PDA

View Full Version : Пиша книга.Тя е подобна на Здрач но в по реалистичен вариант



Sisky
08-03-2009, 17:28
Бихте ли я прочели ? :)

Diam0nD
08-03-2009, 18:49
не . Не ме кефи "Здрач" :D

Di
08-03-2009, 19:01
не . Не ме кефи "Здрач" :D

EarthShaker
08-04-2009, 07:56
не много ясно

AutumnTears
08-04-2009, 08:02
не

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
08-05-2009, 05:38
;/ пусни водата и ароматизатора на излизане .

ginny
08-06-2009, 13:24
да защо не здарч е хубава книга

leprechaum
08-06-2009, 16:19
Невероятна тема.
Книжлета като 'Здрач' винаги ще има кой да ги чете. Така че не се притеснявай, че няма да имаш достатъчно читатели. Мхм.
Иначе аз не бих я прочела.. баа.

Snickers
08-09-2009, 19:48
;/ пусни водата и ароматизатора на излизане .

Nafarforii
08-10-2009, 15:58
Не...Най-малкото защото си 93-ти набор и не мисля че изобщо можеш да напишеш подобна книга.

Sisky
08-11-2009, 15:29
от къде пък си толкова сигурен

Nafarforii
08-11-2009, 17:09
Ами виж си подписа и ще се сетиш :)

MartyParty
08-12-2009, 16:05
Ама наистина ли? Не.

sladkish_14
08-12-2009, 20:39
Много е плашеща манията ви по такива неща ,,
Не бих прочела нито твоята книга , нито тази на измислената писателка на 'Здрача' , нито бих гледала филма ,, Смятам , че това е най - глупавия начин за губене на време :lol:

Jumbie483
08-14-2009, 15:41
Ако преди това пуснеш една-две (три) глави тук да видя за какво става въпрос.. и ако ми харесат.. Тогава ще те карам да ми я пратиш :D
пп: Здрач не ми хареса.. нямаш голям шанс

LittleFashionista
08-14-2009, 19:55
Ами едно нещо което се нарича резюме. Ще го прочета и ще реша дали да почна книгата :)

BuKLiChKa
08-18-2009, 08:36
Да, защо не :)

graceless
08-18-2009, 17:45
не се спряхте с тоя ЕдуДърт тая точена коричка и сякви такива.То бива бива мания ама вашето се превръща в Трета световна.
Книгата ти няма да стане бестселър.Като те гледам няма да си намериш качествен книгоиздател :razz: :razz: :razz: :razz:

YouCantStopMe
08-18-2009, 17:47
Естествено.Аз съм ЗдрачохоличкЪ. :-)

cookie_master
08-19-2009, 21:10
Мразя Здрач следователно няма да прочета книгата ти :)

LambOfGod
08-20-2009, 07:25
Бихте ли я прочели ? :)


Не можем да четем... :(
Ама някой от фъРрРрРртЪъЪътЪъЪ ти от иМпУлСчИтУ може и да искат... :-|

evi_vd
08-24-2009, 10:00
аз бих, защо не? всеки тръгва от някъде все пак ..
кой е бил Шекспир преди да се захване с творческа дейност ?? Селянин от Англия, а сега всеки знае за него векове след смъртта му
(не се възгордявай, едва ли ще станеш като Шекспир, но все пак .. трябва да се дава шанс на младите творци, все някой от тях притежава потенциал)
иначе на мен "Здрач" ми харесва, но не съм от маняците. Тази здрач и едуардова мания ме дразни страшно мн, но хора не намразвайте книгата заради разни момичета на по 12, 13 и 14 годишна възраст, които така или иначе се нуждаят от нещо, към което да се пристрастят
и мн по-добре да се зансят по Едуард и книгата, от колкото по разни батквци, цигари, алкохол, секс, наркотици и рокендрол ..
може да е дразнещо, но поне е безобидно

PepSsSi
08-25-2009, 20:48
Мож би, стига да е не преразказ в подобрен вид на Здрач :) темата с вампирите винаги ми е била инересна...същества на мрака :)

DimovB
08-26-2009, 16:24
не много ясно

IronShirt
08-26-2009, 16:39
Историята на "Здрач" като цяло е доста простовата, тъпа, мега зле. На мен лично ми вони от много голямо разстояние. Да се зарибиш да пишеш нещо подобно... :? блещукащи вампири ДДДАААА :lol:
Естествено, че няма да я прочета. :)

Blackfish
08-27-2009, 19:05
Бих я прочела, защо не пусни някоя глава пък ако ми хареса ще я прочета :)

mesechka
09-07-2009, 15:11
Няма такова нещо като "Бихте ли я прочели?",момиче.Пишеш и показваш.Дали ще хареса на някого си е лично негов проблем.

П.П.-Внимавайте кого обиждате с набора,старчета.

FlammeNoir
09-09-2009, 14:44
Аз бих я прочел ако не е всичко толкова измислено ами е по реално защо пък не :)

Ax3
09-10-2009, 05:41
? Здрач - sucks ... тез измислени романтики... бла бла не са за мене

bloodymirror
09-10-2009, 10:04
Аз също пиша истории,книга съм започнала,ноо виж..
ако е наистина интересна,а не нещо като ''Червената шапчица''
има много такива читатели на лично творчество,не се притеснявай,за това,притеснявай се за книгата ти,дали ще е интересна..
^^

Seducti0n
09-10-2009, 11:35
:) напиши нещо различно, без да се повлияваш от сюжети на нашумяли и не до там книги

pathetic
09-11-2009, 11:47
:) напиши нещо различно, без да се повлияваш от сюжети на нашумяли и не до там книги

аре някой да хване да напише нещо, кво само се правите.


тук повечето като гледам могат да напишат книга "100 малоумни съвета за написване на книга".

бахти.

Optimistichno
09-14-2009, 16:15
:) напиши нещо различно, без да се повлияваш от сюжети на нашумяли и не до там книги

аре някой да хване да напише нещо, кво само се правите.


тук повечето като гледам могат да напишат книга "100 малоумни съвета за написване на книга".

бахти.
Прочети трите глави от моята повест "Убийство за фон".Публикувам си я в раздела Лично творчество.Ще ми е интересно да прочета коментара ти! Правя си реклама :-D А по темата-не съм чела "Здрач", но твоята бих я прочела само защото си с година по-малка от мен и защото ми е интересно какъв е стилът ти на писане!

crazy1
10-27-2009, 19:17
Не мисля че стилът и на писане ще се види от написване на подобие на друга история ако всеки напише книга по някаква измислица няма да има нищо стойностно. Вместо да пишете за несъществуващи любовни истории защо не пишете за нещо по-съществено-продажбата на хора, дрогата, алкохола има толкова по-важни теми от които хората могат да извлекат поука...

padnaloblak
10-27-2009, 19:54
Не мисля че стилът и на писане ще се види от написване на подобие на друга история ако всеки напише книга по някаква измислица няма да има нищо стойностно. Вместо да пишете за несъществуващи любовни истории защо не пишете за нещо по-съществено-продажбата на хора, дрогата, алкохола има толкова по-важни теми от които хората могат да извлекат поука...

Мисля че много грешиш. Лично за мен ще кажа че чета книги, за да избягам от точно тази реалност, която ти показваш. Смятам и, че повечето от хората четящи фантастика, любовни романи и т.н. го правят, защото е различно от живота, по-красиво, по-интересно... Естествено не важи за всички и има и такива като теб, но мисля ми разбра мисълта :)

Sham
10-27-2009, 20:09
^това не е бягство, а запълване на огромната зейнала дупка в празните животи;
бягството в изкуството е бягство към същественото, бягство към сърцевината на смисъла, бягство към себе си.

padnaloblak
10-27-2009, 21:00
аз обясних своята причина да чета книги :)

mesechka
10-28-2009, 19:58
Тук се сетих за ДОН КИХОТ...

Liar
11-14-2009, 23:04
Аре де,кво стана с книжката?Иначе Здрач си е реалистична,особено първата книга.

vikitolove
11-17-2009, 13:57
Аре де,кво стана с книжката?Иначе Здрач си е реалистична,особено първата книга.

Здрач (чела съм я и ми харесва много) извинявай обаче няма как да е чак толкова реалистична след като в историята се разказва за вампир и момиче,а също така има и вълци(за тези който не знаят тея вълци от хора се превръщат в оголемен вариант на вълци)так че историята може да е реалистична,но не и образите :)

по темата:ако прочета резюме или част от книгата ти може да пожелая да я прочета и цялата :)

shokoladchety
11-17-2009, 15:08
Пиши си книгата.Аз също пиша понякога,но мойте са в стил Хари Потър.Здрач за мен е много тъпа книга,незнам защо,но не й откривам смисъла.Пък и съм заклет фен на Хари Потър... :oops:

Cryptica
11-28-2009, 16:57
Ти първо я напиши и публикувай, пък тогава ще видим дали ще я четем.

Bloodlust
11-28-2009, 18:26
Не.

gLypChenCee
11-28-2009, 20:29
Много е плашеща манията ви по такива неща ,,
Не бих прочела нито твоята книга , нито тази на измислената писателка на 'Здрача' , нито бих гледала филма ,, Смятам , че това е най - глупавия начин за губене на време :lol:

semantics
11-28-2009, 22:38
@Sisky, аз бих прочел книгата ти.

Някой беше казал, че човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му.
Ако ти се пише книга, това е супер - не се съобразявай с чужди мнения, защото хората, които ги изказват, не те познават.
Ето и аз - не знам колко "интелектуално" развита си за възрастта си. Не харесвам "Здрач", но познавам много хора, които харесват поредицата. Не знам нищо за теб, освен това, че искаш да напишеш книга.
И това е супер, наистина. Така че просто го направи и ми прати едно копие после.

Аз пробвах да пиша книги и на 15, и на 16, и на 17... Не ми стигна упоритостта, а вероятно и таланта. Но се гордея, че го исках.

kristito3
12-04-2009, 15:04
Не знам защо повечето реагират по отрицателен начин за това, което мислиш да правиш. :neutral: аз лично проявявам голям интерес към това, което си почнал/а да правиш! Ще ми бъде интересно :P Успех в писането :P:P

sisxcullen
02-01-2010, 20:30
Мдам,бих я прочела с удоволствие :grin: .Ще се радвам,ако след време я видя по книжарниците,късмет! :-)

WILD__BOY
02-07-2010, 12:51
не
нямам време за глупостите на човек, който дори не е грамотен, камо ли да знае как да развие една тема в прозаична форма

Johney
02-15-2010, 14:40
Аз лично - едва ли , но иначе успех . :)

iveetyy
02-15-2010, 18:28
Бих я почнала да видя за какво става въпрос и ако ми хареса бих я прочела цялата : )

Ahhhhh
02-22-2010, 13:13
Не бих я и започнала, писна ми от всякакви такива любовни романи за сдухани момиченца, които биват забелязани от най-секси вампирът на света.

Pustinqchka
03-04-2010, 09:05
Не. Тези книги са ви промили мозъците, бе.

magiiito
03-04-2010, 12:12
не . Не ме кефи "Здрач" :D

ChessLAB
03-05-2010, 15:25
ще я прегледам (((: и аз пиша но не точно здрав а стил Шерлок Холмс

advensve
03-09-2010, 19:33
ами че то всеки може да каже, че пише книга, та дори да започне да я пише, да стигне до втора страница и да каже, чер е страшна
съвсем друго си е да я завършиш
няма да ти убивам кефа - пиши си - но ако нямаш намерение да я завършваш, от нея ще ти остане само хубав спомен :)

advensve
03-09-2010, 19:34
ами че то всеки може да каже, че пише книга, та дори да започне да я пише, да стигне до втора страница и да каже, чер е страшна
съвсем друго си е да я завършиш
няма да ти убивам кефа - пиши си - но ако нямаш намерение да я завършваш, от нея ще ти остане само хубав спомен :)

Callisto
03-10-2010, 20:23
Една моя съученичка пише също книга вдъхновена от Здрач и наистина е адски хубава. Пак се разправя за вампири, но в ролите сме целия клас и са просто уникалните образи (много хубаво и подробно описани до последния детаел бил той плата на сакото или някой отблясък). Докато я четеш все едно се пренасяш в друг свят. :) Моята роля в книгата е на една кръвожадна, но сексапилна вампирка. :D Много се зарадвах, че не са ме писали като сдухания вампир от дискотеката.

rockin
03-12-2010, 13:01
И аз исках да пиша за вампири, докато бях здрачоманиачка, но се осъзнах и започнах свой проект (книга, история...), която даже и завърших и мога да кажа, че съм завършила книга. Ще ми е интересно да прочета и твоята. :)

vikitolove
03-12-2010, 15:17
И аз исках да пиша за вампири, докато бях здрачоманиачка, но се осъзнах и започнах свой проект (книга, история...), която даже и завърших и мога да кажа, че съм завършила книга. Ще ми е интересно да прочета и твоята. :)
може ли да я пуснеш или да ми я пратиш на ЛС,че напоследък малко съм позакъсала с избора си на книги :-D :D ще ми е интересно да я прочета,ако може де? :)

rockin
03-13-2010, 18:01
Писах ти на ЛС, надявам се да ти хареса. Не ми се ще да я пускам във форума, всеки може да копира и така нататък, но ако някой друг се интересува - ЛС. :)

kukli4kata001
03-19-2010, 20:51
пишеш книга? хах, след някоя друга година ще я видим ли по книжарниците?

DollDaggaBuzzBuzz
03-21-2010, 11:26
не . Не ме кефи "Здрач" :D

MeLikesPie
03-25-2010, 17:16
Дай да вида некоя и друга главъ :arrow:

xoxi
03-26-2010, 17:44
Ще я започна, но дали ще я ПРОЧЕТА цялата вече не е сигурно : ).
Ако ми е интересно, то със сигурност ще прочета всичко, но ако историята ти е 1 към 1 с някоя друга книга, няма да си правя труда.

Metal
03-26-2010, 21:17
Невероятна тема.
Книжлета като 'Здрач' винаги ще има кой да ги чете. Така че не се притеснявай, че няма да имаш достатъчно читатели. Мхм.
Иначе аз не бих я прочела.. баа.

blackstreet
04-08-2010, 20:15
Аз харесвам Здрач, но за да прочетем книгата ти, тя трябва да има различен интересен сюжет, а не просто да сменяш имената и да описваш случки. Да се пише книга е много трудно така че поздравления. Защо не дадеш повече инфо: от колко време я пишеш, резюме и тогава ни питай дали ще я четем :-P :-P :-P

Obsession
04-08-2010, 22:21
Не. И не мисля, че ще я завършиш. Но поздравления, че имаш вдъхновение!

ForeverYours
04-09-2010, 08:24
Половината от вас не мога да ги разбера!Какво като е 93 и пише книга?Аз пък съм 96 и пиша книга!За личното творчество граници НЯМА!!А колкото до това,че е казала,че ще е нещо като Здрач не значи,че ще е същата!Може да няма вампири,но да има любовна история,или пък да има вампири,но любов да няма...Повечето от вас като чуят Здрач и бягат надалече!А защо?Тя е казала,че ще е като Здрач,не че ще е същата.Просто на вас не ви харесва тази книга и сте решили,че и нейната ще бъде такава...но кой знае?(а ако не ви харесва Здрач,не казвам,че трябва да я заобичате,просто не казвайте,че момичето няма да успее и че не може да пише!)Аз съм твърдо ЗА всеки да се изявява в каквото е най-добър и не виждам причина някои да се заяждат за това,че била малка и,че нямала опит!Всеки започва отнякъде,нали? :) Така че продължавай да си пишеш книгата,без да обръщаш внимание но тези,които са против :) Аз лично бих я прочела,ако ми е интересна,но ти си написала само,че е като Здрач и това не ми дава ясна представа за какво точно става дума.Ще може ли да напишеш още малко за какво точно е книгата? :-)

gir
04-10-2010, 20:38
Вие си пишете, но после ще има ли пари за издаване? Защото то първо се плаща, а после се отпечатва книга. Няма безплатно...Или бъркам нещо?

the_best_f
04-10-2010, 23:14
Защо пък да не я прочета. Ако имаш талант, чудесно. Ще се радвам, че има талантливи млади хора в България. А те трябва да се поощряват. Успех. :)

WaterLilly
04-16-2010, 22:05
Ще чета със сълзи на очи. От смях.

ScarletBite
04-17-2010, 15:25
Пиши, пиши!
А дали ще я прочета или не... пука ли ти?Важното е да се научиш да отразяваш себе си върху лист хартия!

Elenichkaa
05-07-2010, 10:11
я чакайте малко!
в някои мнение прочетох неща от сорта"не съм чел/а здрач нито филма..но иначе е тъпо"
е откъде знаете бе,да не сте екстрасенси?
пусни резюме!

Sisky
05-24-2010, 14:18
Първо искам да изкажа огромна благодарност на всички които изразиха мнение , дори и не до там хубаво . Благодаря на тези които и ме подкрепят . Накратко книгата не е с вампири , но любовта между главните герои се развива също толкова бързо колкото и Здрач . Тук има хлапета на ЦРУ . И не е само любовна , има и екшън . Приятно четене , очаквам коментарите ви за тази глава , ако ви хареса ще пусна и втората .



На лагер под прикритие


Първа Книга
Катрин


Ще ви се отворят очите , и ще бъдете
като богове , знаещи добро и зло ...
Из Битие 3:5


Първа Глава
Заминаването


Прохладна майска нощ. Вятърът тихо полюшваше току що разцъфващите пъпки по дърветата.Звездите бяха толкова големи и изкрящи , че чак се надпреварваха една друга. Докато ги гледах си мислех какво е да си самостоятелен . От часа по астрономия бях запомнила , че звездите греят със собствена светлина. Обичайно бях обградена от много хора , но не и от най-близките.
Майка ми – Стефани Хейл и баща ми - Роджър Уилямс Хейл бяха продуцент и режисьор. Те постоянно пътуваха и аз оставах с леля ми Шарлот и персонала ни във вилата ни във Ванкувър. Виждах ги пет пъти в годината , което беше направо жалко. През цялото време докато ги няма всички се грижат за мен като бебе , което си е изнервящо .При тази мисъл ми стана приятно , защото се сетих , че те се връщат утре за три дена и ще мога да поговорим за това все пак съм достатачно голяма , а и след два месеца ставах на шестнадесет. Легнах с усмивка и затворих очи .

Отворих очите си и от светлината , нахлуваща от прозорците , леко се насълзиха. Веднага щом се изправих се замислих да не би все още да сънувам , защото майка ми и баща ми стояха и ме гледаха втренчено седнали в долната част на леглото ми .
- Добро утро , фъстъче ! – поздрави ме баща ми докато ме целуваше по челото .
- Мамо , тате ? – попитах наистина объркана . – Кога си дойдохте ?
- Преди около половин час . – отвърна майка ми и допълни . – А от десетина минути те гледаме как спиш .
- Очаквах да ви видя довечера . Как беше в Прага ? – попитах все още сънена .
- Ще ти хареса ! – едновременно ми отвърнаха .
- Ще закусим ли ? – попита майка ми докато ме галеше по главата .
- Ако татко ми направи от неговите палачинки с шоколад и банан. – с усмивка погледнах към него .
- Още не съм се върнал и ме караш да готвя . Колко си несправедлива ! – поклащайки глава се правеше на ужасен .
Докато се хранехме ми щукна да говоря с тях за моята самостоятелност , но майка ми също се усмели да продума . Аз обаче този път реших да съм твърда. Те забелязаха упоритостта ми и ме оставиха да говоря .
- Мамо , тате трябва да говоря с вас за нещо ! Вече съм достатъчно голяма да се оправям сама. Дали не можете да поотпуснете малко юздите. Да речем , че искам да опозная света , да попътувам. Не мога да стоя цял живот затворена в тази огромна вила и да не ви виждам с месеци или ако ви видя то ще е за по три , четири дена , четири , пет пъти в годината. – чаках и чаках някой да започне да ме разубеждава , обаче тяхната реакция наистина ме изненада. Започнаха да се смеят все едно са чули най-смешния виц .
- Миличка , ние също искахме да поговорим за това . –
Тя сериозно ли говореше ? Погледна към баща ми и той се сети за нещо. Стана от масата и след около минута се върна с кръстени ръце зад гърба. Нищо ново винаги ме изненадваше с някой нов подарък така , но ако се мислят , че ще забравя разговора преди две минути жестоко се лъжат .
- Коя ръка избираш ? – попита ме той леко приведен на нивото
на очите ми . – Загледах го с леко присвити очи и щом бях взела решение се усмихнах и прошепнах :
- Лявата ! – и го тупнах по лявото рамо. В този момент той изкара един самолетен билет пред очите ми. Взех го внимателно. Гледах билета , гледах баща ми , майка ми. Явно чакаха някаква реакция от моя страна , но такава не можех да възпроизведа.
- Какво ще кажеш ? – попита той.
- Ню Йорк ? – попитах тотално объркана .
- Нали искаше свобода и самостоятелност ?
- Ама в друга страна ? И какво ще правя там ? – ама вече наистина тотално объркана . Тогава той изкара пред очите ми някаква брошура.
- Ето какво ще правиш в Ню Йорк ! Три месеца пълна свобода . – подаде ми я и си седна на мястото докато изучаваше реакциите ми. Погледнах към нея и ... Лагер за млади таланти “ Ейбрамс ” .
- И какъв би трябвало да е моят талант ?
- О , престани да скромничиш чували сме те как пееш в стаята си . – успори майка ми .
- Е , какво ще кажеш започваш от 30-ти май и ...- дори и не можа да довърши когато го прегърнах .
- Толкова много ви благодаря . Няма да останете разочаровани ще видите аз ,аз ... аз още сега отивам да си приготвям багажа .- бях толкова развълнувана , че взимах по две , три стълби нагоре към стаята ми . Дръпнах куфара из под леглото ми и го отворих .Какво би трябвало да сложа за толкова дълъг период от време ? Три месеца ли спомена баща ми ? Напъхах всичко възможно което можех да побера . Дрехи , бельо , снимки на близки хора и разбира се добрият стар дневник . Майка ми го беше подарила за тринайстият ми рожден ден от Париж , но крайно време беше да започна да пиша в него . Бях готова с багажа си и изкарах лаптопа . Нормално бе за мен да проуча всичко . За това просто реших да видя сайта на лагера . От пръв поглет – доста просторно си беше . Беше съвсем ново на вид . Зеленина имаше предостатъчно , което ми допадна . Сградата бе прекалено голяма и стаите , кабинетите и залите бяха в една . Цветът и беше комбиниран с бяло и лек намек на светло жълто . Доста забавно лято щях да си изкарам .
Целият ми ден мина в опознаване на територията и затова реших да си легна по с време .

Ноща ми мина доста не спокойно . Въртях се насън , може и да съм говорила пък кой знае . Довечера трътвах към Ню Йорк . Почти непознавах града . Не всъщност , въобще не го познавах . Била съм само два пъти там и то от примиерата на някой филм на родителите ми и веднага в хотела . Днес трябваше да съм щастлива, че за такъв период от време ще съм самостоятелна . Мечтата на всеки тийнеиджър . Само че , днес не се чуствах точно щастлива . Първо за да стигна до Ню Йорк трябваше да се лети със самолет , а мен ужасно много ме е страх от височини . Второ – трудносвиквах с новите места . Трето бягах от възможността да поседя малко с родителите си , за малкото време което имах . За първи път не аз трябваше да изпращам тях , а те мен . И четвърто – беше ме страх , че за първи път съм сама и никой нямаше да ми казва какво да правя . Е , нали все пак това целях . Да се изправя пред истинския свят . Сама . Исках екшън – така казваше тати .
Всичко бе приготвено и сложено до вратата . Леля ми Шарлот разбира се , едва ли не се късаше от ирония и сълзи . След около стоте пъти, които и повторих - “Ще се чуваме” , “Това са само три месеца ” , положението се нормализира .
- Взе ли си всичко ? – попита ме със засъхнали сълзи по очите си леля Шарлот .
- Да , разбира се . - отвърнах твърде раздразнена от нейната подозрителност .
- Снимки на всички нас ?
- Проверено !
- Витамини ?
- Проверено !
- Билета , паспорта и пропуска за лагера ?
- Проверено , проверено , проверено ! – тя ме изгледа объркано .
- Проверено за билета , проверено за паспорта , проверено за пропуска !
- Ще ми липсваш , фъстъче . – след което сълзите и отново потекаха.
- И вие ще ми липсвате хора . – смигнах им . Исках да го обърна на майтап . – Използвайте времето без мен . Когато се върна ще съжалявате , че не сте се възползвали! – с усмивка им помахах качвайки се в колата .
Беше 23:00 вечерта бях се сбогувала с всички освен с родителите ми.
Те разбира се , щяха да ме изпратят до летището .

Оставаха ми броени мигове като една безгрижна петнайсет годишна тийнейджърка . Като се върнех обаче щях да съм друга . Може би по зряла , разумна и отговорна . Поне се надявам . О , и на шеснайсет ! Говорителката прекъсна размишляванията ми .
- Пътниците за Ню Йорк с полет 418 да се отправят към изход C-27 .
- Е , фъстъчето ми . – въздъхна баща ми привеждайки се напред и подпирайки ръцете си на коленете . – Забавлявай се !
- Разбира се ! – отвърнах превъзбудена . Майка ми все още стоеше на стола си и ме гледаше с насълзени очи .
- Не е нужно ако не ти се ходи . – опитваше да ме разубеди .
- Аз искам да отида ! – настоях . А пък и не беше много честно . Толкова много пъти аз ги бях изпращала . Исках и аз да се поставя на тяхно място .
- Ще ми липсваш ужасно много ! – толкова силно ме прегръщаше , че едвам си долавях дъх . Баща ми леко я придърпа към себе си , опитвайки се да ме освободи от нея .
- Е , мамо , тате стискайте ми палци . Ще ви се обадя , когато пристигна .
- Приятен полет , миличка . – махаше с ръка майка ми . Обърнах се вече запътила се към терминала , но забравих най – важното ...
- Обичам ви , хора ! – заявих с леки нотки на плач .
- Ние също фъстъче ! И какво се разбрахме ...
- Да се забавлявам !– усмихнах му се в отговор да не се тревожи за това. След което потеглих към мечтаната самостоятелност .Качих се на самолета затегнах колана , както бе казала стюартдесата и пуснах плейъра си с любимата музика . В този момент в главата ми се въртяха само едни думи и те бяха : “ Време е за шоу ” ! След което се отделихме от земята .

Elenichkaa
05-26-2010, 17:53
Първо искам да изкажа огромна благодарност на всички които изразиха мнение , дори и не до там хубаво . Благодаря на тези които и ме подкрепят . Накратко книгата не е с вампири , но любовта между главните герои се развива също толкова бързо колкото и Здрач . Тук има хлапета на ЦРУ . И не е само любовна , има и екшън . Приятно четене , очаквам коментарите ви за тази глава , ако ви хареса ще пусна и втората .



На лагер под прикритие


Първа Книга
Катрин


Ще ви се отворят очите , и ще бъдете
като богове , знаещи добро и зло ...
Из Битие 3:5


Първа Глава
Заминаването


Прохладна майска нощ. Вятърът тихо полюшваше току що разцъфващите пъпки по дърветата.Звездите бяха толкова големи и изкрящи , че чак се надпреварваха една друга. Докато ги гледах си мислех какво е да си самостоятелен . От часа по астрономия бях запомнила , че звездите греят със собствена светлина. Обичайно бях обградена от много хора , но не и от най-близките.
Майка ми – Стефани Хейл и баща ми - Роджър Уилямс Хейл бяха продуцент и режисьор. Те постоянно пътуваха и аз оставах с леля ми Шарлот и персонала ни във вилата ни във Ванкувър. Виждах ги пет пъти в годината , което беше направо жалко. През цялото време докато ги няма всички се грижат за мен като бебе , което си е изнервящо .При тази мисъл ми стана приятно , защото се сетих , че те се връщат утре за три дена и ще мога да поговорим за това все пак съм достатачно голяма , а и след два месеца ставах на шестнадесет. Легнах с усмивка и затворих очи .

Отворих очите си и от светлината , нахлуваща от прозорците , леко се насълзиха. Веднага щом се изправих се замислих да не би все още да сънувам , защото майка ми и баща ми стояха и ме гледаха втренчено седнали в долната част на леглото ми .
- Добро утро , фъстъче ! – поздрави ме баща ми докато ме целуваше по челото .
- Мамо , тате ? – попитах наистина объркана . – Кога си дойдохте ?
- Преди около половин час . – отвърна майка ми и допълни . – А от десетина минути те гледаме как спиш .
- Очаквах да ви видя довечера . Как беше в Прага ? – попитах все още сънена .
- Ще ти хареса ! – едновременно ми отвърнаха .
- Ще закусим ли ? – попита майка ми докато ме галеше по главата .
- Ако татко ми направи от неговите палачинки с шоколад и банан. – с усмивка погледнах към него .
- Още не съм се върнал и ме караш да готвя . Колко си несправедлива ! – поклащайки глава се правеше на ужасен .
Докато се хранехме ми щукна да говоря с тях за моята самостоятелност , но майка ми също се усмели да продума . Аз обаче този път реших да съм твърда. Те забелязаха упоритостта ми и ме оставиха да говоря .
- Мамо , тате трябва да говоря с вас за нещо ! Вече съм достатъчно голяма да се оправям сама. Дали не можете да поотпуснете малко юздите. Да речем , че искам да опозная света , да попътувам. Не мога да стоя цял живот затворена в тази огромна вила и да не ви виждам с месеци или ако ви видя то ще е за по три , четири дена , четири , пет пъти в годината. – чаках и чаках някой да започне да ме разубеждава , обаче тяхната реакция наистина ме изненада. Започнаха да се смеят все едно са чули най-смешния виц .
- Миличка , ние също искахме да поговорим за това . –
Тя сериозно ли говореше ? Погледна към баща ми и той се сети за нещо. Стана от масата и след около минута се върна с кръстени ръце зад гърба. Нищо ново винаги ме изненадваше с някой нов подарък така , но ако се мислят , че ще забравя разговора преди две минути жестоко се лъжат .
- Коя ръка избираш ? – попита ме той леко приведен на нивото
на очите ми . – Загледах го с леко присвити очи и щом бях взела решение се усмихнах и прошепнах :
- Лявата ! – и го тупнах по лявото рамо. В този момент той изкара един самолетен билет пред очите ми. Взех го внимателно. Гледах билета , гледах баща ми , майка ми. Явно чакаха някаква реакция от моя страна , но такава не можех да възпроизведа.
- Какво ще кажеш ? – попита той.
- Ню Йорк ? – попитах тотално объркана .
- Нали искаше свобода и самостоятелност ?
- Ама в друга страна ? И какво ще правя там ? – ама вече наистина тотално объркана . Тогава той изкара пред очите ми някаква брошура.
- Ето какво ще правиш в Ню Йорк ! Три месеца пълна свобода . – подаде ми я и си седна на мястото докато изучаваше реакциите ми. Погледнах към нея и ... Лагер за млади таланти “ Ейбрамс ” .
- И какъв би трябвало да е моят талант ?
- О , престани да скромничиш чували сме те как пееш в стаята си . – успори майка ми .
- Е , какво ще кажеш започваш от 30-ти май и ...- дори и не можа да довърши когато го прегърнах .
- Толкова много ви благодаря . Няма да останете разочаровани ще видите аз ,аз ... аз още сега отивам да си приготвям багажа .- бях толкова развълнувана , че взимах по две , три стълби нагоре към стаята ми . Дръпнах куфара из под леглото ми и го отворих .Какво би трябвало да сложа за толкова дълъг период от време ? Три месеца ли спомена баща ми ? Напъхах всичко възможно което можех да побера . Дрехи , бельо , снимки на близки хора и разбира се добрият стар дневник . Майка ми го беше подарила за тринайстият ми рожден ден от Париж , но крайно време беше да започна да пиша в него . Бях готова с багажа си и изкарах лаптопа . Нормално бе за мен да проуча всичко . За това просто реших да видя сайта на лагера . От пръв поглет – доста просторно си беше . Беше съвсем ново на вид . Зеленина имаше предостатъчно , което ми допадна . Сградата бе прекалено голяма и стаите , кабинетите и залите бяха в една . Цветът и беше комбиниран с бяло и лек намек на светло жълто . Доста забавно лято щях да си изкарам .
Целият ми ден мина в опознаване на територията и затова реших да си легна по с време .

Ноща ми мина доста не спокойно . Въртях се насън , може и да съм говорила пък кой знае . Довечера трътвах към Ню Йорк . Почти непознавах града . Не всъщност , въобще не го познавах . Била съм само два пъти там и то от примиерата на някой филм на родителите ми и веднага в хотела . Днес трябваше да съм щастлива, че за такъв период от време ще съм самостоятелна . Мечтата на всеки тийнеиджър . Само че , днес не се чуствах точно щастлива . Първо за да стигна до Ню Йорк трябваше да се лети със самолет , а мен ужасно много ме е страх от височини . Второ – трудносвиквах с новите места . Трето бягах от възможността да поседя малко с родителите си , за малкото време което имах . За първи път не аз трябваше да изпращам тях , а те мен . И четвърто – беше ме страх , че за първи път съм сама и никой нямаше да ми казва какво да правя . Е , нали все пак това целях . Да се изправя пред истинския свят . Сама . Исках екшън – така казваше тати .
Всичко бе приготвено и сложено до вратата . Леля ми Шарлот разбира се , едва ли не се късаше от ирония и сълзи . След около стоте пъти, които и повторих - “Ще се чуваме” , “Това са само три месеца ” , положението се нормализира .
- Взе ли си всичко ? – попита ме със засъхнали сълзи по очите си леля Шарлот .
- Да , разбира се . - отвърнах твърде раздразнена от нейната подозрителност .
- Снимки на всички нас ?
- Проверено !
- Витамини ?
- Проверено !
- Билета , паспорта и пропуска за лагера ?
- Проверено , проверено , проверено ! – тя ме изгледа объркано .
- Проверено за билета , проверено за паспорта , проверено за пропуска !
- Ще ми липсваш , фъстъче . – след което сълзите и отново потекаха.
- И вие ще ми липсвате хора . – смигнах им . Исках да го обърна на майтап . – Използвайте времето без мен . Когато се върна ще съжалявате , че не сте се възползвали! – с усмивка им помахах качвайки се в колата .
Беше 23:00 вечерта бях се сбогувала с всички освен с родителите ми.
Те разбира се , щяха да ме изпратят до летището .

Оставаха ми броени мигове като една безгрижна петнайсет годишна тийнейджърка . Като се върнех обаче щях да съм друга . Може би по зряла , разумна и отговорна . Поне се надявам . О , и на шеснайсет ! Говорителката прекъсна размишляванията ми .
- Пътниците за Ню Йорк с полет 418 да се отправят към изход C-27 .
- Е , фъстъчето ми . – въздъхна баща ми привеждайки се напред и подпирайки ръцете си на коленете . – Забавлявай се !
- Разбира се ! – отвърнах превъзбудена . Майка ми все още стоеше на стола си и ме гледаше с насълзени очи .
- Не е нужно ако не ти се ходи . – опитваше да ме разубеди .
- Аз искам да отида ! – настоях . А пък и не беше много честно . Толкова много пъти аз ги бях изпращала . Исках и аз да се поставя на тяхно място .
- Ще ми липсваш ужасно много ! – толкова силно ме прегръщаше , че едвам си долавях дъх . Баща ми леко я придърпа към себе си , опитвайки се да ме освободи от нея .
- Е , мамо , тате стискайте ми палци . Ще ви се обадя , когато пристигна .
- Приятен полет , миличка . – махаше с ръка майка ми . Обърнах се вече запътила се към терминала , но забравих най – важното ...
- Обичам ви , хора ! – заявих с леки нотки на плач .
- Ние също фъстъче ! И какво се разбрахме ...
- Да се забавлявам !– усмихнах му се в отговор да не се тревожи за това. След което потеглих към мечтаната самостоятелност .Качих се на самолета затегнах колана , както бе казала стюартдесата и пуснах плейъра си с любимата музика . В този момент в главата ми се въртяха само едни думи и те бяха : “ Време е за шоу ” ! След което се отделихме от земята .

Имаш талант,но имаш нужда от сериозна редакция..знам ли някак се увличаш в обяснения(не е лошо,но аз лично губя интерес),трябва да придадеш малко мистерия,загадачност,за да може читателят докато чете да се увлича и да не може да спре докато на един дъх не прочете всичко с интерес,това наричам аз успешна книга!:)
ПС:книгата ми хареса(макар че аз лично си падам по по-философските теми и съм от "различен" от този жанр или стил,както искаш го наричай,в изкуството няма стилове,нито ограничения.
ПС 2:Това не е критика,а нещо като приятелски съвет м/у така да се каже колеги 8-)
просто седни,напиши я,след това я прочети внимателно и се опитай да я редактираш ;)

SunnyTime
05-26-2010, 19:56
Не си падам по такъв тип книги, но ако това те влече, напиши книгата (:
Все ще се намери някой, който да я прочете! (:

Лично аз не бих, защото не останах много доволна от "Здрач".
И все пак, ако пишеш книга, успех (:

VALady
05-28-2010, 20:31
Може и да я прочета. Така е много относително да се каже. Не съм фенка на Здрач, но пък кой знае, може твоята книга да е добра. ;)

JackSparrow
05-31-2010, 09:50
Добро начало, дано да ти се получи.

Да, наистина имаш талант. :)

the_best_f
06-03-2010, 21:54
Интересно ми е какво ще стане нататък, но трябва да използваш повече думи и изрази, всякакви симоними, метафори... Трябва да си с много богат речник, за да пишеш книга. Но моите поздравления - това, което правиш, е чудесно! Още веднъж ти пожелавам успех иии... публиквай следващата глава. ;)

ForeverYours
06-14-2010, 13:13
Много добре си почнала! Има малко правописни грешки,но за това си има хора които се занимават с тая работа.Може би ако използваш малко повече епитети ще стане по-добре? :smt024 :smt050 Иначе определено много ми харесва и грабва вниманието!Само ако искаш помисли върху малката ми забележка :oops: :-| Това е всичко от мен засега и успех! Чакам с нетърпение 2 глава! :-) :-) :-)

Dyany10000
06-19-2010, 11:01
На4и виж- Дори не се заниавам да ти 4ета книгата та дори главата заради 2 нешта:
1. Хората са прави - виж си подписа - да и аз сам имал пулс , мо той е занемарен от 2-3 години дори нне си помня име и парола
2. Здра4 ли? Здра4 е врвемето в което на вапири - вълкоаци им сваршват силите 1вото което е а 2рото е 4е те са активни през нощта и не се борят за любовта на .... няква майна а търсят пля4ка - месо кръв...

Мисля 4е се изразих достатъ4но из4ерпателно!

Fr3eGiRl
06-21-2010, 10:44
Естествено , че ще прочта книгата ти .. и аз обичам да пиша.. Между другото и мен Здрач ме вдъхновява.. :-) Няма значение на колко години сии .. всеки трябва да започне от някъде .. Давайй аз те подкрепям и ще прочета книгата ти!!! :-) :)

unfetter
07-28-2010, 20:57
Ама наистина ли? Не.

FlowerPower
08-08-2010, 19:13
Стори ми се увлекателно това откъсче :)
Обаче си зле с правописа и пунктуацията, а на места използваш неуместно епитети, но идеята си я бива. Леко е за четене, но не прекалено сладникаво, допада ми (:

chernookata
08-11-2010, 11:33
Да, бих я прочела ! :) Даже ще се радвам, като я завършиш да ми кажеш от къде мога да я прочета.. ! А, ако си я написала на компютъра ми я прати на скайп ivito27.. и аз започнах да пиша история подобна на Здрач, но с по - различен сюжет.. :)

angelxbaby
08-16-2010, 16:19
Имаш талант. :)

bunnypux
08-18-2010, 07:26
определено ще я прочета :grin:

,ако си я писала на компютъра прати ми я на skype:muxpux :)

aluy
08-10-2011, 13:37
бих искала и аз да я прочета! Не съм фен на здрач, но твоята може да е много по интересна :) ако може ми я прати на мейла - morowolf@abv.bg

callia
09-11-2011, 22:21
Ами, аз обичам да чета, но 'Здрач' точно ми е била винаги като някаква жалка имитация на 'Брулени Хълмове'... не зная, пусни резюме и ще видим...

Disrespect
09-15-2011, 17:42
Хич да не е посмях се..

vessy :)
10-30-2012, 14:27
Аз бих я прочела :) Между другото и аз пиша книга. Много обичам да пиша и се радвам че има и други хора :)

Dark_Vampire23
11-01-2012, 07:07
Как ще се казва? :)