PDA

View Full Version : Проблем с очите



graceless
07-29-2009, 18:15
Ами то ето каква е цялата схема:Сестра ми е едва на 4 години,расте нормално,но вчера преди да си легна забелязах видим проблем на лявото око на зенницата.Понеже сестра ми е болна от хетерохромия(разноцветие на очите,при неправилно разпределение на меланина).Така де,едното й око е черно,другото синьо,но когато се обърна да й видя очите много се притесних понеже едното око стана ужасно червено.Сложих й капки,но на сутринта като се събуди окото отново й беше червено,точно като ефекта "червени очи" на снимките.Сложих й капки,легна да спи на обяд и като се събуди окото й стана отново кърваво червено и не се бъзикам защото в момента където съм няма лекари и болници :( Надявам се да помогнете.В момента окото й продължава да червенее,но не мисля,че е от хетерохромията,понеже знам,че при нея не се проявяват червените очи,а само сините,кафеви и др. :(
ДА УТОЧНЯ,ЧЕ ЗЕННИЦИТЕ Й СА ЧЕРВЕНИ!на лявото око!

graceless
07-29-2009, 18:24
какво значи червени очи?червени зеници или червена склера?
Зенниците са й червени :( и не е подигравка,защото може и на мен да се случи :(

ItalianMafia
07-29-2009, 18:33
Абе вие добре ли сте!?
Зениците на всички са ЧЕРНИ !!!!!
Ирисите са с цвят! И не е възможно да се смени цвета им и да стигне до червено, може би просто ти се струва така, ако окото и е кафяво и изглежда червено, защото е възпалено ..

graceless
07-29-2009, 18:34
не е смешно

graceless
07-29-2009, 18:35
Абе вие добре ли сте!?
Зениците на всички са ЧЕРНИ !!!!!
Ирисите са с цвят! И не е възможно да се смени цвета им и да стигне до червено, може би просто ти се струва така, ако окото и е кафяво и изглежда червено, защото е възпалено ..
Ти откъде знаеш,че й няма нищо
Както казах е болна от хетерохромия
:? и питам дали при болестта е възможно да стане червено окото или просто е болна от нещо?

ItalianMafia
07-29-2009, 18:37
Не е възможно ириса да смени цвета си..
Както казах, ако окото и е кафяво може да ти се струва, че е червено от възпалението..
Зеницата е черна! Това не може да се промени дори при възпаление..

ItalianMafia
07-29-2009, 18:39
^ Подкрепям..
Само склерата е възможно да е червена..

ItalianMafia
07-29-2009, 18:56
Ако е зачервен да, но тя твърди, че е червен.. При иридоциклит има болки И в областта на веждата, а тя за никакви болки не споменава.. Зеницата би трябвало да е тясна и доста често придобива неправилна форма..Между другото тази болест, която е много сериозна, засяга не само ириса, но и цилиарното тяло..

graceless
07-29-2009, 19:22
Ако е зачервен да, но тя твърди, че е червен.. При иридоциклит има болки И в областта на веждата, а тя за никакви болки не споменава.. Зеницата би трябвало да е тясна и доста често придобива неправилна форма..Между другото тази болест, която е много сериозна, засяга не само ириса, но и цилиарното тяло..сестра и е едва на четири.. едва ли,ще може да разбере къде точно я боли и т.н. Както и да е,спри всякакви лекарства и утре отивайте на лекар,ти първо не даваш точна инфорамция,първо казваш,че е зеницата,после ириса,и накрая си триеш коментарите.. утре отивайте на лекар..
Апффф да не би да знам конструкцията на окото,не съм се интересувала дори и не съм сигурна кво обяснавям,но нея изибщо не я боли,играе си,но също така преди малко забелязах че нещо крака й е в синини.Не я бия,тя мене
Но сигурно е от играта,иначе ириса й е ЧЕРВЕН. :( и вие откъде знаете дали не е новооткрит симптом за нещо
Да и жива и здрава
Утре на лекар ще я водя :( :)

ItalianMafia
07-29-2009, 19:25
и вие откъде знаете дали не е новооткрит симптом за нещо
Ти ни питаш, ние отговаряме..
Не сме лекари, не сме гадатели, просто казваме какво мислим..
А така, води я на лекар..

storex
07-29-2009, 23:17
Я разгледай някъде структурата на окото и напиши пак кое е червено, че аз не знам съчувствие ли да изразявам или да се смея за червената зеница или за смяна цвета на ириса :) Само накрая да не изтърсиш, че си й видяла и очното дъно, че тогава наистина ще се посмея от сърце ;П

FireFlyY
05-06-2010, 11:01
Само да те усведомя щото явно не си наясно-хетерохромията не е болест.Причинена е от недостиг или излишък на меланин.Аз също имам централна хетерохромия и нито веднъж в живота си не съм чула или прочела,че хетерохромията е болест.Земи прочети нещо или се усведоми с лекар по темата...

Abigoria
05-06-2010, 11:59
Като за начало:
http://prikachi.com/files/1560230J.jpg

После, сигурна ли си, че ирисът й е червен?
Може да е кръвоизлив. Ето ти малко информация http://po-zdravidnes.com/medicina/speshna-pomosht/3146-speshna_pomost-krav_v_okoto.html
Картинката е бруталия, но в действителност е по- малко кръвта..

Ако е такова: http://zdrave.org/wp-content/uploads/2009/09/ochi-300x192.jpg , вероятно е конюнктивит. Наблюдавай я дали си чеше окото. Ако я сърби, значи е такова. Нормално е сега да има, и аз имам в момента, моето е алергия към някакви полени... Та, ако е такова, можеш да й свариш лайка и да й сложиш 2 памучета на очите. Ще й олекне и няма да я сърби.

ЕДИТ: НЕ й позволявай да си пипа очите! Конюнктивитът е много силно зарАзен и лесно ще се пренесе на другото око. Трябва идеална хигиена да се спазва. Не използвай едно памуче за двете очички.
Ако е конюнктивит и намери ОРИГИНАЛНИ слънчеви очила. Светлината дразни, и сърби повече. Боклуците по сергиите не защитават от слънцето, затова ти трябват оригинални, полароидни. Ако ти имаш, й ги слагай на нея като излизате.

Не й слагай каквито капки свариш! Не е полезно...

И в двата случая трябва да я заведеш на лекар възможно най- скоро.

kalpazanka
05-06-2010, 13:47
FireFlyY, не ми е ясно защо изравяш стари теми?

SmilezZz
05-06-2010, 14:19
Темата е стара и предполагам,че проблема се разреши :-o