PDA

View Full Version : Подкожни косъмчета!!!



fe6an_alex
07-29-2009, 23:34
Епилирам си цялото тяло и по цялото тяло ми излизат подкожни косъмчета.Четох по форумите и мисля ,че е фоликулит...Незнам какво да правя вече краката на горе са ми в рани Отидох при кожен лекар,ама отзивите от антибиотичните кремове които ми предписа са доста отрицателни :( Ако може някакво лечение или оправия да ми кажете ,че си ***** майката :-D

storex
07-30-2009, 00:12
Е това как да се лекуваш наистина трябва специалист да ти го каже, т.е. това, което ще получиш като помощ от форума, едва ли ще е по-добро от това, което може да ти каже специалиста :)

fe6an_alex
07-30-2009, 00:28
Отидох при спициалист ,но ...уви -нищо.Каза ми лазерна епилиция да пробвам :lol: 8-) и ми даде два крема :booooomb: Искам някой да ми помогне ,който е минал по моят път :-o

mirinda1
07-30-2009, 10:17
Ама Ти ако си в рани е твой проблем от епилацията ...... а иначе използвай АЛОЕ от LR !! :-)

fe6an_alex
07-30-2009, 11:54
Ама Ти ако си в рани е твой проблем от епилацията ...... а иначе използвай АЛОЕ от LR !! :-)
в рани съм ,защото си махам подкожните косъмчета със игла :-)

bunit0
07-30-2009, 16:43
Еми пробвай с кола маска.Зависи от много неща- дали косъмчетата ти са тъмни или светли по начало, колко продължава цикълът им на растеж (което е доста индивидуално), както и от особеностите на самата ти кожа. При повечето жени със светли и тънки косъмчета, коло маската забавя и намалява растежът им дотолкова, че след време те почти изчезват. Ако по природа си с по-сериозно окосмяване, тогава само с коло маска не може да постигнеш трайно обезкосмяване. Но, като цяло, процесът е следния:
Косъмът израства от торбички, наречени фоликули, като се подхранва чрез папили и расте на цикли. Има периоди на растеж и на почивка, през което време окосмяването не расте. Необходими са около 8-12 седмици, за да се образува и израсте един косъм от фоликула до повърхността на кожата и да стане видим. Периодът на активен растеж след като стане видим, продължава около 2 седмици. С други думи, когато отстраниш окосмяването в дадена зона, то същите косми ще порастнат отново чак след 8-12 седмици. През това време, обаче, други фоликули са в период на растеж и, съответно произвеждат други косъмчета. Така че, не се очудвай, ако след като днес си направила коло маска, утре забележиш косъмчета на същото място. Това са нови косми, които са пораснали от други фоликули. Затова трябва в продължение на 4-5 седмици да се отстранява окосмяването в дадена област всяка седмица, за да има ефект.
Идеята на коло маската е, че тя изкоренява косъма и на него са му необходими много седмици, докато израстне отново. Освен това, след коло маска космите изтъняват, а някои и не порастват отново, но това ще отнеме доста време, а и както казах, всичко е индивидуално.
А след като ще ти е за първи път, трябва да знаеш, че има опасност да се появят подкожни косъмчета, т.е. някои нови косми не успяват да пробият и израстват под кожата. Затова, като превантивна мярка си прави ексфолиация на кожата (продават се много продукти за целта). Също така, недей да повтаряш всяко място много пъти, защото там, където кожата е по-тънка, може да ти се образуват синки. Не е страшно, ще минат сами след ден-два, но може да те притесняват. Затова, постарай се да обезкосмиш дадена зона с не повече от 1-2 дръпвания, като хубаво опъваш кожата преди това. Е, боли, но си остава най-добрият метод за постигане на гладка кожа за по-дълго време. Не му се плаши . А и само след като пробваш, ще разбереш дали ти допада и как кожата ти реагира на него.

scanadal
07-31-2009, 09:53
Така става от епилатора :o
Можеш да опиташ да ги бръснеш известно време,или опитай с кола маска да ги махаш.И не ги човъркай с игла,че ще стане по-зле.Мажи се с розова вода,крем "Бочко" след като се епилираш.Иначе окончателно отърване от тези гадинки май няма :-o

mirinda1
07-31-2009, 10:07
Ама Ти ако си в рани е твой проблем от епилацията ...... а иначе използвай АЛОЕ от LR !! :-)
в рани съм ,защото си махам подкожните косъмчета със игла :-)

е недей с иглааа :? :? .... виж първо оправи тва с раните а после косъмчетата ... :? :-)

fe6an_alex
08-01-2009, 05:05
Ама Ти ако си в рани е твой проблем от епилацията ...... а иначе използвай АЛОЕ от LR !! :-)
в рани съм ,защото си махам подкожните косъмчета със игла :-)

е недей с иглааа :? :? .... виж първо оправи тва с раните а после косъмчетата ... :? :-)
раните вече се опраиха :-) :-) ,а от бръснене пак ми се полъчават понякога :( Треа да го измисля някак..няма как :-)

GotTheLife
08-01-2009, 13:37
преди махането на касмите, кожата трябва да се ексфолира добре