PDA

View Full Version : Месото ?



deadmemorial
08-01-2009, 06:18
Искам да ви покажа един клип ( който е потресаващ ) .. даже има линк към замунда който е заинтересован може да го види ,, '' http://vbox7.com/play:52ecc71f '' филма се казва '' Земляни '' .. след като гледах клипа бях потресена от жестокостта на хората .. а след като изгледах филма .. спрях какъвто и да е вид месо ! Някои хора казаха '' това е каприз '' но не е така .. вече сигурно има месец от както не съм вкусила месо .. И буквално след като видях филма .. се отрвъщавам от месото ! :( ... /// Според мен и без месо може да се живее не е болка за умиране ! Има вече много заместите на месото .. има много различни неща които набавят витамини и още необходими неща за нашето здраве .. защо е нужно да се убиват тези животни ? И то по този болезнен и жесток начин ? Вижте клипа .. и споделете вашето мнение ...

ElinoOor
08-01-2009, 06:27
еколози,природозащитници..
като искате недейте да ядете,но месото си е важна хранителна група ;)

Nam3less3
08-01-2009, 06:49
Глупости... А еколозите и природозащитниците, повечето от тях са нагли лицемери, поставят животните на по-високо място от човека. Да не ядем месо така ли? А тия животни за какво са на тая земя, щом не ги използваме, ядем и да правим дрехи от тях? Това е хранителна верига, и ние сме на върха. Животните се избиват и се изяждат едни други, и така правим ние с тях. Днеска просто е развит света, и хората са забравили откъде произлизат. Забравили са, като поръчват кебапчета и пържоли откъде реално идват те. Ако живяхме в първобитно общество, всеки ден щяхме да колим и с голи ръце да разфасоваме животни, да ги печем и ядем :D
Не знам какво има в тоя филм, но предполагам, че просто показват процеса по преработка на животните. Нещо нормално и природно.

RaI4etO
08-01-2009, 06:54
Това да ядеш месо или да не ядеш ,си е личен избор.При спазване на подходящ хранителен режим неяденето на месо не е опасно за здравето.Нашите са вегетарианци от 10 години някъде и са си в отлично здраве,даже баща ми си е свалил от тогава холестерола е и по-добре със сърцето.Та,аз не съм вегетарианка де,ям си месо,но само пилешко,евентуално и пуешко. Та ,риба не ям,имам алергия към нея,и едно парче да изям почвам да повръщам и хващам "рядкото щастие".

zvezdichkaaa
08-01-2009, 07:39
Искам да ви покажа един клип ( който е потресаващ ) .. даже има линк към замунда който е заинтересован може да го види ,, '' http://vbox7.com/play:52ecc71f '' филма се казва '' Земляни '' .. след като гледах клипа бях потресена от жестокостта на хората .. а след като изгледах филма .. спрях какъвто и да е вид месо ! Някои хора казаха '' това е каприз '' но не е така .. вече сигурно има месец от както не съм вкусила месо .. И буквално след като видях филма .. се отрвъщавам от месото ! :( ... /// Според мен и без месо може да се живее не е болка за умиране ! Има вече много заместите на месото .. има много различни неща които набавят витамини и още необходими неща за нашето здраве .. защо е нужно да се убиват тези животни ? И то по този болезнен и жесток начин ? Вижте клипа .. и споделете вашето мнение ...


Така е.Гледала съм целия филм и на много места си затварях очите(както правят повечето хора за тези неща).Вегетарианството не е каприз,а въпрос на избор.Гледай целия филм в него се казва,че хората избиват много повече животни,отколкото им трябва.Да знам и лъва убива и той е хищник,това е хранителна верига и т.н.,но лъва убива,защото няма друг избор.Пък и той не застрашава да изчезнат цели видове,нали?На лъва неможеш да предложиш салата,но ние можем да ядем и това също.Не е задължително всеки да тръгне сега да става веге,но ако осъзнае и поограничи консумацията на месо много неща щяха да бъдат различни...Истина е,че ако кланниците имаха стъклени стени,повече хора щяха да са вегетарианци :(

slim__shadygirl
08-01-2009, 08:15
Хората сме най-жестоките същества на тоя свят :?

EarthShaker
08-01-2009, 08:17
Гледал съм го филма :) Не спрях да ям месо, всеки случай.. в един раста форум водихме около 20 страници спор... не ми се занимава :D

RaI4etO
08-01-2009, 08:18
Искам да ви покажа един клип ( който е потресаващ ) .. даже има линк към замунда който е заинтересован може да го види ,, '' http://vbox7.com/play:52ecc71f '' филма се казва '' Земляни '' .. след като гледах клипа бях потресена от жестокостта на хората .. а след като изгледах филма .. спрях какъвто и да е вид месо ! Някои хора казаха '' това е каприз '' но не е така .. вече сигурно има месец от както не съм вкусила месо .. И буквално след като видях филма .. се отрвъщавам от месото ! :( ... /// Според мен и без месо може да се живее не е болка за умиране ! Има вече много заместите на месото .. има много различни неща които набавят витамини и още необходими неща за нашето здраве .. защо е нужно да се убиват тези животни ? И то по този болезнен и жесток начин ? Вижте клипа .. и споделете вашето мнение ...


Така е.Гледала съм целия филм и на много места си затварях очите(както правят повечето хора за тези неща).Вегетарианството не е каприз,а въпрос на избор.Гледай целия филм в него се казва,че хората избиват много повече животни,отколкото им трябва.Да знам и лъва убива и той е хищник,това е хранителна верига и т.н.,но лъва убива,защото няма друг избор.Пък и той не застрашава да изчезнат цели видове,нали?На лъва неможеш да предложиш салата,но ние можем да ядем и това също.Не е задължително всеки да тръгне сега да става веге,но ако осъзнае и поограничи консумацията на месо много неща щяха да бъдат различни...Истина е,че ако кланниците имаха стъклени стени,повече хора щяха да са вегетарианци :(
Определено!

Swinkenhoffer
08-01-2009, 08:50
К*у*р за вегетарианците и два за веганите!
Аман от тъпанари! :-x

BlackMeow
08-01-2009, 08:54
Според мен и без месо може да се живее не е болка за умиране ! Има вече много заместите на месото .. има много различни неща които набавят витамини и още необходими неща за нашето здраве .. защо е нужно да се убиват тези животни ? И то по този болезнен и жесток начин ? Вижте клипа .. и споделете вашето мнение ...
А според мен си яж шибаните заместители и не се опитвай да ги пробутваш на нормалните хора :D
Да се обиват хуманно- да, но аз да не ям месо? Не мерси! :shock:

Освен това ти хубаво си пускаш темата но дали у вас в шкафа за обувки няма поне 1 от естествена кожа? ;)

Bianca
08-01-2009, 09:00
Както каза порът, аман от тъпи хора, ей!!!
Нищо не може да се сравни с парче пържолка, МММММММ.
Пък и се набавят ценни мазнини и други вещества за организма.

Swinkenhoffer
08-01-2009, 09:05
Както каза порът, аман от тъпи хора, ей!!!
Нищо не може да се сравни с парче пържолка, МММММММ.
Пък и се набавят ценни мазнини и други вещества за организма.
Aбсолютно.
Никой човек не може да живее пълноценно без месо. Освен това повечето вегетарианци са някви мазни, потни хипари с болнав вид.
Айде моля ви се...

8-) 8-)

Bianca
08-01-2009, 09:18
Както каза порът, аман от тъпи хора, ей!!!
Нищо не може да се сравни с парче пържолка, МММММММ.
Пък и се набавят ценни мазнини и други вещества за организма.
Aбсолютно.
Никой човек не може да живее пълноценно без месо. Освен това повечето вегетарианци са някви мазни, потни хипари с болнав вид.
Айде моля ви се...

8-) 8-)
Мухахаха, нещо против хипарите? 8-)
Бъзик! :D

deadmemorial
08-03-2009, 12:50
Хората сме най-жестоките същества на тоя свят :?
+1

deadmemorial
08-03-2009, 12:53
К*у*р за вегетарианците и два за веганите!
Аман от тъпанари! :-x

тъп ограничен идиот !! виж клипа и филма и после говори бе :shock:

deadmemorial
08-03-2009, 12:55
Според мен и без месо може да се живее не е болка за умиране ! Има вече много заместите на месото .. има много различни неща които набавят витамини и още необходими неща за нашето здраве .. защо е нужно да се убиват тези животни ? И то по този болезнен и жесток начин ? Вижте клипа .. и споделете вашето мнение ...
А според мен си яж шибаните заместители и не се опитвай да ги пробутваш на нормалните хора :D
Да се обиват хуманно- да, но аз да не ям месо? Не мерси! :shock:

Освен това ти хубаво си пускаш темата но дали у вас в шкафа за обувки няма поне 1 от естествена кожа? ;)


''Освен това ти хубаво си пускаш темата но дали у вас в шкафа за обувки няма поне 1 от естествена кожа?''

Ами не няма ! А и се опитвам да отворя очите на хората който все пак имат малко акъл в главата и няма да тръгнат да те псуват защото си създал такава тема ядеш месо .. всеки си има право на мнение ... исказах моето ! ;)

deadmemorial
08-03-2009, 12:58
Както каза порът, аман от тъпи хора, ей!!!
Нищо не може да се сравни с парче пържолка, МММММММ.
Пък и се набавят ценни мазнини и други вещества за организма.
Aбсолютно.
Никой човек не може да живее пълноценно без месо. Освен това повечето вегетарианци са някви мазни, потни хипари с болнав вид.
Айде моля ви се...

8-) 8-)

ами не съм мазна, потна, хипарка в всеки случай .. пък съм вегетарианка ( вече ) !!!!!!!!!!!!!!

Pliok0019
08-03-2009, 13:00
^ Фукаш ли се?

Swinkenhoffer
08-03-2009, 13:02
Уау, похвално... само да ти кажа, че вегетарианците, които си мислят, че като не ядат месо, правят нещо КОЙ ЗНАЕ КАКВО, са ебати лицемерите. ;)
Ако си толкова загрижена, откажи се от всякакви животински продукти или поне купувай домашно приготвени, защото животните, използвани за мляко/яйца, не живеят по-щастливо от тези, пригодени за месо.

myHeartIsOnlyForYou
08-03-2009, 13:03
Такъв е живота!Хората,които ядат месо са много повече от вегетарианците и нищо не може да се направи!Само не разбрах защо убиват кучета???

zvezdichkaaa
08-03-2009, 13:05
Хм и какво лошо има в това?Виждам,че нападате авторката,но иначе ако се случи на вас веднага излизате с това "Ооо ама то всеки си има мнение".Да,обаче ако някой не споделя вашето тежко и горко му!Вместо да се издразните от самият клип и от кадрите в него,като цяло вие се дразните на авторката,понеже тя се е осъзнала (за сега)...

ElinoOor
08-03-2009, 13:13
стига сте вдигали темата..

Sarafina
08-03-2009, 13:17
Такъв е живота!Хората,които ядат месо са много повече от вегетарианците и нищо не може да се направи!Само не разбрах защо убиват кучета???
Питай виетнамците...

Luscious_Heart
08-03-2009, 13:19
Имам приятели, които не ядат месо просто защото се правят на интересни. Изгледали някакъв клип и аре вече - вегетарианци.
Не е като моята бест френдка, която от малка не понася месо и рядко яде. :(

Месото си е важна хранителна група. Че има други богати на протеини храни - има. Ама няма да ви ям боб всеки ден я. :razz:
Ям риба 1-2 пъти седмично, месо също толкова.. Понякога и омлети.

Shiver
08-03-2009, 13:59
Спрях да ям месо преди две години, защото вярвам, че не е нужно да се погубват животи. Но, все пак, това си е личен избор, никой не е вегетарианец насила. : )

Pliok0019
08-03-2009, 14:13
Такъв е живота!Хората,които ядат месо са много повече от вегетарианците и нищо не може да се направи!
Това е много повече от смешно. Голяма работа като цял месец не си яла месо... Да не би да се подготвяш за мозъчна трансплантация?

Loshotia
08-03-2009, 14:15
Ужас ! Котката ми като видя клипчето спря също да яде месо! :shock:

lDoLLl
08-03-2009, 14:22
Aз вегетарианството си го представям като ...смърт.. така де, ако се откажа напълно от всички животински продукти (мани го месото)... то какво остава за ядене?

Месо ям рядко, защото не ми е вкусно. Нужно е за организма, полезно е.. ама с ужасен вкус.
:-o

Swinkenhoffer
08-03-2009, 14:30
Aз вегетарианството си го представям като ...смърт.. така де, ако се откажа напълно от всички животински продукти (мани го месото)... то какво остава за ядене?
:-o
вегетариантсво = не ядеш САМО месо + риба. тука има някви разновидности още, ама не ми се обяснява.

веганство = не ядеш никакви животински продукти, не носиш кожени изделия, вълнени/копринени дрехи, някои не ядат мед.

правете разлика.

а манджи, които да си готвиш, има много, но си е занимавка. :)

Canis_Dirus
08-03-2009, 16:27
Животинските продукти са вредни и опасни! Всички да стават вегани!

rachel_billson
08-03-2009, 19:28
Това е личен избор.Лично аз не мога да си представя да съм вегетарианка.Пилетата във фермите за изхранване,обаче съм против това да се убиват животни за дрехи или килими и тп,особенно когато са на изчезване. :?

bloodyF
08-03-2009, 19:59
не съм вегетарианка обаче от повечето меса чак ми става лошо...и някои вегетарианци (визирам една позната) толкова парадират с тва че са вегетарианци..че няма повече накъде :?

Jumbie483
08-03-2009, 20:19
Преди година някъде гледах филма. Отказах месото за няколко месеца. После почнах отново да го ям.. Пак пусках филма, не го догледах.. Същия ден не ядох месо. Омръзна ми.. Не ставам за това :D

Zaharinka
08-03-2009, 23:13
То затова си има специални ферми в които св развъждат на воля:кокошки,пуйки...бля бля.Видях как убиват делфини и п.р. ей това вече е кофти...смисъл те са много по-малко като популация..
А за изрудите дето хапват котешко,кучешко направо няма да говоря...
Свинско не ям.Телешко понякога,зависи.

п.п.И все пак убиването може да става по-много по хуманен начин,а не да ги убиват и удирват живички.Не мога да гледам такива филми става ми много жално...Прегледах го набързо и там кравичката,където и се стече сълза ми стана мн гадно.А как ги третират в цирка...Ужас.Какво да очакваш от човек,той убива себеподобните си пък,какво остава за по-нисшите форми на живот.Слаба работа сме хората...

EarthShaker
08-04-2009, 06:43
ако човечеството не беше прояло месо сега щяхме да си висим на някое дърво

deadmemorial
08-04-2009, 17:04
^ Фукаш ли се?


oh my god

не отговарям просто на коментарите на другите !! заяждай се с някой друг ако обичаш .. не ми се занимава с такива като теб :lol:

deadmemorial
08-04-2009, 17:06
Уау, похвално... само да ти кажа, че вегетарианците, които си мислят, че като не ядат месо, правят нещо КОЙ ЗНАЕ КАКВО, са ебати лицемерите. ;)
Ако си толкова загрижена, откажи се от всякакви животински продукти или поне купувай домашно приготвени, защото животните, използвани за мляко/яйца, не живеят по-щастливо от тези, пригодени за месо.


явно ти си лицемера ;д :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

deadmemorial
08-04-2009, 17:07
ако човечеството не беше прояло месо сега щяхме да си висим на някое дърво

да но вече може и без това мосо .. но въпрос на избор .. :)

EarthShaker
08-04-2009, 17:50
ако човечеството не беше прояло месо сега щяхме да си висим на някое дърво

да но вече може и без това мосо .. но въпрос на избор .. :)

да, те зеленчуците са най-добрия източник на белтъци...

dead_princess
08-04-2009, 18:14
Гледала съм филма миналата година, но не целия, защото ми стана гадно..но не спрях месото :)

Loshotia
08-04-2009, 18:38
току що ядох ебати яките пилешки пържолки

Swinkenhoffer
08-05-2009, 13:01
Уау, похвално... само да ти кажа, че вегетарианците, които си мислят, че като не ядат месо, правят нещо КОЙ ЗНАЕ КАКВО, са ебати лицемерите. ;)
Ако си толкова загрижена, откажи се от всякакви животински продукти или поне купувай домашно приготвени, защото животните, използвани за мляко/яйца, не живеят по-щастливо от тези, пригодени за месо.


явно ти си лицемера ;д :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
а явно ти си тъпата. :-o

bebo4estvo
08-05-2009, 13:31
Месото?!

... Е много полезно за подрастващите.Ако ви е тъжно за животните, които ядете --> ходете тогава при конете да дъвчете овес :smt040

LittleFashionista
08-05-2009, 13:54
Ама аз дори трейлър не можах да изгледам.Отвратителни кадри :shock:
Не знам кои луди вегетарянци и еколози са нправели тоя филм, но само ще кажа, че ми се струва страшно преувеличено. Според мен не трябва да се гледа от кого да е, особено от подрастващи, защото те се връзват на всичко което видят или чуят :? Ще се откажат, от важни белтъчини, само защото някой луд режисцор е решил да наплаши хората :?
Както каза EarthShaker ако не е имало месо, нямаше да ни има и нас...
deadmemorial има ебахти промитият мозък...

BrokenInnocence
08-05-2009, 14:27
Вегетарианка съм от година. Спрях да ям месо по мои си лични причини, не здравословни, но не и защото съм изгледала няколко ужасяващи клипчета... това за мен са неща, които могат да ти повлияят за месец- два и до там. Вегетарианството е много повече от това да не ядеш месо защото ти се струва жестоко избиването на животни по кланниците (въпреки, че без съмнение е отвратително и животните можеха да бъдат убивани по много по- хуманни начини), вегетариснатвото е начин на живот, който си избрал за предпочитане след премисляне на плюсовете и минусите и защото си решил, че това е най- добрия избор за теб и те кара да се чувстваш добре и физически и психически.

Без месо може да се живее. Всички съставки намиращи се в месото (за полезните говоря, разбира се) могат да се намерят от други източници, повечето от естествени такива, мн малък брой могат да се добавят изкуствено... поне тук в Бг, в чужбина където броя на вегетарианците и веганите е много по- голям се произвеждат много повече заместители на месото и всичко си се набавя чрез други храни, а не витамини и хранителни добавки.

Това, че вие си мислите, че месото е едва ли не единствената причина да сте живи и да сте създали цивилизация, далеч не значи, че е вярно.

Повече от 14 млн. вегетарианци и вегани само в САЩ показват, че вегетарианството е съвсем нормален начин живот и, че от вегетарианство не се умира.

Както казаха и преди мен- това е личен избор. Много хора са избрали да ядат месо, ок, нищо против. Но когато се захващате да плюете по някой, който приема нещата по- различно от вас или е решил да прави нещо различно от вас, не маскирайте нападките си с глупавото оправдание "това си е моето мнение". След като имате лично мнение няма да е зле да се научите да уважавате и чуждото такова.

BqlaLiniq
08-05-2009, 14:30
И какво ти пука на теб за животните, като за тази работа са измислени ферми, в които да се развъждат животните. Ако не убивахме животните, сега прасетата щяха да се разхождат по улиците..а и каква полза от тях, ако не за ядене?
Просто те са за това..ти недей да ядеш, защото те е жал, но като остарееш и почнат да те болят костите..ти си малоумница :razz:

Swinkenhoffer
08-05-2009, 15:21
Вегетарианка съм от година. Спрях да ям месо по мои си лични причини, не здравословни, но не и защото съм изгледала няколко ужасяващи клипчета... това за мен са неща, които могат да ти повлияят за месец- два и до там.
Аз спрях да ям всякакво животинско точно заради картинки и клипчета. :D
Ама след няколко месеца се оказа, че имам лека форма на анемия и лекарката изрично ми забрани такива волности, така че гледам понякога да хапвам домашни млечни продукти и яйца (без трупове), че бях много зле. 8-)

RiseGirl
08-05-2009, 15:48
поредното доказателство, че интернет е ЗЛО!

EarthShaker
08-05-2009, 16:40
Уважавам мнението ти, но за съжаление то е грешно ;)

Не сме го измислили днес това за цивилизацията и развитието на човешкия мозък... Това е ФАКТ... През ледниковата епоха хората са нямали никакви шансове за оцеляване без месо. Телата ни са се адаптирали и за хиляди поколения месото просто е станало жизнено важно за човешкия организъм.

Бтв знаеш ли, че в Америка майките-вегетарианки, които се тъпчат със соеви продукти, като си мислят, че по този начин ще компенсират липсата на така нужните аминокиселини, раждат 3 пъти повече момичета, защото естрогенът им се покачва до небето. Ако случайно родят момче, то влиза в пубертета на 18... На това му викам МУТАЦИЯ. Айде стига е било безвредно и безопасно.

Canis_Dirus
08-05-2009, 16:47
Омега 3 мастни киселини (DHA и EPA), които са много важни за мозъка, освен това предпазват от всякакви възпалителни заболявания като инфаркт например НЯМАТ аналог сред растенията.

Освен това растителните продукти нямат холестерол. А холестерол трябва да се яде.

Zaharinka
08-05-2009, 17:14
Момчета,колкото и да се опитвате да им докажете,че псевдо-вегетарианството им въобще не е полезно.Те си мислят,че това е здравословно и т.н. Един ден сами ще си търпят последствията.
Кво синтетични мазнини ли приемате за да сте здрави?

Swinkenhoffer
08-05-2009, 17:59
Какво ще рече псевдо-вегетарианство?! Или си веге, или не. :-o

Да, аз се храня с лайна. Ям соеви кюфтета, пълнени чушки със соя, мусака със соя и каквото се сетите още.. да, от най-гадната соева кайма си купувам.
Пия соево мляко с вкус на горски плодове. Направо изяждам по цяла кофа генно модифицирана соя. Не мисля, че съм здрава.
Сега в какво ще ме обвините?! Че живея в заблуда, защото си мисля, че така правя нещо полезно за себе си?
Всеки идиот, който си мисли, че купувайки си гумени турски домати и светещи в зелено праскови от супера + отказвайки животинските продукти ще живее 200 години, е доволно прост. Който иска сериозно да се занимава с това, отива на село и си гледа зарзават, животинки и т.н.

Не го правя за здраве, а защото ми е гадно да ям плът. Наистина доста сложно за разбиране... :-|

Canis_Dirus
08-05-2009, 18:10
Не го правя за здраве, а защото ми е гадно да ям плът. Наистина доста сложно за разбиране... :-|

А сега ми е паднало да питам вегетарианка?
Френска любов? Гълтане?

EarthShaker
08-05-2009, 18:13
Не го правя за здраве, а защото ми е гадно да ям плът. Наистина доста сложно за разбиране... :-|

ето това прави излишъка с хората ;)

гадно ти е => не го ядеш => прецакана си => прецакани са и децата ти

Swinkenhoffer
08-05-2009, 18:20
Не го правя за здраве, а защото ми е гадно да ям плът. Наистина доста сложно за разбиране... :-|

А сега ми е паднало да питам вегетарианка?
Френска любов? Гълтане?
Стига да не изглежда като животно - винаги! :D

EarthShaker, може и да си прав... докато не го изпитам на собствен гръб, не мога да знам. Организми всякакви.
Времето ще покаже. 8-)

EarthShaker
08-05-2009, 18:22
100% ся напук на мене ще живееш до 100 годишна, а аз ще се въртя в гроба като кебапче на скара 8-)

Swinkenhoffer
08-05-2009, 18:40
100% ся напук на мене ще живееш до 100 годишна, а аз ще се въртя в гроба като кебапче на скара 8-)
:evil:
Тъй, тъй... този план е част от новия световен ред на евреите, но месоядните няма как да знаете това.
Само за просветени!

deadmemorial
08-06-2009, 05:19
Уау, похвално... само да ти кажа, че вегетарианците, които си мислят, че като не ядат месо, правят нещо КОЙ ЗНАЕ КАКВО, са ебати лицемерите. ;)
Ако си толкова загрижена, откажи се от всякакви животински продукти или поне купувай домашно приготвени, защото животните, използвани за мляко/яйца, не живеят по-щастливо от тези, пригодени за месо.


явно ти си лицемера ;д :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
а явно ти си тъпата. :-o



явно ти си селянин които си търси скандали :?

deadmemorial
08-06-2009, 05:20
Не го правя за здраве, а защото ми е гадно да ям плът. Наистина доста сложно за разбиране... :-|

ето това прави излишъка с хората ;)

гадно ти е => не го ядеш => прецакана си => прецакани са и децата ти

+1 :)

deadmemorial
08-06-2009, 05:24
Момчета,колкото и да се опитвате да им докажете,че псевдо-вегетарианството им въобще не е полезно.Те си мислят,че това е здравословно и т.н. Един ден сами ще си търпят последствията.
Кво синтетични мазнини ли приемате за да сте здрави?


Не е здравословно .. сами знаем че това не ни доставя достатъчно ..витамини .. и т.н. .. о когато може и без това месо .. когато се отвръщаваш като си го сложиш в устата при мисълта че знаеш как жестоко ги убиват ( животните ) .. дори повече отнеобходимото .. тогава не ти пука дали е толкова здравословно ;) .. при положение че има мн други неща които могат да заместят месото .. не напълно ноо ..

LittleFashionista
08-06-2009, 06:17
Преди година исках, да ставам вегетарянка, но майка ми, ми каза, че това било вредно и било секта. Аз разбира се продължих да ям месо, но се чудих защо да е секта... Но сега като ви чета мненията, благодаря на майка си :shock: То наистина т'ва е като някоя секта...

Zaharinka какъв е тоя подпис и аватар бе момиче :shock: Ти да не си про-ана :shock: Егати... Та ти си по-зле и от вегетариянците ако наистина си такава :shock: :?

Swinkenhoffer
08-06-2009, 06:48
Преди година исках, да ставам вегетарянка, но майка ми, ми каза, че това било вредно и било секта. Аз разбира се продължих да ям месо, но се чудих защо да е секта... Но сега като ви чета мненията, благодаря на майка си :shock: То наистина т'ва е като някоя секта...
вманиачените момиченца и хора, които просто не искат да ядат това, са две много различни неща. :-o
но ти и майка ти явно разбирате повече...

Zaharinka
08-06-2009, 11:07
Преди година исках, да ставам вегетарянка, но майка ми, ми каза, че това било вредно и било секта. Аз разбира се продължих да ям месо, но се чудих защо да е секта... Но сега като ви чета мненията, благодаря на майка си :shock: То наистина т'ва е като някоя секта...

Zaharinka какъв е тоя подпис и аватар бе момиче :shock: Ти да не си про-ана :shock: Егати... Та ти си по-зле и от вегетариянците ако наистина си такава :shock: :?
Не аз съм си наред споко просто толкова съм потресена от света и тази мания за 40 кг-ви момичета,че вече го превръщам в гротеска.
А вегетариянците еми яжте си там стръковете и така. :-)

Shia
08-06-2009, 14:48
Свинско,пилешко,агнешко,за шко,риби и др. морски обитатели.Ще ги ям,имам нужда от месо и ще я задоволявам.

Обичам да усещам сладкия вкус на кръв в устата си и сочната мазнинка.


Неслучайно съм на върха на хранителната верига.

brokeninside13
08-06-2009, 16:12
Аз съм гледала едно друго клипче след което се зарекох че никога няма да си купя и облека истинска кожа.

Принципно аз не съм голяма любителка на месото и не ям много месо. Пилешко ям най-много, и има някой манджи които са ми вкусни с месо, но от тях не ям месото ми примерно само картофите или от пилешката сума пия само бульона, не ям месото.

Колкото до този клип който аз съм гледала ((ако иска някой да го види да пише)) просто не знам какви са тези хора...болни мозъци. :-x Ако ми паднат сериозно говора съм способна да ги убия.

Shia
08-06-2009, 19:15
Месото,като ти е сготвено вече в супата защо не ядеш.Животинката е мъртва вече.




Ако ми дадат пушка и аз ще си ловувам(само определени водове).Няма нищо по-вкусно от нещо,което знаеш,че ти (в случея) си отдал енергия,за да го заловиш.

EarthShaker
08-06-2009, 19:18
^да, ловът по-го приемам от отглеждането в плен, щото пне животното има шанс за оцеляване...

кво да прайш, гадна система

Canis_Dirus
08-06-2009, 19:19
Обичам да усещам сладкия вкус на кръв в устата си и сочната мазнинка.
В месото няма кръв. Кръвта тече във вените и артериите, а разните там вещества минават прес стените на тия вени и артерии. Това в месото е сок. Месото може да е сочно. Кръвта е горчива на вкус след топлинна обработка и става кафява. А сокчето става едно апетитно розово. Кръвта още при клането я оставят да изтече.

Shia
08-06-2009, 19:24
Е ние колим живо прасе и при разфасоването оставяме и малко кръв към месото и затова.

Ако размразяваш пиле отвъртре има малко или много кръв,която попринцип се мие,но като аз си готвя я оставям.

Canis_Dirus
08-06-2009, 19:41
Е ние колим живо прасе и при разфасоването оставяме и малко кръв към месото и затова.

Ако размразяваш пиле отвъртре има малко или много кръв,която попринцип се мие,но като аз си готвя я оставям.

това в пилето е сок. Бледо червено към розов. Пробвай да го свариш. Сока си остава блядо-червен при температура, а кръвта става кафява до черна.

brokeninside13
08-06-2009, 21:47
Месото,като ти е сготвено вече в супата защо не ядеш.Животинката е мъртва вече.




Ако ми дадат пушка и аз ще си ловувам(само определени водове).Няма нищо по-вкусно от нещо,което знаеш,че ти (в случея) си отдал енергия,за да го заловиш.


Просто не обичам много много месо...иначе ям поради факта че е полезно, и че е нужно на организма.:) Но не обичам месо.

deadmemorial
08-20-2009, 03:02
Вегетарианка съм от година. Спрях да ям месо по мои си лични причини, не здравословни, но не и защото съм изгледала няколко ужасяващи клипчета... това за мен са неща, които могат да ти повлияят за месец- два и до там. Вегетарианството е много повече от това да не ядеш месо защото ти се струва жестоко избиването на животни по кланниците (въпреки, че без съмнение е отвратително и животните можеха да бъдат убивани по много по- хуманни начини), вегетариснатвото е начин на живот, който си избрал за предпочитане след премисляне на плюсовете и минусите и защото си решил, че това е най- добрия избор за теб и те кара да се чувстваш добре и физически и психически.

Без месо може да се живее. Всички съставки намиращи се в месото (за полезните говоря, разбира се) могат да се намерят от други източници, повечето от естествени такива, мн малък брой могат да се добавят изкуствено... поне тук в Бг, в чужбина където броя на вегетарианците и веганите е много по- голям се произвеждат много повече заместители на месото и всичко си се набавя чрез други храни, а не витамини и хранителни добавки.

Това, че вие си мислите, че месото е едва ли не единствената причина да сте живи и да сте създали цивилизация, далеч не значи, че е вярно.

Повече от 14 млн. вегетарианци и вегани само в САЩ показват, че вегетарианството е съвсем нормален начин живот и, че от вегетарианство не се умира.

Както казаха и преди мен- това е личен избор. Много хора са избрали да ядат месо, ок, нищо против. Но когато се захващате да плюете по някой, който приема нещата по- различно от вас или е решил да прави нещо различно от вас, не маскирайте нападките си с глупавото оправдание "това си е моето мнение". След като имате лично мнение няма да е зле да се научите да уважавате и чуждото такова.


+1 :)

deadmemorial
08-20-2009, 03:12
Преди година исках, да ставам вегетарянка, но майка ми, ми каза, че това било вредно и било секта. Аз разбира се продължих да ям месо, но се чудих защо да е секта... Но сега като ви чета мненията, благодаря на майка си :shock: То наистина т'ва е като някоя секта...

Zaharinka какъв е тоя подпис и аватар бе момиче :shock: Ти да не си про-ана :shock: Егати... Та ти си по-зле и от вегетариянците ако наистина си такава :shock: :?
Не аз съм си наред споко просто толкова съм потресена от света и тази мания за 40 кг-ви момичета,че вече го превръщам в гротеска.
А вегетариянците еми яжте си там стръковете и така. :-)



Искам да отбележа, че не всички които са станали вегетарянци са го направили за да са 40 килца. Има много други причини, принципи,разбирания и предпочитания!Това, че повечето обичат да си хапват '' мазна трлъста паржола както и по нагоре казаха с ( кръв ) '' не значи, че всички го правим.. и, че на всички ни харесва!Всичко различно за вас е неприемиливо!Все едно сме се лишили от нещо толкова важно без което не се живее!Еми не е така.. живее се и без месото!Друг въпрос е дали искаш да си го хапваш и затова спориш с другите ;)

ElinoOor
08-20-2009, 05:36
защо продължаваш да дигаш темата? :booooomb:

BqlaLiniq
08-20-2009, 06:56
защо продължаваш да дигаш темата? :booooomb:
А защо да не я вдигне/

rauwkost
08-20-2009, 07:15
То е все тая дали 1-2-5-10-50млн. души са вегетерианци, на света има още 6-7 МИЛИАРДА КОИТО НЕ СА.

alexandraloui
08-20-2009, 08:33
Боже мили как могат,щях да повърна.Аз от оня ден съм се запътила към ВЕГЕТАРЯНСТВО май вече се рших!

EarthShaker
08-20-2009, 08:38
успех с анемията

FuCkInBuBbLeGuM
08-20-2009, 08:43
По силните оцеляват... макар че тва клипче беше мн гадно :(

alexandraloui
08-20-2009, 09:00
успех с анемията
еййййййй :? :? :?

deadmemorial
08-21-2009, 22:01
Боже мили как могат,щях да повърна.Аз от оня ден съм се запътила към ВЕГЕТАРЯНСТВО май вече се рших!



Ти кое гледа клипа или филма?

caseoftheex
08-21-2009, 22:04
без месо не мога да живея

vampirekiss
08-22-2009, 06:56
Клипчето го изтраях само до няма и половината.Ужасно гадно ми стана.И все пак помислете.В природата на човека е заложена нуждата му от месо.Това е.Вярно е,че понякога животните се убиват по особено жесток начин,но и това си е до хора.Не бих се отказала от месото.Може да кажете,че имам плоско мислене,но ние сме само капка в морето и нищо няма да се постигне.Месо винаги ще се яде от масата хора,животни ще се убиват винаги.

Swinkenhoffer
08-22-2009, 07:20
Това е някаква много странна логика... то е ясно, че нищо няма да се постигне, ама има такива, които правят някои неща заради себе си. На милярдите хора хич не им дреме, че ти искаш да учиш в университет, примерно, ама за тебе това може да е важно. Е, няма ли да кандидатстваш поради тази причина? :)

BrokenInnocence
08-22-2009, 12:22
То е все тая дали 1-2-5-10-50млн. души са вегетерианци, на света има още 6-7 МИЛИАРДА КОИТО НЕ СА.

Девойко/младежо, мисли малко преди да пишеш... Не съм споменала броя на вегетарианците, за да се хваля колко са много, а за да дам пример как може да се живее спокойно и без месо, когато има желание.

И само м/у др... цялото население на земята е почти, но все пак по- малко от 7 милиарда... ичисленията ти куцат...

Carmen_Kass
08-22-2009, 12:47
Ама аз дори трейлър не можах да изгледам.Отвратителни кадри :shock:
Не знам кои луди вегетарянци и еколози са нправели тоя филм, но само ще кажа, че ми се струва страшно преувеличено. Според мен не трябва да се гледа от кого да е, особено от подрастващи, защото те се връзват на всичко което видят или чуят :? Ще се откажат, от важни белтъчини, само защото някой луд режисцор е решил да наплаши хората :?
Както каза EarthShaker ако не е имало месо, нямаше да ни има и нас...
deadmemorial има ебахти промитият мозък...

подкрепям!
още повече,че човека също е хищник....кво някой лъв като те подгони и разкъса жив и канибали гледат от страни как тоя лъв те убива най-брутално,кво ще се откажат от месото ли,щото им е жал за тебе...да бе да...

ameli
08-22-2009, 20:12
докато чаках да се зареди клипа, прочетох коментарите и се замислих дали наистина да го изгледам и дали наистина е толкова потресаващ...

и да .. погледах около 10-20 сек и го спрях .. как може да има хора (те дори не са такива) , които да мъчат така някой ... какво сърце трябва да имаш :?

това са единични случаи за подобно отношение .. но все пак трябва да се замислим, защото все повече се увеличават

zvezdichkaaa
08-22-2009, 20:38
^Ако беше изгледала филма Земляни щеше да разбереш,че никак не са единични случаи... :(

OneGirl
08-22-2009, 20:40
Горките животинчета :cry: .

Но няма да стана вегетариянка, защото месото съдържа качествени белтъчини, богати на важни аминокиселини и според мен по-добре е да си ям месо, отколкото да развия някоя анемия.

LittleFashionista "Според мен не трябва да се гледа от кого да е, особено от подрастващи, защото те се връзват на всичко което видят или чуят :? Ще се откажат, от важни белтъчини, само защото някой луд режисцор е решил да наплаши хората :? "
+1

Zaharinka
08-22-2009, 20:49
Месото е за да се яде.Не ям коне,котки,кучета,панди,дел фини,носорози и прочие.Дядо ми има цял кокушарник с пилета и кокошки и всяка година стават повече тъй че.Нз какво му дава вет. лекар,но им слага нещо във водата на тези които са за колене и те умират и бля бля нататъка процедурата е ясна.

terawatt
08-23-2009, 07:52
Но няма да стана вегетариянка, защото месото съдържа качествени белтъчини, богати на важни аминокиселини и според мен по-добре е да си ям месо, отколкото да развия някоя анемия.
Дрън-дрън

EarthShaker
08-23-2009, 08:43
^ да, добре

оставям ви да си ядете соята и ви гледам сеира

terawatt
08-23-2009, 13:23
^ да, добре

оставям ви да си ядете соята и ви гледам сеира
Да те поканя на 1 тренировка да гледам аз сеир - ще издъхнеш след първите 30 мин :)

Canis_Dirus
08-23-2009, 16:40
^ да, добре

оставям ви да си ядете соята и ви гледам сеира
Да те поканя на 1 тренировка да гледам аз сеир - ще издъхнеш след първите 30 мин :)
Ако искаш аз да те поканя на тренировка, да издъхнеш след 5 минути.

Яко първосиглално мислене типични за жвегетарианец с липса на някои омега-3 мастни киселини.

terawatt
08-23-2009, 18:48
^ да, добре

оставям ви да си ядете соята и ви гледам сеира
Да те поканя на 1 тренировка да гледам аз сеир - ще издъхнеш след първите 30 мин :)
Ако искаш аз да те поканя на тренировка, да издъхнеш след 5 минути.

Яко първосиглално мислене типични за жвегетарианец с липса на някои омега-3 мастни киселини.
Айде да ти видим тренировката :) А бе момченце, омега-3 само в месото ли има ?

Canis_Dirus
08-24-2009, 08:43
^ да, добре

оставям ви да си ядете соята и ви гледам сеира
Да те поканя на 1 тренировка да гледам аз сеир - ще издъхнеш след първите 30 мин :)
Ако искаш аз да те поканя на тренировка, да издъхнеш след 5 минути.

Яко първосиглално мислене типични за жвегетарианец с липса на някои омега-3 мастни киселини.
Айде да ти видим тренировката :) А бе момченце, омега-3 само в месото ли има ?
DHA и EPA има само в животински продукти. Алфа-линолеова има и в лена например.

Пусни едно търсене за "методът табата". Почваш на 35% от максимума за едно повторение на тръстъри.

terawatt
08-24-2009, 21:08
^ да, добре

оставям ви да си ядете соята и ви гледам сеира
Да те поканя на 1 тренировка да гледам аз сеир - ще издъхнеш след първите 30 мин :)
Ако искаш аз да те поканя на тренировка, да издъхнеш след 5 минути.

Яко първосиглално мислене типични за жвегетарианец с липса на някои омега-3 мастни киселини.
Айде да ти видим тренировката :) А бе момченце, омега-3 само в месото ли има ?
DHA и EPA има само в животински продукти. Алфа-линолеова има и в лена например.

Пусни едно търсене за "методът табата". Почваш на 35% от максимума за едно повторение на тръстъри.
За животински продукти или за месо беше темата ???
Като си готов с поканата за тренировката - сигнализирай :)

Axel_f
08-25-2009, 06:46
Месото е вкусно и полезно :D Сигурна съм, че филмчето е брутално, май съм го гледала доста отдавна, ама не съм гнуслива и не ми повлия на апетита.

ПП Винаги съм се чудила на вегетарианците. Вярно, че и без месо се живее и ако се хранят пълноценно (мляко,яйца,риба) няма никакъв проблем за здравето, НО месото е вкусно по дяволите, как може да се лишават от удоволствието на свинската пържола или на пилешката супа? :shock:

terawatt
08-25-2009, 08:18
Месото е вкусно и полезно :D Сигурна съм, че филмчето е брутално, май съм го гледала доста отдавна, ама не съм гнуслива и не ми повлия на апетита.

ПП Винаги съм се чудила на вегетарианците. Вярно, че и без месо се живее и ако се хранят пълноценно (мляко,яйца,риба) няма никакъв проблем за здравето, НО месото е вкусно по дяволите, как може да се лишават от удоволствието на свинската пържола или на пилешката супа? :shock:
Ами на мен не ми е никак вкусно... Ял съм достатъчно много и от 7 години вече не консумирам... Вкусно??? Едно време и солетки, вафлички и мазни баници ми бяха вкусни... След време като ги пробвах ми стана дискомфортно на стомаха и не бих казал, че ми е било вкусно както преди... Месото не съм го и пробвал даже, тъй като нямам желание да слагам такива неща в стомаха си.

deadmemorial
08-26-2009, 04:48
^Ако беше изгледала филма Земляни щеше да разбереш,че никак не са единични случаи... :(

+1 :)

deadmemorial
08-26-2009, 04:51
Месото е за да се яде.Не ям коне,котки,кучета,панди,дел фини,носорози и прочие.Дядо ми има цял кокушарник с пилета и кокошки и всяка година стават повече тъй че.Нз какво му дава вет. лекар,но им слага нещо във водата на тези които са за колене и те умират и бля бля нататъка процедурата е ясна.


пфф девойко.. 1во виж филма и после говори .. явно много неща не са ти ясни.. а пък не всички животни са - кокошки.. !! и се мъчат 20 пъти повече!

deadmemorial
08-26-2009, 04:53
Месото е вкусно и полезно :D Сигурна съм, че филмчето е брутално, май съм го гледала доста отдавна, ама не съм гнуслива и не ми повлия на апетита.

ПП Винаги съм се чудила на вегетарианците. Вярно, че и без месо се живее и ако се хранят пълноценно (мляко,яйца,риба) няма никакъв проблем за здравето, НО месото е вкусно по дяволите, как може да се лишават от удоволствието на свинската пържола или на пилешката супа? :shock:
Ами на мен не ми е никак вкусно... Ял съм достатъчно много и от 7 вече не консумирам... Вкусно??? Едно време и солетки, вафлички и мазни баници ми бяха вкусни... След време като ги пробвах ми стана дискомфортно на стомаха и не бих казал, че ми е било вкусно както преди... Месото не съм го и пробвал даже, тъй като нямам желание да слагам такива неща в стомаха си.



__________________________________


съгласна :)

EarthShaker
08-26-2009, 08:08
Месото е за да се яде.Не ям коне,котки,кучета,панди,дел фини,носорози и прочие.Дядо ми има цял кокушарник с пилета и кокошки и всяка година стават повече тъй че.Нз какво му дава вет. лекар,но им слага нещо във водата на тези които са за колене и те умират и бля бля нататъка процедурата е ясна.


пфф девойко.. 1во виж филма и после говори .. явно много неща не са ти ясни.. а пък не всички животни са - кокошки.. !! и се мъчат 20 пъти повече!

смях... ква е разликата в отнетия живот на кокошката, кравата или хлебарката, която ти панически тъпчеш, когато видиш?

deadmemorial
08-27-2009, 04:10
Месото е за да се яде.Не ям коне,котки,кучета,панди,дел фини,носорози и прочие.Дядо ми има цял кокушарник с пилета и кокошки и всяка година стават повече тъй че.Нз какво му дава вет. лекар,но им слага нещо във водата на тези които са за колене и те умират и бля бля нататъка процедурата е ясна.


пфф девойко.. 1во виж филма и после говори .. явно много неща не са ти ясни.. а пък не всички животни са - кокошки.. !! и се мъчат 20 пъти повече!

смях... ква е разликата в отнетия живот на кокошката, кравата или хлебарката, която ти панически тъпчеш, когато видиш?



хах ти хлебарки ли ядеш бе? говоря за животните който ядете.. и да има разлика защото кокошките не се мъчат толкова.. те ги тровят в най - добрия случай!.. другите животни ги убиват много по мъчително!

Swinkenhoffer
08-27-2009, 06:04
А ти знаеш ли как живеят тия кокошки, докато дойде време да им клъцнат главите? Смъртта не е единственият фактор... повечето животни се отглеждат в ужасни условия. Веднага ти давам пример с яйцата, които си купуват хората - клетъчно отглеждане. 4-5-6 пилета, натъпкани в една малка клетка цял живот. Ебаси кефа!

BlackMeow
08-27-2009, 07:18
Месото е за да се яде.Не ям коне,котки,кучета,панди,дел фини,носорози и прочие.Дядо ми има цял кокушарник с пилета и кокошки и всяка година стават повече тъй че.Нз какво му дава вет. лекар,но им слага нещо във водата на тези които са за колене и те умират и бля бля нататъка процедурата е ясна.


пфф девойко.. 1во виж филма и после говори .. явно много неща не са ти ясни.. а пък не всички животни са - кокошки.. !! и се мъчат 20 пъти повече!

смях... ква е разликата в отнетия живот на кокошката, кравата или хлебарката, която ти панически тъпчеш, когато видиш?



хах ти хлебарки ли ядеш бе? говоря за животните който ядете.. и да има разлика защото кокошките не се мъчат толкова.. те ги тровят в най - добрия случай!.. другите животни ги убиват много по мъчително!

Малко се обърках за какво е темата...

Да агитираш хората да не хапват месо и животински продукти, или да се отглеждат храните по по-добър начин?? :-D
Ако е второто съм напълно съгласна и подкрепям, ако е първото...
Много е досадно някакъв неграмотник да се опитва да ти набива в главата че и ти трябва да живееш по неговия начин!
:lol:

EarthShaker
08-27-2009, 07:35
хах ти хлебарки ли ядеш бе? говоря за животните който ядете.. и да има разлика защото кокошките не се мъчат толкова.. те ги тровят в най - добрия случай!.. другите животни ги убиват много по мъчително!

знчи по-добре да убиваме животни и да оставяме месото им да се разложи, отколкото да го изядем?

всички живони живеят ужасен живот по тия ферми и кланици... но това е системата.

Swinkenhoffer
08-27-2009, 07:41
Най-лесното е да кажеш, че това е системата, и да се примириш. :)

rauwkost
08-29-2009, 18:17
То е все тая дали 1-2-5-10-50млн. души са вегетерианци, на света има още 6-7 МИЛИАРДА КОИТО НЕ СА.

Девойко/младежо, мисли малко преди да пишеш... Не съм споменала броя на вегетарианците, за да се хваля колко са много, а за да дам пример как може да се живее спокойно и без месо, когато има желание.

И само м/у др... цялото население на земята е почти, но все пак по- малко от 7 милиарда... ичисленията ти куцат...
Ох, добре, яжте си заместителите и си мислете, че сте здрави. Гледах клипа, да, гадно ми стана ама какво да направя?! Не мога без месо, проста хранителна верига бе хора, и по ирония на съдбата хората сме на върха и. :-|
А, и точно защото не бях много сигурна колко сме, а популацията постоянно нараства (7 милиарда до миналата година) се изразих по този начин.

EarthShaker
08-29-2009, 18:41
Най-лесното е да кажеш, че това е системата, и да се примириш. :)

аз не се примирявам, аз ям

TonChoY
08-29-2009, 19:54
абе аз си ям месо и премам да се колят ,кокошки, прасета, телета и тн.
защото ако не ги ядем .. само си представете какво ще стане :shock:
кокошките и кравите повече на брой от хората


но това което видях в клипа не го приемам ужасно е как пърлят живо прасе .. :shock: така го мъчат .. първо се убива по най бързия начин за да не се мъчат и после се пърлят нали съм гледала .. а не като ония хора по точно чудовища.

А за делфините няма думи :X .. те не са ли защитени .. как може да ги убиват така :shock:

ауе ние хората сме просто ужасни ние сме най гадните убийци на тоя свят :Х