PDA

View Full Version : Едно запитване: С какви букви пишете по-принцип?



doomkillerr
07-30-2009, 17:58
Здравейте на всички. Айде сега всеки да си каже, с какви букви обича да пише (най-често) в програми за чат или пък И-мейли, постове във форуми (в които не са забранени латински надписи) и които подържат и кирилица разбира се.

- Аз пиша винаги на кирилица, може би защото това е родния ми език все пак. Ето и нещо, което ми привлече вниманието относто тази анкета:
"Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно." :razz: :razz: :razz:

П.С. - Е ако се наложи сега да пратя един СМС - ясно е че ще бъде на латиница!

Сега сте вие на ред...:P 8)

music_pirate
07-30-2009, 19:04
обичам да пиша на латински .. става по бързо ии правописните грешки не се виждат ... но в този форум правя изключения .. пък и както пише .. в българия съм : )

suitable
07-30-2009, 19:22
Направо съм забравил какво е да изписваш български думички с латински букви - което означава, че навсякъде си пиша на български. Има доста причини, поради които го правя: първо - защото така ми харесва, второ - в България сме и не трябва да си служим с някакви си чужди букви за да изразяваме това, което искаме в интернет, трето - по-прегледно и по-лесно е за четене от другите, четвърто - помага за правописа на всеки един - докато си пишем и все научаваме по нещо.. Лично аз започнах да пиша на български и заради матурата по БЕЛ, защото исках да си пооправя правописа и ето, че се получи.. Писането на латиница е крайно отвратително и неприемливо за мен, но не съдя хората, които го правят. Преди време бях модератор в един сайт и по цял ден обяснявах на потребителите, че трябва да използват българските буквички и до някъде успявах, но всеки ден се появяваха нови юзърчета и пак недоразбрали - продължаваха с о*ирането на нет-а.. Но ето, че днес вече все по-рядко се наблюдава занимаряването на езика ни в мрежата - много хора се научиха..

kalinapet
07-31-2009, 12:41
На кирилица, разбира се. По-лесно е за четене.

gabi7u
08-04-2009, 14:51
еми аз винаги си пиша на латиница .. в скайп в форума .. не може да се каже 4е е то4но латиница де - понеже пиша на фонетика :) но с латински букви ми е по добре понеже 4исто и просто нямам български на клав :D

slavito007
08-04-2009, 15:27
По сайтове и форуми пиша на кирилица (ако не е чуждестранен, де). Само като пиша смс от сайта на мтел е на латиница, че те и без това ако е на кирилица го преправят на латиница :?

raduna
08-04-2009, 21:12
Предимно на кирилица, но ако ми се налага често да сменям езика и на латиница пиша.

skuck
08-04-2009, 21:16
кирилица, с фонетичната подредба ;)

LovelyGirl
08-04-2009, 22:08
Във форуми - на кирилица.
По скайп - латиница. Само, ако пиша с наще е на кирилица, че да го четат по-лесно :-D

GossipGirl89
08-04-2009, 22:31
В скайпа и попринцип смс-и - латиница и чат-пат кирилица.
Форуми - кирилица.

m3talmania
08-05-2009, 20:23
Навсякъде пиша на кирилица

SolusChristus
08-06-2009, 17:44
по-принцип на латиница като пиша на английски...

най-принцип на кирилица. ^_^

Lucho
08-06-2009, 18:23
Тъпа тема. Естествено че Такова нещо, като "писане на български с латински букви" - никъде го няма! Няма го и тук !

psdsquared
08-06-2009, 21:51
Латиница ! Само във форума пиша на кирилица.

viksit0y
09-06-2009, 20:37
Навсякъде пиша на кирилица