PDA

View Full Version : РЕШЕНО: Изпитът след 7 клас отпада окончателно !



Lucho
07-30-2009, 17:32
От 2009/2010 учебна година няма да има 13-и клас и хорариумът от часовете, които досега са били предвидени в 13-и клас, трябва да бъдат пренасочени и свалени в останалите класове, съобщиха от Министерството на образованието. Изпитът след 7 клас също отпада.

13-и клас отпада поради няколко причини.

"Диплома за завършено средно образование се получава след завършен 12-и клас. Това донякъде създава условия една част от учениците, които се обучават в 13-и клас, в същото време да се обучават в някаква форма във висшите училища", обяви зам.-министър Милка Коджабашиева.
"Отливът на ученици от този клас често се дължи на започването на работа, което затруднява посещението на часовете", каза тя.
Коджабашиева добави, че резултатът от теста от външно оценяване вече ще бъде използван в класирането за паралелките с интензивно изучаване на чужд език, с което на практика ще отпаднат изпитите след седми клас.
"И в Министерството на образованието и науката ще има ревизия", каза при официалното представяне на новия си екип министърът на образованието, младежта и науката Йорданка Фандъкова.
Цялостна ревизия ще бъде направена на всички учебни планове, като се започне от гимназиалния етап, зарече се тя.
На промяна ще подлежи и Националната програма за образованието 2006–2015.
В професионалното образование пък ще има задълбочена реформа.
Предвижда се още предучилищното възпитание на децата да започне от 5-годишна възраст. Основен принцип в МОН ще бъде екипността.

Екипът на Фандъкова

За реформата в средното образование ще се грижи Милка Коджабашиева.
За реформите във висшето образование ще отговаря бившият зам.-ректор на Техническия университет в София – проф. Румен Пранчов.
Политиките за младежта в МОМН ще осъществява Светлана Ломева. Тя ще следи за усвояването на средствата по оперативните програми на ЕС и европейската интеграция.
Ломева се зарече да осигури прозрачност за резултатите от изпълнените проекти, дори и да са негативни.
От своя страна проф. Пранчов определи задачата си като най-трудна, защото ще трябва да управлява университети и институти, които са автономни.
Фандъкова пък обеща, че ще продължи традиционните срещи „на кафе“, които нейният прешественик Даниел Вълчев провеждаше всеки месец с журналистите.

Източник: http://www.dnes.bg/obshtestvo/2009/07/30/fandykova-shte-priema-no-i-shte-revizira.75259

"Евалата, евала фандъкова" така ще си кажат от шести клас надолу, евалата, ние духахме супата, други няма да я духат :x Как мислите ? Трябва или не трябва да се маха този изпит ?

NeverTheSame
07-30-2009, 17:46
и това вече напълно ме убеждава,че в България просто всичко е абсурдно :?

MadeOfWater
07-30-2009, 18:38
Ем,какво мога да кажа.Просто няма да държа изпит :(

NIKY
07-30-2009, 18:48
Аз съм ЗА, защо пък ние да държим 6 матури и отделно 2 изпита, няма и малко множко да ни стане, 8 изпита? Освен това всички до сега са нямали матури, само 2 изпита и то само в 7ми клас, ние всяка година държим по 6 матури... И всички казвате, че на матури можело да се преписва - еми не не може. Казвам го от личен опит, 4 години вече, не се преписва. Аз съм в гадно даскало и няма такива работи, какво остава за по - елитните.. :grin: :grin: :grin:

guinessgirl
07-30-2009, 18:50
е,и какво от това,че махат този изпит??

колко външни оценявания,по всеки предмет трябва да изкарат..
и в края на годината пак..

ясно е,че няма да влизат сульо и пульо в т.нар 'елитни гимназии'

teenems
07-30-2009, 19:06
тва е тъпо :?

LiRRRa
07-30-2009, 19:41
E браво бе...
Егати късмета, ние да сме последния випуск с изпит...
Защо все ние сме прецакани, за бога!?
:?

faststep
07-30-2009, 19:55
Е, добре де, като отпадне изпитът, да няма да се влиза с оценки от дипломата? Все нещо ще измислят, дали ще са матури ,или нещо различно от досегашната форма, не може просто така да се влиза в елитните гимназии. А тома пък за предучилищната от петгодишна възраст е супер тъпо. :-&

vampirekiss
07-30-2009, 20:36
Боже,Боже!и каква е тази нова изгъзица на министърката?Напълно погрешен подход.

Converse333
07-30-2009, 20:54
Аз съм ЗА, защо пък ние да държим 6 матури и отделно 2 изпита, няма и малко множко да ни стане, 8 изпита? Освен това всички до сега са нямали матури, само 2 изпита и то само в 7ми клас, ние всяка година държим по 6 матури... И всички казвате, че на матури можело да се преписва - еми не не може. Казвам го от личен опит, 4 години вече, не се преписва. Аз съм в гадно даскало и няма такива работи, какво остава за по - елитните.. :grin: :grin: :grin:


WoWww направо като кажете матури и ме заливате от смях. :lol: Това е някакво подобие на изпит,където всеки изкарва шестици,дори да не е 6,поне 5 хваща. 8-)

fenche22
07-30-2009, 20:59
E браво бе...
Егати късмета, ние да сме последния випуск с изпит...
Защо все ние сме прецакани, за бога!?
:?


Не сме прецакани,щото тези дето сега ще са 7 клас държат матури от 4 или 5 клас,а ние винаги минавахме "между капките".Честно казано,даже този път извадихме късмет,понеже приемат с ниски балове и дето се казва тройки да имаш,пак не е фатално,и ще се уредиш.А те,ще държат повече изпити отколкото ние, и не се стряскайте,трудни ще са си,но тоя път не само по БГ и Математика. :(

justt
07-31-2009, 06:08
http://img.zamunda.net/pic/smilies/thumbsdown.gif http://img.zamunda.net/pic/smilies/thumbsdown.gif

MadeOfWater
07-31-2009, 07:30
E браво бе...
Егати късмета, ние да сме последния випуск с изпит...
Защо все ние сме прецакани, за бога!?
:?


Не сме прецакани,щото тези дето сега ще са 7 клас държат матури от 4 или 5 клас,а ние винаги минавахме "между капките".Честно казано,даже този път извадихме късмет,понеже приемат с ниски балове и дето се казва тройки да имаш,пак не е фатално,и ще се уредиш.А те,ще държат повече изпити отколкото ние, и не се стряскайте,трудни ще са си,но тоя път не само по БГ и Математика. :(

Да,много яко.Няма що :cry:

XTREMEFREERIDE
07-31-2009, 07:42
То образованието в България, така или иначе, беше ясно, че ще пропадне в един момент. Изпит след 7ми клас ТРЯБВА да има. По скоро тея 'матури' в 4ти, 5ти и 6ти клас не трябва да ги има. :o Браво, г-жо Фандъкова, БРАВО!!! #-o

cookie_master
07-31-2009, 08:15
тъпотия отвсякъде :?

BrainlessROCKBABY
07-31-2009, 08:26
путка мръсна, тъпа, да ти цепя кура..

Мда, след този изблик относно Фандъкова искам да попитам: Защо ПО ДЯВОЛИТЕ се блъскахме като луди цялата година, като следващите седмокласници много по-лесно ще си издраскат мястото в гимназия?!

VerryBerry
07-31-2009, 08:27
Според мен тия изпити НЕ ТРЯБВА да ги махат!Кви са тия "външни оценявания"?!То и от тях ще пропищят 7класниците,че били нз си кви.Според мен беше най-справедливо,когато изпитът по БЕЛ се състоеше в това,да напишеш съчинение по някое от произведенията,учени в 7ми клас,а математиката беше 4 задачи-2 алгебра и 2 геометрия.То ся с тия външни оценявания само каша ще стане..и после "Що не учат децата.."??? :? :?

music_pirate
07-31-2009, 08:40
верно .. не е честно... само 3 випуска полагаха тия изпити .. защо не продължат и другите...

според мен махат изпитите заради дупката в бюджета, а трябва да се спестят пари някак ( сигурно не съм прав ... ) другия вариант е да намалят заплатите на учителите .. при което те ще избухнат ... на този етап не може всяка страна да е доволна : )

ElinoOor
07-31-2009, 08:46
Естествено, че НЕ трябва да се махат изпитите.
Не се очудвам все пак.. целта им е да прецакат образованието тотално.
Аз се радвам и смятам, че извадих огромен късмет, че държах тези изпити :)

+ :)

Bimmer
07-31-2009, 09:08
Aз мисля, че НЕ трябва да отпадат изпитите, но не защото на мен ми е било шибано, а на другите няма да им е. Въпреки, че цяла година съм учил, най-малкото научих толкова много неща за българския език, за които въобще не съм и подозирал. По време на седми клас ми беше тъпо, но сега го оценявам.

YourFavouriteDrug
07-31-2009, 09:21
Въъй...тая НИКАКЪВ мозък ли няма ?! о.О
И всъщност няа да има изпити, а ще има матури?
Ква е разликата? Тя какво, иска да създаде впечатление, че върши нещо и че, видиш ли, вече се е заела да "опрая" системата... ?

balon4eee
07-31-2009, 09:29
ахаха нали нас ни преебаха яко аре са махнето го кучета скапани :lol: Ще ходя да ги стрелям !

RiseGirl
07-31-2009, 09:33
Защо ПО ДЯВОЛИТЕ се блъскахме като луди цялата година, като следващите седмокласници много по-лесно ще си издраскат мястото в гимназия?!
по-леко с речника ако обичаш! :)

а така и някои не разбрахте, че бъдещите седмокласници са по-прецакани.

fenche22
07-31-2009, 09:41
E браво бе...
Егати късмета, ние да сме последния випуск с изпит...
Защо все ние сме прецакани, за бога!?
:?


Не сме прецакани,щото тези дето сега ще са 7 клас държат матури от 4 или 5 клас,а ние винаги минавахме "между капките".Честно казано,даже този път извадихме късмет,понеже приемат с ниски балове и дето се казва тройки да имаш,пак не е фатално,и ще се уредиш.А те,ще държат повече изпити отколкото ние, и не се стряскайте,трудни ще са си,но тоя път не само по БГ и Математика. :(

Да,много яко.Няма що :cry:


За съжаление наистина сте доста прецакан випуск,странно е понеже и ние сме по новата програма ,но нито една година до сега не сме държали матури..А другите които сега ще са 8 клас,дето мислят,че са прецакани,не сте,радвайте се че имахте такива изпити само по БЕЛ и Математика,горко им на 96 набор.. :(

selens
07-31-2009, 10:45
Не ми пука,11 клас ще съм 8-) аз в училището в което исках да вляза,влезнах след 8 клас с диплома и мисля,че още може в някой училища. :-o

А и както каза RiseGirl,бъдещите седмокласници са по-прецакани. 8-)

smiLexaga1n
07-31-2009, 11:04
Ами засега изглежда сме прецакани (тези дето сега ще сме 8-ми клас имам в предвид :D ), защото бяхме последния випуск с изпити.. Но зависи и какви ще са матурите на '96-ти набор. А и '96 правят матури от там 3-4 клас (не съм сигурна 8-) ) докато ние не сме правили нито една. Иначе и аз съм чувала, че се преписвало, но до колко е вярно не знам. Бе ще видим к'во ще направи Фандъкова, само времето ще покаже. :D

Jumbie483
07-31-2009, 11:07
Предвижда се още предучилищното възпитание на децата да започне от 5-годишна възраст.

:shock: За изпита ми е все едно, но това вече е тъпо.

fenche22
07-31-2009, 11:09
Предвижда се още предучилищното възпитание на децата да започне от 5-годишна възраст.

:shock: За изпита ми е все едно, но това вече е тъпо.

Мисля че и в другите (по-развити) държави от нашата,се почва на 5 години подготовката за училище,макар че така,все едно учат два пъти първи клас... :?

Jumbie483
07-31-2009, 11:13
Предвижда се още предучилищното възпитание на децата да започне от 5-годишна възраст.

:shock: За изпита ми е все едно, но това вече е тъпо.

Мисля че и в другите (по-развити) държави от нашата,се почва на 5 години подготовката за училище,макар че така,все едно учат два пъти първи клас... :?

Абе племеничката ми е на 5 (днес ги навърши :-)) и не мога да си представя да започва да се затормозява с учене. Вярно, че то в предучилищната не се учи кой знае какво, но защо трябва да се почва от толкова рано ???
То детето още си мисли по съвсем, съвсем детски начин. За мен е тъпо това да караш дете на тази възраст да се подготвя за първи клас вече.

fenche22
07-31-2009, 11:45
Предвижда се още предучилищното възпитание на децата да започне от 5-годишна възраст.

:shock: За изпита ми е все едно, но това вече е тъпо.

Мисля че и в другите (по-развити) държави от нашата,се почва на 5 години подготовката за училище,макар че така,все едно учат два пъти първи клас... :?

Абе племеничката ми е на 5 (днес ги навърши :-)) и не мога да си представя да започва да се затормозява с учене. Вярно, че то в предучилищната не се учи кой знае какво, но защо трябва да се почва от толкова рано ???
То детето още си мисли по съвсем, съвсем детски начин. За мен е тъпо това да караш дете на тази възраст да се подготвя за първи клас вече.

Ми вярно си е това,все едно не си изживява пълноценно детството ама щом са го решили..Макар че в предучилищната наистина не се учи кой знае какво,та аз дори такова нещо не съм карала и няма проблеми,така или иначе в първи клас всичко се учи на ново.. :?

YouCantStopMe
07-31-2009, 12:25
Според мен изпитът беше по-доброто решение.
.

MissitY
07-31-2009, 12:57
E браво бе...
Егати късмета, ние да сме последния випуск с изпит...
Защо все ние сме прецакани, за бога!?
:?

Lirrrrke, недей с лошо! Ние не сме прецакани!Ние сме благословени! :) Не збаравяй, че ние бяхме випускът, който нямаше нито една матура.А те тези след нас всяка година по всички предмети. :) Както се казва,всички минавахме по тъча. Бъдещите седмокласници ще държат отново всичките си матури,просто по БЕЛ и математика ще се взимат предвид.Не е толкова сложно,нито нечестно! При това децата вече са свикнали с това...нали всяка година по няколко пъти :-D

bloodyF
07-31-2009, 13:54
То образованието в България, така или иначе, беше ясно, че ще пропадне в един момент. Изпит след 7ми клас ТРЯБВА да има. По скоро тея 'матури' в 4ти, 5ти и 6ти клас не трябва да ги има. :o Браво, г-жо Фандъкова, БРАВО!!! #-o

faststep
07-31-2009, 14:20
В тези "по-развитите" държави, където почват от пет години предучилищна, за две години учат толкова, колкото в едно българско училище за една.

0riginalSin
07-31-2009, 15:03
не мога да разбера защо някои започват веднага да си мислят, че са прецакани затова, че е имало изпит за тях..пак няма да се влиза лесно в елитните гимназии..мислите ли че им е лесно на децата 4-ти,5- ти, 6-ти, че сега и в 7-ми клас да държат матури по всички предмети които изучават..за мен това е глупаво, а не това, че махат изпита.
отделен въпрос е, че образователната ни система е скапана и едва ли ще се опрви скоро..

Sarafina
07-31-2009, 15:09
Не, не трябва.

fenche22
07-31-2009, 15:15
В тези "по-развитите" държави, където почват от пет години предучилищна, за две години учат толкова, колкото в едно българско училище за една.

Възможно е,обаче ми се струва че ще учат постоянно едно и също докато тръгнат на училище,че и в първи клас пак ще го повтарят.. :?

guinessgirl
07-31-2009, 15:19
а така и някои не разбрахте, че бъдещите седмокласници са по-прецакани.

абсолютно..


не мога да повярвам,че мислите по такъв..елементарен начин ;)

faststep
07-31-2009, 16:01
В тези "по-развитите" държави, където почват от пет години предучилищна, за две години учат толкова, колкото в едно българско училище за една.

Възможно е,обаче ми се струва че ще учат постоянно едно и също докато тръгнат на училище,че и в първи клас пак ще го повтарят.. :?
Обикновено в предучилищната е така. Писане на букви и цифри, елементарно писане и смятане - всичко това после пак се повтаря във първи клас. :neutral:

fenche22
07-31-2009, 16:41
В тези "по-развитите" държави, където почват от пет години предучилищна, за две години учат толкова, колкото в едно българско училище за една.

Възможно е,обаче ми се струва че ще учат постоянно едно и също докато тръгнат на училище,че и в първи клас пак ще го повтарят.. :?
Обикновено в предучилищната е така. Писане на букви и цифри, елементарно писане и смятане - всичко това после пак се повтаря във първи клас. :neutral:


Да,точно заради това се губи смисъла да се започва на 5 години предучилищната като 2 години ще учат едно и също,в първи клас - за трети,пореден път.А и така направо си им провалят детството на децата.. :?

ver0nika_
07-31-2009, 17:00
По-добре 2 изпита по БЕЛ и МАТ .. отколкото по всеки предмет... Ужас !!

Трябва да учиш по всичко яко .. а не да наблегнеш повече върху няколко предмета и примерно както аз не съм добра с историята .. може така тя да ме прецака .. много гадно и трудно, че като гледам някои са недоволни, че в елитните гимназии щели да влизат и "неграмотници". Според мен не е така !

:?

Ухх добре, че минах тази годинааа с двата изпита ... :grin: :grin: :grin:

DeadSilence
07-31-2009, 18:06
Някой като седне зад някъв зубър и всичко препише много ясно че няма да иска да му се мане оценката! Все пак му е " заслужена " . Кво като има квестори все някой ще си замълчи ако е видял нещо! На моя изпит имашее един двойкаджия който преписа вс оп изкара той 5.70 и отиде в най - елитната паралелка без никакви знания! Така че и аз ъсм против да не се анулират изпитите! Добре че си влезнах там където си исках!

А до колкото знам май след 1 - 2 години след 7 клас ще се карат изпити по 6 - 7 предмета! Трябва да сме благодарни ние по - големите че в момента си има изпити само по 2 предмета, а не по всичко! :)

bishop
07-31-2009, 19:39
Oфф стига бе кво скачате веднага срещу промяната. Трябва да има изпити. И що трябва да ги има? Щото до сега ги е имало ли? Пък земете вложете малко мисъл преди да пишете глупости.

Първо за мен лично изпитите изпитите след 7 клас (преди 3 години) не ми бяха никаква пречка да вляза където искам (в първо желание с 34.8 бал) и ся само ме е яд че давахме пари за уроците по математика, на които вс, което ми казаха, беше че не мога да правя това, това и това на изпита щото не се предполагало да го знам и уроците по български, на които ходих за да ми пише даскалицата 6цата за годината.
Ако вместо това бала се образува от оценките от външното оценяване, първо че ще бъде по обективно, второ че има повече логика оценката да се формира въз основа на вс предмети, а не само от българския (който дори не е във формат, който оценява способност за използване на езика) и математиката (която като гледам тая година е била абсурдно лесна, обаче оценките пак са ниски).

Второ забелязвам тенденцията, че всяка година баловете за влизане в по-добрите училища намаляват. Ако балът се формира от външното оценяване, оценките действително ще се изкарват малко по лесно, но това само ще овеличи баловете за влизане. Ако вземете дасе замислите над това, вместо да се застъпвате за закостенелите разбирания, само защото така сме свикнали или защото ние сме имали изпити и от къде на къде малките няма да имат, ще установите, че просто оценките масово вместо да варират между 3 и 5 с много малко от 5.50 нагоре (примерно), масовата оценка ще е между 4.50 и 5.50 и от 5.80 нагоре ще са малко, което означава че баловете от 31 ще скочат на съответния еквивалент на 34, но тези които ще влизат ще бъдат пак същите.

Трето, госпожа Фандъкова изглежда има доста иновативно мислене за д аи щукне странна идея като тази, а това е хубаво, освен това жената има опит в образованието, за разлика от господин Вълчев, който беше крайно некадърен, така че може би просто трябва да се доверим на преценката и и да видим какво ще стане.

djuki
07-31-2009, 20:19
ами аз си скъсах задника да уча преди години за този изпит някак тъпо е ... ама и бъдещите седмокласници ще са прецакани по един или друг начин все тая

fenche22
07-31-2009, 20:31
Oфф стига бе кво скачате веднага срещу промяната. Трябва да има изпити. И що трябва да ги има? Щото до сега ги е имало ли? Пък земете вложете малко мисъл преди да пишете глупости.

Първо за мен лично изпитите изпитите след 7 клас (преди 3 години) не ми бяха никаква пречка да вляза където искам (в първо желание с 34.8 бал) и ся само ме е яд че давахме пари за уроците по математика, на които вс, което ми казаха, беше че не мога да правя това, това и това на изпита щото не се предполагало да го знам и уроците по български, на които ходих за да ми пише даскалицата 6цата за годината.
Ако вместо това бала се образува от оценките от външното оценяване, първо че ще бъде по обективно, второ че има повече логика оценката да се формира въз основа на вс предмети, а не само от българския (който дори не е във формат, който оценява способност за използване на езика) и математиката (която като гледам тая година е била абсурдно лесна, обаче оценките пак са ниски).

Второ забелязвам тенденцията, че всяка година баловете за влизане в по-добрите училища намаляват. Ако балът се формира от външното оценяване, оценките действително ще се изкарват малко по лесно, но това само ще овеличи баловете за влизане. Ако вземете дасе замислите над това, вместо да се застъпвате за закостенелите разбирания, само защото така сме свикнали или защото ние сме имали изпити и от къде на къде малките няма да имат, ще установите, че просто оценките масово вместо да варират между 3 и 5 с много малко от 5.50 нагоре (примерно), масовата оценка ще е между 4.50 и 5.50 и от 5.80 нагоре ще са малко, което означава че баловете от 31 ще скочат на съответния еквивалент на 34, но тези които ще влизат ще бъдат пак същите.

Трето, госпожа Фандъкова изглежда има доста иновативно мислене за д аи щукне странна идея като тази, а това е хубаво, освен това жената има опит в образованието, за разлика от господин Вълчев, който беше крайно некадърен, така че може би просто трябва да се доверим на преценката и и да видим какво ще стане.



Окей,обаче т'ва което казваш за математиката..не съм особенно съгласна.. :? Изобщо не е вярно,ако става въпрос и ние сме ходили на уроци по математика и родителите ни сума ти пари са дали,да можем да изкараме изпита.А по темата защо оценките са ниски-при такъв изпит,не случайно дори и една шестица (броим и 5,50) няма в цяла България.Ето защо баловете намаляват,и как няма..те децата не стигат да им запълнят местата по гимназиите,пък дадоха изпит дето има задачи по математика за доста по-високо ниво от седми клас.. :? Иначе да,очакваме да видим какъв ще е резултата след като промениха начина за кандидатстване. :)

PurpleDream
07-31-2009, 23:08
То образованието в България, така или иначе, беше ясно, че ще пропадне в един момент. Изпит след 7ми клас ТРЯБВА да има. По скоро тея 'матури' в 4ти, 5ти и 6ти клас не трябва да ги има. :o Браво, г-жо Фандъкова, БРАВО!!! #-o

напълно си права,тва са супер простотии,не мога да разбера защо ги има след като нищо не зависи от тях,в смисъл не съм много осведомена,но доколкото знам от тези изпити не зависи дали минават класа :-o както и да,май щяло да има някво друго външно оценяване вместо тези изпити,но наистина е МНОГО по-добре с тях,не виждам смисъл от премахването им :?

DJ_Mrav4o
07-31-2009, 23:16
То образованието в България, така или иначе, беше ясно, че ще пропадне в един момент. Изпит след 7ми клас ТРЯБВА да има. По скоро тея 'матури' в 4ти, 5ти и 6ти клас не трябва да ги има. :o Браво, г-жо Фандъкова, БРАВО!!! #-o

joannalof
08-01-2009, 00:53
Аз държа на това да си има изпити. Ще съм 8ми клас. И как, за бога, го измислихте това,че сме били прецакани `95 :lol: "Другите щели да се измъкнат без изпити" ... боже за мен това да кандидатстваш е един голям урок, толкова смесени чуства изпитвах,че винаги ще го помня ... десетките уроци, напражението,когато сложат листа пред теб, очакватването на оценките, щастието или нещастието ... освен това е една голяма отговорност :) Имам сестра,която ще кандидаства след 2 години. Много ми е жалко,ако няма изпити. Особено ако се влиза по диплома или ЕДНА матура. 1во - диплама - по селата винаги им пишат надути оценки,а нивото им е къде по-назад от градското и то просто защото някои учители ги мързи да си вършат работата понеже това били селянчета,ама това е етделна тема. И така нашаткат им 5 и 6 в дипламата и Те на едно ниво с ученик,зад чиито оценки стоят знания. За мен прием по диплома е гавра. Матура - тя ако е само една :lol: не знам за кое по-напред ... едно изпитване по БЕЛ и МАТ е задължително! поне според мен. Единственото,което не ми харесва в досегашния изпит е броят на задачите в теста по мат ... смятам,че трябва да варира броя м/у 30-40задачи ... физическо е невъзможно да обърне ученик достатъно време на задачите ... Така че ЗА ИЗПИТИТЕ! Промени - само върху тях. Просто съжалявам всички ученици след 95г. :? Дано се вразумят "народните ни представители" :D
-
А това да се почва задължителна подготвителна група след 5 клас :razz: Ех, да го еВа не се сдържах :lol: Това са пълни глупости. Моят братовчед е на 5 ииии детето още с колички играе,пада,тича,става, а те какво ... Оставете да си изкара детството бе,аман. Аз лично дори на предучилищна не съм ходила и к`во :lol: нищо не ми е попречило това :D Не сме в Англия ,примерно, тая Фандъкова кво си мисли ... Аз съм от министър от Герб и затова ще правя вундеркиндчета пфф .....
Ех, роман написах :-D

GbSy
08-01-2009, 08:05
Изпити трябва да има.
Трябва да се учи, да се решават задачи, да се помнят термини, да се развиват тези и т.н.
Трябва, просто трябва.
Аз не зная дали съм учила повече през живота си, отколкото в 7. клас.
И съм благодарна, че го минах, защото без него едва ли щях да бъда и наполовина това, което съм сега.

fenche22
08-01-2009, 09:06
Изпита трябва да го има защото както се каза по-горе така се вижда на кой са му претупали оценките и който си е седнал на задника и е учил,друг въпрос е че тазгодишния изпит по математика си беше направо гавра,но не знам.. Обаче с тея матури ще им е доста по-трудно на 96 набор. :?

shmurkam
08-01-2009, 09:40
Сега искам тая пача да ми даде 1000лв, които дадоха нашите по уроци, защото в даскало толкова хубаво ни учат, че се наложи на уроци да ходя :-x Айде, бъли му мамата, брат ми поне няма да ги дава тия 1000лв, ама всякакви некадърници ще могат да влизат, където си искат. Казвам го, защото видях какво стана, завърших с пълно 6 годината, през цялата година в училище съм имала само една-две петици, а на изпита имах 4.821 или нещо такова. Разликата е огромна :? Сега гледайте как в математическите и езиковите ще се наложи да слагат по още една-две паралелки, защото всички ще могат да влязат там, а техникумите ще замрат и ще западнат.
Тъй, тъй е започнал абсурдът, я, поне манячката матурите ни след 12ти клас да премахне 8-)

ducii
08-01-2009, 11:42
Ами аз съм против. Ноо съм от випуск '95 и мисля, че всички ние, които държахме изпити след 7-ми клас тази година трябва да сме доволни, че се измъкнахме м/у капките. :)

angel4e_f3
08-01-2009, 12:40
Изпит трябваше да има, за да може всеки да покаже реално какво знае и как е изкарал оценките си - дали се е трудил за тях или са му ги написали ей така.С изпита пак нямаше да се докажат всички знания, но поне беше нещо.Сега, хората, които заслужават местата си в елитните гимназии могат да сърбат попара, просто защото на някое не дотам образовано детенце са му написали оценката в гимназията до тях ей така ... Аз се радвам, че влязох с изпит, нищо че по едно време се бях шашнала ... Жалко е само, че образованието в България от ден на ден запада, а има наистина умни деца, който заслужават да се развиват и заради това отиват в чужбина, но това е друга тема.

GotTheLife
08-01-2009, 12:48
Защо не махнат и кандидатстудентските изпити направо! Нямам думи :?

ifilin4ica
08-01-2009, 19:02
Изпит ТРЯБВА да има, но не тест, а както е било преди.
Вярно, че по български е било гадно това с темите, но по математика....сега с тея тестове може да си най-големия малоумник и пак да вържеш 3, а като решиш задачите се вижда кой колко знае.
Абе объркана работа... :?

Iv4eTy
08-02-2009, 13:37
Някакъв пълен ужас е, сега аз тъй като съм в професионална гимназия се говори че , първия срок ще вземем предметите за 12ти клас, а втория за 13 ... не ми побира главата какво ще става... т'ва нещо не могат да ни го турват ей така отникъде... пфффф :-x Дано не е вярно ;[

А относно изпита, лично според мен трябва да го има, защото всички знаят че в някой училища оценките се пишат ей така... и затова ако ги няма тези изпити в "елитните" училища ще влиза куцо, кьораво и сакато, а децата, които са си скъсали г*за от учене, но в училище, където се пишат реални оценки ще останат назад... А и ние се мъчихме а сега... :?

Tempest
08-02-2009, 13:54
с тия глупавите тестове... всеки на тото ще изкара поне 3... пфф идиотщина отвсякъде! Не е ли да решиш 3 задачи по математика (ама задачи!) и да напишеш ЛИС на някоя тема по литература... това не е изпит! С тия тестове се изпитва късмета на учениците (на повечето, една малка част са амбициозни и учат)

amk933
08-02-2009, 15:02
Естествено, че трябва да махнат тия тъпи тестове и да го направят с матури, както е във всяка цивилизована държава на запад. Никъде в Америка не се кандидатства с един общ изпит, ами всяко добро училище си има критерии. Има изпити, които изискват, но те са далеч от нашите и не са задължителни. Фандъкова много добре си знае работата и какво прави, но една маса тук сте кухи и глухи. Каза, че няма да има тест, а матура и ще даде свобода на всяко елитно училище да реши само какви да бъдат критериите за прием. Айде четете малко преди да изказвате експертно мнение неподготвени. ;)

Dundy
08-02-2009, 15:31
абе не разбрах вие малоумни ли сте или какво.Изкарвате го все едно тия хора няма да държат изпити.Ми естествено,че ще ги има,просто са различни.Да не мислите,че куцо и сакато ще влиза където си иска.Прецакани ми били,а другите все едно не са прецакани с по 100 матури.Както и да е,на мен ми е все тая,защото е ясно,че няма да влиза сульо и пульо в хубавите гимназии.А за предучилищната-пълна глупост.Нужна е само за деца,които са много глупави.

emin3mchet0
08-02-2009, 16:08
Трябваше да се махне :) Вие сте били прецакани, ами ние като от 4ти клас имаме външни оценявания какво да кажим :-x През цялата година си учил и накрая от притеснение нищо не направиш.. Простотия :x Точно така трябваше да стане :)

sp33der
08-02-2009, 19:12
Мамка Ви на набор 96,ние се мъчихме,а вие сега ще се набутате в селските училища за пълни 6-ици.Всичките елитни гимназий ще се напълнят с слаби ученици.100% гаранция

PurpleDream
08-02-2009, 20:03
Трябваше да се махне :) Вие сте били прецакани, ами ние като от 4ти клас имаме външни оценявания какво да кажим :-x През цялата година си учил и накрая от притеснение нищо не направиш.. Простотия :x Точно така трябваше да стане :)

а то това външно оценяване на малките,както те му викат "матури" какво е всъщност?оценката текуща ли остава или за края на годината?или просто за да премине в следващ клас? :-o

ByK
08-02-2009, 21:01
матурите не трябва да се махат според мен :)

MadeOfWater
08-03-2009, 05:13
Трябваше да се махне :) Вие сте били прецакани, ами ние като от 4ти клас имаме външни оценявания какво да кажим :-x През цялата година си учил и накрая от притеснение нищо не направиш.. Простотия :x Точно така трябваше да стане :)

а то това външно оценяване на малките,както те му викат "матури" какво е всъщност?оценката текуща ли остава или за края на годината?или просто за да премине в следващ клас? :-o

По принцип по желание на ученика,ама има и учители дет без да питат ги вписват като текуща :o


Мамка Ви на набор 96,ние се мъчихме,а вие сега ще се набутате в селските училища за пълни 6-ици.Всичките елитни гимназий ще се напълнят с слаби ученици.100% гаранция


айде по-спокойно. :x Не ти 3 години правиш външни оценявания по 6 предмета :x 1 година и вие да седните да учите и сега само се заяждате кой къде щял да влезе

SlaveMachine
08-03-2009, 07:30
Абе я се съвземете малко кво ми се оплквате кви матури бе тфа са пълни ама пълни измислици имам братовчедка 96-ти набор това не са матури това не е "външно оценяване" за вас, а за учителките толкова ли не го разбрахте. Общата оценка на класа държал това "външно оценяване" отива на госпожата ви и от там се определя колко ще бъде висока заплатата и. Как неможахте да го разберете???? Никога външните ви оценявания не са влизали в оценката нито за годината, нито са зависели от нещо, те са за госпожите!!Това показва, че досаге ще имате само едно външно оценяване направено точно за вас и то ще е след 7 клас и съм сигурен, че в училището което аз влязох водещо се едно от най-елитните в София ще се напълни с много неграмотни хора преписа- ли на външното, но когато влезнат ще видят ЗОРА и ще се разбере кой е преписал и затова не си правете сметките още от сега да препишете по-добре изкарайте истинската си оценка, за да ви приемат в училище което ще издържите до 12 клас, защото 5 години ще ви излезнат много мъчителни заради едно преписване... Дано да сте ме разбрали.

elito6754
08-03-2009, 08:10
Ами, какво да кажа. Ясно е, че на тези матури или външни оценявание ще се преписва. Съответно вече елитните гимназии ще се напълнят с ....преписвачи или хора, на които мястото им не е там. Но какво да се прави....такова ни е образованието.... :booooomb:

sunset_light
08-03-2009, 08:25
Ами радвам се за тях! :D Май само аз се радвам.
Аз сега минах тези изпити,ама голяма работа.
Където и да те приемат ,било то Немска,Испанска,ако не учиш ,твой си проблем,като че ли училището е магическо ,ако е известно и хвалено,че те учи само,без да си си мръднал и пръста.
Не е чак в толкова голямо значение къде ще учиш.
Важното е да УЧИШ.
Пожелавам им успех на външното.
:)
Все пак и те ще имат изпитания.
Вярно е,че е хубаво да има едни такива хубави изпити след 7ми клас,ама не и този формат. Мое мнение. :)
Винаги ще има преписвачи и глупаци.
Все едно сега е нямало на изпитите.
Все се е намерило някой да попрепише.

NnIkITYy
08-03-2009, 10:41
Трябваше да се махне :) Вие сте били прецакани, ами ние като от 4ти клас имаме външни оценявания какво да кажим :-x През цялата година си учил и накрая от притеснение нищо не направиш.. Простотия :x Точно така трябваше да стане :)


добре де ясно ми е че тия дето сега ще сте седми клас всяка година държите матури, ама на тия матури и двойки да изкарате е все тая , а пък и матурата по математика тая година за шести и пети клас не беше нищо особено предполагам и за седми клас няма да е и като ги направят по всички предмети толкова лесни матури точно сульо и пульо ще влизат в елитните гимназии

aloveyou
08-05-2009, 09:46
Аз съм ЗА, защо пък ние да държим 6 матури и отделно 2 изпита, няма и малко множко да ни стане, 8 изпита? Освен това всички до сега са нямали матури, само 2 изпита и то само в 7ми клас, ние всяка година държим по 6 матури... И всички казвате, че на матури можело да се преписва - еми не не може. Казвам го от личен опит, 4 години вече, не се преписва. Аз съм в гадно даскало и няма такива работи, какво остава за по - елитните.. :grin: :grin: :grin:


WoWww направо като кажете матури и ме заливате от смях. :lol: Това е някакво подобие на изпит,където всеки изкарва шестици,дори да не е 6,поне 5 хваща. 8-)

Ами то не е матура,както аз го знам е външно оценяване..Да,наистина от тези изпити се изкарват 5-6...

elito6754
08-05-2009, 10:34
А чухте ли най-големия виц? Снощи по БНТ казаха, че ще има матура по рисуване. :razz:

PurpleDream
08-05-2009, 11:42
Трябваше да се махне :) Вие сте били прецакани, ами ние като от 4ти клас имаме външни оценявания какво да кажим :-x През цялата година си учил и накрая от притеснение нищо не направиш.. Простотия :x Точно така трябваше да стане :)


добре де ясно ми е че тия дето сега ще сте седми клас всяка година държите матури, ама на тия матури и двойки да изкарате е все тая , а пък и матурата по математика тая година за шести и пети клас не беше нищо особено предполагам и за седми клас няма да е и като ги направят по всички предмети толкова лесни матури точно сульо и пульо ще влизат в елитните гимназии

абе народе,спрете на тия изпити да им викате матури...доколкото разбрах от един по-горен пост тва изобщо не е за притеснение и то точно 4,5,6 клас сякаш учите кой знае колко трудни неща,не се оплаквайте,сополанковци...щ е станете 12 клас тоггава през дупенцата ще ви излезе ученето и ще видите кво се казва МАТУРА :wink:
и пак казвам според мен изпита трябва да остане

aloveyou
08-05-2009, 15:03
А чухте ли най-големия виц? Снощи по БНТ казаха, че ще има матура по рисуване. :razz:

:razz: Сериозно :razz:

SuMmEr_KiSS
08-05-2009, 15:50
Супер тъпо е според мен да махнат изпита след 7 клас..след това ще махнат и матурите и всякакви изпити. А днешните ученици какви са ? Гледат само да препишат и сами се прецакват! Въпреки,че и аз съм същата и не ходя на училище без пищови или по-скоро въобще не ходя на училище осъзнавам ,че правя грешка.Поне като имам някакъв изпит сядам и уча и ми остава в главата..а пък така само ще преписваме през годините след това ще завършим и ще сме едно бавноразвиващо се общество с интелект на маймуни !

MadeOfWater
08-05-2009, 18:34
Трябваше да се махне :) Вие сте били прецакани, ами ние като от 4ти клас имаме външни оценявания какво да кажим :-x През цялата година си учил и накрая от притеснение нищо не направиш.. Простотия :x Точно така трябваше да стане :)


добре де ясно ми е че тия дето сега ще сте седми клас всяка година държите матури, ама на тия матури и двойки да изкарате е все тая , а пък и матурата по математика тая година за шести и пети клас не беше нищо особено предполагам и за седми клас няма да е и като ги направят по всички предмети толкова лесни матури точно сульо и пульо ще влизат в елитните гимназии

абе народе,спрете на тия изпити да им викате матури...доколкото разбрах от един по-горен пост тва изобщо не е за притеснение и то точно 4,5,6 клас сякаш учите кой знае колко трудни неща,не се оплаквайте,сополанковци...щ е станете 12 клас тоггава през дупенцата ще ви излезе ученето и ще видите кво се казва МАТУРА :wink:
и пак казвам според мен изпита трябва да остане
може да не учим толкова трудни неща обаче поне са ни останали в главите :-x

g_antonov
08-05-2009, 18:39
Като гледам в моя випуск какви има, даже и в елитните паралелки, представям си какво ще е ако няма изпити. :smt075

sweety_blondy
08-07-2009, 19:55
Стига ! това не трябва да се случва .. когато аз кандидатствах бяхме с няколко задачи по математика да решаваме а по литература имахме да пишем цели теми .. сега го направиха с тест,а искат и да го махнат..

Това вече наистина не само че не е честно,ами и е по-зле за децата. Защото този изпит е важен,може и 3 и 4 да имаш като оценки,но все па трябва да има такъв изпит задължително! Та чрез него ти преминаваш по-нагоре в другите класове ..

bloodyF
08-07-2009, 20:09
Като гледам в моя випуск какви има, даже и в елитните паралелки, представям си какво ще е ако няма изпити. :smt075


+1...кой я избра тая овца за министър...като е тръгнала да маха,да махне и матурите след 12ти клас... :x

PurpleDream
08-07-2009, 20:15
Като гледам в моя випуск какви има, даже и в елитните паралелки, представям си какво ще е ако няма изпити. :smt075


+1...кой я избра тая овца за министър...като е тръгнала да маха,да махне и матурите след 12ти клас... :x

долу матурите :grin: :D

fifinkathefreak
08-07-2009, 20:29
Жената си трупа актив като сменя името на изпитите.
Глупаво е да се палите толкова от нещо наистина незначително :)

Сериозно,пука ли ви какво точно ще държите,като материала е същия?

Някой се обади за външното оценяване - такова съм имала от 1. до 5. клас включително + външното оценяване по АЕ в 8. + матурите в 12. Искам да отбележа,че съм доста по-голяма от вас.За нито едно от тях не съм отворила допълнително и съм си ги изкарвала супер.Защото не са трудни,а вие само опищявате света.
Вместо да псувате този и онзи си седнете на задните части и се замислете защо са махнати тея изпити.Никой не прави нещо само защото му е скимнало.Особено министрите.Нарича се "политика".
Желая ви успехи!

impassive7
08-07-2009, 21:03
То образованието в България, така или иначе, беше ясно, че ще пропадне в един момент. Изпит след 7ми клас ТРЯБВА да има. По скоро тея 'матури' в 4ти, 5ти и 6ти клас не трябва да ги има. :o Браво, г-жо Фандъкова, БРАВО!!! #-o

+1 :?

parampy
08-09-2009, 14:43
Много си беше добре за нас с изпити.Учехме само българси език и математика, а отсега нататък ще има външно оценяване и ще трябва да се учи по всичко(поне така си мисля) :) :-D

PurpleDream
08-11-2009, 15:32
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-08-11&article=289218

хахахаххаахахахаха :razz:

MadeOfWater
08-11-2009, 18:30
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-08-11&article=289218

хахахаххаахахахаха :razz:

доволни ли сте вече?! :booooomb:

PurpleDream
08-11-2009, 19:24
много съм доволна аз, за другите не знам :D :D

Epicphail
08-11-2009, 19:29
Как може? Бива ли такива работи? Радвам се, че ги издържах, защото не са тежки, но не са и леки. Въпреки това, все ще измислят нещо за да влезеш в елитна гимназия/техникум! Аз съм ПРОТИВ премахването на изпитите.

ThePowerOfLove
08-11-2009, 19:37
То образованието в България, така или иначе, беше ясно, че ще пропадне в един момент. Изпит след 7ми клас ТРЯБВА да има. По скоро тея 'матури' в 4ти, 5ти и 6ти клас не трябва да ги има. :o Браво, г-жо Фандъкова, БРАВО!!! #-o
Точно. Какво им пречи изпита? Нали в един момент трябва да се разграничи кой знае повече и сега как ще се влиза в гимназиите? Едва ли само по диплома :?

skittle
08-11-2009, 19:39
все тая аз вече кандидатствах минах през тоя ад ся е ред на другите :razz: А и да ги махнат е все тая децата пак ще ходят на уроци и пак ще зубрят кято невидели ;-) ;-) ;-)

PurpleDream
08-11-2009, 20:30
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-08-11&article=289218

хахахаххаахахахаха :razz:

ЕХООО!!!

lichonkata
08-11-2009, 21:50
em ne mi puka osobeno vse pak men mi mina taka 4e kfoto 6te da stava

mey_si
08-12-2009, 08:26
ИЗПИТА СЛЕД 7 КЛАС НЯМА ДА СЕ МАХА ПРОСТО ЩЕ ИМА МАТУРИ ПО ВСИЧКИТЕ ИМ ПРЕДМЕТИ И ТОВА ЩЕ ОПРЕДЕЛЯ БАЛЪТ ЗА ГИМНАЗИЙТЕ,КОЕТО Е ГАДНО ЗАЩОТО ИНАЧЕ СЕ ТРУДИШ ЗА МАТЕМАТИКАТА И БЪЛГАРСКИЯ ,НО СЕГА ТРЯБВА ДА СИ ОК ПО ВСИЧКИ

MadeOfWater
08-12-2009, 08:46
ИЗПИТА СЛЕД 7 КЛАС НЯМА ДА СЕ МАХА ПРОСТО ЩЕ ИМА МАТУРИ ПО ВСИЧКИТЕ ИМ ПРЕДМЕТИ И ТОВА ЩЕ ОПРЕДЕЛЯ БАЛЪТ ЗА ГИМНАЗИЙТЕ,КОЕТО Е ГАДНО ЗАЩОТО ИНАЧЕ СЕ ТРУДИШ ЗА МАТЕМАТИКАТА И БЪЛГАРСКИЯ ,НО СЕГА ТРЯБВА ДА СИ ОК ПО ВСИЧКИ

именно :-o дано вече да сте доволни! ние винаги сте си били най-прецакания випуск :booooomb:

somanycookies
08-12-2009, 09:36
Mда, сега трябва да се спукам от учене по история и география :(

musicFEN
08-12-2009, 09:44
мисля че трябва да остане един испит математика и български със 50 въппроса се ще съберете за 3 и ще влезнете някъде , а и аз вече съм държал такъв изпит не е толкова страшно :D

angel4eto7
08-16-2009, 21:49
По - добре да си останат тези изпити. Защото наблягаш повече на математика и български, а сега вече ще трябва да учиш като луд и по другите предмети, не че пак няма да учиш но все пак повече ще гледаш бел. и мат. а сега става по сложно! Аз вече бях на тези изпити е така да се каже не беше болка за умиране! :-D

Snickers
08-24-2009, 12:47
Мислите ли, че външното оценяване след 7ми клас ще бъде толкова лесно, колкото е било до сега? Не се излагайте. То ще замества изпита след седми клас.
'96 набор (и аз съм '96, мевду другото) да не се оплаква за "външното оценяване", което сме имали до сега, защото това е било пълен фалш. Преписва се, разбира се, дори квесторите и учебник ти дават да отвориш. Нито е било трудно, нито ни е зависело нещо от т'ва оценяване. Стига сте ревали...
100% няма да се влиза толкова лесно, просто няма как. Мисля си, че няма да се взима оценката от всички предмети, а само по математика и БЕЛ, но не съм сигурна. Може да е по-лесно, може да е по-трудно, но нищо не се знае. Каквото и да е, ние не бива да разчитаме на това, че ще препишем. Трябва да си налягаме парцалите и да учим, а не да се лигавим и да разчитаме на някой друг.
Да, ясно е, че все ще има някой преписал, но то и сега е имало. Ще си проличи. Този, който не е учил, ще осъзнае каква грешка е направил и колко трудно ще му бъде. Основата му ще липсва и няма как да продължи нататък.
Не се притеснявайте '95 набор, не сте прецакани, нито пък ние '96-ти.
Вие сте учили 7-ми клас, давали сте пари за уроци, но знанията ви ще са трайни и ще си е струвало. Радвайте се...

somanycookies
08-25-2009, 19:05
http://tinyurl.com/mlflcg
последно какво ще бъде >.< ?

MadeOfWater
08-25-2009, 19:08
:-o вече почнах да се обърквам :-o :o

iwancho
08-25-2009, 19:30
Мислите ли, че външното оценяване след 7ми клас ще бъде толкова лесно, колкото е било до сега? Не се излагайте. То ще замества изпита след седми клас.
'96 набор (и аз съм '96, мевду другото) да не се оплаква за "външното оценяване", което сме имали до сега, защото това е било пълен фалш. Преписва се, разбира се, дори квесторите и учебник ти дават да отвориш. Нито е било трудно, нито ни е зависело нещо от т'ва оценяване. Стига сте ревали...
100% няма да се влиза толкова лесно, просто няма как. Мисля си, че няма да се взима оценката от всички предмети, а само по математика и БЕЛ, но не съм сигурна. Може да е по-лесно, може да е по-трудно, но нищо не се знае. Каквото и да е, ние не бива да разчитаме на това, че ще препишем. Трябва да си налягаме парцалите и да учим, а не да се лигавим и да разчитаме на някой друг.
Да, ясно е, че все ще има някой преписал, но то и сега е имало. Ще си проличи. Този, който не е учил, ще осъзнае каква грешка е направил и колко трудно ще му бъде. Основата му ще липсва и няма как да продължи нататък.
Не се притеснявайте '95 набор, не сте прецакани, нито пък ние '96-ти.
Вие сте учили 7-ми клас, давали сте пари за уроци, но знанията ви ще са трайни и ще си е струвало. Радвайте се...



Момиче,супер умна си за '96 набор! :-)

ifz
08-26-2009, 07:22
тцтцтц .. няма вече да има елитни гимназии #-o :shock: :o

HappyPeopleBeSmile
08-26-2009, 07:38
Споко хора!
Аз също съм *95-ти набур и никак не мисля, че сме прецакани...
Държахме само два изпита - Математика и Бел :wink:
Ами другите *96, които няколко години подред имат матури по всичко? На тях да не би да им е лесно? "95" оплаквата се, че сте давали по сумати пари за частни уроци, скъсалисте си Д-тата от учене и завиждате, че по малките от вас няма да дадът и нямат да си скъсат задниците ли? Еми сори хорца в грешка сте! :? Едно дете, желаещо да влезне в елитна гимназия що пък да не ходи на частни уроци, за да му е по-сигурна работата, дори да държи матура? Вие недоволните *95 мислите, че по-малките от вас трябва да държът хем изпит по бел и мат, хем и матура по бел и мат и за капак матури по всички предмети....О не това не е редно, просто! :?
Спокич сладури, разберете това, че се отменя изпита не значи, че ридените 1996г. няма да учат и няма да дават пари за частни уроци. Ооо напротив дори ще учат много повече, защого ще имат матури и по другите предмети! :wink:
Спрете да завиждате и разберете матура = изпит при *96 :!: [/i]

PurpleDream
08-26-2009, 11:13
http://www.teenproblem.net/news/s/14738.html

айде честито на всички :)

HappyPeopleBeSmile
08-26-2009, 13:10
http://www.teenproblem.net/news/s/14738.html

айде честито на всички :)

Е, ако някой може малко да ми опрости казаното в статията ще се радвам 8-)

tupcho
06-26-2010, 23:58
:cry:

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-27-2010, 00:43
То образованието в България, така или иначе, беше ясно, че ще пропадне в един момент. Изпит след 7ми клас ТРЯБВА да има. По скоро тея 'матури' в 4ти, 5ти и 6ти клас не трябва да ги има. :o Браво, г-жо Фандъкова, БРАВО!!! #-o

напълно съм сългасна!! :o

ZiggYSTarDust
06-27-2010, 07:50
Такой випуск е по-прецакан че не разбрах
96' или 95'
Тоест тия дето сега ще са 8ми клас или тия дето ще са 7ми...

divaneee
06-27-2010, 08:05
Такой випуск е по-прецакан че не разбрах
96' или 95'
Тоест тия дето сега ще са 8ми клас или тия дето ще са 7ми...
Ами по принцип тези, които сега ще са 8. клас. Защото ние от 4. клас се явяваме на НВО (някой като каже "матури" и направо ми бърка в здравето, защото матурите са нещо доста по-сериозно. Но както и да е. ) и по-точно ние им бяхме нещо като "опитни зайчета" (на нас изпробваха първи тая система). Аз лично не се оплаквам, че толкова години ходя на НВО, защото определено е имало предмети, по които съм си печелила по-висока годишна оценка.
Тази година също не беше толкова тежка - 3 външни оценявания и 2 изпита. Еми ... не бяха голяма философия и толкова.
И съм твърдо против махането на тези изпити, дори и на НВО, не защото аз съм ги минавала и айдее трябва и другите. Тъпо е, че ги махат най-вече, защото на учениците хич няма да им пукне да седнат да научат нещо. Поне тази година от моя клас някои хора се заеха сериозно и се постараха да изкарат прилични оценки по всичко.

ZiggYSTarDust
06-27-2010, 08:07
Но защо ние да сме прецакани :D

divaneee
06-27-2010, 08:09
Но защо ние да сме прецакани :D
За кой випуск говориш?

ZiggYSTarDust
06-27-2010, 08:09
96 xD

divaneee
06-27-2010, 08:12
96 xD
Всички си мислят, че сме прецакани, заради НВО.
Но аз лично не смятам, че са прави, защото съм преминала през всичко и за мен дали ги е имало, или ги е нямало не е от такова значение. Аз не злобея, че ще се отменя за по-малките. Просто смятам, че никой няма да учи.
Моето мнение е, че не сме прецакани. ;)

tArIkAt
06-27-2010, 08:55
не .. аз съм се трудил и не съм излизал от дома на учителите от уроците в 7-ми клас и съм учил постоянно .. няма някакви тъпи пикльовци дето не знаят кой е "Левски" да ми влизат в елитните училища .. то на нас да ни беше така и в немската щях да влезна :-o

ZiggYSTarDust
06-27-2010, 09:03
не .. аз съм се трудил и не съм излизал от дома на учителите от уроците в 7-ми клас и съм учил постоянно .. няма някакви тъпи пикльовци дето не знаят кой е "Левски" да ми влизат в елитните училища .. то на нас да ни беше така и в немската щях да влезна :-o
Съгласен съм като знам,че някой са си купили мястото или чрез връзки са се уредили ми става лошо.Да влязът във 9 фег или 91 НеГ или 1 АЕГ с 3 по математика и 4 по български...Просто пълна простотия....

SmilezZz
06-27-2010, 09:51
Моля ? Ние сме последния випуск с изпити след 7 клас.. :shock: О.о..Тези ни вземат за опитни зайчета

CreamCookie
06-27-2010, 10:10
Випуска 96' не сме прецакани.. Дори и да сме първите с НВО, не можем да отречем, че в сравнение с изпитите давани предишни години, нашите тестове бяха много лесни... :)

elito0o0o0
06-27-2010, 10:28
#-o ](*,) ](*,) :-s :-s #-o #-o :smt068 :twisted:

Мале, мале, малеее!!!! Нямам думи...!!

ilko0214
06-27-2010, 12:24
Не разбрахте ли, че абсолютно всички випоски малко или много са прецакани? :-o