PDA

View Full Version : Нискомаслено кисело мляко- 0,1%



therichbitch
07-30-2009, 21:45
всички, които са купували такова, казват,че било като вода, а аз си купих оня ден на верея и си е като нормално кисело мляко,няма почти никаква разлика, а иначе на опаковката пише,че е 0,1%, та исках да питам повече хора, които такова са си купували дали наистина е толкова рядко и аз само се заблуждавам,че ям нискомаслено, пък то е някво калорично и опаковката е фалшива :(

NqkfaNikakva21
07-30-2009, 21:55
ммм не просто зависи на какво попаднеш, аз съм попадала и на 2та вида ...

lazzza
07-30-2009, 21:56
eми блъскат го с някви нещаа незнам имаше такава тема за сиренето наскоро и Bianca мисля че обясни доста подробно .. иначе аз като ям мляко , ям само о,1 кой квото ще да ми разправя ..

lazzza
07-30-2009, 21:58
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=266225 .. --> ето я темата ;)

NqkfaNikakva21
07-30-2009, 22:03
а някой знае ли дали има друго мляко с 0.1 % ? :)

lazzza
07-30-2009, 22:05
да на култура е хубаво .. а прясно на верея и фитнес :)

NqkfaNikakva21
07-30-2009, 22:07
аз на култура взимам, ама тая статия нещо ... :D


ЕДИТ : на верея киселото е ужасно ... поне на мен хич не ми харесва :?

lazzza
07-30-2009, 22:09
да и на мен не ми харесва . а относно статията - да ужасно е и честно казано това трайно ме спря да не ям такива млека :D

NqkfaNikakva21
07-30-2009, 22:11
май ще си карам на прясно :D

бтв точно вереята ми се лепи някакси по небцето 8-) 8-) 8-)

lazzza
07-30-2009, 22:24
aз изпих една чаша преди малко .. 8-) ама като се сета кво пише на опаковката ии се връщамм .. : :D

Nakadah
07-31-2009, 02:44
дриска ми се

Izzy_
07-31-2009, 06:10
Зависи,има и от двете.Ако е боклук-ест. , че ще е няква вода.Да,на Верея е хубаво и аз от него ям/пия и си е нискомаслено,споко. ;]

Loshotia
07-31-2009, 06:30
То вече нищо не ме очудва. След като се оказа, че в сиренето има само сухо мляко и палмова мазнина(най- евтината мазнина, вероятно такава има и в Култура)

MaLty
07-31-2009, 06:32
Зависи кфа марка е ;)

foreverr
07-31-2009, 08:47
а някой знае ли дали има друго мляко с 0.1 % ? :)
Да, има едно, което е 0,1 % и е специялно диетично и се казва Cultura.Не е ХИЧ водно, а си е гъсто и вкусно и аз смао от него ям.

natity91
07-31-2009, 09:27
Зависи,има и от двете.Ако е боклук-ест. , че ще е няква вода.Да,на Верея е хубаво и аз от него ям/пия и си е нискомаслено,споко. ;]

tuka ne stava duma za bokluk.... naprotiv rqdkoto niskomasleno mlqko ti dava po golqma garanciq 4e e takova ot kolkoto gystoto. 6tom e gysto zna4i e natypkano s bezbroi mizerii... :? Gystotata se opredelq ot maslenostta. Predpolagam vsi4ko go znaqt.. :-o

ri41
07-31-2009, 09:29
хубаво е, но няма калции,заблуда е че е полезно, нискомаслено за сметка на организма

BlackMeow
07-31-2009, 10:01
Горещо ти препоръчвам Бор Чвор! :smt007

Izzy_
08-01-2009, 05:37
Зависи,има и от двете.Ако е боклук-ест. , че ще е няква вода.Да,на Верея е хубаво и аз от него ям/пия и си е нискомаслено,споко. ;]

tuka ne stava duma za bokluk.... naprotiv rqdkoto niskomasleno mlqko ti dava po golqma garanciq 4e e takova ot kolkoto gystoto. 6tom e gysto zna4i e natypkano s bezbroi mizerii... :? Gystotata se opredelq ot maslenostta. Predpolagam vsi4ko go znaqt.. :-o

Ти чуваш ли се к'во говориш?Истинско кисело мляко някога яла ли си?Рядко било.. А рядкото е същото като другото само че са му набутали повечко вода.На'що уж кисело мляко си е жалко подобие на йогурт.

silver_moon
08-01-2009, 05:50
Зависи,има и от двете.Ако е боклук-ест. , че ще е няква вода.Да,на Верея е хубаво и аз от него ям/пия и си е нискомаслено,споко. ;]

tuka ne stava duma za bokluk.... naprotiv rqdkoto niskomasleno mlqko ti dava po golqma garanciq 4e e takova ot kolkoto gystoto. 6tom e gysto zna4i e natypkano s bezbroi mizerii... :? Gystotata se opredelq ot maslenostta. Predpolagam vsi4ko go znaqt.. :-o

Ти чуваш ли се к'во говориш?Истинско кисело мляко някога яла ли си?Рядко било.. А рядкото е същото като другото само че са му набутали повечко вода.На'що уж кисело мляко си е жалко подобие на йогурт.
истинското кисело мляко трябва да е рядко и кисело и да има така наречения цвик
нискомаслено гъсто кисело мляко => пълно с консерванти и какво ли още не

akinom
08-01-2009, 08:48
дриска ми се

тъпичък си

млякото с 0,1 % масленост трябва да се оставя отворено в хладилника 24 часа, преди консумация

natity91
08-01-2009, 11:05
Зависи,има и от двете.Ако е боклук-ест. , че ще е няква вода.Да,на Верея е хубаво и аз от него ям/пия и си е нискомаслено,споко. ;]

tuka ne stava duma za bokluk.... naprotiv rqdkoto niskomasleno mlqko ti dava po golqma garanciq 4e e takova ot kolkoto gystoto. 6tom e gysto zna4i e natypkano s bezbroi mizerii... :? Gystotata se opredelq ot maslenostta. Predpolagam vsi4ko go znaqt.. :-o

Ти чуваш ли се к'во говориш?Истинско кисело мляко някога яла ли си?Рядко било.. А рядкото е същото като другото само че са му набутали повечко вода.На'що уж кисело мляко си е жалко подобие на йогурт.
истинското кисело мляко трябва да е рядко и кисело и да има така наречения цвик
нискомаслено гъсто кисело мляко => пълно с консерванти и какво ли още не

Taka e ! i kym gospojicata/gospodina ... DA qla sym !!! Istinsko napraveno sobsvenory4no ot moqta baba. i znam... UBEDENA sym 4e kolkoto pove4e maslenost tolkova po gysto ! A kolkoto do gystotata na niskomaslenoto... slagat suho mlqko i konservanti. Istinskoto kiselo mlqko se razvalq na 2-q den !!! A tezi po magazinite 4ak na 5-6 dena.

Izzy_
08-01-2009, 12:51
Зависи,има и от двете.Ако е боклук-ест. , че ще е няква вода.Да,на Верея е хубаво и аз от него ям/пия и си е нискомаслено,споко. ;]

tuka ne stava duma za bokluk.... naprotiv rqdkoto niskomasleno mlqko ti dava po golqma garanciq 4e e takova ot kolkoto gystoto. 6tom e gysto zna4i e natypkano s bezbroi mizerii... :? Gystotata se opredelq ot maslenostta. Predpolagam vsi4ko go znaqt.. :-o

Ти чуваш ли се к'во говориш?Истинско кисело мляко някога яла ли си?Рядко било.. А рядкото е същото като другото само че са му набутали повечко вода.На'що уж кисело мляко си е жалко подобие на йогурт.
истинското кисело мляко трябва да е рядко и кисело и да има така наречения цвик
нискомаслено гъсто кисело мляко => пълно с консерванти и какво ли още не

Taka e ! i kym gospojicata/gospodina ... DA qla sym !!! Istinsko napraveno sobsvenory4no ot moqta baba. i znam... UBEDENA sym 4e kolkoto pove4e maslenost tolkova po gysto ! A kolkoto do gystotata na niskomaslenoto... slagat suho mlqko i konservanti. Istinskoto kiselo mlqko se razvalq na 2-q den !!! A tezi po magazinite 4ak na 5-6 dena.

Госпожицата. ;]Истинското кисело мляко рядко?!Моля? А т'ва за развалянето го знам,въпреки че не виждам какво общо има.
ПС:На кирилица се пише.

therichbitch
08-01-2009, 15:35
дриска ми се

тъпичък си

млякото с 0,1 % масленост трябва да се оставя отворено в хладилника 24 часа, преди консумация
защо? :o

akinom
08-01-2009, 20:14
дриска ми се

тъпичък си

млякото с 0,1 % масленост трябва да се оставя отворено в хладилника 24 часа, преди консумация
защо? :o

ами четох в едно списание, че така трябва, имаше и подробно обяснение, но списанието се е изгубило и ако аз ти обяснявам ще те излъжа... пробвах го и наистина беше сякаш по- добро. :booooomb: