PDA

View Full Version : досадната 'приятелка'



ElinoOor
07-30-2009, 11:03
В последно време се сблъсках с този проблем.Моля имайте търпение.. 8-)

С тази 'приятелка' се запознахме преди 2 години на рожден ден на обща позната.Ще я нарека Мария за да ми е по-лесно нататък.
За тези две години ние сме се видяли най-много 3-4 пъти.
Тогава много си допаднахме,и се сприятелихме веднага.
Последните месеци тя започна да ме търси да излизаме насам-натам.
Проблема е,че е твърде настойчива..знам ли.
Вече разбрах,че аз със нея не трябва да имам повече контакт и се опитвам да се оттегля възможно най-тактично (макар че не съм от най-милите хора правя усилието..), но тя продължава все така да ми се натрапва.

Причина номер едно,за да искам да я 'чупя' :
Тя е от онези малоумни фенки на Токио Хотел,които пищят дори само като кажеш,че учиш немски,разбираш и връзваш елементарно изречение.. Когато излизам с нея тя от началото до края не спира да говори като кречетало.И все за Токио Хотел или в редки случаи за нещо друго което я вълнува.Най-малкото аз не успявам да възприема и 1/8 от информацията която ми подава за части от секундата..

Причина номер две:
Чувствам се като нейно гадже,изповедник,родител дори..
Майка й е доста странна птица.Часът за прибиране се съобщава на мен,аз трябва да я взема и прибера вкъщи точно като гадже..
Когато ме е канила у тях ми се е налагало да седя права в коридора по 20 минути, за да си оправи стаята. / добре като не си в състояние да посрещнеш гост не го кани забога!/
Направи ми впечатление,че си позволява да държи тон на майка си и да й крещи в мое присъствие.Личното ми мнение е, че не е етично да си вадиш кирливите ризи пред хората..

Причина номер три:
Нахълтва в живота ми!
На много малко хора доверявам разни неща и когато й кажа,че не желая да говоря по дадена тема с нея се сърди като три годишно хлапе.Явно в такъв момент съм изпуснала някои доста важни неща и съжалявам..
Поканих я вкъщи, все пак не може само аз да ходя у тях..
Имам един шкаф който заключвам и ключа е на ключодържателя при другите ключове за вкъщи.В този шкаф има доста лични неща.. стари снимки,записи.. общо взето спомени които си искам само за мен.
В момента в който влезе в стаята започна да бърка по всички шкафове,дори ми разфасова бельото :shock: .
Опита се да отвори и този шкаф но след 10 секунди дърпане най-накрая стопли защо не се отваря..
След минутка ме помоли за вода и аз разбира се отидох да донеса..
Когато се върнах я заварих на дивана с изкараното чекмедже да рови из нещата ми.Погледна ме и каза 'готини работи имаш тук..' :?
Бях меко казано бясна..
набързо събрах нещата и ги прибрах обратно.Тук признавам,че твърде грубо й казах да не пипа където не й е работа.

Причина номер четири /последната,радвайте се..сигурне вече сте се нервирали от тия разкази../ :
Отново я бях поканила в нас,Тогава започна едно мрънкане да излизаме следващата седмица. (време което исках да отделя на приятеля ми защото отиваше на съзтезание и исках все пак да се видим преди това).Обясних й защо няма да мога да изляза с нея.
По това време правех пица за да хапнем нещо и отидох да я нагледам. /имам чувството че все ме дебне да изляза и да тършува из нещата ми../Да спомена че много обича да ми рови из телефона и компютъра и то точно там където съм се опитала да скрия нещо от такива като нея..
После всичко си беше наред.Същата вечер приятеля ми се обади и ми каза че тя му се е обадила от моя телефон и е заявила че искала да ми прави някаква изненада,затова да не ме търси..
Изражението ми беше точно такова - :shock: :shock: .
Заради нея двамата се скарахме и така нататък,но това са други теми.

След тази тирада по-горе идва и въпоса.Как да кажа на това нагло момиче да ми се разкара от живота.
Попринцип бих я отрязала много по-рано,но точно за нея някак ми е съвестно.. :?
Ако не съвет поне изкажете някакво мнение..

п.п. посредата се отказах да слагам запетайките.. 8-)

fire_cat
07-30-2009, 11:17
Доста си е досадничка. Особено като ти се рови в личния живот - не можеш вече да търпиш такива работи!!! Кажи й, че не понасяш държанието й и най-вече да се бърка в живота ти. Все пак тя може и да има проблеми. Просто й съобщи, че можете да си останете приятелки, но само ако тя престане с всичко това. Ако не се съгласи или нещо от сорта - направо я отрежи и нека си търси друга приятелка. Също така е хубаво да се сдобриш с приятеля си, не е на добре да се карате заради такова нещо. Обясни му всичко и това е. :)

vesSynkaa
07-30-2009, 11:18
ОМГ! :shock: Абе тая добре ли е ?! :shock: Оф да знам, тъп въпрос, не е добре .. :? Ами другия път като те покани да излезнете и кажи , че ще излизаш с някоя приятелка, или гаджето ти , ако ти каже да я забереш с нея и обясни, че с тази приятелка не си се виждала от доста време и искаш да останете сами, за да се видите като хората ( а за гаджето, трябва да и е ясно, че няма как да я вземеш със себе си ) .. Не и вдигай като ти се обажда , не и отговаряй в скайп, ако дойде до вас да те вика кажи, че помагаш на вашите .. някви ей такива неща и тя най-накрая би трябвало да се усети, че просто не ти се излиза с нея, 'щото не може всеки път да имаш някаква работа .. 8-)

BladeDancer
07-30-2009, 11:22
да не ти пука толкова щом е такава то човек да е добър добър ама ...

ElinoOor
07-30-2009, 11:24
Говорих с общата позната и тя ми каза,че и с нея се е държала така..После открила мен и оставила нея.
Правила съм и тези опити Весинке,но тя наистина не разбира или се прави на малоумна..? Ако й кажа нещо по-така ми се зъби и ми казва 'спри да бъдеш такъв песимист,не всичко се върти около теб и аз имам живот и аз имам нужда да се оплача малко' което е връхта на простотията.. :-o

0nem0retIme
07-30-2009, 11:48
Май те ревнува от приятеля ти ?? :o :-o
Доста странно се получава... :D
Спри да я търсиш,когато тя търси,не и отговаряй или и кажи,че си заета или нямаш желание за нея...все пак е така,нали? :P

guinessgirl
07-30-2009, 12:13
кофти филм :/

можеш да я запознаеш с някой друг,на който да се лепне,и да те остави на мира.. 8-)

или когато те търси да не и отговаряш,като иска да излизате да си заета..

или просто да и кажеш,че е досадна,нахална и че те дразни,и ако иска да сте приятелки- да се промени.

ElinoOor
07-30-2009, 12:27
Ама тя се опитва мен да ме променя щото съм я дразнела.. :lol: :lol:

pLqmi92
07-30-2009, 12:37
ЛЕЛЕ... :shock: :shock:
Каква е тая,бе !? Направо съм потресена..Да те скара с приятеля ти...туй най-много ме издразни /то всичко ме издразни,ама това беше просто върха на сладоледа../
Ох,какво да ти кажа..трябва да се отървеш от нея /туй си го знаеш де 8-) /.. Ако с хубаво не става,опитай по по-суровия начин..директно й кажи всичко в очите и да се свършва..аз не бих търпяла такава "приятелка" , просто нямам думи,честно :o

Biskfitka
07-30-2009, 13:27
кофти филм :/

можеш да я запознаеш с някой друг,на който да се лепне,и да те остави на мира.. 8-)

или когато те търси да не и отговаряш,като иска да излизате да си заета..

или просто да и кажеш,че е досадна,нахална и че те дразни,и ако иска да сте приятелки- да се промени.+1 За това да я запознаеш с друг и да те остави 8-) Леле,тва аз и 1 ден няма да го изтърпя :?

Bellatrix
07-30-2009, 14:14
Кажи и, че си си намерила по-яка най-добра приятелка и не щеш в скоро време да я виждаш. Кажи и, че е дебела (така има шанс да те намрази) и и кажи, че искаш да си с гаджето си. Като ти каже, че иска и нея да вземеш, кажи и: "Твърде си малка за тия неща, които ще правим..." (без значение дали ще правите нещо наистина).

Jumbie483
07-30-2009, 14:42
:shock: и ти това нещо го търпиш ?
аз ако бях на твое място бих и била шута веднага след като разбера, че се е обаждала на приятеля ми.. това е просто (нямам думи)...
Най-добре не я търси повече, когато дойде до вас не отваряй вратата или ако има още някой го накарай да и каже, че си излязла с приятели.. Отдалечавай се постепенно от нея и ако наистина продължава непрекъснато да ти досажда си и кажи, че те дразни, че я смяташ за досадна и не искаш да общуваш повече с нея. Такива хора просто не си заслужават.. :?

ElinoOor
07-30-2009, 15:00
Явно имам здрави нерви.. :lol:
Един пресен пример от днес:

*звъни ми в 4 сутринта на мобилния*
аз: кво..ъъ?
тя:кво праааайш? искаш ли да излизаме?да знаеш че оня диск не тръгва? *разлигавено сумтене*
аз: кво е днес то ест утре ..та кво е?
тя: четвъртък, в киното може да има някой филм
аз: аа.. не става днес ще ходя някъде с мама..не знам до кога ще се бавя..
тя: ама тва за униформите е до нас може после да дойдеш да ме вземеш..
аз: ама аз после ще ходя с.. *забравих с кво се оправдах* 8-)
тя: ъ ми хуу *вече ми държи тон леко ядосана че съм я отрязала..*
аз: такова.. ии в петък имам работа с *името на общата позната :D *
тя: аа супер може да излезем трите
/а другото момиче ще ме разтреля ако се уговоря да излизаме трите../
аз: мм по-добре питай нея,щото ние ще ходим да купуваме нещо ..и..
тя: офф обади й се ти бе,кво ме занимаваш..
аз: *вече почва да ми писва от тва обясняване в 4 сутринта..*
айде обади се след няколко дни,а?
казах че са ми заети дните..!

разговора приключва и тя ме оставя да дремя точно 3 минути след което пак звъни и отново започва да ми мрънка
към 5 си изключих телефона.
сега ми писа по скайп, 'сега свободна ли си'
няма да отговоря на пък ама.. :D
бива ли такъв дебилизъм,казах поне 20 пъти че нямам свободно време :-o

Jumbie483
07-30-2009, 15:11
а ти защо и вдигаш телефона ?
няма да вдигаш повече и толкова...

bmwsasho
07-30-2009, 15:12
Много неприятно.Според мен колкото по-бързо и кажеш как седят нещата, толкова по-добре и за теб и за нея...Пробвай да и казваш директно всичко, без да заобикаляш, може и тя да се отдръпне от теб.Или я запознай с някаква неприятна за теб личност и може да се лепне за нея :D

ElinoOor
07-30-2009, 15:13
попринцип приятелите ме обвиняват че не вдигам и т.н. :-o
не знам защо вдигам.. просто предпочитам да водя разговора от колкото да заеба така гадно човека :?
прекалявам с тая мойта 'доброта'..

Jumbie483
07-30-2009, 15:17
Абе не мога да разбера как ще ти е съвестно за нея, след всичкия този тормоз ?!!?!!
На мен преди едно момиче ми звънеше буквално през минути и когато и кажа, че трябва да затварям и тя "аха, ама чакай сега да ти кажа..." и започва да ми говори за нещо. Търпях я известно време и престанах да и вдигам. Звънеше, звънеше (даже цели песни превърташе от звънене).. И накрая просто спря. Казах и че съм си била изключила звука и от тогава престана да ми звъни.

ElinoOor
07-30-2009, 15:21
:-|

NIKY
07-30-2009, 17:14
Олее тая е простоо.... :shock: :shock: :shock: Аз ако бях на твое място, като ми се обади следващия път щях така яко да я напсувам по телефона :D :D Аз също попринцип съм добричка, ама само за хора, за които ми пука.. А за тая явно не ти пука, така че кажи й го в очите, да й стане гадно :D

endless07
07-30-2009, 17:47
просто отиди при нея,бъди твърда и й кажи че просто не искаш да я виждаш никога повече.....

NeverTheSame
07-30-2009, 17:55
няма какво да увърташ...чисто и просто й казваш да се разкара от живота ти...
или това е твърде грубо?обясняваш й че не ти е приятно да си й като майка да ти се рови в нещата...не може да отделяш цялото си време на нея..
ако е твърде тъпа,тогава й го казваш напраlо `къш` и готово xD

moon_flower
07-30-2009, 18:38
И ти имаш малка вина за това,че те преследва-каниш я у вас.Ако покажеш,че не проявяваш интерес и ти е все тая момичето ще се отегчи или поне след време ще се осъзнае.Като те кара да ходите някъде си измисляш някаква работа, а ако ти мрънка казваш,че е важно и си си направила вече плановете.Като я отрежеш няколко пъти няма да те търси.

NamelessRomantic
07-30-2009, 23:39
Почни по често да и натякваш така уж случайно за това което не ти харесва у нея...не и вдигай,отказвай и без обяснение да се видите,прояви и ти малко инат!Всеки път карай все по остро докато не се отдръпне най-накрая.Според твоите мнения съм склонен да съдя,че вече е дотолкова лепка че дори да ти се разсърди няма да ти пука.Все пак то бива бива търпение но след толкова нахалство трябва да се изчерпа,прав ли съм? 8-)

PiruBloodz
07-31-2009, 05:27
кофти филм :/

можеш да я запознаеш с някой друг,на който да се лепне,и да те остави на мира.. 8-)

или когато те търси да не и отговаряш,като иска да излизате да си заета..

или просто да и кажеш,че е досадна,нахална и че те дразни,и ако иска да сте приятелки- да се промени.+1 За това да я запознаеш с друг и да те остави 8-) Леле,тва аз и 1 ден няма да го изтърпя :?

много тъпо..

MadeOfWater
07-31-2009, 07:43
Тя просто е една досадна лепка.Трябва да си намери на някой друг на който да досажда и ще те остави,а до тогава може да си имисляш че излизаш с някой,а не с нея :-o оОоОох! Ужасна ситуация :-o Добре че не го познавам това момиче :o

Iv4eTy
07-31-2009, 11:09
Е*ати лепката честно, не знам как я търпиш! Просто говори с нея в прав текст иначе явно няма да разбере. Не можеш да я оставиш да продължава да ти се бърка във всичко, това не е нормално. Тя не е номрална просто дори и най-близките хора не се ровят по този начин в личния живот на хората! Определено трябва да намериш начин да се отървеш от нея.

Tempest
07-31-2009, 13:53
аз ако имам такова тормозещо детенце до мене, щях да я викна у нас и да я удуша с възглавницата :D не й вдигаш, при настояване да излезете, й казваш, че не ти се излиза с нея и толкова... доброта, доброта, ама си има граници!

selens
07-31-2009, 14:25
Имах същата приятелка,само дето моята ме е канила във 5 часа сутринта на кафе а аз името не можех да си кажа даже в такъв ранен час. 8-)

С такива хора се действа директно,няма друг начин.


Аз на моята и казах,че немога да я понасям и,че ми е писнало от нея,тя се разплака и цяла година се опитваше да ме дразни,разправяше на всички лоши неща за мен,после отидох метнах и един бой и сега бяга от мен. 8-)

DJ_Mrav4o
07-31-2009, 23:03
Аз просто не мога да проумея, защо я търпиш? Сладващия път като я видиш давай директно, ако не успее или не поиска да го разбере, пиши ЛС да видим какво ще измислим. Бтв ти беше от Варна, нали? :-o :-o :-o

Nam3less3
08-01-2009, 05:27
Не се оплаквай. Сама си си я търпяла и си я оставила да се качи на главата ти. Още отдавна трябваше да я зарежеш, по какъвто и да е начин. Да праща sms на приятеля ти от твоя телефон и чак да се скарате заради нея... такава наглост рядко съм виждал, ако бях на твое място с удоволствие бих и зашлевил един шамар :-x

ElinoOor
08-01-2009, 06:10
мравчо от варна съм 8-) то пише.. :lol:

жоре,млъкни бе разбрах :D

пък аз.. не бих посегнала :-o
важното е че от 4 дни не съм излизала с нея,имаме напредък
мисия 'криене' успешна 8-)

GbSy
08-01-2009, 08:24
Освен да говориш с нея директно, не виждам друг изход.
Аз така тази година си имах работа с две девойки, за които правех всичко, а те се отплащаха с мълчание и тъпотия. И съответно ги разкарах; един ден чашата преля. То бива търпение, ама на нищо не прилича непрекъснато да си тровиш живота...
Бий й шута и т'ва е.

DJ_Mrav4o
08-01-2009, 21:51
мравчо от варна съм 8-) то пише.. :lol:

жоре,млъкни бе разбрах :D

пък аз.. не бих посегнала :-o
важното е че от 4 дни не съм излизала с нея,имаме напредък
мисия 'криене' успешна 8-)

Е,то пише, ама кой ти чете в днешно време! :D
Щом 4 дни си без нея, ще минат и още 4.. и тя ще се лепне за друг :)

diksi
08-01-2009, 22:01
Ако ти се обади й кажи 4е тия 4 дни дето са минали са били най- хубавите до сега и ако може да прекараш още много такива без нея :)

Tomorrowww
08-01-2009, 22:10
Ако ти се обади й кажи 4е тия 4 дни дето са минали са били най- хубавите до сега и ако може да прекараш още много такива без нея :)

++такива като нея ги режеш , че и по - лошо може да стане.. как я търпиш не занм ! :shock:

Tempest
08-01-2009, 23:03
мравчо от варна съм 8-) то пише.. :lol:

жоре,млъкни бе разбрах :D

пък аз.. не бих посегнала :-o
важното е че от 4 дни не съм излизала с нея,имаме напредък
мисия 'криене' успешна 8-)

Е,то пише, ама кой ти чете в днешно време! :D
Щом 4 дни си без нея, ще минат и още 4.. и тя ще се лепне за друг :)

чул те президента! :D :D

Dundy
08-02-2009, 16:47
според мен трябва да почнеш да се държиш малко по-грубо с нея,така че тя да спре да иска да си и приятелка(ако искаш да си по-мека,а разбрах че това искаш).Иначе директно и казваш колко е тъпа :D честно,аз на твое място да съм я разкарала отдавна.Аааа сега се сетих 1 мн добър вариант-случайно и показваш тая тема

LittlePrincess
08-02-2009, 17:09
Това е абсолютен ужас.. Ако следващите дни пак реши да ти досажда я отрежи по най-злобния начин, защото иначе няма как. И аз имах такъв случай и докато не казах на ' приятелката ' да се разкара нищо не ми помогна.