PDA

View Full Version : Проблем с тестисите



lekuvam_samo_neq
08-04-2009, 13:15
Здравейте , в момента съм в Обзор и работя. Проблемът е там , че в момента имам температура , чувствам се отпаднал , главата ме боли и имам много дълбока кашлица (пих Хумекс Драй за възрастни и продължавам да го пия) , започнах да се отхрачвам имам и хрема . Пиша ви защото имам подутини над тестисите , предполагам , че са лимфните възли . Днес ще ходя на единствения лекар в Обзор и се надявам да помогне , но не мога да се доверя само на него , защото съм се опарвал от лекарско предписание. Въпросът ми е до колко би било сериозно това подуване , при условие че това са лимфните възли? Ако е нужно и до Бургас ще отида защото с това шега не бива :/

Моля за бърз и компетентен отговор , колеги (студент по дентална медицина в София)

l0lz
08-04-2009, 13:17
Тичай до някой специалист.

lekuvam_samo_neq
08-04-2009, 13:20
Тичай до някой специалист.
За Уролог в Обзор да се сещаш?!

l0lz
08-04-2009, 13:22
Не, имах предвид да хванеш някой рейс и да идеш до най- близкия град, в който има специалист, и да ти каже кво да прайш. :)

amk933
08-04-2009, 13:24
Тестисите са подути. А под ушите имаш ли подутини също? Ако имаш болят ли? Може да е заушка, заради това те питам. :(

lekuvam_samo_neq
08-04-2009, 13:29
Тестисите са подути. А под ушите имаш ли подутини също? Ако имаш болят ли? Може да е заушка, заради това те питам. :(
нямам братле , това го изключих първо ,защото знам какво е да имаш жълтеница... предполагам , че е някакво следствие на грипа :(

Boyd
08-04-2009, 16:49
Тичай до някой специалист.
За Уролог в Обзор да се сещаш?!

Не ти трябва Уролог - това са лимфни възли! Щом си там студент и ни наричаш колеги..трябва да си учил биология малко. Подути лимфни възли за кво говори?

Все тая.. отиди на някъв лекар, за да те прегледа. Вероятно не е нищо сериозно, но е хубаво да те прегледат и да ти изпишат 1-2 неща за пиене, за да ти мине за 2-3 дни.

batkodoki
08-04-2009, 19:15
Здравейте , в момента съм в Обзор и работя. Проблемът е там , че в момента имам температура , чувствам се отпаднал , главата ме боли и имам много дълбока кашлица (пих Хумекс Драй за възрастни и продължавам да го пия) , започнах да се отхрачвам имам и хрема . Пиша ви защото имам подутини над тестисите , предполагам , че са лимфните възли . Днес ще ходя на единствения лекар в Обзор и се надявам да помогне , но не мога да се доверя само на него , защото съм се опарвал от лекарско предписание. Въпросът ми е до колко би било сериозно това подуване , при условие че това са лимфните възли? Ако е нужно и до Бургас ще отида защото с това шега не бива :/

Моля за бърз и компетентен отговор , колеги (студент по дентална медицина в София)
ВЪЗРАСТ момко, ВЪЗРАСТ ?!?

Фебрилитет + адинамия + цефалгия + дълбока кашлица + ринорея + ангажиране на лимфни възли = всичко говори за инфекциозен агент с който имунитета се бори. Клиничната картина очертава най-вероятно някаква вирусна контаминация.

[ тук отварям една голяма скоба: избора на Dextromethorphan hydrobromide .hydrobromide (т.е Хюмекс Драй)
и то от медик за „много дълбока“ продуктивна - „започнах да се отхрачвам“ - кашлица е груба грешка! Това по същество е антитусив, синтетично производно от опиевият ред, с централно действие мощно подтискащо центъра на кашлицата в медулата.
Ако И под Dextromethorphan се отхрачваш => че вече е налице продуктивна кашлица, а това пък е основният механизъм на бронхопулмонарната защита, който и следва да бъде съхранен и стимулиран, нежели да бъде погасяван на централно ниво. Ergo, смисъл от приложение биха имали експекторантите и муколитиците подпомагащи естественият защитен механизъм, а не централните антитусиви блокиращи рефлекса! ]

От няколко реда драснати в интернет е нереалистично да очакваш да получиш точна Диагноза и написаното по-долу е само в сферата на теоретичните съображения, като ключовият елемент е ангажирането и на типични лимфни възли.

Възможните варианти са много, но да ги сведем до 4 най-вероятни:

-банална лятна вироза -> висока имунореактивност => ще отшуми без последствия;

-инфект агент има афинитет към специфични тъкани и само разпадните продукти случайно вторично активират далечни лимфни възли => под контрол ще отшуми също без последствия;

-налице е банална остра вирусна и/или бактериална инфекция, проявата на която поради сниженият локален имунитет и нарушен баланс манифестира като активна вече съществуваща латентна хронифицирана инфекция в пикочно-половият тракт – при млади полово активни Момчета&Момичета това не е необичайно! Напротив, в последните десетина години се превърна в норма например хламидийната инфекция да се открива или като случаен, страничен не съвпадащ с клиниката фон, или дори чак при специализирани изследвания касаещи безплодие на Двойката! => острият епизод ще отмине, но ти обърни най-СЕРИОЗНО внимание точно на вероятността да има „скрит“ проблем точно в „най-мъжката“ ти част!

-Последната хипотеза е най-екзотична, но предвид споменатите от теб условия „в момента съм в Обзор и работя“ - не е за изключване. Ако симтоматиката се утежни с позиви за /или повръщане + разстройство + треска + t гравитираща около или над 38.5С
и ако работата ти е свързана с висок контактен индекс, т.е. Контактуваш с много и различни хора всеки ден – не е за пренебрегване и вероятността за H1N1.

Едно е сигурно: това ти състояние ще отмине съвсем скоро, но то трябва да е повод да осмислиш нещо, което вероятно е от значение за теб.

Толкова, че стана дълго!
Поздрави на Морето :)

lekuvam_samo_neq
08-04-2009, 22:06
ВЪЗРАСТ момко, ВЪЗРАСТ ?!?
не е за пренебрегване и вероятността за H1N1.

Едно е сигурно: това ти състояние ще отмине съвсем скоро, но то трябва да е повод да осмислиш нещо, което вероятно е от значение за теб.

Толкова, че стана дълго!
Поздрави на Морето :)

Благодаря за отговора приближава се до казаното от лекарката. Изписа ми антибиотик (Ксоринакс 500) парацетамол и вита Ц 550 . До 2-3 дена трябва да съм марулка :-P

batkodoki
08-04-2009, 22:30
ВЪЗРАСТ момко, ВЪЗРАСТ ?!?
не е за пренебрегване и вероятността за H1N1.

Едно е сигурно: това ти състояние ще отмине съвсем скоро, но то трябва да е повод да осмислиш нещо, което вероятно е от значение за теб.

Толкова, че стана дълго!
Поздрави на Морето :)

Благодаря за отговора приближава се до казаното от лекарката. Изписа ми антибиотик (Ксоринакс 500) парацетамол и вита Ц 550 . До 2-3 дена трябва да съм марулка :-P

azithromycin моето момче!!!!! (все едно в каква търговска форма!)

а парацетамола+Ц витамина - не желая и да коментирам като терапия!

радващо е разбира се, че ще прехвърлиш паразита на 100-200 моми летовнички, това си е извор на работа т.е. чиста печалба....