PDA

View Full Version : Кой унив. да избера - УАСГ или ВВМУ "Н. Вапцаров"



ajlexahgpo
08-01-2009, 15:00
Здравейте!
Имам, така да се каже, една дилема - приет съм и в 2-та университета - УАСГ в София, и Морското училище -Варна. В морското съм приет в една нова специалност за България - океанско инженерство,а в УАСГ-то - Хидротехн. строителство (това е още първо класиране, приоритет ми е ССС ( Строителство на сгради..) ).

Специалностите и в 2та университета ми харесват, и 2-та ВУЗ-а са престижни и има реализация (поне така съм чувал) .. и немога да взема ясно решение..

Ако можете да ми кажете вашите впечатления за ВУЗ-овете, или да ми препоръчате къде да пиша, ще съм ви благодарен.

Може да ми разясните и друг въпрос - живота на студентите в 2-та града, къде е по-добре?
Очаквам мненията ви. :)

Joc
08-01-2009, 15:28
Ти си прецени, нали ти ще учиш.

TeenSpirit
08-01-2009, 15:29
Ти си прецени, нали ти ще учиш.

kukla1985
08-01-2009, 15:32
Ти си прецени, нали ти ще учиш.

Swinkenhoffer
08-01-2009, 16:06
Майката каза, че в УАСГ e най-елитно да учиш... все пак преподава там. 8-)
ССС била най-хубавата специалност и тая година баловете са много ниски, но не е сигурна, че може от Хидр. строителство да се преместиш на първото.
Все пак, ако запишеш в УАСГ, но не те приемат ССС, втората година може да се преместиш, ако си вземеш всички изпити.
В УАСГ има големи гадини, да знаеш, както и страшно яки и добри учители.. зависи на кого ще попаднеш. 8-)
За студентския живот в Сф не знам какво да ти кажа, никой колега не се е оплакал. Независимо къде учиш важното е да попаднеш в готина група... като сте си партия всичко върви по-лесно.
За Варна не мога да ти кажа нищо.

Disrespect
08-01-2009, 19:08
в морското е най-добре навигация/корабоводене

TERRORMACHINE
08-01-2009, 23:44
Исках в Долна Митрополия, специалност "Гражданска авиация" ама се изисква математика...за тва в Русе с "Европеистика" ще крадна от еврофондовете!!! 8-)

XceSS
08-02-2009, 01:36
Ако бях на твое място избирам веднага ВВМУ, по простата причина, че е във Варна...

Disrespect
08-02-2009, 07:40
Ако бях на твое място избирам веднага ВВМУ, по простата причина, че е във Варна...

глупости...

тва океанско инженерство е няква нова специалност, никой не го знае кво е... а и тука океани немаме така че ще ти се наложи да бачкаш в чужбина

най-добрата специалност си е корабоводенето в морското
няма смисъл от другите
баща ми е завършил и има наблюдения, както и колегите му

и аз мислех да влизам там, обаче тая математика не е за мен..

Bianca
08-02-2009, 07:58
Аз не съм никак компетентна, ама много хора са ми казвали, че в София университетите са по-престижни от където и да било другаде... Варна е по-хубав град, но все пак отиваш да учиш, знам ли.

tuzaro
08-02-2009, 10:32
УАСГ е супед училище, от моя клас още от миналата година ходят на уроци за да могат да влезнат там... и аз по принцип трябва догодина да влезна там или в военното, УАСГ е правилния избор, мани я тая Варна, студентски град е друго нещо.

RAWRRR
08-02-2009, 21:15
Поздравления за УАСГ.
Много престижен университет с подбрани студенти. Архитектурата и ССС са най-добрите там.
Моят съвет е да изчакаш и другите класирания .

ПП..студентски град може както много да ти хареса,така и много да те отврати, зависи какви са ти приоритетите.
От УАСГ имате право на общежития там.

Rowdy
08-03-2009, 09:16
хаха, и аз тези университети набелязвам за България :oops: иначе си зависи от теб най-вече, аз бих предпочел УАСГ, ако ме приемат ССС :)