което не можем да преживеем, е смъртта :DСпоред мен смъртта пък най-лесно се преживява, все едно един сън да не може да преживеем :D

amk933
08-19-2009, 23:18
Бе както четох днес "Портетът на Дориан Грей" се казваше, че единственото нещо, което не можем да преживеем, е смъртта :DСпоред мен смъртта пък най-лесно се преживява, все едно един сън да не може да преживеем :D

Аз мисля, че след смъртта се прераждаш. Просто не мога да си представя, че няма да ме има вече. :-| :neutral:

ArrowsOfDeath
08-19-2009, 23:36
Сякаш, ако се преродим, ще знаем, че сме живели друг живот преди това :]

DimovB
08-20-2009, 15:37
умри и ще видиш :lol:

иначе не вярвам в задгробен живот и тем подобни измислици. продължаваш съществуването си под формата на хранителни вещества за червеите.

Nam3less3
08-20-2009, 15:39
умри и ще видиш :lol:

иначе не вярвам в задгробен живот и тем подобни измислици. продължаваш съществуването си под формата на хранителни вещества за червеите.Само тялото. Човека е много повече от едно тяло.

padnaloblak
08-20-2009, 15:56
о да човек е кълбо от енергия.. а тя както знаем не се губи а се преобразува... следователно като се разложи тялото някое дръвче ще преобразува енергията и ще роди две три ябълки :D

Nam3less3
08-20-2009, 15:57
о да човек е кълбо от енергия.. а тя както знаем не се губи а се преобразува... следователно като се разложи тялото някое дръвче ще преобразува енергията и ще роди две три ябълки :DФизическите закони не важат в нефизическия свят :lol:

DimovB
08-20-2009, 16:00
умри и ще видиш :lol:

иначе не вярвам в задгробен живот и тем подобни измислици. продължаваш съществуването си под формата на хранителни вещества за червеите.Само тялото. Човека е много повече от едно тяло.

още един промит мозък

Nam3less3
08-20-2009, 16:01
умри и ще видиш :lol:

иначе не вярвам в задгробен живот и тем подобни измислици. продължаваш съществуването си под формата на хранителни вещества за червеите.Само тялото. Човека е много повече от едно тяло.

още един промит мозъкКакви знания и факти имаш, че да казваш това? Аз имам доста, и мога да обявя, че ти си поредния не вярващ в нищо промит мозък.

padnaloblak
08-20-2009, 16:03
о да човек е кълбо от енергия.. а тя както знаем не се губи а се преобразува... следователно като се разложи тялото някое дръвче ще преобразува енергията и ще роди две три ябълки :DФизическите закони не важат в нефизическия свят :lol:

:D ти ме уби... колко по физически свят искаш от планената Земя и биосферата и ... тцтцтц

DimovB
08-20-2009, 16:05
умри и ще видиш :lol:

иначе не вярвам в задгробен живот и тем подобни измислици. продължаваш съществуването си под формата на хранителни вещества за червеите.Само тялото. Човека е много повече от едно тяло.

още един промит мозъкКакви знания и факти имаш, че да казваш това? Аз имам доста, и мога да обявя, че ти си поредния не вярващ в нищо промит мозък.

правилно. не варвам в НИЩО. вярвам в НЕЩО, т.е. съществуващи неща, а не измишльотини :D

DimovB
08-20-2009, 16:08
о да човек е кълбо от енергия.. а тя както знаем не се губи а се преобразува... следователно като се разложи тялото някое дръвче ще преобразува енергията и ще роди две три ябълки :DФизическите закони не важат в нефизическия свят :lol:

за какъв чембер му е тогава на не-физическия свят физически?

Nam3less3
08-20-2009, 16:08
умри и ще видиш :lol:

иначе не вярвам в задгробен живот и тем подобни измислици. продължаваш съществуването си под формата на хранителни вещества за червеите.Само тялото. Човека е много повече от едно тяло.

още един промит мозъкКакви знания и факти имаш, че да казваш това? Аз имам доста, и мога да обявя, че ти си поредния не вярващ в нищо промит мозък.

правилно. не варвам в НИЩО. вярвам в НЕЩО, т.е. съществуващи неща, а не измишльотини :DОткъде знаеш кое е измишльотини и кое не е? Изобщо чел ли си за тия теми? Мога да те уверя на 100%, че продължаваме да съществуваме след смъртта, ама тоя форум се напълни със слепци, които нямат какво да кажат по темите освен "не вярвам", тъй че X-a е горе вдясно :-D

Nam3less3
08-20-2009, 16:09
о да човек е кълбо от енергия.. а тя както знаем не се губи а се преобразува... следователно като се разложи тялото някое дръвче ще преобразува енергията и ще роди две три ябълки :DФизическите закони не важат в нефизическия свят :lol:

за какъв чембер му е тогава на не-физическия свят физически?Говоря за след смъррта, че където и да отива душата на човека, това не е в нашия физически свят, и съответно законите от типа на този за енергията не важат.

DimovB
08-20-2009, 16:11
умри и ще видиш :lol:

иначе не вярвам в задгробен живот и тем подобни измислици. продължаваш съществуването си под формата на хранителни вещества за червеите.Само тялото. Човека е много повече от едно тяло.

още един промит мозъкКакви знания и факти имаш, че да казваш това? Аз имам доста, и мога да обявя, че ти си поредния не вярващ в нищо промит мозък.

правилно. не варвам в НИЩО. вярвам в НЕЩО, т.е. съществуващи неща, а не измишльотини :DОткъде знаеш кое е измишльотини и кое не е? Изобщо чел ли си за тия теми? Мога да те уверя на 100%, че продължаваме да съществуваме след смъртта, ама тоя форум се напълни със слепци, които нямат какво да кажат по темите освен "не вярвам", тъй че X-a е горе вдясно :-D

ти телеграма от мъртвец получавал ли си :razz:

Nam3less3
08-20-2009, 16:13
умри и ще видиш :lol:

иначе не вярвам в задгробен живот и тем подобни измислици. продължаваш съществуването си под формата на хранителни вещества за червеите.Само тялото. Човека е много повече от едно тяло.

още един промит мозъкКакви знания и факти имаш, че да казваш това? Аз имам доста, и мога да обявя, че ти си поредния не вярващ в нищо промит мозък.

правилно. не варвам в НИЩО. вярвам в НЕЩО, т.е. съществуващи неща, а не измишльотини :DОткъде знаеш кое е измишльотини и кое не е? Изобщо чел ли си за тия теми? Мога да те уверя на 100%, че продължаваме да съществуваме след смъртта, ама тоя форум се напълни със слепци, които нямат какво да кажат по темите освен "не вярвам", тъй че X-a е горе вдясно :-D

ти телеграма от мъртвец получавал ли си :razz:Доста повече съм получавал :D

Nam3less3
08-20-2009, 16:13
о да човек е кълбо от енергия.. а тя както знаем не се губи а се преобразува... следователно като се разложи тялото някое дръвче ще преобразува енергията и ще роди две три ябълки :DФизическите закони не важат в нефизическия свят :lol:

:D ти ме уби... колко по физически свят искаш от планената Земя и биосферата и ... тцтцтцГоворя за душата на човек, ако умре, напуска познатия на физически свят.

DimovB
08-20-2009, 16:15
умри и ще видиш :lol:

иначе не вярвам в задгробен живот и тем подобни измислици. продължаваш съществуването си под формата на хранителни вещества за червеите.Само тялото. Човека е много повече от едно тяло.

още един промит мозъкКакви знания и факти имаш, че да казваш това? Аз имам доста, и мога да обявя, че ти си поредния не вярващ в нищо промит мозък.

правилно. не варвам в НИЩО. вярвам в НЕЩО, т.е. съществуващи неща, а не измишльотини :DОткъде знаеш кое е измишльотини и кое не е? Изобщо чел ли си за тия теми? Мога да те уверя на 100%, че продължаваме да съществуваме след смъртта, ама тоя форум се напълни със слепци, които нямат какво да кажат по темите освен "не вярвам", тъй че X-a е горе вдясно :-D

ти телеграма от мъртвец получавал ли си :razz:Доста повече съм получавал :D

общувал си със създания от задгробния живот :D

padnaloblak
08-20-2009, 16:16
аз съм на мнението че всичко в тоя свят притежава енергия.. къде собствена къде присвоена. някои хора знаят как да използват за нещо повече други не... но когато човек умре енергията му се връща обратно в заемята .. пръст при пръстта както се казва :P а я докажи моля ти се за съществуването на този задгробен живот! наистина ще се радвам да ми отвориш очите .. ако можеш :D

DimovB
08-20-2009, 16:17
о да човек е кълбо от енергия.. а тя както знаем не се губи а се преобразува... следователно като се разложи тялото някое дръвче ще преобразува енергията и ще роди две три ябълки :DФизическите закони не важат в нефизическия свят :lol:

:D ти ме уби... колко по физически свят искаш от планената Земя и биосферата и ... тцтцтцГоворя за душата на човек, ако умре, напуска познатия на физически свят.

и кво прави после?

Nam3less3
08-21-2009, 00:04
аз съм на мнението че всичко в тоя свят притежава енергия.. къде собствена къде присвоена. някои хора знаят как да използват за нещо повече други не... но когато човек умре енергията му се връща обратно в заемята .. пръст при пръстта както се казва :P а я докажи моля ти се за съществуването на този задгробен живот! наистина ще се радвам да ми отвориш очите .. ако можеш :DГоворим за живот след смъртта. Ако съществува, то става въпрос за душата, която отминава в друг свят, нямащ нищо общо с физическия и физическите закони.
След това има различни теории, прераждане и т.н.

padnaloblak
08-21-2009, 09:40
благодаря че ми отвори очите за ИСТИНАТА ... ДЪЛБОК ПОКЛОН ... :shock:

ZipFail
08-21-2009, 11:08
Раздела се напълни с идиоти..

DimovB
08-21-2009, 13:41
питам къде отиват душите след смъртта

и ако душите на мъртвите се вселяваха в нови хора (или животни), то тогава откъде са дошли душите на първите хора изобщо?

DimovB
08-21-2009, 13:42
Раздела се напълни с идиоти..
прекрасен момент да напуснеш и да оставиш хората с факти да кажат каквото имат да казват.

ZipFail
08-21-2009, 13:43
Това никой не го знае, най-малкото, че едва ли ще можеш да разбереш нематериалния свят ако ти го обяснят с материални величини..

Nam3less3
08-21-2009, 13:46
Това никой не го знае, най-малкото, че едва ли ще можеш да разбереш нематериалния свят ако ти го обяснят с материални величини..Това някой хора не могат да го проумеят май.

swatch
08-21-2009, 13:48
след смъртта идва това което е било преди да се родиш 8-)

DimovB
08-21-2009, 13:52
Това никой не го знае, най-малкото, че едва ли ще можеш да разбереш нематериалния свят ако ти го обяснят с материални величини..
всичко е материя. какъв е този нематериален свят и подобни измишльотини?!

padnaloblak
08-21-2009, 13:53
Това никой не го знае, най-малкото, че едва ли ще можеш да разбереш нематериалния свят ако ти го обяснят с материални величини..
всичко е материя. какъв е този нематериален свят и подобни измишльотини?!

+1

Nam3less3
08-21-2009, 13:54
Това никой не го знае, най-малкото, че едва ли ще можеш да разбереш нематериалния свят ако ти го обяснят с материални величини..
всичко е материя. какъв е този нематериален свят и подобни измишльотини?!Материята е просто създадена от Бог за нас. Нематериалният свят е истинският, този, в който съществуват душите, духовете и още квото си пожелаеш. Щом всичко за теб е измишльотина, какво по дяволите търсиш тук? Ако очакваш доказателства и наготово всичко, чао ти.

Nam3less3
08-21-2009, 13:55
Това никой не го знае, най-малкото, че едва ли ще можеш да разбереш нематериалния свят ако ти го обяснят с материални величини..
всичко е материя. какъв е този нематериален свят и подобни измишльотини?!

+1-1
-2
3-... Стига с безсмислени постове. Тук повечето вярваме в "нематериалния свят", ако не вярвате, няма смисъл да пишете "не съществува" и други подобни глупости.

DimovB
08-21-2009, 13:57
аз те питам ти дух видял ли си с материалното си око, чул ли си с материалното си ухо, подушил ли си с материалния си нос?
що не си отрежеш ушите и носа и не започнаш да усещаш нематериалните неща? що просто не си теглиш ножа и не се пренесеш в нематериалния си свят, където всичко е спокойно и прекрасно и не спреш да ни занимаваш с простотиите си?

Nam3less3
08-21-2009, 13:59
аз те питам ти дух видял ли си с материалното си око, чул ли си с материалното си ухо, подушил ли си с материалния си нос?
що не си отрежеш ушите и носа и не започнаш да усещаш нематериалните неща? що просто не си теглиш ножа и не се пренесеш в нематериалния си свят, където всичко е спокойно и прекрасно и не спреш да ни занимаваш с простотиите си?Да ви занимавам ли? Това е форум за такива теми, не за хора, невярващи в нищо. Вие ни занимавате с глупостите си, нищо смислено не сте написали, освен "не съществува".

padnaloblak
08-21-2009, 14:12
ти си в мн голяма грешка мой човек! ние не вярваме в божестженото начало НО ТОВА НЕ ОЗНАЧАВА ЧЕ не вярваме в нищо! напротив! вярваме в себе си , вярваме в човешкото, вярваме в много неща които ти ако беше спрял да бълбочиш "истините за господ" щеше да осмислиш !

ZipFail
08-21-2009, 14:18
Всичко е енергия, материята е просто забавена такава ;)

Nam3less3
08-21-2009, 14:22
ти си в мн голяма грешка мой човек! ние не вярваме в божестженото начало НО ТОВА НЕ ОЗНАЧАВА ЧЕ не вярваме в нищо! напротив! вярваме в себе си , вярваме в човешкото, вярваме в много неща които ти ако беше спрял да бълбочиш "истините за господ" щеше да осмислиш !И аз вярвам в себе си, в човешкото, и в Бог. А както виждате, повечето теми тук са за хора, които вярват в неща като нематериалния свят, Бог и т.н. Ако не вярвате, освен да кажете "не съществува", друго не може, а всички спорове между вярващи в Бог и невярващи са просто един спам.

padnaloblak
08-21-2009, 14:25
значи ти си най-големия спамер в раздела :D :D :D :D


а извинявай ама раздела е ФИЛОСОФИЯ и религия а аз имам правото да каза че нещо не е така ако смятам така. естествено винаги се аргументирам! никога не съм казвал само да или само не!

Nam3less3
08-21-2009, 14:26
значи ти си най-големия спамер в раздела :D :D :D :D


а извинявай ама раздела е ФИЛОСОФИЯ и религия а аз имам правото да каза че нещо не е така ако смятам така. естествено винаги се аргументирам! никога не съм казвал само да или само не!Никой не може да се агрументира на тема има ли задгробен живот примерно. Това не е научно, няма аргументи и доказателства тук.

DimovB
08-21-2009, 14:29
вярата и знанието са 2 различни неща.

вярва се в нещо, което не е доказано. знаят се само неща, които са факти. ние боравим с факти, а ти с митове и легенди. оттам нататък нямам какво повече да си кажа с теб, драги ми ограничени и умствено осакатени приятелю. ;)

Nam3less3
08-21-2009, 14:32
вярата и знанието са 2 различни неща.

вярва се в нещо, което не е доказано. знаят се само неща, които са факти. ние борави с факти, а ти с митове и легенди. оттам нататък нямам какво повече да си кажа с теб, драги ми ограничени и умствено осакатени приятелю. ;)Какви митове и легенди, май не знаеш какво пишеш. Вярата води до знание. Просто май си невежа, както повечето хора в тоя свят, обезверени и ограничени, тънещи в мрак :D

DimovB
08-21-2009, 14:34
значи ако аз вярвам, че някъде по света все още жиеят динозаври, то някой ден наистина мога видя динозаври :razz:

padnaloblak
08-21-2009, 14:34
вярата и знанието са 2 различни неща.

вярва се в нещо, което не е доказано. знаят се само неща, които са факти. ние борави с факти, а ти с митове и легенди. оттам нататък нямам какво повече да си кажа с теб, драги ми ограничени и умствено осакатени приятелю. ;)Вярата води до знание. :D

WTF ОК .. от утре почвам да вярвам че знам Физика и химия! дано помогне :D :razz: :razz: :razz:

ZipFail
08-21-2009, 14:38
Май не си чел нищо за метода Силва..

Nam3less3
08-21-2009, 14:40
Говоря за истинската вяра в Бог. :-x

babylove
08-21-2009, 14:52
Никой не може да знае дали има живот след смъртта, защото никой не е станал от гроба и не е разказал. И според мен, никаква теория не може да докаже на 100% дали има, или няма.Има такива, които знаят. А това не е въпрос на теории и на доказателства, които да се разкриват пред света, а на лични открития за живота.

Е да, вярно, че е въпрос на лични открития за живота... Но едни мислят по един начин, а други по друг и всеки си има своя теория, която да обеснява защо мисли така. Но според мен, няма точно една теория, която да отговори дали има живот след смъртта и следователно няма точен отговор на този въпрос. ( така го обясних, че... :D )

Nam3less3
08-21-2009, 14:53
Никой не може да знае дали има живот след смъртта, защото никой не е станал от гроба и не е разказал. И според мен, никаква теория не може да докаже на 100% дали има, или няма.Има такива, които знаят. А това не е въпрос на теории и на доказателства, които да се разкриват пред света, а на лични открития за живота.

Е да, вярно, че е въпрос на лични открития за живота... Но едни мислят по един начин, а други по друг и всеки си има своя теория, която да обеснява защо мисли така. Но според мен, няма точно една теория, която да отговори дали има живот след смъртта и следователно няма точен отговор на този въпрос. ( така го обясних, че... :D )Така е.

DimovB
08-21-2009, 14:55
Никой не може да знае дали има живот след смъртта, защото никой не е станал от гроба и не е разказал. И според мен, никаква теория не може да докаже на 100% дали има, или няма.Има такива, които знаят. А това не е въпрос на теории и на доказателства, които да се разкриват пред света, а на лични открития за живота.

Е да, вярно, че е въпрос на лични открития за живота... Но едни мислят по един начин, а други по друг и всеки си има своя теория, която да обеснява защо мисли така. Но според мен, няма точно една теория, която да отговори дали има живот след смъртта и следователно няма точен отговор на този въпрос. ( така го обясних, че... :D )
В ежедневието думата теория се използва като синоним на мнение, догадка, предположение или хипотеза. В този смисъл, теорията не се основава на факти, или с други думи, не изисква съответствие с достоверно описание на реалността.

Rebirthing
09-29-2009, 20:19
Според Закона за запазване на енергията във физиката никоя енергия не може да се създаде от нищо, нито да изчезне в нищото. Така че смятам, че човека от една форма на енергия се преобразува в друга. Каква точна и аз не знам :) :)

Много точен отговор.

pathetic
09-29-2009, 20:46
има каквото си избереш.

само ако четяхте пиеси...

PurpleDream
09-29-2009, 22:37
има ковчег и червеи

DimovB
09-29-2009, 23:21
има ковчег и червеи

добра логика

Allemande
09-30-2009, 03:49
Май не си чел нищо за метода Силва..
Ти пак май си чел и нищо не си разбрал... :D

AiKaTa
09-30-2009, 20:25
Нека се позамислим малко над факта, че не би могло нещо толкова могъщо съществуващо толкова години нещо наречено "човечество" да е толкова просто с всички необясними неща в него.
50% от нещата в живота не можем да си ги обясним, дори и елементарното , защо усещаме аромат и вкус например, имаме физиологическата нужда да ядем, но защо пък ни трябва да усещаме какво е и какъв е вкуса му ? Ние хората далеч не сме толкова просто нещо, колкото приема почти всеки от нас, поради факта, че просто си живее живота, който все някога ще свърши ( в което няма нищо лошо) и след чиито край обаче, няма как да няма нещо ... Не може да е толкова елементарно и лесно ... и най-вече безсмислено, едва ли се раждаме, живеем толкова години само за да умрем и да наторим почвата, че да растат дръвчета ... Няма как това необяснимо и неразгадано нещо - животът, да е толкова прост и лесен ... :)

PurpleDream
09-30-2009, 22:26
има ковчег и червеи

добра логика
е не е ли вярно?

iiirish
10-06-2009, 07:40
Абе каквото и да си говорим, дано скоро не разберем какво има "там" 8-)

bilqnavod
10-13-2009, 09:39
Като умрем ще видим. :o

Belair
10-21-2009, 09:11
Няма здгробен живот.Просто умираме и се разлагаме

SunnyTime
11-03-2009, 07:05
Абе много тъпо ще се изкажа ама какво да се прави 8-)
Според мен тряаа да има нещо след като умреме.Дори и душите само да ни обикалят по къщите..Трябва да има нещо.Не мога да си представя като умре някой и като го погребът да си седи там в ковчега и да си мирише...Някък си сякаш като умре човек няма какво да прави...Иии душата напуска тялото ии прави нещо...Или пък се прераждаме в нещо друго или знам ли има доста да поспорим по този въпрос и така.

Абе дано не се случва скоро да разбираме какво е!

SolusChristus
11-03-2009, 12:29
SunnyTime, не е задължително човек да има душа. Ако натуралистичния възглед за света е правилен, то не сме родени поради никаква специална причина и сме просто уникални химични реакции, които не са нищо необичайно.

Дори да умре целия живот, Вселената продължава да съществува, демек, Вселената не е създадена за живот.

ArrowsOfDeath
11-03-2009, 15:53
Всички сме направени от звезди :)

Shia
11-03-2009, 21:55
Нов свят,където тялото ни прониква след разлагане.
Нещо,като божествен мир и хармония царят в него.

SolusChristus
11-04-2009, 05:07
Нов свят,където тялото ни прониква след разлагане.
Нещо,като божествен мир и хармония царят в него.

wut?

YouKnowImBetterThanYou
11-04-2009, 10:32
Нов свят,където тялото ни прониква след разлагане.
Нещо,като божествен мир и хармония царят в него.

wut?
Правилно разсъждава момичето. Замисли се настрана от всичко, просто се приема, че умираш и после те няма. Никакви проблеми, мир, абсолютно спокоиствие. Не случайно се казва "почива в мир". Оставаш си част от необятната вселена. Пак е вид съществуване. Нищо не се губи... И ако разводняваме темата в този ред на мисли, важно е какво ще оставиш на останалите след смъртта си, не говорим само за материално наследство...

clever
11-19-2009, 13:30
не помня дали съм отбелязвала мнението си в тая тема ...
според мен НЯМА задгробен живот
След смъртта следва едно НИЩО . :)

britzy
11-19-2009, 13:53
Много ми се иска да има нещо,ми вие предстаате ли си,след като нали... и само чеерно значи никога никога никога повече нищо да не видиме и само черно и нищо нищо,не мога да обясня как се депресирам докато го обяснявам .

clever
11-19-2009, 13:57
Много ми се иска да има нещо..
и мен ми се иска ама... :o

YouKnowImBetterThanYou
11-19-2009, 18:36
Много ми се иска да има нещо,ми вие предстаате ли си,след като нали... и само чеерно значи никога никога никога повече нищо да не видиме и само черно и нищо нищо,не мога да обясня как се депресирам докато го обяснявам .
Няма да осъзнаваш дори черното, споко. Страха от самата смърт е най-голямата глупост.

FlowerPower
11-20-2009, 15:01
[quote="Nam3less3"][quote=ArrowsOfDeath]
Аз мисля, че след смъртта се прераждаш. Просто не мога да си представя, че няма да ме има вече. :-| :neutral:


А можеш ли да си представиш, че те е нямало, преди да се родиш? Логиката е същата :-P
И на мене много ми се ще истинският живот да започне след смъртта. Но за всеки случай нека си изживеем тоя, земния, по възможно най- добрия начин, да се застраховаме един вид 8-)

Също ми се струва, че всяка теория е възможна, т.е. - някои се прераждат, други отиват в рая или ада, някои бродят като духове на земята и т.н. :neutral:

FlowerPower
11-20-2009, 15:13
Нека се позамислим малко над факта, че не би могло нещо толкова могъщо съществуващо толкова години нещо наречено "човечество" да е толкова просто с всички необясними неща в него.
Не може да е толкова елементарно и лесно ... и най-вече безсмислено, едва ли се раждаме, живеем толкова години само за да умрем и да наторим почвата, че да растат дръвчета ... Няма как това необяснимо и неразгадано нещо - животът, да е толкова прост и лесен ... :)


А дали това се отнася и за животните и изобщо за всички същества?
Дали има рай за хлебарки на пример :D
Надали човекът е в основата на всичко

ArrowsOfDeath
11-20-2009, 18:09
Не знам как си цитирал, обаче не съм го писал онова аз :D

vesinka899
11-23-2009, 19:53
много искам да има нещо хубаво..

stelit0
11-23-2009, 20:54
намам мнение по въпроса но ще ви разкажа нещо.Преди време в Русия бяха пускали нещо като сонди на хиляде метрипод земята и когато го изванили от дупката излетяла птица а от там се чували някакви зчуци такива на пъшкане и такив се едно измъчват някого.Теорията е 4е това е ада!!! :shock: :-o

iiirish
11-24-2009, 07:46
Аз снощи гледах филма "Константин" (ако някой го знае) и повече от необходимото се замислих какво става "после" :? Някой казват, че ада и рая са тук на земята... кой знае. Сякаш не мога да си представя един ден просто да затвориш очи и вече да те няма... да не чувстваш вече нищо, да не усещаш нищо... :( просто да се изпариш все едно, че нищо не е било :( :( :( Но пък все си мисля, че няма нищо невъзможно. Как например Вселената е безкрайна?! Как изобщо може да има нещо, което няма край?! :? Според мен няма безкрайни неща, то колкото и да е голямо все трябва да свършва някъде, нали?! И ако свършва какво има от там нататък? Нищо?! Или нещо?! Та мисълта ми беше, че както казах по-горе няма невъзможни неща. Зависи колко и в какво вярваш.

Proudly1912
11-28-2009, 10:08
ТРЯБВА да има нещо...задължително е да има нещо...не може всичко да свършва със смъртта...

gLypChenCee
11-28-2009, 18:53
Мм едва ли е нещо интересно. Стой си на гъза.. като дойде време ще разбереш. : ))

Vesk0u
12-01-2009, 19:56
ТРЯБВА да има нещо...задължително е да има нещо...не може всичко да свършва със смъртта...

ТРЯБВА, но няма... Иска ни се да има, но няма. Човешката фантазия и простотия са безкрайни.

YouKnowImBetterThanYou
12-01-2009, 20:01
След смъртта има погребение, в случай естествено, че ти ти или близките ти могат да си го позволят или пък на някого му пука за теб и би заплатил за погребението ти иначе днешно време направо си се разлагаш като бездомно куче изхвърлено в контейнер... Майка им капиталистическа, СДС-то е виновно!

FreeDom9
12-03-2009, 12:49
след смърта няма нищо. Просто край, Game over. Въпреки това силно се надявам да има нещо, но никои не се е върнал от гроба да каже

Shia
12-03-2009, 14:42
След смъртта има разложен труп и ковчер,ако не е качествен ковчега може и някое растение да поникне от обогатената от плътта ти пръст.

Auby
12-26-2009, 01:44
о да човек е кълбо от енергия.. а тя както знаем не се губи а се преобразува... следователно като се разложи тялото някое дръвче ще преобразува енергията и ще роди две три ябълки :DФизическите закони не важат в нефизическия свят :lol:

:D ти ме уби... колко по физически свят искаш от планената Земя и биосферата и ... тцтцтц

Ами този в главата ти например :)

anika17
12-27-2009, 18:45
енергията във вселената не се губи,
съзнанието е вид енергия.
най-вероятно има прераждане