PDA

View Full Version : Ескапел



_butterfly_
08-08-2009, 10:56
Така започвам с проблема- менструацията ми свърши на 31 юли, вечерта правих секс, стана гаф и след 1 ден пих Ескапел. Три часа след приема на хапчето имах леко зацапване, поинтересувах се за него и разбрах, че е нормална реакция. Дотук добре, но днеска приблизително една седмица преди старата ми менструация и приема на хапчета пак ми дойдее. А четох, че по принцип трябва да очаквам цикъла ми след 28 дни около датата на приема на Ескапел. И питам по- компетентните по въпроса, защото за първи път пия такова хапче, дали трябва да се притеснявам и да ходя на лекар. Благодаря предварително.

NarcisaB
08-08-2009, 11:00
Нормално е, да. Въпреки че са единственият вариант след гаф, не е много добра идея да се приемат. Много объркват и цикъла, и всичкото.
Нямаш повод за притеснение, вероятно зацапването ще изчезне скоро и менструацията ти ще дойде нормално, но обратното също не е изключено, всеки организъм реагира различно, а специално тези таблетки се месят много гадно в естествения биологичен ритъм, гледай да ги избягваш :)

Midi4ka
08-08-2009, 21:43
Нормално е да,както знаем Ескапел те пази от забременяване и предизвиква втора ментруация...но гледай да не ги пиеш често,чеее хич не е хубаво... бъгва организма...