PDA

View Full Version : Избиране на тема и ЗАПИСВАНЕ за втори форумен ДЕБАТ!



SWASTIKA
07-29-2009, 15:45
Избирайте си между:

1. Истината и Лъжата.

Кое е по - правилно? Болезнената истина или лъжата, която не предизвиква болка? В тази насока...

2. Справедливостта и Отмъщението.

Законовия ред или правилата на отмъщението?


Айде като има 4-5 човека подкрепили едното, го приемаме за тема и това е. Няма нужда да протакваме.
:)




Да получаваш или да даваш- кое е по-добре.



Хомосексуализма-отклонение или не?.

Яйцето или кокошката?

Избирайте си някоя тема и ще направим дебат, така или иначе никой няма да го организира.
Ако на някой му се играе по тези правила с малка измяна - да играе, ако не му се, изобщо да не пише в темата. И така...

Записаните ще преминат в два отбора, теглени чрез жребий - Sanctus (ЗА) и Benedictus (Против)

Ако имате идея за други тема, давайте ги и това е, няма да правим детски неща. Ще избираме някоя тема и ще дебатираме, няма нищо сложно.
:)

Аз се записвам, като за начало. :)

Записани:

SWASTICA, slaveto1989, xplay, Nam3less3

Nam3less3
07-29-2009, 15:52
Това за истината или лъжата изцяло зависи от ситуацията, няма какво да се дебатира. Май е същото и за справедливостта и отмъщението, отново зависи от ситуацията. Да получаваш или да даваш - кое е по-добре - пак празна тема за мен.
Това за яйцето и кокошката единствено ми харесва, има наука, биология и философия в него.
Но не мисля, че трябва отбора(за или против) да се избира чрез жребий. Примерно ако си против това нещо, може да влезеш в отбора 'за', което е нелепо.
Аз предлагам тема 'За вярата или религията' - нещо от типа на за или против религията, християнството, вярата в Бог и т.н.
Макар че се надявам да не се падне такава, не искам да си троша нервите докато я четам пък и всичко е обсъдено правилно и подробно в няколко теми във форума за философия и религия :D

ItalianMafia
07-29-2009, 16:15
"Истината или лъжата" мисля, че е добра тема за дебат..
Снощи попаднах на темата за евреите и мисля, че би било интересно да се задълбочат вижданията на две групи за тяхното "управление"..
Актуална тема е и тази за края на света.. Разни предсказания и т.н.

Съгласна съм с Nam3less3, че отборите трябва да защитават това в което вярват..

Nakadah
07-29-2009, 16:18
"Истината или лъжата"

Nam3less3
07-29-2009, 16:22
Истината или Лъжата вярно, може да бъде асоциирана и с теми като невежеството и спокойствието или знанието и проблемите, също може да се свърже и с притчата/баснята за Адам и Ева. Но не мисля, че някой би искал да е в отбор 'против' истината и 'за' лъжата :D

ItalianMafia
07-29-2009, 16:40
^ Става въпрос за това

Кое е по - правилно? Болезнената истина или лъжата, която не предизвиква болка? В тази насока...
Лично аз бих защитавала такъв тип лъжи..

SWASTIKA
07-29-2009, 16:55
Добре това да бъде... :)

Жребий се тегли, ЗАЩОТО:

Ако се запишете 10 човека за Sanctus и нито един за Benedictus, става нелепо... :-o

Ще гледате и върху двете крайности и ще разсъждавате върху тях...

В противен случай, трябва да чакаме доста дълго време да се съберат участниците.

Темата е ясна, остава да се запишете. :)

Nakadah
07-29-2009, 16:58
Истината или Лъжата вярно, може да бъде асоциирана и с теми като невежеството и спокойствието или знанието и проблемите, също може да се свърже и с притчата/баснята за Адам и Ева. Но не мисля, че някой би искал да е в отбор 'против' истината и 'за' лъжата :D

абе пич
дай първо да се запишеме за дебата
после ще си пишеш дългите постове дето в момента не ги чета

Nam3less3
07-29-2009, 17:03
Истината или Лъжата вярно, може да бъде асоциирана и с теми като невежеството и спокойствието или знанието и проблемите, също може да се свърже и с притчата/баснята за Адам и Ева. Но не мисля, че някой би искал да е в отбор 'против' истината и 'за' лъжата :D

абе пич
дай първо да се запишеме за дебата
после ще си пишеш дългите постове дето в момента не ги четаПърво да се определи каква ще е темата. Значи засега тази за истината и лъжата е с най-много гласове?

Nakadah
07-29-2009, 17:04
Истината или Лъжата вярно, може да бъде асоциирана и с теми като невежеството и спокойствието или знанието и проблемите, също може да се свърже и с притчата/баснята за Адам и Ева. Но не мисля, че някой би искал да е в отбор 'против' истината и 'за' лъжата :D

абе пич
дай първо да се запишеме за дебата
после ще си пишеш дългите постове дето в момента не ги четаПърво да се определи каква ще е темата. Значи засега тази за истината и лъжата е с най-много гласове?

да
и по въпроса за лъжата, мене ми е се тая от коя страна съм, има достатъчно материал по тази тема...

hottie
07-29-2009, 17:39
ако всеки си избира сам гледната точка няма да е интересно ! То това е готиното на дебата - да умееш да защитаваш каквото и да ти се падне.

Nam3less3
07-29-2009, 17:42
ако всеки си избира сам гледната точка няма да е интересно ! То това е готиното на дебата - да умееш да защитаваш каквото и да ти се падне.Ти може да го отричаш, съответно няма да може да го защитаваш качествено. Трябва всеки да е от тая страна, от която е най-добър. Е, зависи от темата. За някой теми всеки може и 2те страни да защитава, но ако примерно е религиозен дебат, не може атеист да защитава религията или обратното.

hottie
07-29-2009, 17:59
ако всеки си избира сам гледната точка няма да е интересно ! То това е готиното на дебата - да умееш да защитаваш каквото и да ти се падне.Ти може да го отричаш, съответно няма да може да го защитаваш качествено. Трябва всеки да е от тая страна, от която е най-добър. Е, зависи от темата. За някой теми всеки може и 2те страни да защитава, но ако примерно е религиозен дебат, не може атеист да защитава религията или обратното.

Именно ! Не търсил лесното, а трудното. Тук дебатите са на едно малко по-различно ниво. Да, трудно е. Но това е интересното. Да се поставиш на мястото на друг, да разбереш другата страна на нещата.

Nam3less3
07-29-2009, 18:04
Но има теми, на който можеш само 1та страна да защитаваш. Може да се направят още няколко предложения, и да се пусне анкета с темите за дебата.

ItalianMafia
07-29-2009, 18:06
Един интелигентен човек е способен да изложи всякакви факти, дори такива с които не е съгласен.. Това е дебат, разполагаш с материал и от теб зависи как ще го представиш, независимо от личната ти гледна точка.. Плюс точно това е целта на жребия - да представиш фактите така, че да бъдат разбрани дори от хората които не подкрепят даден аргумент..

Nam3less3
07-29-2009, 18:08
Един интелигентен човек е способен да изложи всякакви факти, дори такива с които не е съгласен.. Това е дебат, разполагаш с материал и от теб зависи как ще го представиш, независимо от личната ти гледна точка.. Плюс точно това е целта на жребия - да представиш фактите така, че да бъдат разбрани дори от хората които не подкрепят даден аргумент..За това говоря, че гледната точка те прави пристрастен. Не назначават прокурори, когато трябва да съдят техните близки, нали? Фактите си съществуват, трябва да избереш страна от тях, ако не си пристрастен. Просто в зависимост от темата някой хора биха били пристрастни, и може умишлено да прецакат дебата така.

ItalianMafia
07-29-2009, 18:33
^ Да се надяваме, че няма да има хора които да прецакат нещата..

SWASTIKA
07-29-2009, 19:18
Записани:

SWASTICA ...

??? :-o

Nam3less3
07-29-2009, 19:19
Записани:

SWASTICA ...

??? :-oПо-хубаво първо да се определи темата на дебата чрез гласуване в анкета на предложенията.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-29-2009, 19:21
2. Справедливостта и Отмъщението.

Тази определено!

hottie
07-29-2009, 19:37
Искате ли някой просто да тегли жребий ? Така няма да се реши.

Nam3less3
07-29-2009, 19:56
Искате ли някой просто да тегли жребий ? Така няма да се реши.Щом още няма прогрес, нека съдбата определи темата.

Irenchety
07-29-2009, 20:03
Записани:
Irenchety :)

Irenchety
07-29-2009, 20:09
ето няколко идейки за теми
За или против новата програма на обучение в училищата
За или против оценките за поведение на учениците
За или против обучение с компютри вместо учебници

Nakadah
07-29-2009, 20:15
ето няколко идейки за теми
За или против новата програма на обучение в училищата
За или против оценките за поведение на учениците
За или против обучение с компютри вместо учебници

тая па овца
я прочети първия пост, и първо направи 18 години

SWASTIKA
07-29-2009, 22:17
Ще хвърля жребий, но утре, като се върна от интервю... :)

Nakadah
07-29-2009, 22:22
Ще хвърля жребий, но утре, като се върна от интервю... :)

аре прави го по бързо че след неделя не ме пишете...

ItalianMafia
07-29-2009, 22:43
Ще хвърля жребий, но утре, като се върна от интервю... :)

аре прави го по бързо че след неделя не ме пишете...
Ако започне нов дебат няма да свърши до неделя ;)

Nakadah
07-29-2009, 22:50
Ще хвърля жребий, но утре, като се върна от интервю... :)

аре прави го по бързо че след неделя не ме пишете...
Ако започне нов дебат няма да свърши до неделя ;)

да
но поне ще съм пуснал 4-5 точки...

YakUZa777
07-29-2009, 23:50
Да се записват хора, който наистина има какво да кажат. Ясни, точни и грамотни изречения.

slaveto1989
07-30-2009, 07:57
Според мен както темата,така и отборите трябва да бъдат изтеглени чрез жребий тъй като различията са видими. Аз също бих участвала в дебата. :)

SWASTIKA
07-30-2009, 09:40
Върнах се от интервю... Твърде много глупави въпроси ми зададоха, което не ми харесва. :-D

Както и да е... Теглих жребий и темата, която се падна е "Справедливостта и Отмъщението."

Записвайте се да тегля жребий за отборите. :)

Структурирайте изреченията си ясно и точно! Не с малка буква или без запетайки. Болднатото е забранено като основен шрифт на писане, също и цветовете. :)

slaveto1989
07-30-2009, 09:55
Интересува ме структурата на темата,каква теза ще защитава всеки отбор...

Иначе ме пиши :)

xplay
07-30-2009, 10:14
Истината или лъжата.
Пишете ме и мен :)

slaveto1989
07-30-2009, 10:17
Истината или лъжата.
Пишете ме и мен :)


Свастика е изтеглил друга тема вече :)

SWASTIKA
07-30-2009, 10:19
Интересува ме структурата на темата,каква теза ще защитава всеки отбор...

Иначе ме пиши :)

Едните ще защитават, че законовия ред е правилен, а отмъщението неправилно, другите обратното. :)

xplay
07-30-2009, 10:22
Пишете ме все пак :)

slaveto1989
07-30-2009, 10:28
Интересува ме структурата на темата,каква теза ще защитава всеки отбор...

Иначе ме пиши :)

Едните ще защитават, че законовия ред е правилен, а отмъщението неправилно, другите обратното. :) Окей,пиши ме :)

x3eme
07-30-2009, 12:26
И тоя дебат ше се превърне във фарс,въпрос на време е.

SWASTIKA
07-30-2009, 14:12
И тоя дебат ше се превърне във фарс,въпрос на време е.

И?

x3eme
07-30-2009, 14:43
^^И вместо да ми се дръвчиш се захвани с нещо полезно.

SWASTIKA
07-30-2009, 14:51
^^И вместо да ми се дръвчиш се захвани с нещо полезно.

Айде не пиши в темата, че няма какво да кажеш. :)

Nakadah
07-30-2009, 16:25
бате, тая тема е ебати сухата, дори да има какво да се каже, ти я направи още по суха бе пич...

RAWRRR
07-30-2009, 17:01
Участник си в дебата и в същото време ти хвърляш жребия за тема и отбори ?!

SWASTIKA
07-30-2009, 19:06
Участник си в дебата и в същото време ти хвърляш жребия за тема и отбори ?!

Все някой го хвърля, голямо чудо... :)

RAWRRR
07-30-2009, 19:17
Трябва да се хвърля от журито,от някой безпристрастен или от някой,на който може да се вярва.

Ти можеш да измамиш например и да подбереш по-добри хора в отбора си,да си избереш коя страна да защитаваш и по коя тема да е,а така се губи целия чар на дебата.

SWASTIKA
07-30-2009, 21:31
Трябва да се хвърля от журито,от някой безпристрастен или от някой,на който може да се вярва.

Ти можеш да измамиш например и да подбереш по-добри хора в отбора си,да си избереш коя страна да защитаваш и по коя тема да е,а така се губи целия чар на дебата.

Това е детско, според мен. Само едно дете може да манипулира така жребия.

Иначе все ми е тая за отборите, който иска да хвърля чопа...

Само се записвайте и да става нещо, че няма голям прогрес.... :)

hottie
07-30-2009, 21:37
Ако искате аз ще тегля жребий, но искам списък със записаните. Не е нужно да чакаме 10 човека, и без това видяхме че става трудно. Аз обаче няма да участвам нито в дебата,нито в журито тъй като заминавам на море. Тук съм до утре вечер. Ако не - нека мачока пак да тегли :)

SWASTIKA
07-30-2009, 21:39
Ами да се записват и това е... :)

Nakadah
07-30-2009, 22:11
ми баци
то май няма да има дебат :oops:

InnchetO
07-30-2009, 22:51
Като тема съм за яйцето или кокошката, жалко, че немога да участвам. :)

EcTeTa
07-31-2009, 00:30
incheto ако поставиш още един пост някаде ще бъдеш екзекутрана . Аз пък съм от хората на които им е писнало от клиширани "филосфски" дебати между псевдо компететни , тъй че пуснете някоя тема свързана с България например: Губим ли националната си идентичност ? Националистичния възглед или глобализма ? Тайните общества в България и тяхното значение . Герб и новото управление . Нещо актуално искам да кажа.

Ако лицето в която юрисдикция ще бъде избора избере темата кое първо яйцето или кокошката тогава той трябва да бъде заточен или изпратен в трудов лагер. Поздрави !

Nakadah
07-31-2009, 03:38
incheto ако поставиш още един пост някаде ще бъдеш екзекутрана . Аз пък съм от хората на които им е писнало от клиширани "филосфски" дебати между псевдо компететни , тъй че пуснете някоя тема свързана с България например: Губим ли националната си идентичност ? Националистичния възглед или глобализма ? Тайните общества в България и тяхното значение . Герб и новото управление . Нещо актуално искам да кажа.

Ако лицето в която юрисдикция ще бъде избора избере темата кое първо яйцето или кокошката тогава той трябва да бъде заточен или изпратен в трудов лагер. Поздрави !
може ли да кажа само 1

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

благодаря

ItalianMafia
07-31-2009, 21:23
В крайна сметка какво стана ?

SWASTIKA
07-31-2009, 21:28
В крайна сметка какво стана ?

Чакаме записване.

Nam3less3
08-01-2009, 04:30
Запиши ме, ако имам време(сигурно ще имам) и темата ми харесва, ще участвам въздействащо в дебата.

Fritz
08-01-2009, 19:06
кога е тоя дебат и на ква тема е аз разбирам от всичко ше спорим и аз

Nam3less3
08-01-2009, 22:02
Какъвто си добър в дебатирането, най-много да изтърсиш някаква елементарна теза, а после да не успееш и да се аргументираш... :lol:


Успех на всички ви, като се върна от почивка май добре ще се посмея на дебата...Не си прави изводи от озни спор. Там изобщо не съм дебатирал както трябва, още не си видял на какво съм способен :D

Nam3less3
08-01-2009, 22:12
Видях те вече, но определено искам да видя още много, затова се записвай в дебата, а като се върна от моренцето ще си купя две-три бири, чипсче и ще се радвам на способностите ти... :)Ще останеш с отворена уста.

Lorane
08-01-2009, 22:32
Ами като за тема съм за истината или лъжата. Пишете ме и мен.

SWASTIKA
08-01-2009, 22:57
Ами като за тема съм за истината или лъжата. Пишете ме и мен.

Трудно ти се разбира изречението... :-o

Nam3less3
08-01-2009, 23:02
Абе дайте някоя тема за религия и сам ще ви изнеса дебата :D

SWASTIKA
08-01-2009, 23:03
Абе дайте някоя тема за религия и сам ще ви изнеса дебата :D

Против религията ли ще говориш? :)

Nam3less3
08-01-2009, 23:05
Абе дайте някоя тема за религия и сам ще ви изнеса дебата :D

Против религията ли ще говориш? :)В никакъв случай, не ща да си забивам сам нож в гърба :D

SWASTIKA
08-01-2009, 23:08
Мой човек си, но махни този Тошко, че като го видя и ми се отщява да влизам във форума во веки. :)

ПП: Айде записвайте се де.... :-o

Nam3less3
08-01-2009, 23:17
Мой човек си, но махни този Тошко, че като го видя и ми се отщява да влизам във форума во веки. :)

ПП: Айде записвайте се де.... :-oТой си има специално предназначение, игнорирай го :D
Може и да се направи реклама на дебата, за да го видят повече хора от форума.

SWASTIKA
08-01-2009, 23:31
Мой човек си, но махни този Тошко, че като го видя и ми се отщява да влизам във форума во веки. :)

ПП: Айде записвайте се де.... :-oТой си има специално предназначение, игнорирай го :D
Може и да се направи реклама на дебата, за да го видят повече хора от форума.
Прасни една тема във всичко тийн накуп. :)

SWASTIKA
08-03-2009, 12:23
Майната му на дебата.