PDA

View Full Version : Изгорената коса..!?



Brunetkaa
08-04-2009, 23:14
Мисля да си купя преса, всъщност не-ще си купя преса.Съвети няма да искам, нито да питам дали ще ми изгаря косата-знам колко е..всичко общо взето.Майка ми обаче не е съгласна да я третирам много често.Каза, че не е съгласна на три дена да я изправям ....разбирам я, че ми мислли доброто и не иска да си горя косата, но на мен ми писна..преди време една "фризьорка" ми направи косата буквално на гъз, а преди ббеше хубава.Остави, че от две години не мога да са справя с пластовете, но и косата ми като се събудя сутрин-съм като клоун.Не мога да я оправя с лакове,гел,пяна и...сресвам я всеки ден!..ама то това сякаш помага, след 20 мин. е сякаш току-що съм станала..разказах ви всичко това, за да разберете, че без преса няма накъде, а и просто по тоя начин не се харесвам .но не знам как да обясня на майка ми, че ми е нужна.Не знам дали бихте могли да ми помогнете, но все пак ако има някой отзовал сее-мерси :)

NqkfaNikakva21
08-04-2009, 23:17
кажи и това, което каза и на нас
и си слагай кристали или маска :)

Brunetkaa
08-04-2009, 23:22
Ммм..казах й, че ще използвам тя ми каза, че не могат толкова да ми помогнат след като я горя....отвърнах й че малко или много има полза от тях..ама..щом се обръщам към вас.мислиш ли че казаното въздейства на мнението и.. :(

sladur4etyYy
08-04-2009, 23:35
ми кажи, че ще я ползваш само веднъж седмично тогава :D или даже, че само за специални поводи я искаш ;д пък като ти купи, ще си правиш каквото ти си знаеш ;д

heiress
08-05-2009, 01:07
Няма какво да и кажеш. Жената е права- ще съжаляваш след това.

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-05-2009, 03:27
що не си купиш сешоар? чувала съм че не изгаря косата чак толкова много... аз btw имах един период в които си изправях косата всеки ден !! по 2 пъти на ден!! и това изтъни косата ми и сега нз какво да направя за да я подхраня :(

aloveyou
08-05-2009, 09:10
Майка ти наистина е права..От честото използване на преса,косата ти ще се изгори-и после ще съжаляваш и ще се чудиш с какво да я подхраниш..

НО щом искаш толкова много-може да кажеш на майка си,че няма да я използваш много често..Само при специални поводи или един път седмично

hackberry
08-05-2009, 09:40
а с тва изправяне още повече ще я изгориш...
ти като я третираш каква очакваш да е.
остави лакове,пяни и секви други такива, и я остави да си почине..

MyDuality
08-05-2009, 10:17
вземи си сешоар и плоска четка (прилича на прееса, продаваха я в еиван) аз си изправям косата така вече и е много по-добре .слагай си серум за предпазване от топлата струя

Magic_Girl
08-05-2009, 10:26
Прави си маски за подхранване на косата. Нета е пълен с такива, потърси в чичко Гугъл. :) Иначе аз се отказах т пресата отдавна. Косата ми е къдрава и си ми харесва вече. Няма да ти давам съвети ти си знаеш, но моята поне година не можа да се оправи от пресата и правих доста маски, за да стане хубава.

istinska95
08-05-2009, 14:22
ми кажи, че ще я ползваш само веднъж седмично тогава :D или даже, че само за специални поводи я искаш ;д пък като ти купи, ще си правиш каквото ти си знаеш ;д
дамм :D

LiLLyTu
08-05-2009, 14:32
И аз бях така с майка ми, но й казах, че съм си събрала пари и ще си я купя за рождения ден и така й стана.
Иначе й казах също, че няма да я изправям много честно и така няма да се гори толкова. Казах й, че всички си имат преси, а и те не са толкова скъпи, че да не можем да си я позволим.
Мрънках й няколко месеца и тя разбра, че искам. Когато отидохме да я купим, тя вече нямаше нищо против.

Bebaals
08-05-2009, 16:27
Помисли си много добре дали наистина искаш да си гориш косата. От личен опит мога да ти кажа, че от тая преса косата ми заприлича на едно голямо НИЩО. Сега не мога да я възстановя, а използвах кристали и си правих разни маски уж за да ми предпазят косата, но не.

Brunetkaa
08-05-2009, 17:42
Мислех си за сешоар обаче няма ли да ми е трудно да се изправям сама..особено задната част на косата
знам, че много изгаря-предполагам само краищата ще изправям не знам...че ще стане изтощена ще стане, но все пак ми се иска да си взема..ако после ще съжалявам-нека, но от толкова време искам и не ми е минал мерака толкова време :( аз чакам просто да ми се удължи косата и да стане равномерна..когато стане така пресата няма да я ползвам често наистина, но докато дойде тоя момент....има мноого време

sladkish_14
08-05-2009, 17:58
На колко си ?
Как така майка ти ще ти казва колко ще си изправяш косата ?
Казва ли ти кога да пикаеш , кога да се къпеш ?

Brunetkaa
08-05-2009, 18:23
ммм.. :? отговора ти не е много уместен :? не става въпрос да ме контролира...просто иска да не направя нещо, за което ще съжалявам..това е.. :)

hackberry
08-05-2009, 18:37
На колко си ?
Как така майка ти ще ти казва колко ще си изправяш косата ?
Казва ли ти кога да пикаеш , кога да се къпеш ?

аз пък,ако имах дъщеря нямаше да й дам да се изправя.
да си съсипе косата-да прилича на слама още на 14,15 ли?!
че тя на 30 няма да има коса вече.....

sladkish_14
08-05-2009, 18:43
^АЗ не съм те питала ти ако имаш дъщеря какво ще правиш с нея ?

До авторката:Попитах на колко години си , за да те посъветвам евентуално , че трябва да докажеш , че можеш да се грижиш за косата си и че няма да допуснеш да стане като слама и какво ли още не.Пресата не е убиец.И майка ми беше на същото мнение , докато не й доказах ,че АЗ мога да се грижа за косата си и да я изправям колкото смятам за нужно и в същото време тя да е в страхотен вид.В момента имам 4 преси :) и всичките тя ми ги купи.Татктиката е в това да покажеш ,че в момента не харесваш вида на косата си и следователно и външния си вид , когато майка ти разбере , че се чувстваш по - уверена така, ще спре да ти забранява.Но ако си на 14 няма смисъл да го говорим.

hackberry
08-05-2009, 19:13
пхаха,тва е форум не е нужно да ме питаш,за да напиша нещо ;)
сладкишче

mysticinside
08-05-2009, 19:34
Предполагам знаеш че по скъпите преси са с покритие против изгаряне то дори като погледнеш една скъпа преса си личи че покритието и е по различно от на останалите ...а ако не искаш да си гориш косата използвай си пресата и слагай кристали за коса струват към 5 лева и много помагат :) :) :) :)

П.С. аз проблеми с моята майка относно пресите нямах имам 2 и 2-те тя ми ги е купила, косата е моя иии от около 1-2 години я третирам с преси, но стои смело мога да кажа отлично :) :)

Brunetkaa
08-06-2009, 01:13
Мммм смятам да послушам сладкиш_14 и да й докажа че ще се грижа за косата си.даноо..да си промени мнението малко от малко..
мерси все пак на всичкии :)

guinessgirl
08-06-2009, 12:28
ооо,някакво си изправяне,при това на 3 дни + че ще използваш кристали и маски,нищо не е..
ако знаеш хората ( 8-) ) как се гаврят с косите си..

косата не е толкова крехка,колкото си мислите. :)

Kras4eto_lp
08-06-2009, 20:31
Изправям си косата всеки ден от половин година насам...на косата и ми няма нищо даже е в по-добро състояние, но това е защото моята коса е много къдрава и косъма преди беше много дебел. Сега доста изтъня така че не знам твойта коса ако попринцип е тънка дали няма да се скапе много бързо. Ако я изправяш гледай да е колкото се може по рядко и използвай разни неща да я предпазваш :) А и да не забравя....вземи си хубава и качествена преса :D

gaLencheto
08-07-2009, 11:25
ами какво да ти кажа..аз преди всеки ден си я изправях ноо почна да си личи как се изтощава и реших да спра..+ това по добре да си вземеш сешоар за професионално изправяне с него е 100 пъти по-добре,а и не уврежда толкова косата :-) доколкото разбрах косата ти е доста буйна така че пресата няма да помогне особенно много..повече ще ти навреди

Hilary_
08-07-2009, 11:50
До някаква степен майка ти има право .. но в крайна сметка след като сама казваш, че косатат ти на нищо не прилича и не помагат гелове, лакове и т.н. .. :-o Идеята ми е да ти я купи ии абее гледай да не е всеки ден .. :D :D и си накупи маски .. кристали или там каквото е нужно, за да не стане като в началото .. на нищо .. :?

muhkata3
08-07-2009, 12:38
По принцип косата изтънява от пресата, начупва се и се къса - това съм го изпитала :D Ползвай кристали и балсам за коса преди пресата, не я използвай често (само когато имаш нужда). По възможност използвай такива продукти, които са за нагрята коса от висока температура - има такива на Dove. 8)

Boot
08-07-2009, 13:26
ооо,някакво си изправяне,при това на 3 дни + че ще използваш кристали и маски,нищо не е..
ако знаеш хората ( 8-) ) как се гаврят с косите си..

косата не е толкова крехка,колкото си мислите. :)
Не е, обаче винаги си проличава. Пример ще ти дам с твоята собствена коса - гледах няколко от русите ти снимки и изглежда доста изгорена. Преди беше доооста по добре. No offence :)

Romance
08-07-2009, 13:55
Използвам преса от 5 години почти всеки ден, не използвам кристали и други такива неща и косата ми си е окей.. може би е само малко по - суха.
Не се притеснявай чак толкова много.

Brunetkaa
08-07-2009, 17:11
Не, не че е толкова буйна косата ми 8-) обаче просто многото пластове я правят да изглежда лекорошава... и тва все пак много не ми допада като вариант...мм ще си накупя там кристали балсами и т.н.
мерси на всичкиии :) :)

guinessgirl
08-07-2009, 20:58
ооо,някакво си изправяне,при това на 3 дни + че ще използваш кристали и маски,нищо не е..
ако знаеш хората ( 8-) ) как се гаврят с косите си..

косата не е толкова крехка,колкото си мислите. :)
Не е, обаче винаги си проличава. Пример ще ти дам с твоята собствена коса - гледах няколко от русите ти снимки и изглежда доста изгорена. Преди беше доооста по добре. No offence :)


изгоря доста,да... но още не се къса,не пада и т.н.. все пак можеше да е доста по-зле,аз с това се успокоявам :-D

и нейната определено няма да се преебе от изправяне на три дни 8-)

CrazySweety
08-07-2009, 21:44
Имам преса и работата е страшна.Мога да ти кажа че косата ми страшно мн се накъса и до ден днешен я възтановявам.Иска ми се никога да не бях си я купувала.

kinkypinky
08-07-2009, 21:53
ооо,някакво си изправяне,при това на 3 дни + че ще използваш кристали и маски,нищо не е..
ако знаеш хората ( 8-) ) как се гаврят с косите си..

косата не е толкова крехка,колкото си мислите. :)
Не е, обаче винаги си проличава. Пример ще ти дам с твоята собствена коса - гледах няколко от русите ти снимки и изглежда доста изгорена. Преди беше доооста по добре. No offence :)


изгоря доста,да... но още не се къса,не пада и т.н.. все пак можеше да е доста по-зле,аз с това се успокоявам :-D

и нейната определено няма да се преебе от изправяне на три дни 8-)
от косата зависи бе. като я изсветляваш винаги си проличава, ама тва доколко ще прилича на коса след това, си зависи напълно от самата коса. моята мила косичка е ебати шампиона, подлагах я на адски гаври и пак се задържа на главата ми, че чак и се повъзстанови. докатооо имам приятелка, която не смее да сложи нищо друго освен къна, защото просто й е рехава косата и няма да го понесе. идеята ми беше, че не е универсално, де, сетихте се.