PDA

View Full Version : Превземки?!



BlackWings
07-28-2009, 23:04
Споделете за кои ваши предпочитания или изисквания са ви казвали че са превземки? И какво за вас е излишна превземка? Различните хора различно виждат нещата , и ако за мен например наличието на нещо-си е нормално и наложително , някой друг може да го тълкува като излишна глупост.

Някои хора класифицират учтивостта ми като превземане :smt017
Също и са ме наричали превзета , защото не обичам нечия цигара да ми дими право в носа.
При отказ да ям нещо , което не обичам...
Страхът ми от болката

Преди всичко ми е интересно да прочета за вашите "претенции" и "превземки" :)

UnaBletoLoVeU
07-28-2009, 23:11
Ооо, бившето на приятелката ми ме наричаше супер упорито "принцесата", защото много мразя като пия вода после да съм мокра и си вадя кърпичка, за да се избърша. То тия чешмички из парковете толкова мокрят, особено ако струята се движи нагоре-надолу..еми не обичам да си ходя мокра, какво да направя :D

Just_say_no
07-28-2009, 23:15
Мисля, че всеки има различно мнение за значението на думата "превземка".

На мен лично не са ми го казвали до сега. Не смятам, че съм превзета... аз съм си аз и ако някой не ме одобрява, това не значи, че съм превземка или надувка или каквото и да било там... Плюс това рядко ме интересува мнението на хора извън приятелския ми кръг, а тези в него не биха ме обидили. :)

RAWRRR
07-28-2009, 23:41
Аз имам много , опитвам се да ги изчиствам..
Най-ярката може би е, че не разрешавам пред мен да се кавалерства ..
и че се опитам много да бъда учтива и мила и се извинявам постоянно.

Превземките не са нещо нормално, няма да сте винаги в приятелски кръг, ще се налага да се срещате с хора, които ще очакват от вас да се държите по стандартен начин.

Ilikeliljon
07-28-2009, 23:45
Аз имам много , опитвам се да ги изчиствам..
Най-ярката може би е, че не разрешавам пред мен да се кавалерства ..
и че се опитам много да бъда учтива и мила и се извинявам постоянно.

Превземките не са нещо нормално, няма да сте винаги в приятелски кръг, ще се налага да се срещате с хора, които ще очакват от вас да се държите по стандартен начин.

Какво означава, че не разрешаваш пред теб да се кавалерства. :) :)

psychopath
07-28-2009, 23:46
магданоза в салатата... :D
във всичко друго, но не и в салатата мамка му! 8-)

RAWRRR
07-28-2009, 23:54
Аз имам много , опитвам се да ги изчиствам..
Най-ярката може би е, че не разрешавам пред мен да се кавалерства ..
и че се опитам много да бъда учтива и мила и се извинявам постоянно.

Превземките не са нещо нормално, няма да сте винаги в приятелски кръг, ще се налага да се срещате с хора, които ще очакват от вас да се държите по стандартен начин.

Какво означава, че не разрешаваш пред теб да се кавалерства. :) :)


Например когато навън застудее, а аз съм по тънка блузка и момчета започват да ми предлагат якета, в повечето случаи отказвам, защото не е честно те да мразуват, защото аз съм била достатъчно тъпа, за да не си взема връхна дреха.

Днес спорих половин час с шефа, понеже ми беше купил обяд и не искаше да ми вземе парите за него.

Не са ме черпили в бар от.. 4-5 години 8-) , всъщност има малки изключения - преди няколко месеца се наложи да приема пиене, но то беше понеже един богат чичко черпеше моята другарка и искаше и мен и за да не правя циркове се съгласих. И понеже повечето ми приятели знаят за тези ми навици ми купуват пиене, без да ме предупредят, после обаче за да се върна на своето, аз им купувам или пък се е случвало непознати хора да ми подават шот след шот от тяхните и после аз специално да взема табла за да им върна оползотвореното количество.

Държа да кажа че това не е феминизъм, просто от малка съм свикнала да си разделям нещата с другите и честно казано ми е по-приятно аз да кавалерствам, отколкото някой с мен.

Xitap
07-29-2009, 00:01
Превземка е като прави зулуми напук на това, което аз кажа!

kreyze
07-29-2009, 00:07
От много отдавна не съм използвал тази дума, можеби месеци.Превземащи са хора за мен който хиперболизират определена ситуация.


Някои хора класифицират учтивостта ми като превземане :smt017
Зависи за какво става въпрос и към кого се отнася.На мен ми се е случвало да помоля момиче да взема, да и подържа чантата докато влезе в магазина за да си купи вода, (мислех, че ще и пречи) но тя ми отказа и ми каза, че се превземам.

Също и са ме наричали превзета , защото не обичам нечия цигара да ми дими право в носа. Това найстина е неприятно, но пушачите не го осъзнават понеже са свикнали с дима.

При отказ да ям нещо , което не обичам...
Страхът ми от болката Toва че хората ядът свински уши незначе, че и ти трябва.Това сама можеш да го решиш. А страхът от болката ??? Немога да разбера точно запитването ти по тази тема.
:)
До колкото RAWRRR, ще е добре да започнеш да приемаш комплименти и кавалерски услуги. На мен лично никога дама не ми е отказвала по-никаква тема. :oops: А пък и аз съм си настойчив. :)

Ilikeliljon
07-29-2009, 01:23
Аз имам много , опитвам се да ги изчиствам..
Най-ярката може би е, че не разрешавам пред мен да се кавалерства ..
и че се опитам много да бъда учтива и мила и се извинявам постоянно.

Превземките не са нещо нормално, няма да сте винаги в приятелски кръг, ще се налага да се срещате с хора, които ще очакват от вас да се държите по стандартен начин.

Какво означава, че не разрешаваш пред теб да се кавалерства. :) :)


Например когато навън застудее, а аз съм по тънка блузка и момчета започват да ми предлагат якета, в повечето случаи отказвам, защото не е честно те да мразуват, защото аз съм била достатъчно тъпа, за да не си взема връхна дреха.

Днес спорих половин час с шефа, понеже ми беше купил обяд и не искаше да ми вземе парите за него.

Не са ме черпили в бар от.. 4-5 години 8-) , всъщност има малки изключения - преди няколко месеца се наложи да приема пиене, но то беше понеже един богат чичко черпеше моята другарка и искаше и мен и за да не правя циркове се съгласих. И понеже повечето ми приятели знаят за тези ми навици ми купуват пиене, без да ме предупредят, после обаче за да се върна на своето, аз им купувам или пък се е случвало непознати хора да ми подават шот след шот от тяхните и после аз специално да взема табла за да им върна оползотвореното количество.

Държа да кажа че това не е феминизъм, просто от малка съм свикнала да си разделям нещата с другите и честно казано ми е по-приятно аз да кавалерствам, отколкото някой с мен.

Не говорим за феминизъм, ама особено за дрехата ми напомни за бившата ми. Отивахме на планина и тя беше помъкнала един тежък сак аз и викам дай да го нося, тя не, щом съм си го направила сама, ще си го нося. Та истината е в това, че трябва да мислиш преди да направиш нещо и второ не е лошо да оставиш някой да ти кавалерства. Относно черпенето, аз съм чувствилен на тая тема и не черпя, кого да е и как да е, обаче пък съм и приемал с удоволствие почерпки от момичета. Но ако да речем, че сметна, че няма за какво да рачеме ти да ме черпиши голям зор ще ти е докато го направиш 8-) 8-)

DimovB
07-29-2009, 01:28
да, учтивостта е най-разпространената превземка
никой няма нужда от нея

mArMaLaDkA
07-29-2009, 01:38
* хипербОла ;)

Иначе са ми правили забележка, че когато пия от чаша/държа вилица/говоря по телефона и етц. си държа кутрето вдигнато, съответно на тази ръка, с която върша нещо си. Несъзнателно е било, старая се да се отуча.

Другото е, че си цупя устните и гледам с присвит поглед. Просто се съсредоточавам в една точка и също несъзнателно ми се получава.

Постоянното извиняване.

Нежеланието ми да седна в кръчма с жива музика(яка чалгия).

Когато желая да се прибирам след 30 мин. разходка вечер(+/- 10-15 мин.), защото са ме заболяли краката.

Когато отказвах да ходя на море или изобщо да се показвам по бански, заради стриите и коремчето.

Мрънкането ми.

Лесно съм се нацупвала, приемала съм нещата твърде навътре, обидчива съм била и всякакви други такива вариации.

Винаги, когато ям някакво месо, старателно си го оглеждам за разни жили, сланини и всякакви такива.

Това е май.

Ilikeliljon
07-29-2009, 01:41
* хипербОла ;)

Иначе са ми правили забележка, че когато пия от чаша/държа вилица/говоря по телефона и етц. си държа кутрето вдигнато, съответно на тази ръка, с която върша нещо си. Несъзнателно е било, старая се да се отуча.

Другото е, че си цупя устните и гледам с присвит поглед. Просто се съсредоточавам в една точка и също несъзнателно ми се получава.

Постоянното извиняване.

Нежеланието ми да седна в кръчма с жива музика(яка чалгия).

Когато желая да се прибирам след 30 мин. разходка вечер(+/- 10-15 мин.), защото са ме заболяли краката.

Когато отказвах да ходя на море или изобщо да се показвам по бански, заради стриите и коремчето.

Мрънкането ми.

Лесно съм се нацупвала, приемала съм нещата твърде навътре, обидчива съм била и всякакви други такива вариации.

Винаги, когато ям някакво месо, старателно си го оглеждам за разни жили, сланини и всякакви такива.

Това е май.

Абе сладурана :-) :-) :-) 8-) 8-)

mArMaLaDkA
07-29-2009, 01:44
Има нервни хора около мен, аз иначе нищо лошо не правя. 8-)

ElinoOor
07-29-2009, 06:08
магданоза в салатата... :D
във всичко друго, но не и в салатата мамка му! 8-)

точно! :shock: 8-)

майка ми като почне да слага магданоз няма оправия :lol:
почти всеки път отказвам да ям салата :razz: :razz: 8-)

Sham
07-29-2009, 10:41
Охо, такааа:
Понеже сме във форума, да започнем оттук. Бризеида, Пор и Канис ме смятат за превзета, защото... ами, те да си кажат. "не прекаляваш ли с красивото", "превзета си ми", "всичкото това претендиране, че не искаш да пораснеш"... Грешка, Канис е написал, че съм идиот, не престорена.

мразя заведенията:
- водата ви е само "Девин", нали?
- да
- сокчетата на коя фирма са ви
- БББ
- о...
/тук всички започват да гледат лошо и обикновено ми поръчват алкохол:Д/

разни такива НЕЗНАЧИТЕЛНИ работи, иначе епитетът определено не ми приляга.

//и аз не позволявам кавалерства(с малки изключения, при специфични условия)
//някои продължават да повдигат вежди, като им откажеш месо

hardball
07-29-2009, 10:43
Досега не са ми казвали нищо за превземки.

nellllly
07-29-2009, 17:26
За превзета не са ми казвали нищо, но че съм била драматизирала.. е това на някои хора им е редовното...

DarkKisss
07-29-2009, 17:33
Отдадеността ми към спорта и стриктното спазване на всички режими ..
Никой не го разбира .. Била съм психопат .. На мен не ми пука особено и си продължавам както си знам))

kuklichka_bg
07-29-2009, 17:44
Ами казвали са ми,че гласът ми е бил мн лигав 8-) НЕ е така.Като съм казвала Здравей 8-) Аз мразя лиглиии :x

Swinkenhoffer
07-29-2009, 17:46
Sham, на мен ми изглеждаш превзета, свръх емоционална и псевдо арт, защото в почти всяка тема се изразяваш доста крайно с разни недомлъвки, които само явно ти и хора от вашето си общество разбирате. Всичко това е много хубаво, но ми се вижда твърде пресилено на моменти.
Казах си. 8-)

Иначе и аз винаги отказвам якета и подобни от младежи, неудобно ми е да ги занимавам с моята си глупост... изобщо не ги смятам длъжни да ми услужват. Това не знам дали е превземка, защото аз не го виждам като такaва, а като акт на справедливост един вид. :D

Също имам проблем и с начинът ми на хранене. Доста особи смятат, че е защото искам да се правя на интересна... това също води до някои проблми, когато се съберем повече хора, и останалите трябва да се съобразяват с мен малко или много.

Nam3less3
07-29-2009, 17:47
Например когато навън застудее, а аз съм по тънка блузка и момчета започват да ми предлагат якета, в повечето случаи отказвам, защото не е честно те да мразуват, защото аз съм била достатъчно тъпа, за да не си взема връхна дреха.

Днес спорих половин час с шефа, понеже ми беше купил обяд и не искаше да ми вземе парите за него.

Не са ме черпили в бар от.. 4-5 години 8-) , всъщност има малки изключения - преди няколко месеца се наложи да приема пиене, но то беше понеже един богат чичко черпеше моята другарка и искаше и мен и за да не правя циркове се съгласих. И понеже повечето ми приятели знаят за тези ми навици ми купуват пиене, без да ме предупредят, после обаче за да се върна на своето, аз им купувам или пък се е случвало непознати хора да ми подават шот след шот от тяхните и после аз специално да взема табла за да им върна оползотвореното количество.

Държа да кажа че това не е феминизъм, просто от малка съм свикнала да си разделям нещата с другите и честно казано ми е по-приятно аз да кавалерствам, отколкото някой с мен.Това е, защото си горда или е стремеж към независимост от мъжа, и не искаш да ставаш длъжна на някой, ако ти направи услуга или кавалерство. Повечето мъже си мислят, че като почерпят някое момиче, си купуват билет заедно за леглото. :D

BlackWings
07-29-2009, 20:15
Аз пък мразя лук в салатата :D
Еййй все ми го пробутват , и после излизам капризна че не ми харесва!

И също естетическите ми предпочитания откъм определен цвят , стил , форма и т.н. и те били превземки :? Ами не ми харесва стена на спалня , боядисана в крещящо ярко кървавочервено , мамка му!

UnaBletoLoVeU
07-29-2009, 21:20
Оо, това за гласа и на мен ми го повтарят. Бил много лигав, много съм се глезила, а аз по друг начин не мога да говоря... :-x

Освен това и аз също се сърдя много бързо и се обиждам и от най-дребното нещо. Освен това ми става гадно като нещо не стане по моята и се цупя мъничко, но то е несъзнателно, не че целя, просто от настроението ми.

Мраааааааазя да чакам и някой да закъснява.

Romance
07-29-2009, 21:34
И при мен това за гласа го има. Той е един такъв.. малко писклив и детски и много се дразня като говоря, някой да ми каже ' Абе, айде говори нормално' :booooomb: Побърквам се понякога.

RAWRRR
07-29-2009, 22:05
Например когато навън застудее, а аз съм по тънка блузка и момчета започват да ми предлагат якета, в повечето случаи отказвам, защото не е честно те да мразуват, защото аз съм била достатъчно тъпа, за да не си взема връхна дреха.

Днес спорих половин час с шефа, понеже ми беше купил обяд и не искаше да ми вземе парите за него.

Не са ме черпили в бар от.. 4-5 години 8-) , всъщност има малки изключения - преди няколко месеца се наложи да приема пиене, но то беше понеже един богат чичко черпеше моята другарка и искаше и мен и за да не правя циркове се съгласих. И понеже повечето ми приятели знаят за тези ми навици ми купуват пиене, без да ме предупредят, после обаче за да се върна на своето, аз им купувам или пък се е случвало непознати хора да ми подават шот след шот от тяхните и после аз специално да взема табла за да им върна оползотвореното количество.

Държа да кажа че това не е феминизъм, просто от малка съм свикнала да си разделям нещата с другите и честно казано ми е по-приятно аз да кавалерствам, отколкото някой с мен.Това е, защото си горда или е стремеж към независимост от мъжа, и не искаш да ставаш длъжна на някой, ако ти направи услуга или кавалерство. Повечето мъже си мислят, че като почерпят някое момиче, си купуват билет заедно за леглото. :D

Ако намекваш че съм фригидна - не съм. 8-)
Просто обичам аз да поемам инициативата..

и точно това е превземката, защото по принцип трябва да е обратното.


Бтв,ако някой постоянно се оплаква от цвета на стените на стаята,цигарения дим,лука,магданоза,зелето в салатата,времето,ПМС то си, директно бих му била шута.

Сетих се и за още една гадна моя превземка .. 50% от уговорките ми за излизания пропадат, защото се отказвам в последният момент, нямам сили, мързи ме, чувствам се грозна и дебела и тн.
Всичките ми по-близки приятели много се дразнят,защото го правя от години,но се опитвам вече когато обещая, да го изпълнявам.

BlackWings
07-29-2009, 22:17
Не става въпрос за непрекъснато заядливо натякване на тема "цвета на стените в спалнята" или " лука и магданоза в салатата" , а за обикновени простичко изразени безобидни лични предпочитания , които просто не влизат в графата " не ми пука , все ми е тая" , които са класифицирани от някои хора като "превземки" , понеже си имал наглостта да имаш собствено мнение :neutral:

RAWRRR
07-29-2009, 22:25
Няма лошо в това да имаш предпочитания, просто трябва да внимаваш на кого и колко често ги споделяш.

Riot
07-29-2009, 22:31
На мен ми казват, че съм превзет
когато ям и пия нещо
след като свърша с яденето си взимам друга чаша
и си сипвам в нея същата напитка
понеже ме е гнус да пия от другата след това
офф, не мога да го обясня
но е странно дори за мен

BlackWings
07-29-2009, 22:32
Е да , това вече е така 8-)
едит: Това беше относно на RAWRRR последния коментар.

UnaBletoLoVeU
07-29-2009, 22:37
На мен ми казват, че съм превзет
когато ям и пия нещо
след като свърша с яденето си взимам друга чаша
и си сипвам в нея същата напитка
понеже ме е гнус да пия от другата след това
офф, не мога да го обясня
но е странно дори за мен
Пиеш вода, тя свършва. Вземаш нова чаша и си наливаш вода?
Купи миялна на жена си, иначе ще те намрази много скоро :D

Riot
07-29-2009, 22:38
На мен ми казват, че съм превзет
когато ям и пия нещо
след като свърша с яденето си взимам друга чаша
и си сипвам в нея същата напитка
понеже ме е гнус да пия от другата след това
офф, не мога да го обясня
но е странно дори за мен
Пиеш вода, тя свършва. Вземаш нова чаша и си наливаш вода?
Купи миялна на жена си, иначе ще те намрази много скоро :D
Не точно
но нещо от сорта

guinessgirl
07-29-2009, 22:42
амии,например,защото не мога да пия всякаква бира..
и не мога да ям дроб или свински уши..
това си е съвсем нормално за мен,но..
превземка съм била.

и много съм драматизирала.

Pedigree
07-29-2009, 23:26
Например когато навън застудее, а аз съм по тънка блузка и момчета започват да ми предлагат якета, в повечето случаи отказвам, защото не е честно те да мразуват, защото аз съм била достатъчно тъпа, за да не си взема връхна дреха.

Днес спорих половин час с шефа, понеже ми беше купил обяд и не искаше да ми вземе парите за него.

Не са ме черпили в бар от.. 4-5 години 8-) , всъщност има малки изключения - преди няколко месеца се наложи да приема пиене, но то беше понеже един богат чичко черпеше моята другарка и искаше и мен и за да не правя циркове се съгласих. И понеже повечето ми приятели знаят за тези ми навици ми купуват пиене, без да ме предупредят, после обаче за да се върна на своето, аз им купувам или пък се е случвало непознати хора да ми подават шот след шот от тяхните и после аз специално да взема табла за да им върна оползотвореното количество.

Държа да кажа че това не е феминизъм, просто от малка съм свикнала да си разделям нещата с другите и честно казано ми е по-приятно аз да кавалерствам, отколкото някой с мен.Това е, защото си горда или е стремеж към независимост от мъжа, и не искаш да ставаш длъжна на някой, ако ти направи услуга или кавалерство. Повечето мъже си мислят, че като почерпят някое момиче, си купуват билет заедно за леглото. :D

50% от уговорките ми за излизания пропадат, защото се отказвам в последният момент, нямам сили, мързи ме, чувствам се грозна и тн.


Хахах, това и аз го имам, най-вече за това, че се чувствам грозна, и не искам да ме гледат, леле, колко съм зле.

Също основното място, където се храня, е в нас. Не обичам да се храня в чужди хора, било приятели, роднити и тнт. Просто не. Често ми се сърдят, карат, казват, че съм капризна.

И имам това като на Riot. Сега на бюрото ми има 8 чаши от кола, с 8 лимончета и 8 сламки вътре.


А и на мен са ми казвали това за лигавия и превзет глас, но не е вярно. :-o

Canis_Dirus
07-30-2009, 08:52
Пия кафе с cappy. Ама само cappy портокал!

hottie
07-30-2009, 09:27
Пия кафе с cappy. Ама само cappy портокал!

И аз само капи портокал - винаги с кафе ! 8)

Иначе на мен, защото съм постоянно усмихната. Била съм се превземала, но аз съм си такава..

cherinka
07-30-2009, 21:02
На мен не са ми казвали, че се превземам когато съм учтива (може би защото си ме знаят, че съм си учтива и мила). Но когато правя забавна обстановката и съм весела и щастлива, щура и луда, някой ми казват, че съм била глезена, а неразбирам защо... правя им кефа смеят се, радват се и накрая зад гърба ми се говори "а тя мн глезена" егаси неблагодарните...
Казвали са ми че съм била и капризна, когато съм си казвала мнението за човек и съм му го казвала в очите... е това ако е капризност... пък и всеки, човек е капризен, няма човек, който да е доволен от всичко и всички! :)
И при мен е същото!
Аман!

Мразя сол в пържените картофи, в салатите, в манджите и навсякъде!!!
"Ама то малко сол няма да ти навреди"
-а на теб без сол също няма да ти навреди, нали?

Получава съм забележки защо не съм могла да ям мелби. Еми мразя плодове в сладолед. По отделно мога да ги ям, но заедно ми е терсене.

Като съм някъде постоянно си мия ръцете, първо, защото навън е мръсно и се цапат бързо и второ имам солиден маникюр и не мога да допусна под ноктите ми да има мръсно.
Ама така де, почти никой на днешно време не си уважава ръцете...

Като сме някъде на купон , 2,3 фаса да има в пепелника, веднага ще ги изхвърля. "Ти, кво, искаш да се покажеш като голяма чистница ли", а не осъзнават, че и на тях ще им е много по-приятно пепелника да не е препълнен.
Истината е, че обичам в него да има място само за моята цигара ХАХАХ.

Общо взето това са все неща, с които съм свикнала, сраснала, не ги правя от вчера... и не им обръщам внимание, докато другите ще се скъсват да коментират.

bloodyF
07-30-2009, 21:54
ми че ям много малко неща
или че не ям почти никакво месо,ама кво..гадно е
че съм лигава(характерът ми )
че обожавам краве сирене и как съм могла да ям по толкова много...еми кво да правя,...
че не обичам да ми е подредено...
или че не давам на друг да ми пипа нещата ..или косата ;д
ей за такива простотии съм била превземка според приятелите ми!

TellMeYourName
07-30-2009, 21:59
Пия кафе с cappy. Ама само cappy портокал!

И аз само капи портокал - винаги с кафе ! 8)

странно, и аз съм същия... 8-)

за други неща не са ми правили забележки...

KoRnFlAkE
07-31-2009, 10:00
мии, че не обичам да ям много люто
както и да отварям врати, които са докосвани от супер много хора (отварям ги с помощта на дреха).. мръсни са, по дяволите
аз също не обичам да ми кавалерстват много.. т.е. да ми носят чантата и т.н. оплаквам се, че тежи, но после не давам да я носят. 8-)

Pliok0019
07-31-2009, 14:33
О аз имам огромни претенции относно храна. Попринцип не съм гнуслива, но ако става въпрос за ядене...много е сложно. Не ям всички видове лук, не ям яйца...и т.н. Почти винаги след като си поръчам нещо в заведение казвам "ако може...без еди-какво-си". Ако някой говори над храта ми, ближе си пръстите и т.н....никакъв шанс да ям от нея след това. Имам и проблем със споделянето на хапки от сандвич и т.н...

Но пък никой около мен не смята това за превзетост или поне никой е ми го е казвал в лицето.

Snickers
07-31-2009, 14:51
за страхът ми от насекоми, но те не разбират какво е това за мен, така че не им обръщам внимание


и май е това.. ;/

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-31-2009, 14:54
мразя да ми взимат от яденето ... да ми ядат или пият от нещата ... и така .. нз що :Д гадно ми е

bloodyF
07-31-2009, 15:02
за страхът ми от насекоми, но те не разбират какво е това за мен, така че не им обръщам внимание


и май е това.. ;/



Да,и това...ама аз им обръщам внимание и те ме дразнят повече.. :? :o

UnaBletoLoVeU
07-31-2009, 15:19
мии, че не обичам да ям много люто
както и да отварям врати, които са докосвани от супер много хора (отварям ги с помощта на дреха).. мръсни са, по дяволите
аз също не обичам да ми кавалерстват много.. т.е. да ми носят чантата и т.н. оплаквам се, че тежи, но после не давам да я носят. 8-)

Когато ходя в поликлиниката или гледам някой да отвори вратата, за да мина с него и да не я пипам с ръце, или я отварям с един пръст и после се бърша с мокра кърпичка. Супер е гадно, не знаеш кой от какво е болен и какво можеш да хванеш.

kalpazanka
07-31-2009, 17:41
Гнуслива съм /и то много/. Ако сервиращият си оближе пръстите и след това пипне нещо от порциите, абсурд да вкуся! /затова винаги преди събиране си "подлагам" нещичко, за да съм сита, ако има неприятни изненади/. Като се налага да отворя вратата на кабинет, винаги "жертвам" кутрето и после пада едно невъобразимо миене със сапун на килограм /било в кабинета или вкъщи, когато се прибера/. Ненавиждам магазинерките, които си наплюнчват пръстите, за да вземат торбичка, както и тези, които си наплюнчват пръстите, докато броят парите от рестото! :booooomb:
Мразя и сирене, кашкавал и извара, особено ако не са "минали през огън". Хапвам ги само във вид на пици или банички.

Pliok0019
07-31-2009, 17:48
Ненавиждам магазинерките, които си наплюнчват пръстите, за да вземат торбичка, както и тези, които си наплюнчват пръстите, докато броят парите от рестото! :booooomb:
Дам...или когато някой който прави сандвичи и т.н. брои пари и след това прави храната, пипайки я с пръсти...

Ужасно мн ме е гнус когато някой изпусне храна, а ако я изяде след това направо ми иде да повърна.

Swinkenhoffer
07-31-2009, 17:57
Ужасно мн ме е гнус когато някой изпусне храна, а ако я изяде след това направо ми иде да повърна.
аз редовно си ям от земята.. :-|

SolusChristus
07-31-2009, 18:18
Гнуслива съм /и то много/. Ако сервиращият си оближе пръстите и след това пипне нещо от порциите, абсурд да вкуся! /затова винаги преди събиране си "подлагам" нещичко, за да съм сита, ако има неприятни изненади/. Като се налага да отворя вратата на кабинет, винаги "жертвам" кутрето и после пада едно невъобразимо миене със сапун на килограм /било в кабинета или вкъщи, когато се прибера/. Ненавиждам магазинерките, които си наплюнчват пръстите, за да вземат торбичка, както и тези, които си наплюнчват пръстите, докато броят парите от рестото! :booooomb:
Мразя и сирене, кашкавал и извара, особено ако не са "минали през огън". Хапвам ги само във вид на пици или банички.

http://img197.imageshack.us/img197/4348/picardwtf.jpg


Гадже досега си нямала, нали?

kalpazanka
07-31-2009, 18:20
С настоящия съм от три години.

SolusChristus
07-31-2009, 18:24
С настоящия съм от три години.

Е, неговия език не те е гнус да ближеш, да те е гнус да отваряш врати... :-D

kalpazanka
07-31-2009, 18:25
С настоящия съм от три години.

Е, неговия език не те е гнус да ближеш, да те е гнус да отваряш врати... :-D
Не ме е гнус да го целувам-все пак бактериалната флора в устата му е като тази в моята. И не си ме разбрал- гнус ме е да отварям вратите в болниците. Оглеждам се за хибискръб, а ако няма, действам с мокри кърпички. Ако съм при баща ми, си мия ръцете в кабинета му.

SolusChristus
07-31-2009, 18:28
С настоящия съм от три години.

Е, неговия език не те е гнус да ближеш, да те е гнус да отваряш врати... :-D
Не ме е гнус да го целувам-все пак бактериалната флора в устата му е като тази в моята. И не си ме разбрал- гнус ме е да отварям вратите в болниците. Оглеждам се за хибискръб, а ако няма, действам с мокри кърпички. Ако съм при баща ми, си мия ръцете в кабинета му.

lol точно в болницата, където е чисто...

Момиче, имунната ти система за какво е? :)

kalpazanka
07-31-2009, 18:31
Явно живеем в различна България. В хирургията сутрин ми се повдига при първо влизане. Отделно пък кихащи и кашлящи от туб диспансера си кашлят в ръцете и пипат бравите..... затова Хибискръб или миене на ръце.

Edit: Не ми се спами повече по темата. Приятна вечер!

Brunetkaa
07-31-2009, 20:28
от страха ми към буболечки..

lDoLLl
07-31-2009, 21:24
Веднага се сетих за това, че не може да изляза навън с мръзна и въобще ненаправена коса. Чувствам се несигурна, грозна и нервна.
Външният вид на храната е в състояние да подтикне да изям или пък не.
Пия огромни количества Кока Кола, но не и Пепси. Просто съм си набила в главата, че не ми харесва и това е. :-o

RiseGirl
07-31-2009, 21:28
като се замисля изобщо не съм превзета 8-)

само лука и гъбите, които отделям от салати и други неща, навик.

Bianca
08-01-2009, 20:50
Ъъъъъ, почва се. 8-)
Значи, оглеждам ВСЯКА една пейка, преди да седна на нея. За смола или кале. :lol:
Като се храня, ужасно много внимавам да не се окапя, направо се панирам. И все пак в повечето случаи се наклепвам цялата. 8-)
Видя ли буболечка, почвам да пищя истерично.
Страх ме е от високо, дори да не е толкова високо.
Ъмм, купувам ли си храна, сто часа преди това ще броя калории, ще пресмятам... И най-накрая се натъпквам с всевъзможните простотии.
АААА, най-голямото ми превземане!!! УЖАСНО силно обоняние имам и само някой да се изпусне, почвам да пищя истерично и правя така, че целият свят да разбере. :lol: :lol: :lol: Случвало се е по средата на учебен час да изпищя "НЯКОЙ ПРЪДНААААА!" :D
Само да усетя някаква по-странна миризма, почвам да мрънкам, хленча, така нататък.
Също се превземам и за гладки стъклени повърхности. 8-) Търкам екрана на компа по сто часа на ден, очилата по двеста... Видя ли прашинка / драскотинка, изпадам в истерия и нищо, ама НИЩО не може да ме спаси. 8-)
Също се филмирам и ужасно много за някоя нова покупка. Постоянно ѝ намирам кусури и се питам защо съм я купила. Все си мисля, че само на мен си случва да си купя нещо прецакано, а на другите никога...
Когато излизам навън, дори до магазина да е, си слагам лосион, крем, дезодорант, парфюм. Ама задължително. Пръскам по 7-8 пъти... 8-)
Май е това, ако има още, ще допълвам. :-o

Bianca
08-01-2009, 20:51
А, освен това съм и хипохондричка. :-o Постоянно си откривам симптоми на нови и нови болести.

Romance
08-01-2009, 21:13
А, освен това съм и хипохондричка. :-o Постоянно си откривам симптоми на нови и нови болести.
Олее 8-) Не съм само аз! Веднъж се бях филмирала, че имам 12 болести наведнъж..

Bianca
08-01-2009, 21:17
А, освен това съм и хипохондричка. :-o Постоянно си откривам симптоми на нови и нови болести.
Олее 8-) Не съм само аз! Веднъж се бях филмирала, че имам 12 болести наведнъж..
ХАХАХАХАХХА. :razz: :razz: :razz:

Romance
08-01-2009, 21:18
А, освен това съм и хипохондричка. :-o Постоянно си откривам симптоми на нови и нови болести.
Олее 8-) Не съм само аз! Веднъж се бях филмирала, че имам 12 болести наведнъж..
ХАХАХАХАХХА. :razz: :razz: :razz:
бтв входа на фитнеса е ЗАЗИДАН!!! :lol:
ужас, човек!

Bianca
08-01-2009, 21:21
А, освен това съм и хипохондричка. :-o Постоянно си откривам симптоми на нови и нови болести.
Олее 8-) Не съм само аз! Веднъж се бях филмирала, че имам 12 болести наведнъж..
ХАХАХАХАХХА. :razz: :razz: :razz:
бтв входа на фитнеса е ЗАЗИДАН!!! :lol:
ужас, човек!
Моляяяяя? :shock:

neocide
08-01-2009, 21:23

Canis_Dirus
08-01-2009, 21:27
о, джойнвам се към хипохондричния клуб, ама тва не е превземка, а психично отклонение. не че съм стигала 12 :shock: 8-)

майка ми супер много ме нерви, като ми каже, че се превземам, задето постилам седалката в тоалетната с хартия. студено ми е иначе, ебати.
а, и като мия яйца и картофи, ги търкам по 10 минути под гореща вода, а яйцата минаам с веро, иначе няма начин да бъдат сготвени.

Купи си седало от кожа. 8-)

Това пък с яйцата е тъпо. То като ги вариш ги стерилизираш по-добре, отколкото с веро. Ще умрете от хигиена!


P.S. Ама тука всички сте някакви нереално психирани.

Bianca
08-01-2009, 21:27
Пък аз, като бях по-малка, вместо да си сядам нормално в обществените кенефи, стъпвах отгоре на тях и така протичаше процедурата. :-o Вече ме мързи да го правя, ама задължително забърсвам седалката с тоалетна хартия, преди да седна. :lol:

neocide
08-01-2009, 21:28

guinessgirl
08-01-2009, 21:29
А, освен това съм и хипохондричка. :-o Постоянно си откривам симптоми на нови и нови болести.

o,аз също..ужасно е..

Romance
08-01-2009, 21:30
Не съм психясала! Да кажем просто, че съм лесно податлива наа внушения.
Пък аз никога не ходя в обществени тоалетни. Може да се напишкам ама не е ли у нас не става.

Bianca
08-01-2009, 21:31
Бахти, то най-накрая ще излезе, че имам психични отклонения. :lol: :lol: :lol: :lol:

guinessgirl
08-01-2009, 21:32
Бахти, то най-накрая ще излезе, че имам психични отклонения. :lol: :lol: :lol: :lol:

не си сама! 8-)

Canis_Dirus
08-01-2009, 21:32
Пък аз, като бях по-малка, вместо да си сядам нормално в обществените кенефи, стъпвах отгоре на тях и така протичаше процедурата. :-o Вече ме мързи да го правя, ама задължително забърсвам седалката с тоалетна хартия, преди да седна. :lol:



Изкъртвайки я с крак, Евлампи онемя. По всичко личеше, че Гюнер за пръв и последен път в живота си, беше видял тоалетна чиния. Явно се беше покачил върху нея, явно е бил клекнал, явно фаянсът не беше издържал... Беше се спраскал почти на две. Почти. Защото по средата беше останало да стърчи остро като пика парче, на което се беше насадил Гюнер. На пода бавно се стичаше кръв, лайна и всякакви стомашни съдържимости на помака, а самият той сякаш извинително се усмихваше.

Bianca
08-01-2009, 21:38
Тъкмо щях да напиша, че вече съм твърде тежка, за да ме издържи чинията... 8-)
П.П. Ама Гюнер умрял ли е? :smt089

Swinkenhoffer
08-01-2009, 21:52
дай им на женорята да говорят за себе си и гледай какво става...
тая тема е като кокошкарник - коя ще излезе по-странна и превзета от другите. 8-)

Canis_Dirus
08-01-2009, 21:53
дай им на женорята да говорят за себе си и гледай какво става...
тая тема е като кокошкарник - коя ще излезе по-странна и превзета от другите. 8-)
Като одъртеят се надпреварват, коя има повече болежки от другата.

izrodee
08-01-2009, 22:47
дай им на женорята да говорят за себе си и гледай какво става...
тая тема е като кокошкарник - коя ще излезе по-странна и превзета от другите. 8-)
Като одъртеят се надпреварват, коя има повече болежки от другата.

кой има повече торбички с лекарства ... и на коя баба бастуна и е по модерен и по скъп :-D

BlackWings
08-02-2009, 11:52
Ааааааа моля , не оспамвайте :)

Pliok0019
08-02-2009, 12:15
А, освен това съм и хипохондричка. :-o Постоянно си откривам симптоми на нови и нови болести.

o,аз също..ужасно е..
В обществени кенефи аз просто постилам известно количество тоалетна хартия или изобщо не сядам. Но и това не е превземка....представяте ли си кой може да е седял в тази тоалетна.



Ужасно мн ме е гнус когато някой изпусне храна, а ако я изяде след това направо ми иде да повърна.
аз редовно си ям от земята.. :-|
Става въпрос за изпускане в/у чинията например.

Celence
08-02-2009, 14:46
И мен ме обвиняват в някои работи..

примерно, че си мия ръцете в най-добрия случай през час. още не знам как не ми е паднала кожата на ръцете 8-) Еми кво да напрая като ми е гадно да са ми мръсни ръцете... освен това, какво ги бърка другите какво правя аз. На тях като не им харесва, нека не го правят, но да не ми правят бележки и на мен.

второто, че постоянно си намествам косата. Просто не харесвам да ми е рошава, заплетена, зализана или т.н. и затова с еоглеждам по витрини или пък ходя в кенефа на заведението да се видя и да си я оправя, ако има нужда.

третото е, че когато ще излизаме някъде с приятели и винаги питам дали някой друг ще излиза с нас и кой е той. АКо не го харесвам, не излизам с тях. най-много ми се сърдят за това и ми казват, че съм префърцунена, но всъщност не е така. Просто когато не харесвам даден човек, не обичам да се срещам с него, да излизаме, да ходим заедно някъде и т.н. Какво е странното, не мога да разбера?! Нито му говоря зад гърба, нито нищо. Просто не искам да излизам с него.

Та това е.. ;щ

cherinka
08-02-2009, 15:00
Тъкмо щях да напиша, че вече съм твърде тежка, за да ме издържи чинията... 8-)
П.П. Ама Гюнер умрял ли е? :smt089
да видиш как се пикае по същия начин във влака в тая мръсна, долна, гадна, отвратителна, гнусна тоалетна.....




А, освен това съм и хипохондричка. :-o Постоянно си откривам симптоми на нови и нови болести.

o,аз също..ужасно е..
В обществени кенефи аз просто постилам известно количество тоалетна хартия или изобщо не сядам. Но и това не е превземка....представяте ли си кой може да е седял в тази тоалетна.
Естествено!
Не мога да разбера момичетата, които не си постилат тоалетна хартия преди да седнат!

Макар, че тая тоалетна хартия и нея никой не я знае къде (не) е била.

Dundy
08-02-2009, 16:03
ми аз не мисля,че съм превзета,никой нищо не ми е казвал.Най-много нещо ако не искам да ям да ми кажат,че са превземки,но просто не е така
за обществените тоалетни не си постилам хартия,но и не сядам съвсем(нещо като полу-права :D )
ама извинявайте тия кенефи са все едноо...

Bianca
08-02-2009, 16:09
Ааа, ще ме извинявате, но аз под обществени кенефи имам предвид кенефа в МОЛ-а или в някое по-готино кафе. :shock:
Иначе.... или приклекнала, или съм pass.

Dundy
08-02-2009, 16:11
Ааа, ще ме извинявате, но аз под обществени кенефи имам предвид кенефа в МОЛ-а или в някое по-готино кафе. :shock:
Иначе.... или приклекнала, или съм pass.
ми те и в мола не са цъфнали и вързали.Като ги гледаш дамите едни изискани,ама като влезеш в тоалетната... :D

Bianca
08-02-2009, 16:24
Ааа, ще ме извинявате, но аз под обществени кенефи имам предвид кенефа в МОЛ-а или в някое по-готино кафе. :shock:
Иначе.... или приклекнала, или съм pass.
ми те и в мола не са цъфнали и вързали.Като ги гледаш дамите едни изискани,ама като влезеш в тоалетната... :D
Е, в нашия е щоооо годе чисто. 8-)

Pliok0019
08-02-2009, 19:53
Ааа, ще ме извинявате, но аз под обществени кенефи имам предвид кенефа в МОЛ-а или в някое по-готино кафе. :shock:
Иначе.... или приклекнала, или съм pass.
ми те и в мола не са цъфнали и вързали.Като ги гледаш дамите едни изискани,ама като влезеш в тоалетната... :D
Е, в нашия е щоооо годе чисто. 8-)
Това няма значение. Дори и тоалетната във вашия МОЛ е възможно преди 3минути да е била използвана от някоя мадама с не особено чисто дупе.

Canis_Dirus
08-02-2009, 20:00
:shock:
Вие сте някакви ненормални. Като деца толкова сме се въргаляли в прахоляци и сме се връщали черни, вие от всичко се гнусите.

EarthShaker
08-02-2009, 20:00
да, ама аз мога да пикая през терасата :-P

mArMaLaDkA
08-02-2009, 20:08
^ Ти можеш и си го правил, аз съм сигурна. 8-)

Сега се сетих и че редовния ми номер е да се глася сума ти време, нали, оправяме косата 30 мин., после се нервим, че била ужасна, после и грима бил ужасен, дрехите и те не били съчетани, накрая преглътвам уж всичко, което не ми харесва, аха-аха да се навия да изляза и точно тогава казвам окончателно "НЕ!"(за 5 път го казвам и после евентуално пак се решавам да изляза). Т'ва ми е редовния номер.

Другото е, че не излизам до магазина или да хвърля боклука без да се облека що-годе нормално, не си наглася косата и не си сложа гланц/балсам за устни и т.н. Неведнъж са ме питали нашите дали не отивам на среща.

MartyParty
08-02-2009, 20:15
Добре,възможно е маалко повече да се взирам в грешките на хората.Специално с момчета когато съм излизала,имам чувството,че постоянно ги гледам под лупа,а не е редно.Например първия път,когато отидох на кино с новия ми приятел и той не ми плтати билета,защото...абе не знам защо,но явно не е имал средства.Постоянно си го развивах в ума по време на филма и го оправдавах по всевъзможни начини и накрая пак бях недоволна.А ,не би трябвало-той не работи,като бившето ми гадже,нямам право да изисквам от него да дава пари за мен.Трябваше да се съсредоточа върху момента.После ми беше кофти няколко дни.
Така е при всяко отваряне на врата,дърпане на стол ии даже забелязвам,когато някой не ми казва "Наздраве" .

EarthShaker
08-02-2009, 20:18
много рядко плащам на някоя нещо... и аз не бачкам и не ми е някак готино да харча на нашите парите ей така :) иначе съм се ограничавал няколко дни примерно от бира, за да мога да платя киното на женската ;)

hackberry
08-02-2009, 20:33
да ти плаща билета??
що ти не плати неговия?

melinor
08-02-2009, 21:04
Когато съм на зелено у-ще/лагер всички ми се дразнят че не ям почти нищо...те като им харесват ПУМИИТЕ да ги ядат..В повечето случай яйцата, сирената и кашкавала имат съмнителен вкус, а кренвиршите...СТРАННИ :-o
А другото е найййййй-гадния навик който човек може да има...Не мога да ям нещо ако не съм си измила ръцете...В у-ще си измислям тъпиизвинения за да не си взема от бонбоните на някой рожденик...Ако докосна някой част от храната с мръсни ръце подсъзнателно го избягвам... МНОГО СЪМ ЗЛЕ :( :o :?

AFT
08-02-2009, 22:39
Аз също съм много претенциозна от към храна, има доста неща, които не ям и т.н. Също не обичам да ям от отворено кисело мляко, независимо дали аз съм го отворила или някой друг. В смисъл ям си от него, оставям го и повече не го барам. o.O Постоянно има по много чаши около мен, защото и аз като пия от една и скоро трябва да я сменя, дори и да пия същото нещо. Страхът ми от тъмното и от насекоми също понякога изнервя хората.



p.s. нашите как ме издържат, не знам..

KoRnFlAkE
08-02-2009, 22:58
Ааа, ще ме извинявате, но аз под обществени кенефи имам предвид кенефа в МОЛ-а или в някое по-готино кафе. :shock:
Иначе.... или приклекнала, или съм pass.
ми те и в мола не са цъфнали и вързали.Като ги гледаш дамите едни изискани,ама като влезеш в тоалетната... :D
Е, в нашия е щоооо годе чисто. 8-)

хахах, да бе, откакто влезнах в една тоалетна в мола и видях едно.. нещо 8-) .. еми как да кажа, не ям царевица от тогава, не ми е толкова вкусна. 8-)

MartyParty
08-04-2009, 09:42
да ти плаща билета??
що ти не плати неговия?
Платих го. :lol:

Dundy
08-04-2009, 10:18
аа сега се сетих.Нашите смятат за превземка,когато не искам да сменя *наакания* памперс на брат ми(смърдии ужасяващо и ми се драйфуца много сериозно от него).Но всичко друго правя ите само като почнат"оо тя принцесата,все едно на теб не ти е сменял никой памперса"

babity
08-04-2009, 10:30
С думичката превзетост наричам наистина глупавите изисквания. Конкретен пример: моя много близка приятелка е от заможно семейство и много държи на неща, които за мен са глупави. Тя не ходи в кое да е заведение, иска да ходи само в "най - елитните" и нашумели такива. Наричам го превземка, защото аз лично смятам, че мястото не е важно, а компанията. В най - голямата дупка в града съм си изкарвала толкова страхотно, че ще ми останат спомени за цял живот, а нея така и не я накарах да отидем там. 8-)

vesSynkaa
08-04-2009, 16:37
Казаха ми , че съм била много превзета , 'щото на празника на града не исках да съм на шатра с 15 момчета - пълни кретени ...
Еми как да съм с тях .. като няква селянка ше ти седна на шатрата и то с някви кретени :?

babity
08-04-2009, 17:23
^ Кое е най- пропадналото заведение в града? :-o
Да ти кажа редовна ли съм там :D

Хардбол & Мередиана

Така и не я накарах да стъпи в Калигула. Даже през деня не иска да иде до вратата. :razz: :razz: :razz:

hardball
08-04-2009, 19:32
Аз бях веднъж и ме изгониха :(

Dumb
08-06-2009, 08:44
Суетна съм.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
08-06-2009, 09:00
Аз съм непукист ....

vampirekiss
08-06-2009, 10:58
Някои смятат за превземка това,че не ям бял хляб под каквато и да е форма и по какъвто и да е повод.(от години не съм яла бял хляб)
също
-никога не пия нещо,което е престояло в чаша или отворена бутилка (когато бутилката няма капаче)повече от 15 минути.
-не ям тлъсти меса.
-никога не пия студено прясно мляко
-не ям чушки.Когато ги има в дадено ястие си ги махам най-старателно

adskoty
08-06-2009, 21:09
мене ме е гнус да натискам копчето на асансиора ебаси :D

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-07-2009, 16:18
аз ако ще ям по късно от 7 вечерта ям кисело мляко или плодове... ей тфа за всички около мен е някаква голяма превземация но ... какво да правя не ми е добре да ям каквото и да е било друго след това време :oops: :)

VerryBerry
08-07-2009, 17:45
моята "превземка" е манията ми да си мия ръцете :oops: -мога да изкарам в банята и 15минути само в търкане със сапун.Наистина е странно,но ми е навик някакъв 8-)
Освен това имам истеричен страх от паяци,акули и мечки.За последните 2 се филмирам яко,ама кво да се прави :D :D

Mirelchetoo14
08-09-2009, 17:42
Ми... не се сещам за някаква особена превземка. Не обичам да се убиват животни пред мен и не говоря в рейса, ако се качат мангали, както и не пипам нищо. Просто цикля гадно.

KeInEnAmE
08-09-2009, 20:35
Мисля, че всеки има различно мнение за значението на думата "превземка".

На мен лично не са ми го казвали до сега. Не смятам, че съм превзета... аз съм си аз и ако някой не ме одобрява, това не значи, че съм превземка или надувка или каквото и да било там... Плюс това рядко ме интересува мнението на хора извън приятелския ми кръг, а тези в него не биха ме обидили. :)

absoliutno vqrno =D>

BlackWings
08-15-2009, 14:18
Оопс .. :oops: Спам ...
Побутвам си темичката :oops: