PDA

View Full Version : Проблем с лаптопа ми !



sweet_f_pz
07-31-2009, 21:33
Проблемът е,че трърде бързо прегрява.За час,два и вече пари...Нормално ли е ?

doomkillerr
07-31-2009, 21:40
Проблемът е,че трърде бързо прегрява.За час,два и вече пари...Нормално ли е ?

Препоръчвам да го почистиш или пък си потърси от "онези" подложки за охлаждане на лаптоп... :)

music_pirate
07-31-2009, 22:44
Проблемът е,че трърде бързо прегрява.За час,два и вече пари...Нормално ли е ?

щом не пуши, всичко е наред : )
когато почне да му се отразява на работата .. тогава търси помощ

Swingswing
08-01-2009, 02:56
Ако го държиш на леглото няма как да не загрява, слагай поне 1 списание с дебела корица под него

skuck
08-01-2009, 09:53
^ да е, много са ми интересни тея, как може да запушваш въздуховодите на лаптопа си .. баси!

FeelMe
08-01-2009, 15:40
И моят прегрява.Не е на леглото или някъде другаде ,а си е на бюро , върху подложка за охлаждане (вентилатор) , но тази подложка не помага много,защото вентилационните дупки на лаптопа и на вентилатора не съвпадат особено.Зимата нямам такъв проблем ,но лятото... Понякога толко прегрява ,че сам се изключва.Има само един начин да предотвратиш прегряването - включи си вентилатор или климатик (ако имаш в стаята).Попринцип важното е въздухът в стаята да е с температура около 20-21 градуса .

Lav40
08-03-2009, 22:36
За някой лаптопи е нормално да греят най-вече ако са с някой Turion или старите Celeron,а тези охлаждащи подложки са невероятна глупост.Повечето лаптопи дори нямат дупки за охлаждане в долната си част,а всички знаем колко "добър" проводник на топлина е пластмасата.
Нетбука ми ВЪОБЩЕ не грее,едвам,едвам се усеща че е топъл през лятото...да не кажа незабележимо сравнено с жегите...зимата не съм тествал,но трябва да е студен.
Лаптопа ми лятото е доста топъл,а зимата като го сложа в скута си се моля,хайде погрей както през лятото,но си ме топли прилично в студените януарски вечери :D
Имам 1 приятелче на чиито лаптоп БУКВАЛНО се изгорих...беше го сложил на легло с онези ОТВРАТИТЕЛНИ китеници и горкото Селеронче грее ли си грее.Викам му сложи го другаде тука чак мирише на пластмаса и...хм незнам как да го опиша(нали знаете как мирише някоя дрешка когато я изгориш с ютията)...оня вика нищо му няма и си цъка...това чудо от миналата пролет(2008ма) досега си върви перфектно.Пък и няма проблеми с изключване заради прегряване просто си работи.
Явно за някой модели си е в предела на нещата.
Както му се вика "Работна температура" :D

tuzaro
08-04-2009, 10:31
има и хубави подложки с 3 вентилатора, не помагат много ама все пак стават. Иначе и мойте са топли ама работят постоянно, на единия му беше изгорял твърдия диск от жегата почистиха го сложиха му нов и ся пак си върви, няма да се притесняваш че загрява те имат по 2-3 години гаранция така че ше ти го оправят.