PDA

View Full Version : коремни болки след диария



KarlDionic
08-04-2009, 10:02
снощи в 4 часа имах разстройство ходих до тоалетна и след това си легнах сутринта към 7 пак ходих до тоалетна с разстройство и след това ме болеше корема взех спазмалгон и си легнах да спя по късно към 11 станах и корема продължаваше да ме боли майка ми и баща ми също имаха и взеха лопедиум, но той свърши и баща ми ми каза да отида до аптеката да купя и каза че на него му минало отидох купих и изпих една капсула в 11:30 сега е 1:00 но корема продължава да ме боли не е остра болка но... дискомфорт мисля че се нарича не съм сигурен. от сутринта съм ял само 2 резена лимон. моля отговорете колкото се може по бързо. благодаря

amk933
08-04-2009, 10:14
Виж сега, ако е нещо вирусно трябва да идеш на доктор. Аз до колкото знам лопедиума е на принципа на имодиум и просто ти спира разтройството. Но ако имаш инфекция тя ще си продължи и ще си те боли без да ходиш до тоалетна. За инфекцията може да си купиш Ентерол на капсули и Смекта примерно. Сега за това се сещам как се лекувах последния път. За болките - там е гладка мускулатура и ти препоръчвам бусколизин. Каквото и да пиеш винаги помни, че корем боли ли те - аналгин НИКОГА НЕ се пие, освен при жените, когато ги боли по техни си женски причини. Както разбирам ти е първи ден с цялото това за това хапвай повечко препечен хляб, солети, варени картофи. Никакви чипсове и меса, супи, шоколади, прясно мляко, мед и т.н. Никакви плодове също. Най-рано утре и то банани. На хляба може малко сиренце да слагаш. Това е за сега, което се сещам. Как го пи лопедиума? :)

KarlDionic
08-04-2009, 10:49
ами лопедиума го пих с вода... ама сега като седнах на компа сякаш вече не ме боли толкова :-D изядох 1 кроасан... но все още ми е малко отпаднало

amk933
08-04-2009, 11:44
Нямах предвид с какво, ами в каква доза и колко пъти. Той се пие първоначално 2 таблетки и след това по 1 таблетка след всяка изхождане без значение дали е през 2 минути или през 32, но не повече от 8 таблетки за деня. Иначе и кроасани не яж, защото има сладко или шоколад. По-добре яж нещо по-леко. ;)

KarlDionic
08-04-2009, 14:57
ок сега преди 1-2 часа повърнах и ми мина корема но сега пък имам температура... около 38 градуса обикновено я оправям с течен аналгин, но ти ми каза да не пия... някакъв друг вариант? течния аналгин вреди ли много на стомаха

amk933
08-04-2009, 15:17
Той не вреди на стомаха, ами скрива картината и примерно, ако имаш възпаление на апендикса (апендицит) може да попречи на докторите да го видят. А щом и повръщаш това си е вирус. Иди на доктор. За температурата пий, ако имаш 2 таблетки парацетамол или някакъв ибупрофен от рода на нурфен. Но най-добре на лекар. За повръщането първото, което се сещам е разгазирана кока-кола, топла на 5 минути по една чаена лъжичка. Другото е Деган или на ампули или на таблетки. А ако повръщаш всичко което ядеш и нищо не ти понася си купи от аптеката една банка глюкозен разтвор и пий по една супена лъжица на 10 минути. И гледай да не си дразниш стомаха с разни глупости поне до вдруги ден. Яж предимно солети, препечен хляб, варени картофи, сухар (но не БейкРолс). И никакво газирано! :)

Boyd
08-04-2009, 16:46
Активен въглен/препечени филии със сирене. Ще ти мине за няколко часа. Не слагай нищо цитрусово, мазно, тежко в устата си, за да не ти се дразни корема. Без кашкавали, салами, манджи и т.н. Единствено може да си позволиш варен ориз със зеленчуци, но без цвекло.

Ако продължи повече от 2 дни, значи е летен лек вирус. Отиди на лекар да видят какъв е и ще ти дадат прахчета да го потиснат.

KarlDionic
08-11-2009, 06:47
пф това вече 9-ти ден продължава... ;( ядох там печени картофи препечени филии ориз дренки... и пак ходя по около 5-6 пъти на ден :( пих лопедиум ентерол и активен въглен ама пак продължава... ходих на лекар той ми вика че съм се оправял и утре май пак ще ходя... някой да се сеща какво друго мога да направя?

amk933
08-11-2009, 09:44
А стига бе!? И Лопедиума ли не ти спря разтройството? По колко пъти го го пиеш? В каква схема? Ентерола от кога го пиеш също? :-o

KarlDionic
08-11-2009, 15:45
ами аз лопедиум и ентерол ги пих до миналия петък и ги спрях, защото лекаря ми каза, че те са само при обилно диарии а аз акам по малко и ми каза да пия да пия активен въглен само сега май ще си взема ябълков пектин защото вългена свърши пиех по около 6 таблетки на ден въглен по 2 наведнъж