PDA

View Full Version : Справедливостта и Отмъщението.



SWASTIKA
08-03-2009, 12:25
Законовия ред или правилата на отмъщението?

Убил е приятелката или приятеля ти, съда му дава 20 години, какво избираш? Да живее 20 години в затвора или да го "посетиш"?

Това е насоката! Който за каквото иска да пише и подкрепя. Комисия ще има, но малко по - нестандартна.

:)

Xitap
08-03-2009, 12:35
Законовия ред или правилата на отмъщението?

Убил е приятелката или приятеля ти, съда му дава 20 години, какво избираш? Да живее 20 години в затвора или да го "посетиш"?

Това е насоката! Който за каквото иска да пише и подкрепя. Комисия ще има, но малко по - нестандартна.

:)
Най-първичния инстинкт на човека е да убива. Тази тема е безмислено да се дискутира, просто самата природа на човека е да унищожава. Око за око, зъб за чене. Ще го посетя и ще се погрижа да се мъчи!

amk933
08-03-2009, 12:35
Съд до дупка. Адвокати, юристи. Ако го пуснат ще му пратя хора. За какво да лежа и аз в затвора заради някакъв изрод и да си сасипвам живота? Има си хора за тази работа, но пак казвам, ако сдъдиите го пуснат и не му дадат адекватна присъда. 8)

Xitap
08-03-2009, 12:36
Съд до дупка. Адвокати, юристи. Ако го пуснат ще му пратя хора. За какво да лежа и аз в затвора заради някакъв изрод и да си сасипвам живота? Има си хора за тази работа, но пак казвам, ако сдъдиите го пуснат и не му дадат адекватна присъда. 8)
О... той да ми убие дете или приятелката или жената... ще го лежа. Ебал съм го.

LovelyGirl
08-03-2009, 15:27
Съд до дупка. Адвокати, юристи. Ако го пуснат ще му пратя хора. За какво да лежа и аз в затвора заради някакъв изрод и да си сасипвам живота? Има си хора за тази работа, но пак казвам, ако сдъдиите го пуснат и не му дадат адекватна присъда. 8)

[/b]Веднага ще се разбере, че ти си пратил хората и пак отиваш в затвора ;) [/b]

amk933
08-03-2009, 15:54
^ То само с разбиране не става. Трябват и доказателства. А ако изечезне безследно? Пак ли аз съм виновен? Може да се е напил и да се е одавил някъде. ;)

LunaTriCk
08-04-2009, 15:28
Лично отмъщение, но няма да го убивам. Ще го накарам да иска да умре :booooomb:

DollLyyY
08-23-2009, 00:58
Бих искала да го убия , но няма да мога просто.. това все пак е човешки живот , ще избера справедливостта..

Liar
08-23-2009, 01:55
Не му ли мина времето на юдаизма?

plmn
08-23-2009, 09:44
Не му ли мина времето на юдаизма?

а на туайлайт?

Jeuelle
08-23-2009, 10:47
Не може ли просто първо да го преобразя от бой и след това да си лежи , колкото му душа иска ...

Едва ли има някой , който няма да потърси лично отмъщение, защото
в такива ситуации разума определено се губи :) .

golqmumnik
08-23-2009, 12:01
Всяко нещо рано или късно се заплаща-така че ще го оставя.

eveto_xx
08-23-2009, 12:25
Не съм тази,която ще го съди. Не бих искала да виждам този човек, нито с пръст да го докосна, нито да насоча каквато и да е била мисъл към него. Тази негова постъпка би ме отвратила от него.Убийството е жалко( самозащитата е друго) А за страданието по приятеля да не говорим какво ще е.Такова нещо би ме съсипало.

montana6
08-28-2009, 00:46
В България закони не важат, така че остава отмъщението.

Nam3less3
08-28-2009, 03:18
Истинските противни престъпници трябва да бъдат избити, особено в държави, в които утре може да ги освободят, че даже и от затвора могат да ти пречат ако са силни. Колко хора има, за които всички знаят че са долни престъпници, но просто нямало доказателства... Трябва ни някой "супергерой", който да ги изчисти всичките :D
Както се казва "Има човек има проблем, няма човек няма проблем".

miss_kiss181
08-29-2009, 16:22
Съд до дупка. Адвокати, юристи. Ако го пуснат ще му пратя хора. За какво да лежа и аз в затвора заради някакъв изрод и да си сасипвам живота? Има си хора за тази работа, но пак казвам, ако сдъдиите го пуснат и не му дадат адекватна присъда. 8)
+1 :) :) :)

Dimana99
08-29-2009, 16:54
Всяко нещо рано или късно се заплаща-така че ще го оставя.

mistake
09-03-2009, 01:19
Не забравям и отмъщавам. 8)

blago84
09-03-2009, 06:33
Отмъщението не служи за нищо полезно... Принципът "око за око" прави от всички ни слепци.

mistake
09-03-2009, 08:13
Отмъщението не служи за нищо полезно... Принципът "око за око" прави от всички ни слепци.
Но в принципът "око за две" само единия е слепец. А и когато си тръгнал да си отмъщаваш едва ли ще мислиш за себе , вместо за болката която тлее в сърцето ти. Така, че след като полицията не помага, си помагаш сам. 8)

blago84
09-03-2009, 15:56
Отмъщението няма да поправи стореното... Склонен съм да убия, за да защитя някого, но не и за да отмъстя за някого. Още едно убийство няма да върне жертвата на първото. А "око за две"... повярвай ми, все ще се намери някой, да отмъсти и за двете, вместо слепеца и прокълнатият кръг се затваря.
Отмъщението е глупаво деяние, лишено от смисъл и води не просто до още унищожение, а и до самоунищожение.

YouKnowImBetterThanYou
09-03-2009, 16:57
Отмъщението няма да поправи стореното... Склонен съм да убия, за да защитя някого, но не и за да отмъстя за някого. Още едно убийство няма да върне жертвата на първото. А "око за две"... повярвай ми, все ще се намери някой, да отмъсти и за двете, вместо слепеца и прокълнатият кръг се затваря.
Отмъщението е глупаво деяние, лишено от смисъл и води не просто до още унищожение, а и до самоунищожение.

Слабохарактерно становище. Някой ще тръгне да те изнасилва един ден, а ти няма поне да риташ с крака, за да се защитиш и ще търпиш и проповядваш мир докато не свършат в задника ти. И то защото според теб ако отвърнеш на удара ще ти отвърнат обратно и кръга се бил затварял. Дрън, дрън... Мъжът трябва да е мъж, а още повече ако понякога се наложи, трябва и да се бие! Отмъщението води до удоволетворение, а не до самоунищожение. Също така не знам дали знаеш съществуването или значението на думата чест.

blago84
09-03-2009, 16:59
Ти прочете ли второто изречение?

Склонен съм да убия, за да защитя някого, но не и за да отмъстя за някого.
Под "някого" имах предвид включително и себе си. Допускам употребата на сила (вкл. смъртоносна) за предотвратяване на посегателство, но не за отмъщение. Отмъщението не е форма на защита.

YouKnowImBetterThanYou
09-03-2009, 17:00
Ти прочете ли първото изречение? Под "някого" имах предвид включително и себе си. Отмъщението не е форма на защита.

Отмъщението е форма на защита. Защитаваш честта си.

blago84
09-03-2009, 17:03
Без майтап?
И какво те кара да мислиш, че щом не си успял да се защитиш адекватно първия път, ще успееш да нападнеш адекватно след това? Или ще си възстановяваш честта с безчестна форма на отмъщение..?

mistake
09-03-2009, 23:23
Човек, посегнал на живота на друг заради капризи, няма право да живее спокойно. И след като съвестта му позволява да убие човек заради пари, казани истини или за да прикрие някое друго свое престъпление, някой друг трябва да се намеси вместо съвестта му. С отмъщението няма да върнеш живот, но ще накажеш причинителя за смъртта.
Ако утре ти запалят къщата с цел да изгориш и ти с нея, и ти разбереш кой я е запалил, няма ли да предприемеш мерки? Или ще оставиш нещата така, понеже ти не си умрял и къщата вече е изгорена? Станалото - станало...или ще се опиташ да предотвратиш следващия опит за убийство...? :-o

ScionOfStorm
09-04-2009, 00:43
lex talionis
бих тръгнал на директно отмъщения, мисля.
законодателната система често осира работите.
а някои случаи крещят за възмездие. : )

blago84
09-04-2009, 07:59
Ще си търся по съдебен път овъзмездяване на причинените щети.

mistake
09-04-2009, 16:48
Май още не си разбрал, че парите владеят света : "Това, което не се купува с пари, се купува с много пари". Човек има ли пари превръща лъжата в истина и съда е на негова страна. Ако не действаш сам, няма кой да действа вместо теб.

ImmortalForever
09-04-2009, 16:54
Малко са му 20.."Посещавам го" В днешно време скъпо ли е да наемеш някого да свърши мръсотията?Наясно ли сте с нещата :D От любопитство..

mimsssssss
09-04-2009, 19:37
бих го посетила и нека след това на мен да дадат 20 години,поне ще знам че приятеля ми спи спокойно вечни си сън,че мойта съвест е чиста а не да се самоизмъчвам

YouKnowImBetterThanYou
09-06-2009, 22:42
Без майтап?
И какво те кара да мислиш, че щом не си успял да се защитиш адекватно първия път, ще успееш да нападнеш адекватно след това? Или ще си възстановяваш честта с безчестна форма на отмъщение..?
Да речем, че са убили сестра ти/жена ти или детето ти без да си бил наоколо, то тогава за каква самоотбрана говориш. Или ще си кажеш, че убиецът им не заслужава твоето собственоръчно отмъщение защото сестра ти/жена ти или детето ти не са могли да се защият "адекватно"? Имаш крайно пасивна гледна точка.

Shadow1596
09-07-2009, 01:26
Аз лично нямаше да позволя да се стигне до съд...сатъра, бурканите и за зимнина...тежки периоди са така или иначе...пари нема xD

P.S. Справедливост е доста разтегливо понятие (; от което следва че каквото и да става... нещо което е справедливо спрямо един не е спрямо друг и т.н. Примерно ти убиваш тоя въпросният човек ама той има някой като тебе - би убил за загубеният близък приятел тн тн... и те убива...и тогава някой него го убива...и да си представим един теоритичен кръговрад...и въпросът ми е "До къде ще се стигне с това?" отговорът е ясен : До никъде. Излишно прахосване на пари за оръжия, увеличаване на процента на престъпленията...който и без това е достатъчно висок...и всичко заради това че някой близък е бил убит...а ако се замислите никой близък човек не би пожелал това за приятелите си...само по филмите и във войните хората казват "Отмъс*кашлюк*ти ме...*издъхване*" ....малко по пластична мисъл трябва да се вкара в това (:

Linns
09-07-2009, 09:47
Честно казано за приятела или приятелката, зависи..
Ако е човек за който наистина много да ме боли и не бих могла да живея без този човек, бих го "посетила" без да ми мигне окото, ще го накарам да се гърчи от болка и да иска да умре..
В България съда няма да му даде 20 години, най най най-много 5-6 години, ама най много.. Ето защо хората там предпочитам да си отмъстят отколкото да плащат на адвокати и да обикалят по съдилищата..

ShtrudeL
09-07-2009, 10:20
Много филми гледаш СВАСТИКА. Оо Много си се филмирал.. Това не ти е американски филм или сапунен сериал... Оо

leprechaum
09-07-2009, 10:57
Личното отмъщение.. не мисля, че би ми донесло желаната удовлетвореност, колкото би ми навредило. Емоциите и чувствата малко или много са преходни и отслабват с времето. А едно отмъщение ще означава да действам спрямо емоции. Което е слабост според мен. Може да усетиш привкус на възмездие, но едва ли ще може да живееш с това после. Аз не бих могла. А и при работеща съдебна система, където човекът може да бъде наказан реално, личното отмъщението е глупаво и излишно. А ако говорим за Бг бих направила всичко за да може да получи някаква несмешна присъда.

А в тая тема повечето живеете в някви филмчета. Никой не изглежда като да се е замислил малко. :?

kypo
09-07-2009, 13:02
да бе на думи всеки е силен "аз ще го убия без да ми мигне окото" и "ще го лежа". тва са глупости, не можеш да убиеш някого просто така, това не е цс!
аз не бих искал да убивам никого, но дори и да убиеш човека виновен за твоето страдание, той няма да страда. затова и сицилианската мафия никога не убива предателя, а всички които значат нещо за него - семейството. така ще страда много, защото ще е жив, но мъртъв вътрешно.
ае стига толкова

someonerandom
10-14-2009, 15:34
Няма да го убия(най-вероятно).Просто не мога.И освен това смъртта му няма да донесе удовлетворение(поне за мен).Все едно се измъква.По-добре да му смениш физиономията,а после да знаеш че гние в затвора

KeepItReal
12-10-2009, 12:22
zavisi ot mnooo ne6ta no kato se ima vpredvid 4e jiveeem v BG i vijdame v kvo sastoqnie e sadebnata sistema nadali she leji 20 godini i ako ima i pari... nai veroqtno she ima samorazprava :x :-x :-x :smt066 :smt068 :smt068 :smt068