PDA

View Full Version : Упражнения за ръце



adrlima
07-30-2009, 19:38
Здравейте!
Търсих упражнения за ръце,но навсякъде са с гирички и тежести,а аз нямам такива.Може ли да ми дадете упражнения без тежести(ако има) :)

NeverTheSame
07-30-2009, 19:40
лицеви упори...набирания за това се сещам.
пък и дори да нямаш гирички едва ли ти липсва и нещо тежко което става за вдигане изобщо?

adrlima
07-30-2009, 19:42
момиче съм :D

NeverTheSame
07-30-2009, 19:46
да де ясно...разбрах го и все пак си остават с тфа мнение...друго не се сещам xD
вдигай бутилки с вода :D

vampirekiss
07-30-2009, 19:49
^ една позната вдига торби с домати.Без майтап.Иначе и аз мисля,че работата става с лицеви опори.(лично аз не ги мога)

myHeartIsOnlyForYou
07-30-2009, 20:48
С лицеви опори се натоварва(според мой наблюдения и чуто,прочетено тук-там):трицепс,гръдни мускули,коремни мускули и мускилите на краката и дупето.За това обаче се изисква правилно изпълнение...Така че с лицеви опори само трицепс става.За стягане на цялата ръкае неизбежно май да си купиш дъмбели/гирички или да дигаш шишета с вода.Аз съм го правила,но е неудобно.Това е хубавото на гиричките,че са направени от материал с голяма плътност и имат голяма маса,а малък обем.Ако имате у вас много,ама наистина много дебели и тежки книги и с тях става,но сигурно пак е неудобно........ :x

Punisherrr
07-31-2009, 07:41
Упражненията,които се правят с гирички можеш да ги правиш и без тях. Въпроса е да ги изпълняваш правилно и със стегната ръка,а не със замах..(примерно) :D