PDA

View Full Version : Дали е лошо да спя така...



LittleFashionista
08-06-2009, 07:45
Значи вчера пточетох ето това мение
Ако толкова много ти трябват 3 сантиметра, може да ги направиш и за 1 нощ. Лягаш да спиш по гръб без възглавница, сутринта половин-един час ще си малко по-висока (зависи от общия ръст) отколкото си следобяд или вечерта, при мен разликата между сутрин и вечер е около 4 сантиметра, ама съм доста по-висок... И реших да го пробвам... Легнах си без възглавничка и сутринта незнам как, стана, но тази магиика подейства :-D Попринцип съм 166 , а сутринта като се измерих бях 169 :shock:
Та въпросът ми е, има ли проблем ако вече не спя на възглавница? Може само 1 ден от седмицата да спа на нея... Това дали би било лошо, за вратът ми или нещо друго :-o ...
Да не пропусна да кажа, че спя на ортопедично легло...

FlashMX
08-06-2009, 08:19
Това е невъзможно... 4см за една нощ...Дори временно. Сигурно е нещо свързано със стойката а не растеж.. :D

LittleFashionista
08-06-2009, 08:26
ами и аз не знам как става това чудо :lol: Реших да спя така и... По гръб без възглавница, права стойка и...И аз се чудя... От 166 до 169 :lol:

dimitar123
08-06-2009, 08:45
действа ли ? и аз ще пробвам

ClosedIntoMe
08-06-2009, 08:47
Събуй си домашните чехли преди да се мериш :razz:

adrenal1n
08-06-2009, 08:49
сутринта половин-един час ще си малко по-висока (зависи от общия ръст) отколкото си следобяд или вечерта
Със стойката е свързано 8-) Понеже като нямаш опора отзад на врата и разтягаш някои мускули... Или нещо подобно :D Временни магийки 8-)

EarthShaker
08-06-2009, 08:50
всяка сутрин човек е по-висок с около 2 санта, отколкото вечер... доста тъпо, че не си пробвала да си спиш нормално и пак да се измериш сутринта... не мисля, че ще има разлика :D

а иначе аз по 1 време спах без възглавница и не усетих няква промяна в стойката си

Snickers
08-06-2009, 08:56
аз спя без възглавница, винаги, но по корем :Д
временно е, премери се пак и ще разбереш.
и аз ще направя такъв опит, първо по гръб и после както си спя нормално. 8-)

cooool
08-06-2009, 08:58
Сутрин човек е по-висок, тъй като междудисковите пространства на гръбнака са пълни с течност и са по-стегнати. През деня в последствие от действието на гравитацията тази течност/сухожилия се смачкват от притегателните сили на земята.. така че е напълно нормално да си по-висок като се събудиш от сън :)

OneGirl
08-06-2009, 12:22
И на мен това ми е правило впечатление, че сутрин сме по-високи отколкото вечер.
Вчера сутринта като се събудих ми се стори, че съм по-висока измерих се и наистина бях 2см. по-висока, много се зарадвах :-D , но като се измерих отново след 1 ч. някъде пак си бях същата :( . Иначе бях си спала съвсем нормално с възглавница :D .

Hayashi
08-21-2009, 23:41
Аз по притцип спя без възглавница, така де, тя си е там, но аз я избутвам. честно казано не съм имала някакви проблеми с врата. Даже мисля, че така е по-добре.

fluffka1
08-22-2009, 09:07
нормално е, сутрин човек е по-висок а вечер се "смалява" :-D . е, разкликата не е чак толкова голяма. Аз си го обяснявам с това, че като си легнал тялото ти се отпуска и се "разтяга", после цял ден като седиш прав, ходиш и т.н., тялото се набива и вечер си по-нисък. Абе малко е откачено, ама си е факт. :-D колкото до това да спиш без визглавница, няма лошо, аз всяка нощ си спя без възглавница, така ми е по удобно :grin:

ameli
08-22-2009, 12:48
и аз спя без възглавница, но никога по гръб ... дори да заспя, се въртя много :)

ThePowerOfLove
08-22-2009, 13:25
Да, това е факт. През деня дисковете на гръбначния стълб се свиват, а през ноща се възстановяват. Нещо такова :)

ElinoOor
08-23-2009, 04:12
не е вярно бе аз сутрин съм по-висока само с половин сантиметър :lol:

Adda
08-23-2009, 08:40
Като цяло теорията, която развивате за човешкия ръст сутрин и вечер ми звучи безумна, но ако я приемем те уверявам, че нищо няма да ти стане като спиш без възглавница. Даже някои твърдят, че е по-полезно.

clever
08-25-2009, 10:22
невъзможно ..
просто сутринта си била някак уверена и ти е била по-изправена стойката като си се измерила :Д :lol: :lol:

vanesa0pld
08-25-2009, 11:53
Значи вчера пточетох ето това мение
Ако толкова много ти трябват 3 сантиметра, може да ги направиш и за 1 нощ. Лягаш да спиш по гръб без възглавница, сутринта половин-един час ще си малко по-висока (зависи от общия ръст) отколкото си следобяд или вечерта, при мен разликата между сутрин и вечер е около 4 сантиметра, ама съм доста по-висок... И реших да го пробвам... Легнах си без възглавничка и сутринта незнам как, стана, но тази магиика подейства :-D Попринцип съм 166 , а сутринта като се измерих бях 169 :shock:
Та въпросът ми е, има ли проблем ако вече не спя на възглавница? Може само 1 ден от седмицата да спа на нея... Това дали би било лошо, за вратът ми или нещо друго :-o ...
Да не пропусна да кажа, че спя на ортопедично легло...

аз например,презноща много се въртя и спя без възглавница(понеже я избутвам)

coffee44
08-31-2009, 22:32
И аз много се въртя докато спя и най-често съм прегърнала възглавницата тоест съм спала без възглавница нищо ми няма. като прочетох статията ми стана много интересно дали и аз ще съм по висока на сутринта. обаче на мен не ми е удобно да спя по гръб . ако съм по корем същия ли е ефекта ?

Bianca
09-01-2009, 07:43
Аз спя без възглавница и по принцип така е доста по-добре.

FakeDeath
09-05-2009, 20:38
Някъде бях чел, че има нещо свързано с гравитацията и през деня предимно си в изправено положение и леко се смаляш.
Нямам си и на идея дали наистина е така, но просто казвам. :) 8-)

SunnyTime
09-06-2009, 07:41
Сутрин човек е по-висок, тъй като междудисковите пространства на гръбнака са пълни с течност и са по-стегнати. През деня в последствие от действието на гравитацията тази течност/сухожилия се смачкват от притегателните сили на земята.. така че е напълно нормално да си по-висок като се събудиш от сън :)

+1

LoveRetroMusic
09-06-2009, 07:44
Без възглавница е по-добре, аз винаги така спя. 8-)

TykaSePisheNick
09-06-2009, 08:49
невъзможно ..
просто сутринта си била някак уверена и ти е била по-изправена стойката като си се измерила :Д :lol: :lol:

Възможно.Даваха го по Дискавъри мисля..А и на 1ва страница обясниха защо се случва :)

GotTheLife
09-07-2009, 21:56
без възглавница било най-полезно, ама не е удобно бре