PDA

View Full Version : Проблем - как да пусна стереозвук на една тонколона



Ballbreaker
08-04-2009, 12:47
Проблемът ми е следният - котката счупи дясната ми Логитехка и сега съм на една тонколона. Нямам пари сега да ги заменя, а музиката ми е FLAC и добри MP3-ки. Сещате се какво става - пускам си примерно RATM и слушам само бас и барабани без вокали и китари.

Въпросът е ясен - има ли програмка, която да ми пренасочи аудиото само към едната тонколона? Не ми отговаряйте "Ми то там имаш един балансов слайдер" защото вече го използвам, но той е грубо казано да се контролира нивото на звука за тонколоните поотделно.

А, и другото което е - Foobar2000 ползвам и не го сменям, не ми казвайте "УинАмп".

slavito007
08-04-2009, 15:34
E ти нищо не искаш.
VLC player Има опция да направи звука в моно, нали знаеш - да си се чува звука от двата канала дори както в твоя случай си с 1 колона. Нооо щом посмъртно не го сменяш провери твоя плеър в аудио опциите дали има такава.

ivanstef
08-05-2009, 20:24
Mission Impossible!!! (все едно да си пуснеш от две колони 5.1 Surround)

doomkillerr
08-05-2009, 20:39
Mission Impossible!!! (все едно да си пуснеш от две колони 5.1 Surround)

Абсолютно си прав! То самото найменование "стерео" се свързва с използнето на два (или повече) отделни канала:
http://en.wikipedia.org/wiki/Stereophonic_sound

П.С. - Логично - няма начин как да включиш два канала в една тонколона... Поне аз не знам да има!!! :D

slavito007
08-05-2009, 20:40
Е не е същото.
Човекът иска да си чува звука за двете колони от една, т.е. да няма загуби на звука :D Точно както викам, включваш моно и става номера.

doomkillerr
08-05-2009, 20:54
Е не е същото.
Човекът иска да си чува звука за двете колони от една, т.е. да няма загуби на звука :D Точно както викам, включваш моно и става номера.

Е добре - сигурно аз не мога да чета или темата се казва "как да пусна стереозвук на една тонколона" :-o

Едит: Да ако се пусне от плеъра "моно" сигнал - тонколоната ще свири всички тонове...

Ballbreaker
08-05-2009, 21:29
Аз ще помоля за ключ, защото нито обясних добре проблема ми /не съм на ти с озвучителната техника просто/, нито все още е нерешен. Изтеглих си разширение за foobar-а и се оправих, поне привидно. Дано и наистина да ми е решен проблема.