PDA

View Full Version : Не знаех че може да го имам...



DogOfWar
08-07-2009, 10:40
Здравейте хора. Не знам тук ли трябва да пускам темата... просто съм сразен от следната новина- с мойта приятелка правихме секс за пръв път. Всичко приключи добре. Бяхме с презерватив. Само я отворих без презерватив - 10-15 вкарвания. На следващия ден тя отиде на море. Стоя там повече от седмица и последните няколко дни ми се оплаква че й пари и че й е дискомфортно. Прибра се тук, отиде на лекар и й казал че има херпес. Тоя вирус може само да се потисне- няма махане. А аз не съм и подозирал че може да нося в себе си нещо такова... Имам няколко въпроса:
1. Защо при мен няма симптоми а при нея има?
2. Къде в Пловдив мога да намеря лекар с който да се консултирам относно вируса и лечението?

northernice
08-07-2009, 10:50
1. Щом при теб няма значи не от теб го е лепнала
2. Ако се притесняваш отиди при личната ти да ти даде направление

amk933
08-07-2009, 11:00
Ако е херпес се лекува. Няма неизлечим херпес. Нещо друго да не е? Да не си разбрал нещо грешно? :-o

DogOfWar
08-07-2009, 16:09
Не просто се чувствам като желязо... нищо ми няма, по здрав не съм бил никога... нямам никакви бели точици където и да е било и днес се видяхме с приятелката ми и тя е малко парирана обаче иска да продължиме да си ходим и тн... при нея доста зле е минало всичко... тоест още е в процес на лечение... но на мене нищо ми нямааа и не знам как става тая работа... Била е по басейни с много хлор, била е в морето къде ли не е била... направо не знам какво да си мисля вече... иначе определено отивам на лекар !!!

ПС до amk933: човече след всичко което изчетох, пък и на всичкото отгоре преподавах курс по ХИВ/СПИН предпазване в училище 2 години знам едно - херпес не се лекува!!! потиска се но вируса остава- намира подслон в най- нужните за човека части на тялото - мозък и гръбначен стълб. :/

Undying
08-07-2009, 19:14
Щом е ходила на басейни, е мнооооого вероятно от там да е хванала херпеса. Ти сам казваш, че си здрав и нямаш симптоми, и все пак е добре да отидеш да се прегледаш. Казваш "беше в басейни с много хлор", но това никой, освен тези, които хлорират басейните не може да го знае. Другото важно нещо е, че човек може да се зарази с херпес и от най-малкото нещо, като например при ползването на хавлия, която принадлежи на човек страдащ от това заболяване.
И за жалост ще те подкрепя в мнението ти, че гениталният херпес няма лечение, вирусът си остава в човешкото тяло и може да се появи по всяко време на всяко място. И разбира се може да се предаде моментално при секс без предпазни мерки.... :(

DogOfWar
08-07-2009, 21:43
Малко егоистично може да прозвучи ама ще се радвам ако не съм аз не съм носител и не съм й го предал- защото в момента малко или много ми иде да се самоубия... провалих й животеца... ако аз съм източника значи има много лош край: нашите деца ще са носители на вируса, а ако се разделим така заразяваме още 2ма човека... Супер криво и виновно и умряло ми е вече... в понеделник ще ходя да вида за направления и тн. и а дано да излезе нещо хубаво накрая въпреки че изобщо не виждам никаква надежда вече... а ако кажа на майка ми което няма да го направя щото съм вече на 20 години човек, просто ще я съсипя от стрес вече... =(

redbul2
08-08-2009, 07:53
Може и от теб да е.Вирусът периодично се активира.В останалото време и при някои хора е скрит,латентен.Не се проявява толкова остро.

NarcisaB
08-08-2009, 08:27
Може и от теб да е.Вирусът периодично се активира.В останалото време и при някои хора е скрит,латентен.Не се проявява толкова остро.

+1

Зависи от състоянието на имунната система. Това, че при теб няма проявление, не значи че не си носител. Както сам каза - в добра форма си.
Иначе херпесът може да се активира от стрес, съпровождащи инфекции, настинки, менструация и т.н.

DogOfWar
08-08-2009, 08:53
Знам че може да е латентен обаче цял живот нищичко ми няма нищо не се е появявало и тн... не знам в понеделник вторник ще се разбере...

ПС: не съм се разболявал вече 3години и половина от нищо... не съм чувствал никакви странни болки и дуриг работи там долу...

NarcisaB
08-08-2009, 09:25
Ами нали това ти обяснявам :)

Ако си имал други партньорки, независимо дали това включва акт без предпазни средства, е вероятно да си носител на заразата. Но фактът, че не боледуваш и имунната ти система очевидно е силна, не позволява на вируса да прояви симптомите си и вероятно поради тази причина остава скрит. А ако приятелката ти е имала настинка, била е изложена на някакъв стрес или дори на някаква силна емоция, е възможно вирусът да се активира.
Вярвам, че ще я упътят за лекарствените препарати, които възможно най-добре ще облекчат симптомите и макар да не я излекуват, ще предотвратят активирането на вируса в бъдеще, като така до минимум ще се сведе опасността от зараза на евентуалните бъдещи сексуални партньори.
И за в бъдеще не пропускайте презервативите :)

DogOfWar
08-19-2009, 15:37
Днес си получих всички резултати! Кръвна проба, секретна проба всичко е точно! С други думи нямам никви инфекции болести и херпеси и глупости!! Тва е хубаво нали ама тря да видим как го е хванала тя :(

Anabel
08-19-2009, 15:55
Ако решиш да идеш на лекар и ако сте от Пловдив и двамата мисля,е е най-добре да се посъветваш с гинеколог.Има един мноооооооооооооооооого добър лекар в кв. Капана и мисля,че се казваше Ямаков и не съм сигурна точно,понеже вече не ходя при него защото не съм в БГ,че кабинетът му е частен и се намира на първият етаж в Агенцията по вписванията,ако искаш пиши на ЛС да ти дам номерът му,но по-добре вземете направление от личния,защото е много добър ама много добър лекар и надали ще можете да си запазите час,а и може малко по скъпичко да ви легне.Иначе и аз мисля,че не може да се лекува,но надали в 21 век ще има нещо нелечимо :) според мен е най-добре да се посъветвате с този лекар,ако решите.

kalpazanka
08-19-2009, 16:13
Не се лекува, въпреки че е 21ви век. По-скоро им е нужна консултация с имунолог и /или микробиолог, за да се разясни ситуацията. Единият е лепнал вируса, другият е с отрицателен резултат от изследвания.... определено е интересно. Авторе, на твое място бих повторила изследванията в друга лаборатория.

DogOfWar
09-27-2009, 21:04
Значи имаше при нея рецидивчета- 2 на брой... тя казва че са леки и няма проблеми не я дрязнят... Не сме правили все още нищо- имам предвид не сме спали от тогава... и все пак имам 1 въпросче малко тъпичко и е много раничко за него ама все пак ми е много интересно следното- тя е носител на херпеса, аз не съм- как да забременее тя при положение че шанса и аз да го пипна 50% което не е малко? не ме е страх от херпеса просто питам какво бихте направили вие :)

Abigoria
09-28-2009, 11:01
Всички канали свършват в морето... В България има само 2- 3 пречиствателни станции, които не пускат лайната на хората да се вливат в Черно море. Заради тези 'Физиологични съкровища", изхвърляни във водата, се получават страшно много инфекции (давам пример със себе си, отида ли на море, получавам уроинфекции с коли бактерии) . Така че 80% е от морето и не си виновен ти... Друг вариант е леко да е чакала да я отворят и да се е отдала на някого другиго, но това ме съмнява... Кажи й да не ходи вече на плаж по Черноморието :)

natity91
09-28-2009, 13:02
и според мене е от морето. А колкото до това да е спала с друг... съмнява ме, ако беше така щеше да се застрахова и да каже, че е от замърсена вода или нещо друго.. все пак не би искала да я хванат :) :-D