PDA

View Full Version : Бягане вечер .. ?



GG1RL
08-03-2009, 20:53
Здравейте,

Бягам вечер към 6-7 часа с цел да свалям мазнини. Искам да ви попитам, според вас кога е най-добре да вечерям - 1 час преди бягане или 1-2 часа след бягане ?

freziq
08-03-2009, 20:56
Здравейте,

Бягам вечер към 6-7 часа с цел да свалям мазнини. Искам да ви попитам, според вас кога е най-добре да вечерям - 1 час преди бягане или 1-2 часа след бягане ?


хахах няма никакъв смисъл да бягаш, ако след това ядеш ;)
по-добре яж преди 6 часа иии то салати...
примерно доматена салатка със сирене ;)

p3rf3c7
08-04-2009, 11:45
Естествено,че преди да бягаш ще ядеш.То ако след бягането вечеряш,пак ще си върнеш мазнините,които си свалил. :lol:

niku
08-04-2009, 11:53
По-хубаво бягай сутринта, защото това бягане в 6-7 ти разваля много неща.. Не е вярно че "няма никакъв смисъл да бягаш, ако след това ядеш" даже напротив.Ако целиш да сваляш и държиш да си бягаш в 6-7 по-добре след това яж плодове..

ZipFail
08-04-2009, 14:41
+1 за горния пост ^
Като цяло яденето след 7 часа вечер не е особено полезно, но ако не можеш без него яж поне 40 мин след тичането, недей да се тъпчеш и избягвай мазно(както каза niku - най-добре плодове или зеленчуци, недей да ги смесваш обаче ;))

hamilcar
08-04-2009, 21:15
По-хубаво бягай сутринта, защото това бягане в 6-7 ти разваля много неща.. Не е вярно че "няма никакъв смисъл да бягаш, ако след това ядеш" даже напротив.Ако целиш да сваляш и държиш да си бягаш в 6-7 по-добре след това яж плодове..

Вечерното бягане кои "неща" разваля ? Не съм информиран и ще ми бъде интересно да разбера.

Oligofren
08-04-2009, 23:02
Бягай и сутрин(на гладно) и вечер.За по-добър резултат комбинирай с каране на колело.

niku
08-05-2009, 07:02
По-хубаво бягай сутринта, защото това бягане в 6-7 ти разваля много неща.. Не е вярно че "няма никакъв смисъл да бягаш, ако след това ядеш" даже напротив.Ако целиш да сваляш и държиш да си бягаш в 6-7 по-добре след това яж плодове..

Вечерното бягане кои "неща" разваля ? Не съм информиран и ще ми бъде интересно да разбера.

Възбуденото състояние на нервната система, повишеното кръвно и пулс трябва да се нормализират, за да се нормализира и кръвната захар през вечерта, която е главен източник на енергия.. не мислиш ли, че е така?

Valencianist
08-07-2009, 18:29
За да има някакъв смисъл от бягане , трябва да се подбира храната .. Като идеш да бягаш , прибереш се и се наядеш на макс..смисъла от това бягане е никакъв ..

l0wrider
08-08-2009, 12:24
Бягай и сутрин(на гладно) и вечер.За по-добър резултат комбинирай с каране на колело.
Сутрин на гладно - бягаш 20-30 мин. за повече няма да имаш сили после ще се наядеш и няма да имаш никакъв ефект
Вечер като бягаш после пак ще ядеш и пак никакъв ефект
Помисли малко !

Dimana99
08-08-2009, 15:05
1-2 часа след бягане е добре :)

katericArofl
08-08-2009, 16:49
Наскоро слушах репортаж, в който казваха, че дори да се храниш вечер след 7 и т.н. не се променя нищо .. важно било количеството, вида на храната.. :?

mimi38
08-10-2009, 19:34
Най - добре е да се тича рано сутрин на гладно
така процента на изгорените мазнини се увеличава до 200%

musicFEN
08-10-2009, 19:56
Бягаите бягаите спорта здраве :smt026

vikc
08-11-2009, 11:57
Кога е най-подходящото време за кардио тренировка?

Сутрин на гладно - най-ефективното време за кардио тренировка е сутрин на гладно - това се дължи на ниското съдържание на глюкоза в кръвта и на гликоген в мускулите. Нощем мускулите изразходват почти само мазнини, за да запазят глюкозата за мозъка. Нивото на инсулина е много ниско, а това на глюкагона е високо. Получава се засилено изгаряне на мазнини. Когато след аеробна тренировка изядете закуската си, по-малко мазнини от нея се отлагат. Това е отличен начин да намалите съдържанието на мазнини в храната. Засиленото топене на мазнини се запазва и по-късно през деня. Сутрин температурата на тялото и пулса ни са понижени. При кардиодейност сутрин на гладно се повишава метаболизма за целия ден. Което показва, че сутрешната кардиодейност, ускорява топенето на мазнини през целия ден.

През деня - По-късно през деня също би могло да се постигне подобна ефективност при спазване на правилен хранителен режим. Ако преди кардио тренировка сте приели храни богати на протеин и аминокиселини, това би предпазило тялото от катаболни процеси. Но приемането на мазнини или въглехидрати преди аеробната тренировка би намалило ефективноста й.
www.bb-team.org

gilotinator
08-11-2009, 12:34
Аз бягам,когато ми скимне,ходил съм дори в най-големите горещини.Относно бягането вечер,не виждам нищо лошо,но ако ще се яде обилна вечеря,по-добре да се направи час,час и половина преди бягането. :)

Kopu
08-11-2009, 15:49
Ако искаш да свалиш килограми трябва да бягаш и сутрин и вечер. Колкото до въпроса ти да 2 часа преди бягане е добре да хапнеш нещо леко. 1 час предо бягане е добре да хапнеш въглехидрати например шиколад. А сутрин се тича на гладен корем, след тичане можеш да ядеш. Аз тренирам 10 години футбол, а тичането е половината игра. Миналата година режима ми беше сутрин на трениравка, а вечер разпускам с леко бягане около 5 км.