PDA

View Full Version : Испанската гимназия в София



bori96
08-08-2009, 15:14
Тази година ми предстоят изпити и вече гледам да си посъбера мислите и да се насоча към някоя езикова гимназия. Мечтата ми беше английската, но получих много негативни мнения за нея и тя отпадна, така че преминах към следващия език, който ми харесва и това е испанският. Гледам по форуми, че има много добри отзиви за нея, но бих искала, ако някой е по-запознат, учи или има роднини или приятели да ми каже какво е положението!

Brunetkaa
08-08-2009, 19:12
По темата не мога много да ти помогна, но искам да ти кажа нещо, което мисля, че ще ти е от полза.Годината, която кандидатствах също много вълнение исках в една езикова и то много.Последните месеци от учебната година -април,май,юни започнах по-усилено да търся мнения за гимназията и се редуваха страхотно е/не влизай там в никакъв случай/мнного е яко/защо се набутваш..и т.н.Накрая бях Толкова раздвоена, нямаш представа.Реших къде да уча точно два дни преди първото класиране.Когато очакваш мнения мнения мнения и не всички са еднакви..накрая става едно нищо-объркан си и не можеш да решиш (повечето случаи)
Щом за испанската си чула положителни мнения значи е хубаво.Имаш ли 10 последователни полож. мнения значи там е добре. :) Айде успех.

bori96
08-09-2009, 08:35
Много ти благодаря за мнението Brunetkaa . Наистина ще ми е от доста голяма полза.

AnIcHkAtA
08-09-2009, 10:40
Дрън-дрън-дрън-дръъъъъъъъъъън.
ГЛУПОСТИ НА ТЪРКАЛЕТА.
Най-голямата тъпотия е да търсиш мнения по форуми.Винаги, ама ВИНАГИ ще чуеш и положителни, и отрицателни мнения.Аз също бях много нахъсана миналото лято и ме приеха, но знаех какво искам.Намери си заек от испанската (набор `95) и го карай да ти разказва всичко за училището-от 15 септември до 30 юни.Само така ще разбереш дали това е твоето училище, или не е.И въпреки всичко не знаеш какъв ще е твоят випуск, какви приятели ще намериш и т.н.
Нищо лично към 164, но според мен е безсмислено да учиш тоя език.Както каза едно момиче преди време-с испански в Испания за ягодки :) .
Мисля, че АЕГ е по-добре от ГИЧЕ, защото имам приятели от там.Наркоманчета има навсякъде, но не познавам нито един от елитните училища.Убедена съм, че и там не отсъстват, но дали ще се забъркаш с тях зависи от теб.
Мненията от типа "В АЕГ/164/ФЕГ/НЕГ има наркомани" се пишат в 99% от случаите от кретени, които не познават дори един човек от училището.
Не чети по форумите, а реши сам/а.В елитните училища не е зле, повярвай ми.

flip95
08-12-2009, 17:52
И аз мн мн мн исках да уча в испанкска или в някое друго училище с испански език.На първо и второ ги писах те но не ми стигна бала.На второ пак така.На трето класиране реших че искам да уча нещо с компютри и ето влезнах в Джон атанасов със системно програмиране и ... вече сажалявам. :? Това ми беше първото желание а II Испанска второ.Влезнах още на първото желание и ме е яд.Мн исках 2ра испанска.Такаче влизай смело,няма да съжаляваш и да не направиш грешка като мен :(

TheNewReligion
08-13-2009, 11:18
Нищо лично към 164, но според мен е безсмислено да учиш тоя език.Както каза едно момиче преди време-с испански в Испания за ягодки :) .

Дам. И понеже е безсмислено е една от най-желаните гимназии. Освен това стипендиите са много високи.

По темата: няма да сгрешиш, ако влезеш там. Успех.

bori96
08-13-2009, 12:48
Радвам се, че има само едно негативно мнение, но това ме навява и на мисълта, че май някой не са го приели там, където е искал ... :oops:


П.П. Според мен няма език, който да е безсмислен. Просто искам да знам мненията ви за испанската и това е.

elito6754
08-13-2009, 15:27
Аз пък ще ти кажа следното - не се насочвай към дадена гимназия от толкова рано, защото ако не влезеш в нея, ще бъдеш доста разочарован. Испанската е хубава гимназия, испанския се учи. Ок. Знаеш кой език искаш. насочи се към училища с изечаване на дадения. Успех в кандидатстването! :)

AnIcHkAtA
08-13-2009, 15:51
Нищо лично към 164, но според мен е безсмислено да учиш тоя език.Както каза едно момиче преди време-с испански в Испания за ягодки :) .

Дам. И понеже е безсмислено е една от най-желаните гимназии. Освен това стипендиите са много високи.

Мода ;) .Преди време дори не е имало испанска гимназия.Стипендии дават и от НЕГ, и от ФЕГ, и от АЕГ, стига да ти е добър успеха.Може би си струва заради цялостната подготовка, с която ще се кандидатства след време за ВУЗ, но не мисля, че испанският си заслужава.Поискайте мнението на който и да е компетентен по въпроса учител и ще видите, че и той мисли като мен.
Бори, приета съм по първо желание, от първо класиране.Балът ми стигаше и за 164, но не виждах смисъл в това училище още от самото начало.
Безсмислен език няма, има излишен език.
Едит:Най-желана гимназия не ти ли звучи като един с единия, другите-по тях.Накъдето стадото-натам и вие...Всеки си решава сам де.

elito6754, може да иска испански, обаче не мисля, че е добре след 164 да пише втора испанска, примерно.По-добре след ГПЧЕ да бъде АЕГ, ФЕГ, 73, тарара, защото макар и да не се изучава испански в тях, те са по-добри от 157 (дано не съм сбъркала номера).
И да, наистина не се насочвай толкова устремено, съветвам те от личен опит, защото в един момент, ако не си се справила според очакванията на изпитите, психясваш, ама буквално.Така се хабят много повече нерви, отколкото ако си харесала няколко училища.
Казвам ти всичко абсолютно добронамерено, защото съм била точно като теб миналото лято и ми е изключително познато.

elito6754
08-13-2009, 17:21
Мадм. така е , права си. Пример ти давам(към авторката) - бях се навила толкова за тази испанска гимназия, че като излязоха оценките ми се ревеше. но след като излезе класирането, всичко се оправи. всмисъл започваш да харесваш новото си училище. :)

LittlePrincess
08-13-2009, 17:26
Рано ти е да го мислиш..Докато дойдат изпитите ще си смениш мнението. А иначе испанската е добро у-ще.

nutty4
08-30-2009, 23:31
tazi godina me prieha v 164-to s ispanski i frenski..
chuvam mn dobri otzivi za tam no da znaesh che naistina mnogo se uchi.. razbrah neshto mn hubavao..
sled 8mi klas ima zaduljitelen lager kurs v ispaniq s produljenie 15 dni :P
she pisha po natam za da ti kaja kak e :)

ivan.ivailovivanov
06-13-2012, 19:23
zdr as jiq v ispania 4 godini sega iskam da si utida y da se zapi6a v ispanskoto trudni li sa ispitite ¿?¿?¿?'