PDA

View Full Version : Съвети за здравословен начин на живот



kalpazanichka
07-30-2009, 11:53
Нека тук да съберем всички полезни съвети за здравословния начин на живот, красивата коса.. тяло.. и всичко, което се сетите.. :) Така можем да споделяме нашите лични уплаквания и успехи.. :)

----
Заглавието трябва да е описателно.
Punisherrr

NqkfaNikakva21
07-30-2009, 11:58
премахване на тестеното, мазното; по-рядко използване на сладко; течности, много плодове и зеленчуци; движение - общо взето поддържане :)

mimsssssss
07-30-2009, 12:03
то идеята ти е добра,защото е комбинация от повечето теми.
грижата за нашето тяло е най важна защото както се казва здрави отвън здрави отвътре и обратното.всички фактори влияят на нашия организъм както псхически стрес..и др. така и външни цигарен дим и други.
започвам отгоре надолу
косата е добре да се измива след като се е използвал някакъв продукт върху нея примерно вечерта сте били с пяна не е хубаво да се пренощува така, а да се измие.добре е всяка седмица да се прави маска за коса.лично аз ползвам шампоан пантен и маска миозотис.косата си я поядисвам с боя на палете.доволна съм от тези продъкти.косата си я боядисвам всеки месец(черен цвят).
кожата на лицето-всяка вечер измиване ,почистване от дневните вреди.ползвам 2-3 пъти седмично гарниер 3в1 и измиващо чаено дърво всяка вечер да не ми се омазнява кожата.
за тялото-тука ми е най богата среда.имам много лосиони за тяло с плодови аромати и всяка вечер си се мацам с нещо.ползвам душ геловете на фа.който ползва епилатор или кола маска(в моя случай) е добре да ползва ексфолиант.
за интимната грижа си ползвам интимен гел на ейвън без аромати е и едни бебешки кърпички,когато съм в период
и за крачката винаги след като се прибера и съм била навън си ги мия,а когато се къпя ползвам пемза.
ако има нещо други ще добавям

ElinoOor
07-30-2009, 12:06
шампоан с хума срещу пърхута 'избива ги до крак' 8-)

fee
07-30-2009, 12:16
Ами храната трябва да е най- вече разнообразна. Човешкият организъм има нужда от всичко. Разбира се, колкото повече плодове и зеленчуци, толкова по- добре. Трябва да се приемат много течности. Не е хубаво да се яде в късните часове.

Също така спортът е много важен, когато се стремим да водим здравословен начин на живот.

Чувала съм, че е много хубаво да се маже лицето с мед. Пробвала съм и наистина кожата става по- свежа и мека.

Една приятелка на майка ми си прави чай от розмарин и след като си измие косата я полива с него. Има ефект, поне върху нейната коса, става по- бляскава и главно възстановява изтощената и уморена коса.

Изобщо колкото по- естествени или възможно най- малко обработени са продуктите, толкова по- добре:)

mimsssssss
07-30-2009, 12:26
Не е хубаво да се яде в късните часове.

не е точно така.трябва поне 3 часа преди да си легнеш да си ял за последно,щото има хора дето стоят до късно режима им е обърнат и така.примерно ако си лягаш в 4 сътринта може спокойно да си ядеш към 12 нали ?
:) за всичко останало от мнението ти съм съгласна

fee
07-30-2009, 12:37
Не е хубаво да се яде в късните часове.

не е точно така.трябва поне 3 часа преди да си легнеш да си ял за последно,щото има хора дето стоят до късно режима им е обърнат и така.примерно ако си лягаш в 4 сътринта може спокойно да си ядеш към 12 нали ?
:) за всичко останало от мнението ти съм съгласна

Да, права си, в днешно време на много хора режимът им е обърнат, затова зависи от това в колко човек си ляга. :wink:

myHeartIsOnlyForYou
07-30-2009, 13:27
Не е хубаво да се яде в късните часове.

не е точно така.трябва поне 3 часа преди да си легнеш да си ял за последно,щото има хора дето стоят до късно режима им е обърнат и така.примерно ако си лягаш в 4 сътринта може спокойно да си ядеш към 12 нали ?
:) за всичко останало от мнението ти съм съгласна
Така си е...аз преди няколко дни ядох за последно в 17 и 30,а си легнах в 12 и 30 и умирах от глад не можех да заспя,мислех си как на сутринта ще ям много вкусни препечени филийки със сиренце и домат...едвам заспах...7 часа без да ям си огладнях бая и не беше хич полезно.Вече ям 2-3 часа преди да си леган,защото иначе не мога да заспя :D .Съвети за здравословен живот:
Според мен ако се храним здравословно и спортуваме,това ще се отрази и на кожата,косата и ноктите.Те ще ни се отблагодарят.Ако сме нередовни в приема на витамини,това неминуемо се отразява.Външната красота също зависи и от вътрешната хармония.И все пак трябва да полагаме и външни грижи - миене и подхранване на косата,почистване и тонизиране на лицето(матиране също,но това е за мазна кожа,като маята :D ).В крайна сметка според мен трябва да се отнасяме към себе си(коса,кожа,нокти,тяло)с любов и нежност :) .

kalpazanichka
07-30-2009, 13:28
Аз лично изобщо не се съобразявам с храненето ми.. :( което е голяма грешка.. Косата ми е много третирана, но вече гледам да я щадя.. :) Във всеки одобен момент и правя маски..

kalpazanichka
07-30-2009, 13:42
За почистване на ЧЕРНИ ТОЧКИ по лицето се ползва смес от две супени лъжици царевично или овесено брашно и белтък, разбит на сняг.Когато маската изсъхне,изтрийте енергично лицето със суха памучна кърпа,а след това изплакнете обилно с вода.

През една цедка стрит домат да се смеси с две супени лъжици овесени-ядки и се налага на шията и лицето.След 15-20 м. се измива.

Ето и една добра маска за коса:
Една чаена чаша /за средно дълга коса/ кисело мляко се смесва с 1 ч. л. сода за хляб. Прибавя се сока от един лимон и един белтък. В продължение на 15 минути се втрива в корените на косата. Маската престоява 2 часа и се отмива с хладка вода, за да не се пресече белтъка.


:)