PDA

View Full Version : Мъж с1м а имам гърди?



user123
07-31-2009, 17:11
На 17 години сам и гардите ми прили4ат на женски? големи са..? КаКва болест е това и какво трябва да правя? Моля за помощ!

Brunetkaa
07-31-2009, 17:22
а колко килограма си?

user123
07-31-2009, 17:35
182 с1м висок и сам 85 килограма

DeadSilence
07-31-2009, 17:50
тренираш ли? ходиш ли на зала?

user123
07-31-2009, 17:56
зала? предполагам 4е е фитнес....Да преди около 2 години тренирах

Bvlgar
07-31-2009, 18:43
Малко си шишав. Аз например съм 185, 70 кг+- и не сам с идеална телесна фигура. Смятай 15 кг отгоре :D

balon4eee
07-31-2009, 18:49
Аеее пита ви за помощ по проблема му а не за мнението ви за телосложението му бе паляциииии !!!!
Нямам идея ква ти е болеста ама съм виждала по улиците мъже с такива "атрибути" Търси в google ! А майка ти кво е направила по въпроса ?

HarumScarum
07-31-2009, 19:00
Никва болест.,просто ти трябва малко тренирофки ,и тва е : ))

ItalianMafia
07-31-2009, 19:04
В най-лошия случай гинекомастия, ама се надявай да не е ..

user123
07-31-2009, 19:05
балон4еее - Майка ми не знае... или поне ен подозира ни6то...
как1в вид тренировки? какво да т1рся в гоогле? нямам си и идея за какво иде ре4 за какв проблем

HarumScarum
07-31-2009, 19:07
Тренирфки,отиваш във фитнеса и инструктора ще ти каже какво трябва да правиш : )

HarumScarum
07-31-2009, 19:08
Гинекомастията представлява уголемяване на гърдите при мъже. Обикновено заболяването започва в началото на пубертета, но може да бъде причинено и от други фактори, като например приемането на определени медикаменти и дори от туморни образувания. Децата с това заболяване биват подлагани на ужасяващ психически тормоз от техните връстници. Това в почти всички случаи води до тежки психологически травми, ниска самооценка, депресия. Като правило, децата не споделят за проблема. Те се срамуват и се затварят се в себе си. Родителите също не помагат много. Те се опитват да не забелязват проблема, а децата са прекалено притеснени и уплашени за да споделят с тях. Общопрактикуващите лекари, почти винаги не познават заболяването и като отлични ученици компетентно заявяват, че това е нещо което ще отмине с пубертета. При някои по-леки случаи действително е така. На всеки му се иска да вярва, че проблемът ще изчезне сам. Това е и отлично извинение за родителите - ами то, видите ли, не трябвало нищо да правят, защото нали техните деца са "нормални" и нали пубертета ... а и лекаря каза ... и т.н. Правилната преценка може да бъде направена от пластичен хирург. Това е специалистът който е компетентен, не книгата не лелката дето предписва аспирини, а още по-малко приятелите или съседката. Ама как така операция? Не може ли нещо да се направи? О не! В никакъв случай, по-добре да си стой така. Нищо му няма. Това не е проблем за него. Той даже не му обръща внимание. Пиша всичко това адресирано към родителите, макар че надали ще променя безотговорното им отношение. Трудно е да се опише с думи какво е да си тийнейджър и докато твоите връстници се променят и възмъжават ти да се срамуваш от тялото си, непрекъснато да ти се подиграват и да ти измислят прякори, да няма с кой да споделиш и да няма кой да те разбере и да ти помогне, да плачеш, да не смееш да свалиш фланелката си, да поканиш момиче на среща.

LudoMlado
07-31-2009, 19:09
Значи си травестит. Яки пари ше изкарваш.

HarumScarum
07-31-2009, 19:11
Мисля че няма смисъл от подобни коментари ^ все пак ова е форум и ние трябва да му помогнем(доколкото можем) : )
http://medarticle.moslek.ru/images/24024.jpg :lol:

LudoMlado
07-31-2009, 19:12
Мисля че няма смисъл от подобни коментари ^ все пак ова е форум и ние трябва да му помогнем(доколкото можем) : )
http://medarticle.moslek.ru/images/24024.jpg :lol:

ФЛУБИХ СА :-)

ItalianMafia
07-31-2009, 19:14
Въйй :razz:

user123
07-31-2009, 19:19
стига с тоя офф топик не прили4ам на мом4ето по горе и не мисля 4е то е сме6но с не6то б1дете малко по сериозни.

HarumScarum
07-31-2009, 19:21
Гинекомастията представлява уголемяване на гърдите при мъже. Обикновено заболяването започва в началото на пубертета, но може да бъде причинено и от други фактори, като например приемането на определени медикаменти и дори от туморни образувания. Децата с това заболяване биват подлагани на ужасяващ психически тормоз от техните връстници. Това в почти всички случаи води до тежки психологически травми, ниска самооценка, депресия. Като правило, децата не споделят за проблема. Те се срамуват и се затварят се в себе си. Родителите също не помагат много. Те се опитват да не забелязват проблема, а децата са прекалено притеснени и уплашени за да споделят с тях. Общопрактикуващите лекари, почти винаги не познават заболяването и като отлични ученици компетентно заявяват, че това е нещо което ще отмине с пубертета. При някои по-леки случаи действително е така. На всеки му се иска да вярва, че проблемът ще изчезне сам. Това е и отлично извинение за родителите - ами то, видите ли, не трябвало нищо да правят, защото нали техните деца са "нормални" и нали пубертета ... а и лекаря каза ... и т.н. Правилната преценка може да бъде направена от пластичен хирург. Това е специалистът който е компетентен, не книгата не лелката дето предписва аспирини, а още по-малко приятелите или съседката. Ама как така операция? Не може ли нещо да се направи? О не! В никакъв случай, по-добре да си стой така. Нищо му няма. Това не е проблем за него. Той даже не му обръща внимание. Пиша всичко това адресирано към родителите, макар че надали ще променя безотговорното им отношение. Трудно е да се опише с думи какво е да си тийнейджър и докато твоите връстници се променят и възмъжават ти да се срамуваш от тялото си, непрекъснато да ти се подиграват и да ти измислят прякори, да няма с кой да споделиш и да няма кой да те разбере и да ти помогне, да плачеш, да не смееш да свалиш фланелката си, да поканиш момиче на среща.

Кво искаш повече,ако мислиш че е това отиваи на лекар..Не можем ние да ти кажем кво ти е ... :?

LudoMlado
07-31-2009, 19:44
стига с тоя офф топик не прили4ам на мом4ето по горе и не мисля 4е то е сме6но с не6то б1дете малко по сериозни.

Виж поне кат ебеш мацка мое си фантазира че е лезбиика и да ти обарва циците.

И после и двамата правите шпагат :grin:

TykaSePisheNick
07-31-2009, 20:04
Аеее пита ви за помощ по проблема му а не за мнението ви за телосложението му бе паляциииии !!!!
Нямам идея ква ти е болеста ама съм виждала по улиците мъже с такива "атрибути" Търси в google ! А майка ти кво е направила по въпроса ?
Дебел е.Затва има цици..Да остлабне - няма да има цици.. -.-

fenc0re
07-31-2009, 20:23
Слушай сега треа за резултат да подходиш сериозно към нещата.Правиш си хранителен режим,ходиш по 3-4 пъти на фитнес,зимаш Л-карнитин да свалиш малко килата,и постепенно ше се опраи сичко.Един приятел беше преди 2-3 години(бил е на 15) много здрав ходеше всеки ден на фитнес,а сега почна мн да пие,и не ходи изобщо на фитнес,и са му увиснали също циците..Почна както аз ти казах да прави и вече му е добре тялото

p3rf3c7
08-01-2009, 10:33
Имаш гърди,защото си........дебел :booooomb:
Имам един приятел (доста си е дебеличък) и има много големи гърди :lol:

Evanescencefan
08-01-2009, 10:57
Завишени нива на естроген :smt102

natity91
08-01-2009, 11:23
Аве не е дебел бе хорааа.... Вие добре ли сте... 1.80 около 80 кила.. добре си е за мом4е. Според мене кажи на ваще върви на лекар и ако той премахне възможността от онази болест, за която споменаха тука, ТОГАВА вече върви в фитнеса като алтернатива. 8) Успех

Synthetic__
08-02-2009, 10:44
Отиди на лекар и говори със родителите си.Възможно е да имаш Синдром на Клайнфелтер което е доста сериозно.
http://vanadisbg.blog.bg/photos/55900/bolest_1.jpg

Boyd
08-02-2009, 15:06
Аеее пита ви за помощ по проблема му а не за мнението ви за телосложението му бе паляциииии !!!!
Нямам идея ква ти е болеста ама съм виждала по улиците мъже с такива "атрибути" Търси в google ! А майка ти кво е направила по въпроса ?
Дебел е.Затва има цици..Да остлабне - няма да има цици.. -.-

Дебел бил.. изобщо не знаеш дали е дебел!! Имам познат, който е 190-193 см. и тежи над 110 килограма. Не е дебел, но не прилича и на кубче. Перфектно балансирано тяло, без никаква химия и без сланини, които да висят.

Момчето най-добре да се опита да потренира малко, за да се стегне, а ако не е от това - казаха ти вече. Ако искаш питай и чичо Гугъл.

gynecomastia
08-02-2009, 16:25
Това 180 см, 80 кг звучи перфектно , но нещата са малко по-сложни. Може да са 80 килограма , но да е с 20-25% подкожни мазнини (с този процент вече спадаш към дебелите). МОже да си 180 см и 100 кг и да имаш 5% подкожни мазнини...... та мисълта ми беше, че 180 см и 80 кг. сами по себе си не означават че е дебел или слаб!!!

За да махнеш Гинекомастията (женски гърди при мъжете) трябва на първо време задължително да намалиш подкожните мазнини (мъжете са склонни да трупат мазнини в областта на гърдите и на корема). Също трябва да си изследваш хормоните. Доста вероятно е да имаш хормонален дисбаланс - нарушено отношение на мъжки към женски полови хормони - андрогени/естрогени. Ако имаш много естрогени или малко андрогени (тестостерон , дихидротестостерон, ..) лесно се развива гинекомастията!!!
Също виж и подписа ми , ще ти е полезен !

mrtn
08-12-2009, 09:58
Отиди на ендокриннолог, той ще ти обясни най-добре, че тука май всички медицина са завършели ама айде.. :-D

elle_123
08-12-2009, 10:04
Може би си леко пухкав-тренирай малко повече и ограничи мазните храни.

gynecomastia
10-31-2009, 06:32
Може би си леко пухкав-тренирай малко повече и ограничи мазните храни.

Не съм съгласен! Според мен трябва да направи точно обратното. Да почне да се храни с много мазнини и протеин (животински храни)+ зеленчуци. Мазнините са материала за производството на хормоните. Няма ли мазнини хормоните се разбалансирват. Зърнените храни от своя страна имат глутен и фитиева киселина , които пречат на усвояването на много от минералите и протеините в храната. Предполагам знаете, че дефицитът на определени минерали в организма (цинк, магнезии, хром, селен....списъка е дълаг) водят до хормонален дисбаланс. Тези минерали се усвояват най-добре от животинските източници на храна.
Само ще ви кажа, че най-дълголетните хора живеят във високопланински райони, където няма как да се отглеждат зърнени култури, хората там ядат само мляко, месо, яйца...все животински храни. Пък и човека е бил стотици хиляди години ловец, едва от 5000 години сме започнали да се занимаваме с земеделие. Не може за тези 5000 да си промениш тотално гените и от хищник да почнеш да се храниш с разни зрънца и корени. Това просто е против гените ни!

Въобще темата за храненето е много обширна. Докато търсех причините за моята гинекомастия съм изчел страшно много информация по темата и съм направил избора за себе си! В момента се храня ВМ-НВД - високо мазнинни, ниско въглехидратно. 60% от калориите ми са от мазнини, 30% от протеин и 10% от въглехидрати. За мен това е правилното!!! Много важно е обаче какви са мазнините! Аз не употребявам транс мазнини, маргрини, олио ... мазнините трябва да са от животински произход!!!

cveteto64
10-31-2009, 06:42
Отиди на лекар ако той ти каже, че няма проблем отивай на зала и се стегни малко...

TykaSePisheNick
10-31-2009, 16:46
Дебел е.Затва има цици..Да остлабне - няма да има цици.. -.-

Дебел бил.. изобщо не знаеш дали е дебел!! Имам познат, който е 190-193 см. и тежи над 110 килограма. Не е дебел, но не прилича и на кубче. Перфектно балансирано тяло, без никаква химия и без сланини, които да висят.

Момчето най-добре да се опита да потренира малко, за да се стегне, а ако не е от това - казаха ти вече. Ако искаш питай и чичо Гугъл.

Абе дебел е, бе..