PDA

View Full Version : Кокоши трън



ivanstef
08-07-2009, 06:44
На левия показалец на ръката имам една малко издутина (кокоши трън). Не е голям 2х2 мм, но ме дразни. Дали някой знае как се махат тези неща?

xplay
08-07-2009, 07:41
Горят се с течен азот, но аз си слагах 1-2 седмици лепенки за мазоли. След това си поразрових в кокошия трън с клечка за зъби и го изкарах, но не те съветвам да следваш примера ми :D :D

ameli
08-07-2009, 10:51
Горенето на кокошите тръни с течен азот е най-популярното лечение, но трябва да се прилага внимателно, защото може да се прогори кожата около кокошия трън и искайки да си помогнете да си нанесете още по-голяма вреда.

Народът пък препоръчва да се изпробва лечебната сила на чесъна.
реклама
Обелваме скилидка чесън, намачкваме го на кашичка и я намазваме върху предварително измития крак. Важно е да се разрани кожата, където се намира кокошият трън, защото, както казахме, тя е твърда и вроговена. Когато мястото се разрани даваме възможност на лекарството, в случая чесъна, да достигне по-лесно до корена на тръна и да го унищожи. Трябва всяка вечер в продължение на няколко дни да нанасяме чесновата кашичка върху проблемното място, като прикрепваме с анкерпласт. Според народната медицина три дни лечение са напълно достатъчни, за да се отървете от болката.

Звучи добре, имайки предвид, че лекарствата действат много по-бавно, а чесъна пък не е вреден – в смисъл, че няма никаква химия. Обаче, ако някога сте белили с голи ръце повече от половин килограм чесън, то ще знаете за невероятната му изгаряща сила.

Друга домашна рецепта е по-същия начин кокошият трън да се маже с белия сок на смокинята, докато не изчезне. Когато късате смокиня или листо от дървото може би сте забелязали белия лепкав сок – именно той според народните лечители е вълшебно лековит.

И вече по-нова народна рецепта е тази, която се приготвя от лъжица свинска мас и 4 аспирина. Трънът отново се изрязва в дълбочина, намазва се и се залепва. Важно е да атакуваме всички кокоши тръни, които са ни се появили, но най-вече да локализираме кокошият трън – майка, към който да насочим всичките си сили за унищожение.

А според мен пък горещият пясък на плажа е идеален унищожител на кокошите тръни. Възможно е да не е основен, а само съпътстващ, но според мен определено горещия морски пясък и морската вода действат добре за изчистване на ходилата.

Не ви препоръчваме да прилагате бабините рецепти, само ги споделяме. Ако имате подобен проблем, разбира се, че ще се консултирате с кожен специалист или с фармацевт и ще си купите онова, което те ви препоръчват.

Но както се казва – не питайте старило, а патило.



Рецепта за премахване на „Кокоши трън”

Действа ефикасно при малки и средни по размер образувания.

Вземете прясна обелка от картоф (диаметър 1,5-2 см е достатъчен). Сложете в центъра на срезната повърхност щипка салицилов прах. Ако не можете да намерите салицил, стрита таблетка аспирин също върши работа. Вечер преди лягане поставете обелката със салицила върху кокошия трън и я прикрипете с левкопласт или бинт. Да стои така през цялата нощ и на сутринта я сваляте. Повторете процедурата 3-4 поредни нощи. Очакваният резултат е кокошия трън да се размекне и да „изпадне”. „Жилото” на тръна всъщност е втвърдения кератин.

Не се притеснявайте за дупчицата в ходилото, където е лежал тръна. Дезинфекцирайте я с риванол или с кислородна вода, подсушете я и я напълнете със скъпия крем за лице, дето жена ви го крие в дъното на нощното шкафче. Ако салицилът не помогне, помолете някой хирург да „изчопли” тръна, докато все още е размекнат.



стига ти толкова. и другия път питай чичко Гугъл :?

ivanstef
08-07-2009, 11:30
:Мерси много ще опитам. Предполагам няма разлика за крак и ръка. Защото в статията пише за крак.

cherno
08-07-2009, 11:31
Аз имах кокоши трън и баба ми го маза със сок от смокини :)

ameli
08-07-2009, 13:08
:Мерси много ще опитам. Предполагам няма разлика за крак и ръка. Защото в статията пише за крак.

на краката кожата е малко по-груба, но предполагам, че ще стане :)

badbelov93
08-07-2009, 22:19
az znam efektivno le4enie za koko6i tryn ima edna bilka kote6ka stypka se kazva zna4i to se pravi 4ai ot neq i se pie6e nqkolko pyti v denq i sled nqkolko dena iz4ezne bez da zabeleji6 :)

redbul2
08-08-2009, 07:49
Мажи го всеки ден с млякото на смокинов лист.След някое време ще се размекне и ще падне.

LovelyGirl
08-08-2009, 10:11
Като бях малка имах на крака.Можеш да го мажеш и с жълтеничева трева(ако си намериш от някъде).
По-бързо ще стане с азота - на мен ми го гориха 2 пъти и се махна.
Не боли - просто е адски студено и странно.