PDA

View Full Version : 35 правила, КАК ДА ГОВОРИМ КАТО ИСТИНСКИ ДЖЕНТЪЛМЕН



kreyze
07-30-2009, 08:00
1.Джентълменът знае как да започне разговора.

2.Джентълменът винаги мисли преди да каже нещо. Той мисли също и след като каже нещо, с цел да утвърди правотата си или да поправи грешката в това, което е казал.

3.Ако на джентълмен е направена груба забележка или пострада от грубо отношение, той никога не отвръща с грубост.

4.Джентълменът позволява на другите да довършат изреченията си. Дори и в моменти, в които е наистина блестящ, той не прекъсва другите, независимо колко скучни могат да бъдат техните мнения.

5.Джентълменът не говори с пълна уста – дори и по телефона.

6.Джентълменът не прибързва с оценките си за действията на другите както в техния обществен, така и в техния личен живот.

7.Джентълменът не участва в големи спорове по маловажни въпроси.

8.Джентълменът се опитва съзнателно да използва граматически правилни изречения, без обаче да изглежда високомерен или скован.

9.Джентълменът не използва чужди изрази и думи, освен ако не е абсолютно сигурен в тяхното значение.

10.Дори и когато говори на родния си език, джентълменът не използва думи, чието значение може да бъде разбрано само със справка в тълковния речник.

11.Джентълменът никога не пита една жена дали е бременна или на колко е години.

12.Дори и в най-разгорещения разговор, джентълменът не повишава глас. Той не се стреми да надвика другите.

13.Когато джентълменът започне телефонен разговор, той знае, че трябва да го завърши.

14.Джентълменът не използва мобилния си телефон в компания на маса.

15.Когато джентълменът разбере, че трябва да откаже на покана, която вече е приел, той уведомява домакинът или домакинята възможно най-скоро. Той казва честно причината за промяна в своите планове и се извинява.

16.Когато джентълменът получи няколко покани едновременно, редно е да приеме първата.

17.Когато джентълменът се изправи пред доводи, които смята за глупави, той може да спре да спори и да излага разумни аргументи. Той може мълчаливо да запази увереността си, че реалността рано или късно ще даде правилния отговор, а логиката често е безполезна, в сблъсък без здрав разум.

18.Джентълменът дава директни и прями отговори, особено по противоречиви въпроси. Да бъде открит обаче не означава да бъде груб.

19.Джентълменът умее както да води разговор, така и да се вслушва в мнението на околните.

20.Джентълменът знае, че най-добрият начин да проведе кратък ежедневен разговор е да задава прости въпроси, а не да предлага информация за себе си.

21.Джентълменът е търпелив, възпитан и не злорадства. От него няма да чуете думите: „Нали ти казах“.

22.Джентълменът знае кога и как трябва да се извини – и как да приема извинения.

23.Джентълменът знае как да направи комплимент и как да приема такива.

24.Джентълменът не прави фалшиви и неискрени комплименти. Излишно е да се казва, че джентълменът не лъже.

25.Джентълменът умее да представя хората помежду им.

26.Джентълменът знае кога и с кого да се здрависа. Едновременно с това той познава достатъчно добре обичаите в страните, които посещава, и умее да се съобразява с приетите там поздрави.

27.Джентълменът не разпространява слухове. Той е внимателен с чувствителната информация.

28.Джентълменът се стреми да изглежда представително или поне добре. Това се отнася за всички малки подробности от вида му, включително и за дъха му – ако е нужно той разполага с ментови дражета.

29.Джентълменът винаги разполага с чиста носна кърпичка и е готов да услужи с нея – в момент на голяма тъга – или голяма радост.

30.Джентълменът разбира значението на думата НЕ.

31.Джентълменът знае как да изслушва. Той знае още, че изслушването е умение, което се подобрява с редовната практика.

32.Когато е ядосан или гневен, джентълменът все пак успява да запази присъствие на духа.

33.Джентълменът има принципи и убеждения, но мисли, преди да ги оглася. Той се стреми да разбира и да оценява чуждите мнения.

34.Когато участва в разговор извън офиса – той е достатъчно разумен да остави темата за работата там.

35.Джентълменът не се опитва да промени поведението на близките си. Той се опитва да им влияе неусетно, започвайки с личен пример.
:grin:

Jumbie483
07-30-2009, 15:20
В днешно време няма джентълмени.. :?

guinessgirl
07-30-2009, 17:39
и ти се правиш на такъв? :lol:

YakUZa777
07-30-2009, 17:47
Някой ги спазвам други не, това е доста относително като цяло... На мен са ми говорили хора, а аз се чудя, има ли още да говорят и кога ще млъкнат ...

VHack
07-30-2009, 19:00
само за външния си вид не се грижа много, много. Също съм и избухлив но в рядки случай абе може да се каже че се придържам към 80% от правилата

ItalianMafia
07-31-2009, 05:20
Затова няма джентълмени..
Мъжете са боклуци.. Тук-там някой свествен, но общо взето.. 8-)

Nakadah
07-31-2009, 05:49
Затова няма джентълмени..
Мъжете са боклуци.. Тук-там някой свествен, но общо взето.. 8-)

че и жените са боклуци
ма никой не го казва...

ItalianMafia
07-31-2009, 05:54
^ Ми хората сме боклуци .. :razz:

YakUZa777
07-31-2009, 10:47
^ Ми хората сме боклуци .. :razz:
Жените и хората сме боклуци 8-)

Nakadah
07-31-2009, 18:29
абе може да се каже че се придържам към 80% от правилата
:razz: :razz: :razz:

plmn
07-31-2009, 19:46
Опитвам се да спазвам някои от правилата, и не го правя заради другите, а за себе си. Но едва ли има човек отговарящ на 100% на това описание за джентълмен. Все някога ще кажеш нещо не на място, все някога няма да изглеждаш перфектно (което е прекалено относително.. някой може да се харесва на външен вид, а друг да сметне, че той прилича на клоун), все някога ще се издъниш. Но това е простимо. Хора сме, не програмирани роботи.

ItalianMafia
07-31-2009, 22:23
^ Ми хората сме боклуци .. :razz:
Жените и хората сме боклуци 8-)
Жените са божества 8)

Nakadah
08-01-2009, 00:26
^ Ми хората сме боклуци .. :razz:
Жените и хората сме боклуци 8-)
Жените са божества 8)

и те са боклуци
споко

Degauss
08-02-2009, 21:06

desimikalsen
08-04-2009, 06:11
ех добри правила,жалко че в България рядко се срещат джентълмени..