PDA

View Full Version : Витилиго



genata16
08-04-2009, 19:06
Здравейте на скоро открих че имам бели образования по лицето главно до ухото и до горната устна и ходих на лекар , но той не каза нищо конкретно предписа някакви лекарства за 120 лв и каза след месец да отида да видел какво е станало. Ако може някой със същата болест да ми каже въпросните лекарства действат ли и имали лечение на тва чудо лекарствата се казват Витикс гел и таблетки. Благодаря предварително !

amk933
08-04-2009, 19:26
А като доктора не е казал нищо конретно ти сама ли реши, че е Витилиго? Или просто предполагаш? Иначе Витилиго е една от двете болести, от която беше болен и Майкъл Джексън. Другата е Лупус. Главно от Витилигото той стана бял. Та по темата това си е сериозна дерматологична болест, при която буквално клетките губят своята пигментация. Ето това са типични примери:

http://www.historyofshit.com/wp-content/uploads/2009/06/bwthomasap.jpg

http://www.bing.com/health/static/articles/mc/images/image_popup/r7_vitiligo.jpg

Има различни начина за лечение. Ако засяга малки участаци обиикновено просто се покрива с грим иначе има разни лекарства и разни нови експериментални лечения с фототерапия и разни лъчи. Не е желателно да се излага на слънце и в мноооого редки случаи води до сърбежи и т.н. Автоимунно заболяване е и може да се получи в следствие на някакви по силни инфекции. :)

batkodoki
08-04-2009, 20:27
Здравейте на скоро открих че имам бели образования по лицето главно до ухото и до горната устна и ходих на лекар , но той не каза нищо конкретно предписа някакви лекарства за 120 лв и каза след месец да отида да видел какво е станало. Ако може някой със същата болест да ми каже въпросните лекарства действат ли и имали лечение на тва чудо лекарствата се казват Витикс гел и таблетки. Благодаря предварително !

ако НАИСТИНА се касае за Витилиго - просто спри да си даваш парите по псевдонаучни шарлатани екипирани с пищно изписани Дипломи за Лекари!!!

Генетично предпоставено е, свързано е с ред други къде-къде по-сериозни проблеми от визията, често е свързано с псориазис, с автоимунни дефекти по ставите и т.н.... но хубавото му е, че дъъълги години, десетилетия може да остане латентно, с едно две петънца тук-там само.

казват, че зависи от психичната нагласа (няма доказателства за това), но вероятно нещо вярно има.

всякакви обаче "средства за лечение" рекламирани къде ли не - смятай за чиста измама и не си давай парите там!

genata16
08-04-2009, 22:29
Мерси все пак петната не се виждат много и се надявам да си остане така по тялото нямам никаде другаде

batkodoki
08-04-2009, 23:04
Мерси все пак петната не се виждат много и се надявам да си остане така по тялото нямам никаде другаде

живей си живота, като съвсееем нормален човек, какъвто всъщно и си!

merie
08-05-2009, 09:33
аз като бях малка 10-11 годишна също имах бели петна.. като отидох на лекар казаха ми Витилиго и ми изписаха някакви супер скъпи кремове... не помня колко дълго се мазах с тях и петната леко се заличиха. Накрая ми казаха че през пубертета може да го израстна и така се случи :D :grin: :grin: Имах ужасни петна по лицето под устната и по челото, по цялото тяло... сега имам едно малко петънце на коляното и още едно на десния хълбок - само това ми остана.
Не се притеснявай много.. от това не се умира.

shoni7
08-24-2009, 07:44
..

kaRamella
07-09-2010, 20:09
аз като бях малка 10-11 годишна също имах бели петна.. като отидох на лекар казаха ми Витилиго и ми изписаха някакви супер скъпи кремове... не помня колко дълго се мазах с тях и петната леко се заличиха. Накрая ми казаха че през пубертета може да го израстна и така се случи :D :grin: :grin: Имах ужасни петна по лицето под устната и по челото, по цялото тяло... сега имам едно малко петънце на коляното и още едно на десния хълбок - само това ми остана.
Не се притеснявай много.. от това не се умира.

господи .. ти нарпаво ме успокои !.. Аз имам до устната и отново на челото.. ох дано да ми се размине че не знам... :С

kaRamella
02-24-2012, 18:26
Междудругото и аз дадох 150 лева за ВИТИКС, но не помагат въобще... Искам да ви питам някой пробвал ли е да се махат с лазер?