PDA

View Full Version : Защо любовта се превърна в най-големият проблем на тийновете



Nam3less3
08-04-2009, 13:54
Исторически факт - с течение на развитието на света, тенденциите при любовта между младите се променят. От древността, до преди един век, живота е бил толкова труден, че повечето още от малки са се женели по интерес, всички знате за патриархалното общество и т.н. Не са имали време за любовни игрички хората, освен ако не са били богати и задоволени, и не е имало с какво да си запълват времето. Днес, всички знаят тийнейджърските любовни истории, малките глупачета чак си режат вените, ако някой скъса с тях. Защо стана така? От многото свободно време? От това, че обществото е задоволило основните си нужди, и има време да се отдаде на подробни любовни отношения? Докога продължава това? Докато свърши училището, и мама и тате спрат да те хранят, и трябва сам да се оправяш с живота, тогава изобщо ще забравиш за това. Полезни ли са тези любовни опити за да подготвят човека за истинската любов, или само ще му объркат живота за в бъдеще?

LunaTriCk
08-04-2009, 15:25
Е, че какво друго да ги вълнува ? На тези години те просто нямат толкова много отговорности и това им остава. Пустата любов.

doomkillerr
08-04-2009, 21:42
Защо става така ли? - От прекалено голямата свобода или по скоро свободия! Когато човек трябва да избира от хиляди варианти, е "малко" трудно да избере правилния от първия път! Имам в предвид, че когато човек все още не се е "осъзнал" напълно в ранните детски години и си мисли, че любовта в живота е само една, пък в крайна смета се окаже, че тотално е грешал и почва да опитва отново и отново! А до кога ще продължи това? - Ти сам го каза "Nam3less3"... :)

Докато свърши училището, и мама и тате спрат да те хранят, и трябва сам да се оправяш с живота, тогава изобщо ще забравиш за това. Полезни ли са тези любовни опити за да подготвят човека за истинската любов, или само ще му объркат живота за в бъдеще?

А дали са полезни тези любовни опити не мога да съм сигурен на 100%, но аз се ръководя от максимата "От опит - глава не боли!" :)

SWASTIKA
08-04-2009, 22:49
Влизаш в една тема, която е строго индивидуална.

Ти ако имаш гадже и ти бие дуспата, няма да ти е голям кеф. ;)

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
08-04-2009, 23:11
Прочетете "Здрач" там пише ....

*фейспалм*

ScionOfStorm
08-04-2009, 23:27
омаловажаване на любовта ли виждам тук, или така ми се струва?

иначе по-добре да обичат...защото после започват да мразят и това ги заразява повечето.

какво е по-доброто предложение?

YakUZa777
08-04-2009, 23:42
Явно аз остарявам, когато бяхме на по 10-12 години играехме на жоманка и подобни неща, а сегашните от сега са забили пред компа и висят ... Сега някакъв 14 годишен тръгнал да ми разправя, че не можел да живее без даден човек, те не могат още да разсъждават правилно, а тръгнали да се "влюбват" ...

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
08-05-2009, 02:39
Поколението изтъпя ... интересите им се ограничиха ... родителите нехаят .. остава им само да страдат по невъзможна любов в скайп и да си саморазбиват сърчицата ... фтв

JenataKoTka
08-05-2009, 04:10
teenproblem. net/f/viewtopic.php?t=269301
Ние ще помогнем какъвто и да е пробрема!
п.п.
Ако Ади не е на смяна ше съм аз.. А ако и двамата ни няма.. Запишете си час при ItalianMafia.
С много целувки Ади 'n Стелс корпурейшън ™
п.п. 2
Само си махнете интервала след тийнпроблем. че дава неква тъпа грешка.. :lol: :-)

YakUZa777
08-05-2009, 09:08
teenproblem. net/f/viewtopic.php?t=269301
Ние ще помогнем какъвто и да е пробрема!
п.п.
Ако Ади не е на смяна ше съм аз.. А ако и двамата ни няма.. Запишете си час при ItalianMafia.
С много целувки Ади 'n Стелс корпурейшън ™
п.п. 2
Само си махнете интервала след тийнпроблем. че дава неква тъпа грешка.. :lol: :-)
offtopic: Не мисля, че това мнение е по темата.

ItalianMafia
08-06-2009, 04:48
Текстовете на поп фолк парчетата само за тва говорят, карат ги да драматизират.. Много сериали, много филми, много трагедии.. Свободията, възпитанието вкъщи и в училището, много фактори са..
Определено бъдещото поколение на никъде не върви.. Аз като бях на 13 още с кукли си играех, а те вече секс правят.. facepalm..

EarthShaker
08-06-2009, 06:10
Защото нямат кво друго да правят.

adrenal1n
08-06-2009, 07:30
Първата любов е най-силна :)
Преодолееш ли краха след нея, си мисля, че не можеш да се поддадеш вече :)

scacas
08-20-2009, 05:33
Защо любовта се превърна в най-големият проблем на тийновет
защото сега това е модерно,или поне в 60% от случаите.

SummerRain
08-20-2009, 08:46
Аз пък не мисля, че в днешно време децата и младежите мислят повече за любов, отколкото в миналото. Любовните трепети винаги са били актуални и от голямо значение за тийнейджърите. "Ромео и Жулиета" чели ли сте? Е, Жулиета още няма 14 години, когато се развива действието и със сигурност любовта и не е породена от поп фолка и сериалите. Не виждам нищо лошо в детската и младежката любов и изобщо не разбирам какъв е този стремеж да се изкарвате такива големи моралисти.

scacas
08-20-2009, 10:18
Аз пък не мисля, че в днешно време децата и младежите мислят повече за любов, отколкото в миналото. Любовните трепети винаги са били актуални и от голямо значение за тийнейджърите. "Ромео и Жулиета" чели ли сте? Е, Жулиета още няма 14 години, когато се развива действието и със сигурност любовта и не е породена от поп фолка и сериалите. Не виждам нищо лошо в детската и младежката любов и изобщо не разбирам какъв е този стремеж да се изкарвате такива големи моралисти.

а имаш ли представа какви са последиците от това?
аз имам.
любов между тийновете на трябва да има,или не преди 17 години.
увод-разбиранията ти за този въпрос са твърде грешни.

SummerRain
08-20-2009, 10:24
Аз пък не мисля, че в днешно време децата и младежите мислят повече за любов, отколкото в миналото. Любовните трепети винаги са били актуални и от голямо значение за тийнейджърите. "Ромео и Жулиета" чели ли сте? Е, Жулиета още няма 14 години, когато се развива действието и със сигурност любовта и не е породена от поп фолка и сериалите. Не виждам нищо лошо в детската и младежката любов и изобщо не разбирам какъв е този стремеж да се изкарвате такива големи моралисти.

а имаш ли представа какви са последиците от това?
аз имам.
любов между тийновете на трябва да има,или не преди 17 години.
увод-разбиранията ти за този въпрос са твърде грешни.
И защо? Какво фатално става като има любов преди 17? Или ти преди 17 беше асексуално същество, което ама грам не се вълнуваше от противоложния пол? Наистина мисля, че попрекалявате...

scacas
08-20-2009, 10:30
оставя лоши спомени,може би?
спомени които може би не искаме да имаме.

SummerRain
08-20-2009, 10:35
оставя лоши спомени,може би?
спомени които може би не искаме да имаме.
А каква е гаранцията, че една любов на 18 нюма да остави спомени, които не искаме да имаме? Още повече че на 13 в повечето случаи става въпрос за увлечение, доколкото на 18 чувствата може да са истински и дълбоки и следователно болката и разочарованието доста по-силни.

Wrathchild
08-20-2009, 12:33
Защото е ново усещане. Защото не са им заети главите с изкарването на насъщния.
scacas, детската любов не винаги оставя лоши спомени. А любовта след 25, когато вече има деца, съвместо съжителство и т.н.? И когато в един момент се окаже, че този човек не е за теб, месеци наред си вдигате скандали, докато единия не си хване чукалата, това да не би да оставя приятен спомен? Или ти един ден, на 17 рожден ден на детето си, ще кажеш 'Имаш право вече да се влюбваш!'?
Пубертета е част от съзряването, от превръщането на едно дете в голям човек. И ако само любовта оставяше неприятни спомени, направо с мед да я намажеш.

Nam3less3
08-20-2009, 12:39
Любовта под... 16 примерно наистина е вредна, много хора твърдят така, а и самият форум е доказателство за това. Те не могат да разсъждават, режат си вените, пишат "fuck love" и всякакви такива. Може цял живот да си останат сбъркани така, кой знае :D

0u7l1n3
08-20-2009, 12:58
Булшит.
Авторе, не осъзнаваш какви глупости дрънкаш. Единственото, с което съм съгласен е, че хората преди са се женили по интереси. - но и това май е било само в БГ и по-консервативните страни.
Какво по-хубаво нещо от любовта има?
Защо пишете без да мислите изобщо?! Любов си има от както свят светува.

Проблем им е любовта защото гледат много филми и вземат неподходящ пример от неподходящите хора.
Ти изобщо влюбвал/а ли си се някога?!

Nam3less3
08-20-2009, 13:03
Булшит.
Авторе, не осъзнаваш какви глупости дрънкаш. Единственото, с което съм съгласен е, че хората преди са се женили по интереси. - но и това май е било само в БГ и по-консервативните страни.
Какво по-хубаво нещо от любовта има?
Защо пишете без да мислите изобщо?! Любов си има от както свят светува.

Проблем им е любовта защото гледат много филми и вземат неподходящ пример от неподходящите хора.
Ти изобщо влюбвал/а ли си се някога?!Както казвам, любовта в крехката 13-14 годишна възраст примерно води прекалено много неприятности вместо ползи, и за това много хора мислят, че особено в днешно време любовта под 16 примерно е вредна. Само разгледай темите в "Любов" и ще видиш. Не съм се влюбвал, а и сега не му е момента за това. Предпочитам неангажиращи връзки, което е най-подходящо за младите хора.

0u7l1n3
08-20-2009, 13:15
Булшит.
Авторе, не осъзнаваш какви глупости дрънкаш. Единственото, с което съм съгласен е, че хората преди са се женили по интереси. - но и това май е било само в БГ и по-консервативните страни.
Какво по-хубаво нещо от любовта има?
Защо пишете без да мислите изобщо?! Любов си има от както свят светува.

Проблем им е любовта защото гледат много филми и вземат неподходящ пример от неподходящите хора.
Ти изобщо влюбвал/а ли си се някога?!Както казвам, любовта в крехката 13-14 годишна възраст примерно води прекалено много неприятности вместо ползи, и за това много хора мислят, че особено в днешно време любовта под 16 примерно е вредна. Само разгледай темите в "Любов" и ще видиш. Не съм се влюбвал, а и сега не му е момента за това. Предпочитам неангажиращи връзки, което е най-подходящо за младите хора.

Добре, твоя си работа. Неангажиращите връзки за мен са безполезни, не искам да лъжа момичето с което съм (ако под неангажираща връзка имаш предвид само секса)
На 13-14 както казваш е нолмално да се влюбиш. Макар че за всичко си има време, не можеш да контролираш сърцето си. :)

mila_pila
08-21-2009, 01:21
Че любовта и изобщо чувствата създават доста проблеми на хората и не мисля, че сегашните тийнове имамe повече трудности от предишните. По-скоро имаме проблем с общуването или по-точно то бива възпрепятствано от алиенацията и западния модел на мислене и оттам идват разочарованията и цъкането пред компа в 3 АМ. Порочен кръг. Не съм съгласна, че в миналото хората по-добре са се оправяли с любовта, просто формално проблема е бил решаван с уредените бракове, но си е имало самоубийста и всички екстри по несподелена любов и т.н.

Pavcho001
08-21-2009, 18:52
Надявам се че има място за един романтик да влезне в темата?

Поне аз така си го разсъждавам.

Един тийн не е издържа на стреса след скъсване и просто си казва.. аз защо ли просто не ти......... майката на любовта. Така излиза. Това е срам и позор. Къде заминаха джентълмените? Къде отидоха тези ласки , страстта? Макар че съм на 18 и съм тийн , наблюдавам ги бавно но славно те изоставят едната ни малка причина да живеем. Да обичаме. След обичта идва хуманноста. Загуби се.. все още има хора които вярват в тоя мит като любовта. Поздравявам ги всички тези събратя и сестри и нека звездите греят над тях!

Нищо против да ходят да пият бира и т.н. Модерно време е , аз пафкам цигари от 13-14 годишен. (бях заразен от тази чума като модата но избягах отрано) макар че сега продължавам но слушам баща си. Което преди 6 години не го правех.. Но се оказа прав.. Има компютри така нататък екстри които моите родители са нямали по тяхно време. Кой знае каква нова простотия ще излезне. То не беше пе....растия , мутреси,фитнес,чалгии,прич ски,гелове,мазила.....

Помислете.. голяма мода бил Бог през Средновековието. Като дошла индустриалната епоха , (Започнали са се строежи на влакове , парни автомобили и т.н.) вече Бог бавно но славно си заминава от умовете на хората. Да и аз не съм вярващ. Но вярвам в това което природата ми е дала. Любовта! Която като гледам я очаква същата съдба както Бог.
Ние сега буквално сме олигофрени защото вярваме в любовта. Както много атеисти се присмиват на вярващите пред Бог. Но аз поне имам топките да уважавам тази тяхна вяра - както малко хора уважават моята.

Бавно но славно нещата които с милиони години сме ги градили изчезват.

П.п. Помня че имаше едно мнение за краха след първата любов. Не беше много вярно... аз го преживях краха - все още вярвам в любовта.

SummerRain
08-21-2009, 20:15
Надявам се че има място за един романтик да влезне в темата?

Поне аз така си го разсъждавам.

Един тийн не е издържа на стреса след скъсване и просто си казва.. аз защо ли просто не ти......... майката на любовта. Така излиза. Това е срам и позор. Къде заминаха джентълмените? Къде отидоха тези ласки , страстта? Макар че съм на 18 и съм тийн , наблюдавам ги бавно но славно те изоставят едната ни малка причина да живеем. Да обичаме. След обичта идва хуманноста. Загуби се.. все още има хора които вярват в тоя мит като любовта. Поздравявам ги всички тези събратя и сестри и нека звездите греят над тях!

Нищо против да ходят да пият бира и т.н. Модерно време е , аз пафкам цигари от 13-14 годишен. (бях заразен от тази чума като модата но избягах отрано) макар че сега продължавам но слушам баща си. Което преди 6 години не го правех.. Но се оказа прав.. Има компютри така нататък екстри които моите родители са нямали по тяхно време. Кой знае каква нова простотия ще излезне. То не беше пе....растия , мутреси,фитнес,чалгии,прич ски,гелове,мазила.....

Помислете.. голяма мода бил Бог през Средновековието. Като дошла индустриалната епоха , (Започнали са се строежи на влакове , парни автомобили и т.н.) вече Бог бавно но славно си заминава от умовете на хората. Да и аз не съм вярващ. Но вярвам в това което природата ми е дала. Любовта! Която като гледам я очаква същата съдба както Бог.
Ние сега буквално сме олигофрени защото вярваме в любовта. Както много атеисти се присмиват на вярващите пред Бог. Но аз поне имам топките да уважавам тази тяхна вяра - както малко хора уважават моята.

Бавно но славно нещата които с милиони години сме ги градили изчезват.

П.п. Помня че имаше едно мнение за краха след първата любов. Не беше много вярно... аз го преживях краха - все още вярвам в любовта.
Браво, получаваш аплодисменти за това колко си възвишен в сравнение с другите :? Нали това ти беше целта? Нещата са различни,приоритетите са различни-не мога да разбера какво е това въздишане по миналото, точно като пенсионери.

uBo
08-21-2009, 22:22
Е, че какво друго да ги вълнува ? На тези години те просто нямат толкова много отговорности и това им остава. Пустата любов. ами учене нема ли ?

techCandy
08-22-2009, 05:42
Ами най- вероятно е, защото си нямат друга работа. При тийновете това дори не може да се нарече любов. Временни увлечения, които ти се виждат много истински... Какво значи, дали това е полезно? То е част от нещата от живота. Да не би според теб да е по- добре човек да се жени по сметка и да е почнал да работи на 10? Не ме разбирай погрешно, хубаво е човек да се занимава със смислени неща, само че, докато човек е тийн просто няма нищо смислено... След това си зависи само от тебе как ще продължиш в бъдещето, кое ще ти е приоритет и т.н. Аз лично не смятам, че това е излишно, трябва и през това да се мине... Това е част от "очукването", което тепърва живота смята да ти поднесе... :)

miss_kiss181
09-02-2009, 15:30
Текстовете на поп фолк парчетата само за тва говорят, карат ги да драматизират.. Много сериали, много филми, много трагедии.. Свободията, възпитанието вкъщи и в училището, много фактори са..
Определено бъдещото поколение на никъде не върви.. Аз като бях на 13 още с кукли си играех, а те вече секс правят..
Абсолютно правилно. Не че като порастнеш не се влюбваш, но като си на 17 и нагоре вече расъждаваш малко по-трезво. И аз съм влюбена и какво не драматизирам след всеки спор, скандал или трудност във връската ми, както правят 12-13 годишните.

mistake
09-03-2009, 08:41
Детската любов е най-чиста. Именно защото тогава не се смесват чувствата с разума. Не се търсят само батковци с парички и не се залага само на визията. Тогава държането за ръце и няколко разменени усмивки са най-важното за "децата". И точно когато тези усмивки престанат и ръчичките се разделят се леят сълзи, от факта , че ти си свикнал с тази ръчичка и с усмивката ,която те кара и ти да се усмихнеш. А вече дали на 13-14 ще се изчукаш е въпрос на възпитание. Има ги всякакви индивиди. Вярно, да тръгнеш да си режеш вените е пресилено, но тогава любовта граничи с глупостта.
Пп: Познавам хора, които на 14 са се хванали и в момента са женени и си имат деца. :)
Не забранявайте любовта, само тя остана истинска.

Impche
09-14-2009, 11:04
Според мен любовта е проблем при тези който не я разбират :? а казват че я изпитват ... ето го проблема ти обичаш някого той тебе не но как да се откажеш все пак е трудно да се забрави най-голямата любов :-o


Проблем няма в любовта има в тези който я изпитват :-D

EritYy
09-14-2009, 11:07
защото незнаят значението й, постоянно се филмират и се депресират :)

hottie
09-14-2009, 13:11
Няма какво да се дискутира, това е нещо съвсем естествено !

portokalka1994
09-14-2009, 15:47
Сега ще се понамеся малко.Искам да ви кажа,че от момиче до момиче и от момче до момче има разлика.Не всички драматизираме при спор и не всички се самоубиват.Въпрос на възпитание е дали ще се изчукаш на 12-13/както каза някой по-горе/ или дали ще учиш.Лошото е,че повечето от вас порастналите ни привеждат под общ знаменател с останалите.Аз познавам момичета които са непукисти спрямо това дали /гаджетата/ ги късат...тоест още са живи и не са се самоубили; имам и приятелки,които си мислят,че е много жалко това,че нямат гадже или пък,че с гаджето не се разбират.Хора всякакви...Надявам се сте ме разбрали ;)

plmn
09-14-2009, 18:35
защото незнаят значението й, постоянно се филмират и се депресират :)

tochica
09-28-2009, 16:30
един приятел така коментира: "гледай ги тия вчерашни лапета, а вече гаджета"
все едно никога не е бил влюбен
много тъжно, не мислите ли
сякаш с годините забравяме някои неща

KeepItReal
12-10-2009, 12:42
zavisi sek si e razli4en i vodi razli4en jivot imenno tva e qkoto :D i ne seki misli za pystata "lyubov" 6ot nqkoi hora si imat prolemi ..nai razli4ni ima vreme i mqsto za si4ko ... i za lyubov :)

Magic_Girl
01-05-2010, 13:32
Много хормони имат в тялото си и това ги подлудява. С времето няма да са толкова "влюбени" и любовта няма да е толкова важна за тях.

Diam0nD
01-16-2010, 17:30
защото незнаят значението й, постоянно се филмират и се депресират :) + защото е и основна тема в чалгата

Belair
01-19-2010, 17:35
Все пак живее в свят на пари

DevilWish
01-19-2010, 19:11
Явно аз остарявам, когато бяхме на по 10-12 години играехме на жоманка и подобни неща, а сегашните от сега са забили пред компа и висят ... Сега някакъв 14 годишен тръгнал да ми разправя, че не можел да живее без даден човек, те не могат още да разсъждават правилно, а тръгнали да се "влюбват" ...
Taka cu e. И аз като бях малка съм си харесвала някой, но не съм го правила на голяма драма.Наистина като малък не можеш изобщо да разбереш значението на думата 'чувства'.

YouDontKnowMe
01-22-2010, 21:54
Хубаво е още от малък да знаеш, че не всичко е идеално в брака, да добиеш представа за това което те чака, да "понатрупаш опит". Неприятно е на 18 някой да те прилъже и да си те прикотка у дома. Без опит си, подлъгваш се , съсипваш си живота.
Но пък тийновете в днешно време не могат да оценят любовта.Създават си повече неприятности, от колкото приятни емоции. Вместо да трупат опит , правят непоправими грешки (визирам разврата, нежеланата бременност, абортите , насилието).
Защо ли? Разколебаване в ценностите . Навсякъде - в интернет , по телевизията, билбордовете , ни заливат с порнографски материали. Това изопачава представите на "децата" за любов.

krem4et0
01-22-2010, 22:07
От нямане какво да правят, тийновете обичат да се вкарват в драми, филми, да реват, да страдат, да ронят горчиви сълзи по Единствения. В пубертетското съзнание ти си жертва - на света, обстоятелствата, родителите...любовта. Има някакъв мазохизъм в това. Не мисля, че тийнейджърите искат да имат гаджета, да се влюбват и прочие, за да правят поколение, семейство и т.н. На 14-18 почти ти е ясно, че с тоя човек след 3-4-5 години няма да имате бъдеще. И това подсилва ДРАМАТА! ДРАМА. Това е ключовата дума, любима на младите. И за съм била тийн, и аз го знам. А каква по-голяма драма от несподелената любов, зарязването, изневярата, любовния триъгълник.

А иначе едно време се се женили на 15-6, цял живот на нивата, на полето, а зимата - предат, плетат, тъкат бъдещия чеиз. Де ти време за любов и свалки. Най-много на герана да намериш някой левент или да се залюбиш с тракториста. И понеже е недопустимо да се прави секс преди брака, при първите трепети - оп сватба. Все пак това момиче трябва да ходи в друга къща, че е 1 гърло за хранене, а момчето трябва да намери снаха и да си народят челяд за работна ръка....

Не съм съгласна, че съвременните младежи имат по-малко неща за вършене. Имат да правят нещо много важно - да учат, да се развиват, образоват. Това е не по-лека задача от работата на нивата. Тук вече идва въпросът за приоритетите и отговорностите. Ако ти се учи няма да се жениш рано в общия случай. Следователно - повече време за трагична и драматична любов. Ако не ти се учи - жениш се на 16-7, нараждаш 2-3-4 деца и се връщаш в 19 век. Пак говорим в общия случай. Кое е приоритет - всеки сам си решава.

Wrathchild
01-23-2010, 10:17
Аз пък не виждам една сватба с какво ще ти спре ученето. Малко ли женени студенти познавам, някои от тях и с деца даже. Ами, живеят си сами, готвят си, чистят си, вършат си домакинската работа, само дето живеят не със приятел/ка от випуска (да речем), ами с половинките си. А една сватба не се вдига цял семестър, че да попречи с нещо коооой знае какво.
Кремче, не го приемай лично към теб.

krem4et0
01-23-2010, 11:18
По-скоро говорех за ситуация, в която на 17-18 се влюбват и не ги вълнува учене и нищо. Забременяват, женят се и така. Или го оставят на заден план. Защото да не се лъжем - не всички хора учат, не всички са висшисти и прочие. Тези, които не следват (особено момичета), се ориентират към семейството. И пак казвам - в общия случай. Баща ми е бил 1-ви курс студент, когато се е оженил...Нямах предвид тези, които са стартирали и са се оженили, а такива, които на 16-17 ги удря сляпата неделя и хич не мислят. От моя бивш курс от 9 момичета 4 вече имат деца и нито 1 от тях няма висше образование. Едната следва, омъжи се и прекъсна. Другите изобщо дори и не мислеха за това - сгаджосаха се в 11-12 клас и сега с по 1-2 отрочета. Какво могат да бачкат тия момичета?

Wrathchild
01-23-2010, 11:28
С така представената ситуация не мога да е се съглася вече.

JustKeepOnLaughing
01-26-2010, 14:32
Наистина не мога да разбера от мненията които изчетох защо всички под 18 трябва да са еднакви? Всички са глупави деца , които от нищо не разбират. Не е така.. Всеки е различен. И честно казано не вярвам, че всички , които казваха , че не било нормално и т.н., на 13-14 или малко повече нито веднъж не са имали нито гадже, нито са харесвали някой, ами просто искат да критикуват, да ни слагат под общ знаменател , без въобще да се замислят. Видях някой беше дал за пример Ромео и Жулиета. Жулиета е на 14 Ромео на 17 . а да не говорим , че всички се притесняваха как Жулиета още не е женена. Но да, това е средновековието, тогава така е било нормално и т.н. Не мога да разбера какво толкова лошо ще стане, ако се влюбиш на 13 например. Знам какво е и нито за спомена, нито за нищо не съжелявам. Вие го изкарахте така, че любовта е забранена за под 18 , както и цигарите и алкохола, а тези неща просто нямат място за сравнение :wink: И има любов и между приятели и защо и тя не е 'забранена' ? И приятелите могат да си отидат. Могат да те наранят дори по-лошо от гадже...

sweetyZ
02-04-2010, 21:00
Любовта съществува във всяка възрастова група. Просто възрастните хора имат много други задължения и не магат да стоят и да се чудят с часове дали ме обича,кога ще се обади и т.н. За разлика от тях обаче за тинейджърите това е основното занимание и затова всеки проблем в любовта се превръща в най-големия им проблем.

Vanko941
02-05-2010, 18:19
Да ви кажа не може да казвате кое как е като сте минали например мойте години ! Тфа за Обичта към момиче при мен не стаа !
1-во Прецакааха ме и за това ! Прочетох доста коментари и как ни ОБИЖДАТЕ ! че си седим само пред комповете и др такива мама и тати тфа мама и тати онова....

А Колкото до новото поколение ОТВРАТ . Гледам хора моя набор ама простаци пълни . Пробвали са вече сякакаф вид наркотици . Правят Секс като луди , и само това им е в главата . Коя Траба (кучка , момиче) да прекарат днеска ! :-x

filmimilmi
02-05-2010, 19:52
^Ванко, вложи енергията, която влагаш в озлоблението си срещу връстниците си, които вече правят секс, в това да си намериш момиче. Това, че една те е "прецакала" не означава, че всички са такива. Един опит не е достатъчен, за да си правиш генерални заключения и да слагаш всички под общ знаменател. Рано ти е да се отчайваш, а относно по темата - sweetyZ по-горе е абсолютно права.

Vanko941
02-06-2010, 02:04
Чи да сам казал че аз не правя :-D :-D

limonchetyyy
02-21-2010, 17:27
Няма значение на колко години си за да се влюбиш стига само да намериш човека в чиито очи и сърце да откриеш любовта. Любовта е красиво и опасно изживяванв за всяка възраст :) Това че някой е намерил любовта по-късно, друг по-рано според мен няма никакво значние :) И не мисля че чалга песните само драматизират.. някои от тях дават и кураж на този който ги слуша да продължи напред с пълна пара :) :)

malone
02-21-2010, 18:52
Любовта не е проблем,за повечето тинейджъри,защото голяма част от тях бъркат това чувство със силното увлечение.Тези,за които тя е проблем,са се сблъскали със всички съпътстващи това чувство неща-като караници или пък локо отношение или дори и някакви житейски проблеми.Факт е,че малко от тях ги преудоляват,а останалата част заради малкият си житейски опит страдат,което в определенна степен влияе на човека и на психиката му.

semantics
02-21-2010, 19:01
Не знам защо от доста време подминавам тази тема, след като имам мнение, което при това считам, че засяга доста сериозни неща.

В тази тема има нещо много повече от "хленчове", "нямане-какво-да-се-прави", "затъпяване" и т.н.
Също и не мисля, че по същество днешните млади хора изживяват първите си любовни трепети както и във всички епохи по-рано. Не е вярно, че всичко е наред в това отношение днес. И съпоставка с преди тук МОЖЕ и ТРЯБВА да се направи, защото проблем действително има.
При това проблемът е много сериозен - говори много за обществото, в което живеем и определно мисля, че трябва да му се обърне внимание от абсолютно всички, защото, според мен, това са белезите на закърнялата обществена душевност.

Защо любовта се превърна в най-големият проблем на тийновете ли? Защо има толкова случаи на самоубийства от несподелена любов? Защо масово се говори за депресии и разпри от любов, които съвсем не считам, че винаги са поза?

Защото действително днес любовта в обществото не се засяга по никакъв начин. Днес владее сексът. Разлика между секса и любовта има и трябва да се знае, но и не трябва тази разлика да се използва в полза на едното или другото. Защото както "сексът продава", така и любовта хич не се кутира, не и за пари. Но понеже никой не засяга темите на любовта, затова плащаме за тях скъпо и прескъпо.
Никой в обществото днес - говоря за институции (държавни) - в частност училище, говоря за СЕМЕЙСТВО, говоря за медии - не се вълнува истински от любовта. Да говориш за чувства днес е мръсно или поне смешно.
Защо в чалгата се пее за любов ли? Ами защото хората искат да чуят за това. Не харесвам тази музика, противна ми е, но масовата култура винаги говори много за психосоциалните тенденции в обществото.
Защо се гледат масово турски и латиноамерикански сериали ли? Защото използват така наречения sabido-модел на комуникация, използвам в сапунените опери - при него има ярко-отрицателни и ярко положителни герои и един, които "се чуди" накъде да хване - това извежда ценностите на преден план, а любовта винаги е водеща в подобен контекст. Отново, хората точно това искат да чуят и гледат, защото иначе никой, а и те самите, не си го осигуряват.
И преди всичко - НЕ ЗНАЕМ КАК ДА ГОВОРИМ ЗА ЛЮБОВ!

Затова в училище никой на никого не говори за любов, нито пък в семейството някой се сеща да го каже, да обсъди проблема на "влюбения тийн".

И така, поетично казано, "душата си копнее", но никой нищо не й дава, а тя си копнее, копнее и нищо не получава. После идва депресията, накрая и суицида.

Във всичко това няма по-логични жертви от младите хора.

А съм имал работа с група, най-вече с класове, когато, понеже набелязаната тема явно нямаше да се случи, на въпроса "За какво искате да си говорим тогава?" често излиза, по един или друг начин, "Любов". Е, не казват "Хайде да си говорим за любов", но започне ли тази тема, съм се смайвал как дори и "най-големите калпазани на даскалото" изведнъж нещо им става и започва страхотна и смислена дискусия съвсем по същество.

wallmart
02-27-2010, 16:06
По-скоро говорех за ситуация, в която на 17-18 се влюбват и не ги вълнува учене и нищо. Забременяват, женят се и така. Или го оставят на заден план. Защото да не се лъжем - не всички хора учат, не всички са висшисти и прочие. Тези, които не следват (особено момичета), се ориентират към семейството. И пак казвам - в общия случай. Баща ми е бил 1-ви курс студент, когато се е оженил...Нямах предвид тези, които са стартирали и са се оженили, а такива, които на 16-17 ги удря сляпата неделя и хич не мислят. От моя бивш курс от 9 момичета 4 вече имат деца и нито 1 от тях няма висше образование. Едната следва, омъжи се и прекъсна. Другите изобщо дори и не мислеха за това - сгаджосаха се в 11-12 клас и сега с по 1-2 отрочета. Какво могат да бачкат тия момичета?

Любовта винаги е била най-важно за младите хора :D

Моят съвет е да сде дистанцираме от модерните субкултури - емота и разни други педерастии, които облъчват чрез МТВ. Самовтълпените депресии, хленченето и други подобни са ненормални и грозни.

wallmart
02-27-2010, 16:08
[quote=krem4et0]От моя бивш курс от 9 момичета 4 вече имат деца

Какво по-хубаво от това? Любовта винаги е била най-важно за младите хора.

Моят съвет е да сде дистанцираме от модерните субкултури - емота и разни други педерастии, които облъчват чрез МТВ. Самовтълпените депресии, хленченето и други подобни са ненормални и грозни.

apricot
03-20-2010, 21:44
Защото яко ги тресе хормона и вечно си мислят, че са влюбени,а всичко е въпрос на страст! Вярно,има изключения,но те са за психически съзрелите девойки и момци!! 8)

usmiv4o
03-20-2010, 22:55
Защото яко ги тресе хормона и вечно си мислят, че са влюбени,а всичко е въпрос на страст! Вярно,има изключения,но те са за психически съзрелите девойки и момци!! 8)
Влюбват се щот по цял ден са чудят кво да правят и си барат оная работа,нито работа са видели, нито проблеми...