PDA

View Full Version : Приятелство превърнало се в любов...



Snickers
08-06-2009, 22:03
Ще кажете има много такива теми... тази е различна.
Не, няма да ви питам дали приятелството се разваля и т.н.
Замислих се, не знам защо, просто се замислих за това, че любовта би била по-силна, ако преди това е имало наистина добро приятелство.
Всички казват, че приятелство между срещуположни полове няма (аз казвам, че има), но все пак нали за това сме създадени - мъже и жени! Трябва да са заедно, да се обичат и да създават поколение. Хах.
И така... не мислите ли, че една любов изградена върху здрави основи (приятелство), няма да бъде по-силна и истинска от всяка друга? Някак по-различно и красиво ще е. В продължение на години вие сте споделяли тъга, радост, любовни разочарования и накрая - заедно, но не като приятели, а като две влюбени деца (не знам, защо казах деца :Д). И като сте двамата заедно, на някое красиво място, да се сещате за бившите си гаджета, колко сте плакали, как сте си разказвали интересни случки, а всичко това ви се случва на вас.
Мислите ли, че една такава любов може да е вечна? 8-)

Извинявам се, ако съм допуснала грешки.

l0lz
08-06-2009, 22:05
Ще кажете има много такива теми... тази е различна.
Не, няма да ви питам дали приятелството се разваля и т.н.
Замислих се, не знам защо, просто се замислих за това, че любовта би била по-силна, ако преди това е имало наистина добро приятелство.
Всички казват, че приятелство между срещуположни полове няма (аз казвам, че има), но все пак нали за това сме създадени - мъже и жени! Трябва да са заедно, да се обичат и да създават поколение. Хах.
И така... не мислите ли, че една любов изградена върху здрави основи (приятелство), няма да бъде по-силна и истинска от всяка друга? Някак по-различно и красиво ще е. В продължение на години вие сте споделяли тъга, радост, любовни разочарования и накрая - заедно, но не като приятели, а като две влюбени деца (не знам, защо казах деца :Д). И като сте двамата заедно, на някое красиво място, да се сещате за бившите си гаджета, колко сте плакали, как сте си разказвали интересни случки, а всичко това ви се случва на вас.
Мислите ли, че една такава любов може да е вечна? 8-)

Извинявам се, ако съм допуснала грешки.

Да.

sladur4etyYy
08-06-2009, 22:39
и според мен една такава любов би била много силна

PurpleDream
08-06-2009, 22:48
да,но много рядко се срещат толкова силни приятелства между момче и момиче,и в повечето случаи се влюбва само единия....

Sh@d0w
08-07-2009, 03:48
Определено би била по-силна.

Swingswing
08-07-2009, 06:39
Ключа към добро приятелство между момче и момиче(или поне този, които аз съм открил) е двамата да не се привличат физически по никакъв начин.
С най-добрата ми приятелка сме така, тя не ми влиза в критериите за момиче, нито пък аз в нейните за момче и си прекарваме уникално винаги! Споделяме си много, смеем си се, говорим си глупости, правим глупости и т.н.
Даже понякога се чувствам по-големия въпреки, че в действителност тя е по-голямата, заради смешните ситуации в които успява да се набута ежедневно и от които се налага да я измъквам, но нали затова съм я хванал, щото е пълен идиот, като мен :D

Snickers
08-07-2009, 08:19
^ Да, но именно, ако едно такова приятелство се превърне в любов, ще е много силна връзката между двамата. (според мен)

eikichi
08-07-2009, 08:31
Е, незнам, то няма само един вид любов! :-P

Така че, все някога свършва. Death. :shock: :smt071

Snickers
08-07-2009, 08:37
Не може да си сигурен, че след смъртта всичко свършва, така че... : ) :Д

eikichi
08-07-2009, 08:39
Не може да си сигурен, че след смъртта всичко свършва, така че... : ) :Д

Не би ми пукало особенно. :? Все пак съм приел, какво става - да става. :grin:

0nem0retIme
08-07-2009, 09:17
да..

ByK
08-07-2009, 09:55
ами да случвало ми е се е подобно нещо :)

TomR
08-07-2009, 10:00
100% съм съгласен просто чакаш подходящия момент

kamucheto0
08-07-2009, 10:05
според мен да ;)

vampirekiss
08-07-2009, 10:17
Да,една такава любов ще е много силна.Но аз се замислих пък върху друго.Какво е да си влюбен в човек,за когото знаеш всичко,човек чиито карти са ти напълно открити и които познаваш по-добре от себе си.Да ще си кажете,че това е идеално,но дали наистина е така?С такъв човек имат е много общо,но дали една такава връзка не е,ако мога така да се изразя,твърде открита(в смисъл няма тайни)?Хората се познават твърде добре,не могат да скрият нищо един от друг,другия не може да те изненада с нищо ново.Както се казва -даже и чивтовете чорапи си знаете.Лично за мен подобна връзка би била скучна и твърде еднообразна.

anonimchetou
08-07-2009, 10:29
ами по-силна незнам дали ще е но със сигурност по-истинска ... защото има разлика да тръгнеш с някого който познаваш от вчера и с човек който знае всичко за теб и те е подкрепял и т.н. още преди самата връзка.. По-истинска ще е самата връзка. На много от нас се е случвало страшно да си привлечен към някого бързаш да станат нещата между вас.. и изведнъж осъзнаваш че ти не познаваш човека до себе си.. и колко е различен.. Докато ако преди връзката е имало приятелство ще се познавате много добре..

Snickers
08-07-2009, 10:38
^ С годините хората се променят, така че, все ще има нещо ново и ново. Няма как да познаваш един човек напълно. Аз си мисля, че една такава връзка би била много забавна и истинска. Ако си достатъчно изобретателен и разнообразието няма да липсва. Всичко зависи от хората.

за vampirekisss

ssmilee
08-07-2009, 11:10
така е никога неможеш да пзонаваш един човек на пълно ... аз и приятеля ми с който сме година и нещо заедно първо бяхме мн добри приятели .. а сега връзкатани е страхотна .. забавляваме се ужасно много ... подкрепяме се .. обичаме се повече и повече :grin: :-)

Hilary_
08-07-2009, 11:13
Да мисля, че ще е много по-силна любовта ... ;-)

П.С. Няма приятелство между момчета и момичета .. (мое мнение) :-o

slun4ice_90
08-07-2009, 12:23
Преди известно време усетих,че един френд започна да се увлича по мен,както и аз по него,но се спрях... :-o А,той ме попита:"Нищо ли не е останало от чувствата м/у нас?".След т'ва аз не го виждах известно време,а той настояваше да се видим.Видяхме се,но не почувствах нищо.Сега съм сигурна,че е било няк'ва моментна тръпка.Е,поне за мен... :?

Nickole
08-08-2009, 04:12
Да,една такава любов ще е много силна.Но аз се замислих пък върху друго.Какво е да си влюбен в човек,за когото знаеш всичко,човек чиито карти са ти напълно открити и които познаваш по-добре от себе си.Да ще си кажете,че това е идеално,но дали наистина е така?С такъв човек имат е много общо,но дали една такава връзка не е,ако мога така да се изразя,твърде открита(в смисъл няма тайни)?Хората се познават твърде добре,не могат да скрият нищо един от друг,другия не може да те изненада с нищо ново.Както се казва -даже и чивтовете чорапи си знаете.Лично за мен подобна връзка би била скучна и твърде еднообразна.

Stan4o123
08-08-2009, 08:04
би било чудесно... http://www.youtube.com/watch?v=-BPPl9TA0vk чуй тази песен по този повод :)

Snickers
08-08-2009, 13:07
^Наистина хубава песен(текст). :)

babystar
08-08-2009, 13:58
емм .. дамм .. :grin:

Snickers
08-08-2009, 14:23
^ отклонявам се от темата, но ти на колко си?
разгледах ти снсимките и ми изглеждаш адски малка...
към бейбистар

WayWeGo
08-08-2009, 18:02
Повече от година сме добри приятели. Карахме се, сдобрявах ме се. Сега и двамата се чувстваме добре един с друг и нещата може да продължат в добра посока и за нея и за мен.

Да, приятелството може да прерасне в любов, но само ако е споделена.

fire_cat
08-08-2009, 18:40
Възможно е, но също така е възможно всичко да се превърне в пълен провал, отношенията да се прецакат и да си отиде и любовта, и приятелството. Всичко това се изгражда с риск.

Boyd
08-08-2009, 19:21
Доста голям процент, да не кажа почти всички, от неразделените родители са били приятели преди да се влюбят едни в други.

missapple
08-08-2009, 19:25
100% съм съгласен просто чакаш подходящия момент

+10000000 :grin:

IndependentGirl
08-08-2009, 19:37
Дам.. и аз мисля, че една такава любов би била по-силна и по-хубава.. а защо не и "вечна".. :) Все пак ще са й положени здрави основи - приятелството, а приятелите си споделят и помагат.. и ако едно добро приятелство премине в любов ще е чудесно, защото двамата ще се познават добре и доверието вече ще е изградено.. :)

mobsita
08-13-2009, 17:44
да,но много рядко се срещат толкова силни приятелства между момче и момиче,и в повечето случаи се влюбва само единия....

Да, и аз мисля така. Но пък приятелство, прерастнало в любов, е нещо много хубаво! И една такава любов ще бъде много истинска, красива и силна!

Sexy_boy_94
08-13-2009, 20:25
Аз така тругнах със най-добрата си приятелка.. Знаем винаги какво иска другия .. имаме еднавки интереси .. Просто знаем как да доставим удоволствие един на друг ... МНого сме открити един с друг надявам се връзката ни да продължи дълго :P

lipsvashh_mi
08-13-2009, 20:28
ще е по-стабилна,защото ще сте се научили да общувате помежду си и няма да ви е некомфортно в компанията на другия както е в началото на връзка между 2ма човека,запознали се наскоро..ще познавате човека до себе си и това ще прави отношенията ви по-хармонични...ще знаете каво го радва,дразни,как би реагирал в дадена ситуация..като цяло ще ви много по-спокойно и на 2мата....
за да са заедно 2ма души трябва да могат да общуват най-вече..да има какво да си кажат и да им е приятно заедно...а щом са били приятели преди това и 2те неща са на лице..
гадното е обаче ,че в повечето случаи след края на подобна връзка и приятелството се разпада :?

ver4eto90
11-10-2012, 08:43
Zdraveite az imam vruzka ot skoro s nai-dobriq mi priqtel i vsi4ko e tolkova hubavo... poznavame se ot dosta vreme i go obi4am stra6no mnogo no me e strah da mu go kaja .....

Naive
11-10-2012, 08:47
spam
как успя да ми вдигнеш темата, ебаси:Д
няк'во странно е, влизаш и гледаш тема от теб с ник, който вече не ползваш, смях :Д

Azoria
11-10-2012, 12:57
Стара тема... а аз пиша :lol:

Amore-Mio*
11-11-2012, 10:45
Аз пък някак не мога да възприема самата идея.

Не може години наред да съм го гледала с приятелски очи, а един ден да сме влюбени един в друг. Просто, изобщо, ако сме си споделяли всичко - и болка, връзки, любов, ще е гадно по някое време. И на двамата.