PDA

View Full Version : Кой кого



lentinko
08-08-2009, 14:32
Замисляли ли сте, кои кого е сьздал да приемем че господ е сьдал нас а него кои го е сьсдал и този които го е сьздал кой е сьздал него. Изкажете мнението си. :-o

Nam3less3
08-08-2009, 14:35
Ее кви са тия теми. Или няма Бог, или има Бог, и него никой не го е създавал.

lentinko
08-08-2009, 14:36
еи така появил се е от нищото и ни е сьздал :lol: :lol: :lol: :lol:

Nam3less3
08-08-2009, 14:39
еи така появил се е от нищото и ни е сьздал :lol: :lol: :lol: :lol:Ние Вселената не знаем как е създадена, ти искаш да разсъждаваме кой е създал Бог. Той е безкраен, той е началото и края, той е навсякъде и никъде. Тези неща са извън човешкото въображение, и не можем да си ги представим.
Ако толкова се интересуваш от "материалното" устройство на света извън Вселената, прочети някой окултни книги, в които има теории, описващи измерението, в което "съществува" Бог, макар че той си няма "местоположение".
Иначе най-правилната научно-религозна теория за създаването на света е, че Бог е предизвикал Големият Взрив и оттам всичко само си се случва.

Nam3less3
08-08-2009, 14:45
Яйце ---> кокошка ---> Господ
^Това е неудобната истина...Истина само за тебе.
Между другото, все ви интересува "научната" страна на нещата, а таква няма. Предмет на религиите, духовните учения и т.н. не е да обясняват как е след смъртта и в какво измерение съществува нематериалното(пределно ясно е, че там не важат физическите закони, няма време, гравитация и т.н.). Предмет е духовната еволюция и добродетелите, както и мъдростта.

themusicinme
08-08-2009, 18:14
Яйце ---> кокошка ---> Господ
^Това е неудобната истина...Истина само за тебе.
Между другото, все ви интересува "научната" страна на нещата, а таква няма. Предмет на религиите, духовните учения и т.н. не е да обясняват как е след смъртта и в какво измерение съществува нематериалното(пределно ясно е, че там не важат физическите закони, няма време, гравитация и т.н.). Предмет е духовната еволюция и добродетелите, както и мъдростта.

;-) Браво. Радвам се, че има свестни хора :)

Nam3less3
08-08-2009, 21:46
Големия взрив му е майката.
А Господ е създаден от определена група от хора с цел да контролират обществото :-) Да, от злите конспиратори нали. Честно казано, това е от най-глупавите антирелигиозни аргументи, но поне се радвам, че не давате по-смислени такива, защото иначе ще трябва пак да изпадаме в спорове. Ще приема мнението ти като шега. :D
@themusicinme мерси :)

Liar
08-08-2009, 22:48
еи така появил се е от нищото и ни е сьздал :lol: :lol: :lol: :lol:
Така като се замислиш-от къде се е появила Вселената?От Големия взрив?А преди него какво е имало-друга Вселена,чието Слънце е изгоряло?А преди това...и т.н.Колкото и да се превърта назад,начална точка едва ли ще се намери,защото какво трябва да представлява тя,едно"нищо"???
Същата е и работата с Бог-липсата на отговор на въпроса нe потвърждава Неговата липса.

blackvelvet
08-09-2009, 07:40
Хвъряте се в такива теми,че направо и вие не знаете.... :-D Коментирате нещо,което не можете да си обясните (и аз не мога).И аз съм се задълбочавала в подобни теми,ама.... :-D

Naman07
08-09-2009, 10:04
Хвъряте се в такива теми,че направо и вие не знаете.... :-D Коментирате нещо,което не можете да си обясните (и аз не мога).И аз съм се задълбочавала в подобни теми,ама.... :-D
Поради тази причина отдавна спрях да пиша тук. Понякога влизам с надеждата да зърна някоя свястна тема, но уви. То не бяха дървета, кокошки, зейтгейсти...
Авторе, ако се поровиш малко назад из страниците безсмислени теми, ще откриеш не една идентична на твоята.

blackvelvet
08-09-2009, 10:18
Не отричам,че и аз съм писала тъпи теми,но тази,заедно с дървтетата,бие всички рекорди ;)

Naman07
08-09-2009, 13:52
Големия взрив му е майката.
А Господ е създаден от определена група от хора с цел да контролират обществото :-) Ще приема мнението ти като шега. :D Естествено, така е най-удобно. :)
Най-естественият отговор от страна на Неймлес. Същото може да се каже и за 'твоята' теория.

SolusChristus
08-09-2009, 14:41
Големия взрив му е майката.
А Господ е създаден от определена група от хора с цел да контролират обществото :-)

Да, апостолите и ранната църква са умирали за една лъжа под Римските гонения, за да могат хора след 150 години да започнат да контролират света.

Супер.

Nam3less3
08-09-2009, 15:18
Големия взрив му е майката.
А Господ е създаден от определена група от хора с цел да контролират обществото :-)

Да, апостолите и ранната църква са умирали за една лъжа под Римските гонения, за да могат хора след 150 години да започнат да контролират света.

Супер.Точно. ;-) 8-)Църквата, т.е. човешката религиозна институция може да се опитва да контролира хората. Но да твърдиш, че религията е създадена за това, то това говори за липса на знания или несериозност.

Ilikeliljon
08-09-2009, 19:35
Големия взрив му е майката.
А Господ е създаден от определена група от хора с цел да контролират обществото :-)

Да, апостолите и ранната църква са умирали за една лъжа под Римските гонения, за да могат хора след 150 години да започнат да контролират света.

Супер.Точно. ;-) 8-)Църквата, т.е. човешката религиозна институция може да се опитва да контролира хората. Но да твърдиш, че религията е създадена за това, то това говори за липса на знания или несериозност.

Не съм съгласен с теб. Ако под религия разбираш само християнството и другите световни религии, това не е правилно. Замисли се колко секти се правят само за да контролират хората. Иначе християнството също се мени донякъде, именно заради контрола над хората. Но категорично казвам, че това е цялата същност на християнството, както някои се опитват да го изкарат. А за умниците ще кажа теорията за постоянно зараждащата се Вселена. Преди Големия взрив е имало друга Вселена, която е дошла от друг голям взрив и така нататък. Ако пак попитате, ама добре, кой е създал този голям взрив, тогава ще ви кажа има друго измерения и други същества. Не знам дали сте чували за Синята планета, тя съществува на друго ниво и се явява висша еволюция на Земята и хората. Та там съществата не са материално, но виждат какво става на Земята и отиват там, за да се намесват в историята и да я направляват, за да се достигне до еволюцията, защото иначе Синята планета няма да съществува 8-) 8-) 8-) И така нататък. Всякакви работи има в езотеричните книги. Идеята тук е, че става въпрос, че човек винаги се пита, кое стои в основата на всичко, кое е крайното обяснение на всичко и всичко. Според мен това е способност на човешкия разум, но понякога нещата трябва да се усещат, а не да се мислят. Може да не могат да се изкажат с думи. :) :) :-o :-o

Nafarforii
08-10-2009, 11:32
Големия взрив му е майката.
А Господ е създаден от определена група от хора с цел да контролират обществото :-)

Да, апостолите и ранната църква са умирали за една лъжа под Римските гонения, за да могат хора след 150 години да започнат да контролират света.

Супер.Тоя гледа яко zeitgeist :D

ZipFail
08-11-2009, 08:47
Големия взрив му е майката.
А Господ е създаден от определена група от хора с цел да контролират обществото :-)
Църквата е създедена за това* ;)

mistake
08-17-2009, 07:41
Големия взрив му е майката.
А Господ е създаден от определена група от хора с цел да контролират обществото :-)
Единственото правилно мнение тук.

Naman07
08-17-2009, 08:15
^
http://i29.tinypic.com/2yocy8l.jpg

Nam3less3
08-17-2009, 09:24
Големия взрив му е майката.
А Господ е създаден от определена група от хора с цел да контролират обществото :-)
Единственото правилно мнение тук.Ти пак се върна и взе да казваш кой прав кой грешен тъй ли? Отдавна се знае, че си невежа и че нищичко не разбираш от тия теми, освен да повтаряш едно и също. Като няма какво смислено да кажеш по темата, недей да правиш изводи без да разбираш нищо, освен от твоята гледна точка.
Господ е създал и теб, и Големият Взрив, и е логично.

mistake
08-18-2009, 07:01
Големия взрив му е майката.
А Господ е създаден от определена група от хора с цел да контролират обществото :-)
Единственото правилно мнение тук.Ти пак се върна и взе да казваш кой прав кой грешен тъй ли? Отдавна се знае, че си невежа и че нищичко не разбираш от тия теми, освен да повтаряш едно и също. Като няма какво смислено да кажеш по темата, недей да правиш изводи без да разбираш нищо, освен от твоята гледна точка.
Господ е създал и теб, и Големият Взрив, и е логично.
Абе ей , маймуно недоразвита, внимавай малко с изразите , че не помня аз за да защитя моето си да съм те обидила. Може да съм невежа, може всичко да е ама виждам ясно нещата. Ти си гледал малко повечко филми... А пък бог и да съществуваше - никаква полза от него, така ,че предпочитам да си вярвам в науката и простичките ,но истински неща. :)

ZipFail
08-18-2009, 08:34
Може да съм невежа, може всичко да е ама виждам ясно нещата.
Epic fail.

Как може да виждаш нещата ясно след като нищо не знаеш за тях ? 8-)

Nam3less3
08-18-2009, 13:15
Големия взрив му е майката.
А Господ е създаден от определена група от хора с цел да контролират обществото :-)
Единственото правилно мнение тук.Ти пак се върна и взе да казваш кой прав кой грешен тъй ли? Отдавна се знае, че си невежа и че нищичко не разбираш от тия теми, освен да повтаряш едно и също. Като няма какво смислено да кажеш по темата, недей да правиш изводи без да разбираш нищо, освен от твоята гледна точка.
Господ е създал и теб, и Големият Взрив, и е логично.
Абе ей , маймуно недоразвита, внимавай малко с изразите , че не помня аз за да защитя моето си да съм те обидила. Може да съм невежа, може всичко да е ама виждам ясно нещата. Ти си гледал малко повечко филми... А пък бог и да съществуваше - никаква полза от него, така ,че предпочитам да си вярвам в науката и простичките ,но истински неща. :)Къде съм обиждал? И как така никаква полза от Бог? wtf

mistake
08-18-2009, 16:11
Може да съм невежа, може всичко да е ама виждам ясно нещата.
Epic fail.

Как може да виждаш нещата ясно след като нищо не знаеш за тях ? 8-)
Ами просто не живея в приказките, които мама ми е чела за лека нощ :D

mistake
08-18-2009, 16:14
Големия взрив му е майката.
А Господ е създаден от определена група от хора с цел да контролират обществото :-)
Единственото правилно мнение тук.Ти пак се върна и взе да казваш кой прав кой грешен тъй ли? Отдавна се знае, че си невежа и че нищичко не разбираш от тия теми, освен да повтаряш едно и също. Като няма какво смислено да кажеш по темата, недей да правиш изводи без да разбираш нищо, освен от твоята гледна точка.
Господ е създал и теб, и Големият Взрив, и е логично.
Абе ей , маймуно недоразвита, внимавай малко с изразите , че не помня аз за да защитя моето си да съм те обидила. Може да съм невежа, може всичко да е ама виждам ясно нещата. Ти си гледал малко повечко филми... А пък бог и да съществуваше - никаква полза от него, така ,че предпочитам да си вярвам в науката и простичките ,но истински неща. :)Къде съм обиждал? И как така никаква полза от Бог? wtf
А с какво ти е помогнал Бог? :-o

Nam3less3
08-18-2009, 16:52
А с какво ти е помогнал Бог? :-oС какво ли не.
А ти каза, че дори и да съществува, нямало полза от него. Наистина това отива в моят топ 10 за най-безумни изказвания. Нямам думи да ти отговоря.

mistake
08-18-2009, 18:06
А с какво ти е помогнал Бог? :-oС какво ли не.
А ти каза, че дори и да съществува, нямало полза от него. Наистина това отива в моят топ 10 за най-безумни изказвания. Нямам думи да ти отговоря.
С какво ще ми помогне Бог? Да не би да ми даде кинтите за които аз бачкам по цял месец,без да си мръдна пръста?А? Неееее , аз треяа да си ги изкарам тези пари. Или пък да не би да ми изкара оценките , без да отворя учебник? Отново нееее - аз трябва да чета и да уча. Каква полза от него ,дори и да съществува. С какво сме усетили неговото съществуване? Дали ще има някой на небето докато пресичам улицата или не, е без значение. Процента да ме блъсне кола е 50 на 50 със или без присъствието на ГОСПОД.

Nam3less3
08-18-2009, 18:15
А с какво ти е помогнал Бог? :-oС какво ли не.
А ти каза, че дори и да съществува, нямало полза от него. Наистина това отива в моят топ 10 за най-безумни изказвания. Нямам думи да ти отговоря.
С какво ще ми помогне Бог? Да не би да ми даде кинтите за които аз бачкам по цял месец,без да си мръдна пръста?А? Неееее , аз треяа да си ги изкарам тези пари. Или пък да не би да ми изкара оценките , без да отворя учебник? Отново нееее - аз трябва да чета и да уча. Каква полза от него ,дори и да съществува. С какво сме усетили неговото съществуване? Дали ще има някой на небето докато пресичам улицата или не, е без значение. Процента да ме блъсне кола е 50 на 50 със или без присъствието на ГОСПОД.Прочети библията, за да разбереш същността на християнството.

mistake
08-19-2009, 06:23
А с какво ти е помогнал Бог? :-oС какво ли не.
А ти каза, че дори и да съществува, нямало полза от него. Наистина това отива в моят топ 10 за най-безумни изказвания. Нямам думи да ти отговоря.
С какво ще ми помогне Бог? Да не би да ми даде кинтите за които аз бачкам по цял месец,без да си мръдна пръста?А? Неееее , аз треяа да си ги изкарам тези пари. Или пък да не би да ми изкара оценките , без да отворя учебник? Отново нееее - аз трябва да чета и да уча. Каква полза от него ,дори и да съществува. С какво сме усетили неговото съществуване? Дали ще има някой на небето докато пресичам улицата или не, е без значение. Процента да ме блъсне кола е 50 на 50 със или без присъствието на ГОСПОД.Прочети библията, за да разбереш същността на християнството.
едно и също, едно и също ...

Nam3less3
08-19-2009, 12:34
Големия взрив му е майката.
А Господ е създаден от определена група от хора с цел да контролират обществото :-) Всъщност е създаден от психичноболни хора, а след това умните и бедните популяризират тъпата измислица с цел влас, кинти и к**виЩе съжалявате за тези ви думи, но ще е твърде късно :(

NaNa_SladuRana
08-19-2009, 15:54
Според мен пък хората създават боговете,за да си отговорят на въпросите без отговор,за да се чустват защитени,за да не губят надежда в трудните моменти и за да неса толкова самотни във вселената :)

Nam3less3
08-19-2009, 15:59
Според мен пък хората създават боговете,за да си отговорят на въпросите без отговор,за да се чустват защитени,за да не губят надежда в трудните моменти и за да неса толкова самотни във вселената :)Повечето са така, но не всички.

NaNa_SladuRana
08-19-2009, 16:05
Според мен пък хората създават боговете,за да си отговорят на въпросите без отговор,за да се чустват защитени,за да не губят надежда в трудните моменти и за да неса толкова самотни във вселената :)Повечето са така, но не всички. не можеш да си сигурен :P

Nam3less3
08-19-2009, 16:10
Според мен пък хората създават боговете,за да си отговорят на въпросите без отговор,за да се чустват защитени,за да не губят надежда в трудните моменти и за да неса толкова самотни във вселената :)Повечето са така, но не всички. не можеш да си сигурен :PАз съм повече от сигурен. 8)

Scarecrow
08-21-2009, 19:04
А с какво ти е помогнал Бог? :-oС какво ли не.
А ти каза, че дори и да съществува, нямало полза от него. Наистина това отива в моят топ 10 за най-безумни изказвания. Нямам думи да ти отговоря.
С какво ще ми помогне Бог? Да не би да ми даде кинтите за които аз бачкам по цял месец,без да си мръдна пръста?А? Неееее , аз треяа да си ги изкарам тези пари. Или пък да не би да ми изкара оценките , без да отворя учебник? Отново нееее - аз трябва да чета и да уча. Каква полза от него ,дори и да съществува. С какво сме усетили неговото съществуване? Дали ще има някой на небето докато пресичам улицата или не, е без значение. Процента да ме блъсне кола е 50 на 50 със или без присъствието на ГОСПОД.
Пълна идиотщина е това което си писал ! Един от малкото пъти, в които съм съгласен с Nam3less3.Прочти Библията.Напълно неподготвени се изказвате.Ако всички очаквате, че Бог ще ви даде пари или коли ако вярвате в него, просто се загубени...

Rebirthing
09-29-2009, 20:21
Кое беше първото...яйцето или кокошката :D ?

DimovB
09-29-2009, 23:20
нас ни е създала природата, а господ сме го създали ние

In_And_Out_of_Love
09-30-2009, 12:50
Офффффф! Майкооо Nam3less3 не си струва да се мъчиш да просветлиш толкова невежи хора, мислещи се за деканти... :X
Моят съвет е да спреш да отговаряш вече на подобни пошли и неосмислени постове, като този на mistake.
Опитай се да се сдържаш и да не им отговаряш. В началото е трудно, понеже т'ва невежество те изяжда отвътре и искаш да помогнеш на другия да осъзнае истината за нещата, но постепенно с времето се свиква и е доста по-добре! :)

п.п.
mistake моля те не дразни по-информираните от теб с неинформираните си постове! :)

clever
11-19-2009, 14:03
Човечеството не знае как е създадена Вселената.Има някакви хипотези;н които не може да сме сигурни . ;) Със сигурност Бог не е създал света... 8-)

YouKnowImBetterThanYou
11-19-2009, 18:25
А с какво ти е помогнал Бог? :-oС какво ли не.
А ти каза, че дори и да съществува, нямало полза от него. Наистина това отива в моят топ 10 за най-безумни изказвания. Нямам думи да ти отговоря.
С какво ще ми помогне Бог? Да не би да ми даде кинтите за които аз бачкам по цял месец,без да си мръдна пръста?А? Неееее , аз треяа да си ги изкарам тези пари. Или пък да не би да ми изкара оценките , без да отворя учебник? Отново нееее - аз трябва да чета и да уча. Каква полза от него ,дори и да съществува. С какво сме усетили неговото съществуване? Дали ще има някой на небето докато пресичам улицата или не, е без значение. Процента да ме блъсне кола е 50 на 50 със или без присъствието на ГОСПОД.
Пълна идиотщина е това което си писал ! Един от малкото пъти, в които съм съгласен с Nam3less3.Прочти Библията.Напълно неподготвени се изказвате.Ако всички очаквате, че Бог ще ви даде пари или коли ако вярвате в него, просто се загубени...

Кой от каквото е облъчен, това и ще защитава. Така че няма смисъл от спор по каквито и да било религозни теми. А ако може да дам скромно мнение по темата. Ако има бог, то той си знае работата и определено не са му необходими божества, религии, секти и всякакви други организации на Земята да обясняват как си върши работата и защо прави това или онова, или пък прави ли изобщо нещо. Има само едно начало и нищо повече. Безмислено е да се разисква какво е било преди НАЧАЛОТО. То е общо за всички и ако естествено е имало нещо преди самото начало, то началото съвсем не е началната гледна точка. За това може да има само едно!!! Съжалявам за тавтологията, но по друг начин не може да се каже.