PDA

View Full Version : 10-те най-страшни туристически дестинации



SuNsEt
07-31-2009, 16:32
Черепи в музея “Мютер”
http://paper.standartnews.com/images/articles/orig_218438_bg.jpg
Музеят на историята на медицината "Мютер" в Калифорния е толкова странен, че не всеки любител на знанието би желал да го посети.
Това е музей на патологията, старинното медицинско оборудване и биологични видове с аномалии. Експозициите са в най-стария комплекс за обучение на лекари в Северна Америка.
Музеят е известен с огромната си колекция от човешки черепи, но не по-малко удивителни са и другите експонати. Сред тях има труп на жена, превърнал се в сапун, след като е бил погребан в земята, труп на сиамски близнаци с общ черен дроб, скелет на двуглаво дете и други ужасяващи експонати.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Парижките катакомби вдъхновяват легенди
http://www.paranormalknowledge.com/articles/wp-content/uploads/2009/03/the-catacomb-museum.jpg
Човешки кости и черепи са вкопани от двете страни на коридорите на Парижките катакомби както стока в склад. Въздухът е сух, по него се носи едва доловимият мирис на разлагаща се плът. По стените има и надписи, повечето от които са от времето на Френската революция. Те са под целия град, а общата им дължина е 187 км, но едва нищожна част от тях е отворена за публиката. Говори се, че из другите коридори патрулира специализирана подземна полиция, но най-вероятно това правят легионите от мъртъвци, чиито кости са там от векове. Още от времето на римляните там е имало кариери, а когато гробищата на Париж са изчерпали капацитета си през 1785 г., тунелите под френската столица са се превърнали в това, за което се носят доста страшни легенди.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Вещици пазят от изневери
http://farm2.static.flickr.com/1013/1458355185_6aff4fe217.jpg
Вещици на пазара Сонора в столицата на Мексико стоят в тесни кабинки и за 10 долара обещават избавление от бедност и съпружески изневери. По стените на палатките им във висящи клетки стоят с измъчени физиономии екзотични игуани, жаби и хищни птици. Вещерският пазар е отворен всеки ден за вярващите в магическите сили. Там ходят туристи, за да им бъде предсказана съдбата и да заживеят по-добре. Пазара посещават мексиканци от всички краища на страната, за да се снабдят със "свръхестествени" джунджурии. Например съставки на древни магически рецепти на ацтеките, като кръв от гърмяща змия и различни дребни гадинки, хербаризирано колибри, части от различни насекоми, влечуги и птици.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Духове на японски войници мамят гмуркачи

Значителна част от корабите на военноморските сили на Япония от Втората световна война днес се намират на дъното на плитката лагуна Трук в Микронезия, на югозапад от Хавайските острови. Прозрачните води на лагуната, изследвани за първи път през 1971 г. от Жак-Ив Кусто, са осеяни с останки от бойните кораби на японския флот, потопени през 1944 г. Те вече са достъпни за гмуркачите. Местното население се страхува от духовете на японските войници, неуспели да напуснат бойните си постове на потъващите кораби и падащите самолети. Корабите и самолетите отдавна са се сраснали с кораловите рифове, но и до ден днешен техни нови жертви стават любопитни туристи, които обичат да си пъхат носа там, където не им е работа.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Сексоргии в абатство

Алистър Кроули е един от най-гнусните окултисти в света. Каменната фермерска къща в Сицилия била световната столица на сатанинските оргии. Или поне така са смятали през 1920 г. Кроули е известен най-вече със своите поклонници от типа Мерилин Менсън и факта, че се появява на обложката на албума на "Бийтълс" Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. Кроули основава абатството на Телем. То се превърнало в комуна на "свободната любов". Новаците били затваряни през нощта в "Стаята на кошмара". Там, надрусани с хероин и марихуана, били принуждавани да танцуват и да правят секс сред уродливите фрески за земята, небето и ада. След като популярен английски благородник умира в абатството, пресата вдигнала огромен скандал и принудила Мусолини да го затвори. Днес абатството е полуразрушено.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Пламъци се движат в имението Уинчестър

http://www.imotite.com/advices-images/big/633_1.jpg
http://www.imotite.com/advices-images/big/633_4.jpg
http://www.imotite.com/advices-images/big/633_2.jpg
http://www.imotite.com/advices-images/big/633_3.jpg
Домът на семейство Уинчестър в Сан Хосе, Калифорния, е колосална конструкция, с която се свързват и немного приятни предразсъдъци. Преди години една гадателка предсказала на Сара Уинчестър, наследницата на оръжейната компания, че призраците на убитите с оръжията "Уинчестър" ще я преследват цял живот, ако тя не построи огромен дом.
Сега 160-те стаи на имението се обитават от призраците на безумието й: стълби, свършващи в таваните, врати, които не водят до никъде, стенни мотиви като паяжини.
След като къщата е отворена за посещения, непрекъснато се получават жалби от туристи за затръшващи се врати, стъпки по тавана, движещи се пламъци, дръжки на врати, които се въртят от само себе си.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Блатата Манчак са прокълнати

Блатата Манчак, известни като "Блатата на призраците", са близо до града Ню Орлианс, САЩ. Съществуват легенди, че са прокълнати от "Кралицата на вуду магията", когато е била пленена в началото на ХХ век. По време на урагана през 1915 г., там са загинали три момичета. Спокойствието на това гробище за птици нарушават само изплуващите на повърхността трупове на животни - наследство на над 100 години промишлена дейност в района. А алигаторите, които са повече от плаващите по повърхността мъртви тела, не биха отказали прясното месо от туристи.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Единбург плаши с полтъргайсти

Няколко улици в средновековната част на Стария град в Единбург се славят с полтъргайстите си. На това място са затваряли и оставяли да умрат жертвите на чумата през XVII век. Там туристите се оплакват, че нещо невидимо ги докосва по ръцете или краката. Смята се, че това е призракът на Ени, младо момиче, изоставено от родителите си през 1645 г. След 100 години на мястото на т. нар. капан на Мери Кинг е построена нова сграда. През 2003 г. мястото е отворено за посещения и привлича туристите с истории за свръхестествени и призрачни явления.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Разходка в Чернобил

Пристигналите в Украйна туристи, които посетят изоставения град Припят, попадат в една зона на отчуждение. Градът изглежда, както и в деня на страшната авария на атомната електроцентрала "Чернобил" през 1986 г. Тогава десетки хиляди жители, голяма част от които са били служители на централата, напускат завинаги домовете си. Туристите пристигат в Припят от Киев с автобус и пеша се придвижват до АЕЦ. Минават покрай нея транзит, като оглеждат саркофага на гръмналия реактор. Разрешено им е, докато се разхождат из улиците на призрачния град Припят, да разгледат изоставените заразени транспортни средства. Могат да се срещнат и с местните жители, заселили се на своя глава в забранената зона.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Мистика на Великденските острови

http://flirt4i.com/777/images/wonders/statuite.jpg

Едно от най-тайнствените и мистични места в нашия свят са Великденските острови. Там се извисяват огромни фигури на гиганти от дялани скали, сраснали се със земята през хилядолетията под собствената си тежест. Статуите гледат към небето сякаш виновно за някакви мистични престъпления. И само скалните гиганти знаят къде са изчезнали скулптурите им. На Великденските острови вече никой не знае тайната на изработването и транспортирането на гигантските статуи с височина до 21 метра и тегло до 90 тона. А те са били премествани на разстояние над 20 км от кариерата, където над тях са работили древните и мистични скулптори. Днес на острова, където някога е процъфтявала могъща цивилизация, животът едва върви

Punisherrr
07-31-2009, 16:58
хах интересно.. :D Като бях в Единбург не усетих особено много полтъргайсти,но щом сте рекли... :smt080

rauwkost
07-31-2009, 19:08
Евала :) Много е интересно :-o

ameli
07-31-2009, 19:12
има далеч по-страшни неща :? сигурно не съм била там и затова говоря така, но наистина отдалече не всяват страх :?

VQTUR
07-31-2009, 21:03
Мисля че трябва да се включи и ''Бермудския триъгълник''
Толкова самолети и кораби са изчезнали точно там, че ме побиват тръпки като се сетя и ми е много интересно да науча нещо повече за това.

cherrypezz
07-31-2009, 21:47
Мисля че трябва да се включи и ''Бермудския триъгълник''
Толкова самолети и кораби са изчезнали точно там, че ме побиват тръпки като се сетя и ми е много интересно да науча нещо повече за това.

хаха да, като последна спирка :?

Dumb
08-01-2009, 09:40
Супер интересно...
Бих искала да посетя всичките.
Великденските острови винаги са ми били супер интересни!
Ебаси якото!

VerryBerry
08-01-2009, 10:40
Супер интересно...
Бих искала да посетя всичките.
Великденските острови винаги са ми били супер интересни!
Ебаси якото!

съгласна

mitternacht
08-01-2009, 10:41
Аз си мислех за "страшни" в по-циничен смисъл като...Бангладеш, Ирак, Сахара, Либерия...

Т'ва във Франция... катакомбите... кърти мивки :)))

vivteen
08-01-2009, 10:58
Не виждам бункерите-музей на Хитлер.Разказвали са ми,че там ннаистина си е страшничко и доста хора са излизали отвратени още преди да е свършила обиколката.

crust5
08-01-2009, 11:34
Черепи в музея “Мютер”
http://paper.standartnews.com/images/articles/orig_218438_bg.jpg
Музеят на историята на медицината "Мютер" в Калифорния е толкова странен, че не всеки любител на знанието би желал да го посети.
Това е музей на патологията, старинното медицинско оборудване и биологични видове с аномалии. Експозициите са в най-стария комплекс за обучение на лекари в Северна Америка.
Музеят е известен с огромната си колекция от човешки черепи, но не по-малко удивителни са и другите експонати. Сред тях има труп на жена, превърнал се в сапун, след като е бил погребан в земята, труп на сиамски близнаци с общ черен дроб, скелет на двуглаво дете и други ужасяващи експонати.



Ето това трябва да се посети.

Joc
08-01-2009, 13:22
за мен тези дестинации са повече интересни и мистични, някои даже леко зловещи, но в никакъв случай страшни.

TeenSpirit
08-01-2009, 15:02
Черепи в музея “Мютер”
http://paper.standartnews.com/images/articles/orig_218438_bg.jpg
Музеят на историята на медицината "Мютер" в Калифорния е толкова странен, че не всеки любител на знанието би желал да го посети.
Това е музей на патологията, старинното медицинско оборудване и биологични видове с аномалии. Експозициите са в най-стария комплекс за обучение на лекари в Северна Америка.
Музеят е известен с огромната си колекция от човешки черепи, но не по-малко удивителни са и другите експонати. Сред тях има труп на жена, превърнал се в сапун, след като е бил погребан в земята, труп на сиамски близнаци с общ черен дроб, скелет на двуглаво дете и други ужасяващи експонати.



Ето това трябва да се посети.

и аз бих искала да го посетя.

devolution
08-01-2009, 18:58
Много искам да посетя имението Уинчестър и Чернобил. :-o

TeenSpirit
08-01-2009, 19:13
Мисля че трябва да се включи и ''Бермудския триъгълник''
Толкова самолети и кораби са изчезнали точно там, че ме побиват тръпки като се сетя и ми е много интересно да науча нещо повече за това.

не мисля, че Бермудския триъгълник може да се причисли към категорията туристически дестинации.

VQTUR
08-01-2009, 20:41
Мисля че трябва да се включи и ''Бермудския триъгълник''
Толкова самолети и кораби са изчезнали точно там, че ме побиват тръпки като се сетя и ми е много интересно да науча нещо повече за това.

не мисля, че Бермудския триъгълник може да се причисли към категорията туристически дестинации.

:D Като се замисля, наистина не е туристическа дестинация ама просто се сетих за него :-o

mitternacht
08-01-2009, 22:42
Не виждам бункерите-музей на Хитлер.Разказвали са ми,че там ннаистина си е страшничко и доста хора са излизали отвратени още преди да е свършила обиколката.

Музей на Хитлер?! Къде, къде, къде?!?!
Иба'аш са сигурно :) Те, дори на родното му място, сложили някаква плоча, която е направо гавра с паметта на човека.Камо ли музей да правят....
Да не говорим за определени места с определени камери "Мейд ин Исраел" ама айде... :)))

InnchetO
08-01-2009, 23:41
музея "Мютер", имението "Уинчестър", Единбургските улици и Чернобил искам да посетя. :)

Най- ми "хвана окото" имението "Уинчестър",, изглежда наистина интересно, въпреки, че едва ли бих имала куража да отида, колкото и да се мъча да се боря със страховете си :)

TERRORMACHINE
08-01-2009, 23:43
В Чернобил ще е интересно! :)

psychopath
08-02-2009, 01:27
Хубава тема. :)

Моите 10.
1.Перник
2.Перник
3.Перник
4.Перник
5.Перник
6.Перник
7.Перник
8.Перник
9.Перник
10.Перник 8-)

hugzz
08-12-2009, 12:27
Черепи в музея “Мютер”
http://paper.standartnews.com/images/articles/orig_218438_bg.jpg
Музеят на историята на медицината "Мютер" в Калифорния е толкова странен, че не всеки любител на знанието би желал да го посети.
Това е музей на патологията, старинното медицинско оборудване и биологични видове с аномалии. Експозициите са в най-стария комплекс за обучение на лекари в Северна Америка.
Музеят е известен с огромната си колекция от човешки черепи, но не по-малко удивителни са и другите експонати. Сред тях има труп на жена, превърнал се в сапун, след като е бил погребан в земята, труп на сиамски близнаци с общ черен дроб, скелет на двуглаво дете и други ужасяващи експонати.



:oops: :oops:

Ето това трябва да се посети.

KickstartMyHeart
08-12-2009, 12:38
Мисля че трябва да се включи и ''Бермудския триъгълник''
Толкова самолети и кораби са изчезнали точно там, че ме побиват тръпки като се сетя и ми е много интересно да науча нещо повече за това.

Всъщност, наскоро четах една книга, където доказват, че Бермудският триъгълник е измислица на някакъв журналист, който е търсил сензация. Всичките тези изчезнали самолети и кораби са изчезнали по причини, които са доказани. Няма никакви аномалии там. Факт е, че и в миналите 7-8, че ако не и повече години, нищо не е изчезвало там.

KickstartMyHeart
08-12-2009, 13:38
Мисля че трябва да се включи и ''Бермудския триъгълник''
Толкова самолети и кораби са изчезнали точно там, че ме побиват тръпки като се сетя и ми е много интересно да науча нещо повече за това.

Всъщност, наскоро четах една книга, където доказват, че Бермудският триъгълник е измислица на някакъв журналист, който е търсил сензация. Всичките тези изчезнали самолети и кораби са изчезнали по причини, които са доказани. Няма никакви аномалии там. Факт е, че и в миналите 7-8, че ако не и повече години, нищо не е изчезвало там.

за случая със самолетите "Авенджър"знаеш ли? никой не може да ме убеди,че изчезването им едновременно на всичките става по нормален начин... да не говориме,че самолета,който тръгва да ги търси изчезва и той...

Може и да не мога да те убедя, но поне ще опитам. :wink:
Наскоро на пазара излезе книгата на Пиер Белмар и Жан-Франсоа Намиа "26 големи загадки най - после решени" и точно една от тези загадки е за Бермудския триъгълник. Подробно е представен точно случея със самолетите "Авенджър" и със спасителния хидроплан "Мартин-Маринър". Според общоизвестната информация, времето отначало е било идеално, но час и педнадесет минути по-късно е съобщено, че пилотите не виждат земя и че са се изгубили, както и че не могат да се ориентират. Компасите също не работят. При това положение от командният център изпращат спасителния хидроплан "Мартин-Маринър", с който по-късно също не може за бъде установена връзка. След това така и не са намерени останките на самолетите.
Появяват се много книги и хипотези за триъгълника, но именно Лоурънс Куше, който е библиотекар в държавния университет в Аризона, прави огромно разследване. Така се оказва, че много от инцидентите са измислени или "украсени".
Но специално за "Авенджър"-ите, те наистина изчезват на 5 декември 1945г. И тук ще цитирам от книгата: "Всичко идва от командира на патрула лейтенант Тейлър. Той наистина е опитен военен с големи задлуги по време на службата си в Тихия океан, но току-що пристигнал във Форт Лодърдейл и не е познавал бързо променящата се метеорологична обстановка в района. Отначало времето наистина е било добро, но по време на полета им се е разразила буря и той позволил да бъде изненадан. Защото разговорът му с контролната кула, както се възпроезвежда с тези странни и треможни фрази - "Морето е особено. Компасите ми не работят. Навлизаме в бюла вода." никога не е съществувал. Радиото в базата е уловило само диаог между Тейлър и хората му. Той им е казал, че лети над Кейс в южната част на Флорида, а вероятно се е намирал над остров Андрос, който е много по на изток. Допуснал е навигационна грешка и се е загубил в морето. Самолетът му е паднал с другите поради липса на гориво.
Няма мистерия и около "Мартин-Маринър": Куше открива, че по онова време за по-голяма сигурност са препълвали самолетите с гориво - до такава степен, че започнали да ги наричат "летящи цистерни". А и резервоарите им имали проблем с херметичността. Един търг. кораб "Гейнс Милс", който плавал в същия район този ден, наблюдавал експлозия в небето около 19,30ч."

Това е обяснението в тази книга. :)

LizZz
08-12-2009, 16:43
Чернобил ще го посетя, задължително.

LittlePrincess
08-12-2009, 17:12
Искам да ги видя всичките, особено онова имение..

KickstartMyHeart
08-12-2009, 18:30
тва е обяснение на хора,които крият нещо... най-малкото щяха да намерят за тия години останките все на 1 от самолетите... не може 6 самолета (5 Авенджъра и 1 спасителен) да изчезнат ей така г/д на едни и същи координати без следа от тях до ден-днешен... а и разговора между пилотите и кулата кой казва,че не съществува? навсякъде съм чел за тоя разговор,където супер професионаисти каквито са били тия пилоти се държат неадекватно и не знаят изобщо кво се случва (явно шокирани от странната ситуация,в която са попаднали)... за мене това си е няква дупка в пространството,която те праща в друго измерение. има няколко такива на планетата. бях чел за една някъде край Япония...

Възожно е да е така, както ти го казваш. Но аз наистина не вярвам там да има някакви паранормални явления, камо ли за друго измерение. Но нищо не може да бъде доказано засега, така че спорът е излишен. :wink:

KickstartMyHeart
08-12-2009, 18:43
то не е паранормално,то си е съвсем нормално... просто науката още не се е развила толкова,че да го обясни :)

Не, имах предвид хипотезите за извънземни и прочие. Всъщност, никога не се бях замисляла за варианта друго измерение. Ако допуснем, че всичко това се е случило, така както е всеизвестно, то тогава този вариант е най-приемлив и достоверен. :)

kukli4kata001
11-08-2009, 11:29
Черепи в музея “Мютер”
http://paper.standartnews.com/images/articles/orig_218438_bg.jpg
Музеят на историята на медицината "Мютер" в Калифорния е толкова странен, че не всеки любител на знанието би желал да го посети.
Това е музей на патологията, старинното медицинско оборудване и биологични видове с аномалии. Експозициите са в най-стария комплекс за обучение на лекари в Северна Америка.
Музеят е известен с огромната си колекция от човешки черепи, но не по-малко удивителни са и другите експонати. Сред тях има труп на жена, превърнал се в сапун, след като е бил погребан в земята, труп на сиамски близнаци с общ черен дроб, скелет на двуглаво дете и други ужасяващи експонати.



Ето това трябва да се посети.

WOOOW и аз така си мисля, въпреки, че ще е доста страшно ще е и много интересноооооооооооооо :shock:

Infinity
11-08-2009, 11:37
Имението ми звучи интересно.. :shock: