PDA

View Full Version : Въпроси за спин и хепатит Б



anonimnata_
08-04-2009, 19:53
Може въпросите ми да ви се сторят глупави ,но е факт,че в България няма много информираност, освен когато се правят определени кампании.В интернет изчетох доста неща ,но тези въпроси не ми станаха ясни,а и имаше разминавания в някои статии. Теста за спин може ли да отчете и хепатит или едно няма нищо общо с другото?Направих си теста в часна лаборатория може ли да му се доверя на него без да ходя в безплатните кабинети(за съжеление късно разбрах,че има такъв в моя град).Моя тест е отрицателен това означавали ,че и на приятелят ми ще отчете отрицателен понеже го правим без предпазни средства вече 2 год.Смисъл поне докато излезе резултата да се успокоя с този факт.По телевизията пускат разни кампание че доста хора са заразени с хепатит ,но никъде не се уточнява как и какво е лечението?Имало някакви ваксини,ако някои знае нещо повече да пише.Към какъв лекар да се обърна за тази ваксина?

batkodoki
08-04-2009, 20:46
Може въпросите ми да ви се сторят глупави ,но е факт,че в България няма много информираност, освен когато се правят определени кампании.В интернет изчетох доста неща ,но тези въпроси не ми станаха ясни,а и имаше разминавания в някои статии. Теста за спин може ли да отчете и хепатит или едно няма нищо общо с другото?Направих си теста в часна лаборатория може ли да му се доверя на него без да ходя в безплатните кабинети(за съжеление късно разбрах,че има такъв в моя град).Моя тест е отрицателен това означавали ,че и на приятелят ми ще отчете отрицателен понеже го правим без предпазни средства вече 2 год.Смисъл поне докато излезе резултата да се успокоя с този факт.По телевизията пускат разни кампание че доста хора са заразени с хепатит ,но никъде не се уточнява как и какво е лечението?Имало някакви ваксини,ако някои знае нещо повече да пише.Към какъв лекар да се обърна за тази ваксина?

привет! :)

да, така е - още повече, че хлапетата са на принципа " на МЕН това не може да се случи".......!

- тестовете са специфични, това значи:

--- теста за ХИВ/СПИН - "лови" само наличието на тази инфекция и то ПОНЕ 100 ДНИ след последният рисков контакт!

-- тестовете за Хепатит са специфични, инкубационният и прозоречният период са различни за различните видове.

-------за да имаш пълно доверие на един резултат, той следва да е направен поне в две различни лаборатории, работещи по различни методики.

-------не, не означава, че ако ти си "чиста" към момента - и приятелят ти е такъв!
(пример: в прозоречният период преди 90 дни в Диското непознато момиче му е правило орална стимулация за която не знаеш. днес се изследвате и двамата сте Негативни т.е. чисти. след 10-20 дни той не е и ти предава Вируса с абсолютното съзнание за невинност(има и документ за това - резултата от общото ви изследване)

ваксина с/у Хепатит А+Б има - за "Б" са задължителни, слагат се до 24ч след раждането, но това е от сравнително скоро - зависи кога си родена.

anonimnata_
08-05-2009, 17:51
Мерси за изчерпателния отговор,дано да няма такива издънки от страна на приятелят ми.1989г съм родена,но сигурно нямам такава ваксина.Ще отида да си направя и другите изследвания и предполагам личния лекар е наясно с тази ваксина :-)

Xitap
08-07-2009, 18:08
Аз самия съм изкарал Хепатит Б, и съм вирусоносител, но не съм го предал явно досега на което и да е момиче. А аз самия го лепнах от татуси. Кофтито на тази болест е, че много време е инкубационният период. И после пак е кофти. Но като мине, всичко е ОК, единствено не можеш да даваш кръв!