PDA

View Full Version : Проблем с очите



eatmysocs
08-01-2009, 12:41
Здравейте, пиша за да поискам съвет. От известно време насам имам проблем с очите. Случваше се рядко, предимно когато се ядосам...но напоследък от около 2-3 седмици ми се случва всяка вечер. Мине ли 6-7 часа започвам да виждам, сякаш през мъгла...размазва ми се. Сякаш съм сънен...все едно току що съм станал. Понякога се случва през деня, но дори през деня да не се случи...мине ли 18-19 часа...и докато не си легна съм така. Мерих кръвното...нормално е. Не е от недоспиване...повярвайте спя си :) имате ли някакви идеи, какво може да е и дали на някой му се е случвало. Мисля да отида на очен...но не ми се слагат очила :(

eatmysocs
08-01-2009, 12:48
Последните 2 седмици не бях виждал компютър. :x

stayh1gh
08-02-2009, 10:37
От стреса и напрежение се получава тва, ако те разбрах точно... Споко аз виждам нещо като линии и точки, ама се свиква ;) Отиди на лекар, най - добре ;)

aloveyou
08-02-2009, 12:28
Най-дбре ще бъде да отидеш на очен лекар

eatmysocs
08-02-2009, 12:32
Еми...така се очертава...ама не знам, поне до 1 седмица няма да стане, защото тъпата ми лекарка не дава направление....но ще измъкна по някакъв начин и ще бягам. :o

BlueCat
08-03-2009, 18:27
Като ти стане така пробвай да погледаш 30 минути през прозореца някакъв отдалечен предмет (не съседния блок).

lovef00l
08-03-2009, 20:44
Понякога се получава и от осветлението. Не случайно се замъгляват очите ти след 6-7!

eatmysocs
08-04-2009, 03:38
Дори когато съм навън се получава така... :/ Все пак благодарско за всички мнения. :)

OneGirl
08-04-2009, 09:11
И аз съм така стане ли надвечер виждам размазано все едно немога да фокусирам :( много е гадно.
Айде кажи като се върнеш от очен как е минало и какво са ти казали плс
щот и аз трябва да ходя ама немога тая седмица :( .

batkodoki
08-04-2009, 21:55
Здравейте, пиша за да поискам съвет. От известно време насам имам проблем с очите. Случваше се рядко, предимно когато се ядосам...но напоследък от около 2-3 седмици ми се случва всяка вечер. Мине ли 6-7 часа започвам да виждам, сякаш през мъгла...размазва ми се. Сякаш съм сънен...все едно току що съм станал. Понякога се случва през деня, но дори през деня да не се случи...мине ли 18-19 часа...и докато не си легна съм така. Мерих кръвното...нормално е. Не е от недоспиване...повярвайте спя си :) имате ли някакви идеи, какво може да е и дали на някой му се е случвало. Мисля да отида на очен...но не ми се слагат очила :(

ПОЛ&ВЪЗРАСТ?!

това е т.н. "кокоша слепота"!

имаш ярко изразен дефицит на ВИТАМИН "А"!!!

незабавно започни прием на препарати съдържащи ретинол палмитат в сравнитолно високи дози ``` 100 000 единици дневно,

препоръчвам като най-изгоден като цена/качество препарата ЛЕЦИВИТ.
това са перли, трябва да ги има във всяка аптека, БГ направа (това е много важно за качеството!!! ) струва около 4-5лв и стига за два месеца.ВАЖНО e да погледнете: ТРЯБВА ДА СЪДЪРЖА РЕТИНОЛ (ацетат или палмитат) във висока доза!

OneGirl
08-05-2009, 11:01
batkodoki при какъв лекар трябва да се отиде за да се постави тази диагноза "кокоша слепота" :) .

beliqsmok
08-05-2009, 12:11
Задължително иди на очен .. :(
Аз всяка вечер вися на компа до 3-4 и сега ме болят и двете очи :(

svetoslova
08-06-2009, 01:13
moje da e astegmatizam i az bqh taka :) varvi na ochen ;)

fifinkathefreak
08-08-2009, 21:47
Може да имаш астигматизъм,на мен това ми дойде първо в главата.Аз имам и когато съм уморена,уплашена и т.н. всичко ми се размазва и ми трябва известно време да фокусирам обектите.

Иди на лекар и дано всичко е наред. :)

eatmysocs
08-09-2009, 08:11
Благодарско на всички. Предполагам, че е едно от двете. Или кокошата слепота или астегматизъм. Взех талон и ще ходя предполагам утре или в други ден най-късно. :) Като се върна, ще пиша...

eatmysocs
08-10-2009, 09:11
Благодарско за всички мнения. Днес бях на лекар, оказа се - астигматизъм. Предписаха ми очила и...така...мерси още веднъж, на всички писали. :)

mysticinside
08-10-2009, 18:43
Аз бях също така и при мен също се оказа астегмътизъм така че ... ПРИЯтНО НОСЕНЕ НА ОЧИЛЦА :-D :oops: .. стваме двама :D

creet3
08-10-2009, 18:59
много възможно е да е кокоша слепота, но да се надяваме да не е това наистина най-добре отиди на очен....

BePoHuKa
08-11-2009, 05:41
Не се комплексирай от очилата. Ако си избереш правилната рамка и модел, може да изглеждаш много секси с тях. ;)

eatmysocs
08-11-2009, 07:23
Вчера ходих да ги избирам...поизръсих сЪ...ама пък, поне са яки... :) Не мисля да се комплексирам... :-D :grin:

Bianca
08-11-2009, 08:40
^ Колко пари даде? 8-) Аз си взех ебати яките рамки за 12 лева, мухахахах. Иначе и аз имам същото като твоето, обаче примесено с късогледство. :)
Абе, един въпрос. Като носиш очилата, не ти ли се струва, че всичко е под различен наклон и ъгъл? :?

punk14
08-11-2009, 12:21
Благодарско за всички мнения. Днес бях на лекар, оказа се - астигматизъм. Предписаха ми очила и...така...мерси още веднъж, на всички писали. :)
искам да те питам за колко време ще носиш очилата,или завинаги

sweetchef
08-11-2009, 12:43
И да не ти се слагат очила по-добре отиди да те прегледат кой знае може да стане по зле :)

batkodoki
08-11-2009, 19:19
астигматизмът може и да е налице, но той е оптична аберация, която не зависи пряко от нивото на зонова или фонова осветеност на гледаемата площ, нито от способността за интерпретиране на фотонните дразнения в нервни импулси.
астигматизмът е (един от многото) проблеми на чисто "механично оптично" равнище, без да корелира по никакъв начин с дефекти на рецепторите получаващи "сигнал" от въпросната оптична система.

това, което си описал в основният си пост като симптоматика съответства на т.н "студентски случаи" за диагноза (с едно на ум, че далеч не казваш всичко!) е най-близо до вид хемералопия.

във всички случаи проведи едно плавно лечение с витамин А(задължително комбиниран с вит Е) в рамките на 2-3 месеца - без да се изключва наличието на истински астигматизъм, това би повлияло проблеми със зрителният пурпур, с ретината и пигментният слой на очната ябълка евентуално.

оставам на становището, че ако първият ти пост вярно описва коментираното състояние - малко вероятно е само евентуален астигматизъм да е проблемът.