PDA

View Full Version : t33ND@Y 2 - Филмът



AceXe
07-31-2009, 11:15
Българските тинейджъри винаги са били изобретателни а след навлизането на високите технологии в ежедневието ни - те станаха неконтролируеми. Поредното доказателство е първия български тинейджърки филм за тинейджъри. Филмът носи уникалното име t33ND@Y. Всъщност необикновения начин на изписване е доста разбираем за всеки интернетаджия.

t33ND@Y 1 (http://t33nday.com/index.php?movie=t33nday1)


t33ND@Y 2 (http://t33nday.com/index.php?movie=t33nday2)

Искам да изразя страхотни благодарности за подкрепата, която ни оказа TeenProblem.NET и най-вече Алекс Ненов да заснемем филма, както и да го популяризира. Надявам се, че на всички ви ще се хареса :)

Сайта на филма: www.t33nday.com (http://t33nday.com)

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-31-2009, 11:19
Тъжно филмче

plmn
07-31-2009, 11:42
lb rulz

SolusChristus
07-31-2009, 16:16
wtf

Ilikeliljon
07-31-2009, 17:27
Без да ми се обиждат създателите на филма, ама нещо малко ми се губи идеята на филма. Какво показва, живота на един тийнейджър ли? :) :)

LittleFashionista
07-31-2009, 21:29
ами браво, ама имам чувството, че до 6 месеца всичко ще е забравено... не се обиждайте, лично мнение =)
Иначе се раядвам, че сте направили филм.Продължавайте и много успехи :)

TeenSpirit
08-01-2009, 15:59
чакам с нетърпение :]

Joc
08-01-2009, 16:32
ще ми е интересно да го гледам

AceXe
08-01-2009, 19:00
Без да ми се обиждат създателите на филма, ама нещо малко ми се губи идеята на филма. Какво показва, живота на един тийнейджър ли? :) :)

Показва един ден от живота на един средностатистически тийн в България и някои простотии, които могат да му се случат. :)

MartyParty
08-02-2009, 19:30
Без да ми се обиждат създателите на филма, ама нещо малко ми се губи идеята на филма. Какво показва, живота на един тийнейджър ли? :) :)

Показва един ден от живота на един средностатистически тийн в България и някои простотии, които могат да му се случат. :)
Има ли някаква основна идея,послание,въпрос който тийновете трябва да си зададат или? Защото от самия "трейлър" не стана ясно каква е историята,която филма разказва.На мен ми прилича повече на изследване за ежедневието на тази група хора-все едно маймуните по анимал планет. Ще видим какво се е получило.

AceXe
08-06-2009, 08:45
Филмът вече е на бял свят - http://every.bg/t33ND@Y/ (http://every.bg/t33ND@Y) :)


SofiaRegularCunt, ако кажеш кое по-точно според е тъпо ще съм ти много благодарен. :)

3oPuTy
08-06-2009, 12:40
Аз вече си изказах мнението в сайта,но и тук ще кажа,че много ми хареса филмчето и ще чакам с нетърпение втората част :-)

Lucho
08-06-2009, 13:01
Ок. Изглежда готино. Обещавам да го изгледам, изглежда обещаващ.

bloodyF
08-06-2009, 13:48
Аз вече си изказах мнението в сайта,но и тук ще кажа,че много ми хареса филмчето и ще чакам с нетърпение втората част :-)

Joc
08-06-2009, 15:43
има ли го някъде за download ? в нета мн ми засичат клиповете :x

SunSmile
08-06-2009, 15:47
Еее аз го гледах. Хареса ми!
Приятелката на Явор много пищи бе... гласа й е неподходящ.
Пълната истина си е филмчето. Много тийнчета са от леглото на компа, после из улиците, после пак комп и спят... общо взето са като на хотел у тях - ядат и спят там. Нищо повече..

dessko
08-06-2009, 16:40
Аз вече си изказах мнението в сайта,но и тук ще кажа,че много ми хареса филмчето и ще чакам с нетърпение втората част :-)

Ian4oPeralnqta
08-06-2009, 16:57
Тая дъртата бангия не го остави момчето, ебати напаста

vivteen
08-06-2009, 21:55
има ли го някъде за download ? в нета мн ми засичат клиповете :x

woo
08-06-2009, 22:26
има ли го някъде за download ? в нета мн ми засичат клиповете :x

swords1010
08-07-2009, 01:37
Браво,
Моите поздравления!
Станало е много добре. Само, че самия образ на средностатистическия тийн ми се струва преувеличен.
:)
Ще чакам втората част и се надявамна повече резлизъм... ;)

AceXe
08-07-2009, 07:57
Благодаря ви много за коментарите,

В действителност като завършихме филма си намерихме доста грешки, а по-късно и като прочетохме критиките в страницата на филма ни стана пределено ясно къде бъркаме. И тези грешки няма да бъдат повторени. За втората част сме предвидили вече малък бюджет, повече техника и повече време, което значи повече изпипване на всяка една сцена, за да няма подобни разминавания.

И отново страшно се радвам, че ви е харесал филма. Втората част ще бъде готова предполагам към края на месеца. :)

А и искам да изразя отново страхотни благодарности към подкрепата на TeenProblem, както и най-вече на Алекс Ненов! Без тази подкрепа филмът нямаше да стигне до толкова много хора. :)

Поздрави от целия ни екип.

vivteen
08-07-2009, 11:13
AceXe видях,че и други хора имат проблем с зареждането на филма и засичането/което може би е от нашите интернет доставчици/ няма ли да го има качен за теглене или поне в друг сайт :(

woshata
08-07-2009, 12:11
идеята е добра

OneGirl
08-09-2009, 21:49
Браво за филма, на мен много ми хареса и сега чакам 2-рата част :) .
А всъщност тя кога ще излезе? :)

SWASTIKA
08-09-2009, 22:44
Много се напъват в самите роли. Личи, че го правят, сякаш снимат филм.

По - свободно държание, по - малко движения на ръцете и торса...

Сцената в заведението е сякаш куклен театър. Прекалено превземане!

Песента за аларма на телефона - Shit.

Ариана 1, 5 л. = Мат.

Нервенето от страна на момчето - смешно. Леко ритане на пейката, което е като докосване, а не удряне...

Сцената с кенефа - отчайващо трагична.


Не знам един тийн да си поръчва кифли...

Можеше 1000 пъти по - добре да стане.

Decu
08-10-2009, 06:59
хахха, снимката накрая е кулминацията, браво. :D

Sham
08-10-2009, 11:26
Пародия на човешки взаимоотношения?
Радвам се, че цялото това безсмислие никога не е присъствало в живота ми.

ПП: Кандидат-натфизчийката да се ориентира към Ламбо:Д:Д:Д
ППП: 'айде, няма...

Dundy
08-20-2009, 14:27
лелеее актьорската игра е под всякаква критика.И аз по-добре щях да се справя :) .Няма значение,не е чак толкова зле колкото си го представях :D

Jumbie483
08-21-2009, 08:59
Гледах го филма от любопитство. И от любопитство го изгледах целия.. до самия край.
Като махнем няколко сцени наистина се описва живота на по-голям процент от тийнейджърите в днешно време.
Ще чакам и втората част и ще я гледам със същото любопитство.

tainaTaa
08-22-2009, 21:25
Нещо не ми допада... :? ама не е чак толкова зле

AceXe
08-24-2009, 07:26
Вече излезе и трейлъра на t33ND@Y 2! (http://every.bg/?page=read/video&id=115) :)

LambOfGod
08-24-2009, 08:16
Вече излезе и трейлъра на t33ND@Y 2! (http://every.bg/?page=read/video&id=115) :)


''Къминг 11 септември''
Защо точно на 11ти септември? :(

Jumbie483
08-25-2009, 08:32
15 лв. за презервативи :D

T3arsDon7Fall
08-28-2009, 09:21
Първата част не беше лоша и тъй като съм почнал, ще изгледам и втората. Съдейки по трейлъра мога да кажа, че ще е по-интересна и забавна от предишната. Успех! :)

UnKnOwNmAtTeR
09-06-2009, 20:44
моля, обърнете внимание на "актьорите" и направете по-обстоен подбор или кастинг...

dreaml1nd_
09-06-2009, 23:17
Идеята не е лоша, но това с хленченето на девойката и подмазването на момчето е преувеличено ... момичетата верно мрънкат, но това е нещо страшно :lol: Момчетата пък 1 на 100000 се обясняват така глупашки :-D иначе пък имат потенциал и ако се постараят 100% могат да го изиграят по - естествено ... занимавам се с фотография и неща около нея и мога да кажа ( от не многото опит, който имам) че човекът зад камерата се справя доста добре :) Ще чакам втората част, надявам се да видим нещо по - вълнуващо в нея

П.С. помислете какво скандално и неповторимо можете да включите ... колкото по - трудно, толкова по - качествено :grin:

montana6
09-07-2009, 01:50
Eбахти смешния бой. :razz: :razz: Пък тея обиди по скайпа ме довършиха. :lol:

monika551
09-07-2009, 19:24
филма ства ama ne mi har mn

RoseDawn
09-09-2009, 07:46
като няма какво да правиш,гледаш 8-)

asp1r1n94
09-10-2009, 21:40
хм :-o

dreaml1nd_
09-10-2009, 22:35
хайде хайде...11 септември е ...

AceXe
09-11-2009, 10:19
Втората част е вече факт :) - www.t33nday.com (http://t33nday.com/)

Lucho
09-11-2009, 12:23
Нещо не ми харесва този ваш филм. Хубаво, хванали сте се, правите го, ама като го правите, моля ви, не изкарвайте българските тийнейджъри като битови алкохолици ! Още на първата сцена се вижда галон "Ариана" до главния герой, по-късно едното от момичета, докато си чати в нета, отваря сама и пие от галон, също "Ариана"...от филма не може да се разбере какъв е главния герой - ученик, студент, безделник...нищо не се знае. Ако предложите продукцията на някой англичани или германци, веднага ще се запитат как може толкова млади хора да пият като за последно и от всяка една сцена "да лъха" на алкохол....съжелявам, но не всички сме битове алкохолици, които пият всичко, което им падне по всяко едно време на денонощието и хора, които си нямат работа и са пълните безделници...тук сте в грешка, някой си имаме занимание и не надигаме галони бира навсякъде...ако ще правите трета част, то няма да е лошо да премахнете алкохола до толкова, до колкото да не личи от филма че героите са алхоколици. Също така, не е лошо да им дадете занимания на тези ваши герои, защото от филма се вижда само едно - алкохол и гаджета, което свсем не епълната истина !

MartyParty
09-12-2009, 17:08
Не ми харесва.Никак.

montana6
09-12-2009, 17:13
По-добре е от 1-цата обаче. Спор няма. :)

Sham
09-12-2009, 21:06
Мениджъра(ха) фъфли много сУадко, за съжаление(?) филмът не ми зарежда, нито се тегли, така че не мога да изкажа компетентното си мнение:Д

EcTeTa
09-12-2009, 23:04
:shock: :shock: :shock: просто по-добре не правете трета част , купете си дъвки за две години напред , но не и да снимате филм.Дори бих ви съдил , ако пуснете още един.Разбрахме , че искате сериозно да се рекламирате обаче ...
За благото на човешката нация
Н Е П Р А В Е Т Е П О В Е Ч Е Ф И Л М И

onoffon
09-12-2009, 23:23
Деца, нямате талант.

DisturbiaV
09-13-2009, 13:22
дайте линк да го изтегля,че не зарежда

ScionOfStorm
09-13-2009, 17:23
Принципно е в пъти по-добре от първата част, даже тая не писка толкова ужасяващо.

Трябва обаче да нормализирате малко фабулата, в момента има прекалено изопачени и излишни моменти, прекалено много измислени отвличания на вниманието.

BomberStomper
09-13-2009, 21:58
големи сте ретарди!

raduna
09-15-2009, 12:48
Хванах се да изгледам и първата и втората част. Верно е, че не претендирате за нищо и затова трябва по-полека с критиките....И все пак филмът е доста зле - сцените са неестествни, играта пресилена, случката с контрольора в трамвая гарничи с фатнастика...доста недообмислено са направени частите и за жалост скучно. Втората част я чаках да свърши 15 мин. след като беше започнала...По-добре нещо по-кратко да направите, но по-димамично и стегнато.
Но пък от друга страна, вие противно на това, което показвате във филмчетата, сте си намерили интересно и приятно заниание през лятото и добре сте си оползотворили времето, като сте се постарали доста, така че - браво! :)

gabi_94
09-16-2009, 17:08
ми има неща които може да се подобрят, неща които може да се махнат и такива които може да се вмъкнат, но ест не съм аз режисиора :D . Забавно е филмчето. Гледах го и заради главния актиор :D - хубав е. Искрено се надявам само момичетата и момчетата които са във филма да не живеят по същия начин като героите си :lol: и най-вече да не са такива 8-)

Detestation
09-16-2009, 17:42
Пхх, вие големи непукисти и хейтъри в този форум бе.
Тийнейджъри, колкото нас, се опитват да направят нещо добро, вместо да постъпват като повечето от вас - да ходят по кафета и да се джукят. А вие ги плюете, защото гледате на продукцията им като на "професионално кино".
Да, това си е аматьорско филмче. Но за сметка на това, проявили са много старание и са се забавлявали докато го правят, сигурна съм. А в това да го популяризират няма нищо лошо, да потърсят нашето мнение, при положение, че сме на тяхната възраст. Но вие във форумО сте големите гъзари и за да покажете колко сте над всичко, плюете над работата им.
Няма да кажа "невероятен филм", защото не е така. Има неща за доизпипване - по малко от звука, по малко от играта, по малко от сценария, от картината.
Но пък имате невероятна идея, запълнили сте си времето с нещо по-стойностно, посмяли сте се. Огромно "браво" за това ! Продължавайте да правите филмчето, и да не ви пука колко ви "хейтват". Правете го за ваше (и за наше, на тези, които ви харесват) забавление, ако трябва.

П.П. Момчето, което играе главната роля, вярно е доста симпатично. 8-)

Jesus
09-17-2009, 14:10
OMFG е кое нормално момиче би си поръчало шкембе или боб със 1/2 хляб и то в 10 часа :shock: това тотално ме отказа, очевадно съкс

raduna
09-17-2009, 14:52
Ти остави шкембе и боб, все пак ги има тук там.
В кое кафе (и то със сепарета) в София можеш да си поръчаш кифла с мармалад и боза? Че то кифли и боза и в сладкарниците няма, само в баничарници. Кафе "Лидо" ще да е днинствено по рода си. :D Жалко, че не знам къде е....

Lucho
09-18-2009, 12:56
Пхх, вие големи непукисти и хейтъри в този форум бе.
Тийнейджъри, колкото нас, се опитват да направят нещо добро, вместо да постъпват като повечето от вас - да ходят по кафета и да се джукят. А вие ги плюете, защото гледате на продукцията им като на "професионално кино".
Да, това си е аматьорско филмче. Но за сметка на това, проявили са много старание и са се забавлявали докато го правят, сигурна съм. А в това да го популяризират няма нищо лошо, да потърсят нашето мнение, при положение, че сме на тяхната възраст. Но вие във форумО сте големите гъзари и за да покажете колко сте над всичко, плюете над работата им.
Няма да кажа "невероятен филм", защото не е така. Има неща за доизпипване - по малко от звука, по малко от играта, по малко от сценария, от картината.
Но пък имате невероятна идея, запълнили сте си времето с нещо по-стойностно, посмяли сте се. Огромно "браво" за това ! Продължавайте да правите филмчето, и да не ви пука колко ви "хейтват". Правете го за ваше (и за наше, на тези, които ви харесват) забавление, ако трябва.

П.П. Момчето, което играе главната роля, вярно е доста симпатично. 8-)
Ако за теб е нормално да прекарваш от 7.30 до 9.52 в тоалетната, то за мен не е нормално. Не е нормално това да са млади хора - филма описва някакви безработни алкохолици, на които мама и тате им дават пари и не им пука за тях, те от своя страна само гледат удобен момент да отворят галона ариана :lol:
И, второ, как ти се струва две момичета да си поръчат шкембе или боб, с две огромни половини хляб, които, едва ли могат да изядат и да изпият по един айрян...ааа не, това ме уби...ами правете реални работи бе, хора ! :razz:

ImmortalTechnique
09-20-2009, 03:08
И, второ, как ти се струва две момичета да си поръчат шкембе или боб, с две огромни половини хляб, които, едва ли могат да изядат и да изпият по един айрян...ааа не, това ме уби...ами правете реални работи бе, хора ! :razz:

Че аз познавам доста момичета, които ядат и шкембе, и боб, и айрян пият. Кво толкова му е нереалното не разбирам???

raduna
09-20-2009, 13:04
И, второ, как ти се струва две момичета да си поръчат шкембе или боб, с две огромни половини хляб, които, едва ли могат да изядат и да изпият по един айрян...ааа не, това ме уби...ами правете реални работи бе, хора ! :razz:

Че аз познавам доста момичета, които ядат и шкембе, и боб, и айрян пият. Кво толкова му е нереалното не разбирам???
Отиват сутрин на кафе и омотават по един боб с кренвирш? За шкембе може, ако са махмурлийки, ама не изглеждаха така :п

pathetic
09-26-2009, 14:13
Доста натуралистично на моменти. Чак ти става гадно, че и на клипче си тръгнал да го гледаш.

Barbie47
09-26-2009, 18:30
gledala sum go...ne e koi znai kvo... spored men ee malko prosti4uk :?

dan23
10-12-2009, 14:36
spored men ee malko prosti4uk :?

JaCkSpAr0y
10-18-2009, 11:09
тъпо.

+1 :smt023 Поне като правите нещо правете го както трябва . Аз ще се справя по-добре от тези актьори в кавички нали :( Както и да е не ми харесва замисъла се губи актьорите не стават и още доста неща . Пък може и да си вземете по хубава камера :o Един измислен проект който никой няма да помни до 1 година .

PsychologicalDisorder
10-18-2009, 12:40
"благодаря... това е истинско елитно заведение!"

:lol: :lol: :lol: ебах ти тъпия филм... изобщо не е създадено реално тва.

faststep
10-18-2009, 16:03
Спрях го след десетата минута, след сцената в ресторанта, драйфаше ми се...

gsh
10-18-2009, 19:41
а линк за първа част може ли

TERRORMACHINE
10-22-2009, 16:10
благодарен съм на всички божества, че не живея живот като на героите от тийндей...

Joc
11-04-2009, 09:10
И, второ, как ти се струва две момичета да си поръчат шкембе или боб, с две огромни половини хляб, които, едва ли могат да изядат и да изпият по един айрян...ааа не, това ме уби...ами правете реални работи бе, хора ! :razz:

Че аз познавам доста момичета, които ядат и шкембе, и боб, и айрян пият. Кво толкова му е нереалното не разбирам???

абе ти и напушени богати адвокати познаваш...

AceXe
11-16-2009, 09:38
Искам да благодаря на всички, които си отделиха от времето за t33ND@Y и още повече да си изкажат мнението. :)

Най-напред бих искал да кажа няколко думи за актьорите. Не са учили актьорско майсторство или театрално изкуство. Всичко се базираше на желание. Имахме по-малко от месец до започването на училището и се опитвахме максимално да повтаряме всяка сцена, докато стане приемлива и също да се вместим в срока. Да, играта на много места не е толкова добра и не е тип холивудски филм, но пак казвам, че всичко беше желание. В цялата организация присъстваше един единствен пълнолетен и това беше Алекс Ненов, който ни помогна изключително с популяризирането на филма и с идеите си. Нямаше хора, които да ги обучат, или поне да им покажат. Прави сте, че играта не е перфектна, но не мисля, че критиката трябваше да прераства в такава злоба.

Сцената в кафето. Това е по-скоро ирония. Не сме целяли убийствена реалистичност. Имаше моменти, в които ни се искаше да видим и ние неща, които не гледаме по-стандартните филми, а именно две тийнейджърки да ядат боб и шкембе в 10 сутринта. Това по-скоро е българска черта, визирайки, че боба и шкембето са част от нашенската кухня.

Колкото до реалността във филма. Във всеки филм има нещо нереално и нещо пресилено реално. t33ND@Y е такъв. Има реални моменти, които са с цел да накарат човека, който го гледа да се замисли. Има и доста простотии, с цел смях. Като цяло направихме филма за самите нас. Поне ние се смяхме безумно много. Голяма част от сцените ги повтаряхме само защото някой се засмяваше. Дали е перфектен или не. Аз знам, че не е. И всички го знаем. Но е по-важно дали ще достави удоволствие при гледането. Съдейки по оценките в сайта на филма, май сме постигнали ефекта.

Извинявам се за дългия пост, просто исках да ви отговоря максимално подробно. Приемаме критики и се радваме, че има такива, защото знаем, че има много пропуски. А това би подобрило филмчетата занапред ако правим такива... :)

ForgottenBG
11-17-2009, 20:40
Гледах го, мнолл е добър

LiLGrizzly
11-17-2009, 21:12
Пълна Простотия !

DjPiRgOs
11-27-2009, 16:59
Браво за филма :)

Sisito941
11-28-2009, 18:36
Няма ли някъде от ъдето да се изтегли,че много прекъсва ако го гледам от тези сайтове,които вие сте дали.. И други потребители се оплакаха преди мен от това,че прекъсва.. :?

Hilary_
12-02-2009, 17:57
хъх .. гледала съм и двете части ии имайки предвид, че не еправен професионално и то от тийнове добре сте се справили .. ще чакам трета част .. 8-) 8-)

AceXe
12-21-2009, 01:36
Няма ли някъде от ъдето да се изтегли,че много прекъсва ако го гледам от тези сайтове,които вие сте дали.. И други потребители се оплакаха преди мен от това,че прекъсва.. :?

Всичко е прехвърлено на нови машини тук в България, така че вече ще ти зарежда бързо. :) - http://t33nday.com

Nikneg
01-15-2010, 17:48
Имам един въпрос : Колко годишни тинейджери са направили този филм? :shock:

AceXe
01-29-2010, 14:52
Имам един въпрос : Колко годишни тинейджери са направили този филм? :shock:

16. :)

http://t33nday.com/teen2-cut-scenes - Неизлъчвани сцени от t33ND@Y 2

AceXe
01-29-2010, 20:59
Изгледах само трейлъра и осъзнах,че направих голяма грешка в живота си. 8-)

Ще ме извините,но не ми хареса.

С по-подробното си мнение, защо не ти е харесал, ще ни помогнеш да направим третата част по-добра. :)

DenBr
01-29-2010, 21:05
Преигравате.

AceXe
01-29-2010, 21:08
Преигравате.

Само?! Кажи на кои сцени според теб преиграват. :)

antiWHAT
01-30-2010, 11:18
няма порно сцени

AceXe
01-30-2010, 15:49
Изгледах само трейлъра и осъзнах,че направих голяма грешка в живота си. 8-)

Ще ме извините,но не ми хареса.

С по-подробното си мнение, защо не ти е харесал, ще ни помогнеш да направим третата част по-добра. :)

Ами,те го казаха - много преигравате.Актьорите не са истински,не са влезли под кожата на героя си,а това трябва да прави един истински актьор.Вашите актьори просто се правят на такива,за пред камерата и не се получава.

Донякъде съм съгласен с теб. Само че градивната критика, нека я разграничаваме от "full criticisms". Никой от тези хора, които играят не е учил актьорско майсторство или изобщо да е минал през някакво обучение. Правим го напълно на базата на ентусиазма и тези грешки в играта на "актьорите" понякога не могат да бъдат избегнати. Стараем се колкото се може да повтаряме повечето сцени и да ги отпускаме, но без театрална тренировка се получава този ефект. Така или иначе за третата част ще отделим доста повече време за подбора на хора, за да се избегне максимално "преиграването". :)

sunwind
01-30-2010, 21:27
мен пьк много ме изкефи и не мисля, че заслужава толкова критика :) как мога да се запиша за участие за третата част ?[/b]

SWASTIKA
01-31-2010, 01:41
Привет.

Изключително интересно е отношението ви към критиките относно филма. Оправдавате грешките си, като казвате, че филма е правен от обикновени хора, които си нямат ни най – малка представа от актьорско майсторство. Това е добра защита, но не и в този случай.

Когато правиш едно нещо и го правиш за хората, би трябвало да очакваш абсолютно всичко. Щом имате някакво споразумение с TeenProblem, то вие моментално поемата отговорността около целият филм. Щом сте решили, че това нещо ще е видно за всички, то ще трябва да търпите критиката на всеки един, защото е доста лесно да се оправдаеш, че хората не са актьори. Направили сте сайт, направили сте филма, следователно, всички очакват да е нещо наистина добро и подобаващо. Не можеш да се изплъзнеш с подобно нещо. При положение, че не сте направили нещо КОЙ знае какво, щяхте да го качите във Vbox7 и щяхте да се радвате на лигави коментари или ‘градивни’ критики…

Все пак е нормално, ако има атака да има и защита, но не трябва да бъде точно в този вариант.

Ще коментирам филма и ще ви кажа грешки, но най – добрия вариат ще бъде да ги поправите.

За филма

Началото.

Специално в тази част началото е изключително трагично… Едни хвърлени панталони на земята и след това директно леглото на момчето. Това би отказало над 15 % от хората да продължат филма, а общо взето 15 % не са никак малко. За един филм началото е наистина изключително важно и не трябва да бъде пропуснато.

Защо началото е трагично?

До сега гледали ли сте филм, който да започва по подобен начин? Хвърлени панталони на земята? Не… Няма и да видите. Какво трябва да е и какво НЕ трябва да е началото?

Не трябва да бъде толкова рязко и неизпипано! Началото трябва да е по ‘отворено’.

Пример 1: Дават се части от града на фонова музика и ЧАК СЛЕД ТОВА се прехвърляте към леглото, защото така директно е доста глупаво. (Губи се началото, губи се самата магия на филма, няма интерес и т.н.)

Пример 2: Горният пример + Тийнейджърска музика, която пасва на такъв филм. (Между другото, след малко ще има толкова критика от страна на музиката, че направо не е за четене…) Идея за музикално начало ще дам след няколко реда.

Пример 3: Филма започва като на кадър виждаме апартамента/къщата/квартирата, в който той живее, сниман от далеч (Примерно на разстояние от 20 тина метра, място от което сградата да се ‘намести’ в обектива.

Следващото нещо на което трябва да се спра е музиката, а това ще ми бъде изключително трудно…

Музиката.

Положението тук е мнооооооого ПО – трагично от началото на филма.

Чел съм коментарите, в които твърдите, че искате да покажете българското, българската музика, българската трапеза и прочие, но това е една невероятна грешка! Изключително невероятна грешка!!!

Ако един филм е български, то нищо не ви задължава да използвате български мотиви. (Тук ще контра аргументирате, като кажете, че, ако не се вмъкнат български мотиви, то няма за какво да се прави филма и, че българските мотиви ги има навсякъде. ) Под български мотиви за този момент, имам предвид музиката. Независимо от това колко ви харесва и колко НЕ, ще ви кажа, че подбора на музиката за филма го е правил човек, който разбира от нея, само колкото аз разбирам от монтьорство. (Аз грам не разбирам от монтьорство!) За един филм не е нужно да седнат 10 души и да съгласуват каква ще е музиката, необходимо е да се консултирате с човек, който познава музика и знае какво точно трябва за филма. (Говоря толкова открито, защото не съм музикален инвалид, а и не малко време съм се занимавал с музиката.)

За да направите тийнейджърски филм, трябва да видите няколко статистики за България, не е толкова елементарно…

Ще ви помогна с няколко:

1. От няколко години насам, по – голямата част от тийнейджърите предпочитат да слушат друг стил, а не поп фолка и кръчмарските изцепки. Това е присъщо за едва 28% от всички тийнейджъри, останалите 72% си падат по друга музика.

2. Увеличава се броят на тийнейджърите, които слушат ‘чужда’ музика, а броят на тийнейджърите слушащи поп фолк и кръчмарски песни, пада доста рязко.

Имайки предвид тази статиските, може да кажем ТВЪРДО не на селската музика, която звучи през целия филм. МОЛЯ ВИ, НЕ ПУСКАЙТЕ ТАКАВА МУЗИКА НИКОГА ПОВЕЧЕ!!!

Връщам се към филма…

След събуждането на младежа, нещото, което прави е да пусне най – отвратителния канал, който се излъчва по телевизията. Все пак правите филм за средностатистическият тийн на България, а той не е поп фолк маняк или 50 годишен пияндурник, прекарващ по – голямата част от живота си на масата с чаша в ръка или в кръчмата с много неща в ръцете…

Това е наистина една грешна представа за тийн в България. Просто е плачевна цялата тази работа с музиката, която е във филма…

Време е да ви дам идея за музикално интро, което трябва да е тийнейджърско.

Пример 1: Matt Nathanson – Laid

Пример 2: Avril Lavinge (Има доста сингли, които могат да паснат на филма) – Skater Boy, Girlfriend, My happy Ending.

Останалата музика във филма (телефони, касетофони, телевизори), трябва да бъде изключително съвременна, без да има примеси със поп фолк или кръчмарската музика.

Мога да дам директен пример за телефонна музика: http://dox.bg/files/dw?a=ba166b5e6d

Със сигурност трябва да бъде подобна. Добър избор е и Tiesto, има страхотна музика за телефонен звън. (Adagio For Strings например)

Освен това, ТРЯБВА да наблегнете на фоновата музика като цяло. На почти нито едно място от филма не се чува такава. Най – добрият вариант е да бъде приглушена на фона на сцените.

Ще ви дам насока, за да може да потърсите подходяща за целия филм фонова музика.

Насока: Hans Zimmer. Има страхотна музика… За някой тъжен момент, примерно Black Hawk Down. Другите ще ги видите сами.

Насока 2: Погледнете и за другите подобни мелодични песни.
Продължавам с филма…

Сцената в банята е изключително проточена, както в първата част, така и във втората. Един средностатистически тийн НЕ се задържа толкова време в банята. Може да стане, при положение, че ходи по голяма нужда или си провежда сутрешна загрявка с ‘малкия приятел’. Това всъщност е рядкост и не бива да се оповавате на него.

Сцената с момичетата в заведението не е направена добре. Разбрах, че искате да подчертаете българското с кухнята, но не това е начина, повярвайте.

Ако се опитвате да изтъкнете, че филма се снима в България и т.н, трябваше да го направите тийн - мюзикъл и да пуснете едно българско хорце по някое време… Просто е нелогично всичко това. Абсолютно всеки знае, че филма е български, няма човек, който да си мисли, че е френски или португалски. Няма нужда да наблягате на ‘побългаряването’. В опита си да изтъкнете българското, правите дооооооста голямо отклонение от идеята на филма – БГ Тийн!

Задайте си въпроса – Кой тийн ще седне в 10 сутринта и ще запука шкембе чорба или боб? АБСОЛЮТНО НИКОЙ! Не се отклонявайте от главната идея за филма! Не бъркайте българското с българският тийнейджър.

Културата на хранене е отвратителна. Не вярвам някой човек да си позволи да яде като охранен шопар през деня, в заведение, което във СОФИЯ…

Над 99% от момичетата се гримират в къщи, излишно е онова цапотене по време на бай ганьовския обяд.

Един средностатистически тийн би си поръчал нещо за пиене, не и за ядене. Ако изгладнее ще иде да си купи хамбургер или дюнер (примерно). Това са наистина много важни неща, които не си ги измислям от задника. Моля ви не превръщайте българският тийнейджър в типичен пример за Бой Ганьо… Не го правете, защото е много тъжно. Това са децата на Република България и ЗНАМ, че се опитвате да покажете истинската им същност, но не е това начина. По този начин можем спокойно да ги наречем ‘малките бай ганьовци’.

В заведение, един тийн би си поръчал някакво безалкохолно/сок или някакво кафе… ( Топли шоколади, Млечни напитки, Мляко с Какао и т.н. СЪЩО )

И сега идва кулминацията на моята молба – МОЛЯ ВИ, НЕ ПРАВЕТЕ българските ТИЙНОВЕ долна нация, която е способна да краде! Това и циганите ги е страх да го направят… ( Говоря за сцената със неплатената сметка. ) Не бъдете такива, моля ви… Направихте тийновете много долни, а това не е добра идея.

Сцената с МНОГОТО телефони e изключително глупава.

Първо. Георги Първанов и Бойко Борисов взети заедно НЯМАТ толкова телефони! Един средностатистически тийн има МАКСИМУМ 2 телефона!

Второ. Голям гаф е всички телефони да звъннат един след друг, сякаш се изчакват.

Не правете тийновете пияници! Почти никой не пие бира по сред бял ден и то от бутилка 2 л.

Отношението на днешните тийнове към техните родители е наистина плачевно, но във филма е доооста прекалено.

Сцената в автобуса е смешна. В действително тези дечица, ако направят така, ще ядат изключително много шамари от контрольора.

Между другото, рекламата, която правите на филма по време на филма е излишна. Правете си реклама на тийна, но на самият филм – глупаво е.

Обядването в парка с ножчето… Последно съм виждал един мой приятел да си хапва така, но той е на 48 години и няма зъби. Един нормален тийн ще си купи (както вече казах) нещо и ще се нахрани.

След като момичето разбра за втората му изневяра, реакцията и беше меко казано смешна…
Нищо истинско, никаква нормална реакция…

За да им е по лесно на твоите актьори им дай един съвет, а той е:

Нека преди това си представят КАК биха реагирали ДЕЙСТВИТЕЛНО, ако се случи подобно нещо с тях, каква би била тяхната нормална реакция… Дали ще се вбесят, дали ще се засмеят и т.н. Този съвет е за всяка една сцена.

Над 80% от диалозите си личи, че са правени специално за пред камерата. Някак си самите ‘актьори’ се напъват да ги говорят. Превземат се прекалено много и това обърква нещата изцяло. Не може интонацията на гласа да е ‘интелигентен висшист’, а думите да са диалектни, просто не пасва… За това казвам, че не трябва да се напъват излишно, така няма да стане по – добър филма, нито ще изглеждат по – добре пред камерата.

Още нещо. Предупреждавайте хората, когато снимате на други места, защото е много смешно когато хората острани гледат камерата… Примерно в сцена с боба и шкембето отзад има едни, които дори ви се смеят. В сцената с пазаруването, продавачката също гледа камерата доста учудена… Това трябва да се избегне НАПЪЛНО!

Сцената с училището е безбожно скучна и протакана… Не правете сцени, които да продължават толкова дълго време, без съществено действие в тях.

Това постоянно показване на часа е наистина дразнещо и е изключително излишно.

Когато снимате, задължително го правете на подвижна стойка, защото иначе е доста аматьорско някой да ходи около актьорите и да ги снима… Първо, че си личи, че ходи, второ, че много се клатушка, което добавя допълнително движение в камерата и трето, че никой не си прави труда да ограничи вятъра около микрофона. Когато духа вятър, слагайте нещо около микрофона, за да не се чува това шумолене. На повечето сцени звука се чува доста слабо, това също е добре да го пооправите.

Вкарайте малко екшън, малко истинска драма, романтика и интриги... Това е българският тийн.

Толкова от мен. Гледайте следващият път да е много по – добро. :)

Nikneg
01-31-2010, 08:54
T33nD@y-3 може и да бъде доста по-добро и професионално ако се видят грешките,а и актьорите да се надяваме да се отпусна малко 8-)

Та, как може човек да се запише кастинг за участие :-o :) ?

Sham
01-31-2010, 10:14
Най-остра нужда имате от сценарист и диалогист. Това с играчите е бита карта, щом се набират хора под път и над път.

AceXe
01-31-2010, 11:36
........

SWASTIKA, напълно съм съгласен с теб. Аз нося пълната отговорност върху продукцията, актьорите и всякакви следващи действия, свързани по някакъв начин с t33ND@Y. Затова искам да уточним някои неща. :)

Идеите за сцените са изцяло "общи" - т.е. всички даваха идеи на момента, затова има и някои недообмислени неща, съгласен съм. Сценарий имаше, но беше най-общ само с основите за действието. Нещо, което знам, че доведе до доста гафове. Затова и сега един месец ще отделим само за сценария, за да се обмисли всяка една сцена и ще се върви стриктно по него. Всяко едно нещо ще бъде изпипано.

Нека уточня още нещо. Ние нямахме бюджет. Всички се бръкнахме с пари и то немалко, за да накупим стативи и втора камера. Тоест подвижни стойки, качествено аудио оборудване и т.н. са неща, които без сериозно финансиране няма начин да си позволим. Не го казвам, за да оправдавам себе си или останалите, а за да бъде прозрачно и ясно как правим нещата. Всичко е на база желание и ентусиазъм. С нулев бюджет и ограничени ресурси, това е, което можем да направим. :)

Може би ще прозвучи като клише вече или някаква псевдо реклама, но истината е, че доста от тези грешки, които ти споменаваш ги знаем, затова и коренно си променихме концепцията за третата част. Засега няма да казвам какво ще се случи в него, но ще подскажа, че главния герой ще бъде сериозен тийн с цел, която прави всичко възможно да постигне. И под цел не визирам да свали поредната кифла, а да постигне нещо стойностно. Ще се сблъска с някои простотии на обществото ни, но пък и ще покажем добрата страна на тийновете. Това е засега, което мога да кажа. :)

Радвам се все пак, че за разлика от доста други, въпреки острия си език на моменти си седнал и си обърнал сериозно внимание и старание върху критиката си. Може да ни помогне доста. :)


За тези, които искат да се запишат да участват - да пишат e-mail на support@every.bg или лично съобщение до мен. Също така трябва да сте от София.

uBuTo
02-03-2010, 14:55
шитня .. радва ме!! :grin: между другото тва ми беше 100ното мнение .. ще остане в историята .. :-D

VaneskataV
06-20-2010, 19:52
ae sq kfo si4ki govorite po-dobre ste 6teli da go napravite be zapi6ete se sa tfa 4e nqqte smelost da u4astvate v nqkfo organizirano sabitie si e va6 problem az dokolkoto razbrah to filma si e praven ot teen-4eta tai 4e kfo tolko se palite sq 4e preigravaha vijda se ama kfo ne e li realno tfa det se slu4va u4udih se 4e nqq6e jenski boi tfa e "novata moda" :? :?