PDA

View Full Version : Кое и как да избера?



MrUndaztood
08-02-2009, 13:24
11 клас ще съм,от септември ще почвам да ходя на уроци по химия,тъй като ще кандидатствам с химия и биология по-другото лято и от сега трябва да почвам да се готвя.В същото време трябва да уча и теми по биология (60) от 8,9 и 10ти клас.Но искам и да взема ТОЕFL по английски,а го знам а 4-5,мога да говоря свободно,пиша и т.н,което означава - уроци ... В същото време от 2 години искам да (на)уча испански и португалски. Испанският го почнах да го уча сам.
Та от септември ще ходя на уроци адължтелно на уроци по химия,но се колебая да избера английски (за ТОЕFL) или испански? Тъй като ще пътувам по 1 час всяка събота до Пловдив,отделно даскало и т.н,нямам много време да почна и англисйки и испански и химия и същевременно да си уча у нас темите по био. Наистина адски много искам да науча английски на високо нива,испански минимум на средно...
В момента работя,за да мога да си платя уроците по АЕ или Исп
Времето е малко,а не знам кое да избера,как да подходя,комбинирам...

Boyd
08-02-2009, 15:10
Учи си само БИОЛОГИЯ! Химията се оправя лесно. На биологията е яка резачката!!! Езиците можеш и малко по-натам да ги научиш и да изкараш TOEFL. Влез първо Там!

MrUndaztood
08-02-2009, 16:12
На мен пък химията ми е най-големият проблем.Задължително ще я почвам.
Езиците...не мога,тъй като може да се провам да кандидатствам и навън.
Просто не знам кой език да избера :(

opaaaaaaaaaaaa
08-02-2009, 16:27
влизал ли си в kabinata.com
това са online курсове в които може да се включиш по всяко време и учиш чужди езици у вас когато си свободен

MrUndaztood
08-02-2009, 18:20
Едно е живият контакт,друго виртуалният.Отк ъде да съм сигуре,че човека,който ще преподава не е хванат от улицата? :(

А и не съм прочел (от хора които са участвали) хубави неща за тях

Sladurchoo
08-03-2009, 11:05
според мен английски, но все пак решението е твое :)

Slave4You
08-03-2009, 11:48
Учи химия и биология мн яко, английският и испанският (особено испанският) не са ти толкова важни сега. Тях може да ги научиш и след 12 клас, а кандидатстването не е всеки ден;) Иначе по-добре си вземи TOEFL и испанския го карай междудругото. Това е моят съвет.

Slave4You
08-03-2009, 11:56
На мен пък химията ми е най-големият проблем.Задължително ще я почвам.
Езиците...не мога,тъй като може да се провам да кандидатствам и навън.
Просто не знам кой език да избера :(

Опа не бях прочела, че мислиш да кандидатстваш и в чужбина:) Ми нормално е щом имаш толкова мн цели, да имаш и мн повече работа и учене. Ако успееш да караш езика и химията и биологията едновремено, браво (аз сега това се опитвам да правя:) ) Другото е да решиш окончателно БГ или чужбина и да се концентрираш там, не знам- както решиш. Относно кой език - пак ще кажа английски, защото за да влезеш в друга държава трябва да знаеш езика й на доста високо ниво, а доколкото разбирам английският ти е добре, докато испанският ще има още доста да го учиш, докато стигнеш до това ниво, а нямаш толкова време.

MissitY
08-03-2009, 11:56
ммм...Значи...предлагам ти да позабравиш испанския.Английският ти трябва за TOFL,не испански.Относно биологията и химията - ако имаш време и за двете-добре,ако нямаш - се заеми с това,което ти е по-трудно.

Sarge
08-03-2009, 14:24
Трябва първо да знаеш къде искаш да учиш-в България или в чужбина

Boyd
08-03-2009, 14:33
На мен пък химията ми е най-големият проблем.Задължително ще я почвам.
Езиците...не мога,тъй като може да се провам да кандидатствам и навън.
Просто не знам кой език да избера :(

Окей.. тогава почвай да се готвиш за чужбина само! Нямаш си и на идея тия 66 теми колко са дълги и как се иска от теб да ги знаеш, буквално, наизуст (by heart)! Да не говорим, че по химия също имаш теми и задачи, които не са трудни, но все пак..

MrUndaztood
08-03-2009, 15:14
На мен пък химията ми е най-големият проблем.Задължително ще я почвам.
Езиците...не мога,тъй като може да се провам да кандидатствам и навън.
Просто не знам кой език да избера :(

Окей.. тогава почвай да се готвиш за чужбина само! Нямаш си и на идея тия 66 теми колко са дълги и как се иска от теб да ги знаеш, буквално, наизуст (by heart)! Да не говорим, че по химия също имаш теми и задачи, които не са трудни, но все пак..

Знам ;) Медицина искам да кандидатствам вече 3 години,информирам се за всичко,имам и приятели които да кандидатстват и са кандидатствали и приети.
А аз от химия си нямам и понятие,докато ученето (с разбиране,а не назубряне) не ми е толкова трудно,колкото задачите по химия.
От сепмтеври ще си уча биологията също, в свободоното време,а не на уроци.

И наистина не знам чужбина или в България,сигурно ще го реша след година,но това не означава,че няма да се подготвям,напротив даже...





Благодаря много на всички,и аз мисля,че тъй -тъй съм почнал английският вече 11 години,поне да го завърша като хората,но просот испанският ми е мечта и някак не виждам след като бъда приет (дано стане) в следващите години как и кога ще намирам време да го уча,а наиситна времето е малко,за да уча и ае,химия и испански едновременно.

Май ще се спра на английският,а еспаньола ще го оставя на самостоятелно обучение.

adizitk1
08-03-2009, 15:29
Щом химията ти е по-трудна от биологията, учи нея. За език най-добре английски, защото с него можеш да се оправиш абсолютно навсякъде. Избери си и още един предмет, който да го учиш, когато имаш свободно време- дал ще е език или друг предмет, ти си решаваш (най-добре избери, което ти е най-трудното). Обаче недей да взимаш вс на куп, защото накрая нищо няма да знаеш... Успехчета! :-)

freziq
08-03-2009, 22:17
сигурно медицина ще кандидатстваш.
във всички случай трябва да си добре подготвен :)
за език... вземи си изпита по английски ;) хванал си се на хорото- довърши го докрай :)
испанския може да почака без това не ти трябва за никъде...

elito6754
08-04-2009, 11:12
Подкрепям за химията, биологията и английския. Влез в университет, вземи и диполома по английски. Испански може и по-късно да научиш, щом не ти е зор.

Megsimeg
08-04-2009, 20:05
Имах същатата дилема като теб, но до момента в който реших че това което искам е медицината.Биологията и химията са си достъчни само по себе си и подготовката ще ти отнеме адски много време.Аз също ходих на курсове по английски и си мислех сама да уча испански,но не се получи.Не казвам че е невъзможно,но двете неща много трудно се съчетават.Моят съвет е да се спреш на една цел и да я следваш докрай.Успех!

JenataKoTka
08-05-2009, 03:05
teenproblem. net/f/viewtopic.php?t=269301
Ние ще помогнем какъвто и да е пробрема!
п.п.
Ако Ади не е на смяна ше съм аз.. А ако и двамата ни няма.. Запишете си час при ItalianMafia.
С много целувки Ади 'n Стелс корпурейшън ™
п.п. 2
Само си махнете интервала след тийнпроблем. че дава неква тъпа грешка.. :lol: :-)

KeInEnAmE
08-09-2009, 15:21
Учи си само БИОЛОГИЯ! Химията се оправя лесно. На биологията е яка резачката!!! Езиците можеш и малко по-натам да ги научиш и да изкараш TOEFL. Влез първо Там!

\:D/