PDA

View Full Version : Любов и болка .. ръка за ръка?



Priceless
08-01-2009, 21:45
Нали някой се оплакваше от малоумни теми? Ето ви сега тема малко да помислите 8-) Та ..
Има ли любов без болка? И изобщо .. истинска ли е една любов ако не е преминала през много изпитания, за да докажеш на другия, че си с него наистина .. каквото и да става? Заслужава ли си да преминеш през цялата тази болка, само и само, за да запазиш човека до себе си? И до каква степен бихте пожертвали себе си заради любовта? ...
Общо взето .. тези въпросчета ме измъчват 8-)

Hilary_
08-01-2009, 21:50
Ами шматко .. ето какво мисля аз .. :D :D

Любовта според мен за да бъде оценена и истинска не може да е лесна .. което значи, че трябва да има трудности .. и моменти, в които точно тогава доказваме на любимите ни хора, че ги обичаме и си заслужава да се справи заедно с тези трудности ...

Ако някога намеря "истинската любов" може би бих дала всичко за нея .. :-o

happy now? :oops: :-) :-)

RaZzer
08-01-2009, 21:59
Ами, нали казват, че човек не може да се наслади истински на почивката ако не го чака работа след това... та май и с любовта е така - не можеш да я оцениш истински, ако няма някакви спънки, които да те карат да се замислиш струва ли си да бъдат преминати и по този начин да осъзнаваш колко силна е любовта ти... :)

По въпроса дали си заслужава да изтърпиш известна болка... според мен зависи от това дали си намерил точния човек (за себе си - смятам, че съм намерил момичето, заради което си заслужава) 8)

Dgaduin
08-01-2009, 22:04
Не можеш да оцениш нещо ако не си видял и другата страна така че не - вървят си като дъвка с гуменка и толкоз. :P

lastdaywithme
08-01-2009, 22:09
Според мен също неможе да има любов без болка, препятствия... Освен естествено ако не е в началото- само тогава ги няма... Гледай малко филми... Там например няма любов която да не е минала през някаква трудност---> все пак и във филмите има частица реалност, а от нея си вадим и поуката...

0nem0retIme
08-01-2009, 22:15
Не случайно трудностите са наречени изпитания.. :) Те се появяват,за да оцените любовта си и да видите дали е истинската любов...това е начина да разбереш.. :smt017 Преминете ли през всичко и все пак връзката между вас остане силна и имате ли сили да продължите напред,е много възможно да е истинската любов и това да е човека,заради който си е заслужавала цялата болка,а и ако тази любов е истинска,връзката между вас дори може да стане по-силна след всичките изпитания,които сте преминали заедно... :) :grin:
Според мен,всяко изпитание,колкото и трудно да е то,се преминава по-лесно,ако си имате доверие,умеете да споделяте и говорите за проблемите си,подкрепяте се,разбирате се и се уважавате! 8) :)

Ilikeliljon
08-01-2009, 22:18
Според мен любовта си е любов, изпитанията, изпитания. Те просто се появяват (последните), а ако обичаш ти ще ги преминеш, именно защото обичаш ,не заради друго :) :)

Tomorrowww
08-01-2009, 22:19
Според мен любовта си е любов, изпитанията, изпитания. Те просто се появяват (последните), а ако обичаш ти ще ги преминеш, именно защото обичаш ,не заради друго :) :)

аз се чудих как да го обясня по - кратко и ясно.. е ти го направи

+1 8-)

Faces
08-01-2009, 22:25
Няма истинска любов без болка просто си има хора заради които си струва да я преживееш тая болка и да го оценят това нещо и хора които няма да оценят нищо.Въпрос на вътрешна преценка и усещане е за кого до колко да се раздадеш :)

l0lz
08-01-2009, 22:26
Не ми се чете темата.. :( :lol:

haritov
08-01-2009, 22:29
кът ти ръгнат анално някой 45см няма да има болка ли :D :D :D :D :D

Priceless
08-01-2009, 22:31
Не ми се чете темата.. :( :lol:

Даниеле, някой да ти е искал мнението на тебе? Ти дълги теми не четеш, къси теми не четеш .. Кво прайш тогава тука ? :?
Едит: А Гого .. от тебе сериозно мнение едва ли мога да очаквам тук 8-)

fire_cat
08-02-2009, 07:54
Има ли любов без болка?

Любов без болка - определено има. Просто когато двама души вече не изпитват симпатия един към друг - разделят се и всеки тръгва по пътя си. Разбира се, това рядко се случва, защото през повечето време хората се разделят, като само единия не изпитва симпатия към другия и това се приема много тежко.

И изобщо .. истинска ли е една любов ако не е преминала през много изпитания, за да докажеш на другия, че си с него наистина .. каквото и да става?

Да, определено. Една любов не е нужно да е преминавала през какво ли не, за да се зачита като истинска. За истинската любов са нужни двама, които да се обичат силно, да бъдат винаги заедно и да се подкрепят.

Заслужава ли си да преминеш през цялата тази болка, само и само, за да запазиш човека до себе си?

Ясно е, че това ще е доста болезнено, но ако аз наистина обичам някого и съм сигурна, че мога да успея - значи съм готова да опитам, така че отговорът ми на този въпрос е да.

И до каква степен бихте пожертвали себе си заради любовта?

Зависи колко е силна любовта - толкова ще е силна и саможертвата. :)

Evanescense
08-02-2009, 09:01
Няма любов без болка, ако има значи хората, която я "изпитват" не са минали през нищо, за да разберат истинска ли е. Когато се обичат двама души тях ги боли, когато не са заедно, когато си казват - довиждане и тн. Лично моето мнение е, че любовта и болката са неразривно свързани, се в някакъв момент ще има и болка. А любовта трябва да мине през изпитания, за да се види истинска ли е или не. Лично моята връзка е минавала през сякакви неща, а и толкова са се опитвали да ни разделят и тн, но нищо, ето ти изпитания, и по този начин се разбира, за 1 седмица ли сте или доживот.


ЛИЧНО МНЕНИЕ!

lipsvashh_mi
08-02-2009, 09:41
в повечето случаи любовта и болката са ръка за ръка...и една връзка,било тя приятелска или любовна става по-истинска колкото е по-калена,т.е. през колкото повече изпитания е преминала...
За истинската любов,когато някой ден я намея предполагам,че бих дала всичко,за да бъде човека до мен щастлив и да ни е хубаво заедно :)

GossipGirl89
08-02-2009, 09:54
Ами за мен няма истинска любов без болка. Двечките вървят ръка за ръка, защото както вече казаха преди мен - трябва да преминеш през нещо, за да разбереш дали е истинско. Аз лично съм се жертвала доста в името на една такава истинска любов и честно казано не съжалявам, че съм го направила. Не ми е било никак лесно, но пък си заслужаваше :)

valdesbg
08-02-2009, 09:59
в повечето случаи любовта и болката са ръка за ръка...и една връзка,било тя приятелска или любовна става по-истинска колкото е по-калена,т.е. през колкото повече изпитания е преминала...


Кака знае най-добре :)

kroasandvi4
08-02-2009, 10:42
Не ми се чете темата.. :( :lol:

Assshley
08-02-2009, 12:52
Няма любов без болка, ако има значи хората, която я "изпитват" не са минали през нищо, за да разберат истинска ли е. Когато се обичат двама души тях ги боли, когато не са заедно, когато си казват - довиждане и тн. Лично моето мнение е, че любовта и болката са неразривно свързани, се в някакъв момент ще има и болка. А любовта трябва да мине през изпитания, за да се види истинска ли е или не. Лично моята връзка е минавала през сякакви неща, а и толкова са се опитвали да ни разделят и тн, но нищо, ето ти изпитания, и по този начин се разбира, за 1 седмица ли сте или доживот.


ЛИЧНО МНЕНИЕ!
+1

Iv4eTy
08-02-2009, 13:25
Ами любовта и болката са си винаги ръка за ръка, защото във всяка една връзка има трудности ии моменти, в които сме наранени и ни боли.
Но пък ако не усещахме тази "болка" как щяхме да оценим това, което имаме...

ani88
08-02-2009, 21:31
мислите ли,че ако не е изстрадана една любов то тя не е истинска?

KoRnFlAkE
08-02-2009, 21:46
в една сериозна връзка винаги има проблеми. но зависи от теб дали ще ги решиш или не. ако наистина изпитваш любов=> ще се опиташ да ги решиш, ако пък не, ще се откажеш. така че, да, в една връзка не винаги всичко е розово.

bog4eto
08-02-2009, 22:59
Много съм мислила на тази тема и честно казано не мога да разбера любовта :-|

Xitap
08-02-2009, 23:33
Много съм мислила на тази тема и честно казано не мога да разбера любовта :-|
То да беше само ти...
Любовта сама по себе си не боли... боли това, което правят хората. А в общи линии аз мисля, че болката е по време на самото чувство, а не след него! Въпроса е до нагласа! Колкото и да обичам, после не ме боли, защото когато човека си тръгне пътя е пред него. Боли ме, когато любовта си отиде от света на живите! Това няма как да се преодолее!

FeelMyPain
08-02-2009, 23:51
Любовта дава сила на другия да те прекърши. :(

mOBSCENE
08-03-2009, 12:12
Нали някой се оплакваше от малоумни теми? Йеп. ;д Ето ви сега тема малко да помислите 8-) Та ..
Има ли любов без болка? И изобщо .. истинска ли е една любов ако не е преминала през много изпитания, за да докажеш на другия, че си с него наистина .. каквото и да става? Заслужава ли си да преминеш през цялата тази болка, само и само, за да запазиш човека до себе си? И до каква степен бихте пожертвали себе си заради любовта? ...
Общо взето .. тези въпросчета ме измъчват 8-)


Та аз мисля ,че няма любов без болка.Няма как просто..
Всяка любов минава през трудни `изпитания` и ги преодолява,ако ли не - то това не е любов ;д .
Естествено,че да!Заслужава си,но човека до теб ,ако държи на теб и те обича не би позволил да страдаш.
Да се жертвам?!За него живея ..
:-P

RaZzer
08-03-2009, 17:54
Да се жертвам?!За него живея .. :-P [/i][/color]

Това ми хареса... :) :smt041

yahhooo
08-03-2009, 17:57
земи напиши книга

sweety_blondy
08-03-2009, 18:08
Има ли любов без болка? - Не . Да обичаш,значи да страдаш.Да страдаш значи да си наранен от някой или нещо. За всяко нещо си има цена. Любовта не може да е толкова невинна за да е просто свято чувство. ВИнаги има нещо , което не е какво трябва.

И изобщо .. истинска ли е една любов ако не е преминала през много изпитания, за да докажеш на другия, че си с него наистина .. каквото и да става? - Тя може да е истинска,но винаги всяко изпитание или предизвикателство,когато се премине през него , то затвръждава връзката и я прави по - силна . Дори чове да е страдал,дори да се е ядосал,като види отсреща любимия човек,усмивката му - това е едно голямо щастие и веднага забравя за всички рани. Истинската любов идва с времето,не туко - така . Всеки я търси,но малко я намират. и все пак радвайте се на това,което имате
Заслужава ли си да преминеш през цялата тази болка, само и само, за да запазиш човека до себе си? - За мен - Напълно си заслужава. Няма по - голямо щастие да видя л'бимия ми човек до себе си,да му се радвам,прегръщам и целувам. Болата винаги я има,никой не може да е спре.
И до каква степен бихте пожертвали себе си заради любовта? - Правя всичко по силите си за да съм щастлива с приятеля ми. Всяка жертва е заплатена с много хубави чувства. Аз съм на този принцип , че когато искам нещо се боря до край и жертвам много неща. :)

DevilWish
08-03-2009, 18:40
Бях направила тема с абсолютно същото заглавеие (Любов и болка) и се уверих ,че едното не може без другото.Но точно щом издържаме на тази болка, то любовта ни е истинска ;)

Jumbie483
08-03-2009, 18:42
Любов без болка няма. Понякога дори трябва да нараним другия за да разберем, че го обичаме..

"Когато любовта е малка, тя е нещо като радост.
Когато любовта е много, тя е нещо като болка.
Когато любовта е точна.. това не е любов."

vampirekiss
08-03-2009, 19:48
Не си падам по лесните неща.Винаги търся тръпката във всичко.Аз лично не мога да си представя връзка,в която всичка от до да е както по сценарии.Би ме отегчило.Ако държа на някого бих отишла и в ада за да му помогна или да го спечеля.Разбира се всичко си има граници.Когато видя,че нещата не върват ни си давам много зор.Също бих преминала през0 много неща,но винаги преценям дали си струва изобщо.