PDA

View Full Version : Училищните униформи....



monkata95s
08-02-2009, 20:42
Здравейте :)
Не видях подобна тема в търсачката (не съм особено компетентна по тея работи , та може и да съм се объркала) и реших да пусна тема за мнението Ви за униформите . Много ученици са против носенето им , а други нямат против , та ми беше интересно какво е вашето мнение и дали в училищата ви има униформи и , ако ИМА носят ли се ? Аз в момента съм за 8 клас и в новото ми училище няма , така че съм доволна , но в старото ми , вкараха последната ми година . Първоначално бях потресена , но после се поуспокоих . Както ни ги описваха си ги представях хубави , но когато ги видяхме изпаднах в ужас . На много малко хора им бяха по размер не бяха с обещаният цвят , а с едно гадно червено съчетано със бабешка прежда и почти никой не ги хареса . С времето (след първите 2 седмици) започнахме да не ги носим без никой нищо да ни казва . Аз лично бях радостна ,че не трябва да обличам такива дрехи . Всъщност пропуснах да кажа че униформата ни вкл. на официални празници черна пола или панталон или дънки , бяла риза , вратовръзка и грозно елече , а уж за в училище елека , ризата и врътовръзката . Аз лично нямам против да нося униформа стига да е избрана с вкус и предварително да се съобразят с мнението на "тъпите зомбита " , които всъщност ще носят унформите , макарче много по-добре се чувствам в дрехи избрани по мой вкус , които да са размъкнати и да мога да ги съчетавам както искам без да се жъздрържам заради задължителните дрехи .

BrainlessROCKBABY
08-02-2009, 20:45
"Одобрявате"; "О" - о-о-о-ранжево небето, оранжево морето, оранжев и градът.. :lol: *избива ме*

monkata95s
08-02-2009, 20:48
Извинявай , че не съм безгрешна :)

Tempest
08-02-2009, 20:51
и на мен това ми направи впечатление... другото е, че трябва да си много кьорава

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=263563

monkata95s
08-02-2009, 20:59
Ем да кьорава съм най-вероятно . Но и вие сте интриганти :) . Чесно казано не ми се вярваше , но изглежда и тоя сайт е пълен с хора които просто иксат да се заяждат :x Напиши в търсачката униформи и да видиме какво ще ти излезе , защото на мен ми излизаше едно голямо НИЩО . Ако модераторът прецени да изтрие темата ! В крайна сметка от части това му е работата .

Slave4You
08-03-2009, 11:11
За мен няма лошо да има униформи, стига да са избрани с вкус - не да приличат на абитюрентския костюм на прабаба ми.

anSsito
08-03-2009, 11:33
Чесно казано - вече не ми пука..
Иначе не виждам нищо лошо, ако униформата е направена с вкус, а не да е някаква елементарна и грозна.. С една дума да те е срам да се покажеш с нея..
Но както казах вече не ме вълнува тази тема, защото дори и да въведат в моето даскало униформи - мен не ме хваща 8-) Ех.. ще им се смея на другите, защото като си знам директора.. леле какви униформи ще са.. :razz:

Tempest
08-03-2009, 11:54
Ем да кьорава съм най-вероятно . Но и вие сте интриганти :) . Чесно казано не ми се вярваше , но изглежда и тоя сайт е пълен с хора които просто иксат да се заяждат :x Напиши в търсачката униформи и да видиме какво ще ти излезе , защото на мен ми излизаше едно голямо НИЩО . Ако модераторът прецени да изтрие темата ! В крайна сметка от части това му е работата .

мм интригант отдавна не ми бяха казвали.. това, че се засягаш, е твой проблем, ние просто се опитваме да поправим грешките... а безгрешността я остави на заден план и вземи се научи да пишеш правилно ;)

sp33der
08-03-2009, 13:15
ПРОТИВ

amk933
08-03-2009, 13:27
Егати злобните и заядливи хора сте. Момичето ви попита конкретен въпрос вие от 9 кладенеца вода донесохте колко била неграмотна. Форумът не ви е матурата по български след 12 клас или изпитът след 7, а място за споделяне на лично мнение. Ако сте малоумни и една буква ви пречи да разберете какво се пита, горещо ви препоръчвам да се загрижите за собственото си умствено здраве първо, а после да се занимавате с пропуските по БЕЛ в общата култура на хората. Случва се и от бързане да сбърка човек, безгрешните.

По темата: Не, не ги одобрявам. Пълна идиотщина, за която е излишно да се харчат ресурси при положение, че тези пари биха били 100 пъти по полезни в други сектори на образователната система. Това няма да сложи край на класовото разделения, защото не само дрехите го определят. Не могат да задължат всички да носят еднакви мобилни телефони, обувки, прически, бижута, да карат или да ги водят на училище с еднакви коли и т.н. И никъде по света го няма вече това дори и в най-елитните училища, освен в Англия. Категорично не! 8)

adizitk1
08-04-2009, 17:17
Ми аз винаги съм била ЗА униформите. В мойто даскало явно няма да има, но тя жената каза, че се опитват да въведат..... дано да успеят! :)
А колкото до твоите униформи - така, както ги описа не звучат мн зле... :)

ПП. Съгласна съм с първата част на горното мнение! :)

Biskfitka
08-04-2009, 18:56
ПРОТИВ униформите съм и се радвам,че няма да има в новото ми даскалооо :grin:

PurpleDream
08-04-2009, 19:38
ПРОТИВ

Sladurchoo
08-04-2009, 21:21
За мен няма лошо да има униформи, стига да са избрани с вкус - не да приличат на абитюрентския костюм на прабаба ми.

Съгласна :) :)

Oligofren
08-04-2009, 22:27
По принцип,в нащо даскало има униформи от 2003-4.Когато ме приеха в него(2007)почти никои не ги носеше...само нас,зайците ни лъжеха че трябва да се носят.От тази учебна година се говори,че ще станат задължителни...тва ме плаши,защото униформата е отврат :o
Надявам се да се разминем...

Tempest
08-04-2009, 23:11
Егати злобните и заядливи хора сте. Момичето ви попита конкретен въпрос вие от 9 кладенеца вода донесохте колко била неграмотна. Форумът не ви е матурата по български след 12 клас или изпитът след 7, а място за споделяне на лично мнение. Ако сте малоумни и една буква ви пречи да разберете какво се пита, горещо ви препоръчвам да се загрижите за собственото си умствено здраве първо, а после да се занимавате с пропуските по БЕЛ в общата култура на хората. Случва се и от бързане да сбърка човек, безгрешните.

моето умствено здраве е добре, благодаря, че си загрижен :) що се отнася до мнението ми - то е такова - униформите няма да променят тъпите правописни грешки, които почти всички правят... няма да поправят граматиката на учениците... друго ни липсва - дисциплината! И не - униформите няма да я променят!!!

happygirl23
08-05-2009, 14:26
ПРОТИВ

Qnkishhh
08-06-2009, 19:53
Мнооого зависи от униформите. Нищо само по себе си не е добро или лошо, стига да е добре измислено. Нямам против да се въведе унифома, която все пак ще позволява да изразяваш себе си чрез дрехите си, например тениска или нещо такова (а, да, никак няма да е зле и униформата да представялва нещо съвременно, а не вратовръзки и елечета :-D ). Но във вида, в който ги вкарват по училищата в моя град, съм ХХабсолютно ПРОТИВ!! :?

alba29
08-06-2009, 20:19
М да и ние от тази година ще сме с униформи :( .То ,хубаво униформи,ама те такъв гаден (да не кажа лайнян) цвят избраха-розово.И всички момчета в нащо даскало ще се развяват с розови униформи :razz:Абе,нямам просто думи :) . Те горките направо са потресени :-D !!

adizitk1
08-06-2009, 20:30
М да и ние от тази година ще сме с униформи :( .То ,хубаво униформи,ама те такъв гаден (да не кажа лайнян) цвят избраха-розово.И всички момчета в нащо даскало ще се развяват с розови униформи :razz:Абе,нямам просто думи :) . Те горките направо са потресени :-D !!
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: що бе яко е момче/мъж да носи розово :-)

PHaNToM373
08-06-2009, 21:03
Еми ,да .. нали трябва да се знае ,че сме ученици .. трябва да има някакъв ред .. :)

jakito0o
08-06-2009, 21:23
Според мен униформи трябва да има...!
:) :) :-o :P аз с1м
ЗА

Tempest
08-06-2009, 21:39
според мен пък не трябва да има...

1. дай доводи за мнението си
2. намери шибаното "Ъ" на шибаната си клавиатура!!! :-x

adizitk1
08-06-2009, 22:16
според мен пък не трябва да има...

1. дай доводи за мнението си
2. намери шибаното "Ъ" на шибаната си клавиатура!!! :-x
1.Въвеждат равенство и дисциплина - не може ученик да ми се яви в даскало с тиранти на панталоните и хиляди маниста по блузата, както и с 5000 см ток - нека си ходи така по улиците, в парковете, където поиска, ама не в даскало. Също ще намали насилието - може да кажеш "то пак ше си личи кой е по-богат", обаче я си представи няква строга униформа и изведнъж някво голямо златно бижу... е това вече би било за присмех!

D12Respect
08-06-2009, 22:22
според мен пък не трябва да има...

1. дай доводи за мнението си
2. намери шибаното "Ъ" на шибаната си клавиатура!!! :-x
1.Въвеждат равенство и дисциплина - не може ученик да ми се яви в даскало с тиранти на панталоните и хиляди маниста по блузата, както и с 5000 см ток - нека си ходи така по улиците, в парковете, където поиска, ама не в даскало. Също ще намали насилието - може да кажеш "то пак ше си личи кой е по-богат", обаче я си представи няква строга униформа и изведнъж някво голямо златно бижу... е това вече би било за присмех!
Що па да не може? Да не мислиш, че униформите ще променят нещо? Като извади некое богаташче телефон за 2000 кинта и часовник за 500 пак ще е същото! Няма да намали насилието а ще го увеличи зариди опитване за налагане мнение на учениците

adizitk1
08-06-2009, 22:54
според мен пък не трябва да има...

1. дай доводи за мнението си
2. намери шибаното "Ъ" на шибаната си клавиатура!!! :-x
1.Въвеждат равенство и дисциплина - не може ученик да ми се яви в даскало с тиранти на панталоните и хиляди маниста по блузата, както и с 5000 см ток - нека си ходи така по улиците, в парковете, където поиска, ама не в даскало. Също ще намали насилието - може да кажеш "то пак ше си личи кой е по-богат", обаче я си представи няква строга униформа и изведнъж някво голямо златно бижу... е това вече би било за присмех!
Що па да не може? Да не мислиш, че униформите ще променят нещо? Като извади некое богаташче телефон за 2000 кинта и часовник за 500 пак ще е същото! Няма да намали насилието а ще го увеличи зариди опитване за налагане мнение на учениците
да, ще променят нещо и да не може, защото е смешно - тва, че ти се обличаш с първото нещо, което намериш в гардероба, не значи, че другите не се опитват да комбинират дрехите си с бижутата, а да те светна - телефоните попринцип са забранени - ако училището е толкова добро, че да има униформи, правилника ще се спазва и кат извади телефон за 2000 лв в час ше му го земат и ше му го върнат на родител

пп.айде земи спри да ми опонираш на всяко мнение, порасни

amk933
08-06-2009, 22:58
Е хубаво де. Като извади часовник "Константин Вашерон" или "Пармиджани" пак ли ще му го вземат? :-o Или ако се появи с кецове на Гучи? Ами, ако някоя мацка цъфне с обувки Кристиян Лобонтин за 5000 да и ги събуят ли? :-o

PurpleDream
08-06-2009, 22:58
абе кви глупости говорите има ли ученик някъде по света,който да спазва училищните правила :lol:

adizitk1
08-06-2009, 23:22
абе кви глупости говорите има ли ученик някъде по света,който да спазва училищните правила :lol:
абе тва си е най-вярното мнение до сега :lol: за кво спориме тука като и да ги въведат тия униформи никой няа ги спазва :lol: :)

amk933
08-06-2009, 23:25
^Има, има. Това че в българското училище сте му отвързали края, не значи, че навсякъде е така. Нали се сещаш, че като ми се случи веднъж да отида с чехли на училище и директора ме накара да седя отвън и да чакам някой родител, да ми донесе прилични обувки 2 часа, повече не си помислих да не спазвам дрескода. :?

D12Respect
08-06-2009, 23:26
според мен пък не трябва да има...

1. дай доводи за мнението си
2. намери шибаното "Ъ" на шибаната си клавиатура!!! :-x
1.Въвеждат равенство и дисциплина - не може ученик да ми се яви в даскало с тиранти на панталоните и хиляди маниста по блузата, както и с 5000 см ток - нека си ходи така по улиците, в парковете, където поиска, ама не в даскало. Също ще намали насилието - може да кажеш "то пак ше си личи кой е по-богат", обаче я си представи няква строга униформа и изведнъж някво голямо златно бижу... е това вече би било за присмех!
Що па да не може? Да не мислиш, че униформите ще променят нещо? Като извади некое богаташче телефон за 2000 кинта и часовник за 500 пак ще е същото! Няма да намали насилието а ще го увеличи зариди опитване за налагане мнение на учениците
да, ще променят нещо и да не може, защото е смешно - тва, че ти се обличаш с първото нещо, което намериш в гардероба, не значи, че другите не се опитват да комбинират дрехите си с бижутата, а да те светна - телефоните попринцип са забранени - ако училището е толкова добро, че да има униформи, правилника ще се спазва и кат извади телефон за 2000 лв в час ше му го земат и ше му го върнат на родител

пп.айде земи спри да ми опонираш на всяко мнение, порасни
И как ще ми го земат а ? :D :D :D :D Ако ще и полиция да викнат моя вещ не давам. Да не сме у кумунизма, че "всички" да сме равни :D . Ако ще ми дават униформа да нося искам па аз всички учебници да са FREE както е било преди.
Слагам униформа само ако на момичетата са такива http://ecx.images-amazon.com/images/I/41MzlXQwt7L._AA280_.jpg :D :D

beliqsmok
08-07-2009, 00:15
И аз съм против .. не виждам смисъл от тях , всеки има право да облича каквото си иска и да ходи както си иска на даскало :) Униформите не са начин да са приравняват богати и бедни деца !!! А я си представете верно бъдат въведени . То няма да са само униформи ами и прическите ше трябва да са еднакви.. и в крайна сметка ше ни разпознават само по номерата :x да ви напомня за нещо ? за казарма ?? неее на мен ми напомня за затвор там където всички носят униформи (по американските филми най-често оранжеви) и всеки си има номерче .. :x

angel4eto7
08-17-2009, 17:16
аз съм ЗА униформите! 8)

PurpleDream
08-17-2009, 20:27
до скоро бях твърдо ПРОТИВ ама като гледам тука как голяма част от учениците се облича, че и тук по темите се правят на много важни и приказват как никой не можел да им забрани да ходят облечени както си искат, та това поведение ме изнерви и вече май съм ЗА униформите,за да спрат такива дрисльовци да се правят на интересни и разните му там ЕМО-та, метълисти, фешъни, кифли и други подобни да разберат, че не са нищо по- различно от нормалните хора...

faststep
08-18-2009, 06:21
Ех, тез униформи...Какво толкова ви бъркат в здравето, че постоянно правите теми за тях? 8-)

didinik
08-18-2009, 08:07
не знам за вас хора...ама на нас мин година ни бяха поръчали тоги и шапки за завършването (ако може това да се приеме като униформа) и беше голямо шоу. И директорката и даскалите се бяха издокарали с тоги и шапки. 8-) Все едно гледаш някой американски колеж....всичко официално - няма 6 -5 . Обаче най-голям смях падна при хвърлянето на шапките :grin:
Иначе не знам ако ни бяха накарали всеки ден да носим...но пък като се сетя как някои коментираха, че някой си дошъл 2 дни с едни и същи дрехи...може и да е по-добре..
Пък брат ми сега е в 3ти клас и ги караха да носят униформи..
той даже се кефи милия :) с тия униформи са големи сладури. Направили са им и официални и такива дето са за всеки ден. Някаква фирма Униформа им ги правила и после видяхме, че са сложили снимки на сайта си(uniforma.bg)...брат ми като видя и полудя от кеф :-D
Така че ...и хубави страни си има

MaLkaTa_LaDy
08-18-2009, 08:22
Принципно съм ЗА униформите, при положение, че са добре направени, има лятна и зимна и са от хубава материя, и също ако всички училища имат задължителни. Но това в българия скоро няма да се случи, така че съм против. На нас миналата година ни въведоха униформи. Не споря, изглеждат добре като за униформа, но не и за училищна. Приличаме на стюардеси. Това е едно на ръка, но и никак не са удобни и платовете са повече от изкуствени... :?

xXmagisXx
08-20-2009, 07:58
За мен няма лошо да има униформи, стига да са избрани с вкус - не да приличат на абитюрентския костюм на прабаба ми.


*да точно така* :-D

Qnkishhh
08-21-2009, 06:45
според мен пък не трябва да има...

1. дай доводи за мнението си
2. намери шибаното "Ъ" на шибаната си клавиатура!!! :-x
1.Въвеждат равенство и дисциплина - не може ученик да ми се яви в даскало с тиранти на панталоните и хиляди маниста по блузата, както и с 5000 см ток - нека си ходи така по улиците, в парковете, където поиска, ама не в даскало. Също ще намали насилието - може да кажеш "то пак ше си личи кой е по-богат", обаче я си представи няква строга униформа и изведнъж някво голямо златно бижу... е това вече би било за присмех!
Що па да не може? Да не мислиш, че униформите ще променят нещо? Като извади некое богаташче телефон за 2000 кинта и часовник за 500 пак ще е същото! Няма да намали насилието а ще го увеличи зариди опитване за налагане мнение на учениците
да, ще променят нещо и да не може, защото е смешно - тва, че ти се обличаш с първото нещо, което намериш в гардероба, не значи, че другите не се опитват да комбинират дрехите си с бижутата, а да те светна - телефоните попринцип са забранени - ако училището е толкова добро, че да има униформи, правилника ще се спазва и кат извади телефон за 2000 лв в час ше му го земат и ше му го върнат на родител

пп.айде земи спри да ми опонираш на всяко мнение, порасни
А кой е казал, че трябва да си извади телефона точно по време на час?? А че униформите въвеждали равенство и дисциплина-тези неща първо трябва да ти ги въведат в акъла, щото аз ако реша да си правя, каквото искам, и да преча на останалите, няма да ме спре това, че съм облечена така, както е облечено цялото училище! :P

dimito0
08-21-2009, 12:28
Какъв вкус ще имат директорите или хората които искат униформите?! - лош ест. :lol: :lol: Какво им пречи да си ходим с нашите си дрехи, е да има си някои надути кифли дето са убличат курвенски ама ..

ThePowerOfLove
08-21-2009, 18:50
В нащо даскало има униформи ама повече се разнасят в чантите.. Аз лично си я нося над потника примерно колкото да вляза в даскало и после я влача по столовете. И половината ми клас са така де, колкото да влезем и за някоя проверка.. Ама има и някои дето си я носят редовно.. Абе като цяло не е толкова зле положнието ;)

NeverTheSame
08-21-2009, 19:05
Eми против съм.
Така или иначе никой не ме пита,понеже в даскало униформи имаме.
Искам не искам ще я нося,няма къде да отиде ;)

flip95
08-21-2009, 20:57
Против

ThePowerOfLove
08-21-2009, 21:49
Всички пишат, че са против, а 47 са гласували с "Да". Защо те не пишат? Или е срамно някой да харесва униформи :D

Hilary_
08-22-2009, 01:24
Не ги одобрявам ... всеки има право да носи това, което му харесва ... защо трябва да н изадължават всички да сме еднакви ?? :?

Sh@d0w
08-22-2009, 01:26
Все ми е тая,стига униформите да са красиви и модерни,а не някои от средновековието :shock:

funky921
08-22-2009, 09:40
аз нямам против униформите, защото така си личи, че отивам на даскало. Зависи .. униформите трябва да имат естетика и да са удобни. Наще тая година ще са оранжево и жълто :? аз харесвамм жълто и оранжево ама.. за униформии :razz: [b]

SkiCatA
08-22-2009, 18:45
се ми е тая :D :D :D

teenems
08-22-2009, 18:48
все ми е тая .
в моето даскало няма да има . :-P

Sportul
08-22-2009, 20:22
определено ако ги бяха въдели нямаше да я нося , всичкото наред та униформи да слагаме

Unendlich
08-23-2009, 15:21
В предишното ми училище имаше униформи, ама никой не ги носеше и така :-D В сегашното ми няма, дано и да не въведът докато завършим :o 8)

producenta
08-23-2009, 16:07
Зависи и аз съм против! В моето даскало въведоха,но кой да ти ги облече :D :D уж задължителни бла бла,като дойде половината даскало без униформа нищо не казаха.Пък и няма да умрете може и да ви харесат,на мен лично сакото ми допадна и си го обличам и сега.

LoveRetroMusic
08-27-2009, 10:00
О, в нашето даскало са само за празниците. 8-)

mrtn
08-27-2009, 10:09
Не ми пука в интерес на истината, но в моето училище не са въведени униформи :)

ElinoOor
08-27-2009, 10:22
ми не ми пречат.. :-o

mimenceto666
09-06-2009, 22:58
Аз съм ЗА само, ако са от този тип
--> http://www.segabg.com/online/IMG/2650/0099-large.jpg
а не от този
--> http://www.bgreporter.com/data/topics/1220562701_dx300_368715.jpg

Tempest
09-06-2009, 23:12
фф дънки съкс! предпочитам даже аз да нося пола, да приличам на шотландец... ама дънки - никога!

BlueAvalanche
09-07-2009, 07:13
Естествено, че ги одобрявам. Първо истина е, че всеки има право да си ходи както си иска, ама училището е институция и там трябва хората да бъдат облечени по определен начин. Най-малкото е по-представително и организирано. В Англия, където образованието е доста по-добро от това тук, няма училище дори начално, в което да не носят униформи.
Да не говорим, че колкото по-еднакви са всички, толкова по-малко завист и злоба има.

kleopatra960416
09-07-2009, 07:47
Аз съм твъдо За униформите . Така ако се испраска някоя богаташка кифла няма да има хора които да се притесняват :)

titinkaa
09-07-2009, 13:09
ако са избрани с хуабв вкус съм За,но ако не са хубави просто нямам думи ще сме все едно едно време както са били :(

vercheto
09-07-2009, 13:14
Аз съм ЗА, ама и да има, и да няма се ми е тая :)

Cve7y
09-07-2009, 14:06
До сега винаги съм била за униформите, може би защото не сме имали,но от тази година ни слагат...дано поне да са хубави :-o

kateri4ka
09-07-2009, 20:10
За мен няма лошо да има униформи, стига да са избрани с вкус - не да приличат на абитюрентския костюм на прабаба ми.

Съгласна :) :)
+0 :)

elito0o0o0
09-07-2009, 21:03
Категорично ЗА! :) Това е нещо много хубаво. :)

Сега обяснябам защо. :
Хубаво е всички да са еднакви ,защото в доста случаи се случва да има някои деца,които да не могат да си позволят дрехи,които да са хубави като на другите и те започват да му се подиграват. :? Просташко е просто! :?

Tempest
09-07-2009, 23:07
просташко, трънки... аз съм с евтини дрехи, но пак са по-хубави от някви маркови боклуци... въпроса не е в цената, а дали ти стоят хубаво или не... твърдо против униформите, слагат ме на едно с останалите... пфф идиотщина

zagadkataa
09-08-2009, 19:43
аз съм Заа :D

AFT
09-08-2009, 19:54
Все ми е тая, но ако решат да въвеждат униформи, ще е хубаво да не са отвратителни от към материя, цвят и модел, каквито са униформите сега в моето училище.

stelit0
09-24-2009, 12:26
според мен пък не трябва да има...

1. дай доводи за мнението си
2. намери шибаното "Ъ" на шибаната си клавиатура!!! :-x
1.Въвеждат равенство и дисциплина - не може ученик да ми се яви в даскало с тиранти на панталоните и хиляди маниста по блузата, както и с 5000 см ток - нека си ходи така по улиците, в парковете, където поиска, ама не в даскало. Също ще намали насилието - може да кажеш "то пак ше си личи кой е по-богат", обаче я си представи няква строга униформа и изведнъж някво голямо златно бижу... е това вече би било за присмех!
Що па да не може? Да не мислиш, че униформите ще променят нещо? Като извади некое богаташче телефон за 2000 кинта и часовник за 500 пак ще е същото! Няма да намали насилието а ще го увеличи зариди опитване за налагане мнение на учениците

Luscious_Heart
09-24-2009, 13:11
И как ще ми го земат а ? :D :D :D :D Ако ще и полиция да викнат моя вещ не давам. Да не сме у кумунизма, че "всички" да сме равни :D . Ако ще ми дават униформа да нося искам па аз всички учебници да са FREE както е било преди.
Слагам униформа само ако на момичетата са такива http://ecx.images-amazon.com/images/I/41MzlXQwt7L._AA280_.jpg :D :D
Така е!!! :-x Искат униформи да купуваме... Хаха, че откъде накъде? В други страни учебниците са напълно без пари, а те искат да даваме пари за безбожно грозни, лишени от вкус униформи. (В моя град има няколко училища с униформи, единият комплект бил 100-на лева някъде, а взимат по 2 най-малко, пък и за официални случаи... мани...)


моето умствено здраве е добре, благодаря, че си загрижен :) що се отнася до мнението ми - то е такова - униформите няма да променят тъпите правописни грешки, които почти всички правят... няма да поправят граматиката на учениците... друго ни липсва - дисциплината! И не - униформите няма да я променят!!!
Точно така! =D> :smt038 :smt006 С униформа никой няма да поумнее, пак ще си я има дискриминацията относно социалното положение и т.н., защото всички ще се сещат какъв е бил всеки ученик, преди да надене училищното облекло.

Marietchety
09-24-2009, 13:56
Не. :?
Вярно е,че някои се подиграват на други заради това,че не са със скъпи дрехи,като тях,но те винаги ще си намерят за какво да се заяждат!

Linns
09-24-2009, 13:59
Аз съм "ЗА", облеклото на учениците и най вече ученичките е под всякаква критика, все едно не са на даскало ами на магистралата..

Tempest
09-24-2009, 15:02
момичетата видяли униформите и днеска викат "ваще са по-хубави" и единствените ми думи бяха "хубави униформи няма" :?

lovey0u
09-25-2009, 18:51
просташко, трънки... аз съм с евтини дрехи, но пак са по-хубави от някви маркови боклуци... въпроса не е в цената, а дали ти стоят хубаво или не... твърдо против униформите, слагат ме на едно с останалите... пфф идиотщина

Съгласна съм, че не е важно колко пари струват дрехите ти, а как ти стоят, НО колкото и добре да изглеждаш с ефтини дрехи все ще се намери някое богаташче, което да ти се подиграва, че си с ефтини дрехи и да изтъква колко стотин лева са неговите (не ме интересува кой какво казва за начина по който се обличам. аз също не нося скъпи и маркови дрехи, но има хора които се засягат от обидите на тези хора)

"твърдо против униформите, слагат ме на едно с останалите... пфф идиотщина"
униформите правят всички равни, ако смяташ, че си нещо повече от останалите не мисля че дрехите са начина по който трябва да го покажеш

п.п. по темата За униформите съм ;)

lovey0u
09-25-2009, 18:52
Аз съм "ЗА", облеклото на учениците и най вече ученичките е под всякаква критика, все едно не са на даскало ами на магистралата..

Определено!
Ако искат да се обличат като проститутки нека го прявят извън училище.

travmiriaN
09-25-2009, 19:06
Аз съм "ЗА", облеклото на учениците и най вече ученичките е под всякаква критика, все едно не са на даскало ами на магистралата..

Определено!
Ако искат да се обличат като проститутки нека го прявят извън училище.

а мен не ме питаха ЗА или ПРОТИВ , а ми казаха носи утре пари ще имате униформи. Ходя меря - затворник. НЯМА ДА ГОВОРЯ!

kristito3
09-26-2009, 11:21
одобрявам, ако имамат хубав вид :grin:

YourStar
09-26-2009, 11:33
Категорично ЗА! :) Това е нещо много хубаво. :)

Сега обяснябам защо. :
Хубаво е всички да са еднакви ,защото в доста случаи се случва да има някои деца,които да не могат да си позволят дрехи,които да са хубави като на другите и те започват да му се подиграват. :? Просташко е просто! :?
Подкрепям с две ръце!Писнало ми е от "гъзарчета" :o

YourStar
09-26-2009, 11:33
Категорично ЗА! :) Това е нещо много хубаво. :)

Сега обяснябам защо. :
Хубаво е всички да са еднакви ,защото в доста случаи се случва да има някои деца,които да не могат да си позволят дрехи,които да са хубави като на другите и те започват да му се подиграват. :? Просташко е просто! :?
Подкрепям с две ръце!Писнало ми е от "гъзарчета" :o

monkata95s
09-26-2009, 11:50
Дрехите до някъде показват същността на човека ! Повечето които сте ЗА , излизате с това , че "Унихормите ще ни направят равни , писанло ви е от гъзарчета " и подобни глупости . Аз лично имам дрехи от ВТОРА УПОТРЕБА (представете си каква мизерия :shock: ) . Хора , които биха се засегнали от глупавото мнение на богати ПИШЛЯГАРЧЕТА , навлекли марковите ПАРЦАЛИ , купени с мръсните пари на родителите им , за мене са прекалено комплекирани ! Надали проблема е в цената на дрехите :) . Никога няма да сме равни !!!! Едни ще са по-умни , други по-красиви , трети по-високи , по-интересни ! Всеки е индивидуален и е глупаво да се опитваме да направим всички еднакви . Униформите няма да оправят нищо ! Няма смисъл да се залъгваме , че ще се спрът подигравките и всички ще са равни ! Като си извадя телефона от 1000 лева и златния ланец за 4000 пак ще съм по-богата . И в елитните уж Американски , Англиски и подобни училища , където носят униформи равни ли са ????

siskas93
09-27-2009, 09:36
Ем да кьорава съм най-вероятно . Но и вие сте интриганти :) . Чесно казано не ми се вярваше , но изглежда и тоя сайт е пълен с хора които просто иксат да се заяждат :x Напиши в търсачката униформи и да видиме какво ще ти излезе , защото на мен ми излизаше едно голямо НИЩО . Ако модераторът прецени да изтрие темата ! В крайна сметка от части това му е работата .

Да Да така е!Много от потребителите тук не си дават мнението,а се заяждат.И на мен ми се е случвало,но просто не им обръщай внимание.Като нямате мнение по дадена тема,просто не се хабете да пишете каквото и да било ;)

lovey0u
09-27-2009, 14:38
Дрехите до някъде показват същността на човека ! Повечето които сте ЗА , излизате с това , че "Унихормите ще ни направят равни , писанло ви е от гъзарчета " и подобни глупости . Аз лично имам дрехи от ВТОРА УПОТРЕБА (представете си каква мизерия :shock: ) .Училището не е някаква тринбуна, на която да показваш 'същността си'.
Всъщност, не е нужно да набиваш същността си в лицето на хората.
Не е нужно да парадираш с това, което си. Просто бъди себе си, отиваш на училище, за да се учиш, а не да си показваш дрехите.
А иначе не е целта тва да ни направи равни, защото това е идиотска и невъзможна цел. Просто повечето деца, които нямат мн дрехи, може би ще се чувстват по-добре в училище.

И между другото, защо ако някой е облечен в 'маркови дрешки' непременно се фука и парадира с парите си?
И аз ако можех да си позволя супер скъпи и маркови дрехи и аз бих ги носил на училище. :)
И аз ако можех да си позволя супер скъпи телефони бих ги ползвал.
Не, че се фукат, просто вие сте се озлобили до някаква степен към богатите хора, но това не е нужно. :)

Съгласна съм, а това за марковите дрехи - може би повечето с такива се фукат с парите си и за това някои хора имат лошо мнение за Всички с маркови дрехи.


"Не, че се фукат, просто вие сте се озлобили до някаква степен към богатите хора, но това не е нужно. :) "

Озлобили сме се от хора които не спират да повтарят "Тея дрехи струват повече от живота ти!" и някви такива злобни коментари.

Иначе нямам нищо против хората с маркови дрехи. ;)

gorgeous
09-28-2009, 17:49
винаги съм била против...за жалост от тази година в моето даскало са задължителни.. :-o

xToxiic
10-02-2009, 14:06
Дрехите до някъде показват същността на човека ! Повечето които сте ЗА , излизате с това , че "Унихормите ще ни направят равни , писанло ви е от гъзарчета " и подобни глупости . Аз лично имам дрехи от ВТОРА УПОТРЕБА (представете си каква мизерия :shock: ) . Хора , които биха се засегнали от глупавото мнение на богати ПИШЛЯГАРЧЕТА , навлекли марковите ПАРЦАЛИ , купени с мръсните пари на родителите им , за мене са прекалено комплекирани ! Надали проблема е в цената на дрехите :) . Никога няма да сме равни !!!! Едни ще са по-умни , други по-красиви , трети по-високи , по-интересни ! Всеки е индивидуален и е глупаво да се опитваме да направим всички еднакви . Униформите няма да оправят нищо ! Няма смисъл да се залъгваме , че ще се спрът подигравките и всички ще са равни ! Като си извадя телефона от 1000 лева и златния ланец за 4000 пак ще съм по-богата . И в елитните уж Американски , Англиски и подобни училища , където носят униформи равни ли са ????


Напълно подкрепям... Аз обичам да съм различна от другите (не започвайте пак че съм се мислила нещо повече от останалите.. не казах нещо такова.. просто казах че обичам да съм различна)...

ByK
10-02-2009, 14:12
Нее :(

mjchristy
10-02-2009, 14:30
аз см сагласна с amk933 тези са мн груби !Съгласна съм и с monkata95s! :)

silvana95
10-02-2009, 17:40
ебахти вие фред ли сте ве НЕ на униформитее наще са ужасни прозрачна бежава тениска и червено сако от българския филм вчера

monkata95s
10-02-2009, 19:12
Училището не е някаква тринбуна, на която да показваш 'същността си'.
Всъщност, не е нужно да набиваш същността си в лицето на хората.
Не е нужно да парадираш с това, което си. Просто бъди себе си, отиваш на училище, за да се учиш, а не да си показваш дрехите.
А иначе не е целта тва да ни направи равни, защото това е идиотска и невъзможна цел. Просто повечето деца, които нямат мн дрехи, може би ще се чувстват по-добре в училище.

:)


Не съм казала , че училището е трибуна , но какво значи да не показвам същостта си ? Да не бъда себе си ли ? И защо ? Нима нямам право да бъда такава каквато съм в една гоялма част от ежедневието ми ? В училище всички прекараваме повече време от колкото в къщи с родителите си (като изключим спането ) . Да ходиш на училище какво значи ??? "Стадо еднакви овце , до сущ едни и същи зубрещи по цял ден и стриктно спазващи закона ??? Ами дрехите показват какъв всъщност си . Бунтар , зубър , чалгар и тн . Широките дрехи ме оформят като нещо различно от другите и съм много горда с това , че не съм част от цялото стадо . Всеки има право на индивидуалност и ДА дрехите са част от нейното оформяне . Аз се опредлеям като "бунтарка" ако може да се каже така и униформата ме кара да съм подтисната . Всички даскали са с две ръце ЗА униформите , ама ако стане дума те да носят всички мрънкат ! Защо ?
Глупаво е да се изтъкват въпросните "бедни деца " . Истина е че дрехите не са никак евтини , но ако иамш стил и вкус можеш да се облечеш целия за малко пари и в същия момент да се харесваш . Някои се подиграват но във вторите употреби има много хубави неща ! В моето училище няма дете което не може да си позволи да се облича ! Друг е въпроса , че някой ходи със едни и същи дрехи . Какво ти пречи да си сменяш блузите ? Имам съученици които просто ходят всеки ден с едни и същи дрехи и понякога разнообразяват . Какво ти пречи да си сменяш блузите всеки ден или поне през ден ? 3 блузи са напълно достатъчни . Просто всичко опира до навици , хигиена и мислене . Парите не са всичко !

monkata95s
10-02-2009, 19:17
Забравих също да допълня , че мнооооого училища не са дорасналаи за униформи . Едно от тях е моето ! И какво като съм с униформа като по време на час върху главата ми пада мазилка ? Или , че при физе тряя някой да държи вратата на женската съблекалня , защото не се затваря ? Или че в кенефите няма лампи и балатомите са олюпени и подути , но в директорския кабинет тапицерията е кожена #-o

LoveRetroMusic
10-02-2009, 19:21
Ами мене не ме бърка, нашите ще са частични, а само по празниците ( 5-6 пъти в годината ) ще носим цялостна .. Частичната ще бъде сако, риза и за вратовръзка не знам ;]

Force_bladeR
10-03-2009, 10:03
В нащо даскало директора каза, че нямало пари за униформи и за това няма 8-)

Six
10-03-2009, 11:59
Против това, което измисли отвратителната втора английска, а именно - униформи за празниците. Първо, че присъствени празници освен 15 септември, аз лично не знам да има. Тоест има, но в моето училище процедурата е: разберете се нещо с класа (кино/кафе, разбира се, понеже музеите и галериите са твърде скучни, а Витоша е прекалено висока) и я дойдете, я не - никой не го интересува. Второ, че струва 90 лева, в които влизат само риза, сако и шалче. И трето, че никой не се е интересувал дали масово учениците ги одобряват.
Иначе съм за всекидневните униформи. Но втора английска има много по - важни неща, за които да се грижи и едни униформи далеч няма да я направят по - престижна, а учениците й по - умни и прилежни.