PDA

View Full Version : Въпрос към всички вярващи



infern00
08-02-2009, 19:16
Сега ще Ви изложа една моя теория,а вие отговорете:
Щом има рай и всички отиват там,значи има и праисторически хора,изобщо от всички епохи.Там трябва да има и извънземни,защото нали уж Господ е създал.Та какво става тогава,че там се срещат хора от всички епохи,както и извънземни?

SolusChristus
08-02-2009, 19:19
Ебаси олигофренията.

Дори не знам от къде да започна.

В Рая се отива само чрез изкупителната жертва на Исус. Без Него не можеш да отидеш в Рая. Исус умря за хората.

Следователно, в "Рая" ще има само хора.

Ilikeliljon
08-02-2009, 20:29
Че автора на темата дрънка глупости, дрънка, ама и ти се изказа този път :lol: :lol: :lol: Хората отишли в Рая, чрез Христос. Ами тогова си задай обикновения и прост въпрос. След като Христос вече го няма как хората ще отидат в Рая, нали е само чрез него :lol: :lol: Мале, мале, глупости много :-o :-o

SolusChristus
08-02-2009, 20:43
И какво? Като бъдеш добър човек ли ще идеш в Рая?

Покай се от греховете си и повярвай в Христос.

Деяния на апостолите глава 16 пасаж 22 до 31


22На това, народът купно се подигна против тях, и градските съдии им разкъсаха дрехите и заповядаха да ги бият с тояги.

23И като ги биха много, хвърлиха ги в тъмница, и заръчаха на тъмничния началник да ги варди здраво;

24който като получи такава заповед, хвърли ги в по-вътрешната тъмница, и стегна добре нозете им в клада.

25Но по среднощ, когато Павел и Сила се молеха с химни на Бога, а затворниците ги слушаха,

26внезапно стана голям трус, така че основите на тъмницата се поклатиха и веднага всички врати се отвориха, и оковите на всичките се развързаха.

27И началникът, като се събуди и видя тъмничните врати отворени, измъкна ножа си и щеше да се убие, мислейки, че затворниците са избягали.

28Но Павел извика със силен глас, думайки: Недей струва никакво зло на себе си, защото всички сме тука.

29Тогава началникът поиска светила, скочи вътре, и разтреперан падна пред Павла и Сила;

30и изведе ги вън и рече: Господа, що трябва да сторя за да се спася?

31А те казаха: повярвай в Господа Исуса (Христа), и ще се спасиш, ти и домът ти.

Nam3less3
08-04-2009, 12:15
И какво? Като бъдеш добър човек ли ще идеш в Рая?

Покай се от греховете си и повярвай в Христос.

Ти си от тези, който проповядват сляпо вярване в една личност - Христос, че и лицемерно вярване даже. Това ми напомня на това антихристиянско клипче http://www.youtube.com/watch?v=zh6UYM-iQwU.
Това е също и буквално тълкуване. Да вярваш в Христос, не значи сляпо да вярваш в него като в човек, а да вярваш в истинската му същност - идеалите му, мъдростта му, да изпълняваш принципите му и тези на християнството. Много хора, който не са религиозни по една или друга причина, го правят по-добре и от самите християни. Да си християнин, значи да вярваш и да изпълняваш принципите на доброто, дадени от Христос. Това ще впише името ти в "Книгата на живота", а не лицемерното и сляпо вярване с цел да си вземеш "билет за рая".
Иначе по твойта логика, ти ще пратиш в ада примерно всички, родено 100-200 години след Христос, но живеещи примерно в Америка(инки и т.н.), някой от тях примерно може да е много добър човек и да е водил праведен живот, но да не е имал достъп до библията. Или има добри но бедни и неуки хора, които не могат даже да я прочетат. И те, може да са по-добри от всички християни, но ще ги пратиш в ада по твоята логика?

SolusChristus
08-04-2009, 21:12
http://procesador.files.wordpress.com/2009/04/ffuuuu.jpg

SolusChristus
08-04-2009, 21:13
Няма добри хора, бе, ню ейджър нещастен!

Nam3less3
08-05-2009, 01:58
Няма добри хора, бе, ню ейджър нещастен!Не съм никакъв ню ейждър. Твоята логика е антихристиянска.
Да вярваш в Христос, значи да вярваш и да изпълняваш принципите му по един или друг начин, това те прави християнин и без да си чел библията. И точно това е искал той.

kokolan
08-05-2009, 20:01
Аз не знам Господ да е създавал извънземни. А и какво ти пука за тях?

lsd43
08-05-2009, 20:42
Аз не знам Господ да е създавал извънземни. А и какво ти пука за тях?

Човек ,който не вярва сляпо на някакво книжле иска да знае повече неща и да обогатява знанията си за света ,живота ,Вселената и Бог,ето за това ми пука и за това мразя религията ,като цяло ,защото те ограничава по същия начин както и другите системи ,прави те роб ,който не вкарва грам мисъл в това в коеот "вярва" .

Nam3less3
08-06-2009, 00:15
Аз не знам Господ да е създавал извънземни. А и какво ти пука за тях?

Човек ,който не вярва сляпо на някакво книжле иска да знае повече неща и да обогатява знанията си за света ,живота ,Вселената и Бог,ето за това ми пука и за това мразя религията ,като цяло ,защото те ограничава по същия начин както и другите системи ,прави те роб ,който не вкарва грам мисъл в това в коеот "вярва" .Аз съм религиозен, и мога да потвърдя, че това което каза, не е вярно.

kokolan
08-06-2009, 07:53
Аз също съм религиозен и също не се чувствам ограничен.
По същество lsd43 мизерно измества темата. Никъде никой не те пита дали ти пука или не за религията. Направи си отделен пост, където да си хейтиш колкото си искаш и да се чувстваш доволен от себе си. Надявам се атеизма не те прави роб на лошото поведение!
По същество за мен християнство и извънземни са несъвместими понятия.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
08-06-2009, 08:05
http://lfpe.files.wordpress.com/2009/07/riker-facepalm.jpg

lsd43
08-06-2009, 13:43
Аз също съм религиозен и също не се чувствам ограничен.
По същество lsd43 мизерно измества темата. Никъде никой не те пита дали ти пука или не за религията. Направи си отделен пост, където да си хейтиш колкото си искаш и да се чувстваш доволен от себе си. Надявам се атеизма не те прави роб на лошото поведение!
По същество за мен християнство и извънземни са несъвместими понятия.

Не измествам никаква тема ,къде в Библията Бог отрича да е направил извънземни ,там пише ,че е създал хората и Земята ,но не пише ,че всичко свършва с това ,защо да са вазимоизключващи се фактори ? Ако например едни хора изолирани от целия свят са научени ,че те са последните човеци и вярват в това ,това не означава ,че е истина и няма други хора ,извънземни има ,но те не са такива каквито ги описват в скай фай сферата ,извънземното може и да е съвсем прост организъм ,не е нужно да е разумен или човекоподобен.

Второ ако следваме проста логика ,Бог не живее на Земята ,той в своето царство ,което е отвъд ,щом е извън Земята какво следва ?

kokolan
08-06-2009, 15:14
Първо авторката не е уточнила рая според коя религия. Второ, според атеистичните възгледи няма и рай, така че темата не представлява интерес за теб. Трето в рая отиват хората! Амебите не се спасяват (представяш ли си да си амеба и да си осъдена на вечни мъки). Иисус умря на кръста за землянските грехове. Не може да е умрял на два къста - не ми се обяснява защо. Следователно извънземните не се ползват от жетвата му. Плюс това на Господ не му трябват извънземни да е създава.
Никъде в Библията(може би в Корана) не пише да има извънземни - еднозначен и истинен отговор не може да получиш.

Ilikeliljon
08-06-2009, 19:13
И какво? Като бъдеш добър човек ли ще идеш в Рая?

Покай се от греховете си и повярвай в Христос.

Ти си от тези, който проповядват сляпо вярване в една личност - Христос, че и лицемерно вярване даже. Това ми напомня на това антихристиянско клипче http://www.youtube.com/watch?v=zh6UYM-iQwU.
Това е също и буквално тълкуване. Да вярваш в Христос, не значи сляпо да вярваш в него като в човек, а да вярваш в истинската му същност - идеалите му, мъдростта му, да изпълняваш принципите му и тези на християнството. Много хора, който не са религиозни по една или друга причина, го правят по-добре и от самите християни. Да си християнин, значи да вярваш и да изпълняваш принципите на доброто, дадени от Христос. Това ще впише името ти в "Книгата на живота", а не лицемерното и сляпо вярване с цел да си вземеш "билет за рая".
Иначе по твойта логика, ти ще пратиш в ада примерно всички, родено 100-200 години след Христос, но живеещи примерно в Америка(инки и т.н.), някой от тях примерно може да е много добър човек и да е водил праведен живот, но да не е имал достъп до библията. Или има добри но бедни и неуки хора, които не могат даже да я прочетат. И те, може да са по-добри от всички християни, но ще ги пратиш в ада по твоята логика?

+1 Напълно съгласен с мнението. А пък на другия не му отива да обижда, по това си личи колко е християнин, щом обижда някой, който не вярва по начина по който той самия вярва. :-o :-o

ri41
08-20-2009, 16:28
да в Рая е една сбирщина на човеци :lol:

DimovB
08-20-2009, 16:36
по време на праисторическите хора, господ още не е бил измислен :razz:

Nam3less3
08-21-2009, 00:08
по време на праисторическите хора, господ още не е бил измислен :razz:Той е измислил хората 8)

blader
08-21-2009, 00:28
Човек ,който не вярва сляпо на някакво книжле иска да знае повече неща и да обогатява знанията си за света ,живота ,Вселената и Бог,ето за това ми пука и за това мразя религията ,като цяло ,защото те ограничава по същия начин както и другите системи ,прави те роб ,който не вкарва грам мисъл в това в коеот "вярва" .
факт...това което всички вярващи отчаяно се опитвате да защитите дори осъзнавайки че нямате реални аргументи за да го ззащитите под формата под която го представяте е вярата...но вие не говорите за вярата а ми дрънкате за шибаното си християнство и шибания христос(викате си предполагам той тука се правии на мъж като нарича христос 'шибан'...мнеее...просто така си говоря...стана ми навик...признак не толкова на ниска интелигентност и култура колкото на недоизявен неппукизъм който се проявява основно в интернет и пред хора които не ме познават или които ме познават но не им пука как говоря...точка...)...ами трябва да сме точни...това което вие защитсавате-вярата...няма нищо общо с това което цял живот ви е набивано в главата-религията...човек има нужда да вярва в нещо...така е било винаги...дори и в тия пословични за тая тема праисторически времена в които дори донякъде животинските вярвания за произхода на гръмотевиците и вятъра си се броят за вяра..
друг е въпроса че хората с течение на времето и развитието не своя...така да го кажем 'търговски нюх' чпвек ссе е научил да контролира масите и един от методите е бил впрягането на вярата и даването на име и обект с даден образ на тази вяра...създаването на символи и ритуали е било също важна част от този процес...за да е контрола пълен и глобален правилата и закономерностите на тази религия са били изпипани так че голяма част от ежедневието не съвестните вярващи да бъде окупирана от спазване на определен набор от ритуали и като цяло начинна живот...и това ако не е ограничено...както и да е...
отделно...самата религия,нейните вярващи и хората които проповядват си противоречат донякъде...да вземем за пример индулгенцийте-опрощаване на греховете 'директно от името на господ' срещу някакво заплащане,масовото горене на вещици през средновековието...инквизиц ята...кръстоносните походи мамка му...
това много християнски неща ли са?...нима убиването на хора не-споделящи вярата и убежденията на религията и плячкосването и изтребването на толкова народ и територии под предлог че е в името на бог съответства на проповядваните от християнството мир и толерантност?...моля ви се...
това са глупости...
нима можете да вярвате в нещо подобно?...
ако да то това говори много лошо за вас...
вярно...тия неща са в миналото...но ако ги е нямало тях тази религия едва ли щеше да съществува...поне не и в такива мащаби и такъв вид какъвто я познаваме днес...
ззащо мислите че има хиляди религиозни учения?...нима от тях има смисъл след като дадена вяра е толкова правилна?...не мисля...защото както казах в началото всеки е свободен да вярва в каквото иска...не мисля че е необходимо да му се дава нито име нито образ нито символ(което както християните биха се досетили също е богохулно...да си спомним за мойсей...)...просто...господ-ът на всеки е различен...обекта на вярването му и целта...идеала на всеки е различен...затова религията е нещо което вместо да обедини е в състояние само да разедини хорада....нищо хубаво не е произлязло от нея...мамка му водили са се войни..що за мислене трябва да има човек който повежда народа си на война в името на нещо или някой когото или което никога не е вижал и в чието същствуване не може да е убеден...и всичко това дори не е искрено а само маска за да може да се прикрие реалната цел...а именно...да се придобиват чисто материални облаги...
повръща ми се от толкова изкуствени,ограничени и откровено извратени ималоумни неща...
благодаря за вниманието и искам да се извиня за потенциално много правописни грешки но нещо бъгва и не виждам какво пиша...
btw...на 16 съм...

DimovB
08-21-2009, 00:30
по време на праисторическите хора, господ още не е бил измислен :razz:Той е измислил хората 8)

бъркаш се

бог е най-голямата измислица на човечеството и по-точно на простата част от човечеството

Nam3less3
08-21-2009, 00:32
Много дълъг пост, не ми се чете. Напиши кратко и ясно в точки 1,2,3 и т.н. проблема и ще се опитам да ти отговоря :D

Nam3less3
08-21-2009, 00:32
по време на праисторическите хора, господ още не е бил измислен :razz:Той е измислил хората 8)

бъркаш се

бог е най-голямата измислица на човечеството и по-точно на простата част от човечествотоПростите и невежите след време ще съжалявате горчиво за думите си, жал ми е за ниското ви ниво.

DimovB
08-21-2009, 00:39
а ти какъв се пишеш, комунист ли
знаеш какво е било отношението на комунягите спрямо религията, нали?

и продължавам да твърдя че си размит мозък

Nam3less3
08-21-2009, 00:41
а ти какъв се пишеш, комунист ли
знаеш какво е било отношението на комунягите спрямо религията, нали?

и продължавам да твърдя че си размит мозъкНе съм комунист, а и това е грешка на комунизма, че е толкова против религията, че поставя обществото над самият човек и т.н.

Nam3less3
08-21-2009, 00:48
бла блаВидях общо взето какво пише, ще отговоря хаотично и неподредено на някой от проблемите в поста.
Някой просто имат нужда да вярват в нещо, а други са християни, които знаят в какво вярват, защо и знаят за Бог.
Престъпленията на църковната институция(средновековнат църква) са изцяло човешко дело, направено от измамници, използвали религията за да контролират хората. Те самите са антихристияни, всякакво лошо отношение към друг човек, само защото не е точно християнин, е антихристиянско нещо.
Има много видове "вярвания" и интерперации и секти и т.н., защото всеки възприема различно примерно библията. Тя цялата е в притчи и написана символистично, каквото е нивото на човека, по такъв начин ще я разбере. Важното е да го прави така, както смята за правилно, и да прави разлика между добро и зло. Бог е един, пътят към него е за тези, които не вършат зло, ами добро, както учи християнството. Това е Христос.

blader
08-21-2009, 01:15
бла блаВидях общо взето какво пише, ще отговоря хаотично и неподредено на някой от проблемите в поста.
Някой просто имат нужда да вярват в нещо, а други са християни, които знаят в какво вярват, защо и знаят за Бог.
Престъпленията на църковната институция(средновековнат църква) са изцяло човешко дело, направено от измамници, използвали религията за да контролират хората. Те самите са антихристияни, всякакво лошо отношение към друг човек, само защото не е точно християнин, е антихристиянско нещо.
Има много видове "вярвания" и интерперации и секти и т.н., защото всеки възприема различно примерно библията. Тя цялата е в притчи и написана символистично, каквото е нивото на човека, по такъв начин ще я разбере. Важното е да го прави така, както смята за правилно, и да прави разлика между добро и зло. Бог е един, пътят към него е за тези, които не вършат зло, ами добро, както учи християнството. Това е Христос.
и за какво аджеба му е притрябвала на човек религия?...
при така поставена ситуация излиза че и двамата казваме в много общи линии едно и също...но ти го казваш от гледна точка на това че за постигането на духовна удовлетвореност пътят е вярата към господ а за мен няма нужда от всички тия формалности...просто...вярва ш...не съм длъжен на никакви богове и хора които по неясни причини проявяват нечовешка жертвоготовност...
просто...свобода...
всин вид егоизъм...не искам да вярвам в нещо което друг е измислил...така де...ако го е измислил и съм го видял и осъзнал-да...но господ не съм го нито видял нито осъзнал...осъзнавам моя бог...на който не давам име и образ...и накойто не давам характеристики...него просто го има...

Nam3less3
08-21-2009, 01:18
бла блаВидях общо взето какво пише, ще отговоря хаотично и неподредено на някой от проблемите в поста.
Някой просто имат нужда да вярват в нещо, а други са християни, които знаят в какво вярват, защо и знаят за Бог.
Престъпленията на църковната институция(средновековнат църква) са изцяло човешко дело, направено от измамници, използвали религията за да контролират хората. Те самите са антихристияни, всякакво лошо отношение към друг човек, само защото не е точно християнин, е антихристиянско нещо.
Има много видове "вярвания" и интерперации и секти и т.н., защото всеки възприема различно примерно библията. Тя цялата е в притчи и написана символистично, каквото е нивото на човека, по такъв начин ще я разбере. Важното е да го прави така, както смята за правилно, и да прави разлика между добро и зло. Бог е един, пътят към него е за тези, които не вършат зло, ами добро, както учи християнството. Това е Христос.
и за какво аджеба му е притрябвала на човек религия?...
при така поставена ситуация излиза че и двамата казваме в много общи линии едно и също...но ти го казваш от гледна точка на това че за постигането на духовна удовлетвореност пътят е вярата към господ а за мен няма нужда от всички тия формалности...просто...вярва ш...не съм длъжен на никакви богове и хора които по неясни причини проявяват нечовешка жертвоготовност...
просто...свобода...
всин вид егоизъм...не искам да вярвам в нещо което друг е измислил...така де...ако го е измислил и съм го видял и осъзнал-да...но господ не съм го нито видял нито осъзнал...осъзнавам моя бог...на който не давам име и образ...и накойто не давам характеристики...него просто го има...Има един Бог, прочети Новия Завет. Аз вярвам във висшия и добрия разум, който е създал по един или друг начин всичко. Той е един, пътят за него е един, но трябва да повярваш в него. Има християнство.

GodIsLovE
09-10-2009, 14:46
Човек ,който не вярва сляпо на някакво книжле иска да знае повече неща и да обогатява знанията си за света ,живота ,Вселената и Бог,ето за това ми пука и за това мразя религията ,като цяло ,защото те ограничава по същия начин както и другите системи ,прави те роб ,който не вкарва грам мисъл в това в коеот "вярва" .
факт...това което всички вярващи отчаяно се опитвате да защитите дори осъзнавайки че нямате реални аргументи за да го ззащитите под формата под която го представяте е вярата...но вие не говорите за вярата а ми дрънкате за шибаното си християнство и шибания христос(викате си предполагам той тука се правии на мъж като нарича христос 'шибан'...мнеее...просто така си говоря...стана ми навик...признак не толкова на ниска интелигентност и култура колкото на недоизявен неппукизъм който се проявява основно в интернет и пред хора които не ме познават или които ме познават но не им пука как говоря...точка...)...ами трябва да сме точни...това което вие защитсавате-вярата...няма нищо общо с това което цял живот ви е набивано в главата-религията...човек има нужда да вярва в нещо...така е било винаги...дори и в тия пословични за тая тема праисторически времена в които дори донякъде животинските вярвания за произхода на гръмотевиците и вятъра си се броят за вяра..
друг е въпроса че хората с течение на времето и развитието не своя...така да го кажем 'търговски нюх' чпвек ссе е научил да контролира масите и един от методите е бил впрягането на вярата и даването на име и обект с даден образ на тази вяра...създаването на символи и ритуали е било също важна част от този процес...за да е контрола пълен и глобален правилата и закономерностите на тази религия са били изпипани так че голяма част от ежедневието не съвестните вярващи да бъде окупирана от спазване на определен набор от ритуали и като цяло начинна живот...и това ако не е ограничено...както и да е...
отделно...самата религия,нейните вярващи и хората които проповядват си противоречат донякъде...да вземем за пример индулгенцийте-опрощаване на греховете 'директно от името на господ' срещу някакво заплащане,масовото горене на вещици през средновековието...инквизиц ята...кръстоносните походи мамка му...
това много християнски неща ли са?...нима убиването на хора не-споделящи вярата и убежденията на религията и плячкосването и изтребването на толкова народ и територии под предлог че е в името на бог съответства на проповядваните от християнството мир и толерантност?...моля ви се...
това са глупости...
нима можете да вярвате в нещо подобно?...
ако да то това говори много лошо за вас...
вярно...тия неща са в миналото...но ако ги е нямало тях тази религия едва ли щеше да съществува...поне не и в такива мащаби и такъв вид какъвто я познаваме днес...
ззащо мислите че има хиляди религиозни учения?...нима от тях има смисъл след като дадена вяра е толкова правилна?...не мисля...защото както казах в началото всеки е свободен да вярва в каквото иска...не мисля че е необходимо да му се дава нито име нито образ нито символ(което както християните биха се досетили също е богохулно...да си спомним за мойсей...)...просто...господ-ът на всеки е различен...обекта на вярването му и целта...идеала на всеки е различен...затова религията е нещо което вместо да обедини е в състояние само да разедини хорада....нищо хубаво не е произлязло от нея...мамка му водили са се войни..що за мислене трябва да има човек който повежда народа си на война в името на нещо или някой когото или което никога не е вижал и в чието същствуване не може да е убеден...и всичко това дори не е искрено а само маска за да може да се прикрие реалната цел...а именно...да се придобиват чисто материални облаги...
повръща ми се от толкова изкуствени,ограничени и откровено извратени ималоумни неща...
благодаря за вниманието и искам да се извиня за потенциално много правописни грешки но нещо бъгва и не виждам какво пиша...
btw...на 16 съм...

Човек май и ти не разбираш какво пишеш. Хората са вършили всички тези неща, не Бог. А вярате е в Бог, не в хората нали ? ;)

LunaTriCk
09-11-2009, 20:10
На мен ми е по-интересно ако на 100% се докаже съществуването на извънземни, да кажем кацнат или се разбият някъде така че почти цялото човечество да ги види, това ще докаже ли несъществуването на Бог ?

SolusChristus
09-11-2009, 21:40
На мен ми е по-интересно ако на 100% се докаже съществуването на извънземни, да кажем кацнат или се разбият някъде така че почти цялото човечество да ги види, това ще докаже ли несъществуването на Бог ?

Не.

LunaTriCk
09-12-2009, 13:01
Бог е създал и извънземните ?

SolusChristus
09-12-2009, 14:47
Бог е създал и извънземните ?

Възможно е.

Възможно е също така, ангелите в Библията да са извънземни, но не типичното ти извънземно с голямата глава и черните очи.

Пророкът Илия е бил възнесен в небесата с огнени колесници.

themusicinme
09-12-2009, 17:09
Ангелите са си ангели. Не знам защо ги наричаш извънземни. Няма нищо общо.

ZipFail
09-12-2009, 17:28
Ангелите са си ангели. Не знам защо ги наричаш извънземни. Няма нищо общо.
И двете отговарят на 'блестящи същества идващи от небето' ;)

onoffon
09-12-2009, 22:32
Рая е пространството в което ще се намира твоята енергия.

themusicinme
09-13-2009, 14:44
Ангелите са си ангели. Не знам защо ги наричаш извънземни. Няма нищо общо.
И двете отговарят на 'блестящи същества идващи от небето' ;)

С чувство за хумор и така може да се каже :)

LunaTriCk
09-15-2009, 19:47
Бог е създал и извънземните ?

Възможно е.

Възможно е също така, ангелите в Библията да са извънземни, но не типичното ти извънземно с голямата глава и черните очи.

Пророкът Илия е бил възнесен в небесата с огнени колесници.

Е, ако наистина са с големите глави и черните очи. Т.е. различни от човека ?

In_And_Out_of_Love
09-15-2009, 20:15
Забелязвам как във всяка тема разговорът винаги се отклонява на някаде... Изглежда много ни е приятно да се отклоняваме от главната теме. Може би го правим, защото главната тема съдържа много подтеми, които всъщност обсъждаме, или пък може би го правим неусетно, поради факта, че не сме концентрирани достатачно върху основния въпрос!?!?
Вие решете кое от двете повече ви допада...
Все пак истината е това, което ти искаш за теб да бъде! ;)

niii
09-15-2009, 21:41
Аве ае стига спорове...Който вярва-вярва !

Naman07
09-16-2009, 08:50
Аве ае стига спорове...Който вярва-вярва !
Еми ние си вярваме, но все някой ще се появи, разбрал-недоразбрал и почва спамО.

SolusChristus
09-16-2009, 08:54
Бог е създал и извънземните ?

Възможно е.

Възможно е също така, ангелите в Библията да са извънземни, но не типичното ти извънземно с голямата глава и черните очи.

Пророкът Илия е бил възнесен в небесата с огнени колесници.

Е, ако наистина са с големите глави и черните очи. Т.е. различни от човека ?

Не знам, ще видим. :P

DevilWish
10-15-2009, 17:17
Глупости.Господ бил създал извънземните.Господ създаде всички живи същества НА ЗЕМЯТА ;) Второ ,какво е това "всеки отива в рая" - много грешно мислиш.Всеки ,който целият си живот е верен на Господ, той ще отиде в рая ако е достатъчно добър ;)

buffalo88
10-20-2009, 20:26
- Значи не вярваш,че съществувам?
- Не вярвам.
- Тогава кой, ако не аз,е създал вселената?
- Не знам, предполагам,че винаги е съществувала
- Нещата не се появяват от никъде,всяко нещо има свой създател.
- Значи ти си създал вселената?
- Аз.
- Как така?
- Аз съм всемогъщ и всезнаещ.
- И съществуваш едновременно като бог отец,исус христос и свети дух?
- Точно така.
- Разправят също,че освен всемогъщ и всезнаещ си и милостив?
- Стига да се разкаеш,бих ти простил всеки грях,освен един – да се усъмниш в съществуването ми.

Значи слезна на земята и умря,за да получим прошка за греховете си?
не можа ли просто да ни дадеш прошката?

Значи си простил греховете на германците,които са измъчвали и убивали евреи и сега те са в рая,а шест милиона жертви се пържат в ада,защото не са вярвали в теб?

Щом си всезнаещ,значи знаеш какво ще направя в бъдещето
значи не мога да направя нещо различно
защо тогава ме съдиш?

Щом всяко нещо трябва да има създател,кой е създал теб?

Щом си всемогъщ,можеш ли да направиш толкова голям камък,че да не можеш да го вдигнеш?

SolusChristus
10-20-2009, 21:36
^Цък. (http://en.wikipedia.org/wiki/Straw_man)

Liar
10-20-2009, 22:43
Превод в 1-2 изречения,ако може?

buffalo88
10-21-2009, 07:05
Промити мозъци..

SolusChristus
10-21-2009, 12:21
Превод в 1-2 изречения,ако може?

Изкарваш позицията на опонента си нещо, което тя не е и после я събаряш.


Пример: Атеистите вярват, че вселената е дошла от нищото, затова те са глупаци.

buffalo88, нещо по-оригинално нямаш ли?

buffalo88
10-21-2009, 16:49
:lol:

sanyflower7
12-05-2009, 18:25
Аз също съм религиозен и също не се чувствам ограничен.
По същество lsd43 мизерно измества темата. Никъде никой не те пита дали ти пука или не за религията. Направи си отделен пост, където да си хейтиш колкото си искаш и да се чувстваш доволен от себе си. Надявам се атеизма не те прави роб на лошото поведение!
По същество за мен християнство и извънземни са несъвместими понятия.
+1000000

Nightmare666
12-05-2009, 19:32
ще прощавате но...Богчо нема :Д тессс христянски неща подобия на истерици са нааай ограничените хора :д добре ве каак се доверяяте тъй сляпо ве :razz: :razz: не моа ви разбера честно :razz: :razz: :razz:

SolusChristus
12-06-2009, 09:33
ще прощавате но...Богчо нема :Д тессс христянски неща подобия на истерици са нааай ограничените хора :д добре ве каак се доверяяте тъй сляпо ве :razz: :razz: не моа ви разбера честно :razz: :razz: :razz:

Тоя па пишман сатаниста к'во се обажда.

Nightmare666
12-06-2009, 16:22
ще прощавате но...Богчо нема :Д тессс христянски неща подобия на истерици са нааай ограничените хора :д добре ве каак се доверяяте тъй сляпо ве :razz: :razz: не моа ви разбера честно :razz: :razz: :razz:

Тоя па пишман сатаниста к'во се обажда.

нит съм мъж пък ептен сатанист :)

SolusChristus
12-06-2009, 17:11
Тогава за к'во си го изсрала т'ва 666 в името?

BlackWings
12-06-2009, 17:46
Ох не знам , ама много ми е смешно , когато някой ентусиаст почне да вкарва някакви си невероятно глупави изсмукани от задника си логики , и си мисли че закопава хората със смехотворните си умозаключения : "Айде докажете ми че..." , "Ха сега ми обяснете защо ..." и следва някаква пълна измишльотина от сорта на "защо Исус като е толкова всеможещ не утрепе дявола?" И тука ние трябва да изпаднем в дълбока чуденка , и да си кажем : "Ей да бееее , наистина , край отричам се от тая вяра!" :razz:
Та и въпроса на автора е от същия дух фантасмагории.

SolusChristus
12-06-2009, 18:50
Ох не знам , ама много ми е смешно , когато някой ентусиаст почне да вкарва някакви си невероятно глупави изсмукани от задника си логики , и си мисли че закопава хората със смехотворните си умозаключения : "Айде докажете ми че..." , "Ха сега ми обяснете защо ..." и следва някаква пълна измишльотина от сорта на "защо Исус като е толкова всеможещ не утрепе дявола?" И тука ние трябва да изпаднем в дълбока чуденка , и да си кажем : "Ей да бееее , наистина , край отричам се от тая вяра!" :razz:
Та и въпроса на автора е от същия дух фантасмагории. :mrgreen:

Nightmare666
12-06-2009, 19:34
Тогава за к'во си го изсрала т'ва 666 в името?

забранено ли е ^^ недей така ве човек да обиждаш, твоя Бог ще те накаже :)

buffalo88
12-07-2009, 05:25
http://img40.imageshack.us/img40/7889/funnypictures28815.th.jpg (http://img40.imageshack.us/i/funnypictures28815.jpg/)

mitternacht
12-08-2009, 22:05
Тука става голям сеир :grin:

Иначе имам няколко въпроса към вярващите, ама трябва да формулирам в отделна тема.

mitternacht
12-08-2009, 22:15
Всъщност- я тука:
Ако Бог обича всички, той е на всички енд соу он, защо ще определи евреите като "своя народ"?
Ако Бог е любов, иска да сме миролюбиви енд соу он, защо тогава в Стария Завет евреите правят сумата му зулуми сред другите народи?
Ако Бог пази своите чада и наказва грешниците енд соу он, защо тогава не поразява (примерно) всички комуняги или турци, които горят икони, сриват църкви, избиват християни? А примерно "наказва" някой, който си е позволил една грешна мисъл- богохулство.
Ако Бог е добър и всевластен, защо тогава няма справедливост?Защо много дечица, старци умират от глад и в страшни мъки? (Само не излизайте с крайно брутално-тъпото оправдание, че ги изпитва)
Ако изобщо трябва да вярваме в Стария Завет, то представяте ли си абсолютно всички животински видове да са се събрали в някакъв сууупер-грамаден кораб?АМА ВСИЧКИ видове... че те само насекомите кой-зне-колко милиона вида са.Да не говорим за по-едрите животни.Да не говорим пък колко трябва да е обикалял Ной- до Австралия, Китай, Северна и Южна Америка... все пак трябва да събере всяко живо същество.

И такива ми ти работи.Ако някой не се наеме да отговори смислено, ще го пусна като отделна тема.

пс. Дори и да има висша сила то няма да е изобщо каквато е описана в Стария Завет.Новия Завет е по-интересно нещо, но пак-зависи.

Kaley
01-22-2010, 16:50
И какво? Като бъдеш добър човек ли ще идеш в Рая?

Покай се от греховете си и повярвай в Христос.

Ти си от тези, който проповядват сляпо вярване в една личност - Христос, че и лицемерно вярване даже. Това ми напомня на това антихристиянско клипче http://www.youtube.com/watch?v=zh6UYM-iQwU.
Това е също и буквално тълкуване. Да вярваш в Христос, не значи сляпо да вярваш в него като в човек, а да вярваш в истинската му същност - идеалите му, мъдростта му, да изпълняваш принципите му и тези на християнството. Много хора, който не са религиозни по една или друга причина, го правят по-добре и от самите християни. Да си християнин, значи да вярваш и да изпълняваш принципите на доброто, дадени от Христос. Това ще впише името ти в "Книгата на живота", а не лицемерното и сляпо вярване с цел да си вземеш "билет за рая".
Иначе по твойта логика, ти ще пратиш в ада примерно всички, родено 100-200 години след Христос, но живеещи примерно в Америка(инки и т.н.), някой от тях примерно може да е много добър човек и да е водил праведен живот, но да не е имал достъп до библията. Или има добри но бедни и неуки хора, които не могат даже да я прочетат. И те, може да са по-добри от всички християни, но ще ги пратиш в ада по твоята логика?

такам.. невежите Бог не ги съди т.е не отиват в Ада.. ама пък няма как да не чуят отнякъде за Христос..

Kaley
01-22-2010, 16:52
Аз също съм религиозен и също не се чувствам ограничен.
По същество lsd43 мизерно измества темата. Никъде никой не те пита дали ти пука или не за религията. Направи си отделен пост, където да си хейтиш колкото си искаш и да се чувстваш доволен от себе си. Надявам се атеизма не те прави роб на лошото поведение!
По същество за мен християнство и извънземни са несъвместими понятия.

Не измествам никаква тема ,къде в Библията Бог отрича да е направил извънземни ,там пише ,че е създал хората и Земята ,но не пише ,че всичко свършва с това ,защо да са вазимоизключващи се фактори ? Ако например едни хора изолирани от целия свят са научени ,че те са последните човеци и вярват в това ,това не означава ,че е истина и няма други хора ,извънземни има ,но те не са такива каквито ги описват в скай фай сферата ,извънземното може и да е съвсем прост организъм ,не е нужно да е разумен или човекоподобен.

Второ ако следваме проста логика ,Бог не живее на Земята ,той в своето царство ,което е отвъд ,щом е извън Земята какво следва ?

''извънземните'' са дявола и демоните му.

Kaley
01-22-2010, 16:54
mitternacht прочети Библичта и ще разбереш! Стария Завет не е създадем да живеем по него, а да си знаем какво е било, как е било и откъде е тръгнала цялата работа .

ZipFail
01-22-2010, 21:46
''извънземните'' са дявола и демоните му.
Отричаш съществуването на извънземни ? :-o
Бог е създал цялата вселена, със всичките си галактики и звезди само да са сложи живот на 1 от тях ?

Само в млечния път има 200 миларда планети. 200 000 000 000.
А във вселената има над 100 милиарда глактики. 100 000 000.
Това са поне 200 000 000 000 000 000 000 000 планети. Да не говорим за слънцата, мъглявините, черните дупки и т.н. А пък това е само 10% от масата на Вселената, другите 90% е черна метерия..
И Бог е създал всичко това само за да сложи едни мизерни, избиващи се, мразещи се същества на една миниатюрна планета някъде в Млечния път ?
Логично... :)

Kaley
01-23-2010, 09:48
еми не не отричам ама не са такива каквито вс си ги представят.. вече споменах какви са.

danaildemirov
02-02-2010, 15:09
Всъщност- я тука:
Ако Бог обича всички, той е на всички енд соу он, защо ще определи евреите като "своя народ"?
Ако Бог е любов, иска да сме миролюбиви енд соу он, защо тогава в Стария Завет евреите правят сумата му зулуми сред другите народи?
Ако Бог пази своите чада и наказва грешниците енд соу он, защо тогава не поразява (примерно) всички комуняги или турци, които горят икони, сриват църкви, избиват християни? А примерно "наказва" някой, който си е позволил една грешна мисъл- богохулство.
Ако Бог е добър и всевластен, защо тогава няма справедливост?Защо много дечица, старци умират от глад и в страшни мъки? (Само не излизайте с крайно брутално-тъпото оправдание, че ги изпитва)
Ако изобщо трябва да вярваме в Стария Завет, то представяте ли си абсолютно всички животински видове да са се събрали в някакъв сууупер-грамаден кораб?АМА ВСИЧКИ видове... че те само насекомите кой-зне-колко милиона вида са.Да не говорим за по-едрите животни.Да не говорим пък колко трябва да е обикалял Ной- до Австралия, Китай, Северна и Южна Америка... все пак трябва да събере всяко живо същество.

И такива ми ти работи.Ако някой не се наеме да отговори смислено, ще го пусна като отделна тема.

пс. Дори и да има висша сила то няма да е изобщо каквато е описана в Стария Завет.Новия Завет е по-интересно нещо, но пак-зависи.


Поздрави за добрите въпроси. По въпросите който питаш може да се пише много, и отговорите стават добре ясни когато внимателно и обективно човек прочете Библията. И все пак:

Първо за ноевият ковчек. Знай, че все пак говорим за Бог който е казал на Ной да построй ковчека който и му постановил точните размери и неща който да вземе в ковчека(цялото му семейство и по една двойка от всички животни), не смяташ ли, че Бог който му е поставил тази задача му е помогнал да я осъществи на практика. Та Ной не би могъл и дори ковчек с подобни размери да построй в онова време с тогавашната "техника" :) . Бог както каза ти е "всевластен", какво Му пречи да заповяда на животните сами да отидат в ковчега.

Еврейте са Божят народ защото Авраам(герой от старият завет) бива избран като праведен измежду всички и получава обещание от Бог, че потомството му ще бъде Божий народ.

Genesis 17:7 И ще утвърдя завета Си между Мене и тебе и потомците ти след тебе през всичките им поколения за вечен завет, че ще бъда Бог на тебе и на потомството ти след тебе.

И найстина става така Синът на Авраам се казва Исак а неговият син Яков който има 12 сина който синове основават 12-те племена на Израил(Симеон, Левий, Юда, Исахар, Иосиф и Вениамин;Рувим, Гад, Асир, Завулон, Дан и Нефталим.) Освен това родителите на Исус са били потомци на Юдовото племе, т.е Еврей. Съвсем естествено е във времена на безверие Бог да се разгневи на хората, че не вярват в Него а се кланят на измислени Богове (който нито миришат нито чуват, нито виждат, направени от дърво и камък). Затова и Той се е отрекъл от дрг. народи именно затова заради неверието им. И точно тук е итговора и на вторият ти въпрос. Бог се гневи на езическите дрг. народи който не го признават за Бог и затова доста често ги поразява:

Numbers 33:51 Говори на израилтяните, като им кажеш: Когато минете през Иордан в Ханаанската земя,
Numbers 33:52 изгонете от пред себе си всичките жители на земята, изтребете всичките им изображения , унищожете всичките им леяни идоли, и съборете всичките им оброчища.

В новията завет нещата изглеждат по съвсем различен начин що се отнася до погубването на другите(невярващи, езичници, и т.н.) но това е дрг. голяма тема.

Защо Бог не наказва Турците и комунистите? Защо няма справедливост? Питаш ти.
Отговор: На пръв поглед може да изглежда, че ако Бог е създал всички неща, то тогава злото трябва да е било сътворено от Бога. Обаче тук има едно предположение, което трябва да бъде изяснено. Злото не е „нещо” – като скала или електричество. Не можеш да имаш един буркан със зло! По-скоро злото е нещо, което се случва, като тичането. Злото не съществува само по себе си – то всъщност е липса на добро нещо. Например дупките са реални, но съществуват само в нещо друго. Ние наричаме липсата на пръст дупка – но тя не може да бъде отделена от пръстта. Така че, когато Бог създаваше, истина е, че всичко, което съществуваше, беше добро. Едно от добрите неща, които Бог направи, бяха създанията, които имаха свободата да изберат доброто. За да имат реален избор, Бог трябваше да позволи да има още нещо освен доброто за избиране. И така Бог позволи тези свободни ангели и човеци да изберат доброто или недоброто (злото). Когато има лоши взаимоотношения между две добри неща, ние наричаме това зло, но то не е станало „нещо”, което се е нуждаело да бъде създадено от Бога.
Може би една допълнителна илюстрация ще помогне. Ако аз трябваше да попитам един обикновен човек „студеното съществува ли?” – неговия/нейния отговор вероятно би бил да. Обаче това е неправилно. Студеното не съществува. Студеното е липса на топлина. По същия начин тъмнината не съществува. Тъмнината е липса на светлина. Също така злото е липса на добро или по-добре, злото е липса на Бог. Бог не трябваше да създаде злото, а по-скоро само да позволи липса на добро.
В края на краищата няма отговор на тези въпроси, който ние да можем да разберем напълно. Ние, като ограничени човешки същества, никога няма да можем напълно да разберем безграничния Бог (Римляни 11:33-34). Понякога смятаме, че разбираме защо Бог прави нещо, единствено за да открием по-късно, че то е било с различна цел от това, което първоначално сме мислели. Бог гледа нещата от вечна перспектива. Ние гледаме нещата от земна перспектива. Защо Бог постави човека на земята, знаейки, че Адам и Ева щяха да съгрешат и по тази причина да доведат зло, смърт и страдание на цялото човечество? Защо Той просто не ни създаде всички и не ни остави в Рая, където щяхме да бъдем съвършени и без страдание? Най-добрия отговор, който аз мога да предложа, е този: Бог не искаше раса от роботи, които нямат свободна воля. Бог трябваше да даде възможност на злото за нас, за да имаме реален избор дали да се преклоним пред Бог или не. Ако ние никога не трябваше да страдаме и да изпитаме зло, щяхме ли да знаем наистина колко чудесно е небето? Бог не създаде злото, но Той го позволи. Ако Той не беше допуснал злото, ние щяхме да Му се покланяме по задължение, не от избор на нашата собствена свободна воля.
Да допуснем за секунда, че Бог(Исус) поиска и изкорени злото от от земята. Какво ще стане с нас? Нима не би загинало цялото човечество? Или кой от нас е освободен от зло? Злото не е абстрактно понятие. То е сериозен нравствен проблем за всеки от нас. Коренът на злото се крие в самите нас.

п.с. Съжаявам за дългият пост.... просто въпросите който поставяш са много сериозни. :-o

gandalfepi4
02-02-2010, 16:56
^ \:D/ БРАВО само така искам да отговарят хората-ясно и изчерпателно.

и все пак

първо-ковчеГ

второ-ти казваш какво ще стане ако се изкорени злото... и си прав според мене. Ако аз видя как всички "лоши" хора ги покосява небесен огън няма и да си ПОМИСЛЯ да правя гадости... и все пак

ние сме хора и сме надарени със свободна воля и избор. Не би било "божествено" да се изтребят тези, които грешат за да служат за пример понеже те ще са пример за това какво ще стане ако не се подчиняваш а не как трябва да правиш. Няма да има тежест тази добрина, която не е искрена.

Но при положение че Бог ни е сътворил по свой образ и подобие ние не би трябвало да сме СПОСОБНИ на зло или дори да сме да ни е гнусна представата за него.

Виждаш ли, Бог се скъсва да помага и насочва, както и да наказва и да праща потопи, небесен огън и тн. ама само в библията.
а това не стига...

чрез писаното слово може да си представиш много неща-болката от това да загубиш приятел или радостта от любовта , но не напълно. това което е написано не се доближава до истинското усещане хората (приемам хипотетично че събитията в библията са вярни) са забравили това-не ни го разказва дядо ни с плам в очите си, не ни прищракват коленете като си спомняме как сме бягали да се добереме до ковчеГа в последния момент, не го разказваме на внуците си за да се докоснат до спомените ни... сега има само вехта книга и

.думи които са способни да лъжат. истинската пламенна вяра угасва и се разклаща след време-ние сме създадени смъртни, времената се менят, думите остаряват все повече а няма и няма нови примери които да следваме ако има Бог то ние вече сме забравени от него понеже дори не ни е пратил потоп отново.
Библията ако е започната 1300 пр Хр и завършена към 0 пр Хр или там кога беше са минали две хилядолетия в които ние сме били оставени сами как може да очакваш да не се отречем от праведния път ако за да не го забравяме имаме само една от милиони книги?

danaildemirov
02-02-2010, 19:34
^ \:D/ БРАВО само така искам да отговарят хората-ясно и изчерпателно.

и все пак

първо-ковчеГ

второ-ти казваш какво ще стане ако се изкорени злото... и си прав според мене. Ако аз видя как всички "лоши" хора ги покосява небесен огън няма и да си ПОМИСЛЯ да правя гадости... и все пак

ние сме хора и сме надарени със свободна воля и избор. Не би било "божествено" да се изтребят тези, които грешат за да служат за пример понеже те ще са пример за това какво ще стане ако не се подчиняваш а не как трябва да правиш. Няма да има тежест тази добрина, която не е искрена.

Но при положение че Бог ни е сътворил по свой образ и подобие ние не би трябвало да сме СПОСОБНИ на зло или дори да сме да ни е гнусна представата за него.

Виждаш ли, Бог се скъсва да помага и насочва, както и да наказва и да праща потопи, небесен огън и тн. ама само в библията.
а това не стига...

чрез писаното слово може да си представиш много неща-болката от това да загубиш приятел или радостта от любовта , но не напълно. това което е написано не се доближава до истинското усещане хората (приемам хипотетично че събитията в библията са вярни) са забравили това-не ни го разказва дядо ни с плам в очите си, не ни прищракват коленете като си спомняме как сме бягали да се добереме до ковчеГа в последния момент, не го разказваме на внуците си за да се докоснат до спомените ни... сега има само вехта книга и

.думи които са способни да лъжат. истинската пламенна вяра угасва и се разклаща след време-ние сме създадени смъртни, времената се менят, думите остаряват все повече а няма и няма нови примери които да следваме ако има Бог то ние вече сме забравени от него понеже дори не ни е пратил потоп отново.
Библията ако е започната 1300 пр Хр и завършена към 0 пр Хр или там кога беше са минали две хилядолетия в които ние сме били оставени сами как може да очакваш да не се отречем от праведния път ако за да не го забравяме имаме само една от милиони книги?

Поздрави. Съгласен съм с теб за нещата който казваш. В днешно време сме свидетели на безброй религий митове (лъжи), различни интерпретаций на Библията, много плагиатства на духовни идей и принципи от Библията с една единствена цел- и тя е хората да бъдат колкото по-далече от Бог(Исус Христос)... ха работата на дявола-царя на лъжата е точно такава. Библията го описва като много умен и красив ангел който се самозабравя и започва да се мисли за по-велик от Бога който успява да убеди дори и дрг. ангели, че той самият е бог, Бог осуетява неговите планове обаче и го праща в бездната. След това той изкушава Ева и двамата с Адам съгрешават против Бог, което води и началото на грехът в човеците. Бог обаче проявява милост към нас и дава напътствия и различни условия(чрез свойте пророци) според които хората от старият завет живеят. И всичко това е преобраз, символ или подготовка на истинскията Бог който предстой да дойде(Исус Христос). След неговата жертва нещата се променят. Разбирам те като казваш, че ние имаме само една книга по която да живеем праведен живот, има нещо много важно обаче: Бог се изявява в три лица: Бог-Отец, Бог-Син и Бог-Святи Дух; Първият от Тях се изявява във старият завет, след това идва Исус във 1-век, а когато Той възкръсва познай ни оставя Своя Свят Дух, за да могат вярващите да живеят. Святият Дух е този който и в днешно време и помага на вярващият да не се отклонява от правата вяра и да живее благоугоден на Бога живот. Ето и някой текстове за пояснение:

John 14:26 А Утешителят, Светият Дух, когото Отец ще изпрати в Мое име, той ще ви научи на всичко, и ще ви напомни всичко, което съм ви казал.

John 15:26 А когато дойде Утешителят, когото Аз ще ви изпрат от Отца, Духът на истината, който изхожда от Отца, той ще свидетелствува за Мене.

John 16:7 Обаче Аз ви казвам истината, за вас е по-добре да отида Аз, защото, ако не отида, Утешителят няма да дойде на вас; но ако отида, ще ви го изпратя.

Колко страхотно нали Бог все пак не ни е оставил а ни е дал Утешител. А каква е ролята на Светият Дух отнесено към нас самите-голяма:

Romans 8:11 И ако живее във вас Духът на Този, Който е възкресил Исуса от мъртвите, то Същият, Който възкреси Христа Исуса от мъртвите, ще съживи и вашите смъртни тела чрез Духа Си, който обитава във вас.

Бог е казал, че ще възкреси(спаси) всеки който има Духът. А как може да стане това? :

Romans 10:9 Защото, ако изповядаш с устата си, че Исус е Господ, и повярваш със сърцето си, че Бог Го е възкресил от мъртвите ще се спасиш.
Romans 10:10 Защото със сърце вярва човек и се оправдава, и с уста прави изповед и се спасява.
Romans 10:11 Защото писанието казва: "Никой, който вярва в Него, не ще се посрами".

И това не са просто стихове а самата истина. Това е нещото според Библията за което Исус си е дал живота. Който повярва на думите му ще заживее нов живот тук на земята а един ден ще отиде при Него.
Казвам го не толкова поради нещата който знам а повече заради нещата който съм изживял след като повярвах на всичко това.
Бог е жив и напълно реален, същият вчера днес и утре, който вярва нека се покае пред Него. Той вижда и чува всичко. Няма нищо по важно за нас хората докато сме тук на земята.
Поздрави на всички.

van4o
02-02-2010, 19:44
Здравейте :)

gandalfepi4 - не се чуди защо Бог не ни наказва с потоп . Сам Бог е казал че втори потоп на земята няма да има , ето и потвърждение от Библията :

Битие 9:11 Поставям завета Си с вас, че няма да се изтреби вече никоя твар от водите на потопа, нито ще настане вече потоп да опустоши земята

Бог не ни е забравил нито ни е бил забравял някога , напротв Бог ни обича изключително много , толкова много че: Йоан 3:16 "Защото Бог толкова възлюби света е даде своя единороден син за да не погине ни един които вярва в Него но да има вечен живот"

Бог много ни обича и не ни е оставял , но хората оставят Бог и го загърбват и когато дойде бедствие хората се питат къде е Бог но забравят че те самите са му обърнали гръб.
:)

gandalfepi4
02-04-2010, 08:02
ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ!!!!

писна ми, ще се гръмна, не мисля че Бог ни праща гадостите и бедствията, и изражданията, и болестите, и серийните убийци(за това и не съм го казвал)

но мисля, че Той не прави нищо по въпроса с липсата на ясен път който да следват хората сега както и че се е счупил да показва, наказва, насочва и да върти секви фокуси в Библията ма не и сега-нито ни е карал да убием някого за да докажем читата си любов, нито ни е изтребвал пак от любов, нито ни е избивал децата от любов, нито ни е пращал чума от любов нито е палил храсти от любов и тн и тн

обаче по някое време уж го е правил, а защо не и сега?

и не е изключено да праща малкото чифте да идва тук долу от време на време да помага и да лекува болните, хич нема да е излишно, а като си знае че е син на Бог не мисля че ше го боли много кура за евентуални болки и погиване на кръст щото той шси пие амброзийка в рая след това! много е лесно да си смел и алтруистичен ако знаеш некви такива работи, де да имаше някой който да ни припомни

van4o
02-04-2010, 13:13
Поздрави на всички :)

Здравей gandalfepi4 :) Бог ни е оставил път по който да ходим и много ясно си ни е казал какво да правим и какво да не правим.Оставил ни е Библията.Във Новият Завет , Исус Христос много ясно ни учи как да живеем, как да вървим в правилния път.Особено във Евангелията от Матей,Марк,Лука,Йоан - много добре Исус е учил как да живеем така както Той иска, така че ни е оставил път по който да вървим.Добре е казал кой ще бъде спасен и кой ще бъде осъден.Всеки човек има свободна воля, Бог го е създал с право на избор.Ние избираме дали да се подчиним на Бог или не , ние избираме дали да следваме това което казва Исус или не.Всеки който повярва в Исус Христос и го приеме в живота си ще бъде спасен, а който го отхвърли ще бъде осъден. :) Между другото на Бог надали му е било лесно да дойде на Земята от рая.Сигорно е доста трудно,да слезе на земята , да се смири до толкова че да се остави да бъде разпънат на кръст и убит от тези на които е дал живот.Но го е направил заради нас, защото ако не беше Той дошъл на земята ние нямаше да имаме надеждата която сега имаме, защото чрез Него ние можем да бъдем сапсени.Работата е там че в днешно време малко хора приемат Исус в живота си и следват това което Той е учил да се прави. :)

gandalfepi4
02-04-2010, 19:21
Поздрави на всички :)

Здравей gandalfepi4 :) Бог ни е оставил път по който да ходим и много ясно си ни е казал какво да правим и какво да не правим.Оставил ни е Библията.Във Новият Завет , Исус Христос много ясно ни учи как да живеем, как да вървим в правилния път.Особено във Евангелията от Матей,Марк,Лука,Йоан - много добре Исус е учил как да живеем така както Той иска, така че ни е оставил път по който да вървим.Добре е казал кой ще бъде спасен и кой ще бъде осъден.Всеки човек има свободна воля, Бог го е създал с право на избор.Ние избираме дали да се подчиним на Бог или не , ние избираме дали да следваме това което казва Исус или не.Всеки който повярва в Исус Христос и го приеме в живота си ще бъде спасен, а който го отхвърли ще бъде осъден. :) Между другото на Бог надали му е било лесно да дойде на Земята от рая.Сигорно е доста трудно,да слезе на земята , да се смири до толкова че да се остави да бъде разпънат на кръст и убит от тези на които е дал живот.Но го е направил заради нас, защото ако не беше Той дошъл на земята ние нямаше да имаме надеждата която сега имаме, защото чрез Него ние можем да бъдем сапсени.Работата е там че в днешно време малко хора приемат Исус в живота си и следват това което Той е учил да се прави. :)

да бе пич прав си. мноо съм зле. аз си мислех че всевишния дето е създал света за да има нещо с което да си запълва времето и който е решил да поизтреби сичко живо като оставя само по 2 от всеки вид, който е пуснал 124781247 4уми на Египет наместо един път много здрав и непробуден 5 дневен сън, който проклина смокиня задето немала досатъчно плодове като му се папка и който смята че е съвършенно нормално некъв дърт пън да прати на групово изнасилване и смърт собствената си дъщеря и жена си за да не се случело едно здраво опъване на задника на госта му, този бог който като станала първата грешка на творението му вместо да му обясни че е сбъркал като на малко дете и да му даде шанс да се покае го праща на инбрийдинг за да създаде още любящи и обичани на свой ред хора требело да му е МНОГО ТРУДНО видиш ли че те не горят от пламенна и искрена любов.

напълно нормално

и впрочем ти явно си от онези типове дето поддържат идеята за триединството би ли ми казал при положение че Иисус сам казва че не е Бог като гледа нагоре и си говори със истинския Бог и при положение че е роднен- остарял и умрял що да не е човек а?

той е роден от жена, как става този номер? ако Бог е взел семето на друг човек и да промени душата на чевето преди да се роди така че да отговаря на неговите стандарти ОК ама не става така! Бог е баща на Иисус, Марийка ЗАЧЕВА от Бог и кво става? Боги да не е създал неква сперма от небитието и да я е пуснал там където е интимно докато Мара спи? ако е така то Иисус е роден от майка и сперма-човек

това всъщност не повдига ли некви много интересни въпроси за същността на Бог като такъв?

ако е способен на физически проявления(способен е) и ко може да бъде видян(от моисей май) то той може да бъде физически възприет, ако може да бъде физически възприет значи е материален. той не може да е хем материален хем нематериален ама точно така излиза.

горящото жертвено говедо имало приятен аромат за Него нали? значи може да мирише? то не му е приятно на божественостието или на душата или на духовността.

как става този парадокс щото за мен е необясним

ZipFail
02-04-2010, 19:34
той не може да е хем материален хем нематериален ама точно така излиза.
Ква е логиката тука ?

bishop
02-04-2010, 21:17
Пълен оффтопик: като прочетох това за ноевия ковчег и си представих как исус (поради липсата на друг образ на оня брадатия) припка наоколо с мрежа за пеперуди. :razz: :razz:

gandalfepi4
02-04-2010, 21:35
той не може да е хем материален хем нематериален ама точно така излиза.
Ква е логиката тука ?

искам да кажа че в библията Бог е изкарван и като материален и като нематериален, което е меко казано тъпо.

той е материален понеже интерактира с материалния свят(по много начини тука примери бол)

обаче той е нематериален (уж) щото е БОГ(!!) и не е от тоя свят и може да прави каквото си поиска и не можеме да го видим по точно тази причина но ние трябва да вярваме в него щото некви пичове събрали митове и легенди и написали библията ама тя все пак е неговия завет към нас по някаква неразбираема за мен логика

обаче знам че не може да ставаш материален а после нематериален когато си поискаш щото това би взривило вселената (справка Айнщайн)

(их заболя ме главата от теология, и аз почвам да ставам откачен вече :smt120 )

danaildemirov
02-04-2010, 22:37
той не може да е хем материален хем нематериален ама точно така излиза.
Ква е логиката тука ?

искам да кажа че в библията Бог е изкарван и като материален и като нематериален, което е меко казано тъпо.

той е материален понеже интерактира с материалния свят(по много начини тука примери бол)

обаче той е нематериален (уж) щото е БОГ(!!) и не е от тоя свят и може да прави каквото си поиска и не можеме да го видим по точно тази причина но ние трябва да вярваме в него щото некви пичове събрали митове и легенди и написали библията ама тя все пак е неговия завет към нас по някаква неразбираема за мен логика

обаче знам че не може да ставаш материален а после нематериален когато си поискаш щото това би взривило вселената (справка Айнщайн)

(их заболя ме главата от теология, и аз почвам да ставам откачен вече :smt120 )

Привет. Доколкото разбирам всичко което казваш в последните си два поста се върти около това, че Бог(Исус) е дновременно материален и едновременно нематериален. Това е нещо което самата Библия потвърждава. Бог е една личност със три лица: Бог-Син Бог-Отец и Бог-Святи Дух. Ако Този Дух присъства в пълнота в Исус защо да не го наречем Бог тогава? Бог в буквален превод означава този който има всичко, този който е навсякъде във всичко "все във все" Бог е Дух и Този Дух обитавайки във вярващите ги прави Божии деца, и чрез този Дух вярващите живеят за Бога, чрез него и вярващите могат да правят свръхестествени неща(непорочното зачатие на Мария).
Този същият Дух е бил и във Исус:
Matthew 3:16 И като се кръсти, Исус веднага излезе от водата; и, ето, отвориха Му се небесата, и вид Божият Дух, че слиза като гълъб и се спускаше на Него;
Човек се сътой от:
+дух-нематериано
+душа-емоции и интелект
+тяло-материално
Според Аинщайн нематериалното не може да се преобразува в материално, добре това обаче не противоречи на Библейските твърдения Бог не се трансформира от Бог-Отец в Бог-Син Той е Дух и обитава в материята(Исус и хората); Някой ще възрази на казаното като каже "щом Бог обитава във нас значи сме Богове както и Исус е бил" -НЕ! Има разлика между нас и Исус. Исус за разлика от нас няма земен баща което го прави Свят(безгрешен) а ние сме родени от грешна плът. Тази грешна плът се предава от поколение на поколение още от Адам и Ева. И грехът се предава не по майчина линия а по бащина, защото семето което зачене ражда плод. Затова и в Библията има примери от сорта на "Авраам роди Исак и Исак роди Яков и т.н" Физически кой ражда децата бащата или майката? Майката разбира се е тази която се мъчи, обаче за Бог е важно друго чрез кой се предава семето. В единият случай ако семето е на мъж наследник на Адам и Ева се ражда грешен човек, а в другият ако Светият Дух е този Който зачене в Жената се ражда Исус. При Християните който имат Светият Дух има борба между телесното(тялото) и Духовното(Светият Дух):
Romans 8:6 Понеже копнежът на плътта значи смърт; а копнежът на Духа значи живот и мир. Защото копнежът на плътта е враждебен на Бога, понеже не се покор ва на Божи закон, нито пък може;

Не обаче е имало подобна борба при Исус, зашо? Защото Той е заченат от Светият Дух и не е наследил тази грешна същност, точно както са били Адам и Ева в началото преди да нарушата Божията заповед- безгрешни(святи). И още когато Исус е умрял Неговият Дух(Бог) се е възнесъл небето, и пак си е Бог както си е Бил както и ще е. Той е "все във все".
Ти спомена за смоковницата която Исус проклина. Исус проклина смокинята защото тя не дава плод. "Защо толкова се ядосва на една безплодна смоковница?" ще каже някой. И сте прави не се ядосва на смокинята а на нас хората. Смоковницата олицетворява(е преобраз) живота на един човек който не дава плод, а какво се има впредвид под плод в Библията?

Galatians 5:22 А плодът на Духа е: любов, радост, мир, дълготърпение, благост, милост, милосърдие, вярност, кротост, себеобуздание; против такива неща няма закон.

И какво излиза, че според Бог който няма от плодовете на Духа в живота си ще бъде проклет от Него, както Исус проклина безплодната смокиня. А кой има от тези плодове който има Божият Дух-вярващият.

Да не забравяме, че ние сме само човеци(използваме 3-4% от мозакът си) и ни е доста трудно да разберем в пълнота думите му а какво остава за Него самият. Та ако ни беше ясен на нас какъв Бог щеще да е? с какво щеще да е по-добър от нас?

"Аз искам да знам как Бог е сътворил този свят. Аз искам да узная мислите на Бога; всички останали неща са детайли." /Алберт Айнщайн/

Много добър клип:
http://vbox7.com/play:6a7098ef

gandalfepi4
02-05-2010, 08:36
:smt103 не това е то повече не мога ще си тегля куршума ](*,)

аз се мъча да се аргументирам възможно най- добре и да направим неква дискусия и да достигнем до некви изводи евентуално а вие ми отговаряте на конкретните въпроси с некви дрънканици :-x

Ийсус не е роден със сперма (а тогава как да го ******) а само с яйцеклетчицата на Мара дето почнала да се развива самичка по божия воля ама той все пак не е човек- кво като й е излязъл от "греховната" плът(путка) той е бог :? ?

грешната плът се предава от поколение на поколение а? значи отричаш еволюцията и смяташ че всички хора на планетата са произлезли от некъв невероятен инбрийдинг така ли? или и това требе да се тълкува буквално само когато е угодно

и защо най- вече ако Бог е във нас ние не го усещаме с душите си и изобщо съществуват такива работи като теологични спорове? просто не се връзва! :-s

danaildemirov
02-05-2010, 12:11
:smt103 не това е то повече не мога ще си тегля куршума ](*,)

аз се мъча да се аргументирам възможно най- добре и да направим неква дискусия и да достигнем до некви изводи евентуално а вие ми отговаряте на конкретните въпроси с некви дрънканици :-x

Ийсус не е роден със сперма (а тогава как да го ******) а само с яйцеклетчицата на Мара дето почнала да се развива самичка по божия воля ама той все пак не е човек- кво като й е излязъл от "греховната" плът(п***а) той е бог :? ?

грешната плът се предава от поколение на поколение а? значи отричаш еволюцията и смяташ че всички хора на планетата са произлезли от некъв невероятен инбрийдинг така ли? или и това требе да се тълкува буквално само когато е угодно

и защо най- вече ако Бог е във нас ние не го усещаме с душите си и изобщо съществуват такива работи като теологични спорове? просто не се връзва! :-s


Поздрави. Старая се да ти отговоря на въпросите логично и аргументирано. Горе ти писах кои са фактите който определят Исус като Бог въпреки това, че го е родила Мария няма да се повтарям. Това, че (грешната)Мария е родила Исус не поставя под-въпрос Божественото Му естество. Ти твърдиш, че Исус е Бил човек и си прав, защото в Той сам се нарича Човешки Син. Исус е човек и се е родил на земята като такъв защото единствено човек може да понесе наказанието на други човеци(всички ние). Може ли Бог във цялата си сила и слава(да страда заради нас?) Та нали е Бог как може да страда? Ако дойде във Неговият Си образ? Бог ни се е явил като човек за да изтърпи наказанието на човеците, иначе не би било честно.

Грешно е обаче да го ограничаваме Исус само като човек поради много причини(свръх естествените чудеса който е правил, мъдростта която е имал, без да има никакво образование, доброто му познаване на природните закони и историята и най вече това,че имал власт над смъртта Кой дрг. освен един Бог може да възкресява?[и тези неща са доказани има много научни, археологически и исторически сведения за това])
Питаш как Мария е заченала непорочно, :) Приятелю как да ти дам такъв отговор не аз съм този който може да направи това.Това, че не всички вярват в свръх естесвени неща е факт и зависи от личното решение на всеки, кой учен може да разкрие как демоните влизат в различни хора и ги обладават(случва се и в днешно време, самите хора потвърждават за това със своето поведение, ние съдим за нещо свръх естествно по-доказателствата и следствията от дадено събитие а не защото сме го доказали на практика.) Ако отричаме, че има свръх естествени неща то значи изкарваме лъжци половината хора на света. :shock: Всички ли са шарлатани, луди и параноици?
Ами да вземем например Ванга която имаше дарбата да вижда в бъдещето(макар не на 100%), тя беше уникална личност, световно известна, и имаше тълпи пред къщата и. Никой не го интересуваше толкова как точно Ванга правеше тези свръх естествени неща а по-скоро какво може да направи с тази сила за тях. А самата Ванга дали е доказала научно как гледа в бъдещето? И как искаш да получиш отговор на въпроса как Мария е забременяла непорочно по свръх естествен начин? Ползваме само 3-4% от мозъкат си.

Относно еволюцията. Разибира се, че я отричам как може да вярвам, че Бог е създал вселената и едновременно да споделям споделям Дарвиновата теория, че сложните организми(хората)са произлезли от по-прости а простите от нежива материя. А не живата материя от къде се е появила?
Тази Дарвинова теория се нарича именно теория защото е недоказана, и в днешно време ако се поинтересуваме ще видим как учени я опровергават тотално: справка научно популярни филми като:("привилигированата планета" ,"разкриване тайните на живота", " на къде ни насочва доказателството", "от жаба до принц" и дрг.)
Относно еволюцията може да се говори много само ще вметна някой неща който учените изтъкват срещу нея:
+ДНК гинетичният код на всеки организъм представлява информация която е записан под строго определен начин, има закон според който всяка информация трябва да си има носител. Кой е този който е написал ДНК на хората? (Дарвин дори не е знаел,че има ДНК);
Математиците изчисляват вероятност "0" за случайно сформиране на ДНК.
+Според Дарвин хората сме еволюирали чрез "естествен подбор"; Това става като когато прости организми мутират в по сложни. Обаче само 0.1% от мутацийте са полезни и освен това учените провеждат множество експерименти и доказват, че чрез мутаций могат да се получат само разновидности на един вид, а не нов такъв(например:муха със 4-крила да мутира до муха със 6-крила, в никакъв случай обаче и да мутира от муха на пчела)
+Дарвиновата терия се е основавала на много недоказани и несъществуващи неща; например: "дървото на живота" и преходите от различните видове към дрг.(например:водни към земноводни) това е доказуемо само ако се намерят множество преходни форми и се докаже, че земноводното е произлязло от водното, такива преходни форми са съществували паралелно със по другите такива т.е нямало е трансформаций или мутаций. Що се отнася за еволюцията на човека, нещата стават още по-лоши. Нито една преходна форма от човек към маймуна, всичките намерени останки(4-5 маймуноподобни индивида-доказани неистини пример:"Люси")
+Самият Дарвин е казъл:"If it could be demonstrated that any complex organ existed which could not possibly have been formed by numerous, successive slight modifications, my theory would absolutely break down."

Знам, че това е шокиращо за повечето от вас, ама това казват учените, това се доказва в момента и аз съм учил терия на еволюцията в училище обаче това не озачава, че тя е факт, затова и се нарича теория-просто едно възможно обяснение. Потърсете допълнителна информация из дрг. форуми и научни сайтове и ще се убедите сами, освен това в някой европейски държави вече не се изучава
еволюцията по биология като някаква даденост.

И накрая защо ако Бог е в нас ние не го усещаме, питаш ти. Поздрави за логичният въпрос. Бог е във всеки който се покае пред него и повярва, че Исус е Бог.
Revelation 3:20 Ето стоя на вратата и хлопам; ако чуе някой гласа Ми и отвори вратата, ще вляза при него.....
Всички имат дух обаче не всички имат Божият Дух, който повярва в Исус и приеме думите Му, ще започне и да усеща Духът му. Бог не е насилник забележи в горният цитат, че Той само хлопа-търси ни, вика към нас(най-често чрез словото Си), решението дали да Го приемем или не си е лично на всеки един от нас. Аз повярвах преди година и половина и от тогава не съм спрял да усещам неговото присъствие и начин по-който ме променя, за което свидетелстват и приятелите ми.
Помнете, че:

Luke 11:10 Защото всеки, който иска получава; който търси, намира; и на онзи, който хлопа, ще се отвори.

ето и някой мнения на учените батковци:

"Търси истината! Слушай истината! Изучавай истината! Обичай истината! Говори истината! Защитавай истината до смърт" /Ян Хус, чешки национален герой/

"Гласове се чуват от всякъде на обширната вселена:Има Бог" /Волтер, френски писател и философ/

"Александър, Цезър, Карл Велики и аз основахме империите си на сила... и те се разпаднаха. Единствено Исус от Назарет - един юдейн, разпнът на кръст - основава Своето царство на любовта.... и до ден днешен милиони са готови да умрат за него" /Наполеон Бонапарт, френски император/

"Колкото повече изучавам природата, толкова повече се удивлявам от творенията на Бога. Науката отвежда хората по-близо до Бога" /Луи Пастьор, химик и основател на микробиологията/

"Невъзможността да си представя,че тази величествена и удивителна Вселена и нашите съзнателни души са възникнали по случайност, е за мен гавното доказателство за съществуванто на Бога" /Чарлз Дарвин, създател на еволюционната теория/

gandalfepi4
02-05-2010, 13:19
съветвам незаинтересованите да не четат това предълго мнение!!!

danaildemirov, не мога да видя логиката ти- Иисус последно Е ли обикновен човек, който не може да побере нещо божествено в себе си по тази причина или е Бог?

така, второ- какви археологически доказателства си намерил за некромант... ъъъ възкресяването? (а на реторичния ти въпрос- ми доста лекари са възкресявали хора буквално и това е факт, ако много желаеш ще намера конкретни примери, сега няма да ги слагам щото форума не е само за нас а ще стане много дълго мнение, но държа да знаеш че мога и ще дам доказателства при желание от нечия страна)

трето-казваш че половината свят са шарлатани, параноици и прочее... и си много далеч от истината(те са поне четири пети от цялата популация)
има мормони, които носят "магическо бельо'' за да се пазят от грях
има пичове, които се взривяват и убиват хиляди души за да покажат че тяхната религия е миролюбива
имало е хора които са продавали индулгенции с които си изкупваш и най-ужасните грехове за жълти стотинки
имало е и хора които са ги купували
има хора които вярват че съществува голям "човек" на небето без никакви твърди доказателства
има хора които не смятат че съществува "голям човек" на небето за което също не могат да дадът доказателства
има хора кото извършват актове на канибализъм и садизъм понеже смятат че така е правилно
има хора които смятат за сексузлно възбуждащо да пикаят върху други
има жена която се е оженила за берлинската стена
има такива които отказват лечение на болестите си понеже смятат че въпреки факта че имаме медицина бог трябва да е този който да ги изцели(и умират)
има хора които вярват в идеята че Ксену е истинско нещо(справка Том Круз и ругите от култа)
примерите са забавни, тъжни и почти безкрайни

четвърто-кой ти каза че аз самият не вярвам в паранормалното?
фактът че използваме 4-5 процента от мозъците си си има обяснение и то е че ние изплзваме различни части от мозъка си за различни неща по различно време (доре е да ми се довериш- това го уча в момента и е много забавно всъщност)

пето-отричаш еволюцията- ами доказателствата, фосилите отпреди мноооого повече от 6000 годии, ами геологията те не са изобщо близки до идеята че хората идват директно от 2ма човека(и много чукане на собствената им майка) а от други животникоито са се променили. защо по дяволите Бог ще ни създава с опашна кост като вече немаме опашки или с рефлекс да се хващаме за разни неща като бебета(който го има само и единствено в различните разновидности на маймуни)?
освен това ти на колко години си? в 7ми клас се учиза Мендел(май) той на практика доказва еволюцията- как гените се рекомбинират сза да се създаде почти коренно различно поколение. казвате(християните) че човек е съвършен и давате за пример окото, е аз казвам че не е съвършен и давам за пример окото на октопода(което е 5 пъти по съвършенно от нашите не щото е много различно а защото му липсват дефекти които ние имаме като сляпото петно например) апендисита, опашната кост.
хм а знаеш ли че зъбите са най-бавно еволюиращите неща? защо иначе бихме могли да разполагаме с кучешки зъби или мъдреци, които на нас са до толкова излишни че често ни затрудняват но са много полезни на нашите "евентуалнио" преродители като им соигуряват много предимства(отново МОГА да ги изборя само кажи)

или вкаменелостите са лъжа, а аз самият съм виждал много както и съм намрал не мисля че некой кретен върви и ги ръси
вариантите са два или господ ни изпитва(защото не е сигурен в съвършеното си творение?) или го прави дявола за да разклати вярата ни ама той такива неща не прави много често

шесто-защо не го усещаме питам аз а ти викаш щото не съм го приел.

е аз не съм го приел, аз го отрекох, знаеш ли какво е да си възпитан в религиозно семейство и да се молиш през нощта за изцелението на сакатите и болните, за насищането на гладните или за обезсилване на злите? знаеш ли какво е да си бил много малък и да си осъзнавал че ей така не става и затова да се

молиш на големия пиргиш в рая да те подложи на изпитание или мъчение което да изкупи желанието ти и то да стане ако ще и това да означаша да стоиш в ада завинаги без изход?

и когато видиш че това не помага на никого а само ти хаби времет в което можеш сам да правиш нещо по въпроса да решиш че това е твоят тест и да започнеш да помагаш искрено и безкористно доколкото можеш... само за да видиш че това не стига и от безсилие да спреш болката на ДРУГИТЕ и от явното нежелание на паранормалната сила да ти помогне или да го направи вместо тебе или да ти прати мъчения в замяна на тяхното заслужено изцеление или дори да те унищожи и да те използва като свой аватар(дори не то Иисус а като негово бледо подобие) да спреш да мислиш за него и за тъпата църква пълна с педофили и мошенници и (родни) мутри?

danaildemirov
02-05-2010, 21:19
съветвам незаинтересованите да не четат това предълго мнение!!!

danaildemirov, не мога да видя логиката ти- Иисус последно Е ли обикновен човек, който не може да побере нещо божествено в себе си по тази причина или е Бог?

така, второ- какви археологически доказателства си намерил за некромант... ъъъ възкресяването? (а на реторичния ти въпрос- ми доста лекари са възкресявали хора буквално и това е факт, ако много желаеш ще намера конкретни примери, сега няма да ги слагам щото форума не е само за нас а ще стане много дълго мнение, но държа да знаеш че мога и ще дам доказателства при желание от нечия страна)

трето-казваш че половината свят са шарлатани, параноици и прочее... и си много далеч от истината(те са поне четири пети от цялата популация)
има мормони, които носят "магическо бельо'' за да се пазят от грях
има пичове, които се взривяват и убиват хиляди души за да покажат че тяхната религия е миролюбива
имало е хора които са продавали индулгенции с които си изкупваш и най-ужасните грехове за жълти стотинки
имало е и хора които са ги купували
има хора които вярват че съществува голям "човек" на небето без никакви твърди доказателства
има хора които не смятат че съществува "голям човек" на небето за което също не могат да дадът доказателства
има хора кото извършват актове на канибализъм и садизъм понеже смятат че така е правилно
има хора които смятат за сексузлно възбуждащо да пикаят върху други
има жена която се е оженила за берлинската стена
има такива които отказват лечение на болестите си понеже смятат че въпреки факта че имаме медицина бог трябва да е този който да ги изцели(и умират)
има хора които вярват в идеята че Ксену е истинско нещо(справка Том Круз и ругите от култа)
примерите са забавни, тъжни и почти безкрайни

четвърто-кой ти каза че аз самият не вярвам в паранормалното?
фактът че използваме 4-5 процента от мозъците си си има обяснение и то е че ние изплзваме различни части от мозъка си за различни неща по различно време (доре е да ми се довериш- това го уча в момента и е много забавно всъщност)

пето-отричаш еволюцията- ами доказателствата, фосилите отпреди мноооого повече от 6000 годии, ами геологията те не са изобщо близки до идеята че хората идват директно от 2ма човека(и много чукане на собствената им майка) а от други животникоито са се променили. защо по дяволите Бог ще ни създава с опашна кост като вече немаме опашки или с рефлекс да се хващаме за разни неща като бебета(който го има само и единствено в различните разновидности на маймуни)?
освен това ти на колко години си? в 7ми клас се учиза Мендел(май) той на практика доказва еволюцията- как гените се рекомбинират сза да се създаде почти коренно различно поколение. казвате(християните) че човек е съвършен и давате за пример окото, е аз казвам че не е съвършен и давам за пример окото на октопода(което е 5 пъти по съвършенно от нашите не щото е много различно а защото му липсват дефекти които ние имаме като сляпото петно например) апендисита, опашната кост.
хм а знаеш ли че зъбите са най-бавно еволюиращите неща? защо иначе бихме могли да разполагаме с кучешки зъби или мъдреци, които на нас са до толкова излишни че често ни затрудняват но са много полезни на нашите "евентуалнио" преродители като им соигуряват много предимства(отново МОГА да ги изборя само кажи)

или вкаменелостите са лъжа, а аз самият съм виждал много както и съм намрал не мисля че некой кретен върви и ги ръси
вариантите са два или господ ни изпитва(защото не е сигурен в съвършеното си творение?) или го прави дявола за да разклати вярата ни ама той такива неща не прави много често

шесто-защо не го усещаме питам аз а ти викаш щото не съм го приел.

е аз не съм го приел, аз го отрекох, знаеш ли какво е да си възпитан в религиозно семейство и да се молиш през нощта за изцелението на сакатите и болните, за насищането на гладните или за обезсилване на злите? знаеш ли какво е да си бил много малък и да си осъзнавал че ей така не става и затова да се

молиш на големия пиргиш в рая да те подложи на изпитание или мъчение което да изкупи желанието ти и то да стане ако ще и това да означаша да стоиш в ада завинаги без изход?

и когато видиш че това не помага на никого а само ти хаби времет в което можеш сам да правиш нещо по въпроса да решиш че това е твоят тест и да започнеш да помагаш искрено и безкористно доколкото можеш... само за да видиш че това не стига и от безсилие да спреш болката на ДРУГИТЕ и от явното нежелание на паранормалната сила да ти помогне или да го направи вместо тебе или да ти прати мъчения в замяна на тяхното заслужено изцеление или дори да те унищожи и да те използва като свой аватар(дори не то Иисус а като негово бледо подобие) да спреш да мислиш за него и за тъпата църква пълна с педофили и мошенници и (родни) мутри?

Привет. Последно за Исус, не разбрах въпросът ти и смятам, че достатъно вече писах за това и все пак да кажа Исус е Бог в човешки образ.(това е най простото обяснение)
Няма нужда да даваш примери аз самият съм гледал много такива.
Има лекари който са връщали хора от смъртта така е, а има ли такива който са връщали хора от смърт след като три дена са били мъртви(не говоря за клинична смърт) пък и да оставим това Исус не е бил лекар нито повечето от Неговите ученици.
Доказателство за възкресението на Исус е отместената канара на гроба в който е било положено тялото на Исус. Веднага някой ще каже, че всичко е било инсценирано и неговите ученици са го извадили от там, което обаче не се вързва със това, че гробът са го пазили римски войници, освен това учениците не разбираха какво им говореше Исус относно своето възкресение, преди да бъде разпнат. Така, че те бяха едни от най-учудените когато това се случи. Важно е също така, че учениците на Исус бяха плахи, не добри богослови и дори някой от тях се отричаха от Исус(Петър), преди възкресението Му, а след това бяха готови да дадат живота си за него и това стана със почти всички от тях(само апостол Йоан не е умрял мъченически).
И защо е трябвало на учениците на Исус да инсценират възкресението на Исус? защо са го направили след като са знаели, че ще бъдат гонени от дрг. заради Него и вероятно ще бъдат убити(както и става).
Някой ще каже не учениците на Исус не са инсценирали възкресението Му, ами кой друг? Фарисеите ли които са го натопили или римляните, който ги е било страх да не се размири тълпата от нещата който прави Исус, биха ли го измъкнали от гроба за да стане именно размирие... не вярвам. Относно археологическите доказателствата: за дадено събитие, което се е случило преди време можем да съдим по намерените археологически разкопки(вярвам, че никой не оспорва това, че сега се знае къде е Божият гроб в Ерусалим, намерена е и пещерата в която е Бил погребан и т.н.) Има и друго можем да вярваме на Библията защото исторически тя е много по доказана книга от много дрг. Справка:
Критерии за оценка достоверността на историческите документи
Библиографско проучване –
изследване на вида и характера на текстовете, чрез които
документите са достигнали до нас.Доколко достоверни са копията,
които имаме на фона намножеството ръкописи и интервала от време
между оригинала инай-ранния ръкопис.

Автор(труд) /Кога е написан / Най-ранно копие /Период м/у оригинал и 1 копие / Брой на копията днес
Аристотел 384-322г.пр.Хр. / 1 100г.сл.Хр. / 1 400 г. / 5бр
Платон 427-347г.пр.Хр. / 900 г.сл.Хр. / 1 200 г. / 7бр
Херодот 488-428г.пр.Хр. / 900 г.сл.Хр. / 1 300 г. / 8бр
Цезар-Галските войни /100-44 г.пр.Хр. / 900 г.сл.Хр. /1 000 г. 10б
Тацит 100 г.сл.Хр. / 1 100 г.сл.Хр. / 1 000 г. / 20бр
Софокъл 496-406г.пр.Хр. 1 000 г.сл.Хр. /1 400 г. 100бр
Омир/Илиада 800 г.пр.Хр. II-III в.сл.Хр. / 1 000 г. / 643бр




Нов Завет


40-100 г.сл.Хр.
Пълен ръкопис през 350 г.сл.Хр./130г.-1непълен екземпляр/

300 г.
/100 г. 1 откъслечни копия / 5 556 гръцки;
10 000 латински;
9 300 на др.езици
Общо около 24 000 ръкописа

По нататък не съм съгласен с теб за това че 4 пети от населението който вярват в разни свръх естествени неща са шарлатани и мошенници. Това са статистики които трябва да докажеш. Мойте наблюдения са други например 70% от Американците вярват в Бог и още Южна Корея има околко 40% християни и тук не говоря за християни който са били кръстени като малки, говоря за християни който живо вярват в Бог, ходят на църква и гледат да вършат неща за Него. Имам приятели амриканци който са вярващи и миналото лято бяха в България с единствената цел да могат да споделят на невярващите Българи за Исус, и то безплатно.(бях с тях почти цяла седмица)
Няма да оспорвам примерите който си дал за различни хора със изкривени виждания и т.н Има ги в действителност обаче 4 пети е надута статистика, само християните са около 2.5 милярда на земята(познавам много такива) и съвсем искрено споделям, че над 90% от тях не биха и не са правили извратените неща който даваш за пример.
Радвам се все пак, че вярваш във свръхестествени неща, помислих противното защото доста питаше как е била заченала Мария непорочно. За инфото за мозакът благодаря. :)

И сега за еволюцията това е тема за друга дискусия. Ще коментирам въпросите ти и ти предлагам да ти предоставя малко научна информация по този въпрос. danail.demirov@abv.bg и да не досаждаме на другите повече с това. Пък и от спорове и нападки почти винаги няма смисъл.
Първо никъде в Библията не се твърди, че земята е на 6000г. Някой смятат, че хората са от преди 6000г. което е различно. Освен това:

2 Peter 3:8 Още и това нещо да не забрав те, възлюбени, че за Господа един ден е като хиляда години, и хиляда години като един ден.

Някой креационалист смятат, че горният стих обяснява как Бог е създал земята само за "6" дни.


ВИДОВЕ И ВАРИАЦИИ

Вариацията е термин, използван в генетиката, и означава "видоизменение". Това генетично събитие е причина представителите на един и същи животински вид или на една и съща група да притежават различни характерни особености. Например всички хора по света са носители основно на една и съща генетична информация, но някои имат тънки очни цепнатини, други червени коси, трети са с дълги носове, а четвърти пък са ниски, всичко това зависи от степента на потенциала за вариация на тази генетична информация.


КИТОВЕТЕ ПРОИЗЛЕЗЛИ ЛИ СА ОТ МЕЧКИТЕ?
В “Произхода на видовете” Дарвин твърди, че китовете са еволюирали от мечките, които са се опитвали да плуват! Дарвин погрешно пред-полагал, че вероятността за видоизменение в рамките на отделните породи е била неограничена. Науката на 20ти век е доказала, че този еволюционен сценарий е нереален.

Еволюционистите обаче се опитват да представят вариациите, съществуващи в даден вид, като доказателство за теорията. Всъщност вариациите не представляват доказателства за еволюцията, защото те не са нищо друго освен един резултат от различни комбинации на вече съществуваща генетична информация и не прибавят никакви нови характеристики към нея.

Вариациите винаги са в рамките на генетичната информация. В генетиката тази граница се нарича “генен басейн“. Всички характеристики, съдържащи се в генния басейн на даден вид, в зависимост от вариациите могат да се проявят по различен начин. Например в резултат на вариация в един тип влечуги могат да се появят видове, които имат сравнително дълги тела или къси крака - както за дългите, така и за късите крака съществува информация в генния басейн на влечугите. Вариациите обаче не превръщат влечугите в птици, като им прибавят крила или пера или като променят техния метаболизъм. Такава промяна изисква увеличаването на генетичната информация на живия организъм, което от своя страна при вариациите е абсолютно невъзможно.

Дарвин не е бил наясно с този факт, когато е формулирал своята теория. Той е мислел, че вариациите нямат никакво ограничение. В една статия, която пише през 1844 година, той казва:

“Много (по-голямата част) от авторите смятат, че вариацията има някакви граници, но не мога да открия нито един факт, на който това вярване се основава “. 151

В “Произходът на видовете“ той представя различни примери на вариации като най-важното доказателство за неговата теория. Например според Дарвин животновъдите, които отглеждат различни видове едър рогат добитък, за да могат да създадат такива видове, които да дават повече мляко, трябва в крайна сметка да ги превърнат в други видове. Схващането на Дарвин за “безгранична вариация“ най-добре проличава в следното изречение от книгата му “ Произходът на видовете “:

“Аз не виждам никакви пречки една порода мечки чрез естествен отбор да придобие все повече и повече водни навици, все повече и повече да разшири устата си, докато накрая не се получи едно толкова огромно същество като кита “. 152

Причината Дарвин да дава толкова пресилен пример е примитивното разбиране на науката по онова време. Науката на 20-ти век обаче е постулирала принципа за “генетичната стабилност“ (genetic homeostasis), базиран на резултатите от експерименти извършени върху живи организми. Този принцип излага становището, че всички опити за чифтосване, извършени с цел придобиването на нови вариации, са неубедителни, и че съществуват строги бариери между различните видове живи организми. Това означава, че е абсолютно невъзможно животновъдите да превърнат кравите в друг вид като правят различни вариации между тях, както Дарвин твърди.

Norman Macbeth, който опровергава дарвинизма, в своята книга “Разглеждането на Дарвин отново“ (“Darwin Retried” ) казва:

“Сърцевината на проблема е дали живите организми наистина се видоизменят безкрайно... Видовете изглеждат стабилни. Всички ние сме чували за разочаровани животновъди, които докарват своята работа до определен момент, където виждат, че животните или растенията се връщат в началното си състояние. Въпреки упоритите усилия в продължение на два или три века никога не бе постигнат успех в производството на синя роза или черно лале”.153

Luther Burbank, смятан за най-големия специалист по отглеждане на животни на всички времена, обяснява този факт, като казва: “съществуват граници в развитието на един организъм и тези граници следват един закон “. 154

По отношение на този въпрос датският учен W.L. Johannsen коментира:

“Вариациите, на които Дарвин и Wallace поставят ударение, не могат избирателно да преминават отвъд определена точка, че едно такова видоизменение не съдържа тайната на “неопределената изходна точка“. 155

ЗАБЛУДАТА ОТНОСНО РУДИМЕНТАРНИТЕ ОРГАНИ

В продължение на един дълъг период от време понятието “рудиментарни органи“ се появява често в еволюционната литература като “доказателство“ за еволюция. В края на краищата, след като се доказва недействителността на еволюцията, тя бива отхвърлена настрана. Но някои еволюционисти все още вярват в нея и от време на време се опитват да изложат “рудиментарните органи“ като важно еволюционно доказателство.
Твърдението за “рудиментарните органи“ за първи път е представено преди един век. Според твърдението в телата на организмите имало нефункциониращи органи, наследени от техните прародители, но поради неизползването им с течение на времето те закърнели.


Всички примери за закърнели органи били своевременно отхвърлени. Например полукръглата гънка в окото, която била спомената в “Произхода” като закърняла структура, в наши дни е доказано, че е напълно функционираща, въпреки че нейната функция е била неизвестна по времето на Дарвин. Този орган смазва очната ябълка.

Това е абсолютно ненаучно твърдение, защото се основава на недостатъчно знание. “Нефункциониращите органи“ всъщност са органи, чиито “функции още не били открити“. Най-добрият показател за това е постепенното намаляване на дългия еволюционен списък на рудиментарните органи. S.R. Scadding, бидейки самият той еволюционист, се съгласява с този факт в своята статия, озаглавена “Могат ли рудиментарните органи да представляват доказателство за еволюция?“ и публикувана в списание “Evolutionary Theory”:

“Тъй като е невъзможно недвусмислено да определим неизползваемите структури и тъй като твърдението за закърнелите органи не е научно валидно, то аз правя заключението, че рудиментарните органи не съставляват никакво особено доказателство за еволюционната теория “. 161

Списъкът с рудиментарни органи бил съставен от германския анатом R.Wiedersheim през 1895 година и включвал приблизително 100 органа, включително апендикса и опашната кост. С развитието на науката се открива, че всички органи от списъка на Wiedersheim всъщност изпълняват много важни функции в човешкото тяло. Например открива се, че апендиксът, който се е предполагало, че е рудиментарен орган, в действителност е лимфен орган, който се бори срещу инфекции в тялото. Този факт излиза наяве през 1997 година: “Други телесни органи и тъкани - тимус, черен дроб, далак, апендикс, костният мозък и малките набори от лимфни тъкани, като сливиците в гърлото и тънките черва – са също част от лимфната система. Те също помагат на тялото да се бори срещу инфекции “. 162

Също така било открито, че сливиците, които също били вписани в този списък с рудиментарни органи, имат значителна роля при предпазването на гърлото от зарази, особено до юношеска възраст. Било открито, че опашната кост, намираща се в долния край на рудиментарния списък, подпира костите около таза и е конвергентна точка на някои малки мускули. В следващите години става ясно, че тимусът активира имунната система в човешкото тяло, като раздвижва Т- клетките; че епифизната жлеза отговаря за секрецията на някои важни хормони; че щитовидната жлеза е ефективна при осигуряването на здравословен растеж у бебетата и децата, и че хипофизната жлеза контролира правилното функциониране на многобройни хормонални жлези. Всички те, някога били смятани за рудиментарни органи. Полулунната извивка на окото, която била третирана от Дарвин като рудиментарен орган, всъщност служи за почистване и навлажняване на окото.

Има една много важна логическа грешка в еволюционното твърдение за рудиментарните органи. Както обяснихме, еволюционистите твърдят, че рудиментарните органи на организмите са наследени от техните прадеди. Но някои от органите, третирани като “рудиментарни“, не са открити в същества, за които се твърди, че са предшественици на човека: например при някои маймуни, които са смятани от еволюционистите за прадеди на човека, няма апендикс. Биологът H.Enoch, който се противопоставя на тезата за рудиментарните органи, изразява по следния начин тази логическа грешка:

“Хората притежават апендикс, докато техните по-далечни роднини, по-низшите класове маймуни, не притежават такъв. Той се появява отново при низшите бозайници като опосум. Как еволюционистите биха обяснили това?“163

Накратко, сценарият за рудиментарните органи, представен от еволюционистите, съдържа сериозни логически грешки и е доказан за научно недействителен. В човека не съществуват никакви наследени рудиментарни органи, тъй като човешките същества не са произлезли от никакви други същества в резултат на случайности, а са били сътворени в своята настояща, завършена и съвършена форма.
Препоръчвам:
http://www.evolutsionataizmama.com/chapter14.php

Това за октопода не го разбрах защо го изтъкваш, има много други животни които могат да правят далеч по-добре от човека някои неща:
да тичат, да плуват, да летят. Ако човекът беше създен съвършен защо греши тогава.

Относно вкаменелостите повечето от методите за изследване на старостта на дадени находки са много спорни и доста от тях неточни(например въглеродният метод), а и така да е намират се вкаменелости(фосили) те биха в били в позлза на еволюцията само ако им се намерят всичките преходни формии се докаже, че са възникнали последователно според "естественият подбор"

На 24 съм, позабравил съм нещата от седми клас но чета други не от български издателства. Пак казвам в някой страни вече не се изучава теория на еволюцията.

Твоята история е интересна ето и моята: Не съм израстнал в набожно семейство но пък и никога не съм отричъл Бог, като студент бях разочарован от училище, приятели, и най вече от себе си. Бях много агресивен и се гневях доста на хората. Тренирах бойни изкуства, пиех доста и все исках още а почи всяка история от моя живот свършваше зле(няколко пъти ме задържаха на топло). Докато не започнах да чета Библията замислих се за някой неща и с помоща на приятели Християни разбрах благата вест и приех Христос. След това като на хубав филм започнаха добрите позитивните промени в живота ми в: училище, намерих най-добрите си приятели, именно сред вярващите станах по-смирен и спокоен за бъдещето си и започнах да правя неща който никога не съм вярвал, че мога. Сега виждам колко е прекрасно да споделяш вярата си и с други хора и да гледам как Бог променя и тях както е променил и мен. Знам, че аз вярващият не съм голяма работа защото за всичко уповавам на Бог, но знам също така в Кого съм повярвал и се радвам на Неговото присъствие, което не може да се сравни с нищо земно. Бог е любов.

gandalfepi4
02-06-2010, 06:56
олелеее аз съм нямал право да споря с тебе бе :(

ако вярата ти те е "спасила" то тогава започвам директно да уважавам ролята ѝ в твоя живот. уви надявам се да разбереш като поотраснеш малко, че има много други неща, които да имат същия ефект(за някои от тях буквално няма да повярваш- знам за един пич с мания, който смятал за самоубийство докато не бил запленен от вълшебния свят на КАРТОФИТЕ!?!)

а сега ще ти дам някои съвети щото все пак не съм съгласен с теб

първо-прието е че като се обобосноваваш научно първо се опираш на конкретни доказателства после на това което е логично и чак накрая на чужд авторитет(доста е смислено ако му отделиш малко време)

второ- прието е като се аргументираш да опровергаваш всички доводи на оня с който говориш, така и не ми обясни какво точно му е хубавото на зъб като кучешкия или мъдреца(не за многото животни на които служат добре,а на нас) което ми напомня- следващия път като ти настръхнат космите по краката се надявам да видиш божествения промисъл в използването на механизъм който служи на доста по-космати от нас животни за други цели, ще се прочуеш.за октопода казвам че окото му е по-добро и го подчертах НЕ ЗАЩОТО Е ПО ГОТИНО И ВИЖДА 1000 МИЛИ ИЛИ В ПЪЛЕН МРАК А ПОНЕЖЕ НЯМА ДЕФЕКТИ КАТО НАШЕТО
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.japanprobe.com/wp-content/uploads/blue-rose.jpg&imgrefurl=http://www.japanprobe.com/2008/02/04/blue-roses-in-japan/&usg=__1AK03TO9TDZACCESQfyfROo3FYM=&h=450&w=315&sz=16&hl=bg&start=9&um=1&itbs=1&tbnid=LSJ18hyMo-rmtM:&tbnh=127&tbnw=89&prev=/images%3Fq%3Dblue%2Brose%26hl%3Dbg%26rlz%3D1T4SKPB _enBG335BG338%26sa%3DN%26um%3D1

ето ти синя роза
ето ти и черно лале
http://www.accessniagara.com/blog/media/20050523_black_tulip.jpg

сега само остава да те питам защо бог е направил от вълците пекинези и булдози, които са толкова рфазлични че нема накъде повече ама аиде нема.
и да, ами много ясно че за три века нема да има кой знае какви резултати то си трябват почти хилядолетия за да се направят некви мащабни промени(уви)

трето- не се ебавай с това което не разбираш- генния басейн има граници, ми факт е са за това знам че хлапто ми няма да има пипала по човката, но кое те кара да мислиш той не може да се променя?

четвъро-(знам че обещах ама не мога да се сдържа) казваш че религията те е спасила и затова си толкова ревностен привърженик? казваш ли обаче че ако наместо добри и мъдри християни беше попаднал на добри и мъдри мюсюлмани, будисти или некви други пичове с приблизително същите идеи и представи за любов баланс и доброта нямаше да станеш техен привърженик?

ПС-това че и се спасил е много хубаво надявам се че промяната в животът ти е била за добро, дълбоко уважавам фактът че това се е случило и на други хора, като Nick Vujicic например. той е имал ужасно детство и е смятал да се самоубие, а сега кара сърф играе голф, плува има 3 предложения за брак много приятели от целия свят и това само понеже е намерил силата да надрасне фактът че се е родил без никакви крайници(без медицинско обяснение) благодарение на своите много готини родители и вярата, той е е един дълбоко религиозен човек, казва че Бог е добър и товае страхотно постижение за човек в неговото състояние

КОЛКО ЖАЛКО ЧЕ ТОЗИ ГИГАНТ СРЕД ХОРАТА, ВСЪЩНОСТ БИ БИЛ ИЗГОНЕН ОТ МНОГО ЦЪРКВИ,ПРЕДИ ДА СТАНЕ СУПЕР ИЗВЕСТЕН, И СПОРЕД БИБЛИЯТА Е ГНУСЕН(не ми се търси точния пасаж ама беше онзи за тва че хората дето не са съвършени не могат да влизат до олтара щото отвращавали бог който им глда само телата но не и гигантските души) И НЕ МОЖЕ ДА МИНЕ ПРЕЗ РАЙСКИТЕ ДВЕРИ!

колко жалко и че за всеки който е бил "спасен" се падат толкова много хора които са били измъчвани до смърт от инквизицията или са били жертва на кръстоносен поход, знаеш ли за походите от деца? чудя се защо богне е спасил малките сополанковци от ужасната им съдба

но както и да е радвам се че си намерил своят мир и че ти дадох полезни съвети като еин добър човек :smt059 (жалко че има мноо други които каквото и добро да правят не са от ''отбора" на иисус и никога нема да отидат в райа каквито и геройства да са правили като ганди например)[/img]

danaildemirov
02-07-2010, 22:46
Поздрави gandalfepi4 за мен винаги е приятно да дискутирам с токова знаещи хора. И така отговорих на много от въпросите ти и знам, че имаш сигурно доста още и ще дискутирам сигурно още много неща в сайта с теб, но знай, че една голяма и толкова обширна религия като християнската и книга като Библията не може да бъде изчерпана от един обикновен "мирянин". :) Вяно е, че не ти отговорих на въпроса със зъбите и признавам, че нямам отговор(все още), но ти писах за апендикса, сливиците и опашната кост. Но знаеш ли аз съм надраснал това мислене, а именно, че трябва да се доверявам на неща който са 100% изпипани и пределно ясни(доказани). Ще ти дам един пример: когато се извърши дадено престъпление(примерно: убиийство) и бъде заловен потенциалният извършител, криминалистите събират доказателства и прокурора ги излага пред съдебните заседатели и съдията, адвокатите защитават подсъдимият и накрая съдебните заседатели вземат решение: винвен или невинен. Единственият начин съдебните заседатели да разберат на 100% истината е да повторят на ново престъплението(убииството) , това разбира се е не сериозно и неусъществимо, обаче въпреки това, че заседателите не са на 100% сигурни те могат да осъдят на смърт обвиняемият ако се съберат достатъчно доказателства. Така разсъждавам и аз- имам неща(доказателства), който да ме карат да мисля, че Исус е Бог и вземам решение да го следвам. Това ми напомня, че едно от най силните неща в съда е именно свидетелите :) , слава Богу в моят случай те са много. Друго важно нещо в същата насока е, че ако убийствата спрат след като обвиняемият е на топло значи вероятно заседателите са отсъдили правилно.(също и при мен има промяна, някой неща спряха когато приех Исус)

Повдигаш темата и за други религий. Трябва да се дискутират нещата по-субективно ама все пак да кажа в общ план, тук започваме да говорим вече за големи плагиатства. Бог е създал природните закони(валежи, ветрове, изгрева и залеза и т.н) тъй, че те да бъдат ползвани от всички не само от хората който вярват в Него. Много хора разбират добре до съвършенство природните закони и умеят да ги използват(прим.източните религий-медитаций и дрг.), но това не ги позлзва като не познават Исус.(както и ти си разбрал, че все това тръбим). Някой дори имат и свръхестествени способности, други пък директно си преразказват Библията(мисюлманите-та самият техен основател е бил един от синовете на Авраам или Исак не съм сигурен, трябва да видя).
Важното е, че Библията говори за дрг. религий и измислени богове, и показва слабостите им. И все пак как един човек да отсъди коя религия води до Бог? Разликата между различните религии е, че при всички дрг. религий човек някак се опитва да достигне до Бог, в християнството първо Бог Сам слиза на земята и второ Той е този който вика към нас а не обратното. И все пак това е недостатъчна информация за мнозина и доста общо казано, смятам, че за да се изследва въпросът "коя религия е правилна" трябва да се започна да се съпоставят и да се прецени коя е най-достоверна, логична, непротиворечаща на научните закони(прим. Еволюция и закона на ентропията), коя има добри и чисти мотиви и т.н. Има и по-лесен начин:

Psalm 34:8 Вкусете и вижте, че Господ е благ; Блажен оня човек, който уповава на Него.

Относно инквизицията и кръстоносните походи. Събитията имат голяма връзка с вечни въпрос: "защо Бог позволява несправедливост, и защо има зло на земята", неща за който доста написах.
За еволюцията достатъчно време отделихме, предлагам да "еволюираме" и да поговорим за дрг.

Nick Vujicic е човек достоен за уважение, гледал съм негови прояви и се възхищавам на силата която притежава без да има по човешки казано такива способности. Във връзка с цитата който търсеше, и че щял да бъде изгонен от църкви щото в старият завет пише, че само хората с чисти тела могат да ходят до олтара. Не съм съгласен е меко казано, първо аз самият за първи път гледах клип на Nick Vujicic именно в църква, освен това ти бях писал, за някой неща в Библията който имат символично значение(дадох ти пример със змията която изкушава Ева и това, че Бог после забранява яденето на животни който се влачат по-земята. Това, че не всеки е бил допускан до олтара е също символично и хората който са дръзвали да го направят са били умъртвявани от Бог. В случаят символична е била забраната, а наказанието напълно реално :) . Символично е защото Бог е казал, че нищо нечисто нищо грешно и т.н. не ще отиде при него(имайки се предвид в рая), само тези който са праведни и тези който са с опростени грехове ще отидат при Него. В символ на това и Бог има такива изисквания към хората който влизат при олтара(да са чисти да не са се докосвали до... и т.н), но това всичкото е преди идването на Исус, после нещата се променят.(друга тема) За да не кажеш, че ние тълкуваме небуквално когато ни е угодно знай, че повечето неща в старият завет са в символ или подготовка на това което има да стане(идването на Исус). Затова и много неща отпадат като задължения след идването на Исус а на преден фон излизат дуги по-значими. В новият завет от своя страна и християнството ни подготвя за предстоящите неща, който ще са след края на дните ни тук на земята както и за последното време. В Библията има различни литературни форми според различните книги така, че когато извеждаме изводи, определяме причинно следствените връзки на деден текст е добре да си задаваме въпроси като: кой пише, какво се споменава?, към кого е отправено?, къде се случва? защо? заповеди и обещания, времена на глаголите(минало, сегашно), литературна форма. Не случайно хорато го учат във вузове. Някой прорчества(откровение) и притчи от новият завет пък също могат да не бъдат тълкувани буквално. За нещата който визираш(че, бил гнусен и нямало да го приемат в църква) даже не става въпрос за тълкование ами за знание на събитията.
За Ганди и другите земни герой. Щом всички са "толкова" добри макар, че за Исус добри е далеч повече от нашите човешки предстви, какъв проблем имат със самият, Исус?, че не го приемат, какво лошо е направил?, какво лошо Би ги накарал да направят?
Все пак съм благодарен, че има хора като теб който въпреки, че не са съгласни поне провокират християните да мислят и да четат. Ще се моля за теб приятелю.

filmimilmi
02-08-2010, 02:16
Не искам да бъда обвинен в религиозна дискриминация и за това ще говоря за религиите като цяло. Първо въпроси към вярващите.
1. Как конкретно сте усетили присъствието на Бог около себе си?
2. Защо се молите за решението на проблеми, с които в крайна сметка оставате да се борите сами?
3. Следния казус извадих от един християнски форум:


„Аз смятам, че има Бог там горе в небесата, който ще ме спаси от вечните огньове на Ада, който самият той е създал, но само ако следвам неговата повеля."

Това е все едно да заплаша жена си, че ще я пребия, ако не ми сервира вечеря до 10 минути. И когато дойде да ми сервира яденето, да й кажа, че трябва да ми е благодарна, задето съм я „спасил” от побой.
Сравнението е грубо, но ми е интересно как ще коментирате справедливостта на Бог. Дали той е прав за онова, което счита за справедливо? Или е прав в справедливостта си единствено защото всичко е негова собственост и поради тази причина той няма как да е несправедлив към нещо, което му принадлежи и той може да прави с него каквото си поиска както вие и аз можем да правим каквото си поискаме вкъщи (примерно да изхвърлиме няколко от обикновените рибки (гупите например) от аквариума в тоалетната въпреки, че сме ги отгледали от малки само защото е станало малко пренаселено и всички заедно са почнали да цапат прекалено много и да оставим само най-красивите си любими декоративни рибки, които не цапат много и по този начин отговарят на изискванията ни, които имаме към своята собственост - да пазят по-чисто...) Ох не знам, дори примера ми да беше малко слабоумно сформулиран заради късния час, в който пиша, то коментирайте главната идея (цитата)... 8-)
4. Задавали ли сте си въпроса дали това, което смятате за разумно понеже отговоря на изискванията на вашия бог не кара хора от другите религии да настръхват защото и те както и вие самите вярвате в праведността на своята религия с еднаква степен на сила и готовност, да подкрепяте убежденията до гроб. (Ако погледнем назад в историята повече хора са умирали в името на своя бог от колкото поради каквато и да било друга причина. А да не говорим за 11 септември, който също показва до какви крайности стигат религиозните хора в името на своята вяра...)
5. Бихте ли вярвали в Бог ако нямаше ад и рай? Или щяхте да си кажете в такъв случай "5 пари не давам за тия сакътлъци, щом веднъж се живее...". Или пък ако имаше само Рай?
6. Приложението на религията във вашия живот дали до някаква степен е начин да оправдаете изпитанията, които съдбата ви поднася и да им придавате по-дълбок смисъл, въпреки че те биха могли да са абсолютно безмислени (примерно някакъв физически недъг, злоба срещу жестокостта, срещу която си твърде слаб, за да се бориш и вярваш, че ще има наказание за безнаказаните приживе...)
7. Действително ли смятате, че Бог е безгрешен или смятате, че нямате право дори да предполагате, че той би могъл да сгреши? А да речем, че не би имало повод да ви е страх да критикувате решенията му и също така, че имате право да го критикувате (както може да критикувате премиера или политиците) и бихте го критикували както бихте критикувал просто от човешка гледна точка? Примерно ако бях вярващ (а дори и да бях, споменах в началото на темата, че не искам да бъда обвинен в религиозна дискриминация за това карам "теоретично"...) бих го критикувал за един куп неща - безмисленото страдание на родените с аномалии и т.н...
8. Една от мислите на Ницше гласеше, че вярващият човек мисли единствено за себе си. Съгласни ли сте до някъде с това? (естествено, че не сте, но все пак ако погледнете отново по начина, по който казах да погледнете в т. 7 ...) Спасението зависи единствено от делата, макар и вътрешното несъгласие с изискванията какви трябва да бъдат те (според 10-те заповеди). Да се стараеш ако може да си добър към всички, включително и към враговете си. Винаги да помогаш на слабите (положително е да)... Но основание за добрите дела си остава желанието към личното спасение. Няма как някой вярващ да не го иска и поради тази причина всяко добро дело е всъщност в името на тази цел. За вярващ безкористна постъпка няма. Не че добрите делата стават лоши ако зад тях стои някакъв мотив, НО все пак...
Не искам да се отклонявам много от темата, но примерно Левски е бил вярващ Християнин, но явно за него Спасението не е било поставено пред съдбата на нашия народ след като многократно е престъпвал 10-те Божи заповеди (веднъж дори се е наложило да удуши дете), но благодарение на хора като него в момента сме Християнска държава... Теоретично Левски не е спасен... (саможертва - да, но прекалено много други грехове - нали имаше някакви спорове преди около 10 години и отказаха да го канонизират или нещо от сорта, не помня много вече) ... Може би примера не беше уместен и нямах право да го давам, но да минем нататък...
9. Изчерпах креативността си. Не, че не мога да съчиня и повече въпроси, но засега спирам. Уморен съм пък "колкото повече толкова повече" обикновено е вредна сентенция и смисъла на основните неща до тук прекалено много би се разводнил. Също така не приемайте въпросите ми за някакъв вид опити за провокации. Не държа на отговор по всеки въпрос. (От всеки очаквам толкова, колкто вярата му позволява да каже, не искам дискусията да става насила. 8-) ) Просто е хубаво да се мисли от всякакви гледни точки. Съставих така въпросите, че да е възможно да отговаряте дори само на базата на личното си мнение и не държа на конкретен начин, по който да се обосновате (източници като Библия и т.н.)

Да, започнах с "Първо въпроси към вярващите", защото мислех, че ще мога да подоготвя няколко и за атеистите примерно, но се отказавам за сега, че ми се доспа. 8-)

Лека и доходна за момента или добро утро, за който става утре рано и намери време да ми прочете глупостите, въпреки че се надявам се да не са глупости де, че иначе напразно ще съм се хабил да ги пиша... (присъщо да ми е да се обяснявам много... ама и с това да търся много - поне второто е полезно... оох, пак почнах 8-) )

До скоро! :P

Naman07
02-08-2010, 19:10
^
Номер 1. Веднъж се наложи да чакам такси около хотел „Украйна”. До мен се приближи млад мъж и каза: „Ако съдя по облеклото Ви, Вие сте вярващ, свещеник?” Отговорих: „Да”. – „А аз не вярвам в Бога...” Погледнах го и му казах: „Много жалко!” – „Как ще ми докажете съществуването на Бога?” – „Какъв тип доказателство Ви е нужно?” – „Покажете ми на длан вашия Бог и ще повярвам в Него...”
Той протегна ръката си и тогава видях, че има венчална халка. Питам го: „Женен ли сте?” – „Женен съм.” – „Имате ли деца?” – „Имам.” – „А обичате ли съпругата си?” – „Как така, разбира се, че я обичам.” – „Децата си обичате ли?” – „Да.” – „Аз не вярвам в това.” – „Как не вярвате? Казвам Ви...” – „Да, но въпреки всичко не вярвам. Покажете ми любовта си, изписана на длан и ще повярвам...” Той се замисли: „Наистина, никога не съм възприемал любовта от подобна гледна точка...” А някои изобщо?

Номер 2. Молим се, понеже има разлика, когато човек е абсолютно сам с/у някакъв проблем или е с някой друг /в случая Бог/. Проблемът на невярващите е, че не искат да прогледнат, харесва им да си гледат в краката.

Номер 3. Тук не става въпрос за закана, както при мъжа и жената. Както добре знаем, гневът, агресията, злобата и мъката съсипват тялото и душата на човек. ''Любовта подмладява/лекува'', вярвам си чувал за този израз. Има и друг подобен - "това, което си причиниш сам, друг не може да ти причини". Бог не е виновен, че ще отидеш в Ада, примерно ако има такъв.

Номер 4. Дали от религията или от друго, тези хора пак щяха да загинат. Човек все повече се осланя на слабост и поквара, друго би било изнанада в тези случаи. Ако посееш ориз, ще поникне ориз. Ако посееш омраза, ще поникне омраза. Не можеш да обвиняваш вярата, чиято основна идея е любов, за всичко това. Това е резултат от човешката омраза и лакомия за власт и материална сигурност.

Номер 5. Да имаше само мъже, че да има само Рай...? Да имаше само уста без стомах...? Да имаше само глава без мозък...ъъъ... извинявай, последното не се брои :P . И да, дори и да знаех, че няма рай и ад, пак щях да правя добро, понеже обратното би означавало да вървя против себе си, да се самоубивам /както правят милиони хора по света, без да подозират/.

Номер 6. ''Мозъкът /вярата/ е велик лечител", надявам се и това си чувал. Едни се справят чрез силна воля и борба, други чрез молитви и преклонения, трети чрез помощ от другите... във всички тези възможности се корени именно вярата. Човек без вяра е мъртъв човек /и не говоря само за религиозната/. Как я наричаме няма значение :Р , важно е намерението и крайният резултат.

Номер 7. Ако допуснеш въществуването на Бог, че да го обвиниш, как така лицемерно ще отсечеш със невежеството си, че страданието на тези хора е безсмислено? Ако допуснеш съществуването на висш разум, как би се усъмнил в него, ТИ, който ще се изгубил в най-малкия китайски квартал, в който ще те пусна? 8-)

Номер 8. ''Вярващият човек мисли само за себе си''... нека ти изложа една гледна точка за "допустим егоизъм" :P : Когато човек прави зло на някого, той прави зло и на себе си /както гореспоменах злобата действително и доказано погубва клетки и руши както тялото ни така и трови душата ни/. Когато избереш да направиш добро на някого, дори да е лош и дори и да получиш зло като ответно действие от този човек (това ще е разбира се няма да зло, понеже той не може да те нарани, когато у теб има само любов), ти помагаш и на себе си и на него /любовта действително лекува, подмладява и прочие.../. В този случай можем да говорим за допустим егоизъм, да правиш добро, за да ти се връща добро, да се почувстваш по-добре :-P .
А относно Левски... ето, ще ти подхвърля една интересна мисъл, която ми хрумна току-що. Цяла България го тачи като герой и светец, но той е убивал, лъгал и какво ли още не, за да имаш ти свободата си, да ти е добре... Как тогава пак с невежеството си, запращаш обиди и искаш сметка на Бог, че някой си се е родил с недъг, след като Той може да го пратил на онзи, за да спаси теб от подобни мъки? /разбира се това е абсурдна мисъл, но говорим за ТЕБ все пак, понеже ТИ искаш отговор и понеже едва ли ТИ би се жертвал за човека до теб... в основата си е същата като мисълта за Левски, как не му търсят косур на него, а търсят на Бог?/

Номер 9. Именно, хубаво е да се гледа от всякакви гледни точки, за това и е лицемерно от ваша страна така подигравателно да боравите с думите си спрямо нас - вярващите. Но както написах вече, хората обичат да прегръщат братски слабостите и агресията :Р ...

Със здраве.

filmimilmi
02-08-2010, 19:32
Naman, мисля, че вярващите имате един основен проблем. Започвате постовете си като смирени и мъдъри хора, а ги завършвате като горделиви. :)

Със здраве и на теб. 8-)

Naman07
02-08-2010, 19:41
Съвсем не целях това, отговорих ти на въпросите, ако си го разбрал по този начин, наистина много жалко. Мерси за пожеланието, моето е от сърце :Р . Ако няма какво да кажеш по тема или да питаш нещо относно поста ми, недей спами, лични впечатления не напразно се наричат ''лични''.

danaildemirov
02-08-2010, 20:08
Не искам да бъда обвинен в религиозна дискриминация и за това ще говоря за религиите като цяло. Първо въпроси към вярващите.
1. Как конкретно сте усетили присъствието на Бог около себе си?
2. Защо се молите за решението на проблеми, с които в крайна сметка оставате да се борите сами?
3. Следния казус извадих от един християнски форум:


„Аз смятам, че има Бог там горе в небесата, който ще ме спаси от вечните огньове на Ада, който самият той е създал, но само ако следвам неговата повеля."

Това е все едно да заплаша жена си, че ще я пребия, ако не ми сервира вечеря до 10 минути. И когато дойде да ми сервира яденето, да й кажа, че трябва да ми е благодарна, задето съм я „спасил” от побой.
Сравнението е грубо, но ми е интересно как ще коментирате справедливостта на Бог. Дали той е прав за онова, което счита за справедливо? Или е прав в справедливостта си единствено защото всичко е негова собственост и поради тази причина той няма как да е несправедлив към нещо, което му принадлежи и той може да прави с него каквото си поиска както вие и аз можем да правим каквото си поискаме вкъщи (примерно да изхвърлиме няколко от обикновените рибки (гупите например) от аквариума в тоалетната въпреки, че сме ги отгледали от малки само защото е станало малко пренаселено и всички заедно са почнали да цапат прекалено много и да оставим само най-красивите си любими декоративни рибки, които не цапат много и по този начин отговарят на изискванията ни, които имаме към своята собственост - да пазят по-чисто...) Ох не знам, дори примера ми да беше малко слабоумно сформулиран заради късния час, в който пиша, то коментирайте главната идея (цитата)... 8-)
4. Задавали ли сте си въпроса дали това, което смятате за разумно понеже отговоря на изискванията на вашия бог не кара хора от другите религии да настръхват защото и те както и вие самите вярвате в праведността на своята религия с еднаква степен на сила и готовност, да подкрепяте убежденията до гроб. (Ако погледнем назад в историята повече хора са умирали в името на своя бог от колкото поради каквато и да било друга причина. А да не говорим за 11 септември, който също показва до какви крайности стигат религиозните хора в името на своята вяра...)
5. Бихте ли вярвали в Бог ако нямаше ад и рай? Или щяхте да си кажете в такъв случай "5 пари не давам за тия сакътлъци, щом веднъж се живее...". Или пък ако имаше само Рай?
6. Приложението на религията във вашия живот дали до някаква степен е начин да оправдаете изпитанията, които съдбата ви поднася и да им придавате по-дълбок смисъл, въпреки че те биха могли да са абсолютно безмислени (примерно някакъв физически недъг, злоба срещу жестокостта, срещу която си твърде слаб, за да се бориш и вярваш, че ще има наказание за безнаказаните приживе...)
7. Действително ли смятате, че Бог е безгрешен или смятате, че нямате право дори да предполагате, че той би могъл да сгреши? А да речем, че не би имало повод да ви е страх да критикувате решенията му и също така, че имате право да го критикувате (както може да критикувате премиера или политиците) и бихте го критикували както бихте критикувал просто от човешка гледна точка? Примерно ако бях вярващ (а дори и да бях, споменах в началото на темата, че не искам да бъда обвинен в религиозна дискриминация за това карам "теоретично"...) бих го критикувал за един куп неща - безмисленото страдание на родените с аномалии и т.н...
8. Една от мислите на Ницше гласеше, че вярващият човек мисли единствено за себе си. Съгласни ли сте до някъде с това? (естествено, че не сте, но все пак ако погледнете отново по начина, по който казах да погледнете в т. 7 ...) Спасението зависи единствено от делата, макар и вътрешното несъгласие с изискванията какви трябва да бъдат те (според 10-те заповеди). Да се стараеш ако може да си добър към всички, включително и към враговете си. Винаги да помогаш на слабите (положително е да)... Но основание за добрите дела си остава желанието към личното спасение. Няма как някой вярващ да не го иска и поради тази причина всяко добро дело е всъщност в името на тази цел. За вярващ безкористна постъпка няма. Не че добрите делата стават лоши ако зад тях стои някакъв мотив, НО все пак...
Не искам да се отклонявам много от темата, но примерно Левски е бил вярващ Християнин, но явно за него Спасението не е било поставено пред съдбата на нашия народ след като многократно е престъпвал 10-те Божи заповеди (веднъж дори се е наложило да удуши дете), но благодарение на хора като него в момента сме Християнска държава... Теоретично Левски не е спасен... (саможертва - да, но прекалено много други грехове - нали имаше някакви спорове преди около 10 години и отказаха да го канонизират или нещо от сорта, не помня много вече) ... Може би примера не беше уместен и нямах право да го давам, но да минем нататък...
9. Изчерпах креативността си. Не, че не мога да съчиня и повече въпроси, но засега спирам. Уморен съм пък "колкото повече толкова повече" обикновено е вредна сентенция и смисъла на основните неща до тук прекалено много би се разводнил. Също така не приемайте въпросите ми за някакъв вид опити за провокации. Не държа на отговор по всеки въпрос. (От всеки очаквам толкова, колкто вярата му позволява да каже, не искам дискусията да става насила. 8-) ) Просто е хубаво да се мисли от всякакви гледни точки. Съставих така въпросите, че да е възможно да отговаряте дори само на базата на личното си мнение и не държа на конкретен начин, по който да се обосновате (източници като Библия и т.н.)

Да, започнах с "Първо въпроси към вярващите", защото мислех, че ще мога да подоготвя няколко и за атеистите примерно, но се отказавам за сега, че ми се доспа. 8-)

Лека и доходна за момента или добро утро, за който става утре рано и намери време да ми прочете глупостите, въпреки че се надявам се да не са глупости де, че иначе напразно ще съм се хабил да ги пиша... (присъщо да ми е да се обяснявам много... ама и с това да търся много - поне второто е полезно... оох, пак почнах 8-) )

До скоро! :P

Привет:
1. Милярди хора по света свидетелстват за начина по-който Бог ги променя, им помага, и т.н Някой вярват на думите им др. не въпрос на лично решение, мога да ти давам примери за мен самият но сигурно ти ще кажеш, че промените са дошли вследствие на внушения или вярата ми като цяло а не на действието на Бог. И все пак ако трябва простичко да обясня как Бог действа е живота ми е бих казал чрез съвестта ми- има нещо което започна да ме изобличава за грях и всеки път когато сгрешах да ме кара да се чувства виновен докато не се поправя(изповядам или поправя стореното). Но това сиг. е само внушение. :)

2. Така както задаваш въпросът излиза, че не можем да различим кога ние със собствени сили вършим определени неща и кога Бог ни помага. И аз те разбирам защото погледнато отстрани повечето неща който правим(с изключение на свръхестествените) ние ги изработваме с двете си ръце. Как тогава решаваме проблемите чрез Бог тогава?. ще ти дам пример помисли си за нещо което искаш да промениш в себе си(някаква лоша черта на характера си), колкото и да се опитваш рано или късно все се проваляш, и все повече и повече се отчайваш и в един момент се обръщаш към своя създател и бум. Решението на проблема е вече в главата ти, или пък приятел ти звъни и ти предлага помощ без да за същото нещо, без да си му казал нищо по въпроса. Сигурно тук някой от вас ще погледнат с насмешка и ще кажат "колко наивно". Ще разкажа още една история за да подчертая какви методи използва Бог понякога: "Имало едно време една много вярваща бедна възрастна вдовица. Тя всяка сутрин излизала на портата на къщата си и извиквала: благодаря ти боже за този прекрасен ден. Вдовицата била много бедна и понякога нямала какво да яде. Неиният съсед знаел, че тя е в оскъдност и много се дразнел за това, че тя всяка сутрин излиза и вика към господа, и затова решил да си направи шега с нея. Една сутрин той станал рано преди нея отишъл пред вратата и, и сложил храна. когато възрастната жена станала и видяла храната много се зарадвала и отново извикала към Бог: благодаря ти Боже за тази храна. Тогава съседът доволно и подигравателно и казал: не Бог ти сложи тази храна, аз бях, така, че спри вече да викаш. А жената извикала със още по силен глас: благодаря ти Боже, Ти не само ми даде храна ами накара и дявола да плати за нея". :-D

3. Тук първо да уточня "ад" е мястото където Бог го няма. В примерът който посочваш действието се развива без да се уточни причината за това, имам впредвид, че Бог не ни е създал с цел да ни спасява след това, Той ни е създал за да живеем в рая, не за да покаже колко е велик Той си има достатъчно фенове на небето. Ако не бяхме съгрешили преди хиляди години нямаше да има нужда да ни спасява сега, Той ни е дал свободна воля да го следваме или нн, а не ни е направил роботи. Освен това Той не си играе с нас както гупите(и аз гледал само те оцеляха) в аквариума с който ние можем да правим каквото си пойскаме, а иска просто да го признаем за наш създател. И да не се имаме за голяма работа, защото не сме, и това го доказват милярдите глупости който правим ежедневно(убийства, воини, лъжи, лицемерие, разврат, и т.н)

4. В Библията пише за др. религии и там се показва къде са техните слабости и нечестия. Според мен чистите мотиви и всеобщото добро са нещата по-който можем да съдим коя религия е правилната.(освен научните, архелогическите и историческите сведения, който обаче могат да бъдат неточни, но могат и да са потвърждение на писаното)

5. Това което казваш не е нещо ново:

1 Corinthians 15:32 Ако, по човешки казано, съм се борил със зверове в Ефес, какво ме ползува? Ако мъртвите не се възкресяват "нека ядем и пием, защото утре ще умрем".

6. Доколкото разбрах въпросът ти питаш дали Християнството е "патерица за слабите" с която ние вярващите да можем да живеем що горе нормално.
Може би така сме свикнали с "патериците" на нашето общество, че трудно забелязваме в жизнените ситуации. Лудият стремеж към сексуални отношения с една единствена цел да замъгли постоянната болка на самотност. Суетата, с която запълваме своя живот, защото не се решаваме да спрем и да си зададем въпроса: "кои сме ние и накъде отиваме?" Зависимост от алкохола и наркотиците, защото стресът около нас и вътре в нас е много голям. Опити да се запълни пстотата с материални ценности. Или духовна неудовлетвореност, тласкаща ни към мистицизъм и семинари за усъвършенстване. Всичко това са "патерици". Другите атрибути са по-малко важни, но и те са "патерици" за слабите
-власт, слава, богатство, красота. Не е възможно да се изреди всичко, с което си служат хората, вървейки и накуцвайки в този живот.

А християнството ... още една "патерица" ли е?
В определен смисъл да. Християнството съществува за тези хора, които не се правят на непобедими и осъзнават, че имат нужди. Ако светът, в който живеем, би бил съвършен и ако ние бяхме съвършенни, не би имало нужда от християнство, ако не ми вярвате отворете вестника или гледайте новините.
"Аз дойдох да излекувам болните- казва Исус, здравите не се нуждаят от лекар". Той знае, че в този смисъл никой не е здрав.

7. Ами приятелю сигурно си чувал много неща за Исус, кажи ми за кое от тях да го обвиня? кое от делата Му или думите Му са повод да го обвиня в нещо? Ние сме просто хора и грешим и един от греховете който вършим е да обвиняваме Бога за решенията, Му(най често за наказанията Му). Човек който познава добре Бог, знае на какво е способен и познава начините по-който Той действа не би следвало да го критикува(една от причините за това, че ние често не се усещаме когато грешим).

8. Естествено, че не сме съгласни:

Acts 20:35 Във всичко ви показах, че така трудещи се трябва да помагате на немощните и да помните думите на Господа Исуса, как Той е казал: По-блажено е да дава човек, отколкото да приема.

Освен това каваш, че всичко(спасението) зависи от делата, не е вярно, делата са нещо хубаво и чудесно по-което хората могат да отсъдят, че Христос живее в нас но тя е следствие от вярата. Вярата е тази която спасява, вярата, че Исус е простил греховете ти и е заплатил цената за твоя грях със смъртта си на кръста, защото едно добро дело не може да плати цената на твоя грях. Цената за нашият грях е смърт а тази смърт Исус я понася вместо нас. Осатва само да се покаем и да вярваме на това не делата ни дават билет за рая. Ето и потвърждението:

Ephesians 2:8 Защото по благодат сте спасени чрез вяра, и то не от сами вас; това е дар от Бога;не чрез дела, за да се не похвали никой.

Не бързай да определящ, че Левски е в ада или рая защото Бог е този Който знае дали е вярвал в Него. И апостол Павел е убивал Християни преди Бог да му се яви и да започне да проповядва за Исус и в последствие написва и половинта нов завет, да един убиец на християни е написал половината нов завет- толкова е голяма милостта на Бог.

Благодаря за въпросите надявам се, че ще удържиш на думата си и ще предствиш също толкова логични въпроси и на братята който невярват.
:smt006

filmimilmi
02-08-2010, 20:24
Съвсем не целях това, отговорих ти на въпросите, ако си го разбрал по този начин, наистина много жалко. Мерси за пожеланието, моето е от сърце :Р . Ако няма какво да кажеш по тема или да питаш нещо относно поста ми, недей спами, лични впечатления не напразно се наричат ''лични''.
Naman, не съм искал вярващите да приемат нещата лично. Затова подчертавах още във въпросите си, че говоря единствено по принцип и споделям само събудилите се в мен размисли напоследък без изобщо, ама изобщо да боравя подигравателно с думите си. Нямам претенции и, че съм прав. Разсъжденията, според мен, са стойностни когато си свободен от емоции. А в това, което пиша аз не казвам кое е правилно и кое не. Не квалифицирам и с епитети. Това, че не съм религиозен не означава, че от научна гледна точка не изпитвам уважение към това или този, който е създал живота.
Ти влагаш емоции защото си сигурен, че моето пожелание не е било искрено, а твоето е... 8-) Но изглежда, че ти се захласваш прекалено много и слагаш всички под общ знаменател. Да, пълно е с всезнайковци и мърморковци в този форум, а пък истината идва единствено чрез житейски опит. Не искам да споря, аз просто споделям разбиранията си и вижданията си с другите, което за мен е единствения начин за достигане до истината. Твърдо съм против голият скептицизъм (какъвто се опитваш да изкараш, че имам), опитвам се да съм по-гъвкав в мисленето си. Никога не казвам кой ме кефи как мисли и кой ме дразни...
Както и да е, нека не разводняваме повече дискусията.

Naman07
02-08-2010, 20:40
Както казах, съвсем не ми беше това целта да те изкарвам скептик или нещо от сорта. Ако те е зашлевиш подобен отенък в поста ми, то е от безброй малоумни беседи с всякакви всезнайковци, както каза, във форума. Извинявам се за което :P . Не поставям всички под общ знаменател и все пак повечето са такива.
И пак ти припомням, има лични съобщения за подобни изказвания :Р
Следващото нека да е именно такова.

filmimilmi
02-10-2010, 20:13
Не знам дали е отговаряно на този въпрос по-рано, но все пак не искам да пропусна да го задам. Защо Исус не се е явил в Америка? Не е можел да отиде до там ли? (Той е можел да ходи по вода?) Мормоните вярват, че всъщност той е посетил и Америка, но Християните твърдят, че това е лъжеучение... Значи всички населявали американския континент, преди европейците да стъпят там през 15 век, са били обречени да изгорят в Ада?... В Библията не се говори за този континент (нито Австралия и т.н.) дори да се казва, че земята е кръгла (макар и никъде да не се споменава, че не е плоска като тава, но би могло да се каже, че се е предполагало дълго време, че е така, след като през средновековието онези, които са го твърдяли са били преследвани... но както и да е, това не това е обект на нашия спор в момента). Въпроса ми е защо наистина няма нищо за Америка, индианците и цели цивилизации са били изолирани от историята в Библията. Не е ли искал Бог да се яви и пред американците преди 2000 г... Не бих искал да си правя извод, че Бог е бил слаб по география и не е знаел за съществуването на огромни населени територии на земята, които някак си е забравил, че е създал...?

danaildemirov
02-10-2010, 22:13
Не знам дали е отговаряно на този въпрос по-рано, но все пак не искам да пропусна да го задам. Защо Исус не се е явил в Америка? Не е можел да отиде до там ли? (Той е можел да ходи по вода?) Мормоните вярват, че всъщност той е посетил и Америка, но Християните твърдят, че това е лъжеучение... Значи всички населявали американския континент, преди европейците да стъпят там през 15 век, са били обречени да изгорят в Ада?... В Библията не се говори за този континент (нито Австралия и т.н.) дори да се казва, че земята е кръгла (макар и никъде да не се споменава, че не е плоска като тава, но би могло да се каже, че се е предполагало дълго време, че е така, след като през средновековието онези, които са го твърдяли са били преследвани... но както и да е, това не това е обект на нашия спор в момента). Въпроса ми е защо наистина няма нищо за Америка, индианците и цели цивилизации са били изолирани от историята в Библията. Не е ли искал Бог да се яви и пред американците преди 2000 г... Не бих искал да си правя извод, че Бог е бил слаб по география и не е знаел за съществуването на огромни населени територии на земята, които някак си е забравил, че е създал...?

Поздрави!
Не си прав, че в Библията не се пише, че земята е кръгла, и не само това, в Библията са обяснени доста научни открития който не е било невъзможно да се установят от тогавашните учени с тогавашната техника :)

Библията във връзка със природните закони:

Астрономия
 Йов 25:5, “Ето, и самата луна не е светла ...”
Луната сама по себе си не е източник на светлина
 Скалите на Луната са пълни с титан и затова по-добре отразяват светлината и от диамантите
Пс. 89:37, “...като луната, която е утвърдена до века, и е вярна свидетелка на небето.”
 Самата луна не е източник на светлина, а отразява светлината от Слънцето
Луната не е светлинен източник
Йов е книга от старията следователно по горния текст писан хиляди години преди Христа писано. Каква техника са имали тогава хората?
Йов 38:31 “Ти ли вързваш връзките на Плеадите или развързваш въжетата на Ориона?”
 Бог е казал на Йов ~ 2000 г. пр.Хр., че седемте здезди на Плеадите са свързани заедно, а звездите в Орион не са.
Плеадите са били наричани още “седемте сестри”
 Открили сме [през 20-ти век], че звездите в Плеадите са свързани по между си чрез гравитация, а тези в Орион не са свързани
Геофизика
 Йов 26:7,10 “Простира севера върху празния простор; окача земята на нищо. … Обиколил е водите с граница дори до краищата на светлината и на тъмнината.”
Isaiah 40:22 Онзи, Който седи над кръга на земята, Пред Когото жителите й са като скакалци, Който простира небето като завеса, И го разпъва като шатър за живеене,

 Показва кръгла земя, а не такава, която е окачена на стълб – съвпада с наблюденията
 Писано е във време, когато много са смятали земята за плоска

Хидрология
 Екл. 1:7, “Всичките реки се вливат в морето, и пак морето не се напълня; на мястото, гдето отиват реките, там те непрестанно отиват.” [Писано от Соломон през 935 г.пр.Хр.]
 Хидроложкият цикъл е бил разбран от човека едва през последните години -> ~ средата на 19 век.
 Снабдяването на целия свят с храна е възможно, благодарение разпределянето на водите
 Ис. 55:10, “...както слиза дъждът и снегът от небето и не се връща там, но пои земята и я прави да произрастява и да напъпва, та дава семе на сеяча и хляб на гладния.”

Океанография
 Пс. 8:8, “Въздушните птици, морските риби, и всичко, що минава през морските пътища.”
 Матю Моури предприема изследователски проект, основаващ се на този библейски стих (1841-1861 г.)
 Има морски пътища
 Знаел е и за “кръгообращенията на вятъра” от Екл. 1:6-7
 Прави заключението, че трябва да има “течения в океана”
 Замислени „кръгообращения на вятъра“ и океански течения в помощ на морската навигация


Системата на кръвообращение
 Бит. 9:4 “Месо обаче с живота му, тоест с кръвта му, да не ядете.”
 Животът е в кръвта – медицинско твърдение
 Системата на кръвообращението и важността на кръвта за живота са научно открити от Уилям Харви през 1616 г.
 Лев. 17:11,14 “Защото животът на тялото е
в кръвта ...” “Защото, колкото за живота на
всяка твар, кръвта й – тя е животът й.”
 Писано от Моисей ~ 1400 г. пр.Хр.
 Кръвообращение, живот в кръвта
 Прилагано е „пускането на кръв“ на пациента с цел премахване на болестта

Въпросът ти в общи линии е: "Какво става с тези който не са чули??"

Отговор:
1. всеки човек черпи знания за Бог от два източника:
а) Естествено откровение:
Romans 1:20 Понеже от създанието на света това, което е невидимо у Него, сиреч вечната Му сила и божественост, се вижда ясно, разбираемо чрез творенията; така щото, човеците остават без извинение.
б) Съвест:
Romans 2:15 по това, че те показват действието на закона написано на сърцата им, на което свидетелствува и съвестта им, а помислите им или ги осъждат помежду си, или ги оправдават),

2. Ето защо всеки човек остава без извинение относно знанието, че има Бог.
Romans 1:20-25 Понеже от създанието на света това, което е невидимо у Него, сиреч вечната Му сила и божественост, се вижда ясно, разбираемо чрез творенията; така щото, човеците остават без извинение.Защото, като познаха Бога, не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха; но извратиха се чрез своите мъдрувани , и несмисленото им сърце се помрачи. Като се представяха за мъдри, те глупееха, и славата на нетленни Бог размениха срещу подобие на образ на смъртен човек, на птици, на четвероноги и на гадини.
Затова, според страстите на сърцата им, Бог и ги предаде на нечистота, щото да се обезчестят телата им между сами тях,-те които замениха истински Бог с лъжлив, и предпочетоха да се покланят и да служат на тварта, а не на Твореца, Който е благословен до века. Амин.

3. Бог не е далеч от никого, независимо от разстоянието и колко са изостанали хората.
а) Acts 17:26 направил е от една кръв всички човешки народи да живеят по цялото лице на земята, като им е определил предназначени времена и пределите на заселищата им;

б) Ако човек търси Бога, ще го намери:
Proverbs 8:17 Аз любя ония, които ме любят, И ония, които ме търсят ревностно, ще ме намерят.

4. Божествената светлина е достъпна за всички:
John 1:9 Истинската светлина, която осветлява всеки човек, идеше на света.

reini334422
02-13-2010, 10:28
И какво? Като бъдеш добър човек ли ще идеш в Рая?

Покай се от греховете си и повярвай в Христос.

Деяния на апостолите глава 16 пасаж 22 до 31

[quote]22На това, народът купно се подигна против тях, и градските съдии им разкъсаха дрехите и заповядаха да ги бият с тояги.

23И като ги биха много, хвърлиха ги в тъмница, и заръчаха на тъмничния началник да ги варди здраво;

24който като получи такава заповед, хвърли ги в по-вътрешната тъмница, и стегна добре нозете им в клада.

25Но по среднощ, когато Павел и Сила се молеха с химни на Бога, а затворниците ги слушаха,

26внезапно стана голям трус, така че основите на тъмницата се поклатиха и веднага всички врати се отвориха, и оковите на всичките се развързаха.

27И началникът, като се събуди и видя тъмничните врати отворени, измъкна ножа си и щеше да се убие, мислейки, че затворниците са избягали.

28Но Павел извика със силен глас, думайки: Недей струва никакво зло на себе си, защото всички сме тука.

29Тогава началникът поиска светила, скочи вътре, и разтреперан падна пред Павла и Сила;

30и изведе ги вън и рече: Господа, що трябва да сторя за да се спася?

31А те казаха: повярвай в Господа Исуса (Христа), и ще се спасиш, ти и домът ти.[/quotе]

Бравоо!!!!

janmichelangel
02-24-2010, 13:00
Вие ми оправихте настроението, толкова насериозно взимате нещата, че аз... наистина не искам да ядосвам никого, просто опитайте да погледнете темата леко отстранено и ще можем да се посмеем заедно :)

Комедията е когато някой решава да се бори със всички средства срещу непреодолима трудност и на всичкото отгоре, със самочувствието, че ще успее. А започне ли да се ядосва - става още по-смешно. Но това е ако гледаш отстрани. Аз просто не успях да вляза искрено и лично в темата и исках да споделя доброто си настроение след като се посмях от сърце. Моля приемете го като аплодисменти, а не като заяждане. Съзнавам, че може да ви подразня, но това изобщо не е моето намерение. И аз често се взимам много насериозно и предполагам, че нося смях на доста хора :)

gandalfepi4
03-02-2010, 13:10
ми не сте прави па. в библията се казва че земята има ъгли стои на колони и други глупости. ето, в една страничка ясно и подредено http://www.answering-christianity.com/earth_flat.htm

а пък това че луната е светлина ( http://www.answering-christianity.com/sami_zaatri/bible_moon_blunder.htm )е грешно както и да го гледаш сори ама е така 'са :(

другите неща също са пресилени а това за кръвта го кажи на някой доктор/биолог и виж после как ще умре от смях :D

Nam3less3
03-02-2010, 13:15
ми не сте прави па. в библията се казва че земята има ъгли стои на колони и други глупости. ето, в една страничка ясно и подредено http://www.answering-christianity.com/earth_flat.htm

а пък това че луната е светлина ( http://www.answering-christianity.com/sami_zaatri/bible_moon_blunder.htm )е грешно както и да го гледаш сори ама е така 'са :(

другите неща също са пресилени а това за кръвта го кажи на някой доктор/биолог и виж после как ще умре от смях :DНе съм чувал библията да е енциклопедия по физика :) По-скоро е духовна енциклопедия, и последното нещо, което трябва да те интересува на тая тема, е формата на земята.

gandalfepi4
03-03-2010, 08:10
OK така да бъде. :)

ей какво мислите-защо някои неща от стария завет са релевантни като 10 заповеди и това че педалите са "зли" но други неща като убийствата за щяло и нещяло, жертвопринасянето на две костенурки в края на мензиса, закона да си изядеш бебето и 3 000 000-те убийства в божието име вече не са валиден принцип? :(

SolusChristus
03-03-2010, 11:04
Гандалфчо, спри да четеш тия ретардирали сайтове.

Земята имала ъгли. :lol: Four corners of the earth е просто метафора, която може да се преведе и като четирите края на света, не значи задължително, че има ъгли.


педалите са "зли"

Хем толерантен, хем вика педали. 8-)


жертвопринасянето на две костенурки в края на мензиса, закона да си изядеш бебето

wtf?


3 000 000-те убийства в божието име вече не са валиден принцип?

Войната е била нужна за освободжението на обетованата земя.

gandalfepi4
03-03-2010, 14:35
Хем толерантен, хем вика педали.

не е необходимо-вторият ми най-добър приятел е педал 8-)


Цитат:
жертвопринасянето на две костенурки в края на мензиса, закона да си изядеш бебето


wtf?


What the Bible says about Menstruation
Leviticus 15:19-30
And if a woman have an issue, and her issue in her flesh be blood, she shall be put apart seven days: and whosoever toucheth her shall be unclean until the even. And every thing that she lieth upon in her separation shall be unclean: every thing also that she sitteth upon shall be unclean. And whosoever toucheth her bed shall wash his clothes, and bathe himself in water, and be unclean until the even. And whosoever toucheth any thing that she sat upon shall wash his clothes, and bathe himself in water, and be unclean until the even. And if it be on her bed, or on any thing whereon she sitteth, when he toucheth it, he shall be unclean until the even. And if any man lie with her at all, and her flowers be upon him, he shall be unclean seven days; and all the bed whereon he lieth shall be unclean. And if a woman have an issue of her blood many days out of the time of her separation, or if it run beyond the time of her separation; all the days of the issue of her uncleanness shall be as the days of her separation: she shall be unclean. Every bed whereon she lieth all the days of her issue shall be unto her as the bed of her separation: and whatsoever she sitteth upon shall be unclean, as the uncleanness of her separation. And whosoever toucheth those things shall be unclean, and shall wash his clothes, and bathe himself in water, and be unclean until the even. But if she be cleansed of her issue, then she shall number to herself seven days, and after that she shall be clean. And on the eighth day she shall take unto her two turtles, or two young pigeons, and bring them unto the priest, to the door of the tabernacle of the congregation. And the priest shall offer the one for a sin offering, and the other for a burnt offering; and the priest shall make an atonement for her before the LORD for the issue of her uncleanness.

Leviticus 20:18
And if a man shall lie with a woman having her sickness, and shall uncover her nakedness; he hath discovered her fountain, and she hath uncovered the fountain of her blood: and both of them shall be cut off from among their people.

Ezekiel 18:5-6
But if a man be just, and do that which is lawful and right, and hath not ... come near to a menstruous woman.....


това нещо за бебето е факт, но съм прекалено мързелив да търсa точно сега. Напомни ми в друг въпрос, ако не ми вярваш


Войната е била нужна за освободжението на обетованата земя.

not that killing-the OTHER killing....

http://www.youtube.com/verify_age?next_url=/watch%3Fv%3DzIwiU7thK54



И не отговори на въпроса :)


OK така да бъде.

ей какво мислите-защо някои неща от стария завет са релевантни като 10 заповеди и това че педалите са "зли" но други неща като убийствата за щяло и нещяло, жертвопринасянето на две костенурки в края на мензиса, закона да си изядеш бебето и 3 000 000-те убийства в божието име вече не са валиден принцип?