PDA

View Full Version : Защо няма жени-родолюбки?



Nam3less3
08-08-2009, 14:17
Темата не е феминистическа. Не ви ли прави впечатление, че почти няма жени-патриоти, родолюбки и т.н. И в нета почти не съм срещал такива даже. Защо е така - просто жените водят друг живот и рядко се интересуват от политика, или рядко има жена с чест, чувство на дълг и т.н.? Или просто живота не им го позволява?
Пуснах темата, за да освежа и разнообразя раздела.

Dennitsa
08-10-2009, 14:35
Как да няма бе? България осмисля цялото ми съществуване.

Nam3less3
08-10-2009, 14:42
Как да няма бе? България осмисля цялото ми съществуване.Има, но са рядкост, в сравнение с мъжете.

love_enrique
08-10-2009, 20:15
Има,как да няма.Но ако под патриотизъм разбирате псевдо национализма който се налага тука,пази боже да има и жени толкова фанатизирани.Иначе аз от малка съм възпитавана в патриотизъм и любов към България,която обаче няма нищо общо с идеите за родолюбие на повечето във форума!

Momchence
08-12-2009, 19:23
щот са умни и не се занимават с глупости :shock:

родолюбието не се изрзява и показва, а се чувства и прилага

love_enrique
08-12-2009, 20:10
родолюбието не се изрзява и показва, а се чувства и прилага

Много добре казано :)

bulgarian1878
08-12-2009, 21:22
Думата патриотизъм /което е синоним на родолюбие до някаква степен/ обвързва единствено момчетата. Произлиза от "патрио", което означава любов към бащиното огнище, към бащината къща и изобщо към бащиния род. Може да се каже общо взето, че патриотизъм и родолюбие има само при момчетата, от далечни време се е приемало, че е така, а и до ден днешен си е.

При жените или по-скоро момичетата в случая, патриотизмът се изразява в подкрепа на народа, каквато са дали преди време - след войните, по време на робството и след освобождението ни - повишаване на раждаемостта, подкрепа на семейството с изразяване на стабилно положение. Т.е. в днешно време ако някое момиче се счита за патриотка или родолюбка, което в пълно значение на думата е невъзможно, все пак може да го ПОКАЖЕ, не само да го пише тук-там за "слава" сред връстничките й, като се държи сериозно, създаде здрава и стабилна връзка, в следствие семейство, изгради се като личност, за да може да развива и себе си; да бъде достойна дама.

Защо няма ли?... Как да има, пълно с кифли. Няк'ви доста изпростели същества, за които тоя текст ще се стори особено сложен. :razz:

Momchence
08-12-2009, 21:39
колко романтично-носталгично само...

силните и храбри мъже се трепят и бъхтят за родината, а жените им превръзват раните и готвят вскусни манджи :lol:

замислям се дали да не стана патриот :lol:

bulgarian1878
08-12-2009, 21:50
Много забавно, нали... ;} Да се подиграваш на една история градила се хиляди години. Пък кой те знае, може и да не си българин. Ако си - жалко, във всяка раса има и такива индивиди. =)

love_enrique
08-12-2009, 21:55
колко романтично-носталгично само...

силните и храбри мъже се трепят и бъхтят за родината, а жените им превръзват раните и готвят вскусни манджи :lol:

замислям се дали да не стана патриот :lol:

Какво виждане за патриотизма очакваш от хора,които не са успели да се "адаптират" в съвременната епоха и са останали някъде към края на 19ти век,твърдо убедени,че трябва да водим война с турци,цигани,евреи,ЕС и нз кой още.Мислят си,че е адски достойно и патриотично да си чешеш езика с възрожденските стихотворения и агитации за тяхното приложение в нещо като "съвременни въстания".

А това,че няма жени патриоти,а ако има то ролята им е да раждат деца... :lol: :lol: :lol:

Momchence
08-12-2009, 21:56
във всяка раса има и такива индивиди. =)
българин вече раса ли е? :lol: :lol:

якооо

европоидна раса
монголоидна раса
негро-австралоидна раса
българска раса

:lol: :lol: :lol:

bulgarian1878
08-12-2009, 22:04
Първо ще отговоря на двадесет и първи векчанката /я, открих нова дума! :D/, която явно е прекалено модерна, че се присмива на тия, които още са от "деветнадесети век"... Колко забавно. :razz: Жалко, всъщност. ;}

Та, това за раждането на децата го дадох като пример от многото. Но е задължително, да. А не да се лигавят и глезят с по едно, МАКСИМУМ две, деца. Ти явно реши да изопачаваш думите, както са ти удобни. Разбира се! Не се и очудвам. На какви ли не индивиди съм попадал. xD

А относно другия, дето ми намери грешка - мммхм, тук грешката е моя, приязнавам, в мисълта ми беше да напиша "всеки народ", не раса.

Momchence
08-12-2009, 22:11
ти си патриот, нямаш право на грешки :lol:

заради такива пикльовци като теб, дет са грешали в историята, сега сме на това дередже :lol:

bulgarian1878
08-13-2009, 06:38
:lol: :lol: :lol:

Ти ли ще го кажеш?! :D:D:D ХАХАХАХАХАХАХА !

Всъщност, всезнайко, заради такива утрепки като теб /е па връщам си обидите ^^ (да, падам на твоето ниво, представи си... както биха казали някои дървени философи, lol)/ сега сме на това положение, не заради мен.
Ако си някоя комунистическа утрепка или анархично безполезно същество - естествено, че аз ще съм ти виновния. Само дето хора като мен, част от рода ми от 1920 година, и т.н. са запазили Българския дух и традиции. И ще се постарая те да останат.

Моля те, не ме разсмивай за в бъдеще по този начин, че имам проблеми с един зъб и венеца му, доста дискомфортно е... :lol: :lol:

Редакция
И спри да спамиш... Не те знам как са те оставили толкова време във форума, гледам имаш доста мнения... Ако всичките ти са такива, леле... Глобален мод съм в друг форум и такива спамове като твоите най-ги обичам... xD

AutumnTears
08-13-2009, 07:57
е от къде тези предрасъдъци?
аз не съм българка, но живея тук и обожавам България, традициите и фолклора...

T72
08-13-2009, 09:00
Защото всички жени са пикли и чифутки (извинявам се за обидите), ама по друг начин не знам как да го кажа. За тях единствено дрешките и гримовете са важни, за тях понятията чест, морал НЯМА, има подлизурство и нищо друго.

AutumnTears
08-13-2009, 09:25
е не всички жени/мъже са еднакви.. 8-)

Dennitsa
08-13-2009, 09:53
А това,че няма жени патриоти,а ако има то ролята им е да раждат деца... :lol: :lol: :lol:

Жените не са само едно туловище за разплод.

love_enrique
08-13-2009, 12:09
А това,че няма жени патриоти,а ако има то ролята им е да раждат деца... :lol: :lol: :lol:

Жените не са само едно туловище за разплод.

Именно,затова ме напушва смях като чета постовете на разни "патриоти"

erikkoynov
08-13-2009, 14:43
Има,просто патриотизЪма на повечето се изразява в това да разясняват какъв кенеф е България. 8-)

amk933
08-13-2009, 15:55
Не бих казал, че няма патриотки, а че останаха много малко по простата причина, че за 80% от 20 годишните маникюрът, мерцедеса, перхидролните екстеншъни, силикона, проституцията и богатия 90-годишен младок изместиха семейните и патриотичните ценности. ;)

bulgarian1878
08-13-2009, 18:21
Ехе, ехе, либералке, така ли ще си говорим вече? ;D Пък и ти написах доста ясно, надявам се че си достатъчно интелигентно момиче /НАДЯВАМ СЕ! :o /, че да го разбереш: дадох го като пример. Пък ако теб те "напушва смях" - спри да пушиш такива вещества, миличката ми... Думата е с такова значение и ако не ти харесва - не си такава. Ако ти харесва - си такава. Никой не ти говори да ходиш и да избиваш този, този, този и този. Жената винаги е била една важна частита от семейството, както и изобщо от човечеството. И именно заради това патриотизмът на момичетата не се пише, а се показва, когато дамата е СЕРИОЗНА. Както вече написах. Ако за теб патриотизмът е да се правиш на по-важна от другите, както всяка друга се мисли, за съжаление грешиш доста. ;)

love_enrique
08-13-2009, 19:23
Хаха интересно по какво точно предцени моя патриотизъм.Не аз съм тази,която разпространява разни националистически клипчета и се превзема цитирайки наизуст българските революционери и възрожденски стихотворения-не съм го казала конкретно за тебе-просто такова ми е общото впечатление от псевдо патриотизма който се разлива из тоя форум...А с кое съм се правила на важна не ми стана ясно,но ти си знаеш...
За мен патриотизма не се състои в това да говориш високопарни приказки лишени от смисъл наляво и надясно и да повтаряш колко обичаш България.Патриотизма се изразява с ДЕЙСТВИЯ,съзнание и достойно поведение,което включва много по-прости задължения от разни героични подвизи (да спазваш законите,да си изхвърляш боклука в кофите,да не минаваш на червено,да не съсипваш природата и тн и тн).А за да бъдеш достоен българин няма значение нито пола,нито професията,нито дори цвета на кожата.Така че самата тема просто е безсмислена

Firstwave
08-13-2009, 19:26
Има ,как да няма. Има такива които са много по-големи патриотки от повечето мъже. То и мъжете не сме останали много ,та е сходна ситуацията май.

Ilikeliljon
08-13-2009, 19:34
Няма толкова жени патриотки по една причина. Женската природа не отговаря на това понятие. Смисъла на матриархата като идея е, че всички хора са равни, защото всички са деца на майка си (разбирайте това в широкия смисъл на думата). А някой по-горе беше писал, че патрио идвало от любов към бащиното огнище, това също отговаря на въпроса. Отделно в нашата история е имало жени патриотки като баба Тонка например и така нататък. Просто ние момчетата сме по-склонни към изразяването на патриотизма в демонстрации, спорове, научни данни от типа Македония е българската поради това и това.... и така нататък. :) :) Жената е патриотка вътрешно, а не външно :-o :-o

bulgarian1878
08-13-2009, 20:08
Хаха интересно по какво точно предцени моя патриотизъм.Не аз съм тази,която разпространява разни националистически клипчета и се превзема цитирайки наизуст българските революционери и възрожденски стихотворения-не съм го казала конкретно за тебе-просто такова ми е общото впечатление от псевдо патриотизма който се разлива из тоя форум...А с кое съм се правила на важна не ми стана ясно,но ти си знаеш...
За мен патриотизма не се състои в това да говориш високопарни приказки лишени от смисъл наляво и надясно и да повтаряш колко обичаш България.Патриотизма се изразява с ДЕЙСТВИЯ,съзнание и достойно поведение,което включва много по-прости задължения от разни героични подвизи (да спазваш законите,да си изхвърляш боклука в кофите,да не минаваш на червено,да не съсипваш природата и тн и тн).А за да бъдеш достоен българин няма значение нито пола,нито професията,нито дори цвета на кожата.Така че самата тема просто е безсмислена

Значи е станало недоразумение, но от писаното от твоя стара определено се правеше на важна и надменна. ;) Все тая, съгласен съм с всичко, което написа ОСВЕН: цвета на кожата.

Българинът НЕ казвам, че е "ариец", както сигурно един куп "скинчета" биха твърдели /пък и не съм скинхед/, но все пак е БЯЛ. Доказано бял. И Българин не може да е всеки, който на личната му карта пише, че има Българско гражданство. Но нека не спорим за глупости, нито ще те убедя, нито ти мен ще убедиш. Пък и ми е писнало да водя спорове... ;D

Редакция:
А, забравих да допълня нещо друго. Явно сме се засичали някъде другаде, което пък ме кара да си мисля друго: не мислиш ли, че тези превземки, които правя /признавам ги, няма да отрека ^^/ цитирайки исторически личности е с някаква цел? Изброи важни неща, които явно си чела, там основно е написано и следното: който ще да ми се смее, който ще да се радва, който ще да ми каже "Браво!", който ще да ми каже "идиот..." - не ми пука, важното е, че ако ЕДИН ЧОВЕК успее и проумее нещо важно за света - ще има ефект. А обидата лесно се минава. Именно, замисли се защо го правя и защо си губя времето /особено сега, когато съм болен.../ с какви ли не влезли и невлезли в пубертета, опитвам се да говоря дори и с по-възрастни от мен - 25 годишни, 50 дори. И има ефект.
Аз НЕ карам хората да бъдат "нацисти", ако това си мислиш. Карам ги просто да се почувстват по-горди, а не смачкани, изоставени и самотни. И да знаят, че все пак има някой, който ги обича на тая земя.

ZipFail
08-13-2009, 20:34
Поправка: Всеки идоевропейски(бял) народ е арийски ^^

love_enrique
08-13-2009, 20:42
Е,поне имаш добра мотивация. Да не мислиш,че на мен ми е много забавно постоянно да споря с хора с коренно различно политическо виждане от моето?!Просто ми е неприятно,че тъй като националистите във форума преобладават,обикновенно се представят нещата много едностранно и само от 1та гледна точка.Не искам децата,които може би четат този раздел да си мислят,че това е единствената форма на управление и начин на мислене.Предценявам нещата от гледна точка на либерализма,затова идеите ни с повечето съфорумници се разминават.Целта ми е ако не друго то поне да бъдат представени и 2те страни,въпреки,че признавам,че има и доста по-компетентни от мен демократчно мислещи хора,само съжалявам,че не пишат по-често,те биха представили може бе по-убедително моите идеи.

А за цвета на кожата имах предвид,че дори един циганин би могъл да бъде достоен българин (въпреки,че май едва ли са останали такива), важно е съзнанието и това как изпълняваш задълженията към родината си,независимо от външните белези

aresmurt
08-14-2009, 01:37
Не бих казал, че няма патриотки, а че останаха много малко по простата причина, че за 80% от 20 годишните маникюрът, мерцедеса, перхидролните екстеншъни, силикона, проституцията и богатия 90-годишен младок изместиха семейните и патриотичните ценности. ;)
Не съм съгласен с теб. 80% е малко, някъде около 94-95% мисля, че е по-реално. Аз лично не се сещам да познавам момиче, което да е патриотично/националистически настроено. Може пък да са някакви скрити лимонки и да не го показват видимо?!?

Momchence
08-14-2009, 07:10
Има,просто патриотизЪма на повечето се изразява в това да разясняват какъв кенеф е България. 8-)
а не е ли? :-o

bulgarian1878
08-14-2009, 08:03
Е,поне имаш добра мотивация. Да не мислиш,че на мен ми е много забавно постоянно да споря с хора с коренно различно политическо виждане от моето?!Просто ми е неприятно,че тъй като националистите във форума преобладават,обикновенно се представят нещата много едностранно и само от 1та гледна точка.Не искам децата,които може би четат този раздел да си мислят,че това е единствената форма на управление и начин на мислене.Предценявам нещата от гледна точка на либерализма,затова идеите ни с повечето съфорумници се разминават.Целта ми е ако не друго то поне да бъдат представени и 2те страни,въпреки,че признавам,че има и доста по-компетентни от мен демократчно мислещи хора,само съжалявам,че не пишат по-често,те биха представили може бе по-убедително моите идеи.

А за цвета на кожата имах предвид,че дори един циганин би могъл да бъде достоен българин (въпреки,че май едва ли са останали такива), важно е съзнанието и това как изпълняваш задълженията към родината си,независимо от външните белези

Не знаех, че националистите тук преобладават, честно казано, когато се регистрирах си помислих, че бързо ще стана черната овца, ако не дори и да си изям бана, заради правилните виждания. :D /пък и на доста места има големи идиоти и както обичам да се заяждам... xD/ Та. Мотивацията вече я губя, защото населението ме отчайва безкрайно. Глупаво, просто и заблудено. Няма лошо да се представят нещата от различни гледни точки, но по този начин, по който успяхме горе-долу до тук - с разбирателство. За съжаление от нашата страна, националистите /пък и някои националсоциалисти/ са толкова зле в общуването и нямат никаква обща култура, затова разговорите протичат по простия начин: "ае духайте ве, ХИТЛЕР Е ЖИВ!" и точка. Глупости на търкалета.
А децата, които четат този раздел е хубаво да си мислят едно: да обичат Родината и да се грижат за нея по всякакъв начин. Формата на управление няма значение. И социализъма е обучавал в родолюбие, за жалост и в русофилия, и националсоциализъма обучава в родолюбие, за жалост там пък германофилията е ОГРОМНА, но има нещо лошо: единствено демокрацията не възпитава в родолюбие. Демокрацията цели глобализация, а Родолюбието винаги е било в тесен и затворен кръг. Глобализацията унищожава всичко онова, което са градили преди нас.

Глобализацията унищожава нивите, които баба ми и дядо ми до ден днешен обработват и ние им помагаме, глобализацията унищожава икономическата структура, която нечии родител подпомага със своята фирма и прочее неща. Именно затова донякъде не съм съгласен.

Твоето мнение? ;)

amk933
08-14-2009, 09:59
^Сега сигурно ще ме изядете. :D

Аз пък нямам нищо против националистите, стига да спазват някакви норми на поведение и да не създават проблеми а да "воюват" цивилизовано. Но от там нататък не съм съгласен, че всеки режим възпитава е добро и всеки режим е хбав. Първо социализма и неговата "научна" форма или така наречения комунизъм. Какво им е полезното? Редно ли е един човек да работи като луд, да има страшно много отговорности, а да получава колкото една чистачка? След това фашизма и нацизма, които са по-скоро терористични управления, изпълнени със страх, изпълнени с омраза към другите държави, изпълнени с хора, контролирани от самопровъзгласили се тоталитарни и авторитарни диктатори и считащи жената за разплоден добитък, а не за човек, какво му е хубавото? :-o

Иначе аз съм си дете на демокрацията, защитавам я като форма на управление, защитавам свободните капиталистически пазари по модела на Адам Ливайн, защитавам нейните принципи. Кой колкото си изкара - толкова, защото не е редно да има еднаквост при това разнообразие от работи, носещи преди всичко различни отговорности. Другото е, че демокрацията учи на толерантност. И не случайно в света демокрацията е една от най-старите форми на управление, съществуваща още от времената на Древна Елада. Аз не казвам, че и тя си няма своите минуси, но определено не са толкова фрапантни, колкото при другите режими. :)

love_enrique
08-14-2009, 10:25
Либерализмът не означава непременно глобализация.Той е задължително условие за едно добро управление,но не е достатъчно само по себе си.От историята е станало ясно,че нищо прекалено не е хубаво.Умереност и постепенно,но постоянно развитие е гаранцията за просперитет и демокрацията е точно такава-не прави резки движения без да предвиди последствията.Това им е лошото на всички диктатури-водят до тирания и преврати,както и прекалената демокрация води до анархия.Затова смятам,че реформите трябва да се правят стъпка по стъпка,едновременно с развитието на обществото,защото разминаването не води до нищо хубаво.
А що се отнася до патриотизма...не мисля че той зависи от формата на управление,а по начина ти на живот,възпитание и тн.Крайния национализъм води до нетолерантнос,което определено не е в интерес на държавата,която се предполага,че трябва да обичаме.

ZipFail
08-14-2009, 10:33
Веднъж да съм съгласен с теб ^ ;-)

aresmurt
08-14-2009, 11:57
Има,просто патриотизЪма на повечето се изразява в това да разясняват какъв кенеф е България. 8-)
а не е ли? :-o
Абе муха нЕкой задържалите те тука насила. Ако не ти харесва - паспортчето и айде да те нЕма. Може хиляди неща да не са в ред, но си е нашата държава. И вместо да ревеш "какъв кенеф е България" наприва нещо, макар и малко, че да не е така!

love_enrique
08-14-2009, 12:03
http://www.vbox7.com/play:2435974f Eто защо не може и не трябва да съществува комунизма

bulgarian1878
08-14-2009, 13:37
След това фашизма и нацизма, които са по-скоро терористични управления, изпълнени със страх, изпълнени с омраза към другите държави, изпълнени с хора, контролирани от самопровъзгласили се тоталитарни и авторитарни диктатори и считащи жената за разплоден добитък, а не за човек, какво му е хубавото?
Ооо, ти... Достатъчно ми е да ти видя грозноватия аватар, пък като ти прочетох и поста - вече ме изуми наистина максимално. Както и да е.
"Терористични" управления? :D Изпълнени със страх?! :D:D:D :lol: :lol: :lol: ХАХАХАХА! Доста ме заливаш със смях.

Я ако ще споменаваш някои думи научи ПЪРВО как се пишат, ВТОРО какво означават, ТРЕТО ако ще говориш за дадена епоха или период от време - научи какъв е бил животът. С кое са терористични управления? Вярно, че не са най-добрите и не са перфектни, ама са далеч от тероризъма.

Много сте ми забавни, някакви неначетени дечковци /не те знам на колко си, ама сигурно и 16-17 нямаш/ решили да говорят по някоя тема, за която си нямат и идея.

Я, за другото явно си наясно - демокрацията води до толерантност. Именно. МНОГО ЗЛЕ! Има една приказка на един велик Българин: "Толерантността води до смърт!". Айде сега се замисли за какво ти говоря!

Редакция:
А, и още нещо, драги ми всезнайко. Демокрацията не се е използвала ИЗОБЩО като една от първите форми на управление. Напълно-напълно-напълно напротив.
То бива-бива, ама такива като теб от разсмиване чак започват да дразнят със заблуденост и американофилия. ^^

Та така. Нека преминем на следващия пост, който поне ще коментирам с цел и с идея, а не с надсмешка като за горния индивид с грозния аватар и още по-смешния подпис.


Либерализмът не означава непременно глобализация.Той е задължително условие за едно добро управление,но не е достатъчно само по себе си.От историята е станало ясно,че нищо прекалено не е хубаво.Умереност и постепенно,но постоянно развитие е гаранцията за просперитет и демокрацията е точно такава-не прави резки движения без да предвиди последствията.Това им е лошото на всички диктатури-водят до тирания и преврати,както и прекалената демокрация води до анархия.Затова смятам,че реформите трябва да се правят стъпка по стъпка,едновременно с развитието на обществото,защото разминаването не води до нищо хубаво.
А що се отнася до патриотизма...не мисля че той зависи от формата на управление,а по начина ти на живот,възпитание и тн.Крайния национализъм води до нетолерантнос,което определено не е в интерес на държавата,която се предполага,че трябва да обичаме.
Така, така... Много съгласен съм с теб! А и именно това съм казал аз - формата на управление не влияе на патриотизма, ОСВЕН ако не е демокрация. Права си, че не винаги тя води до глобализация, но световните лидери и хората в които са парите печелят, ако има глобализация, а демокрацията, както вече беше написано, води до толерантност, от което се възползват те => има глобализация.

Т.е. на теория демокрацията може да НЕ води към глобализация, но на практика води. Мисля, че би трябвало да се съгласиш...

love_enrique
08-14-2009, 14:40
Не може да се каже еднозначно кое отрича патриотизма и кое води до липсата му.Зависи от демокрацията и от управляващите (които хората са избрали-те също носят отговорност)Америка да не би да не са патриоти?Да не би да плюят по родината си наляво и надясно като нас?Изобщо не знам как очакваме останалите нации да ни уважават,когато ние сами не го правим,но това е друг въпрос.
А що се отнася до глобализацията...еми да ,в един момент става неизбежна,всяка форма на управление си има и негативни последствия,но тези които би причинила една световна диктатура биха били много по-пагубни за света.Както вече казах-истината е по средата,нещо прекалено няма как да даде добър резултат.
Като се замислиш,ако Африка,Индия и източните страни бяха богати,ние щяхме да сме бедни и гладни.Кофти,но няма как всички да са добре,светът не е устроен така и за съжаление не вярвам,че това може да се промени изведнъж със смяна на формата на управление

amk933
08-14-2009, 15:15
След това фашизма и нацизма, които са по-скоро терористични управления, изпълнени със страх, изпълнени с омраза към другите държави, изпълнени с хора, контролирани от самопровъзгласили се тоталитарни и авторитарни диктатори и считащи жената за разплоден добитък, а не за човек, какво му е хубавото?
Ооо, ти... Достатъчно ми е да ти видя грозноватия аватар, пък като ти прочетох и поста - вече ме изуми наистина максимално. Както и да е.
"Терористични" управления? :D Изпълнени със страх?! :D:D:D :lol: :lol: :lol: ХАХАХАХА! Доста ме заливаш със смях.

Я ако ще споменаваш някои думи научи ПЪРВО как се пишат, ВТОРО какво означават, ТРЕТО ако ще говориш за дадена епоха или период от време - научи какъв е бил животът. С кое са терористични управления? Вярно, че не са най-добрите и не са перфектни, ама са далеч от тероризъма.

Много сте ми забавни, някакви неначетени дечковци /не те знам на колко си, ама сигурно и 16-17 нямаш/ решили да говорят по някоя тема, за която си нямат и идея.

Я, за другото явно си наясно - демокрацията води до толерантност. Именно. МНОГО ЗЛЕ! Има една приказка на един велик Българин: "Толерантността води до смърт!". Айде сега се замисли за какво ти говоря!

Редакция:
А, и още нещо, драги ми всезнайко. Демокрацията не се е използвала ИЗОБЩО като една от първите форми на управление. Напълно-напълно-напълно напротив.
То бива-бива, ама такива като теб от разсмиване чак започват да дразнят със заблуденост и американофилия. ^^

Та така. Нека преминем на следващия пост, който поне ще коментирам с цел и с идея, а не с надсмешка като за горния индивид с грозния аватар и още по-смешния подпис.


Либерализмът не означава непременно глобализация.Той е задължително условие за едно добро управление,но не е достатъчно само по себе си.От историята е станало ясно,че нищо прекалено не е хубаво.Умереност и постепенно,но постоянно развитие е гаранцията за просперитет и демокрацията е точно такава-не прави резки движения без да предвиди последствията.Това им е лошото на всички диктатури-водят до тирания и преврати,както и прекалената демокрация води до анархия.Затова смятам,че реформите трябва да се правят стъпка по стъпка,едновременно с развитието на обществото,защото разминаването не води до нищо хубаво.
А що се отнася до патриотизма...не мисля че той зависи от формата на управление,а по начина ти на живот,възпитание и тн.Крайния национализъм води до нетолерантнос,което определено не е в интерес на държавата,която се предполага,че трябва да обичаме.
Така, така... Много съгласен съм с теб! А и именно това съм казал аз - формата на управление не влияе на патриотизма, ОСВЕН ако не е демокрация. Права си, че не винаги тя води до глобализация, но световните лидери и хората в които са парите печелят, ако има глобализация, а демокрацията, както вече беше написано, води до толерантност, от което се възползват те => има глобализация.

Т.е. на теория демокрацията може да НЕ води към глобализация, но на практика води. Мисля, че би трябвало да се съгласиш...

Хахахаха. То си личи кой не е чел. Как Мусолини и Хитлер са елиминирали политическите си опоненти? Как са били избивани хиляди хора противници на режима? Как се нарича да избиеш 22 милиона руснаци и 78 от 82 си най-опитни генерали поради някакви безпочвени и напълно неоправдани съмнения? Голямата Чистка на Йосиф Сталин не си ли я чувал? Гестапото и SS войниците на Хитлер да не мислиш, че са раздавали бонбони? Погледни какво правят Нго Дин Дием във Виетнам и Мао Зедонг в Китай! Това, ако са ти малко примери за това как се използва терор за целите на такива пагубни за човечеството режими, които за съжаление още не са изкоренени, значи си сляп. Геноцид, терор, цензура и избиването на политически и неполитически опоненти на режима, са били като добър ден по времето на комунизма, фашизма и нацизма. Нищо хубаво няма в тях. В нищо екстремално няма нищо хубаво.

И си спести определенията, защото опредено не съм неначетен относно история, а просто не се лъжа с про-съветските шльокавици дето се мотаят из българския пазар и колко хубаво е било по времето на Сталин.

А за толерантността, изобщо няма какво да споря. Толерантността е едно от нещата, което ни различава от животните и ни прави хора. И изобщо не ме интересува какво е казал някой-си. И аз мога да кажа какво ли не, важното е какво показва историята.

А за демокрацията порови малко и се поразтърси, вместо да ми плямпаш наизуст. От 5 в п.х. демокрацията е форма на управление в Древна Елада и Плато я описва като алтернатива на олигархията, монархията и тимокрацията. ;)

bulgarian1878
08-14-2009, 15:56
ghahahahaha!

Как пък изтърва да напишеш, че е избил и шест милиона евреи тоя лошия терорист Хитлер? /имам съмнения, че Хитлер е замесен с 11 септември! Хитлер е жив и той направи атентата !!! :grin: :grin: / :D Точно от теб не очаквах да го пропуснеш така, или то е случайно?

Брей, аз ли не съм бил чел достатъчно? :D То може да прилича на някоя форма на управление, но демокрация ли ще я наречеш? :lol: :lol:
Та ти сравни гума на трактор с гума на рено клио бе, приятел! :D

Остави тая тема, нека пак да върна най-забавната, която се получи тук благодарение на теб, глобалисткото ми клоунче.
Та, да ти отговоря: Хитлер и Мусолини са елиминирали политическите си опоненти на камък-ножица-хартия. Има исторически доказателства!!! :razz: :razz:


И изобщо не ме интересува какво е казал някой-си.
Драги ми, от простолюдието, теб може да не те интересува, но голяма част от населението, което Е ДОСТАТЪЧНО ПРОСТО И ВСЕ ПАК ОСЪЗНАВА, че този човек е велик и е направил за България нещо си, което сигурно трябва да знаеш, щом си начетен. Та не някакъв си пикльо като тебе, дето се поддава на чуждата пропаганда /ти изкара, че аз съм промития, представи си... xD/, ще отрича един велик човек и една велика мисъл, която ни е запазила като народ до днес. И именно заради такива пикльовци като теб вече народът ни загива.


опредено не съм неначетен относно история, а просто не се лъжа с про-съветските шльокавици дето се мотаят из българския пазар
Така е, не се лъжеш по голяма част от истината /абе прав си, че има големи глупости в пропагандата на национализма/, а се лъжеш по глобалната пропаганда за демокрация, мир по света и оргии с негри. Ми честито, да ти го слагат двама тогава. :-D


и колко хубаво е било по времето на Сталин.
Че ти сега ли разбра? Аз съм такъв русофил... За родинО, за СталинО! :D

Ех, ама си ми забавен... ;D

amk933
08-14-2009, 16:18
^Много умно, само дето забравих да се смея. Може да подсказваш друг път. И да начетен съм, но не с българска, а с глобална история, защото не уча в българско училище. Иди малко понаучи що е то аргументация и как се отговаря с факти, защото не ти се отдава особено. В поста ти нямаше и капка смисъл. ;)

bulgarian1878
08-14-2009, 16:26
lol. Ама ти искаш да ти давам факти ли? Че за чии, дето се вика, да си губя времето със сериозен разговор за теб? :lol:

Напротив, поста си го написах само и единствено да си ти се посмея. И го направих. :D

Пък то е нормално, когато се смеят на твой гръб да не ти е забавно, и твоя беше безмислен. Нищо ново под слънцето... На Великата Демокрация. :D:D

amk933
08-14-2009, 17:16
Добре направи, че са самозастреля с мълчание. То и какво да напишеш? Нали първо трябва да се мисли, а за да се мисли, трябва сиво вещество. :neutral:

love_enrique
08-14-2009, 21:30
bulgarian1878 не си прав.Тъпо е да се присмиваш на думата демокрация ,след като очевидно не разбираш смисъла и,нито познаваш примерите за приложението и.Ако не съм права,ок,докажи,че не говориш просто е така да не ти е скучно.И вместо да се опитваш да се присмиваш на всяка дума на колегата демократ,докажи си твърденията с примери и факти,иначе постовете ти нямат смисъл.

kristo
08-14-2009, 21:37
bulgarian1878 не си прав.Тъпо е да се присмиваш на думата демокрация ,след като очевидно не разбираш смисъла и,нито познаваш примерите за приложението и.Ако не съм права,ок,докажи,че не говориш просто е така да не ти е скучно.И вместо да се опитваш да се присмиваш на всяка дума на колегата демократ,докажи си твърденията с примери и факти,иначе постовете ти нямат смисъл.
Нормално е да се присмива на сегашната американо-глобалистка "демокрация", която не виждам на кого, освен на равините-ционисти е докарала нещо хубаво. Тази голяма измама взе да бъде разбулвана и разбирана от все повече хора по света. Лъжат ни и ни омайват със сладникаво-сантиментални лъжи за човешки права и свободи, а всъщност за всичко сме роби на парите, които се държат "по правило" от една определена "богопомазана" каста, а за простолюдието като нас - по една филийка хляб. Хранят ни с илюзии, а ние верваме, че живеем в демокрация - плюя на такава демокрация, тя е нещо вредно, антинационално, антихуманно, помага на олигархията, на крадците и грабителите, които се возят в лъскави коли и си позволяват дрехи за хиляди евро, вечерят за стотици евро, а ние се стискаме почти за всичко. На това ли му викаш ти "демокрация" и "нормален живот" госпожичке? Явно гледането на турски сериали те е отнесло в един съвсем друг, нереален и несъществуващ в момента свят.

amk933
08-14-2009, 21:42
bulgarian1878 не си прав.Тъпо е да се присмиваш на думата демокрация ,след като очевидно не разбираш смисъла и,нито познаваш примерите за приложението и.Ако не съм права,ок,докажи,че не говориш просто е така да не ти е скучно.И вместо да се опитваш да се присмиваш на всяка дума на колегата демократ,докажи си твърденията с примери и факти,иначе постовете ти нямат смисъл.
Нормално е да се присмива на сегашната американо-глобалистка "демокрация", която не виждам на кого, освен на равините-ционисти е докарала нещо хубаво. Тази голяма измама взе да бъде разбулвана и разбирана от все повече хора по света. Лъжат ни и ни омайват със сладникаво-сантиментални лъжи за човешки права и свободи, а всъщност за всичко сме роби на парите, които се държат "по правило" от една определена "богопомазана" каста, а за простолюдието като нас - по една филийка хляб. Хранят ни с илюзии, а ние верваме, че живеем в демокрация - плюя на такава демокрация, тя е нещо вредно, антинационално, антихуманно, помага на олигархията, на крадците и грабителите, които се возят в лъскави коли и си позволяват дрехи за хиляди евро, вечерят за стотици евро, а ние се стискаме почти за всичко. На това ли му викаш ти "демокрация" и "нормален живот" госпожичке? Явно гледането на турски сериали те е отнесло в един съвсем друг, нереален и несъществуващ в момента свят.

kristo, ставаше въпрос за друго. Ставаше въпрос, че фашизмът, нацизмът и комунизмът са базирани на терористически практики, за което във втория си пост дадох солидни факти, на които bulgarian1878 не можа да отговори, а се опита да се присмее, при това доста неуспешно. Прочети първия ми пост на тази страница и виж как се развива "диалога". И като четеш имай предвид, че мислим много различно. Опитай се да се абстрахираш от темата и виж фактите на въпросния умник, спрямо мойте постове. ;)

love_enrique
08-14-2009, 21:46
bulgarian1878 не си прав.Тъпо е да се присмиваш на думата демокрация ,след като очевидно не разбираш смисъла и,нито познаваш примерите за приложението и.Ако не съм права,ок,докажи,че не говориш просто е така да не ти е скучно.И вместо да се опитваш да се присмиваш на всяка дума на колегата демократ,докажи си твърденията с примери и факти,иначе постовете ти нямат смисъл.
Нормално е да се присмива на сегашната американо-глобалистка "демокрация", която не виждам на кого, освен на равините-ционисти е докарала нещо хубаво. Тази голяма измама взе да бъде разбулвана и разбирана от все повече хора по света. Лъжат ни и ни омайват със сладникаво-сантиментални лъжи за човешки права и свободи, а всъщност за всичко сме роби на парите, които се държат "по правило" от една определена "богопомазана" каста, а за простолюдието като нас - по една филийка хляб. Хранят ни с илюзии, а ние верваме, че живеем в демокрация - плюя на такава демокрация, тя е нещо вредно, антинационално, антихуманно, помага на олигархията, на крадците и грабителите, които се возят в лъскави коли и си позволяват дрехи за хиляди евро, вечерят за стотици евро, а ние се стискаме почти за всичко. На това ли му викаш ти "демокрация" и "нормален живот" госпожичке? Явно гледането на турски сериали те е отнесло в един съвсем друг, нереален и несъществуващ в момента свят.

Всеки,който си позволява да оплюе дадена форма на управление би следвало да предложи нещо по-добро.За мен лично истинската и умерена демокрация винаги е била в Англия,а САЩ са силно повлияни от нея.Каквито и слаби места да намериш на този вид управление,то те бледнеят пред тиранията,варварството и назадничавостта на всички останали държавни устройства.Тук ще си позволя да цитирам най-великия политик (поне за мен) "Демокрацията е най-лошата форма на управление,с изключение на всички останали,изпробвани досега"

kristo
08-14-2009, 22:07
Хмм, казал "демократа" Чърчил и заповядал да пуснат бомби над мирното население на София през 1944 година...

Инак, не отричам чисто идеологически демокрацията, а я отричам в сегашния и вандалски, антинационален и олигархически вид. То това няма нищо общо със смисъла на понятието демокрация. По същата логика СССР са твърдели, че са демократи и освободители и че истинската демокрация е комунистическата демокрация колкото и несъвместими да са двете понятия. Така че всеки си я използва тая демокрация като изтривалка. Ето защо съм толкова скептичен, че някога, ако живота продължава да е толкова неравноправен, демокрацията може да се осъществи. Тогава какъв е смисъла да се бием в гърдите, че сме демократи, след като условията ни живот не ни позволяват да налагаме тази форма на управление, след като в момента се вижда, че по-важно е да се съхраним като българи? А това дали ще станем демократи можем да го говорим след като съхраним и опазим България.

amk933
08-14-2009, 22:10
Хмм, казал "демократа" Чърчил и заповядал да пуснат бомби над мирното население на София през 1944 година...

Инак, не отричам чисто идеологически демокрацията, а я отричам в сегашния и вандалски, антинационален и олигархически вид. То това няма нищо общо със смисъла на понятието демокрация. По същата логика СССР са твърдели, че са демократи и освободители и че истинската демокрация е комунистическата демокрация колкото и несъвместими да са двете понятия. Така че всеки си я използва тая демокрация като изтривалка. Ето защо съм толкова скептичен, че някога, ако живота продължава да е толкова неравноправен, демокрацията може да се осъществи. Тогава какъв е смисъла да се бием в гърдите, че сме демократи, след като условията ни живот не ни позволяват да налагаме тази форма на управление, след като в момента се вижда, че по-важно е да се съхраним като българи? А това дали ще станем демократи можем да го говорим след като съхраним и опазим България.

То че мирно мирно, ама е било война и България е била на страната на Германия, така че това не е нещо, за което Чърчил може да се вини. И не ми казвай, че сме нямали избор. Да не би Сърбия и Гърция да са имали? Не, но са се били достойно и са направили добрия избор, а нашият малоумен цар си продал гъза на Хитлер срещу солидни обещания. :?

kristo
08-14-2009, 22:24
Хмм, казал "демократа" Чърчил и заповядал да пуснат бомби над мирното население на София през 1944 година...

Инак, не отричам чисто идеологически демокрацията, а я отричам в сегашния и вандалски, антинационален и олигархически вид. То това няма нищо общо със смисъла на понятието демокрация. По същата логика СССР са твърдели, че са демократи и освободители и че истинската демокрация е комунистическата демокрация колкото и несъвместими да са двете понятия. Така че всеки си я използва тая демокрация като изтривалка. Ето защо съм толкова скептичен, че някога, ако живота продължава да е толкова неравноправен, демокрацията може да се осъществи. Тогава какъв е смисъла да се бием в гърдите, че сме демократи, след като условията ни живот не ни позволяват да налагаме тази форма на управление, след като в момента се вижда, че по-важно е да се съхраним като българи? А това дали ще станем демократи можем да го говорим след като съхраним и опазим България.

То че мирно мирно, ама е било война и България е била на страната на Германия, така че това не е нещо, за което Чърчил може да се вини. И не ми казвай, че сме нямали избор. Да не би Сърбия и Гърция да са имали? Не, но са се били достойно и са направили добрия избор, а нашият малоумен цар си продал гъза на Хитлер срещу солидни обещания. :?
Тцтц, а те мислех за по-начетен в историята... Когато Англо-американските бомби заливат София, България вече е била на страната на Антихитлеристката коалиция. А тези бомби били като "наказание" за "неправилния" ни избор. Интересно, кое му е неправилното, след като Хитлер конкретно на нас българите с нищо не не навредил, а ни е върнал освен това Македония, Западните покрайнини, Беломорието и Южна Добруджа?

И не ставай смешен, Гърция и Сърбия "гордо" отстоявали на вермахта - смях. Хитлер ги е скапал за нула време. Отделно, че Сърбия отначало си е била с Хитлер, но 1940 година се извършва държавен преврат и прогерманското правителство е сменено с про-англо-френско. Така че въпрос на шанс. А ние сме направили логичния и явно правилен избор - съюз с Германия. Та ако не беше този съюз, днеска даже южна Добруджа нямаше да ни върнат Англо-американо-съветските демократи.

amk933
08-14-2009, 22:34
^И аз те мислех за по-начетен по история! :) Последните бомбардировки са на 17 Април 1944, а България е "либерализирана" на 22 Юни 1944. Така че да годината е същата, но има съществена разлика от няколко месеца. ;)

А за Гърция и Сърбия изобщо не си прав. Първоначално е било поставено на Италия да ги превземе, но не е успяла и е търсила помощта на Хитлер. И дори след като Хитлер е завзел двете държави, е имало страшно силна съпротива, особено в Сърбия. И тук изобщо не става въпрос за това кой ще те смачка по-бързо, а за моралния избор. Да не мислиш, че Сърбия и Гърция не са знаели, че ще бъдат премазани? Знае ли са много ясно, но са постъпили достойно, като са се били срещу гнусните нацисти. И изобщо не сме постъпили правилно - да застанем на страната на един фанатизиран националист и неговите благи обещания. Има разлика между лесно и достойно и ние тогава не сме я направили, за което не е виновен народа, а царя, не ме разбирай погрешно. ;)

kristo
08-14-2009, 23:18
Цар Борис Трети е един многоуважаван от мен владетел на България, може би най-добрия след Стамболов. Това е бил най-добрия избор за България- да се съюзим с Германия. Другия е бил да се съюзим с антибългарски настроените Франция и Англия, които никакви териториални придобивки не са ни предлагали, за сметка на това са се застъпвали за претенциите на Сърбия и Гърция спрямо Македония, Покрайнините и Беломорието, също тези на Румъния спрямо южна Добруджа. Демек, искали са пълно запазване на статуквото от Версай и Ньой, което е грабителско и катастрофално за България. Докато Германия ни е обещала територии и ни ги е дала, това е! И издевателства над българския народ не е правила, а това е много важно. Нещо, което САЩ и Англия направиха при бомбандировките.

И не сравнявай Сърбия и Гърция и България - първите две са наистина окупирани от Германия, но ние не сме били под германска окупация. Така че няма за какво да се борим срещу тези, които са ни лоялни съюзници. А това, че били нацисти - не ме интересува особено много. Нима САЩ и Англия са се интересували от това, че Сталин избива десетки милиони съветски граждани? Не, обединили са се с него, защото са имали общ интерес и враг. Същото е било положението с Германия, България, Унгария и Хърватско - всички сме били потърпевши от изцяло несправедливия Версайски мирен договор(всъщност диктат) и сме се борили го да премахнем. Не може да искаш да се обединяваме с тези, които ни ограбиха хиляди квадратни километри земи, тези, които несправедливо ни наложиха стотици милиони репарации, тези, които докараха България до положението на една страна без армия, без икономика, без нищо.

amk933
08-14-2009, 23:28
Цар Борис Трети е един многоуважаван от мен владетел на България, може би най-добрия след Стамболов. Това е бил най-добрия избор за България- да се съюзим с Германия. Другия е бил да се съюзим с антибългарски настроените Франция и Англия, които никакви териториални придобивки не са ни предлагали, за сметка на това са се застъпвали за претенциите на Сърбия и Гърция спрямо Македония, Покрайнините и Беломорието, също тези на Румъния спрямо южна Добруджа. Демек, искали са пълно запазване на статуквото от Версай и Ньой, което е грабителско и катастрофално за България. Докато Германия ни е обещала територии и ни ги е дала, това е! И издевателства над българския народ не е правила, а това е много важно. Нещо, което САЩ и Англия направиха при бомбандировките.

И не сравнявай Сърбия и Гърция и България - първите две са наистина окупирани от Германия, но ние не сме били под германска окупация. Така че няма за какво да се борим срещу тези, които са ни лоялни съюзници. А това, че били нацисти - не ме интересува особено много. Нима САЩ и Англия са се интересували от това, че Сталин избива десетки милиони съветски граждани? Не, обединили са се с него, защото са имали общ интерес и враг. Същото е било положението с Германия, България, Унгария и Хърватско - всички сме били потърпевши от изцяло несправедливия Версайски мирен договор(всъщност диктат) и сме се борили го да премахнем. Не може да искаш да се обединяваме с тези, които ни ограбиха хиляди квадратни километри земи, тези, които несправедливо ни наложиха стотици милиони репарации, тези, които докараха България до положението на една страна без армия, без икономика, без нищо.

Но не може и да се обединиш с този, който казва, че славяните са една недостойна раса и благодарение на коготото в концентрационните лагери освен всякакви други и стотици хиляди славяни са били избити. И България трябва да ти кажа, че тук може и да не я посочват като окопирана от нацистите, но в чужбина я сочат като такава. И за бомбандировките провери ли го това с датите? Аз съм сигурен, че е така. :) А аз изобщо не бих посмял да наредя Борис из великите български владтели. За мем има трима такива - Симеон Велики, Иван Асен 2 и Калоян. :)

ZipFail
08-14-2009, 23:31
Но не може и да се обединиш с този, който казва, че славяните са една недостойна раса и благодарение на коготото в концентрационните лагери освен всякакви други и стотици хиляди славяни са били избити.
Огормна изцепка.. 8-)

amk933
08-14-2009, 23:35
Но не може и да се обединиш с този, който казва, че славяните са една недостойна раса и благодарение на коготото в концентрационните лагери освен всякакви други и стотици хиляди славяни са били избити.
Огормна изцепка.. 8-)

^Нима? Поинтересувай се малко какво е казал Хитлер за Славяните като раса и колко са били избити и надали пак ще мислиш, че е изцепка. ;)

aresmurt
08-14-2009, 23:37
Да не би Сърбия и Гърция да са имали? Не, но са се били достойно и са направили добрия избор, а нашият малоумен цар си продал гъза на Хитлер срещу солидни обещания. :?

Сърбите са били за кратко на страната на Тристрания пакт, но става преврат и се отмятат. Колкото до Борис III - аз го уважвам като политик и личност. За мен той много ловко е управлявал държавата в тези смутни времена. Какъв е смисъла немската армия да мине през България, да ни смаже и пак да си стигне до Гърция. Още повече, че приди това е минала през много по-големи от България държави. Все пак е успял 1 и половина да ни задържи извън войната. А след това участието ни е почти символично докато сме на страната на Германия - общо взето сме вървяли след немската армия и сме установявали бългаско управление и сме снабдявали немците с провизии.


Тцтц, а те мислех за по-начетен в историята... Когато Англо-американските бомби заливат София, България вече е била на страната на Антихитлеристката коалиция. А тези бомби били като "наказание" за "неправилния" ни избор. Интересно, кое му е неправилното, след като Хитлер конкретно на нас българите с нищо не не навредил, а ни е върнал освен това Македония, Западните покрайнини, Беломорието и Южна Добруджа?

И не ставай смешен, Гърция и Сърбия "гордо" отстоявали на вермахта - смях. Хитлер ги е скапал за нула време.

Грешка, бомбандировките са в края на 1943 и началото на 1944, т.е. точно сме си билина страната на Германия. Като изключим ненавистта на Чърчил към България, се смята че са като отговор на свалените от наши самолети и ПВО прелитащи самолети на Съюзниците, които са отивали да бомбандират нефтените заводи в Плоещ, Румъния. Иначе гърците и сърбите водят люта партизанска битка със силите на Вермахта.

ZipFail
08-15-2009, 00:49
Но не може и да се обединиш с този, който казва, че славяните са една недостойна раса и благодарение на коготото в концентрационните лагери освен всякакви други и стотици хиляди славяни са били избити.
Огормна изцепка.. 8-)

^Нима? Поинтересувай се малко какво е казал Хитлер за Славяните като раса и колко са били избити и надали пак ще мислиш, че е изцепка. ;)
Прочутата репклика на Хитлер- 'Славяните са калта на човечеството', даже не е негова, изречението е от реч на Троцки и в следствие му е препсвана заради един тъп журналист ;)

А българите дори не сме славяни...

Не ми се пълни темата с офтопик, така че за по лесно си отвори гугъл..

amk933
08-15-2009, 11:05
Но не може и да се обединиш с този, който казва, че славяните са една недостойна раса и благодарение на коготото в концентрационните лагери освен всякакви други и стотици хиляди славяни са били избити.
Огормна изцепка.. 8-)

^Нима? Поинтересувай се малко какво е казал Хитлер за Славяните като раса и колко са били избити и надали пак ще мислиш, че е изцепка. ;)
Прочутата репклика на Хитлер- 'Славяните са калта на човечеството', даже не е негова, изречението е от реч на Троцки и в следствие му е препсвана заради един тъп журналист ;)

А българите дори не сме славяни...

Не ми се пълни темата с офтопик, така че за по лесно си отвори гугъл..

Тази е на Троцки, НО наистина си отвори Гугъл и попрочети малко от репликите на Хитлер, една от които е да се избива всичко славянско, срещнато по пътя, другата е, че славяните са суб-раса и суб-хора, къде къде под нивото на арианската раса. Поразтърси се малко, ще ги видиш. Аз не ти говоря за един цитат, защото Хитлер хиляди пъти е показвал неприязънта си към славянското население. Само за справка - 500 000 избити славяни в концлагери. :?

И ние сме и славяни...

Firstwave
08-15-2009, 11:27
Ми не сме славяни. Същелявам ,че ще те разочаровам. Има славянски гени ,но далеч не са доминиращи. Второ всяка една идеология се създава с определена цел. Целта на идеологията срещу славяните е противодействие срещу врага им СССР. А пък ако намериш ред в който Хитлер смята българите за славяни ще разбиеш на пух и прах съвременната историография. Като ще се води диспут поне да е интелигентен , нали така.

amk933
08-15-2009, 11:35
^Да и най-добре ще е да не си говорим на изуст. Масовото население в Мизия, Тракия и Македония е славяни, които по-късно се смесват с траки илири, елини, келти и сармати. Освен славяните другите 2 основни групи изграждащите българския генен фонд са траките и прабългарите. ;) Има го това и в едно от последните изследвания на ниво ДНК и отделните хромозоми, които ясно показват този факт. :)

ZipFail
08-15-2009, 11:45
Толкова ми е писнало да се обсъжда тоя 'холокост' че дори ме мързи да ти давам цифри...в концлагерите няма и половин милион избити, камо ли славяни..
А славянското в генофонда на Българите е няма и 10%..

amk933
08-15-2009, 11:52
Толкова ми е писнало да се обсъжда тоя 'холокост' че дори ме мързи да ти давам цифри...в концлагерите няма и половин милион избити, камо ли славяни..
А славянското в генофонда на Българите е няма и 10%..

Хахахахахахах. 500 000 избити. Само един от немските генерали е признал, че той самият е разпоредил избиването на 1 милион само евреи, пък те не били 500 000 общо. :razz: Да не говорим за общото преброяване на еврейското население, което показва, че след Холокоста липсват между 5 500 000 и 6 300 000 и общо към 11 000 000 души. Айде стига глупости. Половин година сме го учили това цифром и словом, а това, че неонацистите и разни други смешници отричат истината и разстилат червеното килимче на Хитлер си е техен проблем. :?

67% от еврейската популация в Европа е избита.

ZipFail
08-15-2009, 12:43
http://incogman.files.wordpress.com/2009/02/auschwitz-death-toll-arolsen-1.jpg
Официалния доклад на червения кръст..с това темата може да приключи :)

amk933
08-15-2009, 12:58
http://incogman.files.wordpress.com/2009/02/auschwitz-death-toll-arolsen-1.jpg
Официалния доклад на червения кръст..с това темата може да приключи :)

Хахахаха. Официалният доклад? Ти въобще разбра ли какво пише на тази бележка? Едно парче хартия, на което всеки може да надраска нещо, благодарение на Фотошоп и после да го публикува във собствеия си блог? Бройката на евреите, историците, световната история и призналите се за виновни немски генарали казват това:

http://img219.imageshack.us/img219/7774/64622922.png

ZipFail
08-15-2009, 13:11
Както и да е, недей да спамиш тука, има достатъчно теми по въпроса..

kristo
08-15-2009, 13:54
Офф, айде стига с тия твои любими евреи, темата е друга, а ти пак евреи та евреи. И твоите паранои за Хитлер са направо смешни - искал да избие славяните и барабар с тях и нас българите, които отделно, че не сме славяни. Вземи чети и нещо друго освен измишльотините на американо-съветската пропаганда. Това за славяните ти казаха, че е грандиозна глупост и манипулация на съветската пропаганда.

amk933
08-15-2009, 14:07
Офф, айде стига с тия твои любими евреи, темата е друга, а ти пак евреи та евреи. И твоите паранои за Хитлер са направо смешни - искал да избие славяните и барабар с тях и нас българите, които отделно, че не сме славяни. Вземи чети и нещо друго освен измишльотините на американо-съветската пропаганда. Това за славяните ти казаха, че е грандиозна глупост и манипулация на съветската пропаганда.

Въобще не са ми любими и ти го знаеш много добре, просто не ми пречат и нямам нищо против тях. Да пречи ми Хитлер, да пречат ми концлагерите, а това за славяните го пише във всяка история, не само в българската. Най-малкото славняската писменост произхожда от България. :)

Поинтересувай са малко повече от история и ще видиш какво е казал Хитлер за славяните. Не са особено благи неща. Май пак ще стане като вчера с датите на бомбардировките... 8)

ZipFail
08-15-2009, 14:50
Кво очакваш да каже, 'Отиваме да избием руснаците, ама иначе славяните са готини.' :lol:

kristo
08-15-2009, 18:26
Офф, айде стига с тия твои любими евреи, темата е друга, а ти пак евреи та евреи. И твоите паранои за Хитлер са направо смешни - искал да избие славяните и барабар с тях и нас българите, които отделно, че не сме славяни. Вземи чети и нещо друго освен измишльотините на американо-съветската пропаганда. Това за славяните ти казаха, че е грандиозна глупост и манипулация на съветската пропаганда.

Въобще не са ми любими и ти го знаеш много добре, просто не ми пречат и нямам нищо против тях. Да пречи ми Хитлер, да пречат ми концлагерите, а това за славяните го пише във всяка история, не само в българската. Най-малкото славняската писменост произхожда от България. :)

Поинтересувай са малко повече от история и ще видиш какво е казал Хитлер за славяните. Не са особено благи неща. Май пак ще стане като вчера с датите на бомбардировките... 8)
В коя история пише, че Хитлер искал да избие славяните, я ми посочи?! някоя от преди 1989 година със сигурност, не, че и сега подобни глупости не продължават да се пишат от ученици на комунистическите историчари, ама нейсе. Мога да ти кажа, че главния расолог на Третия Райх и дясна ръка на Хитлер - Ханс Гюнтер цитира в книгите си средновековни карти, на които сред арийските народи са отбелязани и славяните.

Отделно избегна да прочетеш, че българите не сме славяни, още повече, че Хитлер не ни е смятал така или иначе за такива. Ако става въпрос славянския етнос не съществува - има само езиково-културна група, която по името на езика(славянски, който няма нищо общо с въображаемия славянски етнос, които тогава не е бил измислен като такъв), която се нарича славянска, но не и етнос славяни. Сравни руснаците и белорисите с поляците и чехите, нас българите с поляците и чехите, с руснаците дори, със сърбите, да видиш колко много се различаваме уж "славянски" етноси помежду си. Няма такъв единен славянски етнос, това е факта. Хитлер го е знаел това много добре. Омразата му към Русия и Полша не е била етническа или "расова" такава, а е била на политическа основа, на основата на тезата за настъплението на Германия на изток. Славянството е било удобно измислена теза, за да се прикрият чисто политическите стремежи на Райха, които нямат общо с етнос и раса.

bulgarian1878
08-16-2009, 20:47
Оле! Три дни ме нямаше и тоя паразит се разписал все едно си е купил нова клавиатура на майкрософт-педерейшънъл. Та така. Казва, че съм му се присмял "неуспешно". Поне само до там прочетох, щото пак се присмях. :D И беше успешно, иначе едва ли брат ми би дошъл да ми се скара да пазя тишина в единадесет и четирдесет. И предния път си беше успешно, аз доста си се посмях. :razz:

love_enrique, с теб ще си говорим допълнително, има смисъл и ще отделя време, няма проблем.

Пък с тебе, amk933 /a.k.a. akъm933/, какво имам да говоря и какви факти да ти представям бе? :D Аз каквото съм си чел и съм си осъзнал за себе си ще си го запазя за себе си и за хората, които си заслужават да се води разговор с тях. Сиреч, ходи си догледай порното с негри /може да има и някой друг евреин там, забелязах през скролването ми, че явно ги обичаш? :lol: :lol: / и не се занимавай с мен и с "моите" факти. Не съм ти търсачка, че да ти ги докарвам. Като ти е интересно /а то явно не ти е, щото ми ръсиш някакви доста големи глупости :D/ иди си в чич` Гугъл /работи всеки ден от 08:00 до 22:30 без почивка/ и чети каквото ти трябва. Там ще намериш информация от това, че Мустакът бил лош, до това, че едва ли не е бог. Ти вярвай в каквото искаш, малкото интелигентни хора са осъзнали истината отдавна, друга голяма част пък от малоумниците си мислят, че я осъзнават, ама само се поддават на пропагандата /говоря и за демократи, и за псевдо националсоциалисти, с които пък е пълно/, а другата част от интелигентине хора просто са прекалено добри и това не им позволява да погледнат малко нещата от по-различен ъгъл, за да разберат, че с мирно явно няма да стане /доказано е хиляди години и до ден днешен (а, и сега да не ми минеш с номера "вие само с войни знаете", че вече и трети пост няма да си изхабя за тебе, сополанко :) )/. За тях обаче бих отделил от свободното си време.

И тъй като си ми много забавно същество, ще си се гъбаркам ОЩЕ с теб, пък ти ако искаш си го считай за успешно. Важното е, че докато се гъбаркам се заливам от смях. Ама не сега, ще изчакам някой бисер /който със сигурност ще има във всичките ти постове, но съм преуморен да чета много простотии на едно място/.

:razz: :razz: :razz: :razz:

Редакция:
Ама и аз съм доста тъп... xD Една дума "Здравей" не успях да напиша правилно, за което се извинявам на когото трябва.

Ilikeliljon
08-17-2009, 06:36
Офф, айде стига с тия твои любими евреи, темата е друга, а ти пак евреи та евреи. И твоите паранои за Хитлер са направо смешни - искал да избие славяните и барабар с тях и нас българите, които отделно, че не сме славяни. Вземи чети и нещо друго освен измишльотините на американо-съветската пропаганда. Това за славяните ти казаха, че е грандиозна глупост и манипулация на съветската пропаганда.

Не знам дали е искал, но е щял да ги избие. :-o :-o :-o Хитлер не си поплюва. :)

Ilikeliljon
08-17-2009, 06:40
Хмм, казал "демократа" Чърчил и заповядал да пуснат бомби над мирното население на София през 1944 година...

Инак, не отричам чисто идеологически демокрацията, а я отричам в сегашния и вандалски, антинационален и олигархически вид. То това няма нищо общо със смисъла на понятието демокрация. По същата логика СССР са твърдели, че са демократи и освободители и че истинската демокрация е комунистическата демокрация колкото и несъвместими да са двете понятия. Така че всеки си я използва тая демокрация като изтривалка. Ето защо съм толкова скептичен, че някога, ако живота продължава да е толкова неравноправен, демокрацията може да се осъществи. Тогава какъв е смисъла да се бием в гърдите, че сме демократи, след като условията ни живот не ни позволяват да налагаме тази форма на управление, след като в момента се вижда, че по-важно е да се съхраним като българи? А това дали ще станем демократи можем да го говорим след като съхраним и опазим България.

То че мирно мирно, ама е било война и България е била на страната на Германия, така че това не е нещо, за което Чърчил може да се вини. И не ми казвай, че сме нямали избор. Да не би Сърбия и Гърция да са имали? Не, но са се били достойно и са направили добрия избор, а нашият малоумен цар си продал гъза на Хитлер срещу солидни обещания. :?
Тцтц, а те мислех за по-начетен в историята... Когато Англо-американските бомби заливат София, България вече е била на страната на Антихитлеристката коалиция. А тези бомби били като "наказание" за "неправилния" ни избор. Интересно, кое му е неправилното, след като Хитлер конкретно на нас българите с нищо не не навредил, а ни е върнал освен това Македония, Западните покрайнини, Беломорието и Южна Добруджа?

И не ставай смешен, Гърция и Сърбия "гордо" отстоявали на вермахта - смях. Хитлер ги е скапал за нула време. Отделно, че Сърбия отначало си е била с Хитлер, но 1940 година се извършва държавен преврат и прогерманското правителство е сменено с про-англо-френско. Така че въпрос на шанс. А ние сме направили логичния и явно правилен избор - съюз с Германия. Та ако не беше този съюз, днеска даже южна Добруджа нямаше да ни върнат Англо-американо-съветските демократи.

Аааа реве ми се вече, стига бе Кристо ти наистина ли си историк, ако си много здраво ти куца фактологията, ама много здраво. Първа бомбардировка над България: 6 април 1941 г., последна бомбардировка 28 юли 1944 г.. Дата на прекратяване на участието на страната на Хитлеристката коалиция 8 септември 1944. Е да виждаш разликата и "наказателните" акции. :-o

deputata
09-13-2009, 13:42
Защо няма жени родолюбки? Според мен заради слабия интерес към историята от страна на жените.Много рядко съм чувал жена,която да има задълбочен интерес към тази наука.Пък мисля,че патриотизма идва точно от там,да знаеш историята на страната си :) .

bulgarian1878
09-13-2009, 16:49
Абсолютно прав си, че патриотизмът идва от знаенето и интереса към историята на страната и рода ти. Който не знае историята си, няма бъдеще - древна поговорка.

Едва успях да запаля приятелката си по история, макар, че има патриотични чувства... Но те не могат да бъдат развити и почувствани силни от женската душа. Факт. =)

Goebbels
09-17-2009, 21:45
Ей, амк933, либерална крива главо, като има безброй доказателства за съществуването на холокоста, ти защо не си кадърен да посочиш поне едно-единствено? През ПСВ и ВСВ загинаха милиони руснаци, германци, англичани, българи. Почти във всяка страна в Европа има паметник на "холокоста", а няма паметник на загиналото местно население през войната. И по чифутските закони Германия е задължена да изпалаща репарации на чифутите и векове наред ще бъде задълждена да го прави.

Вие глобалистите и интернационалния елит + САЩ и Англия трябва да плащате репарации на всички европейски народи затова, че позволихте на негри, араби, цигани и прочие да тъпчат величествената земя на Европа с гноясалите си нозе, ясен ли съм?

moneycomeme
09-27-2009, 20:09
Имааа как да няма!Аз съм страшна патриотка!

Cryptica
10-03-2009, 14:25
Нямало ли? Виж ти, значи досега не съм била жена. Но да, ако се има предвид подкрепящите "Атака" и националсоциализма "патриоти", аз не съм такава. Преди всичко съм човек, който избягва крайностите и фанатизма, в която и да е негова степен, тъй като не желая да се водя от емоции и се стремя да гледам трезво на нещата, а не да оставям други да влияят на мнението ми.

ivanstef
10-03-2009, 15:41
Патриотка?! Такава дума в българския език НЯМА!!!

deputata
10-03-2009, 16:13
Нямало ли? Виж ти, значи досега не съм била жена. Но да, ако се има предвид подкрепящите "Атака" и националсоциализма "патриоти", аз не съм такава. Преди всичко съм човек, който избягва крайностите и фанатизма, в която и да е негова степен, тъй като не желая да се водя от емоции и се стремя да гледам трезво на нещата, а не да оставям други да влияят на мнението ми.
В темата се има в предвид,че няма жени патриотки като цяло.Естественно че има такива,но са страшно малко.Много си права,че трябва да се разсъждава трезво на нещата,а не да бъдеш фанатизиран като привържениците на някои партии :) Казвам ти едно голямо БРАВО,че мислиш за родината си!

xHARDCANDYx
10-06-2009, 12:56
Има такива жени !
Може би просто по-голямата част се интересува от съвсем различни неща..
Но такива жени има и ще има докато я има България !

kir40
10-06-2009, 14:43
Защото жените не знаят какво е чест,гордост,пожертвовател ност...

montana6
10-06-2009, 15:34
Защото жените не знаят какво е чест,гордост,пожертвовател ност...

И защо си толкова сигурен?

kir40
10-06-2009, 16:08
Защото жените не знаят какво е чест,гордост,пожертвовател ност...

И защо си толкова сигурен?
Защото не им достига кураж да заявяват вижданията си.Не са достатъчно смели.Пасивността е женско качество.Мъжете, които днес смятаме за герои и които са умирали за страната си ,са деиствали без да се интерсуват какво ще стане с тях.За колко такива жени се сещаш.?!

montana6
10-06-2009, 18:07
Сещам се за няколко, но не познавам всички жени, за да ти кажа, че ги нямат тея качества, или че не знаят какво значат. Въпросът беше да не бъдещ толкова убеден за всички жени, защото просто не ги познаваш.

kir40
10-06-2009, 18:52
Сещам се за няколко, но не познавам всички жени, за да ти кажа, че ги нямат тея качества, или че не знаят какво значат. Въпросът беше да не бъдещ толкова убеден за всички жени, защото просто не ги познаваш.

Не говоря за всички жени,но приеми че няма да ти се струва нормално една жена да тръгне да защитава родината си в някоя война,защото всеки мъж може да е патриот на думи,но колко от тях ще действат в нужния момент.
Разбира се историята познава и такива жени,но много по-малко,защото качествата,които са нужни,за да се наречеш патриот,са присъсщи за мъжката половина на човечеството.

montana6
10-06-2009, 19:25
Така е. Може би, поради функциите на мъжа във времето и защото именно мъжете са принудени да бранят родината, докато жените са принудени да седят в къщи и да гледат децата.

ZipFail
10-06-2009, 21:47
Така е. Може би, поради функциите на мъжа във времето и защото именно мъжете са принудени да бранят родината, докато жените са принудени да седят в къщи и да гледат децата.
+1

UnKnOwNmAtTeR
11-08-2009, 22:07
Темата не е феминистическа. Не ви ли прави впечатление, че почти няма жени-патриоти, родолюбки и т.н. И в нета почти не съм срещал такива даже. Защо е така - просто жените водят друг живот и рядко се интересуват от политика, или рядко има жена с чест, чувство на дълг и т.н.? Или просто живота не им го позволява?
Пуснах темата, за да освежа и разнообразя раздела.

Има бе има! И то в тоя форум не виждаш ли колко са много? Щом е на мода и жената ще го прави, има ли изгода ще се превърне и в мъж. Истински родолюбки можеш данамериш само по нивите и то всички ще са минимум 40 набор. Днешните "жени-партиоти" така ги сърби отдоло че стават всякакви заради мъжете.

И да попитам чувство на На дълг към кое по-точно? :?

Vesk0u
11-12-2009, 17:09
Явно създателят на темата не се е изразил правилно. Защо няма жени крайни-националисти или такива, които да членуват в движения от типа на ВМРО, БНС, БЗНС, Национална Съпротива България, БНРП и др? В крайна сметка излиза, че жените са патриоти само по думи, без да изявен активизъм или греша?

bulgarian1878
11-20-2009, 08:14
Веско, в БНС има момичета, за жени не мога да кажа. По агитките също се срещат жени със знамена на WhitePower, както и червения флаг с бялата точка по средата.

Само, че не мисля, че това трябва да бъде жената-националистка, както и не мисля, че мъжът-националист трябва да вее знаме с коловрат.

За сега нека жените патриотки и националистки не се изявяват, нека не правят нищо, ако искат да си стоят в сянка, но МОЛЯ СЕ, ПОНЕ !!! Поне да запазят Българското и Българщината, а не да ходят с мангали, негри и турци.

Това се иска от тях, останалото е наша работа.

OldSchoolH8
11-25-2009, 13:02
Горчивата истина е,че масово женските нямат ценности.Любовта и дълга към родното са изместени от меркантилно мислене.За днешната мърла е по-важно да кара Кайен.Естествено не всички момичета имат подобни цели в живота.При мъжете също се забелязва подобно мислене,но като цяло идеолозите намаляват.Кой е виновен за това?Аз мисля,че системата моделира обществото,а резултата е на лице... :(

bulgarian1878
11-25-2009, 17:50
Много хубав коментар! Обхващаш всичко.

Vesk0u
11-29-2009, 16:19
За сега нека жените патриотки и националистки не се изявяват, нека не правят нищо, ако искат да си стоят в сянка, но МОЛЯ СЕ, ПОНЕ !!! Поне да запазят Българското и Българщината, а не да ходят с мангали, негри и турци.

Това се иска от тях, останалото е наша работа.

Като гледам, ти си 100% анти-расист и това похвално! Но нали знаеш, колко расистко прозвуча твоят цитат..

bulgarian1878
12-05-2009, 13:52
Нещо не те разбрах?

marin92
12-11-2009, 15:30
колко романтично-носталгично само...

силните и храбри мъже се трепят и бъхтят за родината, а жените им превръзват раните и готвят вскусни манджи :lol:

замислям се дали да не стана патриот :lol:

еми аре марш да курвалуваш в Италия.

Shelcha
12-12-2009, 13:55
чувство на дълг и чест
хм:
*дълг за създаване на семейство по-силен от този у мъжете, има го и инстинкта
*не изоставят бременната си приятелка, по-силно привързани към детето си
*преспат ли с половината свят не се гледат с добро око, чисто консервативно пазене на честа следователно (;

и почти, който и да е средностатистичен мъж надали има тези качества, предразположености да го наречем
опазването на родината, като се избиват децата ти, надали следователно е толкова присъщо и все пак... (;
осигуряват гледани деца патриоти, което ако силния пол не може да оцени, да се сърди само на майка си (;
за какво да се пази родината ако тя не значи нищо, а как да значи без мястото, където живее майката, жената, детето ти, какво ще опазвате без скрепяващия??
не ме разсмивайте (;
дръжте на честа и дълга си, доколкото остават във вашите очи и хората, които цените
и това едиствено за да можете да сте добър, надали някой, който не вярва в себе си, ще създаде нещо положително или обикне за да се жертва
така че темата е доста изчерпателна и единствено подвеждаща ненужно към безпочвени диспути....

metaxa
12-15-2009, 10:29
Първо ще отговоря на двадесет и първи векчанката /я, открих нова дума! :D/, която явно е прекалено модерна, че се присмива на тия, които още са от "деветнадесети век"... Колко забавно. :razz: Жалко, всъщност. ;}

Та, това за раждането на децата го дадох като пример от многото. Но е задължително, да. А не да се лигавят и глезят с по едно, МАКСИМУМ две, деца. Ти явно реши да изопачаваш думите, както са ти удобни. Разбира се! Не се и очудвам. На какви ли не индивиди съм попадал. xD

А относно другия, дето ми намери грешка - мммхм, тук грешката е моя, приязнавам, в мисълта ми беше да напиша "всеки народ", не раса.
А ако нямаш възможност да осигуриш нормален живот на повече от две деца, има ли смисъл да ги създаваш?

Vesk0u
12-15-2009, 11:44
С това изказване не искам да ме помислите за сексит или нещо от тоя род, но за огромно съжаление, голяма част от младите българки са продажни курви (да не казвам повече от половината)! Това е самата истина! Колко момичета съм чувал, и колко теми и коментари съм виждал в този форум, които гласят неща от типа: "Ами предпочитам да съм с по-голям, защото има повече пари, по-сериозен и най-вече - има кола!!!" - е това последното съм го чувал стотици пъти! "...защото има КОЛА!" Хубавото е, че като станат студентки при някой това се променя, при други не и се женят за някой чужденец или продължават по същия начин... С тези думи не искам да обиждам свестните млади българки, които имат достойнство и самоуважение и НЕ са такива. А оттам нататък си правете изводи защо жените родолюбки в България се броят на пръсти...

bulgarian1878
12-16-2009, 19:39
Първо ще отговоря на двадесет и първи векчанката /я, открих нова дума! :D/, която явно е прекалено модерна, че се присмива на тия, които още са от "деветнадесети век"... Колко забавно. :razz: Жалко, всъщност. ;}

Та, това за раждането на децата го дадох като пример от многото. Но е задължително, да. А не да се лигавят и глезят с по едно, МАКСИМУМ две, деца. Ти явно реши да изопачаваш думите, както са ти удобни. Разбира се! Не се и очудвам. На какви ли не индивиди съм попадал. xD

А относно другия, дето ми намери грешка - мммхм, тук грешката е моя, приязнавам, в мисълта ми беше да напиша "всеки народ", не раса.
А ако нямаш възможност да осигуриш нормален живот на повече от две деца, има ли смисъл да ги създаваш?

Пипаш една много болна тема. Но с риск да ме обвиниш, ще ти отговоря, че българското семейство след войните /разбирай всяка една война, в която България е участвала/ е имало по повече от четири деца /минимум четири/ в много по-оскъдни условия от сега. И все пак те разбирам и съм на твое мнение, аз също не бих правил второ, трето, четвърто и т.н. деца, ако не мога да ги осигуря, защото все пак искам да израснат в подходящи условия. Въпросът е да се борим и да ги осигурим, патриотизмът и национализмът е борба!

Поздрави, хубав въпрос, чиито отговор и аз не намирам напълно... :)

norge
12-17-2009, 10:06
Жени-родолюбки има. Проблемът е, че във вече обявената за мъжка среда, появата на жена би означавало - "тая к*рва 'сички я е*ат" или "'кво прави тая с мъжете". Същност мъжете искат жените да стоят по-далече от политиката, а не ние.
Да не говорим, че до преди години жената не е имала право на глас, образование и обществен живот. В някои части на света все още е така. Значи мъжете с дадените им права са изминали някакъв (да го наречем образно) еволюционен път в обиграването на политиката. Жените правят първите си крачки. Друго - Втора Световна - жените трябва да раждат, защото едва ли не само това могат. Че дори е имало ордени ако си народила повечко деца.
За мен въпроса не е ясен. Говорите за интернет пространство, което автоматично означава, че изключвате бабите и дядовците, които си стоит в Родопите. А те са истинските родолюбци, те пазят традициите и обичаите. За мен родолюбие е да познаваш и отстояваш родното. Колко тук познават българската традиция? Колко са мъжете? Колко са жените? Според мен поне в това отношение жените са повече.
Няма значение. Нещо прочетох и за стадионите. Да си вееш задника (с извинение) на стадион, да крещиш нещо си и да развяваш национал-социалистки знамена няма нищо общо с родолюбие. По-скоро е конформизъм.

Vesk0u
12-17-2009, 14:35
Жени-родолюбки има. Проблемът е, че във вече обявената за мъжка среда, появата на жена би означавало - "тая к*рва 'сички я е*ат" или "'кво прави тая с мъжете". Същност мъжете искат жените да стоят по-далече от политиката, а не ние.
Да не говорим, че до преди години жената не е имала право на глас, образование и обществен живот. В някои части на света все още е така. Значи мъжете с дадените им права са изминали някакъв (да го наречем образно) еволюционен път в обиграването на политиката. Жените правят първите си крачки. Друго - Втора Световна - жените трябва да раждат, защото едва ли не само това могат. Че дори е имало ордени ако си народила повечко деца.
За мен въпроса не е ясен. Говорите за интернет пространство, което автоматично означава, че изключвате бабите и дядовците, които си стоит в Родопите. А те са истинските родолюбци, те пазят традициите и обичаите. За мен родолюбие е да познаваш и отстояваш родното. Колко тук познават българската традиция? Колко са мъжете? Колко са жените? Според мен поне в това отношение жените са повече.
Няма значение. Нещо прочетох и за стадионите. Да си вееш задника (с извинение) на стадион, да крещиш нещо си и да развяваш национал-социалистки знамена няма нищо общо с родолюбие. По-скоро е конформизъм.

Въпреки това в темата за затворника от Гуантанамо, ти каза, че подкрепяш националсоциалистическия строй - това не противоречи ли на сегашното ти изказване?

norge
12-17-2009, 15:29
Жени-родолюбки има. Проблемът е, че във вече обявената за мъжка среда, появата на жена би означавало - "тая к*рва 'сички я е*ат" или "'кво прави тая с мъжете". Същност мъжете искат жените да стоят по-далече от политиката, а не ние.
Да не говорим, че до преди години жената не е имала право на глас, образование и обществен живот. В някои части на света все още е така. Значи мъжете с дадените им права са изминали някакъв (да го наречем образно) еволюционен път в обиграването на политиката. Жените правят първите си крачки. Друго - Втора Световна - жените трябва да раждат, защото едва ли не само това могат. Че дори е имало ордени ако си народила повечко деца.
За мен въпроса не е ясен. Говорите за интернет пространство, което автоматично означава, че изключвате бабите и дядовците, които си стоит в Родопите. А те са истинските родолюбци, те пазят традициите и обичаите. За мен родолюбие е да познаваш и отстояваш родното. Колко тук познават българската традиция? Колко са мъжете? Колко са жените? Според мен поне в това отношение жените са повече.
Няма значение. Нещо прочетох и за стадионите. Да си вееш задника (с извинение) на стадион, да крещиш нещо си и да развяваш национал-социалистки знамена няма нищо общо с родолюбие. По-скоро е конформизъм.

Въпреки това в темата за затворника от Гуантанамо, ти каза, че подкрепяш националсоциалистическия строй - това не противоречи ли на сегашното ти изказване?

Предполагам пишеш това заради ордените и майчинството. За хората, които приемат национал-социализма като чиста монета предполагам, че ще звучи противоречиво. Харесвам ХитлерЮгенд като идея, харесвам и тренировачните части, одобрявам финансовата подкрепа за семействата, но не одобрявам на жената да се гледа единствено като на средство за разплод.

bulgarian1878
12-17-2009, 15:36
Това за разплода вече ме обвиниха няколко момичета, не знам защо си мислите, че съм имал в предвид именно това - не сте създадени с единствената цел разплод. Напълно наясно съм, но поясних, че е важно едно момиче патриотка и родолюбка да допринесе ПОНЕ с това, когато народът й се нуждае.

Има демографски срив - това е начинът.

Далеч съм от идеята, че сте създадени с една единствена цел... Както неведнъж съм казвал - жената е незаменима част от човешкото съществуване, човешкото развитие и човешкото бъдеще и това НЕ включва само раждането на малки дечица.

Vesk0u
12-18-2009, 10:05
Това за разплода вече ме обвиниха няколко момичета, не знам защо си мислите, че съм имал в предвид именно това - не сте създадени с единствената цел разплод. Напълно наясно съм, но поясних, че е важно едно момиче патриотка и родолюбка да допринесе ПОНЕ с това, когато народът й се нуждае.

Има демографски срив - това е начинът.

Далеч съм от идеята, че сте създадени с една единствена цел... Както неведнъж съм казвал - жената е незаменима част от човешкото съществуване, човешкото развитие и човешкото бъдеще и това НЕ включва само раждането на малки дечица.

Просто изказването ти звучеше повече научно, отколкото битово и затова прозвуча така. А иначе в живота неможе без жените. Както беше казал един възрастен дядо: "Жената е цветето на живота." :)

bulgarian1878
12-18-2009, 16:14
В такъв случай се извинявам на дамите разбрали ме погрешно.

ledenakrasota
12-18-2009, 16:20
Авторът не вижда по-далеч от носа си :D Почти всички мой познати и приятелки са патриоти,а политиката и историята са неизменна част от споровете ни :-D

Mi6inka
12-21-2009, 12:33
Ама разира се .. как да няма.. Е добре може да не са колкото мъжката част, но определено има! Аз също притежавам огоромен процент национализъм и патриотизъм!!!

bulgarian1878
12-22-2009, 11:48
Радваме се. Поздрави. ;)

CliffordSmith90
01-07-2010, 03:48
Да разбира се всеки тук ще каже и ще се бие в гардите АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ ОБИЧАМ .... но честно казано невярвам и на половината ...аз лично обичам България но ако имах възможност бих емигрирал в някоя понапреднала страна ...естествено ще ми липсва но си признавам че предпочитам да живея на друго място кадето хората не са изпълнени с толкова злоба и завист ....Тук в България думата "ОТБОР" не се талкува на доста места ...

Mi6inka
01-07-2010, 17:38
Да разбира се всеки тук ще каже и ще се бие в гардите АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ ОБИЧАМ .... но честно казано невярвам и на половината ...аз лично обичам България но ако имах възможност бих емигрирал в някоя понапреднала страна ...естествено ще ми липсва но си признавам че предпочитам да живея на друго място кадето хората не са изпълнени с толкова злоба и завист ....Тук в България думата "ОТБОР" не се талкува на доста места ...

И това, че на теб не ти харесва тук те кара да не вярваш на повечето от нас ли?Е.. всеки съди по себе си, няма да те нападам за това..може би средата ти е такава, хората с които общуваш.. не виждаш жени патриотки..При мен пък е обратното и... има..пак повтарям- да, не са много (но като се замисля вече и мъжете не са), но ги има :)

Budika
05-07-2010, 12:13
Как да няма? Аз съм пример,че има :D С приятеля ми редовно обсъждаме политически теми,свързани с България и света,и двамата сме патриоти :)

vaniliika
05-11-2010, 09:50
Има такива жени !
Може би просто по-голямата част се интересува от съвсем различни неща..
Но такива жени има и ще има докато я има България !

мхм :)

changess
05-13-2010, 20:59
Радваме се. Поздрави. ;)

Какво против немските цитати?

BgHtH
05-26-2010, 09:50
Какво да й обичаш на една държава която всеки ден се гаври с гражданите си ? В исторически аспект имаме много който са за гордост,обаче през последните 60 години не са станали много неща който да са повод на гордост и родолюбие(освен световното '94)

Unabomber
06-12-2010, 12:37
Имаше един лаф на времето:
- Кажи ми петима велики българи. А сега пет велики българки. А?

Мисля, че много точно описва мнението ми и е показно, за това, кои са по големи патриоти ;-)
И още нещо. Да си патриот и родолюбец на думи е едно, а иначе съвсем друго. Едва ли има някой в този форум (а и въобще някъде), който на зададен въпрос, дали е патриот би отговорил отрицетелно.
Ще Ви дам един пример, за това какво е да си патриот. Незнам дали знаете, но телевизия СКАТ и ВМРО от месец-два насам организират подписка против членството на Турция в ЕС. Аз се подписах още първата седмица макар, че тогава бях на 18 години. Това ме кара да се гордея със себе си и да се имам за патриот. Ако и Вие сте патриоти и мислите за България и бъдещето им поинтересувайте се къде във вашия град можете да си сложите трите имена, ЕГН-то и подписа, за да спрем турцизацията на България !!!

Малко се отплеснах от темата, но исках да ви дам адекватен пример, защото само с голи приказки по форумите нестава :smt068

godframedme
06-12-2010, 16:52
С какво това да се подпишеш против членството на Турция в ЕС те прави патриот не разбрах? :lol:

Особено при положение, че България има огромен интерес (икономически, геополитически и пр.) от това Турция да е в ЕС.

Unabomber
06-12-2010, 18:05
С какво това да се подпишеш против членството на Турция в ЕС те прави патриот не разбрах? :lol:

Особено при положение, че България има огромен интерес (икономически, геополитически и пр.) от това Турция да е в ЕС.

ТИ НОРМАЛЕН ЛИ СИ БЕ ? В КОЙ СВЯТ ЖИВЕЕШ ? ДОРИ НЯМА ДА СИ НАПРАВЯ ТРУДА ДА ТИ ОТГОВАРЯМ, ЗАЩОТО ПО ТОВА, КОЕТО ПИШЕШ СЪДЯ, ЧЕ ВЪОБЩЕ НЯМА ДА МЕ РАЗБЕРЕШ

ZipFail
06-12-2010, 18:57
Абсолютно ^

amnessia
08-10-2010, 11:30
Всеки ,който се гордее с родината си, и я уважава е достоен за нея!!!!Трябва да сме силни и борбени , да се борим за правата си над несправедливото правителство.Нашата мила родина не заслужава такова отношение :? :-x .БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!!!!

anonymous546178
08-17-2010, 10:42
Заети са да готвят, ако не готвят ,заети са да мразят мъжете

bishkotka
02-12-2011, 06:15
http://www.vbox7.com/play:2435974f Eто защо не може и не трябва да съществува комунизма

Не виждам какво искаш да докажеш , показвайки този клип .. :?


и аз съм патриотка
и колкото и момичета да познавам , които също да се смятат за такива , единственото което правят е ''да си веят задниците по стадионите''
няма да коментирам.. глупаво е ..
ама и момчетата , с които са в една компания и се считат за патриоти само се чудят къде и какво да си татуират , а темите им за разговор се въртят само около това след еди си кой мач , колко цигани са пребили.
и това е глупаво..
а колко познават историята .. нз .. не ми се и мисли :D

незнам също и защо всички момичета се обидиха на изказването , че жената трябва да ражда деца..
ами то ако не тя няма кой друг.. а и според мен един истински патриот не би пренебрегнал една българка , сравнявайки я с добитък за разплод.. ако се замислите преди да кажете нещо и сами ще се осетите..
аз примерно искам да имам 3-4 деца .. и честно казано искам момчета :D :) ест всичко зависи дали ще имам финансовата възможност да ги издържам..както и да е .. тва е друга тема
и бих ги възпитала в духа на българския патриотизъм.. но не бих ги учила да изпитват омраза към турци , роми , негри и т.н.
всичко си зависи от човека.. а това дали той е достоен човек или не не се определя по вярата и цвета на кожата му , а по действията му ..
въпреки това не мисля , че бих имала връзка с ром , но и не бих го заобикаляла като голям камък ..
на кратко .. има патриоти и мъже , и жени. въпроса е кои наистина са такива , а не само на думи .. :)

vaniliika
02-24-2011, 15:00
вие добре нападате жените, ама къде са тогава мъжете родолюбци ?? .. защо си мислите,че е останало нещо в днешните "мъжленца" от истинският българин-патриот преди .Казвате че жените днес са били к***и, че да не би мъжете в нещо да са се усъвършенствали ??!! -истината е просто че вече на никой не му пука за нашата държавица,просто гледа да си изживее животеца и толкова,никакъв принос за развитието и, или пък колкото да се изучи и да се махне от тука, защото видиш ли нямало шанс за реализация тука, че кой е виновен ??!! Наистина ми е много интересно защо подминавате мъжката половина, кое ви кара да мислите че мъжете "патриоти" се ринат с лопата ??!

Loreena1McKennitt
02-24-2011, 19:14
родолюбието не се изрзява и показва, а се чувства и прилага

+1 (:

Да не говорим , че аз се смятам за родолюбка и всички, които ме познават могат да го потвърдят. Политиката е тема, която силно ме интересува и гледам да съм винаги на ясно с това, което се случва.
А това, че не съм скочила с камъни и факли пред Народното събрани не ме прави по-малко родолюбец от някои други. Обичам България и давам всичко за нея.

vaniliika
02-27-2011, 16:14
А това, че не съм скочила с камъни и факли пред Народното събрани не ме прави по-малко родолюбец от някои други.

Точно, но може би това ни е грешката ( + мъжете) , това че мълчим, именно там грешим, затова и ни манипулират така успешно нашите "политици".Може би,по отношение на протестите трябва да си вземем едно на ум от гърците, дори и да не го постигнат те знаят много добре какво искат, и полагат усилия, докато ние тука сме едни мазохисти,търпим и толкова.