PDA

View Full Version : Кървава история-женско обрязване.



HarumScarum
08-04-2009, 06:15
Незнам,но аз бях потресена и отвартена като го прочетох снощи..Реших да Ви го покажа...Приятно четене.
Тоя път няма да давам мението си за нещо, няма да питам никого каквото и да е. Просто ще разкажа една кървава история, която за милиони жени си е истинска и им се налага да живеят в нея…

Отдавна исках да напиша нещо за женското обрязване, защото, въпреки че е световноизвестен проблем и много организации за човешки права се борят с него, за мое учудване почти никой от хората, които съм питал не е запознат с него. Когато се реших най-после и седнах да прочета повече обаче се оказа, че и аз не съм бил запознат с истинските размери на тая изродщина, както и с това колко изродска е тя.

Какво е женско обрязване?

Ами представлява най-общо отрязване на клитора и срамните устни на жената, за да не може тя да изпитва сексуално удоволствие. Обикновено се извършва, когато момичето е на около 6 годишна възраст, с помощта на бръснарско ножче или подръчни инструменти.

Това нещо се практикува главно в мюсюлманските части на Африка (Египет, Судан, Сомалия, Етиопия и др.) и по-рядко в Близкия Изток по “културни и религиозни причини“. Не си мислете, че само разни извратени религиозни маниаци подлагат дъщерите си на това. Обрязването е обща практика там и в някои от тия страни до 90% от всички жени са обрязани.
В някои статии за обрязването, които четох, са дадени различни причини (културни и религиозни), поради които то се прави - примерно запазване невинността на момичето, предпазване от помятане (!) и други подобни глупости, с които диваците оправдават диващините си. Истината е, че целта на женското обрязване е жената да не изпита удоволствие, а само болка при сексуален акт. Така тя няма да загуби девствеността си преди брака и няма да изневерява на мъжа си.

Как става обрязването?

Зависи от държавата, племето, културата. При някои е ритуал като обрязването на момчетата при другите мюсюлмани - с гости, черпене и т.н. При други става на тъмно, през нощта, като присъстват само някоко женски роднини и … не знам как да го нарека, щото лекар не е, ами… шамана или който там държи ножа (често е жена). Има и няколко типа обрязване в зависимост от това как се прави и колко се реже.

Единия тип е отрязването на клитора и малките срамни устни (Labia minora). Тук мисля няма нужда от пояснение какви са последиците за жената и чувствителността на гениталиите й като порасне.

Втория от широкоразпространените типове е отрязването на клитора, малките и вътрешната част на големите срамни устни. Ще поясня какво се прави в тоя случай, понеже при него се отрязва доста повече плът, отколкото при горния. На мястото на гениталиите на момичето остава практически само една голяма отворена рана. Краката на момичето се завързват събрани за 2 до 6 седмици, а двете части на раната се притискат една за друга за да може да се сраснат. Практически това означава зарастване на отвора на вагината - оставя се само една малка дупка за да изтичат урината и менструалната кръв.

Третия тип обрязване му викат “разнороден”, защото начините за постигането на целта са най-различни, каквито болната дивашка фантазия на маймуните е измислила - набождане на клитора с игли, изгарянето му чрез притискане на въглен или нажежено желязо, раздирането на вагината с различни инструменти и т.н. За радост, поне тоя третия вид се среща рядко, главно в разни изолирани общности.

Цялата тая ужасия, познахте, се прави без упойка.

Последици

Секс:

Смятам излишно е да опивам шока у едно 6 годишно момиче от обрязването и как това влияе на психиката му. То и да не влияеше, така или иначе без клитор и всякакви чувствителни тъкани там долу, жената е почти невъзможно да изпита сексуална възбуда ли удоволствие, а оргазъм е просто непозната дума.Самият сексуален акт често е дори болезнен.

Интересното се случва с жените, обрязани по втория начин. Както може би забелязахте, горе казах, че им оставят само една малка дупка за пишкане. Тая малка дупка, както може да предположите, е прекалено малка, за да правят секс, поради което, когато момичето се омъжи, се налага тя да бъде разширена. Това най-често го прави съпругът, с помощта на нож в първата брачна нощ. Ама са романтични, а?

Здраве:

Разбира се, при извършване на операцията има огромна вероятност от инфекции, защото се използват подръчни средства а думата “хигиена” е по-позната и от “женски оргазъм”. В резултат на тях част от жените развиват генитални инфекции, резултиращи в безплодие. Шока го обсъдихме горе, нали.

Раждането също е изпитание за обрязаниете по втория метод - защото отворът е много малък, за да мине бебето. Болниците в тия държави са се специализирали да правят операции на жените, които раждат, като разширяват отверстието, за да мине бебето. После отново зашиват и то по желание на жените, защото после мъжът им няма да ги иска. Познайте обаче колко често в Африка раждат в болница, дали във всяко село има хирург или ножовете пак влизат в действие…

Кога ще спре това?

Ами няма да е скоро, щото както съм казвал и преди, докато има диваци, ще има и диващини, а в Африка диваци - дал господ. Не щото са негри, ами щото културата им не е развита.

Обрязването на жени е обявено за незаконно според ислямския закон чак през 2006 г. на събор в Кайро от религиозните водачи на ислямския свят. Има множество световни организации, които се опитват да се борят с тая отвратителна практика, но за сега не постигат кой-знае колко. Най-много успехи в това начинание като че ли има Световната здравна организация, която с различни инициативи е успяла да намали с 12% обрязванията в Сенегал. От време на време се вдига шум по международните медии за тоя проблем, ама общо взето му се обръща толкова внимание, колкото и на геноцидите, дето стават в Африка - според мен главно защото африканските държави отдавна са преминали границата, преди която е можело да им се помогне и хората просто виждат, че колкото и да се стараят, няма да стане нищо. Тъй че на въпроса, кога ще спре това варварство, отговорът е не знам, ама няма да е скоро.

———————————————–

Малко допълнение към темата. В Камерун се практикува друга извратения, която се нарича “изглаждане на гърдите”. Общо взето представлява опити да се направят гърдите на младите момичета плоски, за да са те по-малко сексуално привлекателни и така да се намали опасността от изнасилване и ранна женитба. Най-често загрижени майки го правят това, като прибягват до различни метиди - затискане с тежки предмети по време на сън, пристягане с въжета, усилено търкане с камък (!) и нагорещени предмети (това не разбрах как точно става). Около 1/4 от всички млади момичета в Камерун са подложени на това. Както се казва, човешката глупост не знае граници.

Ще съм благодарна,ако споделяте мнениятата си по темата.Аз мисля че отватитело и жестоко..Нямам повече какво да кажа.

Sh@d0w
08-04-2009, 06:27
Много дълго,домързя ме да го чета цялото.Но от редовете които прочетох се досетих за какво става дума.Мидля че миналия месец имаше подобен репортаж по телевизията,не помня точно кое предаване беше но едвам го изгледах цялото (май Глобусът,не помня).

Моето мнение не се различава по нещо от твоето,а и не мисля че който и да бил човек от цивилизована държава би подкрепил това.В тези страни където се практикува това може и да има хора които да мислят като нас,но там всичко е на религиозна основа.Ако не направиш това и това значи не зачиташ Бога,а с това може да си докараш големи проблеми там.Затова изкореняването на тази практика може и да не е толкова лесно,всичко е залегнало дълбоко в традициите и вярата.Какво може да очакваш от едни аборигени които не са имали досег с цивилизацията...

Незнам това е антихуммано и незачитане на правата на всяко едно момиче там.Горките.

YourPoison
08-04-2009, 07:09
о,боже мой ...
нямам думи просто :shock: :shock: :shock:
незнам как въобще се извършват такива ужасни неща..добре,че е обявено за незаконно

BigFakeSmile
08-04-2009, 10:12
след всичко това...мога да кажа само едно:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

beliqsmok
08-04-2009, 10:50
http://www.netterimages.com/images/vpv/000/000/009/9042-0550x0475.jpg

Enjoy ...

moon_flower
08-04-2009, 11:54
Ужас...

l0lz
08-04-2009, 12:21
Има такава тема. ;]

qwertz
08-04-2009, 12:38
Направо някои са нереално прости.Тая тема се пуска вече за 4ти път.

gabi7u
08-04-2009, 12:46
аа добре съгласна съм - ужасно е .

но такава тема вече имаше и то със същото съдържание

dessko
08-04-2009, 12:49
Ужас...

MaLty
08-04-2009, 13:06
Като го чета чак мен ме заболя..

l0lz
08-04-2009, 13:07
Като го чета чак мен ме заболя..

Спокойно е мило.. 8-) :smt008

middle_of_noWhere
08-04-2009, 13:31
супер, тъй се решава проблема с курвите.

pebals
08-04-2009, 13:43
Леле,тези са луди да вършат такива работи с женското тяло :? :? :? :?

Devastante
08-04-2009, 16:45
Луда работа, и гнусна, и ужасна.. Някои хора имат много странни разбирания на нещата.. пази боже :lol:

MaLty
08-04-2009, 16:52
Като го чета чак мен ме заболя..

Спокойно е мило.. 8-) :smt008
Спокойна съм мечо 8-) :-)

devi
08-04-2009, 17:52
От 10 минути гледам така " :shock: ". Как е възможно...нямам думи. :D

mysticinside
08-04-2009, 18:06
Това е ужасно! :shock: :shock: :shock: гледах като гръмната...да не изпитват удоволствие от сескааа е че защо бе?! болни хора думи нямам :shock:

dead_princess
08-04-2009, 18:21
Тази тема сто пъти още я пуснете и ще се научи наизуст. :)

LambOfGod
08-04-2009, 18:25
А така! Това е десетата такава тема! От пети Април ги броя. Да ни е честита десетата тема 'Женското обрязване'! Имаме повод да се напием по форумно! Даже и аз съм пускала такава тема, когато бях млад спамър. Ех, какви времна бяха... НАЗДРАВЕ!

HarumScarum
08-04-2009, 19:04
Е хубу де,извиняваите че е има.Не съм търсила пък и търсачката не работи..Има доста хора които не са я чели.Аз съм в тоя форум от 4 години(смених рега щото забравих паролата) и не съм я чела ; ))

bloodylips
08-04-2009, 19:10
лелеее абе какви са тия неща аз само докато чета и ми стана..... неприятно пък представям си ако ми го направят най мн ме възмути втория начин отвратително е

narciso
08-04-2009, 19:21
:booooomb: отвратително е !!!!!!!!!!!!!!1

sweetchef
08-04-2009, 19:28
Отвратително :shock: Даже си го представих :shock: :-x

titinkaa
08-04-2009, 20:16
Че то по тая логика къв е смисъла да водят полов живот щом няма да усещат удоволствието и тръпката на секса,ама че работа...Ужас

BePoHuKa
08-05-2009, 04:12
А така! Това е десетата такава тема! От пети Април ги броя. Да ни е честита десетата тема 'Женското обрязване'! Имаме повод да се напием по форумно! Даже и аз съм пускала такава тема, когато бях млад спамър. Ех, какви времна бяха... НАЗДРАВЕ!Да е точно и аз тва си мислех и се чудех аз ли съм в грешка или някой друг беше пуснал същата тема съвсем наскоро ? Помня как гледах в нета повече за женското обрязване и после писах коментар,така че не е била тази :D Вече изказах мнението си >> варварство,което нашата така напреднала култура не възприема,но за жалост не можем да ги спрем,а само да намалим с някакви проценти извършването на тази ненужна,опасна,болезнена и потресаваща процедура ;)

vampire_girl_
08-05-2009, 07:04
Потресена съм.Не знам...не,не знам...
Нищо не разбирам...как е възможно?!
Що за същество трябва да си,за да направиш нещо такова!?Какво сърце е нужно...?!

BePoHuKa
08-05-2009, 07:32
Потресена съм.Не знам...не,не знам...
Нищо не разбирам...как е възможно?!
Що за същество трябва да си,за да направиш нещо такова!?Какво сърце е нужно...?!Те вярвят, че правят услуга на момичетата и болката си струва. Ние го приемаме като варварщина, а те като нещо нормално.

dArkpRinCes
08-05-2009, 07:55
:shock: :shock: :shock: тея са луди къв е смисъла да правиш секс като ще изпитваш болка , а 2 -рия начин е мн гаден и к'во първата брачна нощ мъжа ти ще ти бърка с ножче там долу наистина както каза и авторката '' Ама са романтични.." . Ние тука в БГ да се радваме , че няма такива ненормалници , че напрао сме си загинали :? :shock: :shock:

blehee
08-05-2009, 08:13
Леко се изпотих, докато го четох :D

Сега разбирам какво има предвид братчедката като казва: "Ега ти направат сумалийско обрязване" :D

vampirekiss
08-05-2009, 20:59
Това е нечовешко просто.Каквото и да напиша ще е малко.

nekvanikva
08-06-2009, 00:36
в държавите в които проповядват ислям за всички е известно че жената има по-малко права от кучето дори ... с цел да няма изневери жените ходят увити с фереджета, дълги поли, дълги блузи, така забрадени 4е да им се виждат само очите, прави се тази варварщина и какво ли още не ... и всичко е в ущърб на жените ... защо не направят така че мъжете при полов акт да изпитват болка? така също ще се прави секс само с цел продължаване на рода и до там ... преди година бях на море в Турция ... истината е че повечето туркини ходят нормално облечени, но се срещат и забрадени ... веднъж видях по плажната алея да вървят един турчин да кажем около 25 годишен и до него една жена, предполагам на неговата възраст, която бе6е цялата в черно ... черна дълга пола от под която се виждаще че стърчат черни панталони, отгоре с блуза и черен шлифер, а на главата си носеше черна кърпа, старателно омотана така че да се виждат само очите й .... а мъжът й до нея вървеше гол до кръста и с къси панталони надолу .... и това в 40 градуса на сянка ... представете си как се чувства тази жена цялата в черно, облечена все едно са минусови температури и гледаща само в земята докато мъжа и плакне очи по жените по монокини на плажа .... европейски съюз ли?? Да забравят ... никакъв шанс да ги приемат с тези техни "традиции и обичаи"

един ден видях как една жена малко по-нормално облечена, в смисъл че беше само с фередже, дълги панталони и блуза с дълъг ракав, вървеше пред мен с мъжа си .. спряха пред някакъв магазин и той влезе вътре ... в същия момент един чужденец се доближи до нея и я попита колко е часа и тя избяга от него, а мъжът й изхвърча от магазина и започна да крещи нещо на турски на чужденеца, който гледаше като ударен от борче и незнаеше каво става ... кажете ми това живот ли е ??? да се страхуваш да погледнеш някой мъж, да бягаш когато някой от мъжки пол сеприближи до теб ....

Master_88
08-06-2009, 09:07
Остава ни да сме благодарни, че не сме част от тази дивашка общност и да съчувстваме на подложените на тази варварщина

stealthyGirl
08-06-2009, 09:53
Остава ни да сме благодарни, че не сме част от тази дивашка общност и да съчувстваме на подложените на тази варварщинаО, даа! Не искам да си представям да се бях родила там! Ужасно е т'ва! Не мога да разбера просто тия хора ЗАЩО всъщност го правят това, какво толкова важно и пагубно има в една изневяра (която и без т'ва обрязване едва ли би се случилила), че с цената на толкова болка се заплаща само и само да не се случи. Защо за тези африканци, мюсюлмани и т.н. "жената стои по-долу от кучето" ми е много странно. Странно ми е как един човек може да се отнася към друг така зле и да няма никакво уважение и зачитане дори на тялото му. Те тези жени дори тялото си не притежават.
А тия шамани (които най-често са ЖЕНИ) как могат да причинят тази физическа (определено и психическа) болка на друга жена (хем знаят какво е...).

Lilium
08-08-2009, 23:17
Ммм.. да се радваме, да, но има такива случаи и в България. В по-забутаните села, с мюсолманска религия.

Rebirthing
08-08-2009, 23:34
И аз не го дочетох цялото, не че ме домързя, но вече съм чела подобна статия.Та така...веднъж го гледах в един филм, трябваше да обрежат една жена, но не беше момиченце, жена си беше, да кажем на около 20 години, а писъците и просто бяха ужасяващи и това все пак беше филм, не искам да си представям в дейсвителност.Твърдо против съм за женското обрязване :x