PDA

View Full Version : Въпрос свързан с бъбрека,



FlashMX
08-04-2009, 18:27
Здравейте,
Наскоро(10 юли) ми правиха операция на бъбрека(Пилепластика) В момента имам Джей тръбичка,която ще бъде извадена септември. Та към проблема ми; Когато се движа много (излизам навън с приятели разхождаме се в парка и т.н) и се прибера вечерта в урината ми има кръв,но ако цял ден седя в нас без особени движения или излезна до супермаркета и не се натоварвам много всичко ми е нормално урината си е в нормален цвят.Има ли нещо нередно или си е нормално след тази операция? В момента др.Момчилов (уролога ми) е в отпуска и няма как да задам въпроса си към него затова реших да питам тук въпреки че знам че няма да намеря специалист уролог,но все пак може да се намери някой който разбира г/д. Трябва да знам за да спря да се притеснявам ненужно 8-)

ri41
08-04-2009, 19:03
това би трябвало да спре, и задължително се свържи с лекар нищо, че не е твоя попитай някого

amk933
08-04-2009, 19:03
Ами не очаквай точен отговр тук, освен ако не е от баткодоки. Нямаш ли GP? Или защо не идеш при някой друг уролог, който просто да ти каже нормално ли е или не? Според мен не е нещо притеснително, щом кръвта не е много, но това са си чисти догатки. Успех! :)

FlashMX
08-04-2009, 19:13
еми попитах мединцинско лице и ми каза, че е нормално.. Но всеки казва различно.. както вече се убедих като прекарах към 10 дена в Пирогов..

batkodoki
08-04-2009, 20:05
Здравейте,
Наскоро(10 юли) ми правиха операция на бъбрека(Пилепластика) В момента имам Джей тръбичка,която ще бъде извадена септември. Та към проблема ми; Когато се движа много (излизам навън с приятели разхождаме се в парка и т.н) и се прибера вечерта в урината ми има кръв,но ако цял ден седя в нас без особени движения или излезна до супермаркета и не се натоварвам много всичко ми е нормално урината си е в нормален цвят.Има ли нещо нередно или си е нормално след тази операция? В момента др.Момчилов (уролога ми) е в отпуска и няма как да задам въпроса си към него затова реших да питам тук въпреки че знам че няма да намеря специалист уролог,но все пак може да се намери някой който разбира г/д. Трябва да знам за да спря да се притеснявам ненужно 8-)

ПОЛ&ВЪЗРАСТ?!?

хидронефроза?

виж, стендът е временно помощно средство, което е чуждо тяло все пак и микротравмите на околната тъкан не са изключени, а даже са очаквани при товар, понеже от една страна поддържат регенерационните възможности, а от втора - и по-важна - непрекъснато стимулират една повишена локална имунна активност, която е от изключителна важност! една банална инфекция, която при другите протича без ярка изява може да е фатална. т.н опортюнистични инфекции солидарно свързани със т.н. вътреболнични инфекции са бич за нефрологията и урологията.....но това е сложна тема....

за ДД стенда можеш най-общо да разсъждаваш като за помощна патерица при счупен крак - нали ако съвсем свикнеш с нея - никога няма да проходиш със "поправеният" крак, той ще бъде излишен.
на ако патерицата "убива", прави синини, гадна е, грозна е......etc..щеш не щеш рано или късно ще я захвърлиш и ще разчиташ на собствените си крачета, ако че били те: слаби, бели, космати, криви, малки, грозни , къси, дебели......какво ли не съм чувал ..... :D

в общи линии това е ОБЩИЯТ принцип, но за да добие той конкретен реален смисъл или не е необходим консулт ТОЧНО с наблюдаващият те хирург, който би следвало да е и Оператора по принцип - това все пак е човека, който е наясно какво&защо е правил!

толкова!
ще се радвам да държиш форума в течение, при желание и на ЛС пиши.

поздрав! :)

FlashMX
08-05-2009, 15:46
@batkodoki Благодаря за точния отговор. Иначе съм мъжко на 17 години.