PDA

View Full Version : Проблеми в работата



claraa
08-03-2009, 08:33
Добро утро на всички.Бих желала да споделя за своя проблем....Хванах се да работя като сервитьорка на едно заведение за лятото,защото се нуждая от финанси за някаква почивчица на морето,но проблемът е,че за изкарването на тези пари аз изхабявам безумно много нерви....Шефът ми е един заядлив турчин,който се опитва по всевъзможни начини да ме накара да напусна.Пример-виждайки колко пари са ме бакшишите,решава да ги разпредели по равно на целия персонал,отделно изпълнявам роля на барман,мияч и сервитьор,за което получавам 10 лв надница и отделно търпя доста обиди.А вчера ми казва"Утре мислим да сме без сервитьорка,ще ти се обадя кога ще си на работа"...Това изказване ме навява на мисълта,че това няма да стане.Как да поставя нещата,че да го "изнудя" да ме изтърпи още един месец,наистина се нуждая от парите....

П.С. Живея в малък град и нямам много възможности

Sladurchoo
08-03-2009, 11:01
Ако бях на твое място щях да напусна .. но щом се нуждаеш от тези пари толкова много недей да го правиш .. а защо все пак не погледнеш и на други места за работа .. :)

ravita
08-03-2009, 16:32
Въпреки че се нуждаеш от парите такава работа не си заслужава нито нервите нито унижението под което те поставя шефа ти . Напусни . Работа ще си намериш все от някъде ама нервите никой няма да ти ги върне !! ;)

BlueCat
08-03-2009, 16:55
А поне плати ли ти за изработеното?

claraa
08-03-2009, 19:10
А поне плати ли ти за изработеното?

Ами,получих си надницата за дена,на стойност 10 лв,но пък цява вечер търчах като луда....Отделно миенето на чиниите,гладенето на покривки,преди банкета,метенито на градината и т.н....Абе,общ работник.Проблемът е,че живея в ижасно малък град и не мога да си намеря друга работа за 1 месец...

D12Respect
08-03-2009, 20:23
Така е навсякъде! Свиквай! Не виждам нещо лошо да помогнеш и на останалите от персонала

blago84
08-03-2009, 21:32
Ако това ти е постоянна работа - бих ти препоръчал да си намериш друга по най-бързия начин, но щом е само за месец - ще изтраеш някак си.
И все пак 10 лв надница... Това е пълна подигравка... Мен ако питаш, това не стига само да ти покрие изгубеното време... , за труда и нервите да не говорим... Ужас...