PDA

View Full Version : Заслужава ли си?



graceless
07-29-2009, 21:33
Да простиш изневярата..
Да подадеш ръка,на човека,който те бе забравил..
Да дариш любов на престъпник...
Да дариш всичките си спестявания на дом за сираци..
Да дадеш безплатна прегръдка на всеки срещнат на улицата..
Да изневериш на човек,изневерил ти в миналото...
Да бъдеш с човек,който ще те обича,но ти няма да си сигурен/а в неговата любов към теб...
Да изживееш последния миг далеч от голямата си любов,за да бъдеш с настоящия човек..
И..
Заслужава ли си да бъдеш ЧОВЕЧЕН? Иииии какво разбирате под човечен,понеже много хора разбират смисъла на тая дума под друг ъгъл?

myNameIsImmortal
07-29-2009, 21:40
Абе и "да" и "не".. но повече не, защото не може ти да даваш, но да не получаваш това което искаш..
Може да си "човечен" (макар вече дума, която се среща рядко), но се губи смисъла когато няколко пъти направиш нещо добро за някой, а той да го отмине и да не обърне внимание.. не може да олекотяваш нещата за един, докато за теб е супер тежко..
И ето точно заради това хората започват да се променят от лошо в по-лошо..

PaMit0
07-29-2009, 21:43
заслужава си, дори когато не получаваш нужното
бъди различен и се отнасяй с хората, така както искаш да се отнасят с теб дори и това да не се случва.
Бъди човек,не заради другите, а заради себе си, независимо от простата сган която те заобикаля! прости хора винаги е имало и ще има....не бъди като тях ! :grin:

Hilary_
07-29-2009, 21:47
Да простиш изневярата.. - зависи от човека, зависи до каква степен ми е изневерил и от кой съм го разбрала и какво мисли той .. съжалява ли .. но вероятно не ...
Да подадеш ръка,на човека,който те бе забравил.. - да
Да дариш любов на престъпник... - любовта не пита ...
Да дариш всичките си спестявания на дом за сираци.. - ако ги имам ...
Да дадеш безплатна прегръдка на всеки срещнат на улицата.. - да ама ще ме гледат малко странно ...
Да изневериш на човек,изневерил ти в миналото... - надали изобщо бих го погледнала отново след като той е направил така с мен ...
Да бъдеш с човек,който ще те обича,но ти няма да си сигурен/а в неговата любов към теб... - какъв е смисъла да съм с него след като не съм сигурна??
Да изживееш последния миг далеч от голямата си любов,за да бъдеш с настоящия човек.. - ее за това нямам отговор ...
И..
Заслужава ли си да бъдеш ЧОВЕЧЕН? - да ако и с теб са човечни ...

bog4eto
07-29-2009, 21:49
Да простиш изневярата.. НЕ
Да подадеш ръка,на човека,който те бе забравил..ЗАВИСИ
Да дариш любов на престъпник...ДА
Да дариш всичките си спестявания на дом за сираци..ДА
Да дадеш безплатна прегръдка на всеки срещнат на улицата..На всеки,не
Да изневериш на човек,изневерил ти в миналото...НЕ
Да бъдеш с човек,който ще те обича,но ти няма да си сигурен/а в неговата любов към теб...НЕ
Да изживееш последния миг далеч от голямата си любов,за да бъдеш с настоящия човек..НЕ
И..
Заслужава ли си да бъдеш ЧОВЕЧЕН? Иииии какво разбирате под човечен,понеже много хора разбират смисъла на тая дума под друг ъгъл?

Еми зависи..абе не си зслужава..явно трябва да си ши**н егоист,за да ти е кеф.. :?

pisenceto90
07-29-2009, 21:52
1.Зависи от ситуацията!
2.Да......доброто е най-висшето човешко качество!
3.За лябовта няма граници!
4.Определено Да!
5. :?
6.Няма смисъл!Истинскят човек е над тези неща!
7."Това ,че един човек не те обича по начина ,който ти искаш незначи че не те обича от все сърце"
8.Относително е!
9Човечен-да даряваш любов на всичко и всички около теб без да искаш нищо в замяна!

Дали съм човечнаа еми това определено немога да го кажа аз!

vampirekiss
07-29-2009, 21:56
Винаги си струва да бъдеш човечен,но с хора,които го оценяват.Също така всяко нещо си има определени граници.

myNameIsImmortal
07-29-2009, 21:56
7."Това ,че един човек не те обича по начина ,който ти искаш незначи че не те обича от все сърце"

Изразявайте лично мнение, а не ползвайте заучени фрази.. :?

П.С. Сори за критиката и за спама..

PaMit0
07-29-2009, 21:58
абее вие не мислитеее ... само си представете, че много близък до вас човек е тежко болен/макар този човек да е от миналото дори/ нимаа няма да се опитате да помогнете .. колко болести мъчат хората около нас..рака особенно ..думи нямам браво .. пропускате най-важните неща докато се впрягате за деболии .. нещата с времето се поменят улягат сичко по ч или др начин се нарежда.. яд, тъга, квото и да е в даден момент всичко минава и заминава, но да откажеш помощ на нуждаещ се човек ..това е нагло и недостойно :o

Dgaduin
07-29-2009, 22:08
Прошката е нещо което зависи от ситуацията - а по повод помоща - винаги съм помагал ако е имало нужда.

Amateur
07-29-2009, 22:11
Прощавал съм изневяра и сега съжелявам!!!!

IndependentGirl
07-29-2009, 22:12
Да простиш изневярата.. не
Да подадеш ръка,на човека,който те бе забравил.. да
Да дариш любов на престъпник... не
Да дариш всичките си спестявания на дом за сираци.. да
Да дадеш безплатна прегръдка на всеки срещнат на улицата.. да
Да изневериш на човек,изневерил ти в миналото... не
Да бъдеш с човек,който ще те обича,но ти няма да си сигурен/а в неговата любов към теб... не
Да изживееш последния миг далеч от голямата си любов,за да бъдеш с настоящия човек.. не
И..
Заслужава ли си да бъдеш ЧОВЕЧЕН? Иииии какво разбирате под човечен,понеже много хора разбират смисъла на тая дума под друг ъгъл?

Еми да.. заслужава си да си човечен.. и въпреки всичко да правиш добро и да си мил към хората, защото това ще бъде оценено.. рано или късно (не от всички хора де..) , а и трябва да се отнасяш към хората така, както би искал те да се отнасят към тебе.. :)

Kukumqvka
07-29-2009, 22:13
Всяко нещо си има две страни .. това също !Във всяко нещо има какво да си заслужава.. Хубаво си да си човечен,но не и да правиш добри неща само и само да ти се връща .. И в крайна сметка силните прощават !
(поне аз така мисля .. )

Python5
07-29-2009, 22:14
Заслужава ли си да пускаш по 2-3 теми наведнъж, когато те е треснал хормона?

Заслужава ли си ние да ги четем?

Заслужава ли си усилието, което учителите ти са вложили да те научат на писмо и четмо, след като им се отплащаш с такива глупости?

PurpleDream
07-29-2009, 22:27
за някои неща си заслужава...зависи от човека

ItalianMafia
07-29-2009, 22:46
Да простиш изневярата.. ако човека съжалява и си е признал, а не съм разбрала от друг - да!
Да подадеш ръка,на човека,който те бе забравил.. да!
Да дариш любов на престъпник... любовта не те пита какъв е човека..
Да дариш всичките си спестявания на дом за сираци.. да!
Да дадеш безплатна прегръдка на всеки срещнат на улицата.. е тва няма смисъл, ще те помислят за луд, иначе бих..
Да изневериш на човек,изневерил ти в миналото... няма смисъл да падам на неговото ниво ..
Да бъдеш с човек,който ще те обича,но ти няма да си сигурен/а в неговата любов към теб... да..
Да изживееш последния миг далеч от голямата си любов,за да бъдеш с настоящия човек.. НЕ !
И..
Заслужава ли си да бъдеш ЧОВЕЧЕН? Иииии какво разбирате под човечен,понеже много хора разбират смисъла на тая дума под друг ъгъл? Да си човечен значи да даряваш сърцето си на всеки който има нужда от това, да бъдеш благороден, искрен...

258
07-29-2009, 23:50
Да простиш изневярата.. Не
Да подадеш ръка,на човека,който те бе забравил.. Да
Да дариш любов на престъпник... Зависи какъв престъпник е :D
Да дариш всичките си спестявания на дом за сираци.. Да
Да дадеш безплатна прегръдка на всеки срещнат на улицата.. Не, вече никой не цени прегръдките :?
Да изневериш на човек,изневерил ти в миналото... Бих отмъстила, но не така
Да бъдеш с човек,който ще те обича,но ти няма да си сигурен/а в неговата любов към теб... Стига да ме обича
Да изживееш последния миг далеч от голямата си любов,за да бъдеш с настоящия човек.. Не си заслужава, въпреки че го правя всеки миг
И..
Заслужава ли си да бъдеш ЧОВЕЧЕН? Иииии какво разбирате под човечен,понеже много хора разбират смисъла на тая дума под друг ъгъл Да си добър към другите, да помгаш, да прощаваш, д даряваш любовта си :) И да, заслужава си :) За мен, защото това ме кара да се чувствам по - добре :)

psychopath
07-30-2009, 02:06
Да простиш изневярата..
Зависи от много неща :) Понякога си заслужава, ако не опиташ, никога няма да разбереш, но защо е нужно да допускаш 2ри път подобно нещо? Тук най-голямо значение има преценката на човека.

Да подадеш ръка,на човека,който те бе забравил..
Заслужава си, защото по този начин ще му покажеш кое е "правилно", с други думи "ще го направиш по-добър човек" (баси майката додрайфа ми се от клишета xD)

Да дариш любов на престъпник...
Пак зависи от много неща. :)
Ако вярваш, че има промяна или най-малкото опит за такава - може би да.

Да дариш всичките си спестявания на дом за сираци..
В наше време, в нашата страна едва ли. :)

Да дадеш безплатна прегръдка на всеки срещнат на улицата..
Дали си заслужава, може би, но какъв е смисъла мамка му? :D
Да беше вместо "всеки срещнат" нещо друго...по-добре щеше да звучи

Да изневериш на човек,изневерил ти в миналото...
От моята гледна точка- не.
Подобни действия са признак на слабост според мен.
Ако не искаш да имаш общо с този човек, защо е нужно да падаш на нивото му и да му отмъщаваш?
По този начин дори ти ще си по-големия грешник. :)

Да бъдеш с човек,който ще те обича,но ти няма да си сигурен/а в неговата любов към теб...
Тук вече не е обяснено добре. :)
Как така хем ще те обича хем ти няма да си сигурен?
Това може да се разбере след време примерно... :)

Да изживееш последния миг далеч от голямата си любов,за да бъдеш с настоящия човек..
Това също ми звучи глупаво :)

Заслужава ли си да бъдеш ЧОВЕЧЕН? Иииии какво разбирате под човечен,понеже много хора разбират смисъла на тая дума под друг ъгъл
Да заслужава си. Определено.
Самия ти се чувстваш по-добре..(полезен, значим)

sh3_1s_7h3_0n3
07-30-2009, 02:55
Заслужава си да бъдеш човечен с хора, които наистина са го заслужили, а не с всеки срещнат.
А относно изневярата и прошката.... мога да простя, но ми е изключително трудно да забравя, което понякога много ме трови отвътре... Пък и не виждам защо трябва да се смята за човечно да простиш изневяра....

Bellatrix
07-30-2009, 05:37
Да простиш изневярата.. Понякога.
Да подадеш ръка,на човека,който те бе забравил.. Зависи от причината да ме забрави.
Да дариш любов на престъпник... Не.
Да дариш всичките си спестявания на дом за сираци.. Да.
Да дадеш безплатна прегръдка на всеки срещнат на улицата.. Не. :) Има клошари, които не бих прегърнала. На почти всеки срещнат - да.
Да изневериш на човек,изневерил ти в миналото... Не.
Да бъдеш с човек,който ще те обича,но ти няма да си сигурен/а в неговата любов към теб... Не... :(
Да изживееш последния миг далеч от голямата си любов,за да бъдеш с настоящия човек.. Не мисля.
И..
Заслужава ли си да бъдеш ЧОВЕЧЕН? Иииии какво разбирате под човечен,понеже много хора разбират смисъла на тая дума под друг ъгъл? ---> Заслужава си. А да си човечен поне по моите разбирания е да можеш да разбереш хората въпреки недостатъците им, да им помагаш, когато можеш... Да си способен на състрадание, прошка. Да можеш да си потъпчеш егото за да направиш нещо добро.

valdesbg
07-30-2009, 05:58
Да простиш изневярата..По скоро не.
Да подадеш ръка,на човека,който те бе забравил..Да.
Да дариш любов на престъпник...Не.
Да дариш всичките си спестявания на дом за сираци..Не.
Да дадеш безплатна прегръдка на всеки срещнат на улицата..Разбира се:)
Да изневериш на човек,изневерил ти в миналото...Не.
Да бъдеш с човек,който ще те обича,но ти няма да си сигурен/а в неговата любов към теб...Не.
Да изживееш последния миг далеч от голямата си любов,за да бъдеш с настоящия човек..Това не го разбирам, но вероятно да.
И..
Заслужава ли си да бъдеш ЧОВЕЧЕН? Иииии какво разбирате под човечен,понеже много хора разбират смисъла на тая дума под друг ъгъл?
Човечен означава да не се подиграваш с хората, които не са го заслужили. Да умееш да различаваш правилно от неправилно е дадена ситуация. Да умееш да помагаш и да изслушваш хората. Да умееш да санкционираш тези, които си превишават правата.

pisenceto90
07-30-2009, 16:05
pisenceto90 wrote:

7."Това ,че един човек не те обича по начина ,който ти искаш незначи че не те обича от все сърце"


Изразявайте лично мнение, а не ползвайте заучени фрази..

П.С. Сори за критиката и за спама..




tova che izpolzvam frazi na izvesni hora ne oznachava che s tqh ne izrazqvam mnenie s tazi fraza......